Helenai Middleton b zaak Vermeersch ■NIEUWSBERICHTEN. William dovell De Kempenaar voor het assisenhof van Brabant de VOLKSSTEM j 19 JULI 1912 IV oorwegen D® nationale verdediging. De vloother- vorming. In de Storting wordt de bespre king voortgezet over de begrooting van 's lands verdediging en hot plan van hervor ming der vloot, waarvoor eene som van 20 millioen zou moeten gestemd worden: De socialistische vertegenwoordiger Egide Nissen heeft het ontwerp hevig bekampt, omdat hij de stemming ervan aanziet als nutteloos en gevaarlijk. Een vrouwelijk lid der vergadering. Me- juffer Rogsladt. legde de volgende verkla ring af Ik geloof aan de ontwapening in eene niet verre toekomst. Doch het behoort aan de groote landen ons het voorbeeld te geven. Moesten de kleinere landen ontwa penen, dan zouden zij het oorlogsgevaar ver- grooten en de oorlogswoede der groote na tiën aanwakkeren. Ik ben overtuigd dat hot de plicht aller Noren is, zoo mannen als vrouwen, mede te werken tot 's lands verde- diging.tot vermijding van het oorlogsgevaar. Staatsminister Brathe erkent de bitterheid voor een kleinen staat als Noorwegen van 20 millioen uit te geven voor 's lands verdedi ging, doch acht dat men zich bevindt voor eene noodzakelijkheid. Builen liet parlement zetten de socialisten hunne beweging tegen het ontwerp vo^rt. Hel orgaan der jong-socialistische partij stelt de algemeene werkstaking voor om de stem ming der 20 millioen te beletten. Het Scandinaafsch vredecongres. 130 afgevaardigden. Het Scandinaafsch vrede congres werd Dinsdag geopend te Kristiana in het Nobelpaleis. De zittingen van het con gres hebben plaats Dinsdag en Woensdag Er zijn SO afgevaardigden uit Zweden e:i Denemarken en 50 ui'. Noorwegen. Aardbeving te Seville zonder noodlottige gevolgen. Aardbevingen werden gevoeld teSevilla.De ontroering was groot op de markt der En-eanancion, waar veel volk hijeen was. Geene belangrijke schade werd in de stad aangericht. Ontslag van een gouverneur. Zooals voorzien werd, heeft koning Alfons uit zijn ambt ontheven den heer Roixa, gouverneur van Orense, die de Portugeesclie samen zweerders hulp had geboden. De gouverneur van Pontevedra werd ver plaatst naar Avila. V ereeixigde-Statesi Bij de metaalnijverheid. Men vor- wacht zicli aan eene werkersbeweging in de ijzer- en staalnijverheid. De nijverheidsbla den en de handelsbladen toónen dat zij onge rust zijn. De werkers vragen loonopslag. De speculeering op't katoen verboden. De kamer van volksvertegenwoordigers heeft eene wet gestemd, waarbij de speculatie, per terinijnmarkt op do katoen verboden is. Brussel. Gespan gestolen. Sedert 14 dagen werden vier of vijf boerkozeiï hun gespan ontstolen. Gisteren nog had boer Schampaert van Grainhem zijn gespan een oogenblik alleen gelaten in de Borgvnlstraat. Een kerel sprong er op en reed er mede weg. Hot paard had eene waarde van 1200fr. Dwaze wedding. De losser H. V.., 40 jaar, ging Dinsdag namiddag, te 2 uur, de wedding aan, dat bij liet Vergotedok zou overzwemmen. Pas in het water zonk V.. die eenige stonden te toren geëeten had in do diepte. Een half uur nadien trok men zijn lijk op. Het werd naar het doodenhuis ver voerd. Een Engelschman aangehoudenV eer- tien dagen geleden vestigde zich een En gelschman met zijne vriendin en oen kind do IJzerenwegslraat, te St-Joost-ten-Noode. Ilij gelukte er in zich voor 4.000 frank koopwaren te doon afleveren door eene 33® vervolg, Wij begrijpen beiden hoe onaangenaam deze zaak voor ons is. Ik hoopdat uwe lieve Helena dit schandelijk huwelijk niet te veel ter harte zal nemen. M. Middleton luid groot gelijk haat te beletten zich aan uwen onwaardiger) broe der toe te vertrouwen doch ik wensch uit ganscber harte dat zij te zamen hadden kun nen blijven. Uw toegenegene vader. Mevr. Tracy's brief was als volgt De bekendmaking van den lieer Lovell's huwelijk met mijne kleindochter Alice, zal u waarschijnlijkoponaangenamewijze getrofTen hebben. ^Aangezien hij, zoo ik verneem, dit u heden door den post zelf medegedeeld heeft, neem ik de vrijheid u over die zaak eenige regelen te schrijven. Ik ben bedroefd dat ik, of iemand die mij aangaat, voor u eene oorzaak van ver driet zou zijn. Edoch, mevrouw, bedenk wie dit zegde «Oordeel niet,en gij zult nietgeoor- deeld worden vonnis niet en gij zult niet ge- vonnisd worden. Volg die les en leg de zonden der anderen niet op eenen engel van goedheid en zuiverheid, wier stof der schoe nen, deireue die gij in uw hart bemint, niet waardig is af te vagen. Ik bemin u, Mevr. Middleton, en zou u vrijwillig geen verdriet aan doen maar terg mij niet te hard met het kind, dat in ij n stervende zoon mij toevertrouw de, en die nu uws broeders echtgenoote is, te mishandelen Wees vriendelijk met- baar waut God zal eens tussehen u en mij oordeelen; hare tegeu- firma in de Koningsstraat. De vreemdeling verkocht de koopwaren aan een lagen prijs. De policie heeft hem aangehouden. Een slachtoffer van het spel. Een nijveraar van Kureghem gelastte een zijner bedienden zekere X..., oud 24 jaar, twee biljetten van 1000 fr. te gaan uitwisselen in de bank. X..., keerde niet meer weer. Dins dagnamiddag werd hij gezien en aangehou den. Hij verklaarde eene aanzienlijke som verloren te hebben op de koersen. Elsene. Tramongeval. Een leurder Omer C..., wonende op den Steenweg van Boendael, werd gisteren morgend op den Waterloosclien Steenweg, door een tram verrast en tegen liet voetpad geworpen. De ongelukkige werd erg gewond aan bet hoofd en de schouders. Na voorloopige verzorging in een naburig buis, werd C... naar zijne woning geleid. Zonnesteeh. Mevr. Vanorshovon. 48 jaar, wonende Van Aastraat, met een korf fruit geladen, keerde Dinsdag morrend,rond 11 ure 30, uit ,'e stad weer, Nabij hare wo ning, zakte zij plotselings ineen. Voorbijgan gers droegen haar in eene apotheek. Een dokter bestatigde dat de vrouw werd getrof fen door bloedaandrang verwekt door de hitte. Haar toestand is hopeloos. Slachtoffer har er onvoorzichtigheid. Vrouw Degnief, wonende 't Kielstraat, sprong.gisteren avond van den tram, aan de Oude Graanmarkt, vooraleer het rijtuig stopte. Zij viel zoo ongelukkiglijk dat zij met wonden op het gansche lichaam werd opge nomen. Da liefhebbers van een fijn kopje ge bruiken de bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. 1500 o. St-Joost-ten-Noode. De slachtoffers der warmte. M. Theodoor Verhulst, ge- pensionneerde policieopzichter, wonende Braemstraat,wilde zijne woning binnengaan, toen hij opeens door een zonnesteek getroffen erd en bewusteloos ten gronde viel. Voor bijgangers snelden toe en droegen hem eene naburige apotheek binnen. Na eene eerste verzorging word de ongelukkige naar zijne woning overgebracht, waar hij rond 10 ure s'avonds overleed,zonder terug tot bezinning gekomen te zijn. Schaerbeek. Doodelijh spoorwegonge luk. Dinsdag avond viel er in de spoor- halle van Schaerbeek een ongeval voor, dat een menschenleven kostte. Een arbeider, Jan Van Racket, 26 jaar oud, deed eene lokomotief draaien op het draaivlak dei- bergplaats der machienen en werd tussehen de deur en de lokomotief gepletterd. Toen men er in gelukte den ongelukkige ui.t zijn benarden toestand te redden, was bij reeds een lijk. de gezondste Elixir. Andarlecht. Hevige brand. Dinsdag avond rond 11 1/2 ure. barstte in d* Joris Moreauslraat, te Aufterleclit, in de fabriek van voertuigen van M. Prenzler, een hevige brand uit. Óp de derde verdieping zijn de werkhuizen gelegen en daar begon dé brand. De pompiers snelden ter plaatse en met zeven spuiten werden de. vlammen duchtig bevochten. Spijts de ieverigste pogingen, was dra gansch de fabriek een vuurpoel. Mot do grootste moeite kon men de omliggende magazijnen berproeien en ze aldus aan het vernielend element ontrukken. Rond 1 uur was alle gevaar geweken. Van gansch .de fabriek blijft er slechts een smeulende puinhoop over. De stoffelijke is aanzienlijk, doch door verzekering gedekt. Munckzwalm. Doodelijh ongeluk. Tegen den muur der stalling van eene pacht hoeve, had men een karrebak recht gezet. Vijf, zes binders speelden in de nabijheid van den bak. Het moet zijn dat een dor kin- j dors den karrebak aanraakte, want op eens viel hij om. Hij trof den kleine Van Hulle, oud zes jaar, die juist in den hals getroffen werd. Seffens snelden de bewoners toe en hievon den bak omhoog,r> Men bevond zich voor een schrikkelijk schouwspel. De onge lukkige kleine lag in een bloedplas en was het hoofd bijna van den romp gesneden. De dood was oogenblikkelijk geweest. Het lijkje werd naar do ouderlijke woning gedragen. Oordeel over de droefheid der ouders. Huysse. Verdronken. De knechten van de pachthoeve De Pqtter, waren giste ren naar het veld gegaan,. De vrouw oud 60 jaar, bleef alleen 't huis. Toen de werklie den terugkeerden, warén zij verwonderd niemand op het hof te'zjen. Zij zochten en vonden de pachteres verdronken liggen in den mestput. Men trok ze er seffens uit, doch vruchteloos poogde men haar tot het loven terug- te roepen. Men dénkt aan een ongeluk. Imp®. In den gemeenteraad. De schepen August D'Hondt, werd Maandag morgend laatst begraven'. Er ontbroken nu twee leden in de gemeenteraad, daar de burgemeester Schockaert, pas sinds eenige maanden is overleden. - Er zal eene nieuwe genteentokiezing plaats grijpen tot het verkiezen'van twee nieuwe raadsleden en een schepend. Zele. Jonge zelfmoordenaarEei jonge kerel van Berlaere, 15 jaar oud, had over een paar dagen 't huis eon pak slagen gekregen omdat hij in do hoven gezeten had om fruit te stelen. Ten gev Ige daarvan was hij het ouderlijk huis on" vlucht en dwaalde Zondag rond te Zele, wij li'Dijk Hij zat daar op den Scholdedijk too if hij zijnen vader zag aankomen van verre. Z .tuier verdere overweging liep hij den Sjcli eldest room in en verdronk niettegenstaande de pogingen van een paar toegesnelde lieden. Laerne. Brand. Verleden nacht is er een overgroote brand uitgebroken op het boerenhof van zekere Francisca Van den Abeele' tegen de fabriek van den heer Han nus. De brand woedde in volle hevigheid zoodat toegesnelde personen alleens den lijd niet hadden, al het vee slaande in de s!allen te redden en er dan ook 3'"koeien, 3 runders en 3 varkens omgekomen zijn. De schuur en stalling zijn ten gronde afge brand, doch het huis heef! men noch kunnen redden. Men vermoedt dat er liwaadwilligheid in het spel is aangezien de belanghebbende rond do 100 kiekens loop-en ha$ en men er geen enkel van terug gevonden heeft. Wetteren. Ongeluk. Heden voor middag, rond 11 ure, reed de genaamde Be- npit Hanselaar, melkvorkooper, wonende to Calcken, alhier door de Lange Kouterstraat, toen eensklaps het kind van don heer Ri chard Van Buggenhout, "sjati'ehediende, on iter de Wieion zij nek kar terecht kwam, -met het ongelukkig gevolg dat zijn rechter voetje door èen.dei- wiel au overreden en verpletterd werd. Ooggetuigen verstaan niet, hoe zulks is voorgevallen, aangezien de melkboer op stap reed, daar hij bijna vaii huis tot huis nVélk bestelde. De heer Dokter Van Saiïdo, hoeft bet ver minkte lichaamsdeel vermaakt en het kind de besle zorgen toegediend. De melkverkooper Hanselaer zou veize- kerd zijn tegen ongevallen. Woesteling. Zekeren G. Br., werk man, wonende op de wijk Kwatrëcht, liep gisteren in bedronken toestand de straten rond iedereen mot oen geladen revolver be dreigende. Vooraleer de veldwachter Braem ter plaatse was had de woesteling reeds naar zekeren Pieter De Bruvcker en Richard de Gusiem goscholen, geltyk&iglijk zonder hen Le kwetsen. Deonverschrokkenepolitiebediende sprong naar den ongeoorloofd éir schutter toe en hoeft zijn revolver en 24 kardoezen ontno men. Proces-verbaal is ten zijnen laste opge maakt. ^IXXirVG- van ZE3C> 3^33 313S3 J3"ELT3LjX. wo ligheid en hare gebeden zullen tiw huis heilig maken, en de zegeningop u doen neder dalen. Indien gij de bekoring gevóelt om in uwhart te zeggenWaarom heeft die engel van goedheid en zuiverheidineen geheim huwelijk toegestemd Waarom is die heilige, wier gebeden mijn huis zullen zegenen, in onze fa milie zonder onze goedkeuring getreden In dien gij daartoe hekoord wordt, mevr. Midd leton, spreek dit niet uit. Alice heeft alleen geleefd met bloemen en met hare godvruchtige boeken nooit heeft zij eenen roman gelezen; nooit is zij met iemand in gesprek geweest tenzij met mij, en met dengéne, die nu haar echtgenoot is doch dat is weinig. Zij kent niets van de wereld noch van hare gebruiken. Haar werd gevraagd zoools aan Rebekka Wilt gij gaan metdezen man? en zij antwoordde: Ik wil Ik zeide dat het voor haar een plicht was met M. Lovell te trouwen, en zij trouwde met hem en indien gij zoudt zeggen, Mevrouw, dat het haar plicht niet was mot hem te trou wen, en dat ik hem zoowel als u bedrogen heb, ik zeg u nog eens Oordeel niet; vonnis niet, en zoo zult gij een vreeselijk oordeel en een akelig vonnis ontloopen. Is deze brief niet een overmaat van schijnheiligheid on onbeschoftheid zegde h m tante, als ik hem op de tafelnederlegde. Het is een wonderlijke brief, antwoordde ik, maar ik ben verzekerd dat hetgene zij van Alice zegt, de waarheid is. Het komt gansch overeen met den indrukdiezjj opmij gemaakt heeft, en met hetgene ik van haar in geheel deze zaak zo- eerwacht hebben. Maar hoe kan hare grootmoeder zich in hare oogen over haar gedrag vers croonen, indien het zoo is Dat weet God, was myn antwoord doch Het verhoor wordt geopend om 4 1/2 ure. Do zetel van. het openbaar ministerie wordt bekleed door M.Jottrand procureur generaal. De beschuldigd® wordt verdedigd door meester Bonnevie. Sn de zaal. Veel volk woont de debatten bij. Ook tal rijke advokaten zijn aanwezig. Onder de overtuigingsslukken bevinden zich, verscheiden® valiezen, pakken, klee- deren. Er wordt overgegaan tot het samenstellen van de jury. Door de debatten die voorzien werden, zeer lang le zijn is een dertiende bijgezwoornen gekozen. Daarna wordt overgegaan tot het lezen der Besohuldigingsakle Ziehier hoe de feilen in de beSchuldigings- akte weergegeven worden M. Vermeersch,oorspronkelijk van Deinze doch in de Carnotlaan, te Vesinet-bij-ParijS wonende, was in Maart 1910 naar België •ekomen, om er eenige d ge t bij. zijne fa miliedoor te brengen. Op 30n Maart keerde hij op zijne villa terug, doch werd sinds dan niet meer gezien. Sinds eenigen tijd woonden bij hem twee landgenooten, Jozef Jooris en Margarelha De Boeck. Zijn knecht was ook een Belg, namelijk Odiel Vercruysse. Denzelfden avond dat M.„Vermeersch zou tehuiskomen, liad deze knecht uit België eene postkaart ontvangen, waarin hem gemeld werd, dat zijne moeder zeer gevaarlijk ziek was. Vercruysse ging bij Jooris ra id vragen en deze gaf hem de toelating zijne moeder te gaan bezoeken. Nauwelijks was hij daar echter toegekomen, of hij vernam reeds dal niemand hem geschreven had en dat ten andere zijne moeder in zeer goeden gezond heidstoestand was. Hij keerde onmiddellijk weder naar Vesinet en vond er Jooris, die zeer onaangenaam verrast scheen over dien spoedigen terugkeer, Jooris verhaalde hem, dat M. Vermeersch tehuis geweest was en s' anderendaags morgends reeds opnieuw zijne valies had gereed gemaakt en vertrok ken was, zonder te willen zeggen, waai heen hij trok doch beloofd had le zullen schrijven. M Vermeersch was nog al een zonderling persoon en 't was de eerste maal niet dat hij zpo plotselings vertrok, dus gaf men er eerst niet veel aandacht aan. Evenwel was er weldra een® maand ver- loopen,zonder dat' men iets van den rentenier verdam. Jooris en Margarelha De Boeck lieten weldra hooren dat M. Vermeersch vertrokken was zonder hen geld achter te laten oin de villa te onderhouden. Zij ver trokken dan ook naar Belgie, na de familie leden van M. Vermeersch verwittigd te hebben. Dezen verwittigden op hunne beurt bet parket van Versailles, dat in de eerste dagen van Juli 1910 een onderzoek opende. Onmiddelijk dachten de magistraten dat hier eene misdaad moest in 't spel zijn. M. Vermeersch ging met alle soorten van go- meene lieden om, en kon dus gemakkelijk dooreen dezer - personen vermoord zijn. Evenwel bleven alle opzoekingen welke in en rondde villa gedaan werden vruchte loos. Men dacht dan dat M. Vermeersch in eene hinderlaag zou kunnen gelokt zijn. Dan volgden zich eene reeks zonderlinge feilen op. Eerst kreeg de meier van Vêsinet een telegram, dagteekenendo uit Parijs, en geteokeiid Vermeersch, waarin de afgever verklaarde 's anderendaags te zullen thuis zijn op de villa van Vesiiiet. Men wachtte hem vruchteloos. Algemeen dacht bet pu bliek dat de oude man, die over groote in komsten beschikte, zich hier of daar onder een valsche naam ophield, M. Jooris bevond zich dan in den omtrek van Brussel. Hij weigerde aan de mogelijk heid eener misdaad te gelooven en nu eens werd gemeld dat men M. Vermeersch gezien had te Brussel, dan w eer te Gent en ook in Marokko. Zulks verlamde ten zeerste het onderzoek en daar de zaak bleef duien en Odiel Vercruysse op Vesinet ook niet meer wist wat doon, keerde hij ingelijks naar België terug. Inmiddels had het parket van Versailles toch iets gevonden op de villa van Vesinet. Mom had namelijk bevonden, dat liet 'brandkoffer van M. Vermeersch opengebro ken was geworden. Nu stond hel vast dat M. Vermeersch min.,tens toch bestolen was. Nieuwe opzoekingen werden gedaan in den hof, en den 26 Juni 1911, werd onder eene partij bootien, een geraamte ontdekt. Dank aan verscliillige bijzonderheden, onder andere aan den vorm van den schedel, werd het herkend als zijnde dit van den zoo lang vermisten rentenier. De armen «schenen onder het lichaam geplooid, de handen dicht gesloten. Aan deze akelige overblijfsels kleefden stukjes flanellen slof van een onder lijf, eene halve brelelle en de band eener onderbroek, in geel weefsel. Op de beehen lagen stuk kén kleerstof, die er rond moesten gebonden zijn. Uit de eerst9 bestatigingen der doktoors bleek dat M. Vermeersch, .vermoord was. De ongelukkige rentenier moest het slachtoffer geworden zijn van moordenaars, die, na hem gedood le hebben om hem te bestelen, hem begraven hadden, hopend dat hunne misdaad alzoo nimmer zou ontdekt worden. Nu was er dus geen twijfel meer. Er was wel degelijk eene moord gepleegd en M. Vermeersch was in zijn eigen huis vermoord geworden. Het parket van Brussel besloot dan on middelijk de drie personen die in het lmis van M. Vermeersch verbleven hadden, aan te houden. M. Jooris werd aangehouden 'te St-Gillis. Hij verklaarde dat hij juist zinnens was zich gevangen ie gaan geven. Margueri te De Boeck werd aangehouden te Lede hij hare moedftr en Odiël Vercruysse te Trazeg- nies waar hij in de kool putten werkte. De drie aangehoudenen werden geruime» tijd ondervraagd, samen gekonfronteord, doch niéts kwam aan 't licht. Eerst werd Odiel Vercruysse in, vrijheid gelaten, tiaar het zoo goed als bewezen was, dat de moor- lenaurs hem met opzet van'de villa verwij derd hadden om de misdaad te kunnen ple gen. Zijne verklaringen hadden evenwel het gerecht genoopt, bijzondere vragen te stel len aan Jooris en Margarelha De Boeck. Jooris bleef loochenen, doch op 21 Juli 1911, deed Margarelha De Boeck eene be langrijke verklaring. Zij verhaalde namelijk: dat op 30 Maart. Jooris naar de statie ge- aan was om Vermeersch af te halen. Eeni gen tijd later ontmoette zij in de villa Jooris alleen.» Ik vroeg hem waar de oude rentenier was. Ik weet het niet, zegde hij; is liij niet hier?» Noen, antwoordde ik, ik heb hem van den gansclien dag niet gezien Daar ik aan drong, trok Jooris mij voort naar zijne kamer en mij strak in de oogen starend, zegde hij Ik heb liever u de gansche waarheid te zeggen. Ik heb Vermeersch naar den hof indien gij mij bemint, dierbare tante, indien gij mij begeert gelukkig te zien, indien mijne smeekingen op u iels vermogen. Indien het zoo ware, Ijfelona Neen, neen, riep ik uit niet indien Tk zal niet zeggen indien bet zoo ware, want ik weet, het is zoo. Ik weet dat gij mij bemint ik weet dat gij alles zult: doen wat gij kunt óm Henri met Alice gelukkig te maken ik zal geen oogenblik vrede, hebben, indien zij niet gelukkig zijn. Goede engel, zeide mijne tante, terwijl zij mij omhelsde. Ik deinsde met schrik ach teruit. K- Noem mij nooit, engel, zeg dit nooit meer ik kan het niet verdragen. Ik onder werp mij niet, Ik ben niét ootmoedig maar ik hen lafhartig.Ik kan u idles niet uitleggen; inderdaad, ik begrijp noch mijzelven. noch Henri, noch andere zaken maar ik weet. dat indien Alice Tracy zijne genegenheid verwor ven heeft, zoo hij in zijnen ©verdrevenen brief zegt, indien zij zijne liefde bezit, zal ik haar al de dagen mijns levens daarover zegenen want zij zal mij uit eene onuitsprekelijke ellende verlost hebben. Oh mijne allorliefste Alice,onmiddelijk; wacht den oorlof van oom niet af schrijf dadelijk. Ik nam den inktpot en legde pen en papier voor haar ik wachtte met hevigen angst, zij gaf eenen diepen zucht, en zegde mij Helena, zult gij nooit meer openhartig met hem spreken Indiep gij u over Henri niet bekommert, waarom zijtgij dan zoo onge lukkig? waarom is uw geest verward? Waar om zijtgij zoo bleek en- mi:-.-- sgd Gij bedriegt u zelve, mijn kind gij bemint Henri, en de opgewondenheid alleen geeft u die schijnbare sterkte. Of ik ooit Henri bemind heb, antwoordde ik, is een geheim voor mijzelve. Ik geloof hét niet. Ik meen zelfs te mogen verzekeren clat 'ik hem nooit bemind®, ofschoon ik het wel eens gedacht heb, en indien gij mij gister waart komen zeggen, dat mijn oom in mijn huwelijk met hem toestemde, ja, dat hij het begeerde indien gij zelve mij verzocht hadt met uwen broeder te trouwen, zou ik het ge weigerd hebben, gister, heden, altijd. Dan hebt gij met hom getwist, sprak Mevr. Middleton spoedig daarop, en dit huwe lijk is het uitwerksel van zijn gekwetste ge voelens, misschien van een misverstaan tussehen u. Arme Henri Er lag een weinig bitterheid in de wijze, op de welke mijne tante deze laatste woordfen uitsprak; ik was teweeg haar te vertellen, wat Henri mij in onze laatste bijeenkomst dringend voorgesteld had, om mij zoo te ver ontschuldigen van de betichting, slecht met hem gehandeld te hebben maar ik begreep dadelijk dat het in dit oogenblik valsch en oneerlijk zoudegeweest zijn.Daarenboven lag ik niet in zijne macht? en kon ik ooitdengene beschuldigen, die het geheim van mijn lot in handen hield Nog eens sloot ik mijn hart en mijne lippen voor haar, die mij zoo zeer be minde, daardebekentenisvan datnoodlottigge- heimalseen doodslag op haar zou gevallen zijn Zij scheen nu beter mijne bekwaamheid te begrijpen aangaande het geluk van liaren broeder en zijne jeugdige echtgenoote. Zij scheen te denken dat ik overtuigd was Henri op de eene of de andere wijze misdaan, en hem tot dat huwelijk aangedrongen te hebben in haar gedacht was ik bekommerd om alles zoowel ik kon, te herstellen. Doch wanneer zij het papier nader geschoven had en zicli aan 't schrijven ging zitten, legde zij de pen neder, en riep uit Maar indien hij haar niet bemint, wat zou men hem haar doen verkiezen hebben Zou hij ons allen willen ongelukkig maken of zich zelve met zulk eenen band kruisen? Dat kan ik niet begrijpen Zij ondervroegmij dan nopens Alice, nopens mijn eenig bezoek te Bridman, nopens Henri's gedrag met li aar en wed erkeerig. Ik antwoord de in den besten zin om hare vooroordeele» af te keeren, haren angst te verlichten, har® hoop in Henri's mogelijk geluk aan te moedi- gen. Mijne vergramdegevoelenstezijnen opzichte waren voor het oogenblik ter zijde gesteld ik beklaagde hem uit den grond mijns harten, en herinnerde mij 't geen hij gezegd had va» de overeenkomst van ons lot. Het scheen m\j dat hij ook door eene wreede noodzakelijk heid, of door eenen geheimen invloed verplicht was zich zeiven of anderen eenig leed toe t® brengen. Met het grootste ongeduld zégelde ik zelf den vriendelijken en zachtmoedige» brief, dien Mevr. Middleton hem geschreven had. en gaf hem aan den dienstbode om hem in den post te steken. In dien brief drukte zij de hoop uit dat zij Alice te Londen, waar wij ons drie maanden later moesten begeven, zon ontmoet hebben, en dat zij b^id was haar als eene zuster te ontvangen en te beminnen. Zij sclireef ook eenige regelen aan Mevr. Tracy, waarin zij haai', in strenge woorden, de onbetamelijkheid, zoo niet de plichtigheid van haar gedrag nopens hare kleindochter e» nopens eene familie, wiens verontwaardiging zij zeker wist verwekt te hebben, voor oogua legde. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2