Helena Middleton Eea drama in san gevang. Een moordenaar veroordeeld NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de |S?ste 2 DE VOLKSSTEM 13 JULI 1912 het verslag overtrof dit aantal de 350,000. Werksters-syndicaten werden ook gesticht (cn bij den Bond aangesloten. Zij telden einde ,1911 niet minder dan 24,152 ingeschreven leden. Het grootste deel der gesyndikecrdo ♦vrouwen zijn werkzaam inde text iel-nij ver heid. Voorhistorische ontdekking. Een tand van 2 m. 10. Bij opdelvingen, nabij Trier, werd een goed bewaarde mammouth- tand gevondon, het stuk is 2 m. 10 lang en weegt 55 kilos. Zeer sterk zoeklicht. De Hamburg Amerika Lijn heeftop de Kaiserin Auguste Victoria eon zoeklicht van bijzondere grootte laten plaatsen, waarmede men op een afstand van 5 mijlen waarnemingen kan koen. De lichtkraeht is 80,000 kaarsen en gelijk aan de kracht der zoeklichten gebruikt op Duitsclie oorlogschepen. Bij liet naderen van New-York kan de gezagvoerder, tijdens mist, den naam van het Ambroze vuurschip op een afstand van een mijl waarnemen. 4 moorden in de koloniën van Nieuw- Gi:ina|. Uit Duitsch Nieuw-Guinea wordt gameid, dat in Keizer-Willemslayd, de para dijsvogeljager Petersen met drie gekleurde arbeiders door de inboorlingen vermoord is. Er is een tuclitigingexpeditie onderweg. De moord is gebeurd in liet binnenland van Nieuw-Guinea. 2S xa. s; 1 £t a. c3L Vorstelijke verloving. Eugolschebladen maken melding van een gerucht, dat binnen kort de verloving openhaar gemaakt zal wor den van prins Arthur van Connaught met groolvursiin Alexandrofna, een nicht van don Czaar cn eene dochter van grootvorstin Xenki. Oliebaden in plaats van zeebaden. De badgasten to Mount Wise moeten voor eeni- gen lijd vaarwel zeggen aan de zeebaden. Telkens -/ij uit het water kwamen, waren zij overdekt met eene vuile, vette en dikke olie. die zij slechts met gmote rnooito van hun huid konden verwijderen. Die olie komt voort van de oorlogschepen, die met olie in plaats van mot kolen stoken. De zaak is bij de overheid aanhangig ge maakt. Aanvaring met eenen walvisch. Opge pikt door een ander schip. Den 30 Juni is de schooner Empire met eenen walvisch in aanvaring gekomen en heeft daarbij zoo groote averij opgoloopen dat de opvarenden vier dagen in sloepen liet wrak verlaten moesten. Nadat zij drie dagen hadden rond gezwalkt, heeft een voorbijvarend stoom schip ze aan bóord genomen. Ze zijn nu, naar Lloyd meldt, te Broyle ontscheept. Italië Stikkende hitte. Tot 42 graden De hitte welke thans te Catania heerscht, mag 'eene wezenlijke plaag geheeten worden. Men stelde tot -12 in de schaduw vast. Eene gloeiende wind blaast door de stad. Deze buitengewone hitte welke men sedert jyifn iiiol meer beleefde', verwekt gro.ote stoornis in de zaken. Belangrijke uitvinding. Een Italiaan heeft ecno uitvinding gedaan, welke de le vendigste belangstelling in de wereld ver wekken zal, namelijk de radioteleiconogra- phie,'t is te zeggen do afbeekiing van tee- kens op grooten afsiand, of nog de afbeel ding van bet schrift duur rniddul van den draadloo/.en telegraaf. De jeugdige uitvinder is pas 24 jaar oud heet Francisco Bomocliia. en is geboortig van Turyn. In 1907, toen hij maar 20 jaar oud was. vatte hij het gedacht op, dut men de periode der lierzische golvingen kan be nuttigen lot de draadlooze overbrenging van manuscripten, autografen enz. Zoo kwam zijne uitvinding tot stand. De eerste proef nemingen lpverden zeer voldoende uitslagen. In Januari 1911 beproefde hij zijne uitvin ding in tegenwoordigheid van Ingenieurs en electriciens hij kan, zonder draad,* den 27e vervolg. Mochten uwe tranen vloeien, mocht uw jeugdig hart lijden, kom tot mij, allerliefste; leg uw hoofd tegen mijne borst en gij zult in mijne liefde, die nooit zal veranderen, eepe 'schuilplaats in 't on weder, en eene toevlucht in den storm vinden. Ik drukte mevr. .Middletons brief tegen mijne lippen doch menigvuldige tegenstrij dige gevoelens ontroerden mij. Zij scheen on gelukkig, ën ik kón niet ualaten te deuken dat behalve den angst die zij mij te kennen gaf nopens den staat mijner gevoelens, zij ook zeer bedroefd was over liet wreed besluit dat mijn oom tegen haren broeder genomen had. Ik was ook gestoord omdat ik bevel ont vangen had naar Elmsley terug te keeren ik was bedorven geweest door onbegrensde toe gevendheid, door eene standvastige teeder- lieid, en alhoewel bitter verdriet mij overge komen was, toch was het nooit door berisping of kastijding veroorzaakt. Ik vreesde de een tonigheid, hot gezelschap van Elmsley, uit hetwelk ik door dezen brief verstond dat Henri, in het toekomende zou gebannen zijn en wanneer ik in. Mevr. Brandon's kamer trad, om haar mijn aanstaande vertrek aan te te kondigen, rolden tranen van spijt uit myne oogen. Zij gaf mij haar eigen verdriet te kennen, en stelde voor, onmiddelyk aan M. Middleton te schrijveu om mij lynger to behouden, maar zij kon mij daartoe uiet overhalen. Mijn oom was een man, die zelden een bevel gaf maar eens gegeven, was er niet mede te lachen. tekst van een handschrift overbrengen, en wel binnen ecnige minuten. Later vernieuw de hij zijne proefnemingen tusschen Milaan en Turyn met denzelfden bijval. Erg tramongeluk.Tusschon Genua en Vollri was een tramwagen door kortsluiting in brand geraakt. Van de reizigers, die zich poogden te redden door van den brandenden wagon op den grond te springen, zijn er 12 erg gekwetst, waarvan drie doodelijk. Een hunner stierf op weg naar het gasthuis. V ereenigde-Staten De stakingsonlusten. Dooden en ge kwetsten. Omtrent de slakingsonlusten in New-York, vinden wij nog enkele nadere bijzonderheden in de Engelsche bladen. In den nacht van Maandag op Dinsdag was het uitermate woelig in de havenbuur ten der New-Yorksche metropool. Het kwam tot een kloppartij tusschen stakende zeelie den en tusschen bootwerkers, welke laatslen de staking afkeuren en er woedend over zijn. In Brooklyn is liet zelfs bijna tot een lucht- partij gekomen. Een menigte van omtrent 2000 nienschen wilde een staker aan een lantaarnpaal opknoopen. De man bad den strop al om den nek en het touw was al over den dwarshout van een lantaarnpaal gewor pen. Gelukkig-kwam nog juist bijtijds poli- oio opdagen, die den man ontzette. Bij de geveehten aan de havens zijn twee policie- ugenten doodelijk gekwetst. Een mail werd gedood, verscheidene anderen gewond. De macht van den Hindoe. De lui paard Dick, de schoonste viervoeter van den New-Yorkschen dierentuin, was sedert eeni- gen tijd zeer slecht gestemd. Verleden week wandelde een Hindoe met den nationalon tulband op liet hoofd inden tuin. Hij zag Dick in een aanval van woede en sprak hem eenige Hindoesche woorden toe dadelijk werd de luipaard kalm. A+s de wandelaar wegwas, werd het dier opnieuw woedend. Een wachter riep den Hindoe terug deze sprak weerde looverwoorden uit en dadelijk werd Diclc weer rustig. De spiritualistische maatschappijen, die zich te New-York beijveren om de Hindoe sche leerstellingen te verspreiden, maken groot gewag van deze zaak. 26 sterfgevallen tengevolge der hevige warmte. De oostelijke en centraio streken der Vereenigde-Stal6Ti lijden voortdurend onder de groole hitte. In New-York waren eergisteren 11, in Philadelphia 6 en in Chi cago 9 sterfgevallen ingevolge de groote hitte. Er waren ook een iHtntal gevallen van zelfmoord Egypte Nog eene Majesteitsschennis gestraft. Een inboorling, die voor het bureel van een Italjaanseh blad le Cairo, op ee'n portret van den koning van Italië had gespuwd; is tot zes maanden gevangenis veroordeeld. Noorwegen Algemeen Militarism. Een wezenlijke aandrifl van militarism bemachtigt. Noor wegen. De gevraagde 20 millioen voor de nationale verdediging, verwierven de een parige stemmen der 82 vertegenwoordigers der burgerpartijen. Alleen de socialisten stemmen legen het ontwerp. Dat ontwerp voorziet zooals gemeld werd, hel bouwen van vestingen nabij Narvik, den aanlioop van torpedoboolen. liet maken van staties voor oorlogsschepen, alsmede de ver sterking van Christianiafjord. CJ"ILa.l3£t, De pest aan boord. Passagiers van Havana naar de Vereenigde-Staten moeten, naar men uit Washington meldt, een week in quarantaine doorbrengen in Pricconia. Te New-York, Boston, New-Orleans en andere havens worden maatregelen tegen de ratten aan boord der schepen genomen. Te Havana en op Portorico zijn geen nieuwe pestgoval- len voorgekomen. Ik vertelde aan Mevr. Brandon de ware rede niet van mijne terugroeping doch zij gaf mij te verstaan dat zij die kende, eu ik verstootte haar vriendelijk medelijden zoo veel niet als naar gewoonte. Wij gingen samen beneden in den salon. Wanneer Henri te voorschijn kwam, bespeur de ik zijne houding om er uit te hesluiten of hij ook den brief, die zijne zuster hem moest schrijven, ontvangen had doch hij veronachb zwamde mij yolkoinenlijk. Hij was verstrooid en vol achterdenken maar hij scheen in liet geheel niet neerslachtigintegendeel, er was op zijn gelaat eene zekere opgewondenheid, die hem nog al een vroolijk voorkomen gaf. Wanneer Mevr. Brandon van mijne terugroe ping naar Elmsley sprak, en dat elkeen op verschillige wijze, mij zijhe beleefheid be wees, bleef hij stilzwijgend, maar bespiedde mij nauwkeurig. Hij kwam niet naast mij aan tafel zitten alhoewel ik gedacht had dat hij zelfs eenigen list zou gebruikt hebben om het te doen, hij naderde ook tot mij niet, in het eerste deel van den avond, want hij scheen gansch verslonden in een stil gesprek met Mevr. Brandon. Wanneer de thee opgeschonken was, kwam Mevr. Brandon bij Lady Wyndham, en Mevr. Ernsley, om te vragen of zij 's anderendaags een partijtje naar 't strand der zee wilden bijwonen. Op omtrent twintig mijlen afstand was er eene allerschoonste baai. die uitmuntend ge schikt was om een uitstapje te doen men begeerde mij die tetoonen, eer ik Dorsethire verliet. Het geval w.ilde dat ik nooit in mijn leven do zee gezien had, tenzij van verre, en daarom scheen mij dit plezierreisje bijzonder aangenaam. Iedereen keurde bet goed, want voor dezen keer was elkeen het eens met juf- In het Russisch gevang van Schisselbourg, waar gewoonlijk de politieke gevangenen opgesloten worden, heeft dezer dagen een drama plaats gehad. Een der gevangenen, August Kramhach, afkomstig uit de Bullische provinciën, die veroordeeld was tot 10 jaar dwangar beid voor eene polilioko zaak, niet langer hot doodend regiem van het gevang kunnende onderstaan, gaf voor ziek te zijn. Toen de geneesheer bij hem kwam, om hem te ver zorgen, sprong Kramhach gewapend met een mes op hem en bracht hem drie messteken toe. De wonden zijn echter niet erg. Na zijn aanslag gepleegd te hebben, legde Kramhach zich terug le bed en zegde tot de wachters die hem kwamen hinden Doe met mij wat gij wilt. Ik heb mijn plan vol trokken Hij weigerde te zeggen waarom hij den aanslag pleegde. Deze aanslag herinnert aan een anderen, eenige jaren geléüèn voorgevallen. Een poli tiek veroordeelde, liet streng regiem moede, gaf den geneesheer eené 'oorveeg, om ter dood veroordeeld te worden. Eenige dagen later was het vonnis reeds voltrokken. Voor het assisenhof der Seine is de ge naamde Jean-Pierre Pieri verschenen, be ticht te Parijs twee vrouwen vermoord te te hebben. Den 23 Januari kwam,hij 's morgends op het policiebureel van het tweede arrondisse ment en zegde dat hij in liet huis n. 31 der der rue de la Lune twee Schoten gelost had op mej. Letourneau. De policio begaf er zich heen en vond inderdaad de jufvrouw badend in haar bloed ten gronde liggen. De ongeluk kige was erg gewond en overleed twee maanden later. Tijdens het eerste onderzoek van 't gerecht werd eene huiszoeking gedaan op de kamer van Pieri en men vond er in zijn bed, het lijk eener jonge vrouw, Yvonne Delage, die verwurgd was. Pieri beweerde niet te weten hoe dat. lijk er gekomen was, doch weldra deed hij be kentenissen. De drijfveer der misdaad bleef onbekend. Volgens de verklaringen van mej. Letourneau, moest het zijn omdat zij hem verlaten had. Pieri had onderweg Yvonnu Delage ontmoet, die eene vriendin was van Letourneau en ze mee naar huis ge leid, om haar het adres le vragen barer vriendin. Wat er toen gebeurde, weet men niet. Pieri beweerde gehandeld le hebben in een óogenblik van dronkeman? waanzin. Het hof heeft hem veroordeeld tot levens langen (ï^vaugaiheid. Brussel. Uit het venster gevallen. Zich gisteren avond te veel voorover buigend viel de 55-jarige De Liire, Leuvensche steenweg 708, uit het venster en kwam op de steenen terecht. Hij werd in bedenkelijken toestand met gebroken armen en zware kneu zingen over gansch het lichaam, naar liet gasthuis gevoerd. Bijna levend verbrand. Woensdag nacht kwam M. Michel V..,wonende Nieuw- brugstraat tehuis. Toen hij omstreeks een half uur te bed lag, werd hij door eene hevige hitte gewekt. Hij sprong-op en beinerkte dat heel de kamer in brand stond. Om hulp roe pend vluchtte hij buiten. Geburen snelden toe en konden de vlam men spoedig uitdooven. St-Joost-ten-Noode. Ontploffing. Uit liet huis n. 126, Grensstraat, ontsnapte Woensdag avond een dikke rook. Voorbij- fer Hatton niets was zoo verzettend als een reisje, voornamelijk naar de zee. Het werd dus vastgesteld dat wij deif volgenden mor- gend om acht ure zouden vertrekken. Buiten het algemeen gesprek, stuurde Henri mij vau den geheeïen avond het woord niet toe, tenzij toen hij aan eene zij tafel voor mij eene kaars ontstak. Hij fluisterde mij op stillen toon Zijt gij ooitin 't lezen van een boek zoo verslonden geweest, dat gij' verplicht waart liet te sluiten, en het na eenige poozen weder te openen Neen, antwoordde ik ik zoek altoos naar 't laatste blad. Ik durf naar mijn laatste blad niet zien, zeide hij en zijne stem beefde. In dat oogen- blik scheen hij mij te behagen. Om zes ure, 's anderendaags morgends, ging ik, in mijn nachtgewaad, tot aan 't raam mijner slaapkamer, om, vol vrees, den staat van 't weder na te zien. Ik stak mijn hoofd tot buiten den hoek van het buisje, om ergens een weinig blauw tusschen de menigvuldige grauwe^wolken te ontdekken inaar 't zij mijn hoofd niet vergenoeg kon reiken, 't zij er geen blauwe licht të zien was, of dat elke oogslag mij langs om meer ontmoedigde, ik legde mij wederom in mijn bed neer en trachtte te slapen. Om zeven ure kwam mijne kamermeid binnen, en zegde mij dathet slecht weder was, do«jh dat de rytuigen gingen afkomen, en dat de dames opstonden. Wij vergaderden in de ontbijtzaal, met lange, zwaarmoedige en ziekelijke aangezich ten, zoo ais 'i: vroeg opstaan doorgaans geeft, voornamelijk op eeneh somberen dag. In het eerste rijtuig klommen Lady Wynd ham, Mevr. Brandon, M. Farnley en M. Moore. In de tweede Mevr. Ernsley, de twee gangers gaven het alarm en de pompiers der gemeente snelden ter plaats. Eene kamer op het gelijkvloers stond in brand. Na een half uur was alle gevaar geweken. Het vuur was ontstaan ten gevolge der ontploffing van een scheikundig voortbrengsel, dienend tot het kuischen van metaal. De aangerichte schade is betrekkelijk groot. Het schijnt dat alle huishoudsters, liefheb sters, van uitgelezen koffie, de bit.terpeeëh der Trappisten Vincart gebruiken. Zij weten wat lekker is. F. 1500 St Gillis. Dramatische zelfmoord. Een 21 jarige modiste, Louiza J.., met hare ouders in de Montenegrostraat wonende, kloeg sinds eenige dagen over hevige pijnen in het hoofd. Woensdag avond rond 10 1/2 ure was zij nog aan het werk, toen zij eens klaps opstond en naar hare kamer ging. Daar zij niet meer terugkeerde ging hare moeder eene halve uur nadien zien. De arme vrouw vond hare dociiter dood ten gronde liggen. Het meisje had zich bij middel van een handdoek verwurgd. Schaarbeek. Revolver drama. Een slotmakorsgast J..., 26 jaar oud, van Schaarbeek, was vervolgd ten gevolge van een proces-verbaal door M. Vando Wiele, bewaker van het Josaphalspark. J... moest heden Vrijdag, voor de rechtbank verschij nen. Woensdag avond ging hij een revolver koopen, begaf zich naar het Jasaphatspark en nam er plaats op eeiie bank. Twee meisjes die nevens hem zaten, zagen hem opeens een revolver te voorschijn halen en zich een schot lossen in den buik. De meisjes vlucht ten verschrikt weg, doch kwamen weldra terug en wilden den gekwesste helpen. Kom niet nader, riep J..., of ik schiet u omver- Wilde J... den parkbewaker bij lokken om zich op hem te wreken Men weet het niet. In allp geval toen deze na derde, richtte de gekwetste zijn revolver op hem en uitte allerlei doodsbedreigingen. M. Vande Wiele verwittigde een policie- officier, die J... aanzei te zijn revolver weg te werpen. De gekwetste deed zulks, op voorwaarde dat de parkbewaker zich ver wijderde. Hij werd vervolgens naar het ^astguis overgebracht. Zijn toestand is be denkelijk. De kogel, die in de ingewanden gedrongen was, is tot nu toe nog niet uilge haald. Poging tot zelfmoord.M. K. J... 55 jaar, Josaphatstraat, schoot zich Woensdag in zijne slaapkamer een revolverkogel in de richting van het hart. Men vond hem in eenen bladpias liggen en bracht hem over naar het gasthuis. De dokiers wanhopen hem te redden. De oorzaak van deze poging tot zelfmoord is niet gekend. Beersel. Het gevaar der vuurwapens. Vier jongelingen, in de gemeente woon achtig, speelden Dinsdag avond op straat. Een hunner 17 jaar oud, haalde opeens een geladen revolver te voorschijn en richtte hem lachend op zijner vrienden, Eugeen Sterckx, 16 jaar. Opeens knalde echter een schot en een kogel trof dezen laatste in den 'huik. Na van een in alierhaast ontboden genees heer de eerste zorgen ontvangen le hebben, werd hij naar't gasthuis overgebracht. De arme jongeling is er Woensdag overleden. Het parket is verwittigd. Lier. Verdronken. Een baanwer- ker, Emiel Lambrechls, 22 jaar oud, van Beersel, was in de Nelbe gaan zwemmen, onmiddelijk na zijn noenmaal genomen te hebben. De onvoorzichtige kreeg een bloecl- opdrang en verdronk. Zijn lijk werd nog niet teruggevonden. Schcoten. Kind verdronken. Het 5jarig zoontje van schipper Petrus Welvis, van Baesrode, in de Turnhoutsche vaart gemeerd liggende, is over boord gevallen. Ondanks de herbaalde pogingen van den vader en een andere schipper, die verschei- jufvrouwen Farnley, en Sir Edmond Ardern. Rosa Moore en ik, hadden voor ons beiden een poney-clieesje. De andere mannen reden te paard. Wanneer wij den uitgang van het park be reikten, begonnen de wolken te breken en door het hemelgewelf in witte vlokken heen te vliegen. Welhaast vertoonde zich de zou na een hevigen strijd met de wolken die haar verborgden. De vogelen begonnen in de hagen te zingen en elk bladje wemelde in den lieven zonneschijn. Middelerwijl had Rosa menigmaal ge geeuwd zij hield gedurig haren zakdoek voor den mond om den mist niet in te ademen maar nu helderde zij met het weder op, en begon te spreken en te lachen, alsof zy niet vroeger dan naar gewoonte uit haar bed ge jaagd geweest was. Wy reden door-dreven zulke dreven zoo als ze Miss Mitford lief heeft en beschrijft door dorpen, waarvan ieder haar dorp zou mogen genoemd w orden, in dewelke de hutten omringd waren van tuinen vol kooien eu zon nebloemen geplant, en waar ganzen, zwijntjes en blozende kinderen op 'tgras liepen wij reden voorbij kleine meisjes die met hunne strooien hoedjes en hare blauw gestreepte rokjes naar school gingen, en stil bleven om het voorbijrijdend groot volk te zien en te groeten wy zagen jongens in de openingen der deuren schommelen kleine snaken tus schen eendon in den modder plonzen. Wij ontmoetten parken en vlakten bosch- en bergachtige parken vlakten met bloembed den overdekt, waar de purperen geraniums en de roode nagelbloem tusschen 't zachte don kergroen gras, het luisterrijkste schouwspel opleverden. Hoe lief waren zij dien dag, dien Julidag, dene malen duikelden, konden zij het kind niet vinden. Eerst een half uur later kon men het lijkje bij middel van een baak ophalen. Mechelen. Avondmarkt. Er waren 1269 manden met verschillige vruchten ter markt gebracht. De prijzen waren aard beziën 0.90 bloemkoolen 00.00 tot 00.00 nieuwe erwten 0.07 tot 0.10; tomalten 0.85; rhobarber 4.00 tot 5.00; aspergïëude bussel 0.90 tot 1.05 aardappelen S.00 tot 10.00. Laffe aanrandingEen genaamde J. Roofdhoofd, wonende Zeelstraat. 4, is door verscheidene kerels aangevallen en deerlijk afgeslagen. Een der aanranders beet hem zelfs een stuk v^n den duim. De aanranders zijn gekend en proces-verbaal is tegen hen opgemaakt. Poging tot zelfmoord. In eene her berg, buiten de Kalhelijnepoort, heeft de genaamde J. D. B..., in een gemak, zich van liet leven willen berooven. Het geluk wilde, dat een der verbruikers naar de koer ging en J. D. B..., zag hangen. Dadelijk heeft hij die koord doorgesneden en alles in liet w erk gesteld om den man terug tot het leven t© roepen. Gent. Lijk opgetrokken. Het lijk, gislormórgend aan de Sl-Liovenspoort' opge trokken, is herkend geworden voor dat van den getiaaimlen Louis Coppens, oud 44 jaar, wonende Ham 180, gehuwd en vader van twee minderjarige kinderen. De ongelukkige moet bij toeval in 't water gevallen zijn. Maandag namiddag was hij rond 4 ure, nog bezig met steenen te lossen van een schip voor de inopbouwzijnde buizen van den Brusselschen steenweg, toen zijne werkmakkers met verwondering zijne ver dwijning vaststelden. Verhangen. Gisteren avond heeft men rond 9 1/2 ure de 18 jarigen Louise D© Meyer vehangen gevonden in hare woning. Het schijnt dal de drijfveer dezer wanhopig© daad, huiselijk verdriet is. Baciqaao CessfciPaSe Qaro«:Qi3er Naaml. Maat, Huring Brandkofl'ers 10 fis. 's jaars. Zie annonce. Wetteren. Diefte met inbraak. Ver leden nacht zijn onbekende dieven, bij mid del van beklimming en inbraak, ingebroken bij den schaapherder Pieter De Meirleir, wonende ter wijk Ten Eede, alhier, en heb ben uit eene kas waarvan zij het schof met geweid hebben opengebroken, de volgende waarden gestolen 2 obligatiën van 1000 franks, dragende de nummers 10828 en 70829 en 2 obligatiën der Antwerpsche Hypolheekkas van 500 franks, dragende de nummers 47308-119 en 114085-118. De daders zijn onbekend en de bestolen© heeft niet de minste vermoedens. De pol-icie- kommissaris Lambert, welke-van 's morgens vroeg ter plaats was en het eerste onderzoek deed heeft omniddulijk liet parket Van deze belangrijke diefstal verwittigd en de noodige snelbrieven verzonden ten einde alle uitwis seling der gestolen titels te voorkomen. KiekendiefteZelfden nacht werden er ten nadeele van den heer Victor Fifis, be stuurder der Lij nfabriek aan den Gentschen steenweg alhier, een lötal kiekens gestolen, ter waarde van 60 a 70 franks. Gclddiefle. Bij zokeren Guslaaf Van Imschoot wonende aan de Kappellestr. alhier, hebben onbekende kerols een der vensterruiten van den koer verbrijzeld, zijn langsdaar in het buis gedrongen en hebben een der koliërs staande op de slaapkamer met geweld opengebroken en eene som van 10 franks, bestaande uit 2 stukken vau vijf franks gestolen. De bestolene heeft niet de minste vermoe dens. Gewelddaden. Een brutaio kerel heeft in eene vlaag van dronkenschap zijn© gebuurvrpuw erg mishandeld en verschillige vensterruiten van hare woning bij middel van de voorouderlijke ^huizen van Engeland, zooals ze mevr. Ilemans noemt. Overvloedig© lichtstroomen van zonneschijn verguldden hunne verhevene olmen, hunne uitgebreide eiken en hunne prachtige benkenboomen. Hoe vroolijk danste 't zonnelicht tusschen hun ge bladerte en op 't gras tusschen hunne worte len hoe blikten de esschenboomen der ber gen, die kindoren van 't noorden, met hunn© sterke stammen en hunne koralen vruchten De grijze rots, waaruit zij op opstijgen.schijnt als een vreemdeling nevens het zoo weelderig gebladerte. Nauwelijks hadden wij twee uren wegs af gelegd of wij draaiden om, en voor de eerste maal lag de zee voor mijne oogen uitgestrekt. Zij was hol en do baren met schuim overdekt. Ik hoorde ze reeds breken met dat akelig ge- druiscl), met die stem des oceaans, in dewelke men, evenals in den donder des hemels, do stem van God noodzakelijk moet erkennen. Wij reden tot de kleine afspanning waar wij de paarden zouden op stal zetten ik kon schier niet wachten tot dat de trede van het rijtuig neergelaten was, en ik liep alleen naar het strand. De zee was niet, zooals ik ze sedert dien gezien heb, blauw en stil, duizend© diamantjes weerkaatsend zij was niet als rustig meer, dat met zachte rimpelen tot aan den kant vloeit, en liefelijk murmelt tusschen de keien, die het door zijne heldere wateren voortroltneen, zij was zoo ik gewenscht had ze voor de eerste maal te zien, stormachtig, wild, woelig, zonder kleur door de gedurig© verwisseling van kleuren, overhands bruin, purper, wit, geel en groen de golven joegen elkander naar het strand. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2