Helena I NIEUWSBERICHTEN. Es gelielmzinnlgs misdaad .Li. Frank.rij It Diefstallen te Parijs. Terwijl M. Bou vier, juweelenverkooper, op den buiten was. hebben dieven in zijne woning, Boulevard Poissonnière. te Parijs, zijne sterke brand kas doorboord eu voor 100,000 fr. juweelen gestolen. De dieven moeten met vier of vijf sijn geweest. Terechtstelling te Auxerre. Aubert, die eene onderwijzeres vermoordde, werd giste ren morgend onthoofd te Auxerre. Hij was bleek, doch ging met vasten stap naar het schavot. De veroordeelde had gebiecht, gecommu niceerd en de mis bijgewoond. De staking te Havre. De helft der ver voerders te Havre heeft het work hernomen. De kraamnannen hebben ook het werk herval dezen morgend. DE VOLKSSTEM OnitsclilandL. Handel in blanke slavinnen. Eene aanhouding. De policie heeft een kerel van vreemden oorsprong aangehouden, doch die volstrekt weigert de minste inlichtingen omtrent zijne identiteit Ie geven. De kerel hnurde in het Zwarte Woud jonge herberg- meiden voor den vreemde en beloofde een hoog maandgeld. Men weet dat in Zuid- Duilschland de dienst in herbergen en koffie- huizen uitsluitend door vrouwen verricht wordt en dal die betrokking aldaar als zeei trellelijk beschouwd wordt. Een zijner slachtoffers in den vreemde kon de policie verwittigen aldus werd do koopman in mensciienvleesch aangehouden Hij schijnt dool te maken van eene interna tionale bende welke haar schandelijk bedrijf in Oostenrijk, in Zwitserland en in Zuid Duilschland uitoefende. Eene telefonische uilvinding. De inge nieur Ferdinand Schneider, heeft een nieuw stelsel van draadlooze telegrafie uitgevonden welke heel bet Rijk zal toelaten delucht- telegrammen door middel van liet morsetoe stel te ontvangen tot hiertoe konden zulke telegrammen slechts ontvangen worden door het gehoor door middel van een telefonischen ontvanger, wat nadeel opleverde, de teekens niet neer te schrijven, dus geen spoor na te laten, wat dwalingen en misgrepen mogelijk maakte. Landverhuizing. In Juni zijn 17.480 landverhuizers uit Bremen vertrokken, tegen 12,459 in Juni 1911. Sedert 1 Januari ver trokken er 64,336, tegen 62,S90, gedurende hetzelfde tijdvak van 1911. Terwijl dus do landverhuizing over Bre men in 'l algemeen is stork toegenomen, is dé uitwijking van Duilschers aanmerkelijk verminderd. Voor Duilschers zijn de cijfers voor Juni 1911 en 1913 onderscheidenlijk 927 en 733 en voor 1 Januari lot 1 Juni 1911 en 1912 6055 en 3966. Student boekendief. De student in wksbpgperte Merchel, zoon van eenen reetor di" uit de bibliotheek van het historisch se minarie to Halle en uit de bibliotheek der Posencr Academie 27 boeken, ter waarde van 900 mark, had ontvreemd, en ze na bef wegkrabben van den stempel aan de oud- hoidskoopers bad verkocht, is door de straf kamer van IIalle tot drie maanden gevange nis veroordeeld. Hij werd betrapt door bet feit, dat het seminarie van Halls vooreen vermist exem plaarbij eenen oudheidkooper navraag deed en daar juist het gestolen boek terugvond. Ontrouwe bediende geeft zich gevan gen. De inkasseerder Max Haase, van de American Expresse Go», die na ontvreem ding van 100,0'10 mark eenige weken gele den de vlucht nam, heeft zich thans bij de policie aangegeven. Volgens zijne verklaringen beeft hij zich 14 dagen in Tenpitz opgehouden, nadat men hem reeds in den eersten nacht 94,000 mark door een meisje was ontstolen. Do policie gelooft niet veel van dezo verklaring. Zij denkt veeleer dat hij het geld ergens in vei ligheid heeft gebracht. Hij was nu uit Keu len naar Berlijn aangekomen en had den weg naar het policiebureel per auto afge legd. Zijne laatste 30 mark, zegde hij, had hij aan den chauffeur gegeven. Eiigelaiid Prachtige redding. Te Donglas, op het eiland Man, was een kind in het water ge vallen op eeno plaats waar het water 14 voet diep is. Eene vrouw sprong het ach terna, doch kon het niet vatten en verkeerde zelve in doodsgevaar. Toen beproefden twee düldcers het kind te redden, doch konden evenmin in hunne poging gelukken. De toestand der vier drenkelingen werd hachelijk, toen onder de oogen der angstige menigte, een ervaren zwemmer de genaamde Jack Watersoon, de gevaarlijke redding waagde hij gelukte erin de 4 personen ho ven water te houden tot dat eene boot allen in veiligheid kwam brengen. De Trade-unionisten. De 13de jaarlijk- sche conferencie der Engelsclie Federatie van de Trade-Unions, werd Vrijdag geopend te Londen (Halborn llall). De voorzitter, Allan Gree, van do Federatie der textiel-ar- beiders van Yorkshire zegde in zijne ope ningsrede, dat het aantal syndikaten nog maals dit jaar was vermeerderd, alsook liet aantal leden. Er zijn tegenwoordig 900,000 gesyndikeerden. Men hoopt het millioen to bereiken voor het einde van dit jaar. Er hebben 719 sla kingen plaats gehad gedurende het jaar. dat deze maand eindigt. I)e voorzitter drukte zijn spijt uit dat en kele onbeduidende slakingen niet konden vermeden worden, aangezien zij nutteloos de krachten van het syndikaat verspillen eu deze voor groote aangelegenheden moeten voorbehouden worden. De beweging groeit immer aan, zij is het onderwerp van al onze bekommeringen, en de netelige toestand zal steeds aangroeien, zoo lang de werkman niet •lachlig kan worden van de Nationale welvaart. Al de kapitalistische krachten spannen samen om de Trade-Unions zoo niet te vernietigen, die ten minste te verlammen. Zie de veroordeeling te Alsborne. Daarenbo ven betracht men de wet van 1906 op de werkstakingen te ontzenuwen. Men moet dus niet verwonderd zijn dat de werklieden tot geweldenarijen overslaan. De draadlooze telegrafie. Alle afge vaardigden der internationale conferentie over draadlooze telegrafie hebben Vrijdag een nieuwe overeenkomst geteekend, welke herziene bepalingen voor het wisselen van draadlooze boodschappen bevat en bepalin gen, strekkende om de draadlooze telegrafie in gevallen ven nood werkzamer te maken. Italië 41 graden warmte. Uit Catania wordt geweldige hitte gemeld. Maandag wees dc warmtemeter 41 graden in de schaduw, doorwegen Zware kosten. Het storthing heeft in overeenkomst met de begroolingscommissie der nationale verdediging, 15 millioen kro nen gestemd voor don bouw van twee pant- serschepe.n, 900,000 kronen tot versterking- der Loffoden, 600,000 kronen voor den aan koop van munitie, 4 millioen kronen voor den aankoop van torpedo's en 1 millioen 200,000 kronen voor onderzeeërs. A-astrstlië Eene ideale stad op een plan. De Australische regeering bad een prijskamp uitgeschreven voorliet plan eener ideale stad die 125 iniUioen fr. mocht kosten. Twee plans werden bekroond. In de 2plans staat het parlement in 't midden der stad. Daarrond verrijzen de verschillende ministeries. Groo te ruimten zijn voorbehouden voor openbar 11 JULI 1912 tuinen en parken, voor zwemkommen en speelpleinen. Werden nog voorzien een tionale schouw burg, eene groote openbare boekerij, een museum en twee hoofdkerken. De beide plans voorzien tal van gezondheids- werken, kunst- en leeninrichtingen. De heer Llano vraagt dat een ondergou verneur voor die eilanden aangesteld worde dat liet gezondheidstoezicht ter zee en te land ingericht worde verders eene hoele eigen bestuurlijke inrichting voor de eilan den. Xt.TLSlSlXl.Cl. Zonderlinge verkiezingen en slimme die ven. De kiesveldloclit voor de Doema. die reeds in heel Rusland begonnen is, werd behendig uitgebaat, te Ostra, door eene bende kwaaddoeners. Deze boden zich aan bij notabele inwoners van liet dorp (die er reeds sedert lang aan gewoon waren door de policie gekneveld to worden) en gaven zicli uit voor geheime policieagenten. Zij verklaarden hun dat zij met het oog op do aanstaande verkiezingen gelast waren een huiszoeking te hunnent te doen. Daar iemand zich tegen de policiemannen dorst erzetlen, konden de kwaaddoeners op hun volle gemak hun misdadig werk verrichten. Toen alles gedaan was, verklaarde het hoofd van do bende, dat niets verdacht in liet huis bevonden werd, en heel de bende trok af. Eerst later werden dc slachtoffers ge waar, dat zij erg bestolen waren. De «ware» policie is er in gelukt drie van die bende aan te houden. Spanje. Barbiersstaking. De menschen moeten den baard laten staan. De kappersgaslen van de stad Lognone hebben den arbeid ge slaakt. Zij vroegen te vergeefs loonsver- hooging. OoetenrijlL Eene vrouw gekozen als kamerlid. Ten gevolge van de verkiezing van Mevrouw Kuneticka in de Boheemsche- Kamer, heeft de regeering besloten, eene bijzondere com missie aan te stellen, welke heslissen moet over het grondbeginsel der kiesbaarheid dei- vrouwen in de Boheemsche Kamer. Aanslag. De misdadige aanslagen tegen de Oostenrijksche kruitmagazijnen duren voort. Na de beide verschrikkelijke ontplof fingen te Wöllersdorf. die zoovele slack toffe s maakten, en wier daders tot hiertoe niet ontdekt werden, heeft men een nieuwen aan slag tegen liet kruitmagazijn te betreuren. De daders werden door een soldaat verrast en schoten op hem. Vervolgens namen zij de vlucht. Kanon gesprongen. Vier dooden. Op et schietlerein te Oerkeny is een kanon ge sprongen. Er zijn 4 dó'pden en 4 gewonden. halen. Ditmaal hadden zij zich gewapend, de eene met een mes, de andere met eeno bijl, om zich te verdedigen tegen M. Laurent, die hen met zijn geweor bedreigd had. M. Laurent loochent zulks ten stelligste en ver klaart dat hij zonder eenigen uitleg aange vallen en een messteek toegebracht werd in het hoofd. M. Laurent nam dan eene schup en verjoeg de aanranders. Het onderzoek duurt voort. X -X XV TE WIESBEEK Nog de moordpoging op een getuige. Het parket van Brussel is Maandagnamid dag in de gemeente afgestapt ten gevolge van de moordpoging Zondag gepleegd op M. Fr. Laurent, den bijzonderste getuige in de geheimzinnige moord van den groefwerkor Vierendeels. De vermoedelijke daders, twee gebroeders, werden aangehouden on in 't gevang van Vorst opgesloten. Zij beweeren dat zij eerst bij Laurent geweest waren, om hem uitleg te vragen over zijne getuigenis. M. Laurent bad aan den onderzoeksrechter bevestigd dat hij Ernest Vierendeels, verge zeld van twee mannen, uit de weide bad zien komen, waarin hpt lijk van den groef- werker gevonden werd. De twee broeders zeggen dat toon zij Lij M. Laurent kwamen, deze hen met een dikke stok op de vlucht joeg. Een hunner zou er zijn vest achtergelaten hebben en Zondag kwamen zij om ze terug te Brussel. Rijioiel&ieJ aangehouden. Ren dief stal Maandagavond liet rijwiel van X..., beenhouwersgast, in de Nieuwstraat, en werd achtervolgd. Aan het postbureel, baalde X... hem in en bracht hem een ge weldigen vuistslag toe op bet hoofd. De dief viel op den grond en werd aan de policie overgeleverd. In bet kommissariaat, wei gerde hij te antwoorden op de vragen welke men hem deed. Men stelde echter vast dat het een .genaamde A. S... was. uit de bede laarskolonie ontsnapt. Hij werd opgesloten. Doodelijke val. Een 62jarige ouder ling Pieler Brosmens, wonende Materniteit- g-ang, viel Maandagavond van de trap in zijne woning. Hij had eene diepe wonde aan het hoofd, doch na verzorging legde hij zich te bed. 's Anderendaags hem niet ziende op slaan, drong men in zijne kamer en vond er hem dood in zijn bod, badend in zijn bloed. Een dokter stelde vast dat hij bezweken was aan eene schedelbreuk. Goed geknipt.Eene bende interna tionale dieven schijnt sedert eenigen tijd haar kamp te Brussel opgeslagen te hebben. De agent Vincent ontmoette Maandag avond te St-Gillis twee mannen, wier persoonsbe schrijving goed overeen scheen te stemmen met die van twee leden der bende. Hij volgde ze en zag ze don tram nemen naar Brussel. Aan de Zuidstatie stapten zij af en begaven zich naar eenen juweelwinkel der Huidevelterstraat, die gesloten was.én waar van zij de deur poogden open te breken. M. Vincent, geholpen door vier soldaten, hield de dieven aan en leidde ze naar het policie bureel. Een der bandieten poogde er onge merkt een gouden ketting weg te werpen. De twee aangehoudenen werden na onder vraging ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Het zijn twee franschmans. Gaston V..., geboren te Saint-Ouen en Armand B..., afkomstig van Jailleux. Het schijnt dat de liefhebbers van goeden koffie in jubeleering zijn, sedert zij de bilter- peeën de -< Trappisten Vincart gebruiken. D. 1500 Glsene. Hevige brand. Tijdens een concert op de Gemeenteplaats, teElsene, brak Maandag- avond brand uit in bet koffie huis Au Père de Familiegehouden door de echtgenooten Jackson. Na drie kwaart uurs, waren de pompiers meester van het vuur. liet bovenste gedeelte van hel huis werd to taal vernield, de schade is aanzienlijk. De policie denkt dat een genster uit de schouw nevens het koffiehuis op het dak is gevallen en den brand veroorzaakte. 25* vervolg. Hoe meer hij sprak, (alhoewel geen zfiner woorden met zijn heilig ambt tegenstrijdig was), boe meer do priester Gods, de zendeling des hemels, in den aangenamer), spraakzame» eff beloofden man die voor mij stortd, vér dw'een niettemin wanneer hg zijn uurwerk uitljaalde, en mij ging verlaten, omdat hij aan eenen zieken parochiaan een bezoek beloofd had, maakte ik eene uiterste poging en zeido: Mag ik u verzoeken, M. Leslie, om eenige oogeniilikken met u te spreken, voor dat de «amiddagdienst aanvangt, ten minste indien gij wat tijd kunt vinden 1-Iij bekeek mij met verwondering maar gaf toch zijne toestemming. Hij zeide dat hij binnen een half uur zou terug zijn. Gedurende dien tijd zat ik met mijn hoofd in mijne han den ik kon bijna de kloppingen mijns harten tollen. De opgewondenheid, die mij voortgedreven had, was over ik beefde bij 't overdenken wat mffne lippen gingen uitspreken ik ge voelde mij alsof ik aan een groot gevaar on- snapt had, ik was over mijzelve verbaasd van zulk besluit genomen te hebben. Wanneer M. Leslie wederom voor mij stond en mij vraagde welke zaken ik hem aanbracht zou ik mij liever in zijne tegenwoordiglieid kunnen vernietigen hebben, als dat ik een woord van zelfbeschuldiging zou hebben uit gesproken. Dit had mij nochtans zoo natuur lijk en zoo gemakkelijk geschenen, wanneer hij in den kansel, en ik in de kerk op mijne knieën zat. Niettemin h(j stond daar, en hij wachtte op mijn antwoord mijne wangen bloosden, en ik wist dat ik een oogenblik latei- in tranen zou losbarsten. Met eene wanhopige schaamte haalde ik mijne beurs uit, waar vcrschillige souvereinen in staken, en ik ver zocht hem die onder de armen van het dorp te verdoelen. Hij scheen verwonderd doch hij bedankte mij, en zeide dat hg gelukkig was zulke mild dadige gift te mogen uitdeelen. Ik vloog van hem weg, onbekwaam om de schaamte en de ellende, die ik leed, te onderstaan want ik verbeeldde mij dat ik de schijnheiligheid bij mijne misdaad gevoegd had dat mijn hart versteend was tegen de beste ingeving, die ik ooit beproefd bad, en dat ik den dienaar Gods, wiens loftuigingen mij als vermaledij- dingen in de ooren klonken, bedrogen had. Met eene grootere onverschilligheid dan ooit, woonde ik den namiddag-dienst bij. Dien dag was ik op 't noenmaal en den gan- schen avond luidruchtiger, uitgestorter en meer opgewonden dan naar gewoonte. Henri Lovell, verbaasd over mijn vreemd gedrag, verklaarde mij voor de eerste maal zijne liefde, zonder omwegen. Deze taal was nieuw in mijne ooren doch terwijl hij sprak, en ik, onder den invloed van eene verwilderde opge wondenheid, in dat oogenblik zijne gevoelens goedkeurde, dacht ik op den kruisvaarder. Ik zag zijn bleek, zachtmoedig gelaat, met zijne bekende wezenstrekkon, onder den lielin eens krijgsmans, en ik dacht dat bet een geluk zou zijn, tegenover een leven zoo als 't mijne aan zijne zijde te sterven en te liggen rusten. Eenige dagen daarna zaten wij allen rond twaalf uur in den salon... Het weder was niet aanlokkend, en in plaats van uit te gaan wa ren wij allen aan 't werken, terwijl Sir Edmond en Henri overhands luidop voor ons Automobielongeval. Drie gekwet sten. Eene automobiel sprong gisteren in de Troonslraat, op liet voetpad. Drie personen. Mevr. Wilmolte, Pastorijstraat, Mevr. Hereng- en haar zoon, Zonder-Zorg- straat, werden met geweld op den grond ge worpen en zwaar gekwetst. Allen kloegen van inwendige smarten. Na voorloopige ver zorging in eene apotheek, werden zij naar hunne woning vervoerd. Een onderzoek werd door de policie ingesteld. Meulebeke. Dramatische brand. Gisteren morgend, rond 10 1/2 ure, is alhier een schrikkelijke brand uitgebroken. De brand begon op den zolder van eene twee woonst de 4 kinderen waren er alleen te huis. De moeder werkte op het land, de va der is in Frankrijk 2 kindoren zijn in den brand gebleven. De kinderen waren 7 en 6 jaar oud. Men hoorde de kinders roepen, doch men poogde vruchteloos ze te helpen. Het huis is verzekerd, de meubels niet. Het was in stroo gedekt. De pompiers waren seffens tor plaats, maar hunne hulp kon niet baten, er ontbrak water. Het buis was be woond door Aug. Steeuhuyza en boorde toe aan de weduwe Maes, van Meulebeke. Men vermoedt dat. de binders met vuur ge speeld hebben. Do droefheid dor moeder is onbeschrijflijk. De kinders zijn naar het doo- denhuis gedragen, waar bet parket reeds af gestapt is om de zaak te onderzoeken. Anderlecht. Kiekendieven. Toen M. Maak, wonende Blijdschapstraat, 71, Maandag morgend opstond, bestatigde hij dat dieven 's nachts over den hofmuur waren geklauterd en in een achtergebouw gedron gen, waar eene hoeveelheid kiekens zaten van groote weerde. Al bet gevogelte werd buit gemaakt. De policie beeft een onderzoek geopend. Schaarbeek. Echtelijken twist. Zondag nacht was alhier liet gerucht in om loop dat eene misdaad gepleegd was in de Doelslraat Een man, dronken thuis geko men, zou zijne vrouw vermoord hebben. De policie begaf zich onrniddelijk ter plaats en had alle moeite om in huis te geraken, daar de man eerst weigerde te openen. De vrouw o in een bloedplas uitgestrekt en droeg eene diepe wonde aan het hoofd.De wanorde die in de kamer heerschte toonde genoeg aan dat er een gevecht had plaats gehad. De vrouw werd naar liet gasthuis overge- gebracht, waar men bestatigde dat hare wonden, alhoewel zeer erg, haar leven niet gevaar stellen. De man werd naar 't policie bureel geleid en ter beschikking gesteld van 't gerecht. Een onderzoek werd geopend, waaruit bleek dat tusschen de echtgenooten een hevige twist ontslaan was, die in een bloedig tooneel ontaardde. De wonden zijn toegebracht Lij middel van een slomp voor werp. Leuven. Erge gasontploffingIn een ledigstaande huis der Vital Decoster- slraat, te Leuven had men Maandag den gas meter weggenomen. Wanneer vader en zoon Jenius uil de Ridderstraat, heden morgend, 6 1/2 ure tor plaats kwamen om herstellin- en te doen, greep er in de beneden voor plaats eensklaps een lievige gasontploffing plaats, die alle ruiten aan stukken sloeg, een begin van brand slichtte en vader en zoon Jenius lievig verbrandde. Aanstonds kwam op dien hevigen knal hulp opgèdagen. Dokter Van Kerckhove besteedde zijn beste zuigen aan de twee slachtoffers. Het begin van brand werd uitgedoofd. 'De twee «lachboffers zijn met alle omzichtigheid naar hunne woning- overgebracht. De zoon was het ergste gesteld. Wilsele. Werkongeval.Twee arbei ders losten een stapel zakken buiten de Vaartpoort: Eenige zakken vielen eensklaps op ben. Een hunner werd slechts lichtelijk gewond, doch de andere, de genaamde Verdel, oud 19 jaar, wonend te Aarschot, werd inwendig gevaarlijk gekwetst. Hij stierfin het gasthuis. Dit slachtoffer was de beste steun zijner ouders. Hun oudste zoon stierf verleden jaar terwijl hij zijnen solda tendienst uitdeed, ingelijks ten gevolge van een ongeval. Boortmeerbeek. Kind verdronken. Het was Zondag zwemwedstrijd op het Sas van alle kanten waren nieuwsgierigen toege- loopen, zoodat beide kanten der vaart vol volk stonden. Op zeker oogenblik viel een jongetje in het sas daar een stoomschip daar lag, kon men den drenkeling niet genaken en het was een paar uren later dat men het lijk eerst kon boven balen. De vader kwam daar juist aangereden toen men zijn zoontje bovenhaalde. lazen doch wanneer Rosa Moore ons inzicht vernomen had, stak zij de lip op om ons af te keuren, en vluchtte de zaal uit, als een kind dat de school ontloopt. Twee uren later kwam zij wederom binnen, en ging rechtover mij op eenen stoel zitten Zij zag rood, en was buiten adem in bare oogen glinsterde een blik van schalksheid en voldoening. Zij luisterde gedurig naar 't slot van het treurspel, dat Sir Edmond wonder wel voor- las, alhoewel te tooneelachtig voor de om i standigheid. Wanneer de bemerkingen ten j einde waren, keerde zij zich tot Henri, en het 1 volkomene statigheid doch met een schalkge zicht, zeide zij hem - M. Lovell, het spijt, frrtj u dit te moeten verklaren doch op straf van dood moeten wij onrniddelijk trouwen. Nooit heb ik van zulke eer gedroomd, zegde Henri lachend maar indien hot anders niet kan zijn, zal ik mij onderwerpen. Edoch, i wie heeft die wet gegeven I Een heer die dezen morgen mijne wan- deling verkort heeftwant ik was niet van zin naar huis te komen voor 't einde van hoi, treurspel. Wien wilt gij bedoelen Iemand die of uwe beste vriend, of uw ergste vijand is, volgens 't belang dat hij in u scheen te stellen. Wat wilt gij zeggen zeide mevr. Bran- i don. i Toen ik het bosehje dicht bij East-Com- mon doorliep, hoorde ik gerucht in de haag, I en ik stond schielijk aanzicht tegeu aanzicht Ivoor oenen man vaneen zeer weinig bevallig j voorkomen. t Wat voor een man, Rosa gij maakt Jmij doodelijk verlegen, Hij was uoch als een heer, noch als een boer, doch als iets goeds van dien aard. Hij begon de samenspraak met mijnen arm vast te grijpen. Hoe vreeselijk Wat zeide hij Wat deedt gij Hoe schrikverwekkend Hoe geraaktotgij los Ik had ter plaats dood gevallen Zoo ging het op alle toonen rond de tafel. Ehwel ik verklaarde hem dat ik vijf schellingen en eene Sixpence in mijne beurs had, in gevai hij ze beheerde te nemen. Nam hij ze Neen, hier zijn ze in veiligheid hij ver langde niet naar mijn geld maar lig wilde mij eene vermaning geven, zeide hg, en Rosa schoot in eenen hevigen schaterlach. Wat zeide hij wezenlijk 1 Wees dan ernstig, Roza riep Mevr. Brandon onge duldig. Hij zeide ditLuister eens, dochter, gij moet dien snellen jongen, dien M. Lovell, die u aanbidt, trouwen, boe eerder hoe beter, want doet gij het niethet zal voor u, voor hem en voor nog iemand uitnemend slecht (zijn het zal 't geluk zijn van zgn leveD, indien gij mij goed begrijpt, lieve meid Hij voegde dat erbij, terwijl ik mijnen arm los rukte en wilde ontvluchten. Liet hij u gaan Neen, hij greep mij wederom vast, en verzocht om een antwoord ik geloof dat ik zou beloofd hebben met M. Lovell te trouwen, of hem-te dooden, of hetgeen men mij zou gevraagd hebben, om weg te geraken, wan neer een andere man bg ons kwam an sta melde gij hebt er nevens geslagen Daarop draaide mijn aanrander zijnen mond op eene aardige wijze, liet eene schuifeling liooren, en beiden verdwenen in de bosschen en ik ben hier.... Ik keek rond om te zien hoe Henri doze ge schiedenis opnam maar hij was weg. Mevr. Brandon bemerkte ook zijne verdwijning en verliet de kamer. Mevr. Ernsley, sir Edmond en de oudste juffer Farnley omringde Rosa om nog eens haren voorval te hooren vertel len en de jongste juffer Farnley fluisterde mij M. Lovell moet verliefd zijn op jufvr. Moore, want nooit zag ik een man zoo hevig aangedaan 't is toch een zonderling geval wat meent gij dat het beteekent i 't Is misschien eene fopperij zeide ik want ik wenschte dat de zaak in stilte zou overgaan. Ik werd verlegen, ik meende we zenlijk dat men Rosa voor mij aanzien bad, en ik kon niet laten van t^ denken dat de twee mannen, die zij ontmoet had, dezeliua waren die ik te Salisbury had gezien. Henri's ontsteltenis en zijne schielijke verdwijning bevestigden mijne vermoedens en ik was zoo veel te meer geplaagd daar ik niemand b(j had om er over te spreken. Toen wij voor de maaltijd naar de eetzaal gingen, scheen Mevr. Brandon gejaagd eu gekwollen zij zeide tot Rosa dat Henri naar East-Conpnon gegaan was om te zien, of de twoe mannen, die haar verschuwd, en zijnea naam tot zulk een einde gebruikt liaddeu, ia die richting verdoken waren en datM. Bran don den boschwachter met eenige mannen ia de gebuurte gezonden liad om die schurken op te zoeken, met last van ze voor hem als rechter te doen verschijnen, indien zij za konden ontdekken. Rosa stelde mij voor om met haar en geheel 't gezelschap dien namid dag uit te rijden, en geheel 't park en de om liggende leegten te doorloopen om die mail- men te achterhalen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2