Helena Middleton BUITENLAND. O O R L G G Eene ijselijke dood te Elsene 133 koitingspzitKle fegwegisg NIEUWSBERICHTEN. DE VOLKSSTEM 12 JULI 1912 Bisschoppen van de wereld,die bij de dogma verklaring gehoord zijn, alsook de vertalin gen in menigvuldige talen van de Bulle der Cl eloofs verklaring van de Onbevlekte Ont vangenis van Maria. Bij het verlaten dezer zaal treden wij de deur daar rechtover binnen en men komt aan de eerste der vier merkwaardige kamers van Raphael. Zij maakten voorheen doel van de vertrekken van Nicolaas V en Julius II. Raphaël heeft aan deze vier zalen gewerkt van 1508 tot zijne dood in 1520. Elke schil derij wierd hem 1200 gouddaalders betaald (ongeveer 11.250 fr.) Hij stierf in den jeug dige ouderdom van 35 jaar. Zijn geniaal werk werd later door zijn leerlingen vol trokken. Ieder der vier zalen bevat vier groote frescos op de muren de schilderhoe- ken der gewelven zijn er de voortzetting van. D ze meesterstukken munten onder al de voortbrengsels van Raphaël uit, en zijn als hot ideaal van wat op het gebied der schilder kunst gedroomd kan worden. Deze kamers zijn ongelukkiglijk slecht verlicht en hebben in vroeger eeuwen veel te lijden gehad. Ziehier de korte beschrijving der vier kamers. I. Kamer van den Brand. 1. De ver- rechlveerdiging van Leo III tegen de beschul digingen van den neef van Paus Adrianus voor de rechtbank van Karei De Groote. 2. Karei de Groote wordt door Paus Leo III gekroond. 3. De verplettering dor Sarazijnen nabij Osti. 4. De brand van den Borgo, welke onder Paus Leo IV liet geheele kwartier van het Vatican dreigde te vernielen, en door hem met oen kruisteeken van uit de logia van de oude St-Pieterskerk gegeven, uitge doofd werd. II. Kamer der signalura alzoo genaamd omdat den Paus daar kwijtschelding of ver mindering van straften teekendo. Raphaël stelt ons hier op liet gewelf, onder den vorm van vrouw ënliguren voor de Godsgeleerd heid. 2. De Wijsbegeerte. 3. de Dichtkunde. 4. De Rechtsgeleerdheid aan de H. Kerk hare hulp biedende. III. Kamer van Heliodorus. Raphaël geeft hier de vier volgende tafereelen 1. Holio- dorius wordt door de engelen uit don tempel van Jerusalem gedreven. 2. Het mirakel van Bolsena. 3. Allila, Koning der Hunnen door tien Paus Leo den Groote teruggedreven. 3. Do Verlossing van St-Pieter uit den kerker. IV.Kamer van Gonstaiitinus, door Raphaël ontworpen, werd na zijne dood, door drij zijner beste leerlingen, geschilderd. De vier tafereelen dezer kamer zijn aan het leven van den grooten keizer ontleend. 1. Het kruis verschijnt in de lucht aan Con- stantinus en eene geheimzinnige sloin roept hem van uit den hemel toe Door dit teekèn zuil gij overwinnen. 2. De roemrijke zege praal van Constanlinus op Maxentius. 3. Het doopsel van Constanlinus en zijn zoon. 4. Constantiims draagt den Paus de heerschappij over Rome op. Het gewelf verbeeldt de zegepraal der «hr Istene kerk over liet heidendom. Trekken wij nu door de Anticamera della Stanze en zoo komen wij aan de Capelle F. Lorenzo. Deze plaats werd door Nicolas V bewoond en werd in 1J47 door Fra Angelo met rijke frescos bekleed. Brengen wij nu eens bezoek aan Raphaëls Logen. Do galerijen, slechts in 1813 over dekt, hebben vroeger veel van de weerge- steltenis geleden. De glazen koepels rusten op 13 bogen met pilasters met arabisch loofwerk versierd. De frescos waarvan de leekeningen alleen van Raphaël zijn, werden door zijne leerlingen uitgevoerd. Acht en veertig onderwerpen, in de 12 eerste zalen worden aan liet oud Testament en vier in de 13ezaal, aan Let leven des zaligmakers ont leend en vormen wat men noemt, den Bijbel van Raphaël. Einde dezer zalen ziet men Raphaëls borstbeeld. Men ziet er ook eene gebeeldhouwde deur in hout. die als de schoonste van gansch het Vaticaan mag aanzien worden. Vervolgt. 26e vervolg. De nieuwsgierigheid en de vurige begeerte om mij in mijne vermoedens te verzekeren, deden mij't voorstel aanvaarden. Wij waren weldra op weg. en galoppeerden in 't park. Hosa was verwilderd van geest in den mor gend was zij een weinig bedroefd geweest, maar't gedacht eener vergissing, de vreugd van een raadsel op te lossen, het vermaak van haren aanrander te vervolgen, prikkel ion bovenmate hare inbeelding, en zij veroor zaakte bij bare gezellinnen eenon gedurigen schaterlach. Zoo reden wij in verschillige richtingen gedurende twee uren. en behalve ©enige landbouwers, ontmoetten wij niemand. Wanneer wij onze paarden door eene vallei lieten stappen, die East-Common van een prachtig eikenbosch, verschillige mijlen lang, afscheidt, riep M. Manley schielijk uit Ginds zijn twee mannen, die over eene haag springen in de richting van Ash-Orove. Welaan, jufvrouw Moore, eene wanhopige poging Wij keken in de aangeduide richting, en vlogen er allen naartoe. Een smalle gracht lag tusschen 't veld, waarop w(j liepen en hetgeen waar wij naar toesnelden al de paarden sprongen er ineens over, uitgenomen het mijne, dat stellig weigerde. Vruchteloos j iagde ik het aan het draaide zich met ge weld, waar wilde noch springen noch stap pen de knecht verzocht mij af te stijgen, om het er over te trekken ik deed hst en liep een eindje verder om eene plaats te vinden, waar ik zelf over den gracht kon springen.) Ik wachtte een oogenblik om eenige esschen Eene meid van een afdak gevallen, sterft bij gebrek aan hulp. Woensdag middag was het gerucht in om loop dat eene ijselijke misdaad gepleegd was te Elsene. Eene dienstmeid, zegde men, was vermoord gevonden in hot huis barer mees ters, die nu op den buiten zijn. Er was ech ter geene kwestie van misdaad, maar enkel van ongeluk. De keukenmeid van M. De B...., eigenaar, Troonstraat, zekere Chris tine M40 jaar oud. was gelast de wo ning barer meesters te kuisclien alvorens .eenige dagen te gaan doorbrengen bij hare familie te Bogaerden. Zij had den 29 Juni naar haro thuis geschreven, dat zij in de eerste dagen van Juii zou aankomen. Daar Dinsdag de familie haar nog niet ge zien had, kwam hare zuster naar Brussel. Zij helde vruchteloos aan liet huis. D« policie werd verwittigd en Woensdag, rond den middag, kwam de hulpcommissaris M. Van Holder, in de Troonstraat, en deed dooreen slotmaker de deur openen doch de grendel was er op geschoven en men was verplicht langs eene naburige woning in den hof van M. De B.te dringen. De policiebediende vond aan den voet van den muur van een aanbouw een plas gestold bloed, een borstel en een kam. De deuren van de kelderingen waren open. De hulp commissaris trad binnen en do bloedsporen volgend, kwam hij op het gelijkvloers, waar liet lijk lag van Christine M...., uitgestrekt in een plas gestold bloed. Uit het onderzoek bleek dat Christine bij ongeval van het plat form van den aanbouw gevallen was en den schedel gekloven werd. Doktor Veeckman heeft het lijk onderzocht en vastgesteld, dat de ongelukkige meid reeds verscheidene da gen dood was. Het parket is tor plaats geweest en heeft bevolen de plannen der plaatsen op te ma ken. Ook zal de lijkschouwing gedaan wor den. m SPAKJE* De repufclikeinsche troepen hebben Woensdag morgend Gabeceiras aangevallen. Zij losten salvoscholen en toen deze niet be antwoord werden, trokken zij hel dorp bin nen. Er was geen levende ziel te vinden daar al de inwoners, samen met de konings gezinde benden, het gebergte ingetrokken waren. De republikeinen hebben dan de pastorij in brènd gestoken. Naar het schijnt heeft geen enkel konings gezinde leider een .manifest afgevaardigd waarin, een programma verdedigd werd. De republikeinsche bladen noemen de konings- gezinden verraders. In den omtrek van Chaves, wérden giste ren een veertigtal lijken, alsook het tweede snelvurend kanon dei' koningsgezinden ge vonden. Païva Conceiro is naar Spanje terug ge keerd. Eene sterke afdeeling republikeinsche troepen is te Ponamejor aangekomen en be waakt de grep° De samenzweerders op Spaansch grondgebied. Uit Madrid weiden thans nadere inlichtin gen gezonden over de werking der Portu geesche Koningsgezinden in Spanje. De Spaansche afgevaardigde Soriano, eenige dagen geleden te Mmitforlé vorblij- vende. deed een uilstapje naar Pareira en ontmoette twee automobielen. In een dezer bevond zich een gekend aanklever van don Jaime. M.Soriano kreeg onmiddelijk vermoedens en verwittigde de gendarmerie. Deze legde zich op loer en zes automobie- boomendieeen vervallen hutje omringden, en een bevallig tafereeltje voorstelden, tn bewonderen. Eensklaps werd de deur der hut geopend een man kwam buiten, en keek zorgvuldig rondom zich. 't Was Henri. Twee anderen volgden hem dezelfde, die ik te Salisbury gezien had. Deze laatste draaiden rond de dreef, die langs do groote baan naar Blandfort leidt, en waren in eenen oogwenk buiten 'c zicht. Henri stond een oogenblik stil, en ging dan naar hiiis. Ilc was niet verwon- wonderd maar mijn hart was angstig. Ik gevoelde een zeker medelijden voor I-Ienri, eene zenuwachtige vrees voor mij. Nooit kwam het in mijn gedacht de twee mannen aan te wijzen, of de aandacht te trekken op de do plaats, waar ilc ze had zien verdwijnen. Ondertusschen had do knecht eene plank aangebracht om my over den gracht to hel pen ik steeg wederom te paard, en reed zachtjes aan, om mijn gezelschap tegen te gaan, dat in volle galop met de grootste vreugde terug kwam gesneld, daar liet bij misgreep, M. Lesliz en zijnen koster, als de opgezochte misdadigers aanzien had. Deze waren op hun eeuwig gemak over een schut sel geklommen, om tot de hut van eene zieke oude vrouw te geraken. Wij achterhaalden Henri eenige stappen van huis hij zag er ziek en vermoeid uit. M. Brandon riep hein toe of hij van de booswichten iets gezien of gehoord had. En gü dan was zijn .antwoord. Neen, riep M. Brandon. Eh wel, dan, jufvr. Moore, zeide Henri met eenen gedwongen la.ch, wij moeten mor gen trouwen, of ons op onze hoede houden, en hij ging weg al zingende Gai. gai, »;ariez- vous Het voorval van Rosa werd nu en dan nog len die naar de Portugeesche grens reden werden tegengehouden en onderzocht. Men vond 90gewei en en talrijke kisten schietvoor raad, van Spaansche fabrieken voortkomen de. Te La Corogne zagen visschers een kleine stoomer, die gestrand was. Zij verwittig- den de liavenoverheid en dezen deden een onderzoek. Men ontdekte in het ruim van het schip 44,000 kardoezen, voortkomstig van eene fabriek van Toledo. Ongetwijfeld was deze voorraad voor de Portugeesche konings gezinden bestemd, want men had in den nacht vóór de ontdekking van het gestrande schip verscheidene automobielen door hel dorp hooren rijden. VW Franlirij It Groote brand te Marseille. Een gewel dige brand is ontstaan te Marseille, in den hangar van eene oliefabriek. Drie pompiers zijn ernstig gekwetst door het omvallen van een stapel vlammend katoen. De schade is zeer groot. De werkherneming. De dokkers van Havre hebben besloten Woensdag» het werk te hernemen en degenen die den strijd voort zetten, geldelijk te stèunen, tot zij voldoe ning bobben hekomen. Na de aanwerving'dor doldcers te Mar seille, heeft men vastgesteld, dat tengevolge van gebrek aan werk het aantal aangewor- venen slechts 2480 bedroeg, minder dus dan de vorige dagen. Op sommige werkplaatsen moest men dok kers Weigeren, die zich voor het werk aanbodei 't Was een roman in plaats van een dief stal. Wij hebben' gisteren gemeld dat inbrekers op den Boul. Poissonnière te Parijs uit eene brandkas voor ÏOU.OOO fr. juweolen hadden gestolen. Ér is hier kwestie van een geveinsden diefstal en M. B. die als basto- lene word beschouwd, is i:u zelf beschul digde. De policiecommissaris was zoo nieuws gierig in de boeken van B. te snuffelen en bevond dut zijn zakencijfer fictief was en de man verscheidene malen failliet had ge maakt. Een nader onderzoek van de brand kas bewees dat de diefstal in de opgegeven omstandigheden volstrekt onmogelijk was. B. ziende dat hij verloren was, greep een revolver en deed alsof bij zich wilde zelf moorden. Men ontwapendo hem en hij be kende dat Lij zich had verzekerd tegen diefstal voor 300,000 frank. B. laat een tekort van 300.000 fr. Hij had eene vriendin die hem schatten gelds kostte. HIili geland. De Staking en hére gevolgen. I)e patroons van de Thö'ems-betirijven ftebbén Maandag opnieuw vergaderd,maar daarbij is niet geliieken.dat de staking dichter tot haar oplossing is gekomen. De mee,ste patroons blijven genegen om met bu:i volk reqhi-. streeks te onderhandelen, maar nipt door tusschenkomst van dé leiders. Bovendien moeten de stakers eerst het werk hervatten, hetgeen trouwens, telkens op grooter schaal schijnt to geschieden. Maandag keerden onder andere driehon derd stakende wolkruiers gezamenlijk terug. De staking haart aan liet Lagerhuis toe nemende zorg. Het is gebleken, dajt de ellende onder de arme bevolking in Opst-Londen verergert, maar dat de stakerspartij niettemin besloten is vol te houden. Dit' maakt eenen diepen indruk in het Lagerhuis en er is dientenge volge eene sterke sLrooming in het parle ment ontstaan, dat de regeering tusschen beiden behoort te komen. De stakerspartij ontkent dat zij depatroons wil dwingen, om alleen bij een vakvereeni- ging aangesloten mefl.schen aan te nemen. Do stakers willen liet werk onmiddelijk her vatten, mits do patroons hun eenige voor eens opgehaald, en diende als een soort van beschimping tegen Ilenri. Hot was wezenlijk onaangenaam voor hém, maar hij gedroeg zich nog al goed in de Vaak. Eens vraagde hij aart Rosa of zij met ons allen den spot niet gedreven had, en of geheel die geschiedenis niet eene klucht was. Hij waagde het, haar over'liare visioenen te be rispen, en hij stelde voor een danslied te schrijven over de twee onzichtbare mannen van Brandons bosschen, waarop ik zegde En ik zal er een vervolg op maken dat ik zal noe men De vervallene hut van Ash-Grove. Mevr. Ernsley bezag sir Edmond, alsof zij wilde zeggen dat is een onnoozel antwoord, en aarzelend zeide zij: Ik versta niet zeer goed wat daardoor beduid wordt. Henri zag er uit alsof de grond voor zijne oogen schielijk open- en toegegaan waren. VII. M. Middleton gebiedt Helena naar huis te komen. Br ief van Mevr. Middleton aan Helena.Uitstapje naar de zee. Be schrijving der zee. Smeekingen en dreigingen ran Henri tegen Helena. Hunne scheiding. Twee of drie weken vervlogen zonder eenig voorval, dat verdient gemeld te worden. Ik was wonderbaar getroffen door twee nieuwe trekken van Henri's karakter zwaarmoe digheid en oploopendbcid. Bij tijden was hij zoo vriendelijk als ooitmaar de minste koel heid van mijnen kant, of de eenvoudigste blijk van genegenheid mij,door anderen gegeven, schenen hem bovenmate te ontstellen. Eens was hij te weeg sir Edrnond Ardern te belee- digen, omdat ik een uur met hem gesproken had niets was in die hevige jaloersehheid bekwaam hem te stillen. Wanneer hij onder haren indruk was, waarden inwilligen, namelijk om met de lei ders van de stakers overleg te houden. De statistieken van in- en uitvoer wijzen eene groote vermindering aan voor de maand Juni 1912, tengevolge van de staking. Het verlies van loonen voor de dokkers bedraagt tot lieden 945,000 p. st.en er is slechts 124,500 p. st., uitgedeeld. Kusland. 1000 man in staking. Meer dan 1000 arbeiders van de emailfabriek Vulcan te Warschau, zijn in slaking gegaan. Zij vra gen loonsverhooging. Groote overstrooming in de Krim. Inge volge de hevige regens is de stad Kertcli gedeeltelijk overstroomd. Het posthotel en liet bureel van den prefekt staan onder water. Dank aan de veiligheidsmaatregelen, zijn er geen menschenlevens verloren gegaan. De stoffelijke schade is groot, vooral aan den landbouw en den hofbouw. Een hulpcomi- teit is ingericht. Tijdens een lievig tempeest op zee, zijn drie barkassen gezonken en zes man zijn verdronken. De schade bedraagt 1 1/2 millioen roebels. OostenrijK Eenige nadere inlichtingen over het on geluk van Oerkeny. De gemelde ramp op het -oefeningsterrein van Oerkeny, Honga- rië, waar een kanon uit elkaar sprong, ge beurde 's morgens om 9 ure. Er weiden vier soldaten op den sla'£ gedood en sedert dien zijn er nog twee gekwetsten overleden, terwijl nog twee andere in hopeloozeo toe stand verkeerden. Naar gemeld wordt zou het ekrasiet dor granaten in ontbinding ge weest zijn. Van de officieren, die op 300 meters af stand van dén top van een heuvel 't schouw spel gadesloegen, werd er enkel één gewond, namelijk luitenant Bretschmeider. De ande ren, waaronder aartshertog Karei Albrecht, wierpen zich nog bijtijds op den grond, en ontkwamen aan het gevaar. Dat van de manschappen, die het stuk bedienden, zoo- velen getroffen werden, ligt voor de hand. Het gesprongen projectiel was een granaat, en de kogels en de stukken schroot waarmee het gevuld was, vlogen naar alle kanten. Chili Dynamietontploffing. 38 dooden. In de mijn van Rancageio is verleden Zondag een voorraad dynamiet, een ton groot, ont ploft. 38 personen zijn gedood. De ramp is toe te schrijven aan de onvoorzichtigheid van een werkman. Die tijding verwekte groote ontroering te Santiago. V ereenigde-Ktaten Het ongeval aan de Olympic Eenige bijzonderheden. Wij hebben gemeld dat de Olympic toen zij Zaterdag middag New-York verliet, aan den grond geraakte bij de kust van Jersey. Men meende eerst dat hei schip op eene bank was geloopen door liet willen vermijden eener botsing. Later bieelc echter dat een der roerkettingen gebroken was. Het duurde anderhalf uur eer men de stoomboot weer kon vrij maken. Later werd nauwelijks eene botsing met een groot zeiljacht vermeden. Het groot aantal voornam© passagiers aan boord van do «Olympic», bewijst dat het oceaanverkeer, dat na de ramp van de Ti tanic fel was verminderd, weer normaal begint te worden. Het ongeval aan de Olympic maakte daarom een pijnlijken indruk. Er waren acht sleepers uoodig tot de redding van de reuzenboot. De Willie Star Line wil niets meedeelen over hel ongeval. Stakingsonlusten te New-York. De stakers te New-York hebben verscheidene menschen gedood. De policie moest vuur geven. Langs de kaden is het gisteren den heelen avond woelig geweest. De policie deed moeite om te verhinderen dat slakende zeelieden hun goedgezinde kameraden hin derden. scheen hij mij oprecht te haten, en hij ver schrikte mij somtijds door zijn geweld. Even wel wanneer dit het geval geweest was, trachtte hij zich te bedaren, en zocht hij dit hevig geweld door de vurige uitdrukking zijner liefde, doorzijn lijden en zijne ellende te rechtvaardigen. Hij bewoog, hij ontroerde mij door zijne woorden van welsprekende •verschooning, van teedere smeekingen, die uit het diepste zijns harten schenen voort te spruiten. Half uit zwakheid, half uit verblin ding, deels uit vrees de voldoening te ver liezen van aanbeden te worden door dengene, die mijnen geest betooverde, alhoewel hij mijn hart niet raakte, onderhield ik heimelijk zijne meening, dat ik hem mijne gezondheid terugschonk. Den 7 Juli, nadat ik omtrent eene maand te Brandon doorgebracht had, ontving ik van mevr. Middleton eenen brief, welks inhoud was dat mijn oom begeerde mij onmiddelijk te Elmsley terug te zien dat zij spijtig was over zijnen uitdrukkelijken wil, omdat zij door mijne brieven wist hoe zeer ik mij ver maakte dat zij bekwamer zou willen zijn om hem van gedacht te doen veranderen, eu eene verlenging voor mij te bekomen, war© de oprechte reden van zijn besluit van zülken aard niet geweest, dat ik genoeg kon begrij pen dat de zaak niet verder kon verpleiten, en deze rede is, mijiie allerliefste, voegde zij erbij, liet onverwacht bezoek mijns broeders te Brandon. Ik heb zelden uwen oom zoo op gewonden gezien als toen hij zijne reis ver nam, en met de grootste moeite kon ik hem beletten u te schrijven, en u bij wederkeeren den post onmiddelijk naar huis te doen komen. Dit zou inderdaad een te groot gerucht ge maakt hebben eu hfj verstond, dat men Uit Turltyë De oproerige bevolking in Turkije. Da Senaat heeft do wet goedgekeurd, waarbij aan officieren wordt verboden zich met poli tiek tb bemoeien. Dit nieuws is te Constan- tinopel gunstig onthaald. In Albanië. De Albaneezen hebben bij Alclsjilam Turksche troepen omsingeld. Ver sterkingen slaagden er evenwei in, hen terug te drijven. De oproer groeit aan. De tijdingen uit Albanië blijven onrustwekkend en alle ver schijnselen laten toeneming van den opstand voorzien. Verscheidene nieuwe gevechten worden gemeld. Volgens inlichtingen over het gevecht te Aktsjitam, hij Milrovilza, iiebben de troepen 400 houwitsers verscholen. Na 17 uren ver woed gevecht ontruimden derebellen hunne stellingen. "ÏVEE £t se O 3s.lt O Ernstige toestand. 'brieven van den 7 Juli uit Marakesj meiden, dal de toestand ernstig is. De stad wordt belegerd door oproerige stammen en de Europeanen zijn in hun huizen opgesloten. Er heersclit groote beroering onder do stammen rond Muzagan. TUSSCHEN STAL.1Ë: EN TURKYË De Italianen beweren een groote overwinning behaald te hebben. Generaal Camerana seint dat, na een schitterend gevecht, de Italianen Maandag namiddag Misrata bezet hebben. Het geieclit heeft geduurd van 4 uur 's morgens lot 10 uur. De vijand heeft krachtdadig verzet gebo den, doch moest ten slotte wijken en de vlucht nemen. De verliezen der Italianen bedragen 9 doo den en '121 gewonden. 't Ware heter dat er spoedig vrede kwam. Brussel. Erge zaak. Een 20-jarig meisje verklaarde Dinsdag morgend in liet kommissariaat op de Koolinarki dat zij rond middernacht werd aangerand in de Mechel- sche straat door een foorman, die met zijn wagen voorbijreed. Dezo wierp haar in liet voertuig- eu slak een prop in haren mond. Hij vervoerde haar naar een leogen grond te Neder-Over-Heembeeck. Na haar érg mis handeld' te hebben, had de plichlig'ë haar laten vertrekkon. M. Claessens, policieoflicier. opende een onderzoek en ging met hel meisje naar ge melde gemeente. Een foorwacen stond' er inderdaad, doch d© eigenaar was er biet. De agenten Vincent en Van Assche, te zamen met den veldwachter, hielden Woensdag den foorman aan, toen hij rond 2 uur in den wagen terugkeerde. Hij werd naar de gen darmerie geleid en met het meisje gekonfron- teerd. Deze herkende hem ten stelligste en de schurk legde weldra volledige bekentenissen af. Doodelijh ongeluk. Dinsdag avond, stond eene kar in de Sint-Laurentiusstraat. De voerman wilde zijn gespan doen draaien, doch bemerkte met dat een man achter zijn wagen stond. Deze ongelukkige, zekere Gay Aoud 42 jaar, werd tusschen den muur en liet gerij gepletlerd. Met gebroken ribbon is hij naar liet gasthuis gevoerd. Zijn toestand is hopeloos. Erg werkongeluh. Woensdag mor gend, is in een opbouw zijnde huis der Gra- moest vermijden maar nu wil liy van geen uitstel meer hooren mijne meid zal te Bran don aankomen, daags nadat gij de/en brief zult ontvangen, en gij zult 's anderendaags movgonds met haar vertrekken. Ik meen dat ik u moet zeggen, allerliefste kind, dat M. Middleton, eenige dagen geleden met mij over Henri sprekende, mij zijn vast besluit te ken nen gaf dat hij niet meer zou gehoopt hebben dat Henri, zich nog met u ophoude, of dat gij hem de minste hoop van huwelijk zoudt gege ven hebben want dat hij volkomen van zin is nooit zijne toestemming daartoe te geven. Ilij begeert dat ik u dit mededeel, en dat ik over dezelfde zaak aan Henri zou schrijven. Gij weet (wij zeiden het zoo dikwijls tot elkaar) dat uw oom Henri niet bemint, en daarom is hij nog stelliger in zijn voornemen dan hij anders zou wezen doch ik moet zelve ook be kennen, dat, aangezien mijn broeder geene middelen bezit, en nooit ernstiglijk eenen stand in de maatschappij betracht heeft, een huwelijk met hem voor u in 't geheel niet te wenschen ware, en zelfs met ter daad onrao- lijk is. Gij zult verwonderd zijn, mijn aller liefste kind, dat ik zoo tot u spreek over eene zaak, die gij misschien zelve niet goed over wogen hebt. Ik wensch vuriglijk dat Henri zulken indruk op u nooit gemaakt liadde, om. deze waarschuwing noodzakelijk te maken doch, na hetgeen ik hiér zag misschien wel te laat, en hetgeen ik uit Brandon verneem, durf ik dit moeilijk verwachten. Ik zal u niet zeggen, dierbare I-Ielena, welk geluk uwe terugkomst mij zal veroorzaken. G(j zijt de vreugde mijns levens, de ster in mijnen duis teren nacht, mijn dierbaarste en allerbemind- ste kind. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2