B DE DENITIMOL DE KAMER Laatste tijdingen. EXAMENS AFGELEGD Het incident Briffaitt-Delvanx SPORTNIEUWS Bollen MARKTPRIJZEN Til. Stovoixs, OFFICiEELE KW0TEERING FEESTWIJZER Weerkundig waarnemingen C. PRAET-DE WITTE Huis E.VAN NUFFEL-SCHEERLiHGK ANQUE CENTRALE GANTOISE vtarim™er BRANDKASTEN sa PE LA NGRIJKEQENE ES KUNDIGS ONTDEKKING Een radicaal middel wonderbaar tegen Tandpijn 13 JULI 1912 DE VOLKSSTEM een geopend mes verbrijzeld. De man was ,aoo geweldig dat de vrouw bij een gebuur i moest binnen vluchten. Na zijne heldendaden trok de beschonkene >naar Gent, alwaar hij werd aangehouden en tot twee jaar verblijf in het Weldadigheids gesticht van Hoogstraeten veroordeeld werd. Slaat geen woord over. Leest en bedenkt dit alles. Maakt het ruchtbaar, a. u. b. Mannen Zijtgij krachteloos en zon der moed Zijt gij licht vermoeid als gij de trappen ©pklimt Zijt gij bevangen aan uwen adem Is uw geheugen verzwakt Vindt gij moeilijk de woorden als gij in een gesprek zijt Is allen arbeid u lastig geworden Hebt gij geene neiging meer om iets te Ondernemen Zijt gij moedeloos en ter neer geslagen Is uwen eetlust verminderd Zijn uwe nachten slapeloos ofwel is uwe slaap met droomen en woelingen doorspekt Zijt gij 's smorgens even moede als bij hot slapen gaan Zoo ja Wel vrienden gij lijdt aan zenuw- en spierenkrachteloosheid, het is hoogen tijd daar middel in ie schaften. Hoevelen, die thans krachteloos achter de stoof of in een krankenhuis zitten te zuchten, en die ook de ziekteverschijnselen gevoeld hebben, die ze verwaarloosd hebben en hoogst zeker waren genezen, hadden zij hel middel gekend Welk is het middel tegen krachteloos heid, geeslestraagheid, algemeene verlam ming THEOBROMA THEOBROMA roepen u de honderden getuigschriften en brieven van dankbetuigingen ontvangen in de apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. 3 fr. de flesch. Overal verzonden tegen postbon van 3.15 fr. Te Aalst bij al de hoe ren apothekers. De volgende heeren, oud-studenten van hel St-Jozefscollege, van Aalst, hebben bun examen afgelegd, aan de Hoogeschool van Leuven M. Victor Magherman, van Ronse, het 2e examen in Koophandelswetenschappen. M. Aimé De Graeve, van Haeltert, het le examen van Landbouwingenieur, met onder scheiding. M. Jozef Walraeve, van Laerne, liet le examen van Brouweringenieur, met onderscheiding. M. Frans Boeyicens, van Aalst, het 2e examen van Doctor in de Rechten,met onder scheiding. 1 werk, Zonneslraaten het vuur overvloedig voedsel vindende in het inpakgoed, hooi, strooi, enz., verspreidde zich zeer snel. Dank aan de spoedige hulp der pompiers kon de brand echter weldra beperkt worden. Alles is verzekerd. Men vreesde eonigen tijd dat het vuur zich zou medegedeeld hebben aan de danszaal van Petrus Nieuwlandt, Hoogstraat, welke er aan paalt doch hier werd slechts weinig schade aangericht. De Brauw heeft zich bij het redden van zijn paard erg aan de handen verbrand. De pompiers bleven tot 12 ure ter plaats. De koningsgezinde beweging in Portugal. Een regiment ruiterij zou zich bij de koningsge zinden aangesloten hebben. Uit Madrid werd Vrijdag morgend gemeld dat een regiment ruiterij dat achter de Konihgsgezinden van Cabeceiras gezonden was, na in schijn een aanval gedaan to heb ben, zich bij de Koningsgezinden heeft aan gesloten, onder de kreten van Leve de Koning Leve Paiva Conceiro. Het regiment telde 1000 soldaten. Te Lissabon worden al de officieren door geheime agenten bespied en al de kazerno» bewaakt. Donderdag avond na de Kamerzitting, heeft M. Delvaux twee zijner vrienden MM. R.oyers en Monville gelast M. Brillaut uitleg te vragen. Deze heeft MM. Woeste en Pirmez als zijne getuigen aangesteld. De getuigen zijn overeengekomen, om het stenographische verhaal van het incident eerst na te zien. Den 11 Juli. Hoe troostend, hoe opbeu rend, hoe hartversterkend werkten de fees ion van 11 Juli niet op de zoo Vlaamsehge- zinde bevolking van Aalst. De bevlagging yas schier algemeen, en in de volgende jaron moet eronder dit .opzicht nog weinig verbetering komen. Ook het stadsbesluur verdient aller lof. Het had gewillig eene groole toelage gestemd voor het vieren der Sporenfeesten, die De Catharinisten op touw hadden gezet namelijk de verlichting van de Botermarkt, hetuilvoeren van Vlaam- sche liederen en een fakkeloptocht. We zijn verheugd Ie kunnen getuigen dat die feesten goed zijn gelukt. Om half negen stond de Botermarkt vol volk op het verhoog ston den een honderdtal damen en heeren,die ons eerst eenige prachtige Vluamsche zangen voordroegen en op 't laatst met begeleiding van trompetten en fanfaren Vlaamsche volks liederen uitvoerden onder 't geleide van M. Loeckx. Toen do Vlaamsche Leeuw werd gespeeld, zong ganscli het volk jubelend mee, en nog waren de laatste juichkreten niet weggestor ven, of daar galmde de Rodenbachskreet Vliegt de Blauwvoet «En donderend kwam langs d'overgestelde zijde het antwoord Storm op zee!.. In Vlaanderen?... Vlaamsch!. Onmiddelijk daarna de fakkeltocht, waaraan 2 muzieken deelnamen met nog een paar andere maatschappijen. Ballonnekens, fak kels. üchltoestellen met de portretten van Rodenboc'h, Ledeganck, Benoit, David, Willems, Tinei, Goncienco en Gezelle maak ten een schoon, aangenaam erfekt,en brachten echt Vlaamsch leven in de goede stad Aalst. In haam van de Vlaamsche Beweging, dank, duizendmaal dank aan de Viaamscli- gezinde Aalsler.aars CONCERT der Fanfaren van de Legerpupillenschool. Uil oorzaak der afwezigheid van den heer Liesenborghs, Bestuurder, zal het Concert van Zondag 14 dez.er, geschieden onder de leiding van een Pupil-Muziókaut, Schaff'e- neers. Dit is, naar men ons verzekert, wel de eerste maal dat zulks zal gebeuren. Wij hopen dat de Aelstcrsclie bevolking zoo oprecht ouzo Legerpupillenschool genegen den jongen kunstenaar, met welwillendheid zal komen aanhooren, en, hem geestdriftig zal mogen toejuichen. De volgend muziekstukken zullen uitge voerd worden 1. Le due de Brabant, T. Liesenborghs. 2. Retour de Cliasse, G. Masure. 3. Les Pècheurs de Perles, G. Beget. 4. Valse-dos Patineurs, T.Liesenborghs. 5. Ca Valeria Ruslicana, Mascagni. Brand. Donderdag avond, toen het feest op de Botermarkt volop aan gang was, weerklonk opeens de brandklok. Brand was uitgeborsten in hot magazijti van Benoit De Brauw, handelaar in gleier- Zitting van 12 Juli. De zitting icordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van Al. Beernaertouderdomsdeken. Persoonlijk feit M. Gavrot..Ik heb het woord gevraagd om uitleg te geven over mijne lot de orde roeping. Ik weet wol dat het woord dat ik uitsprak nooh parlementair, noch hoffelijk is. Doch de hoffelijkheid is van uwen kant niet te verwachten. Men heeft ons verwelen gespuis te zijn, en men zegt dat in onze scho len varkens gekweekt worden. M. Bertrand werd in uwe bladen uitgemaakt voor dief. De Afrossen waarvan de burggraaf de Jon- ghe d-Ardoye, de verantwoordelijke man is, is een walgwekkend orgaan. 1 M. de Jonghe d'Ardoye. Ik ben niét verantwoordelijk voor bladen, doch Le Peupleheleedigt mij gedurig. M. GavrotGij .hebt ook de lieerep Buyl en Tt-rwaguo aangevallen. .Smeerlap is niet te veel. Er is .langs de rechterzijde een vuile trio. Ik trek mijn woord in, omdat het niet parlementair is en omdat hot woord nog niet lievig genoeg is. M. de Jongiie d'Ardoye. Ik zal maar twee woorden antwoorden. De propagandabladen zijn mijn werk niet en deze bladen kunnen thans op hun eigen beslaan. Zij hebben daarom geene 4e blad zijde vol vuilighoid noodig, tegen welke Le Peuple zelf verzet aanleekende (Toej.rechts). En nu, gij moogt het weten, zal ik u niet meer antwoorden. (Toej. rechts).' M. Vandervelde. Ik was niet zinnens hier tussclien te komen, doch ik mag hier geen blad laten beloedigen waaraan ik mede werk. De 4° bladzijde van Le Peuple trek ik mij. niet aan. Zij behoort aan een rekla- menagenlschap. M. Terwagne. Burggraaf de Jonghe d'Ardoye is de geldschieter van De Afros- ser en andere katholieke propagandabla den. M. de Jonghe d'Ardoye. Lees liever het verslag der zittingen van den Antwerp- schen gemeenteraad. M. Buyl teekent ook verzet aan tegen de pronU'ii van De Afrosser dio hem als een moordenaar voorsl ellen. Goedkeuring der kiezingen M. Destree in naam der Commissiën vraagt óm al de bulletyns der kiezingen te mogen nazien, zondor goedkeuring dor Ka mer De minderheid is vastbesloten zich niet te laten vertrappen. Wij zullen 't geweld met geweld beantwoorden. Gij weet wel dat wij onder dat oogpunt sterker zijn dan gij (Ver zet rechts). Wij zullen ons verdedigen. Ge moet de minderheid eerbiodigen, anders is alle be spreking onmogelijk. Wij hebben het recht alles le zien. Anders zullen wij geen verslag neerleggen. M. Woeste. Wij bobben geene lessen van M. D* slrée te ontvangen. Indien de Com missie niet 't akkoord komt, moet de Kamer oordeelen. Volgens de wet zijt gij verplicht een verslag neer te leggen. Ik hoop dal deze Kamer nog steeds eerlijke inzichten heeft en de kommissiën hunnen plicht zullen doen. M. Meciielynck. M. Woeste heeft de kwestie misplaatst. Het geldt hier alleenlijk, aan de Kamer de toelating te vragen, opdat al de hullet ij ns der kiezing van Turnhout zouden nagezien worden. M. Berryer, minister van Binnenlandsche Zaken. Do commissiën zijn onderzoeks- cominissiën. Ik vraag dus, dat liet schrijven aan don Voorzitter der Kamer gestuurd, aan zien zoude worden als aan de Kamer ge richt. Er is eene 'kwestie van waardigheid naast de kwestie van recht. M. Debunne hoopt dat er voldoening zal gegeven worden onder oogpunt van recht vaardigheid, daar hij onbevoegd is zich te verklaren over de rechtskwestie. M. Ortegat is 't akkoord met M. Woeste, doch wij hebben het recht te weten waarom gij al de bulletijns wilt nazien. M. Cooreman stelt voor, voldoening te geven aan de oppositie. Wij moeten toonen dat wij niets verbergen en dat wij integen deel volle licht durven brengen Ik hoop dat de Kamer het met mij eens zal zijn. (Toej. op alle banken). Ilel voorstel wordt aange nomen. M. Daens klimt op de tribuun en beproeft een lang sermoen,' doch niemand luistert naar hem. Heel do Kamer is in gesprek en een oorvordoovend rumoer heerschl in de zaal. Niemand verslaat wat M. Petru3 .''.egt. Men ziet enkel dat M. Daens veel bewe gingen doet met hoofd en armen. De voor zitter is onmachtig om stille le hekomen. "WielzE-ij d.eï3. ROSÉÖE VAK FRA5ÜKR5JK Na de zesde rit. Clu'islophe heeft dus in den rit Grenoble- Nizza moeten plaats maken voor Lapize. Do fransclie kampioen deelt nu de eerste plaats met deih Belgischen kampioen. Had Defraeye na den rit Chamonix-Gre- noble, waarin Dij zich slechte negende klas seerde, eenige partijgangers verloren, thans na zijnen prachtigen koers Grenoble-Nizza, waar hij enkel dank aan twee bandhrcuken door Lapize geklopt werd, heeft li ij reeds aller vertrouwen teruggewonnen. De knieën zijn genezen en Fraayken heeft maar een spijt meer, 't is dat er niet nog eenige ritten in de hergen zijn. Er zijn er wel nog een drietal, doch Defraeve zou er meer willen, nu hij ondervonden heeft, dat in het beklimmen der bergen allen voor hem moeten onderdoen en hij geleerd heeft, hoe men in volle vaart een berg moet afzeilen. Het is de eerste maal, dat een Belg zoolang het hoofd houdt in de algemeene klasseering der Ronde van Frankrijk. Ongetwijfeld heeft Defraeye nog geen gew onnen koers, doch zoolang hij aan het hoofd der algemeene klasseering staaf, mogen wij van hem de beste verwachtingen koesteren, omdat Defraeye voor het oogenhlik de hes'e Bel gische haanrenner is, en geenszins voor de Fransche rijders moet onderdoen. Christophe is.nu twee punten achter de leiders, 't Is niet veel en gemakkelijk aan te vullen, doch,liet is te voorzien dat Lapize en Defraeye liet hem dapper zullen betwisten en hem ijiet zuilen toelaten nog weer aan het hoofd der algemeene klasseering te willen komen. Een dezer drie zal ongetwijfeld de ronde winnen de anderen zijn te ver achter. Inder daad, Garrigo.u is iti de algemeene klassee- ring 21 punten, achter Ghrist.oplie,e,n hij zelf is 21 punten voor iDeruyller. Garrigou schijnt dus de man voor de 4° plaats te zijn. Wat de rijders betreft die in de klassee ring Garrigou volgen, De Ruyler, Buysse, Tiberghien, Faber. Devroye, Spiessens en Cmppeland, zullen ouder elkaar de plaatsen verdeelen. De zevende rit Nizza-Marseille, 334 kim. Vrijdag moest de zevende rit betwist wor den. op de baan Nizza-Marseille. Daar men langs Sospel rond wilde, moesten de rijders nog eens dooi' Nizza passeeren. Dat zijn daar nu eens gelukkige kerels Woensdag de aankomst van don zesden rit. Vrijdag het vertrek van den zevenden rit en dan een drietal uren later, de rijders nog eens in volle werking zien voorbij trekken. Er waren slechts 2 hergeu ran eenig be lang de col de. Braus, 999 meters en de col de Gastillon, 771 meters. Het was dus te voorzien, dat de rijders in dichte groepen zouden blijven en de zege praal in de laatste 'meiers zou betwist wor den. Schellebelle. Velokoers voor alle rijders, 20 kilometers, op Zondag 11 Juli 1912. Inschrijving bij G. De Paepe, TIekkergem, tot Zondag, om 4 1/2 uren namiddag. Verschillige schoone geldprijzen zullen voor dezen koers voorbehouden blijven. Do inlog is bepaald op fr. 0,50. Esschene-Aalst Uilslag van den baankoerS voor beginne lingen, Esschene-Aalst, 2 maal weg en weer bij Jan De Bolle. 1. Bené De Bolle, Esscliene, heeft de 45 kilometers afgelegd in 1 uur en 31 minuten 2. Arthur De Kler'ck, St. Catliarina-Lom- beek, op 1 wiel. 3. Alfons Van Malderen, Esschene. 4. Karniel Lauwereys, Esscliene. 5. Alfons Van Schuerbeek, Esscliene. 6. Louis Van Schuerbeek, Esschene. Kamiel Lauwereys, is op eene kat gere den op 200 meters van de aankomst, geval- jlen en nog al erg gekwetst aan 't hoofd. Esschene-Meldert- Doment. Maandag 15 Juli, ter gelegenheid van' Doinent kermis, grooie baankoors voor be- i ginnelingen, gegeven door Frans Van Nieu- wonborg. 30 fr. vooruit. Vertrek om 2 1/2 u. Stad Aalst (Mij!beek). Prijskamp door stekken naar 50 fr. ver deeld in 3 prijzen 1 -prijs 25 fr. 2 prijs 15 f 3 prijs 10 fr. Op Zviidag 21 Juli 1912, bij Weduwe Meert, In Rouhaïx Moorsol- baan, 107. Op Zondag.28 Juli 1912, hij de Weduwe Rogiers, Moo.rselbaan. Inleg 0,25f. per 5 bollen. Inschrijving van- 3 tol 6 uren. Aalst. 12 juli. Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, beschikbaar fr. 180. Nieuw gewas, fr. 100. Anderlecht. 12 juli Markt Kalveren 1468, prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,00 1,25. Autüenaarde 11 juli Aardappelen 9.00. boter 3,00. eieren 2,2ü. viggens 45. konijnen 3.00. Gent Veemarkt van 12 juli getal te koop gestelde dieren: Vette koeien 10: Melkkoeien 2; Grootc ossen O; Jonge ossen 11; Vaarzen 13 Stieren 22. Varkens 216 Kalveren 277; Ma gere beesten 185; Schapen 0, Lammeren 0, Vig- genen 672. De goëde stalbeesten golden van 1,80 tot 1,96. De kalveren van Ir. 0,00 tot 0,0U per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1.20 tot 1 40 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,25 tot fr. 1,30, volgens kwaliteit. Geeraarsdbergen 12 juli. Tarwe de 100 kilos 22,( 0 Masteluin 19,00; haver 25, Rogge 18 00, bnonen 2 PÜ0 Aardappelen 12,— lijnzaad 35,UÜ koolzaad 00.Ub boier de kilo 2,8ü a 3,ii.) eieren per 25. fr. 2.36 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten lib, Viggenen 000. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kosteiooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. BRURSVAN BRU8SRL11 JULI Leen van Staal( Provin., Steden voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 14 Juli. Om 9 ure 's avonds, groot vuurwerk op het Statieplein. 21 Juli. Consciencefeesten. Stoet der school kinderen, uitvoering van Vader- landsehe liederen, feestrede, ver- lich'.ir.g vail do Groo'.e Markt. Beiaardfeest, enz. 28 Juli. Jaarlnkseh feast der gedecoreerde w erk lieden. 4 Oogst. Officieelo inhuldiging van den bloe menhof op het Burgemeesterplein. 11 Oogst. Jaailijksclie reis van den Reizi gers Club van den Katholieken Werkmanskring Reis naar Brus sel en Temiren. 18 Oogst. Prachtige Bloemen en reklaam- stoet. 150u fr. premiën en prijzen. GEERAARDSBERGEN 21 Juli. Prachtige Hisioriselie Stoet on Pro cessie, ter eore van O. L. vail den Oudenberg. Reeds 6000 deel nemers ingeschreven. N. B. De katholieke Maatschappijen van dr Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deeien. Belgische leening 1* Z Z 3* 3 3 3 2,5 4 Kongo uilkeerbaar. Kongo (Boten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet3 1868 3 Buurtspoorw Jan-Juli3 Obl. Mei-Nov. 3 (loten) 2,5 A Lid ov 1 echt 1907 3,5 AaUt3 Antwerpen 1887 2,5 1903 2 Brussel 1902.2,5 Brussel 19052 Zeuinivou2 Charleroi 19053 Gent 1896 2 Blsene 18803 1908 3,5 Laken 1902. 3 Luik i8603 1897 2 1905 2 Mechelen 18853 - 1897 3 Oostende 1852 - 18982 St.-Oillis' 19U43 Bt-«loos-teu noodi; 18813 Schaarbeek (100 fr.)2 (500 fr.)3 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.)3 Verviers 1873 3 1893 3 51.50 101,50 81.05 BELRKGnüK EERÏOHT. Al de pholographische werkhuizen der stad Aalst /ullon des Zondags sluiten om 1 uur namiddag te beginnen van lsleu OogSt 1912. 880 82.— 82. 71.— 96.— 77.50 84 50 100.75 S2 25 82T5 102 50 92 50 i i i i 11 85.— 73 50 85.50 74 75.— 68.50 69Ï25 87.50 92.— 92 U5 6S 50 73.— 69 25 73.50 van M. Camiel Piract, opticien-specialiste Aalst, I an ge Zoutstraat, 6 12 juli, 15 ure: Barometer 761" Thermometer 27 5 Windzuid-west Voornitz. goed weer Geen beter huis te vinden voor reparatie» in allen aard van uurwerken en juweelen aan matige prijzen dan het werkhuis van 857 TE AALST 6, Lange Zoutstraat, 6 Kapellestraat, I en 3, AALST Z s <z: :t-a: -W A. El PRIJSCOURANT voor het KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amerikaansehe gerookt n Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandschegerookt m gekookt, uitgebeend Spek Vet Mager, gezouten n gerookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvetj Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) VOOR HET GROOT £*!fi§scoui'a3i£ ©p 591 4 5 1 40 1 30 2 40 2 25 4 50 1 32 1 40 2 1 36 1 40 2 40 3 3 2 50 NAAMLOOZG MAATSCHAPPIJ aa?!TRRL s 5 MILJOEN FR. KOUTER, 20, GENT, BEURSORDERS j Uitwisseling van vreemde hunkhiljetten en munten, Koepons Voorschotten op titels In hewaarneming van waarden. Afmetingen binnen met. 0,12 0,12 0,24 0,37 0,31 0.31 0.52 0.56 0,7S met. 0,15 0,30 0,20 0,15 0,21 0,35 0,55 0,62 0.62 met. 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0,57 0.57, 0.57 0,57 HUURPRIJS 10 20 De zaal der brandkasten open van 9 tot 12 1/2 ure ure den zaterdag van i dags. Fr. Fr. ie 14 17 ZO ZO 45 50 is alle werkdagen en van 2 tot 3 1/2 11/2 ure tot'smid- 1530 Een groep geneesheeren komt een geneesmiddel te ontdekken, dank aan hetwelk, geene tandpijn 5 minuten kan weerstaan. Leg de Dentinol in den tand of op het tandvleesch, do pijn moet onmiddelijk verdwijnen... Dat waarborgen wij volstrekt. Gij zult verbaasd staan over de snelheid in de verzachting der pijnen, welke op de schrikkelijke smarten volgtAarzelt niet indien gij tand pijn hebt. Gaat onmiddelijk hij uwen apotheker de Dentinol halen. Het is watenseliappelijk Onmogelijk, dat de pijn nog blijft duren... 1,25 fr. de flesch, welke meer dan een jaar heel uwe familie vrijwaart. Om alle mis greep te vermijden; draagt deze annonce mede en eischt volstrekt Dentinol (licht rooskleurig zakje). Het is de eonige middel om genezen te zijn. Aalst Apotheken Callebaut en De Valkeneer Ninove, Cobbaert Geeraardsber- gen, Van Damme Dendennotide, Roman Wetteren, Cleemputte OudenaiW'do, in alle apotheken Ronse, IsolabcllaLokeren, Cools en Wauters Temsche, Miller; St-Nikolaas, De Poortero Vilvoorde, De Broeck, en overal 738

De Volksstem | 1912 | | pagina 3