Helena Middleton NIEUWSBERICHTEN. Sterfgevallen BE STAKING* TE LOBBEK Samsosi Kina """gf en 2 oa DE VOLKSSTEM 16 JULI 1912 IDuitsch-lanci. De uitsluiting. Het geschil in de metaal nijverheid le Hannover is gisteren bijgelegd. De arbeiders, die lid zijn van bet Duilsche Verbond van metaalbewerkers hebben het laatste aanbod van de nijveraars met 2793 tegen 2633 stemmen aangenomen. Diensvolgens is de arbeidstijd in een week voorloopig op 57 uren bepaald met verhoo ging van het uurloon met 3 pfennig. Van 1 Juli 1913 af zul de werktijd 56 1/2 uur bedragen. De verzoeningscommissie zal nader beraad slagen over het terugnemen van de uitge sloten werklieden. De Keizerin. In het begin van het na jaar zal, zoo verzekert men, de Keizerin her- stol van gezondheid gaan zoeken aan de Zuidkust van Engeland. Het bezoek zal, naar men zegt, een strikt bijzonder karakter dragen. De zaak Haase. Men herinnert zich dat Haase, die 100,000 mark ontvreemd had van eene vervoermaatschappij, zich gevangen gaf, zeggende dal al zijn geld hem ontstolen was. Hij is nu op die verklaringen terugge komen en heeft aangeduid waar li ij do 94,000 mark hegraven had.- Men heeft het geld dan ook op die plaats teruggevonden. TTixiNfeLyë De Cholera heerschtte Constantinopel. Naar uit Gönstanlihopul wordt gemeld, treedt in en om de stad de cholera weer tamelijk hevig-o.p. Gisteren zijn 10 gevallen vastgesteld. Er worden geen voldoende maat regelen getroffen men doet weer moeite om de gevallen te verzwijgen. ;FRUULSl£a.3L1c5. Een weezenmeisje van 8 jaar wint het groot lot. Uit Pekof wordt gemeld dat een kind van 8 jaar, opgevoed in een wee- zenhuis der stad, liet groot lot een er loterij, een half millioen roebels bedragend, heeft gewonnen. Alvorens te sterven plaatste haar vader het kind in het weeshuis het enkel een loterijbriefje nalatend. De gelukkige winnares van het groot lot heeft tevens met tientallen familieleden gevonden, die tot. hiertoe niet naar haar onzagen. Het kind zal echter worden toevertrouwd aan een Russi- schen priester, wiens bloedverwantschap echter is dan die der andere concurrenten. Belangrijke Statistieken. De versche pen jaarlijksche blauwboeken geven de volgende belang wekkende statistieke mede- deelingen In de districten Liverpool en Noord-Wales die 220 koolmijnen, 116 ertsmijnen en 440 steengroeven bevatten, was de waarde dei- tijdens het laatste dienstjaar opgehaalde mineraalproducten 8.243,682 pond sterling 88,212 personen vonden eene. broodwinning in die ondernemingen. Tijdens dit dienstjaar werden ruim 16 millioen ton steenkolen op gehaald. 76 doodelijke ongevallen kwamen in de koolmijnen' voor, terwijl 11,265 personen gekwetst werden. In de steengroeven, waar 13,144 ar beiders werkten telde men 7 öooderi en 1045 gewonden. In het district Zuid-Waleswerkten 220,887 personen in de koolmijnen.Ruim 50 millioen ton kolen werden opgehaald, 313 arbeiders werden or gedood, 31,40.6 anderen gekwetst. De steengroeven van dat district benuttigen 3968 werklieden onder hen werden 289 gewond en 7 gedood. Italië De gouden schatten van Lybie. De stoomboot Cavour is te Napels aangekomen met 12 tonnen goud, voor eene som van 9 miljoen 700,000 fr. Die som vertegenwoor digt de eerste douane-ontvangsten van Lybie Die aankomst van die belangrijke som deed onder het volk de fabel ontstaan, als zou dit goud gevonden zijn to Ganzur, door een geniesoldaat. Die fabel is overigóns niet van allen grond 30® vervolg, Ik kon eenen zucht van angst niet tegen houden doch Henri vervolgde alsof hij hem niet gehoord had. Ik ben er achter'geraakt, dat uw Oom al zijne eigendommen op u gesteld heeft, indien gi.j met Edward trouwt maar ik weet ook dat hij eenieder van u zal onterven die deze voorwaarde zal weigeren te volbren gen. Nooit zal ik daarin toestemmen. Laat hom myn oonis fortuin hebben laat mij bui ten Elmsiey' gebannen wezen Doch niets zal mij overhalen om datgeen te aanvaarden dat hem zoo wel als mij zelvo zou onteeren. - - Eh wei, Helena, riep hij driftig uit, éh wel, indien dit uw besluit is, aarzel geen oo genblik meer. Eens met mij gehuwd, zijt gij onder mijne bescherming van al die gevaren bevrijd, waarvoor gij nu bevreesd zijt, en die ik u zelfs niet durf aanwijzen. Helena, ik beef voor mij zei ven en voor u, indien gij mij ver stoot. Te zanten zullen wij beproevingen heb ben maar gescheiden, zullen zij vreeselijk zijn. Wij moeten ze te zamen te gemoet gaan. Ons lot is op eerio zonderling geheimzinnige w ijzo verbonden. Er bestaateeneovoreenkomst in onzen levensloop, en indien gij mij nu ver- 1 ;at... Hij zweeg zijne stem was door 't geweld zijner aandoening onderbroken. Deonversehil- lige dg stoutmoedige Henri Lovell weende als een-kind. Oh dan wederom meende ik hem te beminnen want hij knielde voor mij hij greep mijnehahrl en besproeide ze met tranen, ik zeide hem "dat ik alles wilde beloven, hem zelfs tróuw zweren, alles doen, tenzij toe- ontbloot, want een der tonnen, vol goud stukken werd te Ganzuur ontdekt in eene 'grot, waar haar eigenaars ze geborgen had den. M. Edmond DE BEER, notaris en burge meester van Sint-Maria-Hoorebeke, is Vrij dag schielijk overleden. Hij was provinciaal raadslid, voorzitter der Kamer voor notaris sen en bijgevoegd senator voor het arron dissement Aalst-Audoiiaarde. Hij was een vurig strijder voor de katholieke zaak en een overtuigde voorstander der rechten onzer moedertaal. Te Impe is zeer godvruchtig overleden, den heer August D'HONDT, schepene der gemeente, in den ouderdom van 78 jaar. De lijkplechligheden hadden Maandag mor- gend plaats. De meedeelig aan de pers door lord De- vonport voorzitter van het comiteit der haven van Londen, heeft den toestand-nog- verer gerd. Het comiteit der stakende dokkers signaleert aan hel publiek de vele onjuisthe den in die meedceling. Het herinnert de oorzaken der staking, waarvan de voor naamste zijn do weigering der patroons zich te gedragen naar de verbintenissen, door hen geleekend, de weigering de gewone loonen te betalen en do werk regie mepten na te leven. Het cemiteit doet de onbeschaamdheid in den brief van lord Devonport uitschijnen en de onbehendige en hardnekkige weigering- de patroons, aan de werklieden het recht toe le kennen met hen de voorwaarden van het uurkonIrakt Le bespreken. Zij pogen, zegt het, onze syndicaten te vernietigen' hij middel van uithongering. Wij hebben steeds gestreden voor de verzoe ning. Wij zullen ook strijden voor de verde diging van onzen huiselijken haard en de menschelijke waardig-he-id Beroep op het parlement. De geruchten, die gisterenavond in omloop waren, volgens welke de vergadering van de patroons in liet havenbedrijf eene bevredi gende oplossing van de staking zou voorstel len, blijken volkomen ongegrond. Integen deel handhaaft zij de houding door de patroons, tot dusver aangenomen. Deze weigeren van gedachten te wisselen met de leiders der staking, die de staking afgekon digd hebden zonder hun mannen te raadple gen De patroons weigeren voorts ook maar oenigzius do voorvaarden der stakers te overwegen, zoolang het werk niet hervat wordt. Zij ontkennen, dat zij onderling ver deeld zijn en spreken hun ongeschokt ver trouwen in lord Devenport uit. De bladen maken een langen brief van lord Devenport openbaar, waarin .deze zijn houding-ten opzichte van de staking toelicht en verdedigt. Zijn brief eindigt aldus niets zal do houding van het bestuur van de haven van Londen wijzigen tegenover hen, die deze onredelijke, ongerechtvaardigde staking- doorgedreven hebben. Niels, behalve liet oppermachtige parlement dat de wetgeving kan vaststellen welke liet verkiest. De tartende brief van Devonport lokt een heftige aanval uit van de radicale pers. De Daily News betoogt, dat de staking- een strijd is geworden tusschen het bestuur van de haven van Londen en liet Engelsche volk. Hot blad doet een beroep op de regeering, opdat het parlement onverwijld dwangmaat regelen tegen het bestuur van de haven van Londen neemt, dat zijn plichten verzaakt en het vertrouwen gerheurd heeft. Op een heel enkele uitzondering na, ver oordeelt de heele pers, onverschillig van welke lichting, de houding van lord Devon port. De Pall Mall Gazette betoogt dat hij on oordeelkundig gehandeld heeft. De radicale Star beweert, dat Devonport. als hij niet aftreedt, moet worden afgezet. stemmen in 't geheim huwelijk, dat hij my voorstelde, Herhaalde malen vernieuwde hij zijne smee kingen met aangroeiend geweld en vurige liefde. Eens zeicle hij Helena, gij vernietigt mijn geluk en het uwe doch 't onze niet al leen gij weet niet wat gij doet. Het lot van een zuiver en onschuldig wezen ligt nu in uwe handen. Veroordeel het niet tot eenen gehei men angst, tot hopeloos verdriet. Heb mede lijden met u zelve, met mij, met haar, Vruchteloos verzocht ik hem dit uit te leg gen hij bleef met nog grootere aandoening in zijne weigering volharden; hij zwoer dat wij nu moesten trouwen of nooit dat het overbodigwns van het toekomende te spreken hij verwierp elk voorstel, alle belofte die ik hem wilde geven, tot wanneer ik verontwaar digd en opgewonden uitriep, terwijl ik op stond om heen te gaan Eh we], laat het dan zoo wezen laat ons voor eeuwig scheiden alles is ten einde tus schen ons. Hij plaatste zich voor mij hield mij staan, greep krachtdadig mijne twee handen, en met een gelaat, dat men hem moeilijk lmd kunnen veronderstellen, zoovreeselijk was de uitdruk king zijner razernij, sprak hij Neen, alles is niet ten einde tusschen ons. Wij scheiden niet voor eeuwig. Nu, in dit oogenblik, zou ik u op uwe kniëen voor mijne voeten doen vallen ik zou u kunnen dwingen om mijn medelijden en mijn geduld aftesmee- ken, rampzalige die ik met zulke hevige liefde bemin, dat zij mij haar liet een uur doet aan bidden en 't volgende liaten. Neen, wij schei den niet voor eeuwig in liet leven zal ik naast u blijven, of om u te beminnen en te eeren, om voor u alles in alles te wezen, on danks de menschen on.de wetten, ondanks de Brussel. Door hond gebeten. De 18-jarige scholier Eugeen P..., Gras markt, te Brussel, werd gisteren door eenen hond geheten in het gelaat, onder de rech teroog-. Een doktoor diende het gekwetste knaapje de noodigè zorgen toe. De hond word gevangen en naar hot slachthuis over- geMAit. Men zal het dier aldaar gadeslaan. Echtelijk drama. In liet gezin X..., wonende Voorzieningslraat, heersehte aan houdend twist. Vrijdag avond, rond 11 ure was de vrouw nog niet te huis, en, toen ze versc-heen, ontstond een nieuwe twist. In zijne opgewondenheid greep de man een stoel en sloeg er zijne vrouw mede op hel hoofd, zoodat zij werd gewond. Alsdan vatte de vrouw een mes en stak den man in den- arm. Beiden werden door geburen ontwa pend. Zij worden thans in het gasthuis ver pleegd. EerlijkheidM> A.., handelaar te Brussel, stelde de verdwijning vast van zij ne portefeuille, voor 1300 frank bankbrief jes inhoudende. Eerlijke lieden, de echt.ge- iiooten Ruyts, wonend op de "Papen vest, vonden den schat. Dank aan de papieren, in de portefeuille gevonden, ontdekten zij den eigenaar en overhandigden zij" hem hunne vondst. De eerlijke vinders kregen eene goede belooniiig. Dief aangehouden. Een kerel nam van eene kar, een oogenblik alleen staande in de Hoogstraat, eene mand boter. Plet slachtoffer, de landbouwer J. D... van Dworp, betrapte hem. De dief wierp zijnen buit weg en vluchtte, doch de hoer haalde hem in. Een verwoed gevecht ontstond. Een politieagent snelde toe en nu werd de plicli- lige naar het kommisariaat der le afdeeling gesleept. Het is X.;, 21 jaar oud, Spaar zaamheidstraat. Een'streng onderzoek te zijnen laste werd ingesteld. Een man zwaar toegetakeld. Twee geburen der Woïlestraat, aan 't Gerechts hof., kregen gisteren ruzie. Een hunner, kloeke kerel, greep zijn tegenstrever bij den kraag, trok hem in zijn huis en sloeg hem daar onbarmhartig af, waarna hij hem meer dood dan levend in het midden der straat wierp. De afgetroefde, ging- klagen bij de politie,welke proces-verbaal ontstelde. De warmte. De werkman Van Laer, 41 jaar, Abrikozeboomstraat, 21, stiet eene handkar voort in de Dusquesnoystraat.Eens klaps zakte hij ineen, paar men hem in een naburig huis vruchteloos poogde tot het be wustzijn te brongen, vervoerde men hem naar liet St-Pietersg'astbuis. De dokters al daar stelden vast dat de jpan werd getroffen door een bloedopdrang- verwekt door de hitte. Mevr. Fostraets,.'.-Warandemarkt. zakte den zelfden dag, rond-2 l/2,;.ureii namiddag-, ineen in de SehaufbeeksUaat. Tn het gast. huis stelde men vast dal zij"door een zonne steek werd getroffen. Naar rvérzorging, werd zij, op verzoek barer kinderen "ii a ar ii a re woning teruggebracht, wdlu' zij zich te bed legde. Te Schaarbeek waar de glazenmaker. Adolf Pioraerts, Vifquinst'raat, 59, aan een venster wérkte op de'eerste verdieping van een huis. Leuvenschen steenweg, werd hij door een zonnesteek getroffen en viel op het voetpad. Het slachtoffer werd zwaar gewond aan het hoofd. Gespan gestolen.Een groehtenkoop- man. Eduard Ghyssens, wonende Ninoofsciie steenweg, 286, had Zondag- morgend in de Bisschopslraat, zijn gespan een oogenblik alleen gelaten. Toen hij kort daarna van de markt dor bl-Kathelijneplaals terugkeerde, was zijn. gespan .spoorloos verdwenen. De man heeft bij de politie, een klacht ingediend. Overreden. Zondag morgend is de 22 jarige Albertine Bollen, Bodeghemstraat 57, bij het oversteken van do Anspachlaan, dooreen huurrijtuig aangereden en omge- plichtèn en de verbintenissen of om uwe wegen lastig te maken, uwe vreugd .te verbit teren en uwe ziel te kwellen. Helena, ik moet de zegening of de vermaledyding uws levens zijn. Nooit zal ik onverschillig vooru wezen. Gij hebt geweigerd, in onwetendheid, in zin neloosheid, mijne vrouw te worden gij zult mijn slachtoffer zijnof gij zult mij zoo vurig, zoo driftig..bemin.penals ik u, en'bloedtranen ween en omdat gy mij lieden verstoot of, in dien gij ooit eenen andéren bemint, zal ik tus schen en hem bestaan1; enbijelkliefdebewijs voor hem, zal in uw hart een wreede angst, een ijselijke schroom, een gedacht op mij ont staan. Daar is onze scheiding; gij hebt ze zoo gewild. Vaarwel Hij vloog terug naar het strand. Ik ging voorts, onbekwaam om mijne gedachten bij een te brengen.Toen ik in de afspanning aan kwam, zat iedereen aan .de maaltijd. Men was drulc in gesprek men handelde over die wij ze en den tijd der terugvaart. Ilc was verward en moeilijk begreep ik den zin van hetgeen er gezegd werd. Mevr. Brandon, uit medelijden voor mij, veronderstel ik, vervaagde Rosa in de poney- chees zij sprak mij veel aan, maar zij was beleefd genoeg om mij te laten rusten en op mijn gemak te laten weenen. Zij daclitfzicht baar dat er nooit een meisje zoo vol liefde en zoo bedroefd van hart bestaan kon. Zij was goedaardig; doch in hare handelwij ze was eene zekere bitterheid, die waarschijn lijk voorsproot uit mijne weigering om haar te helpen in 't geheim huwelijk, dat mij voor gesteld was. Wij kwamen laat te /Brandon aan. Ik was verplicht meteene razende hoofdpijn naar bed te gaan. Ik vernam dat vrouw Swift, tante's meid, aangekomen was. Ik nam afscheid van worpen. De arme vrouw werd opgenomen met eene zware wonde aan den schedel en talrijke kneuzingen op het lichaam. In eene naburige apotheek werd aan het slachtoffer dé eerste hulp verleend. Een buur Bram ontspoord. Twee gekwetstenOp'den hoek van de Groen- i5reef en van de Antwerpschelaan, sprongen Zaterdag morgend de twee openrijtui gen van een tram van de sporen. De reizigers werden mot geweld op elkan der geworpen. Verscheidene hunner vielen op de spoor baan. Twee huisvrouwen, Marie Blondeau Ladderstraat, 2, en Agnes Van der Gucht. Martliastraat, te Laken, werden zwaar ge wond, de eene aan het hoofd en de. andere aan de beenen. Piek. pockets op de trams. M. Antoon Aronstein, van Antwerpen, Zaterdag- te Brussel zijnde stapte in de tram op de Rogierplaals om naar de Beurs te rijden. Als hij afstapte, veinsden twee heerefl zeer haastig te zijn en liepen tegen hem.M. Aron stein stelde weldra de verdwijning vast van zijne portefeuille, inhoudende S00 frank in bankbriefjes. Aan dezen die lijden aan de maag. De geneesheeren raden de bitterpeeën der Trippislen Vincart aan, alleen of vermengeld met melk. Zijn regelmatig- gebruik is aller best. F. 1500. St.-Joost-ten-Noode. Verdwenen. Eene damd van 65 jaar, Mevrouw M..., St. Franciscusstraat, te St.-Joost-ten-Noode, moest naar het zothuis van Evere, gebracht worden. Toen het rijtuig dat haar vervoerde voor het huis stil hield, zag men dat de vrouw verdwenen was. Tot hiertoe bleven alle opzoekingen vruchteloos. Anderlecht. 7,elfmoord van een zieke. F. M.., Nieuwmolenstraat, was door een ongeneesbare ziekte aangetast en leed lievige pijnen. Zaterdag nacht verhing- hij zich aan hot voeteinde van zijn bed. Do hoofdhuurder vond 's anderendaags zijn lijk hangen. Etterbeek. Doodelijk automobielonge- vap Zaterdag avond had op de Auder- gemlaan, aan de Louis HapSTraat, eene bot sing- plaats tusschen eene zware automobiel en eene elektrische tram. De auto werd met geweld tegen eene gelade kar geworpen. "De voerman der kar werd onder de wielen gepletterd en stierf weldra. De auto werd zeer beschadigd. De policie deed een onderzoek en het parket stapte af ter plaats. De ongelukkige voerman is de genaamde Dominiek Van Goethem, wonende op den steenweg van Tervuren. Hij laat eene weduwe met vier kleine kinderen achter. Héren. Verdronken. Op de werken voor de nieuwe spoorweg-lijn in de Keulsche straat heeft mén diepe grachten gegraven, waarin het water van den moerasachtige!} grond terecht komt. Drie jonge mannen waren In de gracht aan het baden. Een hun- ner,y;erdjvveen onder water. Zijne twee mak kers liepen weg-, maar een handelaar kwam toegesneld en trachtte den jongeling te red den. Die pogingen waren vruchteloos toen men den ongelukkigeophaalde was hij reeds overleden. Hel is Victor Cloots, uit Lond,er- zeel. Hij was slechts 18 jaar oud. Elsene. Arme zinnelooze. Sinds eenjgen tijd reeds gaf zekere G.'., 40 jaar, wonende Maesstraa't, teekens van zinsver bijstering. Vier dagen geleden poogde hij zich te verhangen, maar hij had een mes in do hand en vindend dat de spannende strop hem pijn deed, sneed hij zelf de koord over. Zaterdag nu, kwam hij het hoofdkomissa- riaat te Elsène binnengeloopen en verklaarde dat zijne vrouw hem zonder eenig geld aan de deur had gezet. Hij werd naar huis ge bracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag troffen agenten hem in hemd en barvoets dwalend op den Waverschen steenweg aan. mevr. Brandon en van de andere damen van het huis, welke dien avond in mijne kamer vergaderd waren. Ik zag Ilenri niet meer en den volgenden morgend, om zeven ure, wasikreeds op zekeren afstand van Brandon, op weg naar Elmsly. VIII. Helena vertrekt naar Elmsiey. Hare aan komst bij haren oom en hare tante.Hen ri's huwelijk met Alice Tracy.. Brieven van Henri, van zijnen vader, en van Mevr. Tracy aan Mevr. Middleson. Samen spraak tusschen Helena en hare tante. Antwoord aan de brieven door Mevr. Mid dleton. Mijne terugreis naar Elmsiey was onder al le betrekking zeer verschillig van dengene, die ik eene maand te voren afgelegd had. Het wgder was koel en windachtig de afwezig heid van zonneschijn gaf aan elk voorbijvlie gend voorwerp min aantrekkelijkhèid als ik mocht verwachten, volgons den indruk, dien het in mijn g< heugen geprent had. Sir Walter Scott bemerkt in een zijner no vellen dat de welgezindheid aan een eenvou dig gelaat dezelfde liefelijkheid als de zonne schijn aan eene gemeene landstreek bijzet. Ik was volkomen van zijn gedacht, toen ik eerst het veld van Salisbury aanschouwde, waar geen enkele lichtstraal zijne duistere uitge strektheid liet onderscheiden en nog meer toen ik het onbeduidend gelaat van vrouw Swift bezag wiens stijvigheid nooit in eenen glimlach veranderde, en dat tegen den helde ren gèest van de dierbare juffer Hatton, hoe wel zij ook niet schoon mocht genoemd wor den, zoo geweldig afstak. Ik had daaromtrent veel te overdenken L maar ilc kon' mijne gedachten moeilijk aan elkaar brengen. Henri en ik waren in gram- De ongelukkige zal opnieuw worden op gesloten. Harelbeke. Doodelijke val. De win kelier Quarpier, oud 50 jaar, gehuwd en vader van verscheidene kinderen, zat giste ren in een kerselaar. Opeens brak de tak waarop hij stond en de ongelukkige viel van eene aanzienlijke hoogte op den grond en brak zich de ruggraat. De ongelukkige is stervend. Ongeluk.De paardengeleider Vlieghe kwam met een wagen langs de tramlijn ge reden. Op hel gerucht der stooniffuit ging het paard aan 't stormen. Do geleider werd op zij geworpen en vreeselijk gekwetst. Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublemenlsloffën, opspellen en cremeeren van tullen en kanten gordijn. Karei Alt, Gerante CELINE VAN LAN- DUYT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 Rooborst. Brand. Een geweldige brand is uitgeborsten in de groot© hoeve van Pol Tjobbel. Het huis. de stallingen, de schuur stonden in een oogwenk volop in brand. De koeibeesten. de meubelen, de kleederen, zwijnen, al het landbouwg-erief, wagens, karren, duizenden kilos hooi, hout, strooi, enz. zijn de prooi der vlammen ge worden. De schade door verzekering gedekt, bedraagt 15000 fr. 't Is de tweede brand op acht dagen tijd. Lebbeke. AanrandingZaterdag namiddag, rond een ure, ging de genaamde Maria-Van Mulders, landbouwster; 21 jaar oud, woonachtig in de Lange Molenstraat, naar haar veld om vlas te trekken. Gekomen in de Weverstraat, werd zij aangevallen door een gekende kerel, die haar zoodanig mishandelde, dat zij zonder hulp in de onmo gelijkheid verkeerde, huiswaarts te keeren. I-Iaar vader, van het gebeurde verwittigd, is haar komen halen. De kleederen van het slachtoffer waren verscheurd, ook was haar aangezicht onkennelijk, zoodanig was zij toegetakeld. Haar toestand is zoo erg"dat men de hulp van een geneesheer heeft moe ten inroepen. Stekene. Bijna verdronkenZater dag avond ging L. Dries en E. Van Hecke, zwemmen in den grooten gelaagput. Een Brusselaar, tijdelijk te stekene verblijvende, vergezelde hen. Opeens verdween deze in de diepte. Men had groot© moeite hem te red- don. Hij kon nog tot het leven teruggeroe pen worden. Lokeren. teruggevonden. De twee kinderen wier verdwijning wij verleden week gemeld hebben, zijn te St-Pauwels teruggevonden. De ouders zijn hunne kinde ren gaan terug halen. Lijk opgeviseht. Hot lijk van M.. Seyssens, die Zaterdag namiddag in de Dur-me verdronk, is 's avonds rond 9 ure opgeviseht. Moon. Doodelijke val. De slachter Hendrik De Smet zat gisteren in een krieken* boom.. I)e tak waarop lvij zat, brak en de ongelukkige viel van eene aanzienlijke hoog* te en brak zich de ruggegraad. Zijn toestand is wanhopig. Welden. Brand. Verleden nacht is er brand uitgeborsten in de hofstede van de weduwe Leo Eeckhout, langs de groote baan. Met de grootste moeite konden de bewoners zich redden. Al wat de hofstede bevatte, is de prooi der vlammen geworden. Petegem-Audenaerde. Diefstal. On bekende dieven zijn in het kasteel van den heer Baron Pycko de Peteghem gedrongen en hebben er 30 schoone fazanten gestolen. De gendarmerie van Elseghem onderzoekt. Gent. Verdronken. De 2Öjarige Gustaaf Van Ootegem, lantaarnaansteker, Wijngaardstraat, 60, is Zondag morgend om 5 ure, aan den Grooten Huidevetlefshoek uit de Schelde opgetrokken. Men denkt dat de man bij ongeval in het water zal gesukkeld zijn. Het was een op passend werkman. schap gescheiden 't was bijkans met de ver nialedijding op zijne lippen dat hij mij verlaten had. Hij ook kende mijn geheim hij ook ge bruikte die kennis om mij te bedreigen on to verschrikken. Had Edward, het hem veropen baart sedert hij uit Engeland vertrokken was? of had hij zelf mij bij Edward aangeklaagd Helaas het hielp er weinig aan, wie het was. Verdraaid en verward, verbeelde ik mij dat al wie ik lief had mij de eene na de ander© zou verwijten en verachten. Een vreeselijk geheugen van iets, dat Henri in ons laatste gesprek gezegd had, bleef in mijnen geest. Julia's dood was een tijdelijk voordeel voor mij geweest, en mijn oom had zijne goederen op mij bezet. Mijn bloed word koud bij 't gedacht dat het huwelijk met Ed ward de bijgevoegde voorwaarde was. De verbannelingsdroom-over het vaderland tot hetwelk hij nooit meer mag naderen, het zicht des reizigers die in de woestijn water denkt te ontdekken dat hij nooit kan bereiken zijn beelden van 't geen in mij deze woorden veroorzaakten Een huwelijk met Edward 't Was iets dat weleer in de duistere droomen der jongheid over mijne inbeeldiug gehangen had, - iets wat do schrik en de beproevingen van 't verloopen jaar versmachten verdrukt hadden, iets dat in de koortsachtige opge wondheid der laatste maanden verduisterd, doch niet vernietigd wasiets dat de hoop overleeft, en dat in de stilte der ziel wederom ontwaakt, wanneer de aanhoudende prikkel der uitwendige ontroeringen komt te onder breken. Maar dat kon Diet gebeuren Hoe zou ik ooit de plaats van dat ongelukkig kind als erfgename mijns ooms, als Edwards bruid kunnen vèrvangen Zou haar beeld niet oprij-' zen tusschen mij en 't altaar, dat ik zou dur ven naderen? (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2