Vlaamschs Kermis, Welfaren VERVALLEN GROOTHEID. ASSCHE ROSA VAN CERCFLLE KERMIS 1912 Altijd Kcgköük g8essi zang. Katioaale Maatschappij van Buurtspoorwegen 6 hij voelt zich eindelijk warmen partijganger voorden vrijen ouderlingen bijstand, zooals dit in Zwitserland, Engeland en bijzonder in België in toepassing is. De vrije onderlinge bijstand moet de spil blijven van de verzekering, geslaafd, ge sterkt door de wetgeving. Zie dat is nu een werkje dat alle mulua- listen als bun standaardwerk zouden moeten aanwijzen. Hoeveel nutlelooze krachtverspilling zou kunnen vermeden worden wanneer men ziji werk bouwt op vaste beginselen, zooals deze uiteengezet door M. Verhees. Het werkje kost 0,25 fr. en is te verkrij gen bij alle boekhandelaars en bij de Uitge versmaatschappij «Kiliaan» Korte Nieuw straal, 44, Antwerpen. Minzaam on mildig schonk de zon hare gouden stralen aan onze door en door prach tige Vlaamschekermisen aan hare honderden bezoekers terwijl de fanfaren van Laerne en van Heusden op 'n meesterlijke wijze bet schoonste repertorium uitvoerden. Te lang ware liet hier al het welgelukte te berde te brengen, genoeg is het te melden dat iedoreen zoo sprak Ik kom Zondag toe komende terug. Ik moet nochtans den Heer Bestuurder van het cirkus geluk wenschen over hem en •ver zijn personeel. Zij moeten voor den Barnum den duim niet leggen. Paslijbakkerij, Rozen Hof en Ratskelder •verheerlijk Wat men er verkoopt,is fijn en lokker en de prijzen niet te hoog, de kleine en groole geldbeugels mogen or zich hl kansje wagen. Het zandtapijt een oprecht wonderwerk, voortreffelijk gemaakt, heeft en zal nog veel volk aantrokken. Alles ging mede, na de lachende zonne, kwam de eeuwige nachlvorstinneMevrouw de Maan, haar zilverend licht schenken door electricileit, zoodanig dat men als bij klaren dag tot den Ratskelder gaan kon om er 'n ©verpuik concert bij te wonen. Hulde aan den Heer De Mulder van Melle, zachte schoone stemme hulde aan die kunstrijke vioolspeelster Mej. de Vogelaere; hulde aan Mejuffer de Vogelaere hulde aan Mejuffer Mestdagh, geen wonder dat 'l Conservatorium van Gent haar 'n welver diend diploma gaf Zij is eene groote kunstzangeresse hulde ten slotte aan den Cinema du bon grain die samen mot de Juffers en Heeren van 't Concert 'op Zondag avond hebben bewezen, dat rncn kui st kat; uitvoeren en tegelijk deftig en zedig zijn Proficiat! Darnell van Bermherligheid, reeds raoogt gij voor al uw werken 'n rijken oogst verhopen tot voldoening van u en tot troost der armen. God loone het u! Voorzeker ware liet niet wel, moest ik de pen neerleggen zonder 'n woord van geluk te sturen aan die onvermoeibare ijverige werkster Mevrouw Puissant d'Agiraont, die ondanks hare hooge jaren van 's nuchtens vroeg tot 's avonds laat op post was, uit liefde tot den armen... Voor God... Heil en zegen zij haar Hcrop gij die medelijden hebt met dezen die lijden Zondag en Maandag verwacht men u in de Vlaamsche Kermis 'n Bezoeker. Zondag-mengelwerk. 21® Vervolg. Ook ik hernam Borgenstjerna. Doch het was een vroolijke, gelukkige droom, die zeker voor eon goed deel de.ledigte zal aan vullen, die mVfmijh leven döor vervolgteene ledigle die mijn hart reeds zoo vroeg ont waarde, dat zij bijna even oud is als ik zelf ben. Gij zyt nog geheel de oude, zie ik. En toch meende ik, daar uwe omstaudigheden zulk eenen gunstigen keer schijnen genomen te hebben, dat gij zelf ook in eene vroolyker. •pgeruimder stemming zoudt geraakt zijn, daar ik voor het overige den leerling van meester Bruu in u niet herkend hebben. O wat dat betreft, zoo zijn de bruine huiden nog altijd mijne trouwe vrienden. Dat wil zeggen, hoewel ik zeer goed zou kunnen leven, zonder mij met de leerlooierij in te laten, begrijp ik toch altijd haar niet te moe ten laten varen, Dit bedryf is even goed als elk ander. O Ja dat wil ik niet tegenspreken, maar toch eigenlijk maar voor zoo lang men niets beters heeft. Gy schynt mij inderdaad weinig voor eenig handwerk berekend te zijn. Dat ben ik ook niet. Doch het geval is, dat er bij het landgoed in Nericke, dat ik vdu mijnen schoonvader geërfd heb, buiten eenige niet onaanzienlijke ijzermijnen, ook eene leerlooierij behoort. Ik ben daarom geen eigenlijk hand werkman en behoor ook tot geen gild, maar sta toch aan het hoofd van eene leerlooierij. Men noemt mij in den ge- Stacl Aelat Het College van Burgemeester en Schepenen doet de volgende feestelijkheden aankondigen Zaterdag 2'.) J'uni. In den voormiddag, op de Esplanade, Paarden- en Veulenmnrkt. Prijskamp voor voortteelende paarden van hot zwaar in- landsch trekras. Zondag 30 Juni.— Te 11 li2 uren, op de Groote Markt, Muzikaal Morgendfeest dour de Konink lijke Harmonie Al Groetend Bloeiend 's Na middags op de Esplanade, Opstijging van eenen Luchtballon, onder de leiding van M. J. Dumor- tier en Concert door de Fanlarenmaatschappy De Jonge Aalsfenatrs -. Te 9 uren s'avonds, op de Groote Markt, Concert door de Fanfaren - Willen is Kunnen Maandag 1 Juli. Te 11 uren, in de Feestzaal van het Stadhuis, Prijsdeeling aan de leden der Academie van Schoone Kunsten, 's Namiddags Oefeningen door het Stedelijk Pompierskorps. Dijnsdog 2 Juli.'s Voormiddags, op de Hout markt, Jaarlijksche Veemarkt. Te 11 uren, ten Stadhuize, door de zorgen van het Bureel van Weldadigheid, Plechtige uitreiking van Prijzen van Reiuigheid. 's Namiddags op de Houtmarkt, Opening van het kaatsspel met den dikken bal, waaraan zes der beroemdste partijen van het Land zullen deelnemen, 's Avonds, te 7 uren, Concert en Danspartij met verlichting van den hof, in het lokaal der Koninklijke Harmonie, Nieuwstraat. Woensdag.3 Juli.'s Namiddags op Öe Espla nade, Groote Beslissing in het Kaatsspel. 's Avonds, te 9 uren op de Keizerlijke Plaats, Concert door de Fanfaren der Pupillenschool van het leger; Donderdag 4 Juli. Te 9 ure 's avonds op de Keizerlijke plaats, Concert door de Koninklijke Harmonie - Al Groeiend Bloeiend Zondag 7 Juli. Te 11 1/2 ure, op de Groote Markt, Muzikaal Morgendfeest door de Fanfaren der Pupillenschool, 's Avonds te 9 uren, Concert door de Koninklijke Harm. Al Groeiend*Bloei- eud erhehting van de Groote Markt. Donderdag 11 Juli. Verjaardag van den Guldensporenslag. Beiaardconcerten. 's Avonds te S uren. Kunstfeest en Verlichting van de Over dekte Markt. Uitvoering van Koorzangen door de Koninklijke Rederijkkamer De Caüiariuis- ten Fakkeltocht door de stad, waartoe al de maatschappijen worden uitgenoodigd. Zondag 14 Juli. Te 11 1/2 uren, op de Groote Markt, Muzikaal Morgendfeest door de Fanfaren der Pupillenschool. In den namiddag, Groote militaire koers in den Velodrome, Gentschen Steenweg, (Deelnemers uit al de Regimenten van het Land), 's Avonds te S uren, Concert door het muziekkorps der Stedelijke Brandweer. Te 10 uren, op de Statieplaats, Luisterrijk Vuurwerk. Het Museum van Oudheden, in het Oud Stad huis, zal toegankelijk wezen voor het publiek op al de hierboven aangewezen dagen van 10 uren 's morgens tot 7 uren 's avonds. Eene tentoonstelling van schoone kunsten, schilderijen, beeldhouwwerken, toegepaste kunst in te richten door den Aalsterschen kunst kring in de zalen der Academie, is open 30 Juni 1. 2, 3, 4, 7 en 8 Juli, van 9 uren 's morgens tot 6 uren 's avonds. Gedaan ten stadhuize, den 24 Mei 1912. De Secretaris, De Burgemeester en Schepen. Oscar Reyntens. M,-L. Ghisbkaerdts. Acnt-en-twïnlig jaren wachten Is verduiveld bitter lang. Altijd waohlen en hetrachton Is steeds koekoek eenen zang. 't Zal verandren, zeiden zè allen, Haast verschijnt het plechtig uur Der verlossing, daar 't moet vallen 't Katholieke landsbestuur. Tweede Juni kwam te schijnen En ingansch het Vaderland Zag men geuzen met dozijnen Rollen in het mulle zand. En ze staan daar nu te kijken Met ne neuze ellenlang 't Volk verkiest de Katholijken 't Blijft weer koekoek eenen zang. F. S. heelen omtrek evenals vroeger mijnen •schoonvader lieer patroon. Het is eene geheele aardigheid, zoo eensklaps een landgoed en eene leerlooierij te hebben daar kan niemand iets tegen hebben. Den titel patroon kunt gij op den koop toe dragen maar waarom laat gy u niet «Patroon van de Mijnen» noemen Dat zou mij weinig baten, daar niemand buiten mijn volk en, mijne buren weten, wat het te beduiden heeft ook heb ik slechts aandeel in de mijnen, terwijl een ander het privilegie daarop bezit, ik geef even weinig om den naam van patroon als om dien van leerlooier. Ik wil slechts gehouden worden voor hetgeen ik inderdaad ben, namelijk een vrij men3ch. G'y hebt gelijk, broeder lief Ik ben het metu volmaakt eens, ofschoon mijn belang medebrengt, dat ik mij den titol van assessor verschafte. Bij deze beuzelingen willen wij ons ook niet ophouden, daar wij elkander gewichtiger dingen te verhalen hebben. Over verschil van denkwijze een andermaal. O, myne geschiedenisis evenmin wydloopig als wonderbaar, ik zal u slechts datgene mededeeleu, wat den meesten invloed op mynen geest heeft uitgeoefend, en ook het meest uwe belangstelling zal wekken. Gij weet, dat ik het huis vau meester Brun verliet, om op myn ambacht te gaan reizen. Het ging my onder de hand tamelijk slecht maar ik leerde daardoor toch beter de men- schen kennen dan uit de boeken, en dat was altijd een onschatbaar voordeel. Na een driejarig rondzwerven, welken tijd ik mee- rendeels in buitenlandsche looierijen door bracht, kon ik my voor eenen bekwamen knecht uitgeven, en keerde naar Zweden terug. DE VOLKSSTEM De jubelfeesten der^H.H. Kruisen waren vei leden Zondag bijgewoond door eene mach tige menigte van wl 15,000 toeschouwers. Prachtige en welgelukte feest, waarvan men eenieder met verwondering hoort spreken. Aanstaanden Zondag, 30 Juni, hebben de zelfde plechtigheden in Assclie plaats. 's Morgens om 9 1/2 ure, pontificale Hoog mis om 10 1/2 ure, processie 's namiddags om 3 ure, historische èloet om 6 ure, can tate om 8 1/2 ure, verlichting van den toren om 10 ure, groot vuurwerk. Niemand zal zijne reis naar Assche bekla- gen. Ter gelegenheid der plechtige Jubelfees ten der HH. Kruisen, die plaats hebben te Assche. op Zondag 30 Juni aanstaande, zul len de volgende bijzondere treinen op hier onder aangeduide uurtabel rijden Trein A. Trein B. AALST. V. 13.00 Boudewijnkaai V S,00 13.01 St0 Annebrug 13,03 Dam 8,05 13.04 Zeehergbrug 8,10 13.07 Prins Albert-laan 13.10 Overhamme 13.12 Immerseeldreef 13,13 Schietbaan 13,14 EREMBODEGEM. Ronseval 13.16 Groenstraat 13,18 Gentral 8.20 13,20 Kapellestraal 13,23 HEKELGEM Bouckhoutberg 13.30 Gemeentehuis 13,33 Affli-em <A" S"3°- A-)13'35 Amigem ^V( 8,32— V.) 13,40 Bleeregem 13.43 ESSCHENE Caudenberg 13,46 Barreel 13,50 ASSCHE Terheiden (Kerk) 13,55 Nolslraat 13,58 Groenstraat 13.59 Dendermondsche steenw. 14,04 Kalk hoven 14,06 Nieuwstraat 8,50 14.09 Groote plaats 8.55 14,15 Staatstatie A. 9,00— A. 14,18 ASSCHE Trein C Staatstatie V. 19,50 Groote plaats 19,55 Nieuwstraat. 20,00 Kalkhoven 20,01 Dendermondsche steenweg 20,04 Groenstraat 20,06 Nolstraatc 20.10 Terheiden (Kerk) 20,12 ESSCHENE Barreel 20.18 Caudenberg 20,22 HEKELGEM Bleeregem 20,28 Am- (A. 20,35 Affligem (y t 2Q 40. Gemeentehuis 20.13 Bouckhoutbeig 20,46 EREMBODEGEM Kapellestraat 20,50 Central 20,53 Groenstraat 20,55 Ronseval 20,57 AALST. Schietbaan 20.59 Immerseeldreef 21.01 Overhamme 21.03 Prins Alberl laan 21,05 Zeehergbrug 21,07 Dam 21,10 Ste Annebrug 21,12 Boudewijnkaai Ai 21,15 Ik kreeg eenen dienst te Orebro, maar was daar niet veel langer dan een half jaar ge weest, toen een koopman die dikwijls in onze looierij kwam en mij van daar kende, my den voorslag deed, om bij een vermogend landeigenaar, die op een zijner goederen eene looierij had aangelegd, de plaats van mees terknecht op my ie nemen. Gij kunt begrij pen dat ik dankbaar een voorstel aannam, dat mij meer verdienste en vrijheid beloofde, dan ik in myne toenmalige betrekking ooit kon verwachten. Van dan af heb ik het landleven bemind en mij in de schaduwen Van het woud beter bevonden dan ergens eldersen van het oogeublik af waarop dit uitzicht mij geopend werd, voelde ik my als eene vogel in zijne kooi. Eindelijk sloeg het uur mijner verlos sing doch weinig kon ik vermoeden, toen ik voor het eerst het aan het Hjelmar-meer zoo eerlijk gegeven Röstorp betrad, dat ik eenmaal de bezitter van deze uitgestrekte landerijen worden zou en in een der aanzien lijkste bergwerken uit den omtrek aandeel zou bekomen. Drommels dus zijt gij nu rylc I viel Wirén hem in de rede. Zoo iets overkomt iemand niet op de schrale ambtenaars-loop baan. Daar trekken zulke buitenkansjes ons den neus voorbij. Rijk herhaalde Borgenstjerna met eene ontroerde stem, terwijl zijn zwaarmoedige blik op den kleinen Alfred viel. Spoedig zal ik veel armer zijn dan ooit. Mijn zoon on mijn hond, de eenige wezens, die mij liefhebben en toebehooren, zullen mij misschien wel draontvallen, en alloen.-ialleen in den vol- sten zin des woords zal mijn schoone j Röstorp mij somber en treurig als het graf toeschijnen. (Vervolg.) Beschuldig hier niemand, herhaalde hij de oorzaak harer dood bestaat sedert menige jaren. Ik ondervroeg haar eens, na onderzoek over hare longen gedaan te hebben, en zij be kende, dat zij in hare kinderjaren toevallig eenen slag op de borst ont vangen had. Die slag heeft haren dood veroorzaakt eene harer longen was er erg door beschadigd, en het open barsten van eenen bloedader heeft haar doen sterven ik ben enkellijk verwonderd, dat zij zoo lang in 't leven gebleven is. Ambroise gaf een grooten schreeuw, alsof hij gemarteld werd hij vloog uit de kamer en verliet het huis, Aaü de buitendeur ontmoette hij Karei Bouvier, die vol angst in afwach ting heen en weer wandelde. Zoodra hij hem zag, riep de ellendige vader uit Ik ben van God vermaledijd ik heb mijn kind gedood De noodlottige tijding werd alzoo kenbaar gemaakt aan het hart, dat de overledene diep beminde. Ambroise was verdwenen hij liep als een zinne- looze de straat op, recht naar Cercelle, doch niet ïfaar zijn huis. Waar hij de twee dagen doorbracht tusschen de dood van zijne dochter en hare begra ving, heeft men nooit geweten. Johanna kwam tot haar zelve en werd bedaard hare diepe droefheid had het goede hart der Overste zooda nig bewogen, dat zij de arme moeder vergunde in het klooster te blijven, tot wanneer de stoffelijke overblijfselen van Roza Duvivier voor altijd zouden verdwenen zijn. De handen, die het jonge meisje voor hare eerste commu nie hadden aangekleed, moesten haar nu opschikken om in het graf gelegd te worden.... De kist met de witte pelder en de krans van witte bloemen werd in de kapel des kloosters geplaatsten den morgen van den tweeden dag werd de mis der overledenen in de tegenwoor digheid van geheel het huis ge-zongen. Daar de zusters verplicht waren hunne overledenen op het algemeen kerkhof te begraven, was er geene moeite om-oorlof'té-veFkrijgèh van het lichaam van-Cercelle over te voeren. Daarom schikte de stoet zich dadelijk na de mis; de kist werd, zooals ge woonlijk in. Frankrijk, op eenen open wagen geplaatst, op welks uiteinden kransen van witte bloemen prijkten. In't begin was Johanna alleen; al leen, te voet, volgde zij het lijk van haar eenig kind. Doch eer zij wat ge vorderd was, kwam een jongeling blootshoofds en in rouwgewaad, haar arm leenen, en zij volgden dan den weg te zamen. Zoodra de stoet in 't zicht kwam van den weg die het dorp tot scheiding dient, werd hij vermeerderd met al de jonge dochters, die hunne eerste Com munie met Roza gedaan hadden. Zij droegen witte kleederen en waren ver- Kom aan, geene ellende voor den tijd sprak Wiren in eenen gedwongen schertsen den toon. Plotseling echter riep hij met eene geheel veranderde stemMaar gij liebt. gelijk, [var waarachtig volkomen gelijk Het bezit van aardscbe goederen is zeer zoetmaar wij zyn niet in staat hare waarde te gevoelen, zoodra wij den grootsten rijkdom, huiselijk geluk ontberen. Waarlijk, er zijn oogenblik- ken, waarin een vroolijke knaap als ik alles voor nietig en ij del houdt. Gij zijt gehuwd, sprak Ivar. 15n gij waart hetuwe vrouw is dood. De mijne, maar laat my eerst uw verhaal hooren. Zooals gij wilt. Te Röstorp verwierf ik mij spoedig liet vertrouwen van mynen ouden, voortreffelijken heer, hetwelk ik van mijne zijde door vlijt en nauwgezette plichtbetrach ting beantwoordde. Eer er een jaar om was, legde ik den naam van knecht af, die mij oprecht gesproken, reeds lang gestuit had en mijn patroon vereerde mij den titel van Faktor. Ik had nu het oppertoezicht over zijne weiduitgestrekte zaken, en werkte in het geheel niet meer in de looierij daarentegen deed ik af en te kleinere en grootere reizeu, die voor zijn aanzienlyk vertier in ijzer, leder en timmerhout gevorderd werden. Ik was weldra geheel op de hoogte van het vak, en de oude man liet eindelijk de leiding van al zyne /.aken aan mij volkomen over. Onze wederzijdsche betrekking had in allen deele liet voorkomen van dat tusschen vader en zoon aangenomen. Ik beminde den ouden man, wijl hij meer dan vaderlijk met mij handelde, en moest hem daarenboven hoog achten, omdat hij goed en voortreffelijk in al zyn doen was. Röstorp werd my met eiken dag liever ik kende thans weder de waardij 30 JUNI EN 1 JULI 1912. gezeld door de banier der Heilige Maagd aan hun hoofd ging de eerw. heer pastoor. Wanneer het. lijk was voorbij geko- man, schaarde zich het meeste deel der inwoners, twee aan twee, en volgden tot op het kerkhof. Het graf was ge dolven naast dat harer oude groot» moeder. De dienst was ten einde, en Johanna zat nog knielend te bidden, wanneer eene stem, haar in het oor fluisterde: Vrouw hier voor het open graf van ons kind, bid ik u vergiffenis voor haren moordenaar. Ambroise, gij zijt haar moorde naar nietnooit hebt gij bet gedacht gehad uw kind te raken, het was, gelijk zij tot den geneesheer zogde, een ongeluk. Man en vrouw keerden samen naar hunne treurige woning. Ambroise over leefde niet lang zijne'dochter hij wist maar te goed dat, ofschoon de slag niet tot haar gericht was, hij de moeder had moeten treffen en haar misschien op het oogenblik dooden... Eer de vreugdetonen der klok het Kerstfeest aankondigden, waren reeds drie graven nevens elkander gedolven; ieder was met eenen eenvoudigen steen en een kruis gedekt, waarop men den zelfden familienaam kon lezen. En wanneer Johanna, de kinderlooze we duwe, alleen naar haar huisje terug keerde, zegde zij met stille onderwer ping 't Is 't werk des Heeren en wat Hij doet,is wel gedaan. Eenige weken later werden de meu belen en de beide hutten der weduwe Duvivier verkochtJohanna begaf zich naar het klooster, waar haar kind gestorven was, om er den goddelijken roep af te wachten, die haar met hen allen zou vereenigen om nooit meer te scheiden. Vijf jaren zijn vervlogen sedert dat wij Cercelle bezochten, wij bleven er nog eens stil op onze reis om onzen vriend den ouden pastoor te bezoeken, van wien wij deze geschiedenis hadden vernomen maar eilaashij ook was sedert eene maand naar de eeuwigheid vertrokken, en de bewoners waren nu reeds ingenomen met hunnen nieuwen Herder. Deze was een jonge priester, onlangs gewijd, en die nu de eerste maal het H. Sacraflcie der Mis in hunne kerk opofferde. ?s Anderdaags morgens wa ren wij zeer vroeg op onze plaats, en wanneer de eerste akkoorden des orgels door de heilige gewelven weer galmden, ontsloot zich de deur der sacristij, en in wit gewaad, bleek, mager doch deftig, naderde Karei Bouvier het altaar om daar het Zoen lam op te offeren, daar, waar hij eens gehoopt had als bruidegom van Roza te mogen nederknielen. Wij vernamen, dat hij, na hare dood, zijnen vader oorlof vroeg om haar voorbéeld na te volgen, en zijn leven aan den dienst van God toe te wijden. De vader stemde toe, en bekwam later voor hem de pastorij van zijn geboor tedorp. EINDE van een te huis, en toch was er niets, dat d© leegte in mijn hart vervullen kon. Het eenig kind van mijnen patroon, syn© dochter Mathilde, was twaalf jaar oud, toen ik er in huis kwam. Dit meisje had het best© hart en het welwillendste karakter van d© wereld, maar de rampzalige ydelheid harer moeder, die alle volmaaktheden in haar meende vereenigd te zien, wierp opmerkbaar duizende schadelijke kiemen in haar jeugdig gemoed, die des te stuitender uitkwamen, omdat Mathilde eigenlijk leelijk en bij lang© na niet met de talenten begaafd was die har© moeder haar toeschreef. Zelfs mijnen over leden schoonvader kan ik van datzelve zwak niet vrijspreken maar Mathilde was zijn eenig kind, en hoe braaf de helderziende hij anders ook was, zoo zette hij zicli toch niet met die kracht tegen de dwaasheden zijner vrouw, die ik van hem verwacht en gewenscht had. Mathilde werd naar Stokholm gezonden om eene meer beschaafde opvoeding te genie ten, dan het land haar geven kon toen zij echter terugkwam, was zij, ten minste in mijne oogen, eer verslecht dan verbeterd. D© eenvoudige levenswijze in het ouderlijke huis scheen haar nu te hinderen, en hare eenig© bezigheid bepaalde zicli tot de muziek, of schoon zy de ooren van eiken toehoorder op het pyDlijkst yerscheurde. Wanneer zij niet musikeerde, lag zij met eenen Franse-hen roman op de sofa, en babbelde meer Fransch dan Zweedsch, wat haar trouwens in den omtrek, voor een meisje van uitstekend© beschaving deed doorgaan. Hare moeder vooral was verrukt over haar en beschouwde baar als eene soort van wonderwerk. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 6