Helena Middleien Es Eoningsgszintle heweginr NIEUWSBERICHTEN. Democratische zeilen, Brusselschi brisfwissaling. J -- 2 der cholera lijders, het valikaansch seminarie, het klooster der H. Drij vukligheidsheeren en de kerker. Sle Maria en Stefano Voor aleer aan liet museum le komen kan men ook nog de gaia rij tuigen van Zijne Heilig heid bezichtigen. Men mag zonder overdrijven zeggen dat de vatikaansche museums verre uit de rijkste en de volledigste der wereld zijn. Zoo komen* wij aan het museum Pro Cle- mentino. Het beslaat elf zalen en werd dooi de Pauzen Clemens XIII, Clemens XIV en Pius V gesticht. Daar wij alle merkweerdigheden niet kun nen aanhalen, zullen wij ons bepalen met in elke zaal er een of twee aan te slippen. Zaal I of Grieksch kruisvormige z?„al (Sula Croce Groca) den praehtigen vloer in 1717 in hel oude Tusculum van Cicero gevonden, de twee reusachtige graftomben van de II. Helena. Zaal II of Sa la de la Biga zaal van den marmeren tweewieligen en tweespannigen romeinschen strij d wage 11 Zaal III of Galerij der Kandelabers bevat tes afdoclingen, een veelkleurigen marme ren vloer, en acht merkweordige marmeren kandelabers, enz. enz. Zaal IV. of Galerij der Gobelynen. Deze worden in drie zalen bewaard. Het zijn kost bare geweefsels van zijde, goud en zilver draad, waarvan do meeste teekeningen door Raphaël zijn gemaakt. Zaal V. of Galerij der Landkaarten. Zij is 130 meters lang en 10 meters breed. Zij heeft 34 vensters waarlusschen een 70 tal antieke marinerbuslen geplaatst zijn. Op de muren zijn aile deelen van Italië, in groen blauw geschilderd. Zaal VI, de Ronde Zaal (Sala Rotonda). Deze zaal ontvangt hel licht van 10 vensters iii den koepel. Men bewondert er vele kost bare mozaiekwerkon, die in de badplaatsen van Caracalla zijn gevonden. In het midden dezer zaal staat een poor- fieren waterkom, uit één stuk, van ruim 13 meiers omtrek. Zaal VII, de zaal der Musen of Zanggo dinnen, zij is door 16 marmeren kolommen van Carrara ondersteund en bevat vele standbeelden van dichters, muzen en wijs- g eren. Zaal VIII. zaal der dieren Sala degli Animali Hier wordt ons heel de dieren wereld getoond, afgebeileld in rood of wit manner. Zaal IX. Galerie der Standbeelden Gal- leriedëlla Statut). Deze .'.aal bevat talrijke beelden grootendecls antieke meesterstuk ken. die ons Romeinsche Goden, Keizers en Helden voorstellen. Zaal X; zaal der borstbeelden. Op twee rijen marmeren tafels zijn 140 Borstbeelden geplaatst, w aaronder die van Julius Cesar,- Cicero, Nero, Caracalla. Titus, Coligula enz. enz. Zaal XI. zaal dor Helmen. Men bewon dert er een praehtigen mozaieken vloer en scboone kolommen in doorschijnend albast. Wij gaan nu terug naar do zaal VIII of die der dieren en nemen links. Wij komen nu aan het middenpunt van het museum, aan bet achthoekig binnenplein het Belvedère genoemd. In de vier hoeken van het Belvedère zijn kamers 0111 tot standplaats te dienen aan de mei'S vrwerken aer beeldhouwkunst. De vier hoekkainers dragen de volgende namen. 1. Het kabinet van Gonova. 2. De Mercu- rius van het Belvedere hot kabinet van Apollo liet kabinet van Laocoon. Hot vestibuul van den Belvedère is in 3 verdeeld de rondo vestibuul met eetie prach tige waterkom in blauw marmer met beeld werk de zaal van den Malaeger met het standbeeld van dien held de vierkante vestibuul met het wereldberoemd gedeelte van eenen rustenden herkuul. 29c vervolg. Iedere baar vormde haarzelve in stilte, zwol op, verhief zich en barstte dan open met dat gedruisch, dien overvloed van schuim, die w olk van damp, welk niets in de natuur, bui- ten de woeste wateren, teweeg bréngen kan. Wij w andelden eehigen tijd langs de kust, en dan klommen wij op de hoogten tot dio .plaatsen, waar de kleine baai en bare bosch- 1 achtige kanten de liefelijkste zichten oplever- den. Daardoor verdeelden wij ons laugzamor- t hand in verscbillige hoopjes Mevr. Brandon, Rosa, Henri en ik gingen eene kleine spelonk bezichtigen, waar wonderlijk zand van ver- scliillige kleuren te zien was. M. Brandon had ons daag6 te voren eene beschrijving van gegeven. Rosa zat op knieën 0111 er eenige staaltjes ervan te verzamelen terwijl ik naar do zee keek door eene natuurlijke opening in do rots toen mevr. Brandon haar vroeg of zij alles had, wat zij begeerde, en zoo ja, of zij niet haar naar de afspanning wilde terugkeeren, daar zij graag w at zou hebben gerust 0111 nw»t den heer Brandon over de terugreis te spreken. Ik was te weeg haar te volgen, wanneer Henri zijne hand op mijnen arm legde en mij op zulken emstigon toon aansprak, dat ik er van verschrikte. Uit liefde voor mijne zuster, Helena, blijf hier eonige oogenblikken ne t mij wij zullen samen langs de duinen terugkeeren ik heb u veel te zeggen, en dit is mijne laatste gelegenheid. Ik bleef onmiddolijk staan, en leunde tegen deu ingang der grot. Henri was bleek als de Nu heeft het gedeelte van het museum Charamonti, die een gang beslaat van 300 meters lang, 6 m. breed en in 30 vakken verdeeld is. Hier vindt men standbeelden en busten van keizers en veldheeren. kinder groepen en zweerdvechters. In 1821 is er onder Pius VII eeno nieuwe afdeeling (Braccio Nuovo) bijgeslichl die 70 meters lang is en ongeveer 200 groepen telt. Dan heeft men het Etrurisch museum, al wat er van de oude Etrusken gevonden werd in steen, ivoor, brons, is hier in 12 zalen geborgen. Het Egyptisch museum die het vervolg is van het voorgaande is in 10 grooto zalen verdeeld. Talrijke momiën zijn- er te zien meestal van Egyptische koningen, alle in kostbare doeken gewonden. Onder allerlei vreemde voorw erpen zijn er ook versteonde dieren, papyrusrollen, enz. Dan heeft men do Bibliotheek. Deze telt niet min dan 350.000 boekdoelen en 35.000 handschriften. De groote zaal, de grootste der talrijke vertrekken, is niet minder dan 70 meters lang en 15 meters breed. Z- s reusachtige pijlers onderschragen het gewelf en verdoelen de zaal in twee deelen. Langs deze pijlers en langs de wanden zijn 46 kostbare bewerkte boekenkassen ge- geplaatst. Men bewondert or eenen Heb- roeuwschen bijhei op perkament geschreven, alsook eenen Virgilius en eenen Cicero van de 5e eeuw. In het midden d6zer zaal ziet men ook nog eenige geschenken uitgesteld die door vor stelijke personen aan de Pauzen werden aan geboden. Dan heeft men nog de zaal der schrijvers, de zaal der archieven on het christen museum die verscheidene duizende nummers tellen. Men treft er aan christene en heidensche grafopschriften, toegepast aan personen van allen rang, menigvuldige en afgrijselijke werktuigen der martelaren, fléschjes gevuld met het gestold bloed der belijders van ons geloof, bisschopstafl'en, enz. enz.. Eindelijk bezoekt men de Kamers Borgias die onder Paus Leo XIII prachtig zijn her steld geworden. Men bewondert er eene verzameling van oude wapen rustingen waaronder die van Paus Julius II en van don veldoverste de Bourbon. Vooraleer het Vatikaan voor goed fe ver laten, zullen wij de werkhuizen der mozaïeken een bezoek brengen, waar men de fijnste geduldswerken naar waarde kan leeren schatten, en zich overtuigen dat een werk man-kunstenaar jaren lang noodig heeft oin eene schilderij in kleine brandverfsteentjes weêr te geven. Vervolgt. In 'tLand van Aeist» 7 Juni 1912 Steunfonds Omdat den groenen dohtoor zijn half zou gaan binden die hij gezet heeft bij Em. De Paepe. 0,20 fr. Wie is die Groene Dokiooi* En dal ka if, wat beteekent dat Die 't niet en weet mag 't gaan vragen naar Cliipka maar M. de Volksvertegen woordiger zal antwoorden dat de grenzen gesloten zijn. 't Is toch wonder hoe iels van zijne waarde verliest met GROEN te worden Voorheen dokloor en nu geroepen oin de kalvers te binden De schoonste broek van 't fijnste laken Verliest z'haar kleur en wordt ze groen Dan zegt men, om het kort te maken, Wat kan men met die broek nog doen. dood zijne lippen beefden, en zijne hand schuilde geweldig wanneer hij de mijne aan raakte. Helena, zeide hij in eens, weet gij dat ik u bemin, zooveel als een man beminnen kan,- meer dan woorden kunnen uitspreken Weet gij, voelt gij dat, Helena Heeft uwe zuster u geschreven vroeg ik bevend. Ja, zij heeft mij géschreven. Wat zult gij"doen Wat kan ik doen Bekommert gij u oin mij Ik heb spijt van te moeten scheiden. Wanneer ik (leze woorden uitsprak, ver dook ik mijn aangezicht in mijne handen, en ontsteld barstte ik in tranen los. Wij zullen dan nooit scheiden riep hij uit. Morgen, op dit uur, zult gij de mijne wezen, de mijne voor altijd, buiten alle men- schelijke macht om ons te scheiden de mijne om u te eerbiedigen, te aanbidden, om voor u te leven, voor u te sterven Helena, hoort gij mij spreek tot mij antwoord mij zal het zoo wezen Zal het zijn Waarom ziet gij zoo bleek en zoo koud Gij doolt, Henri, gij doolt gij maakt mij verlegen gij hindert mij laat mij gaan Ik liep buiten de spelonk, en ging op eenen steen aan liet strand zitten, waar ik bitterlijk weende. Toen ik opkeek, stond Henri voor mij, mijne woorden met .gedwongen bedaardheid afwach tende doch daar ik stilzwijgend bleef zitten, maakte hij eene uiterste .poging, en zegde zeer gerust Ik zal u niet uitleggen wat ik gevoel nu zal ik u van geene liefde spreken ik heb den tijd niet om u te vertellen wat ik beproef en wat gij zuo wel weet als ik maar ik moet DE VOLKSSTEM Zaterdag, 13 Juli 1912. Uit Brussel zendt mén ons het volgende schrijven Zondag ging de processie der Arme Claren uit, een der schoonste en belangwekkendste der hoofdstad. Zij is om zoo te zeggen uit sluitend toegewijd aan de 7 Weeën van Maria, voorgesteld dnn'r verschillende groe pen. Voor de eersLo smarten, deze van Jezus'kindsheid, zijn meisjes in 'l wit ge kleed met witte kronen. Dan komen nog witte kleederen met roode kronen, voor bet Kruis, komen roode 'sjarpen en kronen, die weldra verwangen worden door purpere en zwarte, maar met roode kronen. De begra fenis van ons Heer doet liet zwart floers overwinnen in lange voolen, met zwarte schitterende diamanten.'De doofstomme kin deren van 't Paepenvest worden aangevoerd door de Zuster» van Liefdé. Morgen,met de Brussplsche Kermis,is het de beurt van de groote processie der hoofd stad, eveneens schillerend, met de indruk wekkende zegening van 't Allerheiligste rond deu middag, op de Groote Plaats le Brussel. Heden Zaterdag opening van de groote foor, met eep familiefeest. Maandag 11a de vergadering der Rech terzij bood de Regeering een prachtig ontbijt aan do leden van Kamer en Senaat in de Melkerij van Terkameronbosch. M. de Bro- quoville hield er eene prachtige redevoering, vol beloften en gematigdheid, bezingend de voorbeeldige eendracht der Rechterzijde. De voorzitters van Kamer én Senaat, heeren Cooreman en de Favereau antwoordden in bevallige bewoordingen. Opwaarts nu naar ons gulden jubelfeest Dinsdag was het opening van den buiten- gewonen zittijd. Armzalige redevoeringen van hoeren Lemonnier en Bertrand. Meester lijk antw oord van M.de Broqueville.Woens dag bewees hij hoe vóór .do kiezing de lin kerzijden hem smeekten verhoogingen toe te slaan. Uw gekozene, Staatsminister Woeste heeft eveneens een schiltende redevoering uitgesproken, waarop M. Ilymans trachtte te antwoorden, maar zich. ongelukkig voor hem, nog meer in den kavtelmodder deed plonsen. Met gezel Vandervelde heeft hij een eersten stormloop willen doen tegen M. Valentin Brifaut, den schitterend"'! nieuw en gekozen^ van Philippeville en al meenen sekretaris van den antivrijmelse- laarsbond; die tijdens de ltfe'üperiode zoowel het noodlottig werk dor loge ontmaskerd heeft. Onze vriend heeft met krachtdadigheid geantwoord aan M. Vandervelde dat er be- leedigingen zijn die vereereu en dat de zijne van deze soort zijn. 't Is de eerste Waal van de vereenigdo Broeders. Gezel Cavrot heeft zich tot de orde zien roepen voor zijn smaadwoord saligaud Vrijdag wilde hij uitleggeren maar hij dom pelde zich liog meer in de vuiligheid met te zeggen dat bij markgraaf de Jonghe bad bedoeld. Hij trok in alle geval het smaad woord in, erbij voegende nochtans dat 't hem speet geen groo'e.- woord te vi den om zijn gedacht uit te drukken. De Kamer is met minachting over de grofheid heen gestapt. De lieer markgraaf de Jonghe heeft ver klaard voortaan geen minste antwoord meer te schenken aan zulke platheden. Sinds de socialisten in 't Parlement traden, is de hooge vergadering met rnaer te erkennen. t De Griffier M. Pauwels beeft zijn perso neel meegedeeld dai M. Blocteur tot hoofd, van deu verzendingsdienst was benoemd en M. Malchamps hoofd der deurwaarders. M. J. Van Hoorenbeke werd geluk ge- wenscht om zijn 25 jaren trouwen dienst en u zoo veel te meer zeggen dat uwe tante gelijk heeft wanneer zij beweert, dat uw oom nooit in ons huw elijk zal toestemmen hij zal het nooit doen, Helena en wanneer wij nu schei den scheiden wij voor altijd, en God alleen weet welke ellende over onze beide hoofden hangt indien dit gebeurt. Ik verhief het hoofd wanneer ik deze woor den hoorde ;ik bezag hem met verwondering; hij had het recht niet op zulke wijze te houden staan dat die scheiding mij ongelukkig 'zou maken mijne trotschheid was gekwetst, en zij sprak door mijne oogem; hy las hare taal, en vervolgde Het is nu geeu tijd voor vrouwelijke wraaklustvergeef mij, Helena, ik maak u lastig maar aangezien het lot van een geheel leven en van meer dan één leven, van dit be sluit afhangt, is er geen tijd om de woorden te wegen, en de mijne moeten kort zijn. Mevr. Brandon weet. dat ik u bemin, en hoe ik u bemin Zij denkt ook, datgy my bemint. Zij is zeer goed bekend met de onverbiddelijke vooroordeel en van haren broeder, met zijn hardnekkig karakter zij ontving van uwe stervende moeder den last om u te bescher men en te beschutten indien hij ooit tegen u moest wezen, en u door de stuurheid zijner vrome, doch ijzoren natuur ongelukkig ma ken, zij zal haren last dragen morgen zal zij met u naar de kerk te Henley gaan en bij ons staan, torwyl wij.... Stil, Hehri, stil. Ik kan niet, ik zal niet naar zulke woorden luisteren. Gij vraagt mij om te trouwen om mijn lot te beslissen tegen deu wil mijn ooms, ^nder de toestem ming mijner tante gij vraagt mij om eene nieuwe smart iu den reeds zoo bitteren en zoo vollen beker te gieten. En ik zou dat moeten doen Oh miju God 1 hy stelt my zulke zijn burgerlijk ecreteelcen te de/er golegen- heid. Het dienstpersoneel heeft hem een schoon geschenk aangeboden. Het nieuw hoofd dor deurwaarders beeft M. Pauwels bedankt. Brussel even als Vlaanderen bereidt zich om met luister de 100ste verjaring van zijn grootslen romanschrijver Hendrik Conscience le vieren.Hel is belangwekkend enkele pun ten zijner loopbaan aan te slippen. Con science, zoon van een Franschen zeeman en eene Vlaamsche moeder, begon als onderwij zer te Burgerhout, tegen Antwerpen. Dan wierd hij soldaat en leerde Jan De Laet ken nen, die later gekozene der Meeting werd. Conscience las veel oude historische Vlaam sche werken, die hem «Zijn Wonderjaar» ingaven (1837). Dit was het begin van zijn literarisch fortuin dat zijn hoogste punt moest bereiken met zijn Leeuw van Vlaan deren. Van zijne 3 kinderen bleef enkel Ma ria i.i leven, die getrouwd is met een vrede rechter, Aiitheunis van Brussel. Conscience werd opvolgenlijk arrondissements-commis- sai is te Kortrijk en Bewaarder van 't mu- S"um Wiertz, te Elsi ne. De zoon van dien Franschen vader was de ziel van gansch de Vlaamsche beweging, en neden nog is Oij de geliefkoosde schrijver van bet Vlaamsche volk. Kobe. ISa PORTUGAAL Aanhoudingen fn Spanje. Verscheidene samenzweerders die uit Por- tugaal terugkeerden, zijn in Spanje aange houden. Ten einde alle verwikkeling te voorkomen, zullen al de koningsgezinden die uit Porlugaal in Spanje terugkeeren aange* houden worden. Een uitval der Koningsgezinden. Vrij'dag morgend werd te Bellas, op 20 kilometeis van Lissabon, eene belangrijke groep Koningsgezinde ruiters gezien. Onmid dellijk is eene afdeeling rCpublikeinsche ruiterij tegen hen afgezonden. Verscheidene aanhoudingen werden gedaan, wapens en schietvoorraad aangeslagen. De koningsgezinde groep bevat jongelin gen behoorende tot de grootste Portugeesche familiën. Later wordt nog gemeld dat te Bellas de telegraafdraden werden doorgesneden. De koningsgezinden zouden zinnens zijn de versterkte plaats Cuabaz aan te vallen, alsook de poedermagazijnen van Barcazèno. Talrijke huiszoekingen werden te Bellas gudaan. Revolvers, karabijnen, geweren, uniformen, dynamiet, enz. werden ontdekt en aangeslagen. Gansche -lamiliën werden aangehouden en opgesloten. Men vermoedt dat Païva Gonceiro tijdens het gevecht van 8 Juli gekwetst werd. Een telegramuiit Coliceirös meldt dat 01 onder de aangehouden Porlugeezen verschei dene laders der koningsgezinden zijn. Het Spaansch blad Intransagante meldt daL nabij de Spaansche grens, eene groep van 300 koningsgezinden zich gereed maakt om Valvtrde of Penaniacor aan te vallen. De vluchtelingen van Cal ras zijn fangs drie kanten ingesloten en zuJen onver mijdelijk of over de grpns gejaagd worden, of in handen der republikeinen vallen. Een Fransch-Engelsche nota. El Paiz meldt, dat Spanje eene gezamen lijke nota ontvangen hoeft van Frankrijk en Engeland, waarin aan het Spaansch gouver nement herinnerd wordt, dat volgens de grondbeginselen van internationaal recht, Spanje verplicht is de Portugeesche Repu bliek te eerbiedigen. vraag, en ik luister naar hem Henri, ik moet u bijkans haten voor dit gedacht. Gelooft gij, hernam hij, Jat zij u niet zou prijzen voor uwe daad Kunt gij denken, dat wanneer zij verneemt dat haar aangenomen kind, het kind haars harten, den broeder die zy in de wieg opgepast heeft, wier moeder zij geweest is evenals de uwe, uit den angst, de w;anhoop, de misdaad verlost heeft, kunt gij denken dat zij geene geheime doch vurige .zegening over uw hoofd zal uitspreken Zij volbrengt de bevelen van haren echtgenoot, Helena, doch haar hart lijdt voor ons O om harent wil, in den naam van uwe stervende moeder, wier brief Mevr. Brandon u toonen zal om mijnen wil, om u zelve 1 Ik smeek u mij niet tot wanhoop te stooten Want ik herhaal het u, eene onbegrijpelijke ellende, die gij nu noch beseffen, noch voorzien kunt verwacht u, indien gij mijne smeekingen .weigert te aauhooren. Ilenri, gij voert eene wondere taal ik moet de waarheid weten. Ik ben moede van twijfelen, moede van vreezen. Het leven valt mij lastig ik moet spreken. Met welke onbe kende ellende dreigt gij mij Welke zyn uwe geheimen Ah ik moet die kennen. Op mijne beurt greep ik zijnen arm vast, en het haar van mijn voorhoofd wegschuivende, bezag ik hein iu het aangezicht. Waarom moet ik de Traty's vermijden Waarom moeten ge- meene roovers uwen naam gebruiken om mij door vrees een huwelijk met u te doen aan gaan Waarom moet ik nu tot een geheim huwelijk metu gedwongen worden, en zulks na eenen enkelen dag nadenken En wanneer uwe onledwingbare driften niet oogenblikke- lyk voldaan zijn, waarom werpt gij u in de misdaad en in de wanhoop Door mijn eigen geweld ontroerd, zat ik 14 EN 15 JULI 1912 Brussel. Eene wouw doodelijk ge- toond. Vrouw Katharina De Backer, wo nende Mensi'.lilievendheidstraat, werd in de Koningstraat, aan de Warande, door een wielrijder aangereden en zoo ongelukkig ten gronde geslingerd dat z© met eene schedel breuk werd opgenomen. I11 bedenkelijken toestand werd zij naar liet gasthuis gevoerd. Diefstallen in het slachthuis van Brus sel. Sinds eenigen tijd wordt er nogal gestolen in liet slachthuis van Brussel. Ver leden nacht heeft men nog een geslachten os van 300 kil. vleesch gepikt. De dieven hebben hunnen buit met een wagen wegge voerd. Charles SACRÉ, Antoine Dansaertstraat, 32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT !N 1875. Voorueelige en goede verpande plaalsin gen aan on veranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officiëele beurstubel. Wekelijks financiëel blad. Zending op vraag. 818 Razernij. De hond van M. V... beet Donderdagnamiddag zijn eigen meestér Qp den steenweg van Elsene en vluchtte ver volgens in een magazijn van tabak en siga ren, waar men hel heest, een bull-dogg, opsloot. De policiè kwam den hond, onge twijfeld door razernij aangedaan, vangen en deed hem opsluiten om onderzocht te worden. De beten van M. V... werden onmiddellijk uitgebrand. Aanhouding op de foor. De polieie hield Donderdag op de foor een werkman aan zekeren J. G., oud 18 jaar, die eene foorba rak hielp optimmeren. De jongeling wordt beticht te Geldern, (Pruisen) aftruggelarij gepleegd te hebben alsook diefstallen met bezwarende omstandig lieden. Het Duilsch gouvernement bad zijne uit levering gevraagd. J. G.. deed bekentenisseu en werd in de gevangenis van Vorst opge sloten. Bandiet aangehouden. Sedert twee jaar werd een gevaarlijke kwaaddoener, F. S..., oud 27 jaar, vruchteloos opgezocht. Te Ukkel alleen, pleegde bij 15 stoutmoe dige diefstallen. Donderdagavond bielden de agenten Verliaegen en Fanyn, in werkman verkleed, hem aan op hot foorplein der Zuidlaan. S... bood den hevigsten weerstand en de hulp van verscheidene burgers was noodi"? om den j op gen bandiet naar het komjb'ssariaat in do Priemslraat te brengen. Hij vTel'd ter beschikking van het parket gesteld. Werkongeval.. Eenige metsers waren Wjdag morgend. bezig oenen steen verseheideim hund.er.de kilos wegend, naar de twééde .verdieping van eeminopbouwzijnde huis dor Schrijf straat te iiijschen. De ge naamde Lodewijk Deme3semack»*.r, zich te veel voorover buigend, verloor bet evenwicht en kwam op do slraatsteenen terecht. De ongelukkige hek Wam. eene groote worïde aan het hoofd, en kloeg van inwendige pijnen. Hij werd ter verzorging naar het gasthuis gevoerd. Gevangen gegeven. De 18-jarige H.., bediende in eene bank te Gent, die over een veertiental dagen verdwenen was, na eene som van 15,000 frank ontvreemd te hebben, is zich Vrijdag op het justiciepaleis van Biussel komen gevangen geven. Hij bezat nog enkel eenige honderden frank al het overige had hij verkwist. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel legen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna omniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gauthier, Mechelen. 1505 zonder ademhaling te beven. Hij was integen deel bedaard geworden, en de spotternij was schier op zijne lippen, toen hij antwoordde Deze gemeene roovers zijn naastbestaan- den van de Tracys, en daarom wenschte ik hun eene opspraak te sparen, die aan nie mand nuttig kan wezen. Ik denk dat zij niets anders in den zin hadden dan eene gekheid, die door Rosa Moore bijzonder vergroot is maar gij kunt licht begrijpen dat de kennis met zulke lieden ten minste niet te zoeken is daarom raadde ik u ee.u huis te ontvluchten, waar gij ze onfaaibaar zoudtontmoet hebben. Aangaande de ellende, die gij over uw hoofd zoudt trekken .Helena,indien gij naar Elmsley terugkeert, ik ban ze u misschien niet gansch doen vatten nochtans zal ik u zeggen, dat, even als uw oom besloten heeft mijn huwelijk met u te beletten, hij ook geschikt heeft a met Eduard Middleton te doen trouwen, en zoo kunt gij er misschien eenig gedacht over maken. Met Eduard trouwen murmelde ik in myzelve en bevend bij 't overdenken der woorden die ik uitgesproken had, riep ik Neen, neen, dat kan nooit gebeuren Neen, nooit, zeide Helena, met eene ernstige stem. Er bestaat tusschen u beiden een afgrond die nooit kan gevuld worden. Welk een, welk riep ik met vrees uit. Komt gij daar niet zelf te zeggen.Helena, dat zulk huwelijk yooit mogelijk is Maar gij weet niet welke pogingen men zal gebrui ken om het te doen lukken. De dood van óm arme Julia is, menschelijk gesproken, een groot voordeel voor a. Zij maakte u in eens eene rijke erfgename. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2