Na list Socialistisch Congres raWSBËMCSTEN. SLÜjiA DE VOLKSSTEM 6 JULI 1912 danks konfrontatiën hielden beiden zich aan hun woord. Daar het Fransch dossier der zaak ook toegekomen is, kon men nu voort en hel onderzoek werd dan ook na eenige dagen gesloten. Jooris werd voor liet assisenhof verzonden en Margaretha de Boeck, beticht van verheling van voorwerpen, gestolen ten nadeele van M. Vermeersch, voor de boel- 61 ra ffelijke rechtbank. Een der advokaten van Jooris is M. Bonne- vie. Margaretha De Boeck zal bijgestaan worden door advokaat De Swarte. Wij zullen onze lozers zoo volledig moge lijk inlichten over de bijzonderheden van dit ophefmakend proces. tri pi l* 1 M e derlancl Een monstervünder mst vleugelen van 3 decimeters omtrek. De Hollandsche ento mologist Meek heeft in Nieuw-Guinea ee monstervlinder ontdekt, wiens vleugelen niet minder dan 30 centimeters omtrek hebben. Het mannetje en het wijfje verschillen zoo zeer van elkander, dat rnen meenen zou dal ze lot een verschillende soort belmoren. D eersten zijn zeer zeldzaam, terwijl de anderei in overvloed gevonden worden. De geleerde was zoo zeer verslonden en verrukt door zijne ontdekking, dat hij niet eens bemerkte dat de inlanders zijn paard doodden en opaten. Frankrij lt De staking duurt voort. Na de alge- meone slaking te hebben uitgeroepen weige ren de dokkers te Duinkerke hot werk te staken, alvorens er stellige hevelen komen van Parijs. Zij hebben niettemin verscheidene scliepen verlaten. Er hebben hevige belwis tingen plaats gehad tusschen de voor- en de tegenstanders van de staking. Te Bordeaux zijn nog eenige matrozen ver oordeeld wegens desertie. De Gie des Messageries bad de ingeschre venen tijd gegeven tot 6 ure om het werk te hernemen, maar geen enkele is gekomen. Te Marseille heeft eene afvaardiging van kapiteins en officieron van de Marseillaansche zeevaartmaatschappijen Woensdag morgend den prefect der Boueiies du Rhone bezocht en verscheidene wensclmn doen kennen. De prefect zal ze aan de regeering over maken. I»e dokkers hadden zich solidaar verklaard met de ingeschrevenen en zullen eerst het werk hernemen wanneer zij volledige vol doening zullen gekrogen hebb- n. Te Havre zijn vijftig zeelieden van den parket hoot France wegens desertie voor waard el ijk tot veertien dagen gevangenis veroordeeld De dokkers dezer stad hebben gisteren avond in vergadering besloten Donderd morgend het werk te slaken, uit solidariteit met de ingeschrevenen. Ontploffing in eene steengroeve. Eene geladen mijn is te vroeg ontploft in eene steengroef hij Marseille. Vier werklieden zijn begraven onder eene rotsmassa, die mei op 15,000 kilos schat. Een lijk is opgehaald Twee andere werklieden zijn gekwetst door stukken van do mijn. IDtiitscIilaiid.. Prinselijke verloving. Duitscher met Rus. Men zegt dat er waarheid ligt in het. ge rucht van de verloving van prins Adalbert van Pruisen met de oudste dochter van den Czaar. Die verbintenis was sedert lang reeds ontworpen. Tuch is het, volgens inlichtingen uit hofkringen weinig waarschijnlijk daL dc verloving tijdens de ontmoeting te Bultisport zal gevierd worden. Eigenaardige Vondst. Het museum van hel paleis van Rohan, te Straatsburg, heeft een eigenaardig voorwerp gekregen. arbeiderspartij, heeft gezegd, dat mislukking der staking den ondergang beteekent van het vakvereenigingswezen in het havenbedrijf op de Theems. Hier staat tegenover, dat vel* patroons in dat bedrfjf geruïneerd zullen worden,wanneer de staking voortduurt. Eene kleine dievegge. Moederliefde. Een lSjarig rneisje, de kleine Grace Maisey, drong te Tottenham in een huis en stal er 3 pond sterling en een zonnescherm ten nadeele van Mev. Arden. Het meisje, door de policio ondervraagd, bekende den diefstal doch ver klaarde dat zij gestolen had om bloemen te kunnen koopen voor hare moeder die ziek in 't gasthuis lag. De mooder heeft beloofd Mev. Arden schadeloos te stellen, zoodat de kleine Graces dadelijk vrij gelalen werd, Rusland. Grens-incident. Een moord. Een onderofficier der gendarmerie, van dienst aan de Russisch-Oostenrijksche grens, welki vermoedde dat eenige soldaten dei- grens wacht 't akkoord waren met de smokkelaars hield twee hunner aan en bracht ze naar hel gevang. Een ervan kon ontvluchten, liej naar do kazerne, greep een geladen geweer er. ging den onderofficier doodschieten. De moordenaar word -aangehouden. Gouverneur aangerand. De auto waarin de gouverneur van Tiflïa, M. Sclierniawski, zich met andere personen bevond, werd door onbekenden aangerand, die talrijke revol verscholen naar de iuzitteden losten. Geei enkele werd gekwetst. Een dor aanranders werd aangehouden. 5 personen door den bliksem gedood en 10 zwaar gewond. Gedurei.de een hevi onwederis de bliksem in het Russisch mili taire kamp in Willmaiinstand bij Helsingfors geslagen. Vijf soldalen zijn gedood, 10 zwaar en vele anderen licht gewond. A.vi.straliö Gasfabriek 't huis. Zelf gas fabrikee ren. Een uitvinder van Perth (West Australië), heeft een nieuw en eenvoudig middel ontdekt, om gas le fabrikeeren, duur i middel vau 98 t. li. lucht en 2 t. li. gazoline- don uitkijktoren terecht kwam twee kanon- (jamp Het gas is niet giftig en is dienstig tot niers gedood, een officier en drie onderoffi- -verlichting, verwarming en drijfkracht.\ Is eon praktisch stelsel voor woningen die ver an gasfabrieken verwijderd zijn. Een advokaat doodt een magistraat. Tijdens een twistgesprek heeft een advokaat van Ciezo den procureur des koning dier stad mot revolverschoten gedood. Men schrijft den moord aan familiegeschillen toe. OosteMrij Is: De bliksem in de rangen der soldaten. Bij Innischen, in Huslertal, sloeg^'da bliksem in eeno afdeoling exorcewreude soldaten van bet. derde Landeschiilzen-regimenc. Heele rijen soldaten worden plat tegen don grond geslagen. Een werd gedood, een tweede erg gewond en velen waren voor een tijdje doof. gearticuleerde arm namelijk, in staal, ge vonden hij herstellingen in do oude kerk van Balbronn door den bouwmeester Weigaml van Molsheim. Die arm lag in een dubbel raf, waarin liet geraamte eener vrouw en van een man. De twee grarep waren eertijds bedekt met een breeden zerk, waarvan lift opschrift v e'd meegedeeld door den schrij ver eener geschiedenis van Balbron, en aldus wist men dat het geraamte met den stalen arm dat was van -den edelen en dapperen sire Jan von Mitlelhausen, baljuw van Bal bronn, overleden in 1564. De kunstarm is nu weer in orde gebracht bevat een zeer eigenaardig rr.ecauiSm, 't welk toelaat er allerlei bewegingen mee uit te voeren. Do vingeren ^hebben dan noj een eigon mecanism. Groot onweer over Berlijn. Eergisteren middag heeft over Berlijn een onweer ge woed, dat veel schade heeft aangericht. De diksem sloeg niet alleen in hoornen ma mie in huizen doch veroorzaakte gelukkig iechls kleine branden. Het onweer ging chter vergezeld van eene ware wolkbreuk. Duizenden mensehen moesten te voet naar huis gaan. omdat het tramverkeer ontredderd weid. en tal van kelders liepen onder. De hagolsteenen waren zoo groot als okker noten. De ondergrondsclie spoorweg had ook veel te lijden. Op den Kurfürslendamm sloeg de bliksem in den baanlunnel en stichtte er door kortsluiting brand. Het duurde lang eer de brandweer het vuur meester was. Op de Alexanderplaats werd de baantunnel over stroomd, en sterk beschadigd. De gas- en waterhuizen braken en do bodem zonk bijna een meter. Het zal veel werk en geld kosten om alles weer in orde te brengen. Op de Elbwiese te Tangermïinde werden tijdens een onweer de landbouwer Albrecht, zijn zoon, zijne schoondochter en een knecht -door den bliksem gedood. De moeder, eene meid en oen andere knecht worden erg ge kwetst en verdoofd. Een schot met noodlottige gevolgen. Op het oefeningsveld van het kamp te Lock- todt zijn door een afgedwaald schot dat in De graaf van Turijn aangerand door een honderdtal boeren. Do graaf van Turijn heeft het ongeluk gehad mei zijn automobiel een boerenwagen in een sloot te stooten. Een honderdtal boeren liepen te hoop, be gonnen den graaf, die zij niet erkenden, uit te schelden en beschadigden zijn automobiel. Gendarmen verlosten den graaf ten slotte uil zijn benarde positie. A.meril?:a. De vleeschprijzen. De huismoeder® boy- cotteeren de beenhouwers. De New- Yorksche huismoeders boycotteeren de heen houwers, ter oorzake van de duurte van het vleesch. Men schat het aantal vleeschsla- kers op 300,000. Talrijke beenhouwers maakten reeds failliet en vele hunner open den groentonwinkels, anderen verkoopen visch of gevogelte. Sommige verbitterde huismoeders maakten propaganda aan het huis zelf van de heenhouwers. Zij lieten de klanten niet binnen. -/V- ieren ernstig gewond en een officier licht gewond. lEngeland. De grootste vlootbeweging der geschle- enis. Gisteren is men begonnen de oorlogschepen te mobiliseeren voor de groot ste loolhewegiugen die nog ooit op zee zijn houden. Dinsdag,voor het begin van de oefeningen, •/.al de vloot te Spidhead geschaard liggen. Zij zal uit meer dan 300 schepen bestaan en •zestien admiraals zullen hun vlag hijscnen. In zes linies, te zamen 48 kilometers lang, •zal de vloot liggen. Crowslfy krijgt 2 maanden vermindering. M. Mac Kenna antwoordend in het Lagerhuis aan MM. Lansbury en Wedgwood, heeft verklaard dat de straf van Crowslny, den onlangs te Winchester veroordeelden anti-militarist, van vier tot twee maanden verminderd was. Crowsley heeft geweigerd te beioven niet meer te zullen herbeginnen. Wat armoede te Londen. Uit de laatste statistiek over de armoede to Londen blijkt op Zaterdag 22 Juni, er 104.201 onder- Rteunde armmi waren daaronder waren er 73.036 in de workhouses verpleegd en 12,184 kinderen onder de 16 jaar. Hooger- beöoeld cijfer is 3108 hooger dan dat van verleden jaar. De staking in de haven te Londen. De verklaring van M. Asquilh, dat verdere iumengifig van regeeringswege in de slaking ongewenscht is, heeft do leiders der staking diep ontmoedigd, omdat zij beseffen, dat nu de eind-kans op succes vervlogen is. Het parlementslid Ramsay Mac Donald, van de 4-nm 21e vervolg. Wij knoopten een gesprek aan, en kwamer {zoo men zegt) nog ;tl goed aan den gang. Zi. warei) beide vriendelijke meisjes de oudste was ipooi. Ik had geeiie moeite om Henri*: aanbeveling te volgen en mijn gedacht ovei niemand te vormen, vooraleer hij mij 't zijne lou gegeven hebben want nog geen kwartier was vervlogen toen hij den salon binnentrad an dadelijk naast mij kwam zitten. In hetzelfde oogenblik verzocht mevrouw Wyiulham de oudste jufvrouw Fan ley baai- gedacht te zeggen over zekeren persoon of steek, waar zij aan bezig was de jongste begaf zich aan het open raam om met Mevr. Brandon en Mevr. Ernsley, die op het plan kier op en neer wandelden, te spreken. Iloe vindt gij uwe tante, Helena? Noem haar niet mijne tante.; dat is voor mij een heilige naam. Ik kau niemand dan uwe zuster tante noemen. Eli wel Mevr. Brandon dan hoe vindt gy haar Jk dacht dat ik over niemand moest oor- (leelen zonder uwe hulp. Goed, doch ik wilde er haar niet in be grijpen zij is eene oude vriendin van mij, en ik zou partijdig kunnen wezen. Het ware niet slecht mij gunstig over haar te spieken ik zou haar moeten gaarne zien, en ik vrees dat ik niet zal kunnen. Doet gij zegde Henri, op eenen toon die zulk spijt en verdriet aanduidde, dat ik hem met verwondering aanzag. Gy zult haar beminnen, voegde hij erbij, wanneer gij haar zult kennen. Maar wanneer hebt gij zoov^el van haar gezien en gehoord Indien zij zulk eene goede vriendin is van u, hoe komt liet dan dat gij er mij nooit van gesproken licht Hij antwoordde niet onmiddelyk en ik ging voort Doch gij zijt zeer geheimzinnig in al uwe kennissen bij voorbeeld, gy weet boe ik te vreten was met Alice Tracy. Ik was verplicht al mijnen moed te verza melen om haren naam uit te spreken. Stoutmoedige ontvlochting. Eene stout moedige ontvluchting heeft plaats gehad m de gevangenis van Luino. Rond den middag loon de gevangenen op de binnenplaats onder liet toezicht van een cipier wandelden, bemerkte een gevangene, de genaamde Pie fro Biganzoli dat ee.ie deur openstond. Hij maakte die gelegenheid ten nutte om op eene naburige koer te komen, van waar hij op de daken klom en langs do hovingen do vlucht nam. Biganzoli is overigens gekend om zijne stoutmoedige ontvluchtingen. In December laaisl gelukte liet hom uit dc gevangenis van Olona ie ontsnappen. Op vrije voeten geko men. beging Hij de onvoorzichtigheid werk to zoeken in de nabijheid van het gevang, zoodat hij weldra door de gendarmerie ge knipt werd. «en S 3 Jüioi Het antwoord van den Belgischen Drukpersbonri aan de Socialisten. Zooals men weet, werden de katholieke dagbladschrijvers, alhoewel door de socia listen zelf uifgenoodigd tot het bijwonen van hel Congres, er bijuaohmiddelijk buiten- gewalsd. Zulks was ten eerste zeer onkiesch van wege de socialisten en ten tweede had het den zin van mot de dagbladschrijvers te willen de vijf minuten houden. Het algemeen bestuur van den Bond der Belgische drukpers heeft daarop,eene verga dering. gehouden, waar de volgende blaam aan 't adres der socios gestemd werd. Het algemeen bestuur van den Bond dei- Belgische Drukpers, den 4 Juli in buitenge wone zitting te Brussel vergaderd, kennis gekregen hebbende van het geval dat zich op iiet socialistisch congres van 30 Juni laatsl- ledend voorgedaan heeft Overwegende dat art 1 dér standregels van don Bond aan deze namelijk tot doel geeft van in 't gemeen te bespreken en te verdedigen de rechten en de algemeene be langen van do Drukpers, en door alle mid delen die hij noodig zal oordeelen de weer- digheid en beroepsbelangen van zijne leden te beschermen Overwegende dat de Brusselsche dag bladen van den Algemeenen Raad der socia listische partij eene uiinoodiging ontvangen hadden tot hij woning der besprekingen van het congres Beschouwt de uitsluiting van een deel zijner leden als een smaad de Drukpers aan gedaan.i... u Teekent verzet aan tegen den aanslag alzoo tegen de weerdigheid van do Drukpers en tegen hare onafhankelijkheid gepleegd Drukt het grootste spijt uit, dat geen enkel lid van den Algemeenen Raad der socialistische partij het als plicht geacht heeft voor tiet congres de dagbladschrijvers to verdedigen, die men uilgenootLgd had, noch hun de minste verscljooning aangebo den lieoft voor den maan eg el die tegen lien genomen werd Beslist dal dit besluit aan de dagbladen alsook aan den Algemeenen Raad van de socialistische partij zal meegedeeld worden En gaat over tol de dagorde. De blaam trekt gevoelig door, doch ons dunkens zouden de katholieke congreshou ders wel doen,voortaan ook. de socialistische dagbladschrijvers met dezellde beleefdheid le behandelen. Brussel. Zinneloos geioorden. Donderdag morgend, rond 2 ure, vroeg een zeer opgewonden persoon, op de Henegouw- laan, aan een politieagent, onmiddellijk den Koning te mogen spreken. In het kommis- sariaat werd de man kwaadzot. Hij viel den officier van dienst aan en wilde alles verbrij zelen. Een dokter deed den ongelukkige naar hel St-Jaiïsgas thuis vervoeren. Het is zekere D., Kanonslraat, die over drie weken een zothuis had verlaten. Door een cyclist omgeworpen. Hot 14jarig dochlerken der echlgenoolen Ron das, Kleine Veslingstraat, 13, werd Woens dag namiddag op de Rouppeplants omge worpen door een cyclist. Het meisje werd erg gewond aan liet schouderblad en het oor. De wielrijder zette zijnen weg voort. Op het oogenblik dat zoo vele personen over bloedondeugdwu klappen, is het goed, aan hel publick te herinneren, dat de slijin- merende Walhérynil de beste remedie is tegen puisten, roodheden, huiduitslag, jeu kingen enz. 5ol Bnndielendaad. Woensdag avond, in de Luxemburgstraat, ontrukte een kerel liet handzakje aan Mevr. Lsinbrechts, wonende Handelsstraat en nam de vlucht. Metsers, die dit hadden gezien, .zetten te verceefs den schelm na. De portemonnaie, in hel. handzakje verborgen, bevatte gelukkig- niet veel geld. Jonge dievegge. Een lSjarig meisje, welke de meisjes aan de scholen en elders aanspreekt en ze gelast in winkels iets te gaan koopen, wordt opgezocht. Voor de kinderen zich op weg begeven, ontneemt de dievegge bun de oorbelletjes, onder voor wendsel deze eens le bezichtigen, doch wan neer de kinderen weerkeeren,is de dievegge verdwenen. Zoo werden gisteren nog twee meisjes uit de Edinburghstraat beroofd. Dieven gestoord. Kwaaddoeners zijn op de kamer gekomen van de echtgenoolen V... Hoogsti aat,en hebben de kleerkas open gebroken. Zij werden ongetwijfeld in hun werk gestoord, want zij lieten eene som van verscheidene honderden frank en juweelen, liggende in de lade van een ander meubel, onaangeroerd. De policie der 1* afdeoling heeft een onderzoek ingesteld. Botsing tusschen voertuigen. Het rijtuig van M. Hemelryck, Gaucheretstraat, 39, to Schaarbeek, geladen met flesschen bier. kwam Woensdag op den hoek der Troonstraat en der Marnixlaan in botsing met eene automobiel. M. Hemelryck werd op den grond gewprpen en zwaar gewond. De eigenaar der automobiel leidde het slachtoffer in eene apotheek. Verhes of diefstal. M. Raymond Peelers, wonende op de Hoogeschoolplaats, te Leuven, beslatigde gisteren avond in de Noordstatie, op liet oogenblik dat hij den trein wilde nemen, de verdwijning van zijne portefeuille inhoudende 1,070 frank. De wanhoop. Een Duitsch handels reiziger, Max L.., 37 jaar oud, die sinds Dinsdag in een hotel der Pletinkxstraat was afgestapt, heeft zich daar gisteren pogen te zelfmoorden door zich Le laten verslikken. Toen men de deur instampte, had hij reeds hei bewustzijn verloren. De wanhopige is. naar het gasthuis overgebracht. Onder een auto. Woensdag avond ging vrouw Maria Qu.., de Justicieplaats over, toen zij door een automobiel omverge worpen en overreden werd. De chauffeur stopte, droeg het slachtoffer in zijn rijtuig en voerde haar naar het gasthuis. Vrouw Qu.., was zeer erg gekwetst en werd er tor verpleging gehouden. Tusschen wielrijders. Aan den hoek der Wolle- en Groote Hertstraten, zijn twee wielrijders, Ernest S... en D.., in botsing om mij t.e dwingen iets te doen of te laten doch geef my ten minste eene goede reden. Het is volk, waarmede gij u niet beta melijk kunt vermengen in uwe jaren kunt gij over zulke zaken niet oordeelen. Mij no tante zond mij eerst bij hen bijgevolg liet zy niets -tegen Movr. Tracy en wat Alice betreft, gij'denkt dat zij... ten ware.... Ik zweeg in eens mijn hart klopte met geweld ik gevoelde dat zedigheid, betame- Hy sidderde, en zyn gelaat verduisterde lykheid, waardigheid mij verboden mijne ver- oogenblikkelijk maar ik vervolgde, met eene moedens te veropenbaren doch zij kwamen soort van flauw en moed j mij met nieuwe kracht in den geesten van- En nu durf ik zeggen, dat gij haar ge- neer ik Henri bezag, gevoelde ik mijne wan- zion of dat gij van haar iets vernomen bobt sedert ons bezoek aan Bridman's kasteel, en nooit hebt gij het mij verteld. Ik heb haar niet gezien Waar is zij nu volhardde ik, begrij pende dat, indien ik de zaak los liet, het gcii gloeien on mijne oogen ontvlammen. Neen, zeide hij, alsof hij mijne ontstel tenis niet bemerkt had, of dat zij hem mis schien bedaard had neen Alice's karakter is volkomen goed doch met haar te bezoeken zult gij bij lieden invallen met wie het altijd groote moeite zou kosten om zo te hernemen, zeer onaangenaam is zich te moeten vermen Ik weet het niet 1 Zij moet waarschijnlijk te Salisbury zyn? Te Salisbury Ja. er woont daar eene familie van dien gen. Ik herinnerde my de twee mannen van Salisbury, en ik dacht dat het zou kunnen waar zijn er was iets zoo rechtzinuig, zelfs zoo onverschillig in zijne wijze van Alice naam. Ik ging dozen morgen vroeg naar haar recht te geven, dat hij mijn achterdenken huis en vroeg naar Alice. Zij was afwezig, wegnam en wanneer hij mij zeide Welnu, maar indien ik wist dat zij daar verbleef, niete om Gods wil, laat ons een gesprek afbreken, ware gemakkelijker dan haar van hier op eenen voormiddag een bezoek te brengen ;het ware mij ten uiterste aangenaam. Helena, zeide Henri, gy kunt Alice niet gaan bezoeken, noch met geheel dat huisge zin iets gemeens hebben. Gy zijt nog een kind en ik weet dat gij do hoofdigheid van een kind in hetwelk wij schijnen voorbeschikt te zijn om altijd in twistte vallen, glimlachte ik, en poogde het niet verder te trekken ik luis terde dan naar zijn verslag over 't gezelschap van Brandon. Mevrouw Wyndham, zeide hij, is, zooals hebtmaai- ik moet er waarlijk op aandrin-16Ü °P «ebt kunt bemerken, het tegenover- g0n gestelde van haren echtgenoot,gauscb vreemd Ik begrijp niet goed wat recht gij bebtjaan zijne flauwe beleeiheid. Het is al wat ik ervan ondervonden heb zij is zoo styf en stilzwijgend als hij gespraakzaam is. En de jufvrouwen Farnley, zeide ik, waarmede ik daar kennis gemaakt heb Ik ben bereid er goed of slecbt over te denken volgens 't geen gij my van haar zult vertellen. De jufvr. Faruley, antwoordde hij, zijn gansch in den vreemde opgebracht zij zijn misschien niet misdeeld, maar in deze om- staudigheid zijn zij voorbereid. De oudste heeft niet de minste gemaaktheid in haar doen en spreken, tenware men gemaaktheid noemde, van zulke eenvoudige zaken te spre ken waarover een verstandig menscli door gaans niet handelt. Welke zaken Zij zal u, bij voorbeeld, vertellen dat zij zonder bloemen niet kan leven, en dat zij daarom 's nachts in hare kamer geheele vrachten medeneemt, alhoewel zy haar eene wreede hoofdpijn veroorzaken. Denk haar daarom niet eenvoudig (alhoewel het mogelijk is, ik beken het) want datzelfde meisje, wan neer zij 't verledene jaar haren arm gebroken had, onderstond de pijnlijke vermaking zon- der eenen zucht te laten liooren omdat haar vader, die thans ziek was, niet bedroefd of ontsteld zou worden niettemin als hij de kamer verliet, viel zij in bezwijming door de hevigheid der pij non. Denk haar niet boos, wanneer zy u vertelt dat zij verlangt met een rijtuig om te slaan, op zee schipbreuk te lijden wanneer zij er op roemt, de genees middelen die haar voorgeschreven zijn, buiten het venster te werpen dat zij vergif inneemt om te zien hoe zij er zich mede bevindtwant over eenige maanden waagde zij haar leven om een verdrinkend kind to redden, en toen het dorp, nabij hun buitengoedje aan 'tbran den was, liep zij tüsselien 't onstelde volk als eeu engel van barmhartigheid. Denk haar daarom noch eenvoudig, noch boos, noch gek, wat zij u ook vertelle maar bewonder hoe zij geleerd heeft dat liet bevallig is zoo te schijnen. En hare zuster, dat meisje met haar Grieksch zijgezicht, en hare rechte wenkbrau wen Dat meisje, hetwelk somtijds ton uiter ste schoon is, is zeer knap, alhoewel zij nu en dan ook onbeduidende dingen vertelt doch zeor anders als hare zuster. Zij is eigenaardig en aangenaam, niettegenstaande zij stamelt en hakkelt totdat de geest in haar opgewekt zij. Zij is zeer bijtend wanneer zij u mishaagt, en nog meer wauneer zij u behaagt. In een woord, ik weet niet wat u raden ik zeg u enkelijk, indien gij haar bemint, gij zult haar hevig beminnen maar gij zult u beter met eene andere dame ophouden bij voorbeeld, Mevr. Wyndham. En die kleine juffrouw Moore, die met ulke innige vreugde in hare groote oogen op haar boek staart, wat hebt gij van haar ta melden Oliiedereen is ingeuomen voor dit jong Iersch meisje en niemand kan juist zeggen waarom. Ik geloof dat het is omdat hare oogen met of zonder hare tong tot u spreken het is omdat zij de twee uitersten vereenigt, en er u laat over oordeeleu, want zij vliegt in da kamer, met hare kleine deftige manieren, en komt u groeten met eene hoflijke beleefd heid en dan onder al dat edele uitzicht, ont dekt gy het welgezindste schepsel dat ooit bestond. Gij kunt niet laten van haar te beminnen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2