't Wit Stooiike van Jacpss Necfs Spietielfabriek A. L. MEYVAEtlT Eens handistenbenda rond Gent. ë3"t£*,c5-S3.XÏ uws BE ZAAK VERMEERSCH VÖÜR BET ASSISENHOF. SPORTNIEUWS Ronde van België voor oMfltaaMijken Rechterlijk kronijk. OCCASIEMACHIENEN Huis I Alf. GHEYS, DE VOLKSSTEM 3 Donderdag heeft de onderzoeksrechter M. fee Ëeyn, vergezeld van zijn griffier en van den overste der rechterlijke brigade, verscheidene huiszoekingen gedaan betreffen de die zaak. De magistraat had vernomen dat de echlgenooten Pulzeys eenen kofferfort bezaten in het Crédit Lyonnais Hij begaf zich naar deze bank en ontdekte verscheidene belangrijke papieren in den kofferfort. Daarna begaf hij zich naar de woning der echigenoolen Putzeys en onderzocht er de boeken.Wat den expert betreft,deze loochent alle plichtigheid. Brand. Vrijdag ontstond er brand op hel eerste verdiep van het huis n. 15 der Gasthuisstraat. De pompiers snelden bij hel eerste noodsein toe en gelukten erin, na eeuö halve uur werken,de vlammen te over meesteren. De schade is nogal groot. Men spreekt op dezen oogenblik veel over de bitterpeeën der «Trappisten Vincart die, het schijnt toch, extra koffie geeft. A. 1500 St. Jans-Molenbeek. Twee dieven aangehouden. Eene patroelje ontmoette Donderdagnacht opden Gentschei) steenweg twee kerels met zware zakken geladen. De mannen vluchtten en lieten de zakken in brand. De kerels werden weldra aairgehou- den en naar het kommissariaat geleid. Zij weigerden zich te doen kennen. De zakken hielden houten in, ongetwijfeld in een werk buis te Molenbeek gestolen, Beide kwaad doeners werden opgesloten. Schaarbeek. Erg ongeluk. M. Jan Verschucren, soldaat van het eerste regiment gidsen en ordonnans van M. den majoor Lang, kwam Vrijdag namiddag rond een uur te pecrd langs de Eugeen Plaskyloi. Opeens steigerde hel dier feu smeet zijn ruiter tegen eenen boomstam. Do ongelukkige werd naar eeüo apotheek der Miicampslei overgebracht, waar men bestatigde, dat hij erg gewond was aan het hoofd en over ganscli het lichaam. De toestand van den soldaat is zeer bedenkelijk. Het peerd was eenige meters verder tegengehouden. Oude n ouio verdwenen.De genaam de Delisse Marie, oud 75 jaren, wonende in liet huis n. 125, Daillylaan, te Schaarbeek, verliet Woensdag morger.d haar huis en keerde niet meer weer. Tot hiertoe zijn alle opzoekingen vruchteloos gebleven. St-Gi 11 is. Belang rij ke juweelendiefslal Donderdag is een dief gekomen in liet magazijn van den juwelier, M. De Roema- ckor, De Donckerstraat, 20, te St Gillis. Hij stal gouden halskettingen, zeer kostbare ringen, armbanden, enz. Het bedrag van den diefstal is aanzienlijk. Vorst. Verdwenen. De genaamde Mathijs J.-B., geboren te Linkebeek, den 27 April '1863, weduwenaar, is sedert verleden week spoorloos verdwenen. Men vreest een ongeluk. Anderlecht. - Brand. Vrijdag is er brand iiilgpbrqkei.) bij M.;iHeylen, haarkap- per, Bergënschen steenvv^g, 139. Het vuur, dat reeds .geruime» lijd moest smeulen, be gon onder den vjger janjiet eerste ryerdiep. De bewoners der hopgere verdiepen gaven het noodsein en korts daarna kwamen do pompiers ter plaats. Deze vielen het vuur moedig aan en na eene halve uur was alle gevaar geweken. Elsene. Diefstal van zilverwerk. Ton nadeele van Mevr. A..., wonend Stas- sart straat, werden talrijke stuks zilverwerk gestolen. Hare meid, welke al eenige dagen haar dienst had opgezegd, werd door haar verdacht. Het meisje werd ontdekt in de Trierslraat, doch verklaart onschuldig te wezen. Hel onderzoek duurt voorl. Tot de zwakke en zieke personen Er is een middel tegen krachteloosheid, bleeke kleuren, bevangenheid, asthma Ja zeker, liet is maar onlangs uitgevonden, mol duizende lijders hebben or beternis van gekregen. Dit middel heel THEOBROMA. Het geneest, verkwikt de zwakste men- sclion en waai borgt eene bestondigo gezond heid. Flauwte van bet bloed, krachtolooshoid, algemeene verzwakking, gebrek aan eetlust.' slechte spijsvertering, darmloop, luchtpijp ontstekingen, waterzucht, dompigheid, moei lijke maandstonden, verliezen in het wit, baarmoederkwalen, fle;emjn, hoofdpijn, zenuwkoortsen, klieren, influenza, alle kwa len medegcsleept door misbruik van drank, tabak, ontsluimig leven, worden genezen door liet gebruik van THEOBROMA. Kracht iierslellond, lichaamsverniouwend geneesmiddel. In alle apotheken Te Gent Burgstraat, 3S, apotheek DE MOOR, 3 fr. de flesch. Te Aalst bij al de heeren apothekers. Hoves. Door een buurt/ram onthoofd. De metser. Clément Rimbaut, wonende te Hoves, nabij Edingen, werd Donderdag avond dooreen tram, komende van Edingen. verrast en gedood. Een uur later vonden voorbijgangers zijn verminkt lijk. Het werd naar het doodonhuis overgebracht. Het slachtoffer was 35 jaar oud en laat eene we duwe met twee kleine kinderen achter. Lede. Gevecht. Vrijdag avond rond 7 ure kregen twee Evadochters in de Dreef- straat twist. Zij vlogen elkander weldra in 't haar en sloegen, trokken en krabten en zoo geducht op los, dat toen ooggetuigen hen konden scheiden, beiden erg verminkt waren in het aangezicht en bijna heel bun nen haartooi verloren hadden! Eene klacht is ingediend en een onderzoek geopend. Dendermonde. Doodelijke val. Zaterdag morgend rond 11 ure,zag mevrouw weduwe Hilket 70 jaar oud, wonende op 't Sas, uit eene venster van liet 2e verdiep barer woning, toen zij het evenwicht verloor en met het hootd voorover op de straalstee- nen terecht kwam. Onmiddelijk snelde men haar ter hulp en dé ongelukkige werd in haar huis gedragen. Doktor Van Winckel, ter plaats geroepen, stelde vast dat de arme ouderlinge den schedel gebroken was en deed haar de Laatste H. Sakramenten toedienen. Het slachtoffer is rond 11 uren overleden. DatiwecicaCi'teKGBï, 1,25 fr. met fleschje inkt, te verkrijgen tenbureele dezer. Waerschoot. Doodelijk ongeluk. Hel paard van een brouwer uit Meerendré verschrikte plotseling en ging op hol. De knecht Karei Glaeys werd een honderdtal meters verre medegesleept en erg gekwetst. Hij moest naar een gesticht overgedragen worden waar hij gisteren overleden is. Hij was 40 jaar oud en laat eene weduwe en verscheidene kinderen achter. Runse. Doodelijke afloop. De meid Marie De Pessemier, oud 25 jaar, die in de Breestraat uit het venster van het tweede verdiep viel en zich den schedel brak, is in liet hospitaal overleden. Melden. Nieuwe brug. Sedert lang vragen do inwoners van Melden, Petegem en andere gemeenten eene brug over de Schelde. Er schijnt korting te komen. Al de uitmetingen zijn gedaan en de provincieraad van Oost-Vlaanderen komt eene toelage van 5000 fr. toe te staan. Het is te hopen dat de volksvertegenwoordigers van Audenaerde wat aan de kar zullen steken, want wachten en blijven wachten verveelt eindelijk. is hel eenige echte Vieux Système. Gavere. De oudste burgemeester van ons landis voorzeker M. Lodewijk Hae- gens, van Gavere. De eerbiedwaardige man is 93 jaar oud en kloek gelijk een persoon van 50 jaar. Alle dagen gaat hij op café zijn partijtje kaart spelen en zijn pijpje smoren. Hij is. zonder onderbreking, burgemeester sedert 55 jaar. Hij is nog altijd oliicier van den burgerlijken stand en in die hoedanigheid teekende hij daar of omtrent 8000 akten. Nooit had hij een geval van echtscheiding. De inwoners koesteren de hoop dat zij zijn honderdsten verjaardag en zijn diaman ten jubelfeest als burgemeester zullen mogen vieren. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten f Verf, li, Aalst. Stoom fabriek in Gent 756 Swevegem. Rooversiocrk. Een werkman van Swevegem. oud 19 jaar. drong Vrijdag namiddag te Kortrijk in de woning van de echtgenooten Do Meyer. Hij nam de vrouw aan de keel vast om haar te dwingen haar geld te geven. De vrouw kon om hulp roepen. De lafaard vluchtte weg. Wëvelgem. Ongeluk. Donderdag stond eene hooge ladder aan den gevel eener woning. Twee werklieden, Vliegho en Defrancq stonden erop. Eensklaps brak de: ladder in twee en do twee mannen werden op den grond geslingerd. DOfrii'icq werd armen eii be'eneh gebro ken en erg gekwetst aan het hoofd, Vlieghe werd opgenomen met gebroken ruggegraal. Huil toestand er erg. Viaene.Zevende zoon. De familie van Cyriel Grikilion-De Mecheleor is met een zevenden zoon verrijkt. Op do doopplechtig heid werd Z. M de Koning vertegenwoor digd door M. den burgemeester Poelaerd. Kriebelachtig. Stien stond binst de ker mis met eeno barak op de Groote Markt. Van in 't deurgat riep hij gedurig Kornt zien, menschen en kinderen, burgers en boeren, bot grootste wonder van de wereld Een kind van zes maanden oud dat de gazel leest! komt binnen, tien centiemen maar En menschen en kindsren, en burgers en boeren lieten hen gezeggen en gingen bin nen... en zagen daar inderdaad een klein kindelte met do Volksstem m zijn handjes. Koben die ook een nickel geriskeerd had. stond daar ook op te gapen Jamaar, zei Koben, wij en hooien mets Ha, ha zei Stien de barakkeman, gij en hoort niets I En is niet genoeg dat een kind van zes maanden do gazet leest, 't schaap zou zeker nog moeten kunnen klappen 1» Aanhoudingen. Wij hebben gisteren gemeld, hoe eene bandioterij gepleegd werd Ion nadeele van den voerman Dobbelaore, op den steenweg Waarschoot-Gent. Daar er sinds eenige weken geregeld dief stallen gepleegd weiden op de groote steen wegen, namelijk te Olsene, Zulte, Zomer- gem enz. werden al de gendarmerie» en polieiebureelen van den Gentschen omtrek verzocht aan hel onderzoek mode te helpen. Deze opsporingen gaven spoedig een goe den uitslag. Ter wijk Genlhrugge-Arsenaal, op den Brusselschen steenweg, werd er gisteren morgend, rond 10 12 ure door don heer Robert, adjunct-policiecommissaris, een rij tuig bemerkt met verdachte personon. In het rijtuig lag een groot pak. De policieofficier volgde het rijtuig tot in do Magerestraat. Daar werd nog iels bij geladen. Boide kerels weiden verzocht naar het policiebureel mede te gaan. Daar bleek dat het rijtuig dek zei -1 len bevatte te Zult9 en Olsene gestolen. De kerels hadden beproefd de letters, er met witten olieverf op geschilderd, met bruine zeep le laten afvreten. De heer Pelerents, policiecommissaris te Ledeberg, stelde ook oen onderzoek in, dat tot het aanslaan, tijdens eene huiszoeking in de Bellevueslraat, der daags te voren gesto len ongelooide huiden aanleiding gaf. Te Gent, aan do Keuvelpoort, word zekere V...., aangehouden. Wat later werden in de Zandstraat, de twee manden eieren aangeslagen, ten na deele van voerman Dobbelaere gestolen. Andere aanhoudingen zouden nakend zijn. ZONDAGRUSÏ, Zondag 7 Juli 1912, zal de dienstdoende apotheek M. Van Gae- lenberg, Leopoldstraat, alleen open blijven te beginnen van 12 ure tot middernacht. Onzft Volksreis naar Rome. Van lieden af zullen aan de vitrienen van ons bureel twee kaders ten toon gesteld zijn met ver- schillige zichten der steden welke wij zullen bezoeken. Wij raden onze inschrijvers aan er een kijkje te komen doen zij zullen ei zich een klein gedacht van geven, van al het schoone dat zij zullen te zien krijgen. Personen welke nog begeeren de reis mede te doen worden verzocht zich zou gauw mogelijk te laten inschrijven er blij ven nog eenige plasten beschikbaar. Prijzen der reis 1° klas 410 fr. 2° klas 300 fr. 3° klas 220 fr. CONSCS EINSFEESTEN Bij de hoiulerste verjaring der geboorte van den Grooten Vlaamschen Schrijver, Hendrik Conscience, zal de Stad Aalst, aan dezes nagedachtenis eene herken lelijke hulde brengen op ZONDAG 21 JUL! 1912. De volgende feesten worden door het Stadsbestuur aangekondigd Groote Optocht der Leerlingen van de Scholen bestaande binnen de stad. Vergadering en rangschikking, te 3 uren namiddag, op het Esplanadeplein. De optocht zal geschieden langs de vol gende straten Statiestraat, Albert Liénarl- straat, Vaartstraat. Molenstraat, Groote Markt, alwaar eene plechtige schouwing door de stedelijke Overheden, en verders Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, Korte en Lange Zoutslraat. Na den optocht, ter Groote Markt, uit voering van Vaderlandsche liederen door de verzamelde schoolkinderen en muziekuit voeringen. Te 6 ure. in de Groote Feestzaal van het Stadhuis, Feestredevoering over Conscience, door den E. P. Stracke, leeraar in het Sint Jozefscollege. Te 9 uren, verlichting der Groote Markt; Concert door do Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend' Beiaarcigespel en Zanguitvoeringen. D« inwoners der .«tad worden uitgenoodigd de huizen te bevlaggen. St-Martenskerk. Op Zondag 7 Juli, zal er, gedurende de mis van 11 uren, eene or gelauditie gegeven worden door den zoo gunstig gekende» kapelmeester-orgelist M. Alf. Volckaert. Katholieke Werkmanskring. Zondag 7 Juli, zal plaats hebben de groote GERRÈ- BOLL1NG naar talrijke.prijzen ..Begin om 5 uren..cNa dp prjjsspolir.g zu'.ien 'nog v.cr- schillige prijzen onder de aanwezigen verlof worden. Allen op post Wie spaarzaam wil zijn. Wendt zich naar de STOOM VERVERIJ Karei AR (Gernnte Celine Van Landuft, Lruige Zoutslraat, 10, Aalst. Vërveir èn Nieuwwassc'hen van alle Kleedingslukkën'. Zwart voor rouw in 24 uren. Zie annonce bladz. 3. 771 BURGERLIJKE i.STAND VAN AALST GEBOORTEN: B"'»" 2i4 vrouwelijk geslacht 7) HUWELIJKEN. E. Maeharis, handelsreiziger, met J. De Wolf, z. b. OVERLI-TDENS. M. Lievens. glad slijper. 21 j. Gasthuisslr. A. De Gelder, m. Le Lièvre, wijnaf trekker, 31 j. Korte Nieuwstraat. F Triest, m. Baert, landbouwer. 68 j. Koei- straat. R. Troch, vr. Verleé, z. b. 45 j. Gentschestraat. M. De Meersman, vr. Felix, z. b. 48 j. Oude Dend«rmohdschen- steenweg. B. Meert, w. De Brueker, z.b. 80 j. Koolstraat. 1 kind onder de 7 jaren. Men meldt ons nu. dat het niet Maandag 8" Juli. maar op 18n Juli is,dat de zaak Vor- moersch voor het assisenof zal opgeroepen worden-., Wat er ook van zij, wij zuilen onze lezers op de hoogte houden van de debatten. c3.<S23. Na den derden rit. Mochten de Belgische sportliefhebbers tevreden zijn over. do uitslagen der twee eerste ritten van de ronde van Frankrijk, waarin de Belgen zich zoo flink onderscheid den, na de derde nog hunne tevredenheid schier in geestdrift vei andeien. Inderdaad, alhoewel Defraye zich tegen alle verwachting heeft laten kloppen in den eindsprint, door Christopha,. is het Defraeye die nu in de algemeene klasseering den kop heeft, met 2 punten voorsprong op den Italiaan Borgnrello. Wat de andere Belgen betreft, in de 19 eerst geldasseerden, treft men niet min dan 12 onzer landgenooten aan. Deruytler deelt de 4e plaats met Garrigou en beiden zijn slechts 2 punten achter Lapize, die 7 punten achter Defraye is. Tiberghien houdt de 6® plaats met 39 punleo. Frans Faber, Ala- voine en Gruppelandt, drie Franseken vol gen Tiberghien en dan komt eene serie van 9 Belgen, namelijk Tliys Spiessens, Dc- vroye, Buysse, Hanlet, Lambot, Van den Borghe, Louis Heushem en Salmon. Ongetwijfeld zullen deze dappere Belgen het hunne 7 tegenstrevers in de algemeene kiasseenug, Bergarello, Lapize, Garrigou, Gbeistoplm, F.;.;ber, Alavoine en Cruppelandt )g heel wat lastig maken. Dat de strijd verre van gewonnen is3 is nochtans niet noodig te bewijzen. Zeggen wij alleenlijk, dat er onder do rijders, die nu nog op den achtergrond der algemeene klasseering zijn, meer dan eene is die in vorige ronden van Frankrijk, slechts in de laatste ritten, hunnen rol speelden en heel de Idasseering onderste hoven wierpen. Onder degenen die in den derden rit de pijp aan Marlen gaven,noemden wij gisteren reeds Brocco en Georget. Een andere moe dige rijder Robert Lamon, van Roesselaere moest het ook opgeven. Deze had in de tweede ril erg geleden ten gevolge van kwetsuren welke hem beletten op de zadel van zijii rijwiel le zitten. In den derden ril vertrok hij toch, doch hij moest het aan de eerste kontrool reeds opgeven. 'I Is spijtig want Lamon, werd om zijne geestige zetten en guitenstreken, door al de mededingers van harte bemind. De rustdag te Belfort. Te Belfort waren er geene feestelijkheden ingericht voordo deelnemers aan de Ronde van Frankrijk. Zij hadden ten andere geene feesten noodig, w ant allen verlangden enkel voedsel en rust. Zij hebben er dan ook ruim schoots van geprofileerd. Defraeye houdt zich zeer kalm en verzorgt zich goed voor de volgende ritten. Meer en meer groeit zijne hoop aan. na liet kampioe- naat van België en de Ronde van België, nu ook de Rondo van Frankrijk te winnen. Konde hij zulks verwezenlijken, dat ware een feit wellicht eenig in de sportgeschiede nis. Garrigou, Lapize, Borgarello en Christo- phe, waarvan deze laatste slechts 10 punten achter Defraeye is, hebben ook nog hun laatste woord niet gezegd. Ook zij zijn flink uitgerust en moedig. Ten andere. Vrijdag avond, om 6 ure, waren allen naar bed om vaardig te zijn voor den Vierden rit Belfort - Chamonix, 344 km. Nog een kwade rit, want nu hadden de rijders verscheidene eerbiedwaardige bergen over te rijden, bier en daar doorsneden door duizelingwekkende dalingen. Zoo zijn de rijders te Pontarlier, op eene hoogte van 838 meters, aan den top van Savina, nabij Mor- bier. is liet 990 meters en 25 kilometers ver der zitten zij reeds 1323 meters hoog. Dan trekken zij door een hoek van Zwitserland en 't spreekt van zelfs dat het daar ook op geen platten grond is, dat men rijdt, doch ook berg op berg af. De prijzen voor dezen rit waren dezelfde als voor de andere ritten, namelijk l®450fr.; 2® 225 fr. 3e 125 4* en 5® 100 fr. Voor de afzonderlijke rijders 1° 100 fr. 2® 50 fr. 3e 30 fr. 4V-5® en 6® 20 fr. 7® en 8e 10 fr. en 0® 5 fr. Deze jaavlijksche koers loopt dit jaar v,an 4 tot 18 Augustus vqii stapel, in 7 ritten van 250 tot 275 km. ieder. Ziehier de wegwijzer Zondag 4 Augustus (1° rit), Brussel-Luik, langs Leuveu, Thienen, St-Truiden, Hasselt en Tongeren. Dinsdag 6 Augustus (2® ril), Luik-Spa, langs Verviers, Stavelnt. Baslogue, Larocho. Donderdag 8 Augustus, (3" rit), Spa-Na men, langs Marche, Rochefort, St-Hubert, Bouillon en Dinant. Zondag 11 Augustus, (4® rit), Namen-La Louvière, langs Gembloers, Flourus, Pliilip- peville, Chimay, Thuiu en Bincne. Dinsdag 13 Augustus, (5® ril), La Lou- vière-Oostende, langs Borgen, Ath, Doornijk Kortrijk, Meenen, lepereu, Veuine en Nieuw poort. Donderdag 15 Augustus,(6® rit),Oostende- Aalst, langs Blankenberge, Brugge, Rous- selaere. Thielt, Eekioo, Gent, St-Nikolaas en Dendermonde. Zondag 18 Augustus. (7® rit), Aaslt-Brus- sel, langs Mechelen, Lier, Turnhout, Gheel Diest, Arsciiot cn Vilvoorde. Boetstraffelijke rechtbank van Audenaarde MOORDPOGING. De genaamde Remi de Waegenaero.werlc- man, 25 jaar, van Nederbrakol, kwam.den 26 Februari aan de Kruisstraat gegaan. Frans Vande Wattyne, oud 45 jaar, werk man, gehuwd en vader van tien kinderen, stond op den dorpel zijner dour en verbood De Waegenaere binnen te komen. De kerel schoot in gramschap, trok zijn mes en plofte het in de zijde van Vande Wat tyne die badend in zijn bloed nederstortle. De man is nog niet hersteld. De laffe dader vluchtte, docii kwam zich gevangen ge^en. Hij werd veroordeeld lot twee jaar gevang en 50 fr. boet met onmiddelijke aanhouding. OVERREDEN. Gaugericus Van Vreckem, Ninove, beticht van met paard en gerij van J.-B. Van Lon- dersele, den genaamde» Denis Ceuterick, landbouwer, Oultre, overreden te hebben, waardoor hij lang bedlegerig is geweest en onbekwaam te werken, wordt verwezen tot 100 fr. en moet 3000 frank schadevergoe ding betalen. ZUSTER BESTOLEN. Ghislain Semlnck. zonder woonst, thans opgesloten te Merxplas, beticht van ton na deele zijner zuster, Hortence Seminck, te Iddergem, 25 fr. uit haren koffer gestolen te hebben bij middel van beklimming, krijgt 4 'maand en 50 frank. IUEDEQEEL9NGEN. GEERAARDSBERGEN. De toebereidselen voor de Jubelfeesten van 21 Juli 1912 gaan vlug vooruit; de stoet belooft uiterst prachtig te zijn en elks ver wachting te overtreffen. Ook zal het er, den 21 Juli. slroomen van vólk in deze aloude schilderachtige stad. Om beter te doen kennen wat er gaat verbeeld worden zullen wij zeggen dat da historische stoet in 3 hoofdgroepen is ver deeld als volgt 1) Legende en geschiedenis der Kapel van O. L. Vrouw van den Oudenberg. 2) Geschiedenis van het Beeld der H, Maagd vereerd in de kapel van den Ouden- berg. 3) Ilulde en vereering door de eeuwen heen aan O. L. Vionw van den Oudenberg gebracht. In elk dier hoofdgroepen zijn prachtige lafereelen verbeeld uit verscheidene eeuwen te beginnen van de 11® eeuw; de kosturaen zullen natuurlijk het tijdvak volgen van het herinnerd feit. Een bondig programma zal welhaast ta koop geboden worden bij de inwoners der stad. Het volledig programma, opgehelderd door 't verhaal der historieke feilen, met zichten der stad en al de namen der deelne mers opgevende, zal insgelijks in 't kort ta koop gesteld worden. ASSCHE. Heden Zondag 7 Juli. sluiting van dc Jubelfeesten der H. Kruizen om 3 ure uit gang van clen historische» en godsdienstigen stoet, om 6 ure cantate, om 8 ure verlich ting, om 9 ure groot vuurwerk. MARKTPRIJZEN As3st» 6 juli Aavdappelen delOOlcilogr. fr. s.50. Boter de 3 kilos fr. 8,10 a 9,18 Room boter de kilo fr. 3,10 Eters de 25 fr. 2,25 a 2,50; Ajuin de 100 kilos fr. UG.üO Viggens 't koppel fr. 85 a 95. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 216 klonten, wegende te zamen 1700 k. Compagnie iioHandisa, 15, Bergemeer- scheslraal. 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,U0 per kilo. Antf eHecfot. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 963. Kalveren 1676. Mechelen. Avondmarkt. Er waren 1595 mandon met verschillsge vruchten ter markt gebracht. De prijzen waren aard beziën fr. 0,78 bloemkoolen 12 tut 19 fr. nieuwe erwten fr. 0,06 tot 0,09 tomatten fr. 0,05 rhobarbfr 4 tót 5 fr. aspergiën de hussel fr. 0,85 tot 1,30 aardappelen 10 tol 11 frank. lEZL O 3?» AFLST. Toestand dor markt zeer kalm met prijzen in afslag I>e beschikbare waar is ge- kwotteerd fr. 200 en deze van den aanstaanden oogst fr. 125 per 50 kgr. De vóór uitzichten betrekkelijk het nieuw ge was zijn niet steel.t. de jonge planten dö.en goe den vooruitgang.maar het ongedierte blijft over- vloodig, ondanks het aanhoudend wasschen. POl'ER1NGHE. De prijzen zijn in grooten afslagde beschikbare waar is hedeu gekwot- teerd fr 110 on deze van den aanstaanden oogst fr. 116 per 50 kgr. De nieuwstijdingen nopens den toestand dei planterijcn zij» verbeterd. De planten zijn in vollen bloei en het ongedierte schijnt te vermin deren. ALSACE (Haguenau). Markt -kalm. De vooruitzichten voor den nieuwen oogst zijn goed. NDUEMBEUG (Boyerri). Toestand der markt rustig. Sinds 3 a 4 dagen heeft het dalen iter prijzen opgehouden, en de verhandelingen zijn belangrijker geworden. In het algemeen genomen zijn de vooruitzichten betrekkelijk den nieuwen oogst zeer goed. BOHEMEN (Saaz) Markt kalm, met terug gaande prijzen. De nieuwe oogst kondigt zieh zeer goed aan. ENGELAND (Londen) Markt kalm met standhoudende prijzen. De vooruitzichten, be trekkelijk den nieuwen oogst zijn niet verbeterd, liet ongedierte blijft er in overvloed, en daaren boven vertoond er zich reeds een weinig schim mel; de nachten blijven steeds koud, indien er binnen enkele dagen geen verandering in den toestand komt, zai de nieuwe oogst klein zijn. AMERIKA (New York). Markt kalm, met onveranderde prijzen. De vooruitzichten betrek kelijk den aanstaanden oogst blijven goed. Vol gens den huidigen toestand schat men de op brengst op 265.000 balen. Ge^f tegen 15Juli eenen gehuw den gast, van 25 a 35 jaren oud, dienende voor alle werk. Het hoppersen wordt ge daan met motorkracht. Gust. De Coniuck- Van den Bossche, 8, Esplanadeplein, Aalst. 903 ALLER STELSELS gerepareerd als nieuw, te beginnen van 25 fa*. Eene maand op proef eer men betaalt. Een jaar gewaarborgd. GEMAK VAN BETALING. Reparatie van alle bestaande naaixachlenen Olie en riemen. Goedkoop en goed. MECANICIEN, 77, Leopoldstraat (Kattcstraat), 77, Aalst.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3