Helena Miüdleton BUITENLAND. Erg ongeluk te Esrantlials. Eeio brandramp ts Brugge Brussslschs brisfeisssling. Os VorstsSijka Bijeenkomst in Port-Baltsque. 2 DE VOLKSSTEM 7 EN 8 JULI 1912 Aan zijnen linker kant bevinden zich de rampzaligen, in wanhopige spanning als met bovenmonschelijkedoch te vergeefsche kracht hel zelfde einde willende bereiken. In het bovendeel engelenscharen met het kruis, de geeselkolom en de werktuigen der Passie in het midden, Christus en de allerheiligste Maagd door apostelen en heiligen omgeven, en in het ondergedeelte ziet men de dooden uit hunne graven opslaan, en de hel hare afgronden openen. Tot in 1860 werden in deze kapel de of- ficieën der goede week gezongen. Het is hier ook dat de H. Mis gedaan wordt voor den afgestorvene Paus en de Kroning van den nieuwen. Pelgrims en reizigers in Rome worden ook hier tot de mis van den H.Vader toegelaten. Ontploffing aan boord van eene sleepboot. Tijdens den afgeloopen nacht had aan de brug van Van Grieken, te Herenthals, een erg ongeluk plaats. Door eene tol nu toe ongekende oorzaak had op de Sleepboot Vil van Antwerpen eene ontploffing plaats, waardoor eene plaat van den ketel afgerukt werd. welke tegen het aangezicht sloeg van den machinist en dezen d.-erlijk kwetste. Het slachtoffer, een persoon van Niel, bleef voor dood op hel dek liggen. Hij werd naar het gasthuis gevoerd en ontving de zorgen van Dr.Dupont. De ongelukkige bleef geruimen lijd builen kennis. Zijn aangezicht is afzichtelijk. De kapitein van gemelde sleepboot Kort hout li. 7, lieer Jan Timmers, wonende te Antwerpen, Korte Schipperkappelstraat, en zijn machinist Ch. Beukmans, oud 23 jaar, wonende te Niel, waren samen bezig den motor in beweging te stellen. Eene zeer zware ijzeren plaat van 1 meter vierkant dienende als vloer en liggende voor liet jachtw iel is door hetzelve gevat en sloeg in het gezicht van den machinist, waardoor hem de neus en een gedeelte van liet aange zicht bijna afgerukt weiden. Volgons de verklaring van den beer geneesheer is d-- wonde zonder levensgevaar,zoo er zich geene ontsteking voordoet. De gekwolste was slechts sedert drie dagen in dienst op den boot. Franltrij R: Het drama van Sevres. Eene door slechte echtgenoote. Emile Parat, de moordenaar Van M. Clerc, lieoft zich gevan gen g< geven bij het parket van Ver.- .illes, Donderdag morgen te 6 1/2 ure. De policie zat hem op de hielen sedert Woensdag mor gein). De agenten volgden het spoor van zijn lief, een jong meisje van 23 jaar, in hol Quartier Latin Ic Parijs bekend onder den naam van Madelon. De meid van Mad. Clerc, Rosine Lalisse, heeft verklaard dat Parat sedert lang mei hare meestens verkeerde. Zij hééft mei verbazingwekkende kalmte verteld hoe hel drama w erd voorbereid en besproken door Mad. Clerc en Parat. Zij wist alles 48 uren voor de uil voering. - Ik geloofde echter niet. zegde zij, dal zij liuu voornemen zouden uitvoeren. Ik was inderdaad gew oon Madam gedurig te Jiooren zeggen, sprekende van haren man Wan neor zal ik toch eens van hora af zijn Ik geloofde echter niet dat zulks gevolgen zou kunnen hebben. Ik verzeker dat zij het geld heeft gegeven om den revolver te koo- pen Staking. Botsing. De stakende in geschrevenen te Bordeaux waren or in ge lukt mei groepen door de agenten te dringen en sloten zich daarna met een 150 aaneen, om inzamelingen te doen in eene voorstad van Bordeaux. Daarna keerden zij naar de stad terug. De policie haalde ze in. op de Esplanade der Quinconces en wilde ze uileen 22e vervolg. Terwijl zij in verstand en in manieren zoo volmaakt is. als do moeilijkste mensch zou kunnen wenschen, heeft zij tevens de geestig heid en het natuurlijk vermaak van haar land, het glinstert in hare oogen, lie\ wemelt op hare lippen. Zij is zelfs eene kleine vader landsvriendin wanneer men Ierland ver noemt, zult gij hare wangen zien blozen en haren geest ophelderen. liet is het eonigste krachtig gevoel dat zij schijnt te hebben want anders, gelijk de vroolijke molenaar zonder zorg, trekt zij zich niemand aan en w anneer zich iemand met baar bekommert, laat zij zelfs niet zien dat zij er dankbaar voor is. Ik heb dikwijls man nen hooren zeggen boe graag zij Roza Moore zouden bemind hebben, bad zy zulke ondank bare wanhopige en onbarmhartige onverschil ligheid niet laten blijken. Nu, ik denk dat dit niet recht is, want ik geloof dat hare grootste bekoorlijkheid juist hierin gelegen is, dat zij zich niet ophoudt met hotgeen anderen over haar denken, of' voor haar gevoelen, wanneer zij met vurigen en kinderlijken üril't de ver maken zoekt, en alle dingen en personen even bedaard behandelt. En Mevr. Ernsley, Henri, wat *egt gij van haar Mevr. Ernsley Het is veel moeilijker te zeggen wat zij is, dan wat zij niet is laat my dan toe haar door ontkennende gaven t beschrijven. Zij is niet schoon want ha- trekken zijn gemeen, haar kleur geel zij s Diet leelijk, waut zij heeft lieve oogen, licl hair, een lieven glimlach, en een lief wezen jagen. Er ontstond een gevecht. De vlag van het syndicaat werd aangeslagen en een man aangehouden. Te Havre hebben de stakers de kaaien versperd met blokken en stapels hout, om te hinderen, dat de sleepwagens hieven rijden. De policie ontvingen ze met steenworpen. De stakers werden uiteengejaagd vijf zijn opgebracht. Elders spanden zij de paarden voor de sleeperswagen uit en mishandelden zij de sleepers. Verscheidene zeelieden zijn nog veroor deeld wegens desertie. Er hadden nog tal van incidenten plaats op verschillende punten van de stad. "Fliijgelaiici Partijpolitiek. Do arbeiderspartij in het Lagerhuis heeft eene motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat alle leden dei- partij besloten zijn zich ter beschikking van de leiders der partij te stellen om naar de districten Hanley en Crewo te gaan om aan de verkiezingsstrijd deel te nemen en alles aan te wenden, om hunne candidaten de overwinning te bezorgen. Deze motie houdt niet in dat de arbeiders partij in haar geheel uit het Lagerhuis zal wegblijven, doch slechts die leden, die zullen woiden aangewezen om voor de verkiezing voor de arheiderscandidaten te werken. 7 millioen en half kost de staking. Het derde jaarlijkse!) verslag van de alge- meene federatie der «Trades Unions» besta- ligt dat gedurende de vijf laatste maanden 2957 stakingen zijn uilgeberslen. Als scha deloosstelling werd aan de stakers 7 millioen 500 duizend frank betaald. Het verslag, de vele stakingen bespre kende, zegt De hoop op vrede is eene be goocheling. Zoolar.g het sociaal stelsel niet gansch veranderd zij, kan geen vrede heer- schen op do wereld. 53u.itsclilau.ci. 6774 auiomiel-ongevallen. De dood van den Berlijnschen geneesheer Fischer en van zijne vrouw, evenals andere auto-onge vallen, hebben de aandacht gevestigd op liet gevaar, welk dit vervoermiddel oplevert en voor het publiek en voor de inzitteden zei ven. Inderdaad, het aantal auto-ongevallen is verbazend, en wel 6774 in een jaar. 7178 automobilisten werden gerechtelijk ver volgd. 6891 waren gekend, 267 hadden kun nen ontsnappen. Policiestraffen werden toe gepast op 607 personen waaronder 505 chauffeurs. Door outo-ongevallen werden 3929 personen gedood of gekwetst, en 250.000 mark werden betaald aan de slacht- oIters of aan hunne rechthebbenden. JXT oorwegen Dood van een Staatsminister. Staats minister Ernil Slang is te Krisliania den 4 Juli op 71-jarig.m leeftijd overleden. Turkyë Schurken aan 't werk. Telegrammen uit Catarina melden dat de kaytnakam van die stad door eene bende Grieksche roovers naar het gebergte is Tohlvoerd. Hierdoor zouden zij iiet vervoeren van honderd Wa- lacliiiiische families naar Slroumza, hebben willen wreken. Do algomeene gouverneur van Saloniki, Kiasim Boy, is naar Culerina vertrokken voor een onderzoek. De voyvode Tano Malachoff, die aan 't werk was in de Gaza van Quevgheli, villayet Saloniki. is rnet twee andero bandie ten tijdens een gevecht met de gendarmen gedood. Men heeftop het lijk van den voy vode veel belangrijke stukken gevonden. "V" ereenigde-Staten Groot spoorwegongeluk. 40 dooden. De sneltrein van New-York is te Corming met volle snelheid op een stilstaanden reizi gerstrein geloopen. De twee achterste wa gons van den reizigerstrein zijn ontspoord. Het meerendeel der reizigers, die zich in deze wagons bevonden, zijn omgekomen. Tot nog toe zijn 34 lijken gevonden, de meesten liggen nog zieltogende onder de puinhopen bedolven. Het aantal slachtoffers bedraagt waarschijnlijk meer dan 40. zij is niet natuurlijk, want hare tusschon- komst in een gezelschap is voorbereid, en ge- durigbestudeerd.Niets maakt indruk op haar; want niemand kan met meerdere vurigheid of met grootcro natuurlijke beweging het woord voeren doch zij luistert gedurig naar haar zelve. Zij is 't mensch dat u aantrekt, u be haagt, openhartig tot het gebrek, eu uitermate onbedacht. Daarbij is zij geene booze vrouw zij heeft veel ontzag voor baren echtgenoot, en draagt groote zorg voor bare kleine doch tertjes doch zij speelt altoos met gevaarlijke voorwerpen on daalt in 't onzekere. Zij onder zoekt gedurig wie op haar verliefd is, alhoe wel zij zulke goedaardige vrouw is, en wie zou anders dan zij zelf, op haar verliefd kun nen worden Bovenal is zij aangaande andere vrouwen geenszins partijdig, 't zij deze buiten de schreef loopen of niet. Zij zal u haat toe dragen. Helena, reken er op, maar eenen on- scliuldipen haat zij zal u geen leed doen, want om de waarheid te zeggen, zy is goed hartig het zou nochtans een balsem voor haar liart zijn, kon liaar iemand zeggen dat jufvr. Middleton zoo lief niet is als men het verwacht had zij zal u trachten te vernede ren elke reis gij den mond zult openen maar laat u niet verootmoedigen, en gij zult de overhand behouden zij zal zoo ongeduldig worden (niet dwars, want zij heeft inderdaad eenen goeden aard) dat zy hare koelbloe digheid zal verliezen, en dan is het gedaafl met haar. Ik heb geen den minsten lust om met liaar in twist te geraken maar vertel my u iets van de beeren, die zich bier bevinden. Dat zal alras klaar zijn. Sir Karei is een -ek Mijnheer Ernsley is een onbeduidend man, er. iV. Earnley is nog al geestig hij kan kluchtig zijn, maar liij is grof en flauw het^ Nog een© samenzwering. De policie te Caïro heeft op verschillende plaatsen, onder andere op buieelen van nationalis tische bladen talrijke stukken in beslag ge nomen, die betrekking hebben op de samen zwering tegen de Iviiedive, Lord Kitchener en den eersten minister. De zaak is thans in handen van liet openbaar ministerie. Er zijn in het geheel vier inboorlingen gevangen gezet. Twee daarvan, Wahed en Arabi, staan bekend als heftige nationalisten, die in betrekking staan met de Leiva on andere nationalistische bladen. 2EC xl es 1 c 13.-31 ztra. c3.i Aanslag op eenen trein. Eene samen zwering. Een aanslag is gepleegd op de lijn van Dajling, mot het do«d den trein te doen ontsporen van den gouverneur van Bengalen. De policie denkt mei eene samen zweering te doen te hebben. Er wegen ver moedens op 5 personen. v.-V^ Uit Brussel komt ons volgend nieuws toe. Zaterdag, 6 Juli 1912. Zondag was het de dag der congressen in ons land. Te Oostende dit der journalisten, te Mechelen dit der kristene syndikaten, te Blar kenberghn dit der gemeen tebedienden, le Brugge dit der policiébeainblen en te Brussel dit der socialisten, waarvoor M Vandervelde spoedig uit Zwitserland was g3- komen om te beletten dal er te groote dwaas heden zouden worden verteld. Dit congres heeft feitelijk niets nieuws geleerd, tenzij dat de werklieden zich-meer en meer loswringen van de intellectueelen. Zij willen seffens het puur en simpel waar van zij liet volmaakt geluk verhopen. Voor den moment is de algemeene staking af geweerd. Zal zij gebeuren in November De kopstukken voelen zoo goed dat zulks liet einde van bun meesterschap zou zijn en daarom doen zij het onmogelijke om dien gees'.l af te weren. Da socialisten hadden per brief al de dagbladen uitgenoodigd. De meeting was pas begonnen of een waanwijze stelde voor, do pers buiten te walzen, en 'twonderste van al, dit voorstel werd aan genomen. Liberale en katholieke journalisten raapten reeds hun potlooden en bloc-notes op om zich in 't dichtst-bij-zijnde café te gaan troosten, toen de Shakespearriaansciie figuur verscheen van Celestin Demblon. Men heeft slecht begrepen, zegt Celestin. Er is enkel kwestie van de katholieke biaden. (Geroep Neen neen allemaal allemaal Gaat gij de Etoile Beige buitenzetten Ja Ja Zij is tegen liet puur en simpel En de Chro- niqne Ja, ja Weg met Picard, weg- met Frick Tussc.ben al hetgorgas in deed Demblon stemmen dat enkel de katholieke journalis ten niet mochten' blijven.M. Van dm'velde liet begaan. Do journalisten zullen beter doen de socfös aan huil lot over te laten. Als gevolg op deze feiten, heeft de Pers- vereeniging bij hoogdringendheid haar Algemeen Komiieit bijeengeroepen en een parig de handelwijze van liet rood conares geschandvlekt. Er werd beslist deze dagor de van afkeuring aan al de dagbladen mede te deelen. Dinsdag hield de groep van de Kristen Vrouwenbeweging in België eene vergade ring. De opkomst was zeer talrijk. Mej.Van den Plas stelde liet programma voor der toekomstige kiezeriiuien, zonder onderscheid van partij Bescherming van 'L Kind Verdediging der Vrouw Bekamping van den Alcool en hel recht der vrouwen tus- schen te komenin de schoolopvocding hunner kinderen. De kristene vrouwen gaan eene vaste be weging op touw zetten, om alz.oo van het is misschien de reden waarom zijne dochter zoo ongelukkig het tegenovergestelde meent te moeten zijn. M. Brandon, de zwager van uwe tante, is een aangenaam man, M. Manby is een botterik. En sir Edmond Ardern vroeg ik. Oh ten opzichte van sir Edmond Ar dern, bid ik u, om dezelfde reden om dewelke de pasteibakkers hunne leerlingen van de eer ste dagen met taarten opproppen, met hem aanstonds in gesprek te komen laat hem morgen gedurendo het ontTjijt, 't middag- en avondmaal naast u zitten laat hem met u wandelen en uitrijden, ik zal u niet naderen, opdat hij zyne gansche tdoverkrachtzou kun nen uitoefenen. Gy zult zoo verblind worden dat gij om genade zult roepen. Ik lachte, maar ik dacht geheimelyk dat zijn streng oordeel hieruit voortkwam dat sir Edmond hem do eenige aangename persoon des huizes scheen te zijn ik was niet zeer geneigd om te denken dat Henri's oordeel over hem nauwkeurig was. Ons heimelijk gesprek werd welhaast onder broken door de aankomst van Mevr. Ernsley en het opdienen van den t'ueo. Mevr. Ernsley liet zich in eenen grooten leunstoel nedervallen, zij wierp haren hoed en haren chale op den nabijstaanden kanapé, en begon zich daar wat te schikken. Gij schijnt vermoeid, Mevr. Ernsley, sprak Henri. Zeer straf, antwoordde zy. Mevr. Bran don'was nieuwsgierig iom te weten of de sterren bewoond zijn ofinipt. Hetis niet vrien delijk iemand zijn rerstanil zoover uit te doen strekken. Wat zeide sir Edmond over die zaak vroeg Henri. Dat er veel te zeggen was nopens beide stemrecht een waardig gebruik te kunnen maken. Te Etterbeek is de liefde tusschen blauw en rooi afgeloopen. De liberalen hebbon hunne kartelgenolen schandelijk bedrogen. De socialisten hebben zulks in do gemeente uitgeplukt. In Anderlecht zit het ook leelijk scheef. M. de Broqueville is Woensdag uil Chastel-Guyon te Brussel teruggekeerd. Dinsdag opening der Kamers. Goedkeu ring der kiezingen benoeming van het Bureel en der bestendige kommissiën. Men hoopt er rap meegedaan te krijgen, uitgezonderd eenigen, waaronder Gezel Huysmans van Brussel. Aan een confrater zegde hij wel 3 zittingen noodig te hebben enkel om de feilen betrekkelijk Hasselt en Tongeren-Maeseyck te bespreken en ande ren zullen nog meer tijd vandoen hebben dan hij. De honderdste geboortedag van Hendrik Conscience zal op 2i Juli le Brussel gevierd worden. Om half elf voormiddag zal aan den Boulevard deY la Sonne een stoet gevormd worden van talrijke Vlaamsche maatschap pijen, die naar het muzeum Wiertz zullen gaan, waar een herinneringssteen zal ge plaatst worden ter eere van zijn ouden museum-bew aarder, Hendrik Conscience. Kobe. Czaar Niklaas en Keizer Willem. Geheel Porl-Ballique is prachtig bevlagd, overal eerebogen en fraaie wimpels. Vrijdag morgend, heel vroeg, gingen de vorsten het regiment van Viborg bezoeken. Keizer Willem is eerebevelhebber van dit regiment. Do kinderen der scholen van Port-Ballique en van Reval vormden de haag. De Czaar ging in auto-bootje den Keizer en don prins Adalbert afhalen. Als de 2 keizers met hun schitterend ge volg aan land komen, bulderen de kanon nen". Keizer Willem spreekt in 't Russisch eenige woorden van lof over het regiment van Viborg. Daarop speolt het muziek het Russisch en het Duilsch vauerlandsch lied. 's Middags werd er een ontbijt opgediend aan boord van den Hohenzoliern 's na middags gingen de vorsten don Duitschen kruizer Mollke bezoeken. Zaterdag verlaat Keizer Willem Porl- Ballique. Vroegere Ontmoetingen. In 1894 kwam Niklaas zich te Darmstadt fiauceerep met princes Alice von Hesse. In October 1896 in Februari 1897, in 1902, 1905, 1907, 1909 en 1910 hadden er ont moetingen plaats tusschen Czaar en Keizer. De Pers. In Oostenrijk, Duitschland en Frankrijk is men van gevoelen dal de reis enkel de vriendschapsbetrekkingen tusschen heidelan den kan versterken. Overgroote schade Een polioieagent erg gekwetst. Vrijdag avond is een geweldige brand uitgeborsten in de groote magazijnen van het landbouwsyndikaat, gelegen aan de St-An- diespoort, te Brugge. Het vuur ontstond in de macnienzaal en in weinige oogenblikken tijds stonden do uitge"- stiekle magazijnen allen in laaie vlam, ten gevolge der overgroote hoeveelheden schei- zijden dezer vraag. Ik verliet ze toen zij daar over bezig waren. Bevalt u sir Edmond Ik begeer dat gij mij dat niet vraagt. Waarom Omdat hij my haat en ik wil in geene ongelukkige drift deel hebben. Heden aan 't middagmaal wierp hij M. Farnley bijkans omver, om op den stoel naast mij niet te moe ten zitten. -Oh neen 't was om dien naast jufvr. Middleton te hebben, bemerkteRosa Moore, met eene eenvoudige uitdrukking. Mevr. Ernsley gaf geen acht op deze opmer king, zij maakte enkelijk eene beweging met den mond en zeide Ik heb duizendmaal liever door hem ge baat dan bemind te worden op do wijze, dat hij diegenen bemint, welke hem eerst onder de handen vallen. Ongetwijfeld, zeide Henri, er is niets zoo dichtbij de liefde als da haat. Gij denkt dat ook zoo vroeg Mevrouw Ernley. Zeker, antwoordde hij. Dat voldoet eene der hevigste driften dernatuur, diegene name lijk van zelfbeging te gevoelen an er in anderen op te wekken. Indien ik eene vrouw, die ik bemin, door dezelfde liefde niet bewo gen zie, ik zou haar liever zien beven en schudden, zelfs in mijne tegenwoordigheid, dan er uit'te zien zooals M. Manby, wanneer hij in de kamer trad. Wat een afschuwelijke minnaar zoudt gij zijn riep Mevr. Ernsley uit altijd door uwe eigene schuld te wege van to baten. Hij lachte en zeide 't Is een oude spreuk dat liefde en haat innig verbonden zijn Niet zoo innig als de haat on de verach- kundige landvetten, granen, eiu. welke er voor handen waren. Een policieman, die wildo in het brandend bui oei dringen om de boeken te redden, werd ondereen omvervallenden muur begraven. Men kon hem nog spoedig redden, doch de man had reeds zeer erge brandwonden be komen, welke zijn leven in gevaar stellen. Tijdens de reddingswerken werd een toe schouwer door het omvallen een ladder, erg gekwetst. De pompiers alsook talrijke troepen- afdeolingen waren onniiddelijk ter plaats gesneld om het vuur te bestrijden en de ordedienst te liandinven. Rond 10 ure was het schouwspel recht indrukwekkend. Van heel de magazijnen, zal niets meer kunnen gered worden. De gehouwen waren verzekerd,doch, voor de koopwaren,is de schade overgroot. Eene talrijke menigte was heel den nacht ter plaats. Brussel. Diefstal ran een gespan. Ten nadoele van den groen te» verkooper Jan Wachter, wonende steenweg op Alsemberg, te Sl Gillis, werden Vrijdag morgend nabij de Graanmarkt, terwijl hij zich op de fruit markt bevond, poney en kar geslolon. Gliarles SSJ*k.CJE%.JÉn9 Antoine Dansaertstraat, 32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaalsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de offlciëele beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 Een valsche gebrehhelijke. Een één- arm welke op de Anspachlaan bedelde, werd door een agent aangesproken, doch weigerde zijn naam op te geven. Toen de agent hem wou naar het poiiciebureel leiden, rukte do man zijn verborgen arm vrij en begon deer lijk te slaan. Verscheidene agenten waren noodig om hem aan le houden. De kerel, een Franschman, reeds herhaalde malen over de grenzen gezet en thans zendor middelen van bestaan, werd opgesloten. Nog een magazijn geplunderd. Vrij dag morgend, te 5 uur, vond M. Godeau, politieopziener, de deur open bij M. Van Franck, Walerloosclien steenweg, 33, en dezes magazijn van pelswerk én zijden stof fen geplunderd. M. Van Franck werd ver wittigd en beslatigde dat voor verscheidene duizenden frank koopwaren verdwenen. De politie opende een onderzoek. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER. krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uit werking is radikaal en bijna onniiddelijk. 6'Caclietten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mèchelëii. 1505 Kind verloren. Een knaapje van 4 jaar, gisteravond, ronddwalend op deWater- loolaan, te Brussel, werd door een policie- agent naar hel kommissariaat geleid. Men kon aldaar de indentiteit van liet kind niet vaststellen. De arme klpine werd door zijne ouders nog niet opgeëisdit.Zijn signalement werd gestuurd naar al de politiebureolen van den Brusselschen omtrek. De brandstichting der Anhverpsche laan. Men zal zicli herinneren dat in den nacht van 25 op 26 Mei laatstleden brand uitbrak in ue meubelfabriek van M. Putzeys, op de Antwerpsche laan. Uit een onderzoek bleek dat er kwaadwilligheid in 't spel was. De echtgenooten Putzpys werden aange houden en deden volledige bekentenissen. Zij beschuldigden een expert den brand ge sticht te hebben. ting, zeide ik wie de eene bekomt, kan mis schien de andere ook winnen. Mijne twee gezellen aanzagen mij met ver wondering want tot dan had ik aan 't ge sprek geen deel genomen een geheim gevoel (ik werd het gewaar) had aan mijne uitdruk king eene zekere bitterheid bijgezet. Mevr. Ernsley scheen mijne opmerking op zich toe te passen en met eene zekere gees tigheid alhoewel spottend, zeide hij Aangezien jufvr. Middleton zulke beslis sende denkwijze voorstelt, zullen wij beter doen de zaak te laten vallen. Wat is er van Edward Middleton geworden. M. Lovell Hij is voor eenige maanden op reis ge gaan, antwoordde Henri en Sir Edmond Ar dern, die juist tot ons gekomen was, sprak Ik zag hern de laatste maal in Februari, te Napels wij hadden te zamen een uitstapje in liet Calabriëgebergte gedaan. Het was ongetwijfeld zeer weinig avond- tuurlijk, zei Mevr. Ernsley, gelijk alles in onze weinig avontuurlijke dagen Geen schijn van baanstroopers, of van eenig voorval, ver onderstel ik Geen dat ons aanging doch wij zagen eenen gewezen baanstooper, en deze vertelde ons zijne lotgevallen. Zoo riep jufvrouw Farnley uit en was hij niet wonderbaar Niet juist zoo sprak sir Edmond glim lachend doch eenige zijner verhalen waren nog al belangrijk. Was liij wreed Ten minste niet. Ik denk dat hij in zyne jonkheid dien weg gevolgd had,, meer om zijnen vader en broeder na te volgen, dan uit eigene beweging. Eene zijner geschiedenissen maakt© op Middleton en op mij zeiven eenen zeer verschilligen indruk. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2