M kristen Syndikaal Congres AssisenM van Oost-YlaaMsren EEN PAARD, TWEE KOEIEN Samson Kina gee,t 9,1 StacLsnieiiws SPORTNIEUWS ielrij cJLexx Erge zaak te Meldert. Vrijspraak KERMIS 1912 Vruchten te velde, Hooi- ea Nagras Wagsnmakersalem EEN WOONHUIS FEESTWIJZER Tlx. Stevens, OFFiCIEELE KW0TEERING C.PRAET-DE WITTE waarnemingen iff# 3 in zilvergeld. Eene porlemonnaie, bevattend 250 frank en een paar gouden oorbellen, werd insgelijks ontvreemd. J)e 5000 frank in liet koffertje besloten, vertegenwoordig den de spaargC-luèn van verscheidene arme huisgezinnen die het geld aan de echtgenoo- ten Alphonse hadden toevertrouwd. Een nauwkeurig onderzoek is ingesteld. De liefhebbers van een fijn kopje gebrui ken de bitterpeeën der Trippisten Vincart O. 1500 Thienen. Erg spoorwegongeluk. Maandagnamiddag, om 12 ure 50, deed zich in de statie van Thienen een spoorwegonge val voor. Een reizigerstrein, in bestemming voor Tongeren, is bij het uitrijden der statie in botsing gekomen met een omnibustrein, komende van Luik. Gelukkig-lijk reden beide treinen niet snel en waren er niet veel reizigers op. Niettemin zijn er 17 gekwetst zeven spoorwegbedien den, de machinisten en de stokers der twee lokomotieven en eenige reizigers. De stoffelijke schade is groot. De lokomo tieven hebben weinig geleden maar de ten ders, de fourgons on de eerste rijtuigen van beide treinen werden gansch stuk geslagen. Hel verkeer is verscheidene uren onderbro ken geworden. Er is maar een enkel erg gekwetste het is de overste van den trein naar Tongeren, M. Arthur Boringen, oud26 jaar, woonach tig te Tongeren. De ongelukkige is de borst ingedrukt. Men koestert de hoop hem te zullen genezen. Voor de andere gekwetsten beslaat er niet bet minste gevaar. Men kent nog de oorzaak der ramp niet. Lokeren. Dvoef ongeluk. Maandag avond, rond 10 ure, is alhier in de statie een pijnlijk ongeluk gebeurd. Verscheidene waggons moesten versporen. Een der werklieden, de genaamde Van Duyse, wonende op den wijk Heirbrug, viel op zeker oogenblik juist voor do aanrijdende waggons. De ongelukkige kon niet meer op en werd overreden. De man bleef bewuste loos liggen. Zijne werkgezellen droegen hem ia de statie. Hij was den arm vermorzeld. Geneeshecren Lamborello en Van Damme, ia allerliaast geroepen, deden hem naar het gasthuis overbrengen, waar de arm afgezet werd. De toestand van liet slachtoffer is be- itnkelijk. Gent. Omgetcorpen. Gisteren avond rend 7 ure, is Emiel De Corte, oud 42 jaar, beeldhouwer, wonende te Meirelbeke in de Statiestraat, omgeworpen door een auto en gvkwetst geworden aan de linker bil. Wette ren. Nog de gewelddaden van Vrijdag. Nopens de gewelddaden, waar van de genaamde Albert Touquart Vrijdag op de wijk Overbeke het slachtoffer werd, sohrijft de genaamde P. J. S.., zoon van een der daders ons, dat de feiten niet zoo erg zijn als eï'.eerst gemeld werd en alles voortkomt door eene óncenigbeid opliet werk. Lede.Brand.Eene houtmijt staande •V> bet kof van wijlen M. Seriben liaantjens RammeMrkal is, men weet niet hoe, in brand gera 3k't en grootendeels vernield"geworden. Ben onderzóek is geopend. Ongelukkige. Een zinneloos meisje dat bij de zusters Maricolen verpleegd werd, is Zondag morgend op de vlucht gegaan. Spoedig werd zij door goburen en" zusters opgezocht en in de kerk teruggevonden. Zij werd naar het klooster teruggebracht. Aanranding. Maandag avond werden in «la Hovenierstraat, twee personen die met hunne paarden van de jaarmarkt van Opdorp kwamen, aangerand en mishandeld door verscheidene jonge kerels. De aanvallers zijn gekend. Het parket. Dinsdag namiddag is het parket van Dendermonde alhier afgestapt ®»i een onderzoek te doen, nopens een rij tuigongeval dat over eenige weken op de Groote Marlet plaats had en waarbij een Meisje erg aan het heen gekwetst werd. Schielijke dood. Maandag namid dag is de genaamde Maria Do Meersman, 40 jaar oud, wonende Breedestraat, toen zij te huis kwam, schielijk ineengezakt. Eon bij geroepen geneesheer kon slechts de dood vaststellen. Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublcmenlstoffen, opspellen en cremeeren van lullen en kanten gordijn. Karei Alt, Gerante CELINE VAN LAN- DUYT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 te Mieclielen Zondag en Maandag waren 900 afgevaar digden, vertegenwoordigend 80.000 ver- eenigde katholieke werklieden, te Mechelen vergaderd om do belangen der syndikale machten te besproken. Het hoofddoel van het congres was meer samenhang te verwer ven tusschen de talrijke katholieke syndi- kalen. Zondag had er eene algemeene vergadering plaats en 's Maandags vergaderden de afdee- ïingen waarna de slotvergadering plaats had. De gekende werkers op syndikaal gebied waren tegenwoordig. Aan hun hoofd de «ooit volprezen pater Rutten, naast hem de taeeren De Bruyn en Eylenbosch van Gent, VanDyck en Marck van Antwerpen,Heyman van St-Niklaas, M. Segerhald van Duitsch- land kwam de werking der Duitsche katho lieken voor oogen leggen. Beide congresdagen zijn uitermate goed geslaagd. Al de beslissingen van eemg be lang werden met volledige eenparigheid aan genomen. Wij wenschen onze katholieke werklieden van hart geluk met hun prachtige werking en hopen dat zij weldra 100.000 man zullen sterk zijn in hunne wcrkersvorceniging van liefde en verzoening en tevens van rusteloozen strijd tot het opbeuren van den werkenden stand. Velodroom van Evergem 24-urenkoers. Algemeen klassement 1. Leon Buysse-P. VandeVelde, met 799 kil (6 punten)2. Calulle-Verslraeten (12 p.) 3. Plateau-Burggraeve (12 p.); 4. Persy n Devogelaer (22 p.)j 5. Demiddel-Van den Broucke (25 p.) De koers per ploegen der Wielrijders vereniging van Oost-Vlaanderen Drie ploegen namen deel aan deze koers 50 luim). De weg was langs Wettereri- Dendermonde-Aölsl-Genl.De 1° ploeg Jonge onafhankelijke wielrijders van Audenaarde bestond uit Piens, Van Eycken, Decroix Vervaet, Sanlens en Vercruyssen. De 2° ploeg. Do Arfeveldezonen, van Gent, was samengesteld uit Baelselier, Dupont, Van Geert, Snoeck, Coupy en Speeckaert. Do 3e ploeg, Wie rijdt er mee, van Schellebelle bestond uit De Smet, Van de Velde, Goppens Ra es en Van de Velde gebroeder De eerste ploeg vertrok om 8 ure 30, de tweede om 8 ure 35 en de derde ploeg om 8 40. De aankomsten hadden in deze volgorde plaats Santeils. om 10 ure 21 min. 25 sec 2. Vercuysson, om 10 ure 21 min. 47 sec 3. Decroix, om 10 ure 28 min 2S sec. 4 Baelselier, om 10 ure 29 min. 25 sec. 5. Dupont, 6. Desmet, Van de Velde, Goppens Van de Velde en Raes, allen wiel aan wiel om 10 uren 30 min. 30 sec. 11. Snoeck, om ure 33 sec. 12. Vorvaet, om 10 ure 34 min 16 sec. 13 Speeckaert, om 10 ure 36 min 27 sec.. De renners van Wie rijdt er mee, behalen de eerste plaats, met eenen gemiddelden tijd van 1 ure 50 m. 30 sec. De Jonge onafhan kelijke wielrijders hekomen detweede plaats tijd 1 ure 51 mirt. 29 sec. en de Artevelde zonen klasseeren zich de derde met 1 ure 56 min. 29 sec. De schaal der W.V.O.V. gaat dus dit jaar naar Schellebelle. R&KBZ FRANKRIJK DE EERSTE RIT Parijs-Duinkerke (351 kil). Zondag morgend om 4 ure werd te Parijs het vertreksein gegeven, aan de 50 inge schreven groeprijders, die voor rijwielfabrie- ken rijden, en 83 afzonderlijke rijders, die op eigen kosten de 5500 kilometers afdraaien. Te Clermont waren zij nog met 50 in de hoofdgroep. De 76 kil. waren in 2 ure 4 min afgelegd. Te Amiens, 114 kim. waren zij reeds om 8 ure 21 met 20 gekontroleerd, waaronder Georget, Brocco, Lapize, Thys, Deruytter, Van den Berghc, Salmon enz. Te Abbeville komt de hoofdgroep aan om 9 ure 58, met een halve uur voórsjiró'hg op den voorziene uurwijzer. Zijn npg met een zestal waarppdep Grup-' pelaiull en Thiberghpn. Brocco schiet er hem tusschen Boulogne aan zee en Galais van onder, Thibergien, Cruppelandt en Albini verassende. Hij komt te Kales aan met 1 minuut voorsprong. Albi ni wordt weldra gelost door Cruppelandt en Thiberghien en samen halen zij Brocco in Cruppelandt en Thieberghien doen het zoo wel, dat ze op hunne beurt Brocco achterla ten. Kort nadien moet Thiberghien een hand hèrslellen en Cruppelandt die weet dat de jonge Belg hem gemakkelijk in den eind sprint zou kloppen trekt er ijlings van door. Ziehier de Orde der aankomsten I. Cruppelandt (Fransra.) om 3 u. 39 m. 30 s. 2. Tiberghien (Belg) om 3 u. 42 m. 3. Brocco (Fransm.) om 3 u. 48 m. 27 s. 4. Albini (Italiaan) 5. Salmon (Belg) 6. Lamon (Belg) 7. Borgarello (Italiaan) 8. Deruyler (Belg) 9. Lapize (Fransm.) 10. Vanden Berghe (Belg) II. Devroye (Belg) 12. Alavoine (Fr.) 13. Georget E. (Franschman) 14. Defraye (Belg) 15. Godevier (Franschman) 16. Fa- her (Franschman) 14. Heusghem (Belg); 18. Blaise (Belg) 19. Hanlet (Belg) 20. Mottiat (Belg). 21. Garrigou (Franschman) 22. Nieder- gang (Franschman); 23. Ghristophe (Fransch man); 24. Heusghoin P. J. (Belg) 25. Pe tit-Breton (Franschman); 26. Lambot(Belg); 27. Thys (Belg) 28. Guyot (Zwitser) 29. Duboc (Franschman) 30. Lefort (Fransch man) 31. Spiessons 32. Everaerts 33. Buysse 34. Benoit (Belgen) 35. Egg E. Paul 37. Ghruchon 38. Gharpiot Cornet; 40. Valloton 41. Deloffïo Pólissier (Franschmans). 36. 39. 42. Brandstichting te He^eBe. Zitting van 1 Juli. Heden morgend werd de derde zittijd van het Assisenhof van Oost-Vlaanderen, dienst jaar 1912, ondor voorzitterschap van den raadsheer Roland geopend, met de zaak ten laste van Renó Van Nedervelde, gezegd Remi, geboren te Herzele, den 26 Mei 1858, hovenier, woonachtig te Herzele, thans aan gehouden en bescuhldigd van brandstichting. Hij zou namelijk liet vuur gestoken heb ben aan het huis van zijn schoonbroeder. Jan Killemayes en aan zijne eigen woning. De feiten gebeurden in den nacht var. 10 tot 11 Maart 1912. Van Nedervelde was vergramd omdat hij wegens beleedigingen aan 't adres van Kille- maeys, veroordeeld was. Hij heeft volledige bekentenissen gedaan en drukte zijn spijt uit over het gebeurde. Do brand was ten andere nog tijdig kun nen gebluscht worden, door gendarmen die toevallig daar op ronde waren. Van Nedervelde wordt verdedigd door M. Gaston Maenhaut. Hij beweert zich nu niets meer te herinne ren, D voorzitter herinnert dat hij in 1883 ver oordeeld werd tot eeuwigdurenden dwang arbeid, om zijne vrouw vermoord te hebben In 1902, na 19 jaar goed gedrag in het ge vang, werd hij in voorloopige vrijheid laten. Het getuigenverhoor. M. Poll. onderzoeksrechter legt uit, hoe de feiten gebeurd zijn. De gendarmen De Clippeleer en Van Hauwermeiren i\ebben eerst het vuur be merkt en den brandstichter op heeterdaad betrapt en aangehouden. Verscheidene ge tuigen, namelijk schepene Nachtegaele vrouw Debbaut, Alexander Van Bellingen Remi Copper.s, Omer Van YVayenberghe Prosper Var. Melckebeke, Victor Haege man, verklaren, Jat de daden den dag der brandstichting niet dronkeu was. M. Baeten. vrederechter, te Herzele. ver klaart dat toen hij' den betichte eens berispte dat hij zich moest stil houden en braaf zijn dezo hem, antwoordde, dat hij zou vragen om terug opgesloten te worden, daar Hij vreesde ongelukken te zullen doen. Getuige ten ontlaste. Dijnsdag morgend, om 9 ure 25, wordt de zitting geopend met een viertal getuigen ten ontlaste, die aanhoord worden, doch niets van belang mededeelen. Om 9 3/4 ure rteemt het openhaar minis terie het woord. Tusschengeva!. De beschuldigde valt bewusteloos. Na drie kwaarf uui's krijgt de belichte een erge crisis en de zitting wordt geschorst. Om 11 ure is er nog geene verbetering in den toestand van den betichte. Dokter DeBersaques kwam bij den ziek© deed dezen per ambulanciekar naar de ziekenzaal van liét gevang overbrengen. De zitting moest derhalve geschorst worden Verdaagd. Na eene korte wijl beslist het hof dat de zaak voor dri© maanden,'I is te zeggen tol don volgenden zittijd, verschoven wordt. Beroepshof van Gent. Zitting van Zaterdag 30 Juni 1912. Op 28 Mei 1911 'e nachts wierd het huis van de kinderen Fieremans van Meldert overvallen, door eenige jongelingen, van Assche-Ter-Heyden, en de inwoners schrome lijk mishandeld. Na lange onderzoeken, wierden voor de Rechtbank van Dendermonde voor die feiten vervolgd de volgêfide jongelingen van Assche- Ter-Hëyden Trocll; Desmedt, Vermeiron, Dó Vos en Van Elsén. Tïo'c'h alleen Wierd vrijgesproken in zit finè van 29 Mei, ón de vier andere wierden veroordeeld elk tót een jaar gevang met on- middelijk aanhouding. Beroep wierd ingeslagen, en op verzoek wierd de zaak reeds opgeroepen den 30 Juni Ondertusschen had een nieuw ondorzook plaats. Voor het Beroepshof wierden de belichten langdurig verdedigd'door meesters Bosteels en Moyersoen van Aolst. Het Hof, na lange beraadslaging, oordeel- do dat do feiten niet genoegzaam bewezen waren ten laste van de belichten, sprak ze allen vrij en deed'ze on na id del ijk los laten. De ouders die t$r zitting gekomen ween den van geluk" als'hun kinderen terug vrij met hun naar huis mochten terug keeren. Rechtbank van Dendermonde Zitting van 1 Juli 1912. DIEFSTAL Jan Van Wesemael, fabriekwerker, te Aelst, isgedurende de afwezigheid van Maria Van der Biest, in dezer woning gedrongen en heeft er uit eene konamode die hij open ebroken had, ongeveer 40 fr. gestolen. Het gestolen geld heef^hij verbrast. Met 4 maanden gevang komt hij er van af. MEDEg»EEU3\SGEia. LEDE. Verkenskweeksyndikaat. Op het lachende plein van den Dries, had op St. Pietersdag. de eerste Keuring plaats van het Verkens kweeksyndikaat. Men had twintig hokken emaakt om de tentoongestelde dieren erin te plaatsen. De bijval was zoo groot, de toe loop der aangebrachte dieren zoo menigvul dig dat vijftig hokken pas voldoende zouden zijn geweest. Allo verwachting was ovor- offen. En dat niet alleen voor het getal, maar voor de waarde der dieren. Niemand Had er gedacht dat Lede zooveel schoone oede zwijnen in de stallen verborgen hield. De E. H. Cobbaut, de stichter van t syndikaat,haalt er eer van en zijne stout moedige opvatting is met den hesten uitslag bekroond. De weg is gebaand, en in do vol gende keuringen zal het ruim Driesplein te klein zijn. Schoone, doeltreffende opschriften, tot een triomfboog met vlaggen versierd, gaven een schooner uitzicht, en prentten eenige goede gedachten in den geest der talrijke en verwonderde bezoekers. 't Is eene nieuwigheid die veel bijval heeft genoten die leerrijk is geweest, en eenen nieuwen slap heeft doen maken aan de volksontwikkeling, aan de volksverheffing. Laat onze tegenstrevers maar spotten, laat ze maar uitkramen dat de katholieken meer doen voor de heesten dan voor de menschen dat deze die zoo spreken, er onze Leedsche landbouwers eens komen over handelen, en hunne ooren zullen luiten door den lof en den dank, die onze hoeren aan hunne ware weldoeners toedragen. Het College van Burgemeester en Schepenen doet de volgende feestelijkheden aankondigen Woensdag 3 Juli.— 's Namiddags op de Espla nade, Groote Beslissing in liet K. -atsspel. 's Avonds, te 9 uren op de Keizerlijke Plaats, Concert door de Fanfaren der Pupillenschool van het leger. Donderdag 4 Juli. Te 9 ure 's avonds op de Keizerlijke plaats, Concert door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend Zondag 7 Juli. Te 11 1/2 ure, op de Groote Markt, Muzikaal Morgendfeest door de Fanfaren der Pupillenschool, 's Avonds te 9 uren, Concert door de Koninklijke Harm. Al Groeiend Bloei end Verlichting van de Groote Markt. Donderdag 11 Juli. Verjaardag van den Guldensporcnslag. Beiaardconcerten, 's Avonds te 8 uren. Kunstfeest en Verlichting van de Over dekte Markt. l'itvoering van Koorzangen dooi de Koninklijke Rederijkkamer De Catharinis- ten Fakkeltocht door de stad, waartoe al de maatschappijen worden uitgenoodigd. Zondag 14 Juli. Te 11 12 uren, op de Groote Markt, Muzikaal Morgendfeest door tie Fanfaren der Pupillenschool. In den namiddag, Groote militaire koers in den Velodrome, Gentsclien Steenweg, (Deelnemers uit al de Regimenten van het Land), 's Avonds te S uren, Concert door Hei muziekkorps der Stedelijke Brandweer. Te 11 uren, op de Statieplaats, Luisterrijk Vuurwerk Het Museum van Oudheden, in het Oud Stad huis, zal toegankelijk wezen voor liet publiek op al de hierboven aangewezen dagen van 10 uren s morgens tot 7 uren 's avonds. Eene tentoonstelling van schoone kunsten schilderijen, beeldhouwwerken, toegepaste kunsc in te richten door den Aalstcrschen kunst kring in de zalen der Academie, is open 30 Jun 2, 3, 4, 7 en 8 Juli, van 9 uren 's morgens tot 6 uren 's avonds. Gedaan ten stadhuize, den 24 Mei 1912 De Secretaris, De Burgemeester en Schepen Oscar Reyntens. M.-L. Ghgeraerdts. OpenïDare verkoopins van te Breedestraat en Moorselschebaan. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal op Donder dag 18 Juli 1912, openbaarlijk verkoopen le Om 1 ure namiddag, aan de woning van de weduwe Charles D'Hondt-Boel, te Aalst-Mijl- beek, Breedestraat: Een Paard, 2 Koeien, waarondereen vol Kalf. De vruchten te velde Op het Weiveld, 25 aren tarwe, 25 aren aardappels aan de Breedestraat 12 aren betteraven, 10 aren aardappels en IS aren rogge op het Hooiveld, 28 aren aardappels, 15 aren rogge. De beestialen zullen om 2 uren juist opgeroe pen worden. 2* Om 4 uren namiddag, ten aanzoeke van den heer Gustaaf Caudrón,-te Aal§t-Mijlbeek, Moor- selschëbaan. 45 ar'jin rogge', 31*hren aardappels en 18 aren hooi, verdeeld in koopen op zijnen meersch, ach ter zijne woning en 6 koopen nagras. De verkoopingzal geschiede*) op tijd van be taling, miti ieder goede borg of medekooper te stelled 'en het ongeld gereed te betalen; Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VE8K00PING van SCHR1JWERKERS- EN gekapte Boomen en Planken te Mffiaa-seS, Pauwei*stE°aat. De Notaris DE VIS te Aalst, zal op WOENS DAG 17 JULI 1912, om 2 uren namiddag, aan de woning van Leander Hendrickx, te Moorsel, Pauwerstraat, openbaarlijk verkoopen Een volledig sehrijwerkers- en Wagenmakers- alem, bestaande onder andere in schaaf- en draai banken, zagen, beitels, schaven, boeren, snijmes sen, immers al wat het ambacht betreft. Verscheidene gekapte eiken, olmen en esschen boomen, eene hoeveelheid eiken, olmen en esschen planken van alle dikten en lengten. De verkoopingzal geschieden op tijd van beta- ng; de koopen onder de tien franken en hel ongeld gereed te betalen. Bij dadelijke uitwinning OPENBARE VERKOOPING van TE HELDERGEM De Notaris DE VU VST, te Borsbeke, zal ten erzoeke van wie het behoort, opvolgens bevel schrift van date 23 Mei 1912 des Heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg te Andenaerde met het houden van eenen enkelen zitdag be paald op Dijnsdag 2 Juli 1912 om 3 ure namid dag, ter herberg van Leopold Van den Driessche te Heldergem, wijk Oom. Een Woonhuis met afhangen en medegaanden grond, gestaan en gelegen te Heldergem, wijk Oom, ten kadaster sectie B, nummer 130g en 137, groot 9 aren 40 centiaren, palende oost de kinderen August Hendriekx, zuid Petrus De Leeuw, Camiel Allaer en de kalseide, west Edmond Pevenagie en Ferdinand Van Wassen- hove, noord Louis Van Melkebeke-Reynaert. o Zelfde Notaris DE VUYST, zal, namens wien bet behoort, onmiddelijk na voorgaand® ver- kooping en ter zeiver herberg, openbaar ver koopen Eerste koop. Een perceel land en meersch gelegen te Meire, Oostdorp, sectie C, nummer 748, groot 16 aren 10 centiaren, palende oost Gustaaf De Muiter, zuid Isidore Stalpaert, west Evarist Meuleman en noord de kinderen De Groot. Boomprijs 15.00. Tweede koop. Een perceel meersch, gelegen te Denderliautem, in den Daele of Borremeer schen, sectie A, nummer 1251 groot 9 aren 60 centiaren, palende van ouds oost de kinderen Engelbert Van der Hoeven, zuid de Swiltenstraat west de weduwe Jozef Van der Hoeven, noord de hofstede van Jan Bap. Heyman. Boompr. 25 fr. voor de Stad en het Arrondissement Aalst* AALST. II Juli. Viering van den slag der Gulden Sporen door de Koninklijke Rede rijkkamer De Gatliarinisten. 's Avonds Kunstfeest en verlichting van de overdekte markt. Fak keloptocht in de stad. GEERAARDSBERGEN 21 Juli. Prachtige Historische Stoet en Pro cessie, ter eore van O. L. V. van den Oudenberg. Reeds 6000 deel nemers ingeschreven. LEDE. 7 Juli Luisterrijke viering van don Gul densporenslag, door liet Christen Vlaamsch Verbond. Feestrede door Philip De Munnynek van Gent. Koncerten, Turnfeest. N. B. De. katholieke Maatschappijen van de Stad en hel Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te declen. MARKTPRIJZEN Aalst 2 juli. —Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, beschikbaar fr. 220. Nieuw gewas, fr. 135. Geeraarsdbergers 2 juli. Tarwe de 100 kilos 21,50; Masteluin 19,00; haver 24,00; Rogge 18 00; boonen 22,00; Aardappelen 12,50; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.t)0 boter de kilo 2,60 a 2,75 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 98, Viggenen 330. flroiSeodecfol, 2 juli. Verkensmarkt, te koop 2933, prijs per kilo op voet 1,06 a 1,22. Asscke, 2 juli. Tarwe 21,00 a 22,00 rogge 17,00 a 18,00 haver 23,00 a 00,00 aardap pelen 14,00 a 17,00; boter 3,00 a 3,10; eieren 2,00 a 2,50 kiekens 3,50 a 4.25 konijnen 2,50 a 3,75: hesp 0,00; viggens 35 a 40, hop 210 a 030. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1* kwal. 1.10 de k. jonire konijnen, 0.60. oude duiven 0.60 jonge dunen, 1.42't koppel, boter 2.80 tot 0.00. eieren de 25, 2,00 tot 0,0u; viggens 't koppel 80 fr. Gendermoiide,1 juli. Tarwe 23,00, rogge 19,50; liaver 24.50: lijnolie 92: koolzaadolie 72;id. gezuiverd 77,00; lijnkoeken 21,50;koolzaadkoeken meststof 15,00boter 3,20 eieren 2,54 aardap pelen 10,50; graan van La Plata 39.00 id. Indië Campliore 33,25: 204 groote hoornbeesten. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraal), Aalsl. Telefoon 63.A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BEURS VAN BRUSSEL 1 JULI Leen van Staat, Ps'ovin., Steden Belgisch® leening 1* r 2* r 3» r Kong® uitkeorbaar. Kongo Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet. 3 3 1868 3 Buurtspoorw Jan -Juli3 Ubl. Mei-Nov. 3 (loten) 2.5 Auierlecht 1907 3,5 Aalst3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 19022,5 Brussel 19052 Zeehaven 2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Elsene 1880. 3 1908 .3.5 Laken 1SÜ23 ,uik 1860. 1897 1905 Mechelen 1885 1S97 Oostende 1832 189S St. Gillis 1904 St-Joos ten nooij«1881 Schaarbeek (100 fr.) (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 1393 3 2 2 3 3 2 3 3 2 3 3,5 3 3 3 83.85 83.85 83.85 71.— 94.95 SL75 99.75 82.50 85.— 73.25 92.— 69.25 83.50 92.90 82.— OS.75 71.25 83.40 85.25 73.50 Al wie schoone Kesrnls geschenken wil aan- oopen gaat vooreerst da prachtige uitstallingen bezoe ken van het huis 857 TE AALST 6, Lange Zoutstraat, 6, waar ze voorzeker hun gerief vinden aan matige prijzen. van M. Cainie! Pract, opticion-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, ft 2 juli. 15 uro: Barometer 758° Thermometer 18° Wind: noord-west Vooruitz.regenachtig

De Volksstem | 1912 | | pagina 3