"BüimAND. Helena Middleton NIEUWSBERICHTEN. Uit onze Kolonie 't Wit Stoopka van Jaepes Neefs DE VOLKSSTEM Toen do bazin dor herberg Zondag echter naar hare slaapkamer ging, stelde zij vast, dat een ijzeren kofferken. waarin do zes duizend ballen lagen, opengebroken was en de schijyen gaan vliegen waren. Onmidde lijk ging de herbergierster eene klacht neer leggen op het policiebureel. Inmiddels had de rampzalige tijding reeds de ronde dei- wijk gedaan en 't en duurde geen twee mi nuten of al de spaarsters waren in 't lokaal en 't ging er bijzonder hevig op los. Dat do teleurgestelden alle -soorten van vermoedens opperden, hoeft nauwelijks ge zegd te worden. Er werd gedreigd, gelasterd en verweten bijzooverre, dat de herbergier de hulp der polioio moest inroepen, om te beletten, dat heel zijn huis afgebroken werd om de 6000 frank te zooken. Nu staan reeds sinds Zon dag avond l\\ ee policiemannen gedurig in de buurt om do gefopte spaarsters in bodwang te houden. Een onderzoek is over de diefto geopend. Luxemburg Geruchten over de verloving van de groot hertogin. Verscheidene vreemde bladen hebben een gerucht uit Berlijn vermeld, als zou de verloving op handen zijn vim groot hertogin Mario Adelaide van Luxemburg, met den oudsten zoon van prins von Hohen- zollern, 21 jaar oud, luitenant in de keizer lijke garde. Te Luxemburg wordt dit gerucht slechts onder voorbehoud aangenomen. 3V ederlaudL Een man door den bliksem gedood. Gisteren morgend zijn onder Holwerd (Fr.) twee maaiers door den bliksem getroffen de eene was op den slag dood. Een zoon vergeeft zijn eigen vader. De 19-jarige zoon van den Renkumsche koperslager T..., heeft bekend zijn vader vergiftigd te hebben. Frankrij 11 Groote Brand. Te Bordeaux is gisteren nacht brand ontstaan in eene groote Vernis- fabriek. De vlammen waren zoo hevig, dat men niet kon naderen. Te middernacht werd de schade reeds op een millioen geschat. Nieuwe uitvinding. Men verzekert dat een millionnair, M. Angaches, het middel heeft gevonden om een sneltrein in volle snelheid tot staan to brengen op een afstand van 100 meters. Een ingang zijnde trein wordt automatiek beschermd voor en achter, 'lis voldoende dat de weg niet vrij zij opdat het toestel in werking trede. Eerst wordt de mecanicien door een gefluit verwittigd, en 100 meiers verder klinkt een nog scherper gefluit en de remmen worden gesloten. Vandalen. Dinsdag namiddag riep een bezoeker in het Palais des Beaux Arts te Rijsel de aandacht op eon en jongeling, die, met twee kameraden het museum bezocht en die met een potlood eene schilderij van Dagneaux had doorstoken. Do drie jongelin gen werden onmiddelijk aangehouden. Een drama. In den nacht van Zaterdag op Zondag keerde M. Phillipe Clerc, teeke- naar te Sèvres, met zijne vrouw naar zijne villa terug. Hierbij wash ij het voor werp van eenun aanslag. Onbekende losten verscheidene schoten, die M. Clerc ernstig kwetsten. Eerst dacht men dat een gewone aanslag was, maar toen M. Clerc aan zijne wondon bezweek, opende de veiligheid een onderzoek en hot bleek spoe dig dat die zaak een heel ander karakter bad. Mov. Clerc, vrouw van liet slachtoffer werd aangehouden en zij bekende baren man te hebben doen vermoorden door zekeren Parat, onlangs uit een zinnelcozengesticlit ontslagen, waar hij wegens alkoolism was opgesloten en die sedert eenige dagen bij haar logeerde. 20® vervolg. Waarom had liij mij niet gezegd dat hij mij ln haar huis zou ontmoet hebben Helena verplicht als ik was door mijn ellendig lot om zelve aitdjd geveinsdheid te gebruiken, moest ik ze toch in anderen misprijzen ik werd gewaar dat ik Mevr. Brandon met weinig be- leefheid antwoordde, en dat ik Henri zeer onverschillig groette. Volgens gewoonte bleef hij meester over zichzelven hij verwijderde zich aanstonds, en liet mij alleen met mevr. Brandon. Laat ons hier wat zitten, dierbare He lena, sprak zij, terwijl zy mij eenen zetol voor- schoof ik verlang vuriglijk mot u keunis te maken mij dunkt dat ik met u al zeer eigen ben en wij zullen welhaast goede vriendinnen zijn ik ben ervan verzekerd. Zij nam mij wederom de handen, en bezag mij met haren schoonen maar al te vertrou- welijken blik. Wij spraken van mijnen oom en mijne tante over wie zij vraagde Was de goede Mevr. Middleton niet een weinig boos op mij, omdat ik u uit Elmsley trok Ducli ik meen dat zij 't geheim weet, niet waar Zij was zeer vergenoegd over uwe goed heid van mij uit te noodigen, antwoordde ik. ganscli verward nopens liet geheim dat zij wilde aanduiden. En nu, dierbare Helena, vervolgde zij, gij moet mij du gansch als eene zuster, als eene vriendin behandelen, en niet als eene oude tante of ik zal misnoegd en jaloersch De slachtoffers van de Michelet. Dins dag morgend heeft de plechtige begrafenis plaats gehad der slachtoffers van de ontplof fingen aan boord van de Jules Michelet. Na de godsdienstige plechtigheid, door de bloed verwanten en eene overgroote menigte bij gewoond, werder. dezes doodkisten naar hot arsenaal overgebracht, waar verschillende redevoeringen werden uitgesproken. IDnitsclilaiicl. 180 vergiftigingen. De vergiftigingen na het eten van rauw gekapt paardonvleeseh, nemen nog steeds uitbreiding. D°zer dagen zijn te Elherfeld weer 15 personen ziek ge worden, zoodat er nu in 't geheel 180 zijn. Het ongeluk bij Schmiedefeld. De toe stand der gekwetsten is tamelijk goed, slechts twee verkeeren nog in levensgevaar. De haanwachter Stanke, die het ongeluk veroorzaakte, is nog in vrijheid. Het is nu vastgesteld dat Slanke sliep toen de trein met eene snelheid van 75 kilom. kwam aan gereden. Hij heeft den overweg hoegenaamd niet afgesloten. Er zijn in 't geheel tien doo- den. Kuren van een dronken student. Te Munster, amuseerde zich op den weg van de Oude Vischmarkt naar Kallhagen, door met den ijzeren hul van zijnen wandelstok zestien groote spiegelruiten in te slaan. De policie z.etto hem in 't droog. Moedermoord. Te Brülz, bij Schwie- hus, is de slachters weduwe Dowald met bijlslagen vermoord. Als dader is de lSjarige zoon van het slachtoffer, de sohilder Jozef Dewald, aangehouden, bij bloedverwanten in do Landsberger Allee, te Berlijn. De moordenaar, die 1900 mark van zijne moeder gestolen, heeft hekend. Portugal Eene wet op de magistratuur. De par lementaire commissie heiast met de herzie ning der wellen tot de verdediging der republiek, zal eerstdaags een wetsontwerp voorstellen, waarhij een hoogere raad der rechterlijke magistratuur opgericht wordt. Deze raad zal gelast wezen, de wijze van aanstelling dor rechters na te gaan en tegen hen tuchtmaatregelen Ie nemen. De arbeidersbescherming. Het verslag 1910-11 van het toezicht over de fabrieken is verschenen. Daarin vinden wij, dat sedert 1877, jaar waarop de wet op de fabrieken in voege trad, liet fabriekwezen zich voortdu rend ontwikkeld heeft. In 1901 telde men 6080 fabrieken mot 242,534 arbeiders, waarvan 150,208 mannen en 92,321 vrouwen. Daaronder waren 207,262 volwassenen van meer dan 18 jaar oud, 35,272 jongelingen van 14 tot 18 jaar oud. De nijverheidstakken gebruikten 320,432 paardekrachlen. Voor 1911 zijn die cijfers: 7635 fabrieken, 338,841 arbeiders, waarvan 211,077 mannen en 117.764 vrouwen 277,686 volwassénen, 51,155 jongelieden en 712,622 paard'krach ten. Het aantal fabrieken vermeerderde met 28 t. h., dat der arbeiders met 35 t. h. en dat der paardekrachten niet 12 t. h. HiislaixdL Adellijke dieven.Drie Georgische prin- sen, Bektabekoft, Pelavandoff en Tzorotelli hebben te Tiflis gewapenderhand een winkel tje aangerand. Na den eigenaar gebonden te hebben, hebben zij al het voorhanden geld gestolen en dan het gebouw in brand geslo ken om aan een ongeval te doen gelooven. De twee eersten zijn aangehouden, de laatste is kunnen vluchten. o Botsing. Vele slachtoffers. Een reizi gerstrein en een eleclrische tram, bestaande uit drie rijtuigen, zijn in botsing gekomen hij Crao. De botsing geschiedde ingevolge hut openstaan eener bareel. Er zijn 23 ge kwetsten. De tramconducteur werd vijftig ni' tors ver meegesleept. Zijn lichaam was letterlijk verscheurd. Twee reizigers zijn gedood. zijn over Mevr. Middleton gij moet zec-r openhartig met mij spreken. Gij zyt zeer goed, wederkeerde ik, ter wijl ik gedurig dacht Wat, drommels, be doelt gij Het gedacht, dat zij jaloersch was over de genegendheid die ik voor Mevr. Middleton ge voelde, scheen mij ten uiterste belachelijk on hare vraag om mij openhartig te doen spreken, bewoog mij om gesloten te blijven en meer op mijne huede te zijn. Niettemin trachtte ik mij minzaam en vriendelijk to too- nen lia eenige stonden verliet mij Mevr. Brandon, om zich voor 't noenmaal op te schikken. Eenige minuten later klonk de bel ik kwam benedon in de boekenkamer, waar ik schier iedereen vergaderd vond. Ik moest verscliillige malen voorgesteld worden. Do damen, met wie ik kennis maakto, waren mevr. Windham, mevr. Ernsley, juffer Moore en de tweejufvr. Farnley. Do heeren stonden samen in 't midden der kamer doch behalve de heer Brandon, die onmiddelijk tot mij kwam, en mij zeer beleefd aansprak, naderde niemand van hon tot mij, voor dat het noen maal aangekondigd was. Sir Wijndham leidde mij dan binnen. Juist als wij gingen zitten, riep mevr. Bran don den heer Ernsley, dio te wege was den stoel naast mij te gebruiken Achtbare hoer Ernsley, zoudt gij naast mij willen zitten Ik verlang te hooren w at gij van Meidon Hall denkt, ik hoor dat gij daar heden goweest /ijt. En terwijl hij op haar verzoek ant woordde, sloop Henri Lcv<dl tot den stoel nevens mij daardoor begreep ik den blik,'die mevr. Brandon tot ons stuurde misschien gaf hij haar eenen oogslag van voldoening terug doch ik, volstrekt niet. Ik was noch- Italie Vijf groote ongelukken in de bergen. Tijdens een uilstapje naar de Duivelspiek, in de provincie Bergamo, zijn,vijf bergbeklim mers in eenen afgrond gevallen. Eene jonge dame heeft den schedel gebroken en de vier andere zijn erg gekwetst. "V ere enigde - Staten Presidentskiezing in de Vereenigde-Sta- ten. Wilson candidaat der democraten. Eindelijk zijn de stemmingen ten einde. Bij de 43ste stemming won Wilson 78 stemmen, Na de 45stö werd de candidatuur van Underwood ingetrokken. Bij het begin der i6sU stemming, toen Wilson's benoeming zeker scheen, trokken de leiders van de partij van Clark hun can didaat terug. De cijfers van de eindstemming waren Wilson 990 en Clark 84 stemmen. Onmid dellijk daarop werd Wilson met algemeene stemmen verkozen verklaard. De aanhangers van Wilson gingen te werk alsof ze hun zinnen kwijt waren. Terugkeer der Leopoldville. Do Kongoboofc Leopoldville is te Antwer pen teruggekeerd. Aan boord bevonden zich 75 passagiers. Twee Fransche" passagiers zijn op reis gestorven.De eerste, M.Madoulle ingescheept te Conakry, overleed den 23 Juni; de tweede, M. Kindt, bezweek daags nadien, aan eene borstziekte. Wij hebben roeds gemeld dat do Leo poldville bij het verlaten van Dakar, in aanvaring is geweest met een Fransche stoomboot. Ziehier in welke omstandigheden de aan varing plaats had. De Leopoldville was te Dakar, op 21 Juni. ten 101/2 ure binnengeloopen, oin daags nadien ton 3 1/2 ure 's morgens te vertrekken. Toon zij nog op do reede was, luvam een kustboot, door negers bemand, in tegenovergestelde richting aangevaren, en kwam vlak voor de stoomboot, zoodanig dat de kapitein van de Leopoldville te kiezen had tusschen de stoomboot op. het droge te sturen, ofwel met de kustboot in botsing te komen. De kapitein stopte dadelijk, maar de kustboot kwam langs bakboord aangedreven, met het gevolg, dat ze^s platen van de Leopoldville ingedrukt werden. De scheepsofficieren onderzochten aanstonds de stoomboot, maar deze liep geen enkel ge vaar. Kapitein Lulens wilde daarna hulp bieden aan de aanvarende boot, maar dezo was reeds verdwenen. De Leopoldville zette nadien de reis voort. De Leopoldville had aan boord eenige zeldzame visschen en krabben, voor het aquarium van Brussel, maar deze zijn op de reis gestorven; verder nog planten, geplukt tusschen Boina on Sliinkakasa. Hot nieuws uit de kolonie is maar schaarsch. De beer Van Acker is te Banana begonnen met den bouw der gebouwen voor de visscherijon in Congo. De werken aan de haven van Ango-Ango worden met spoed doorgedreven. De benoeming van M. F. Fuchs, tot alge meene gouverneur, werd metveel vreugde ontvangen. Do symphalhieko gouverneur werd te Boma door de bovolking feestelijk onthaald. Brussel, Gevolgm van den drank. De Franschmau El. G..., 18 jaar oud en niet werkend, kreeg na heel den nacht te hebben gedronken, Woeiisdagmorgond rond 6 uur twist mot zekeren Gustaaf S..., 21 jaar oud en wonende te Vorst. Op zeker oogenblik trok hij een revolver, met zes tans niet misnoegd eene gelegenheid te heb ben om met llenri te spreken, daar ik zeer nieuwsgierig was om hem zijne schielijke verandering te hooren uitloggen, en tevens om te ontdekken of hij in de laatste dagen te Salisbury geweest was. Hij sprak mij onmiddelijk aan Zijt gij verwonderd mij hier te zien Zoo zeer, antwoordde ik, als te verne men dat het door u is, dat ik hier uitgenoo- digd ben. En dat het zoo ware, zou het u mis noegen Het zou mij toch niet bijzonder aange naam zijn. Gij zoudt het meer voldoende achten, dat eene vrouw, die u maar eens gezien heeft, over zeven jaren, u zou begceren wederom te zien, dan mij te-ontmoeten (en hier sprak hij zoo stil hij kon) na die zoo vele dagen, zoo vele maanden in Elmsley doorgebracht te heb ben, al mijne krachten heb ingespannen om uwe tegenwoordigheid niet te verliezen. Dit is dan eene van uwe ontwerpen Ik moet van zulke ontwerpen niet hebben. Ik was te London, waar het mij zeer ver veelde, en ik kwam hier maar ik wenschte dat ik het nco t gedaan had, (voegde hij erbij met meer drift dan teederheid in de stem) want mijne komst is voor u duidelijk onaan genaam en ik kan uwe onverschilligheid slecht lijden, (vervolgde hij op eenen meer ontroerden toen). Zij jaagt mij buiten mij- zelven, Helena, en zij maakt mij gek, iets wat ik het minst van al begeer te worden. Wat begeert gij't mrtist van al te wor den, M. Lovell vroeg sir Karei Wijndham, die stil en ongeduldig gebleven was, totdat hij iets van ons gesprek kon vatten om er zich tusschen te werpen. kogels geladen,en bedreigde er S..., mede, doch kon worden aangehouden. Hij zal worden vervolgd voor het dragen van verboden wapens, doodsbedreigingen en landiooperij. De diefstallen op de kerkhovenIn de laatste dagen werden in de verschillende kerkhoven der Brusselsche omgeving ver schillende diefstallen gepleegd. Woensdagmorgeud werd nu. ten kerk- hove van Laken, een persoon verrast die eene kapel openbrak en er oude zilveren kandelaars uit wegnam. De schelm, de 24- jarigeB..., geboren te Eino, werd aange houden. Hij bekende verscheidene andere diefstallen op het kerkhof van Brussel te hebben gepleegd. In de muil van den wolf geloopen. Een dronkaard wilde gister op 't Vosson- plein een agent van politie te lijve en be dreigde hem met slagen. De agent, geholpen door een koilega, greep de kerel vast en bracht hem naar 't politiekantoor der Prism s'raat. Daar bleek het dat do drinkebroer een oude kennis van 't gerecht was, zekere I)..., die in dronken toestand altijd ruzie zoekt met de politie. Daar hij juist nog drie maand te zitten heeft, wegens een vergrijp van dien aard, heeft men hem maar onmiddelijk naar St- Gillis gestuurd. Paard op hol. Het paard van M. P.., wonende Telefoonstraat, stond inge spannen voor de woning zijns meesters, toer. het dier eensklaps verschrikte en op hol ging. In dolle vaart liep het dier langs den Antwerpschen steenweg, waar het rijtuig tegen eene bierkar bolste. Deze werd omge worpen en meest al de Üesschen werden ver brijzeld. Het paard kon verder door een dag- bladverkooper ingehouden worden. Diefstallen te Keulen. Opzoekingen te Brussel. Het parket heeft naar al de kommissariaten in den Brusselschen omtrek de beschrijving gezonden van eene partij juweelen welke gestolen werden, bij middel van braak, in het geschiedkundig museum Eng els tein-Torburg te Keulen. Eene groote brandramp vermeden. Dinsdag avond, rond 10 1/2 ure, sloegen dikke rookwolken uit boven bet dak der ma gazijnen van de Tentation, Lakenstraat. Onmiddelijk liep eene groote menigte voor 't gebouw samen en de brandweer werd ver wittigd, Zij kwam echter te laat. liet begin van brand, op het hoogste verdiep der maga zijnen uitgebroken, was reeds gebluscht door een agent van policie, geholpen door den nachtwaker der magazijnen. Het vuur dat sinds verscheidene dagen moest smeulen, was uitgeborsten onder eon planken vloer en kon niet veel schade aan brengen, daar het tijdig bemerkt werd en er dadelijk met handblusschers werd gewerkt. Een ellendelingDinsdag avond word in de Huidevetterstraaf, een 60jarige kerel aangehouden, die een Sjarig meisje in zijne kamer gelokt en erg mishandeld bad. f— Belangrijke diefstal. Bij middel van valsche sleutels is een onbekende kerel in de woning gedrongen van M. Florent, Enge- landstraat, en heeft er uit eene kas 28 obli gation van Luik, Brussel en Antwerpen ge sloten. Do nummers der verdwenen waarden zijn echter gekend en aan de policie medege deeld. Behendige dieven. Esn nijveraar van Rijsel, M. Girauld werd Woensdag in de Luxemburgstatie tegen het lijf geloopen door 2 onbekenden. Toen de nijveraar in een hotel der Konink lijke Plaats aanlandde, stelde hij vast dat do twee schelmen hem van zijn gouden chrono meter met keten hadden berooid.Eene klacht is neergelegd. Elsene. Erg gebeten. Woensdag namiddag kwam M. Edgard Morren, bellan ger, wonende Lang Levenstraat te Elsene, langs den steenweg van Vleurgat, toen een schapershond, welke achter het rijtuig van Gek, sir Karei, antwoordde Henri, met eene bedaardheid, die geenzins zijne eigene gekheid verraadde. Do jufvrouwen maken van ons allen gek ken, zeidesir Karei, zich naar mij buigend. Ten ware zij ons zóó reeds bevonden, hoorde ik Henri mompeleD,terwijl ik verplicht was mij om te draaien om eene reeks beleefd heden en eenen vloed onbeduidende woorden van mijnen rechtergebuur te aanhooren. Deze was zoo overvloedig en langdradig, dat eene toevallige gebeurtenis of eene schielijke verandering in den gew onen loop den zaken noodzakelijk was om den man tot zwijgen te brengen. - Zijn blik was ongemeen zacht, zijn glim lach buitengewoon vriendelijk. Als ik hem bezag, wenschte ik (tot dan was het mij nooit gebeurd zulk iets te wenschen wanneer ik iemand aanschouwde) dat hij zeer Teelijk zou geweest zijn geen leelijk gezicht hadde zoo wanhopig lastig kunnen zijn. Ware hij maar een oogenblik kwaad en slechlgezind kunnen worden, ik had moed genoeg gehad om in eens zijn gesprek af te breken, en mij om te draaien doch de maaltijd was bijkans geëin digd eer ik eene nieuwe gelegenheid vond om met Henri to spreken. Deze eindelijk vond ik in de toevallige ge beurtenis, (waarna ik zoo vurig getracht had) van eenen stapel rood en witte beziën omver te werpen, die in alle richtingen over de tafel rolden en aan Sir Karei de kans gaven zijne goedwillige beleefdheid te toonen. Henri nam onmiddelijk dit gunstig oogenblik waar om ons gesprek,alhoewel op eenen anderen toon, heraan toknoopen. De zaak is, dierbare Helena, dat ik bij mijne aankomst te Londen mijnen zaakwaar nemer afwezig vond en dat mijn vader naar zijn meester liep, schielijk op hem toesprong en hom in de beenen beet. De koetsier, zulks ziende zweepte zijn paard en verdween pijl snel, gevolgd door den gevaarlijken hond. Een onderzoek is geopend. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeeën -der Trappisten VincartT. 1500 Laken. Gauwdief Woensdag na middag nam M. Gustaaf Van H..., wonende Wayezslraat, den tram om naar huis terug to koeren. Aan de brug van Anderlecht werd M. Van H..., geweldig gestampt door een persoon, die ijlings van den trap sprong. Kort nadien stelde hij vast. dat de onbe kende met zijn gouden uurwerk weg was. Overijssche. Kind door een automobiel verpletterd. Dinsdag namiddag reed eene automobiel van een Antwerpsch buis over den Brusselschen Steenweg naar Waver. Op de grens van Overijssche liep een 8-jarig kind de straat over, toen do auto nog slechts eenige meters van hem was. De geleider kon niet bij tijds stoppen en het kind verdween onder het zwaar voertuig. De kleine werd gevaarlijk gewond aan het hoofd en de beenen. Zijn toestand is wanhopig. De gelei der der auto ging zelf de gendarmerie van Overijssche verwittigen. is het eenige echte Vieux Système. Mechelen.Geraamte ontdekt. Eenige dagen geleden werd hier aan de Winketpoort een geraamte gevonden. Daarover wordt thans het volgende ge meld Over omtrent 32 jaar geleden, verdween hier opeens spoorloos in onze stad, het meisje Cornelia V..., geboren te Mechelen, op 18 Juli 1857. Zij was bij hare verdwijning om- trent-ruim-22 jaar oud. Nooit meer vernam de familie nog de minste inlichtingen over het meisje. Dit scheen heel zonderling en allerlei veronderstellingen werden in dien tijd over deze verdwijning gemaakt. Bij do familie V... ankerde de overtuiging vast, dat er ongeluk of misdaad hier in het spel was. Langzamerhand gingen de jaren éón voor één voorbij en sprak er niemand meer van liet verdwenen meisje. Thans komt deze zaak weer boven water, bij het vinden van dit menschelijk geraamte, dat men heeft opgegraven in de nabijheid waar de familie V... in dien tijd met hare woonst was gevestigd. 't Zou heel goed mogelijk kunnen zijn, dat men hier voor het geraamte staat van dit verdwenen meisje. De zaak is in onderzoek,en heer Louveaux wetsdoktor, zal weldra verslag uit brengen of het een mannelijk- of een vrouwelijk ge raamte is, dat men bij toeval heeft ontgra ven. Avóhdmarkf. Er waren 13G0 man den ^net verscliillige vruchten ter markt gebracht. Do 'prijzen waren aardbeziën fr. Ü,8Q.; Jiloemkooien 8 tot 16 nieuwe erwten 0 10 tot 0,12 tornalton 0.90 rhubarbei' 4 a 5; asporgiën de bussel 0,65 tot 1,10; aard appelen 7,50 lot 9 fr. Schielijke dood gestorven. Do genaamde Vermeulen Frans Arthur, oud 18 jaar, vador van 7 kinderen, wonende Drieschslraat, werd in het Arsenaal, door eene beroerte getroffen, op het oogenblik dat hij eene les bijwoonde over besmettelij ke ziekten, gegeven door een geneesheer en het ontsmetten der wagons. Men bracht Vermeulen naar zijne woning alwaar hij korts nadien overleed. Antwerpen. Erg ongeluk. Dinsdag namiddag waren verscheidene werklieden bezig met eenen lichter kolen over te laden op de stoomboot Georgian/», aan de Gockerillkaai, te Antwerpen. Om 7 ure schoof plotselings de voetplank tusschen den lichter on de stoomboot wog, ten govolge der gladheid door den regen. eenen zijner vrienden te Hertfordshire ver trokken was. Ik had eene algemeene uitnoo- digingin deze streek en 't scheen mij,schoon ik misschien ongelijk had, dat het voor mij een verzet, en voor u eene verkwikking zou wezen, hier eenigen tijd, tusschen eenen kring vreemdelingen door te brengen, en er eenen vriend te vinden, zoo ik veronderstel dat ik mijzelven noemen mag. Hij zeide dit alles op zulke liefelijke ea rechtzinnige wijze, en zijn gedacht was inder daad zoo vriendelijk geweest, dat ik waarlijk over mij zelve beschaamd was onder dezen invloed keerde ik mij tot hem met eenige aan doening en zeide Gij zijt zeer beleefd te mijnen opzichte, Henri, en het spijt my dat ik u onaangenaam, ondankbaar geschenen heb. Enkelijk wat te grillig, antwoordde hij en zou ik uwen minzamen glimlach zoo zeer achten, dierbare Helena, indien eeno voorbij gaande wolk mij deszelfs lieflijkheid niet kostelijker maakte In dit oogenblik gaf Mevr. Brandon het teelten om op te staan terwijl ik mijne hand schoenen onder de tafel zocht, fluisterde mij Henri Nu dat ik mijno tegenwoordigheid hier heb uitgelegd, dank aan do schade, welke aan Mevr. Brandon's beziën toegebracht heb, zal ik u, op mijn gemak in den salon, mijn gedacht kunnen zeggen nopens 't gezelschap dat zich hier bevindt. Ik verzoek u over nie mand te oordeelen vooraleer ik tot u kome. Ik verliet de eetzaal beter gezind dan by het intreden ik nam plaats bij de twee juf vrouwen Farnloy, aan een rond tafeltje, waar tijdschriften en albums op lagen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2