Helena Middleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. "müSluws- Spiegelfa'iiriek A. L. MEYVAERT De Kempenaar de !Sdst' EXAMENS AFGELEGD Rechterlijk kronijk. els bewolking uasi HaSst. 2 DE VOLKSSTEM Van de Basiliek van het H. Kruis komen wij op onze stappen terug tot aan St-Jan van Lateranen en begeven wij ons dan naar de de kerk van St-Clemens, eene der eerbied- weerdigste van Rome. Zij bestaat uit eene zeer rijke bovenkerk, gebouwd in de 13 eeuw, en uit eene onder- kerk die in 1857 werd teruggevonden en met schilderwerk uit de IV® eeuw is versierd. Deze laatste is de oorspronkelijke basiliek, gebouwd op de plaats waar vroeger het vaderlijk huis van den H. Clemens zich be vond. In de abside dezer kerk vindt men eene der schoonste mozaïeken uit de X® eeuw. Zij vertoont ons de zegepraal van Christus, wiens beeld, omringd van de kenteekens der vier Evangelisten, geheel het tafereel be- heerscht. Om vandaag ons artikel te eindigen zeggen wij nog een woord over de merkweerdige kerk van den H. Slephanus op den Coelius. Deze tempel, de grootste ronde kerk van Rome,werd in de V® eeuw door don heiligen Paus Simplicius gebouwd en in den loop der eeuwen met kunstschatten in marmer en mozaïeken opgevuld. De wanden van dit gebouw zijn overdekt met muurschilderingen welke do verschillige folteringen, die de martelaren der drie eerste eeuwen te onder staan hadden, wreed maar getrouw weerge ven. Men bemerkt er eerst den Koning der martelaren, Jesus-Chrislusop, het Kruis ster vend en omringd van eene ontelbare menigte Martelaren. Hierna ziet men O. L. Vrouw, de moeder der Smerten, de onnoozele Kinderen, den H. Slephanus, den H. Petrus en Paulus. Hierop volgen alle soorten van folterin gen met hunne slachtofferspijnbanken, zweerden, ijzeren nijptangen, brandstapels, wielen, ketels met ziedende pek en olie, doorhakteen vermorzelde ledematen, overal stroomen van bloed, wreede beulen en kalme martelaren. De christene en godvruchtige ouders van Rome komen, in het nabijgelegene Coliseum en in' deze kerk aan hunne kinderen, op aanschouwelijke wijze leeren de geschiedenis der eerste eeuwen van het christendom, bloedige ën roemvolle geschiedenis die deze jonge Romeinen nooit in het leven vergeten. F'rank.rij k Een torpedo gezonken rond Toulon. Uit Toulon wordt gemeld dat volgons een loopend gerucht tijdens de zeemanceuvers de torpedoboot Cavalier zou aangevaren zijn door een pantserboot en gezonken. De zeeprefectuur en het ministerie van marine verklaren hierover niets te hebben vernOïuen. TSngelancl. De staking te i onden. Eenige leden van het Lagerhuis, >üe zich vrienden van de arbeiders noemden, liehben vandaag bepaal de plannen voorgesteld ina de staki g tot een goed einde te brengen. Het stakingscomiteit evenwel heeft ver klaard, dat de plannen uitgingen van eenige onverantwoordelijke bemoeiallen en niet van vrienden van de arbeiders. Ben Tillett schold vandaag op de Tower- hilt de patroons voor bandieten en kinder moordenaars uit. De regee.ing moest de heele dievenbende, lord Devonport in de eerste plaats, wegjagen. Tillett verklaarde verder dat hij de bank van Engeland wilde berooven, om dat die- vengeld terug te krijgen. Hij beschouwde dit als een daad die de eer gebood. Het bestuur van de haven van Londen geeft op, dat vandaag 18,293 bootwerkers aan 1G4 schepen aan het werk waren-. Een grootsch werk van landbesproeiïng. In het distrikt Murrumbudgée, in de ko- 35e vervolg. Zijne strengheid was rechtvaardigheid zij ne beleefdheid, genade en in de zachtheid zijner stem, in de teederheid zijner oogen, zag ik alleenlijk eene onrechstreekscho ver giffenis welke de mijne sprakeloos afsmeekte. Ditgaf aan mijn gedrag, aan mijne gesteltenis, mag ik schier zeggen, eene ootmoedigheid, eene ond< rwerpipg, die geenszins geveinsd waren, maar die natuurlijk aan mijnen aard niet toebehoorden. Edward was willekeurig zoowel als onver biddelijk. Zeer eerlijk en nauwkeurig in het kwijten zijner plichten, eisehte hij in anderen hetgeen hij zelf deed. Hij dulde geen verschoo ningen, geen uitvluchten. De zwakheid die voor 't lyden in 'fc vervullen der plichten ach teruit wijkt, stond bij hem op denzelfden rang als degene, die aan de aantrekkelijkheid der vermaken of aan de bekoringen der misdaad toegeeft. Onder vele betrekkingen geleek hij mijnen oom 't verschil tusschen hen was nochtans zichtbaar genoeg. Edwards gevoelens waren sterker onmogelijk de diepte te peilen der gedachten die in zijne oogen en in zijn bleek en breed voorhoofd doorschenen onmogelijk den klank zijner stem te hooren, wanneer hij iemand aansprak, dien hij beminde onmo gelijk ook do kleur op zijne wangen te zien verschynon, als hij over eene deugdzame oi edelmoedige daad handelde, zonder overtuigd te zijn dat de kracht des harten en des grees- tes, waarvan geen enkel deel in nuttolooze woorden of in ijiicie in oelding••n verloren ging, in liern aan 't werken was. lonie Nieuw-Zuid-Wales, is het eerste ge deelte van nieuwe besproeiïngswerken ge opend, die 125,000 acres landerijen van water voorzien. Als het heele werk voltooid is, zullen 60 millioen acres van het omlig gende land tegen droogte gevrijwaard zijn. De stuwdam van Burrenjuck, die het water in bedwang houdt, is op een na, de grootste van de wereld. Indien de milliarden d»e de menschen in onze XX® eeuw nog elk jaar aan oorlog en krijgstoerustingen wegwerpen eens voor zulke werlton konden gebruikt worden. De stemrechtdames. Ter gelegenheid van de reis van M. Asquith in Ierland heb ben de stemrechtdames eene vijandelijke betooging ingericht. Donderdag heeft in den koninklijken schouwburg, waar M. Asquith Vrijdag moest spreken, eene vrouw uit eeno loge een brandenden stoel, dien zij eerst met petrool had overgoten en dan in brand ge stoken en in 't orkest geworpen. Daarop nam zij de vlucht, terwijl de draperijen der loge brand schoten. Er ontstond ©ene paniek on der de toeschouwers, maar het begin van brand was gebluscht. Van de aanhouding werd niets gehoord. Brussel. Zedenpolitie.De Brussel- sche zedenpolicie zet haar zuiveringswerk voort op de middenlanen. Verleden nacht zijn nog acht vrouwen van lichte zeden aan gehouden, waaronder vier Fransche. Twee er van zullen over de grenzen gezet worden, en twee zijn ter beschikking gesteld van den prokureur des konings. De heldendaden van een valschen machinist. Onze lezers zullen zich de af- truggelarijen herinneren, gepleegd door een zoogezegden machinist-onderrichtgever van den Staat. Met valsche reispassen, dragend het merk en het valsch handleeken van den overste der Noord- en der Luxemburgstatie, deed hij zich herbergen in hotels. De stoutmoedige bedrieger komt zijne aftruggelarij te ver nieuwen to Oostende. De policie heeft zijne persoonsbeschrijving naar al de statieover sten gezonden. Sa» .A. düï 1r%.35^3 Antoine Dansaertstraat, 32-34, BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officieel© beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 Botsing tasschen voertuigen. Don derdag namiddag kwam een kamion van den Staat in de Brabants» ra at in botsing met een tram, komend van de Liedtsplaata, De Schok was geweldig de voerman van dëh kamion we>-rp tlrtn grond gewt/ipën en de kamion zeer beschadigd. Do reizigers, die in de tram zaten werden hevig op elkander geschokt; De vrouw verandert dikwijls, maar nooit voor haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeeën dor Trap pisten Vincart. 1500t. St-Jans-Molenbeek. Brand in een spiegel fabriek. Vrijdag morgend is een hevige brand ontstaan in de spiegolfabriek Les Glacés de Bruxelles, De Launojstraat, 21. Het vuur nam spoedig een groote uit breiding. Na een krachtdadige werking, een uur lang, van de pompiers der gemeente, was men het vuur meester. De spiegelfa- briek werd vernield. De schade beloopt ver scheidene duizenden franks. De oorzaak der ramp is niet gekend. St-Joost-ten-noode. Verdwijning. Op 13 Juli laatstleden werd de kleine Lucie Vercouillio, wonend bij hare ouders, Meri- diaanslraat, 7. in de huurt gezonden om eene boodschap te verrichten. Het meisje keerde Eens sprak hij mij over Henri's huwelijk; hij vertelde mij, dat hij hem in Londen gezien had. Zij hadden malkander toevallig in de straat ontmoet. Hij had voorgesteld zijnen vriend te gaau bezoeken maar Henri had eene verschooning weten bij te brengen, en het bezoek greep geene plaats. Hij sprak niet een enkel woord over Henri's gedrag noch over hetgeen hij er van dachtmaar hij keek mij in 't aangezicht,als om mij eerstover do zaak te raadplegen doch ziende dat ik sprakeloos bleef, zegde hij eindelijk. Helena, was dit huwelijk geene teleur stellingvoor u Het was voor my eene verlichting. Hoe zoo Omdat ik Henri misleid had, misschien my zei ven ook, met te denken, dat ik hem be minde en zijn huwelijk bewees mij ho© zeer ik mis was. Edward nam mijne hand en kuste zeik trok ze met groote aandoening terug, en riep uit Goede God weet gij wat gij doet Hij liet geen woord meer hooren en verliet my schielijk. Twee dagen lang sprak hij my weinig aan en wanneer hij liet waagde, was het op koele wijze. Eens wandelden wij samen in 't park, na eeno of twee onbeduidende bemerkingen, vroeg Edward mij of ik wel ooit het boek, dat hy mij voor een jaar geleden achterliet, ont vangen had. Ik droeg het volgens gewoonte in mij non zak, en het uithalende, gaf ik het hem zonder antwoorden. Hij opende liet en keerde de bladzijden, terwijl wij voortgingen. Nu isde tijd gekomen, zegdeik tot mij zelve, nu en mijn bloed werd als ijs in mijne aderen; mijne beeneu weigerden my te ouders teuneu. niet meer terug en tot hiertoe bleven alle opzoekingen vruchteloos. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTH1ER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Clachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Anderlecht. Akelige vondst. Don derdag namiddag, rond 2 uur, trok men uit de Zeune; aan de Potterijslraat, een mande ken, het lijkje inhoudend van een pasgebo ren kind. Het kleine lichaam, dat geen spo ren draagt van geweld en in linnen en pa pier was gewonden, werd naar 'tdoodenhuis vervoerd. Hevige brand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, te 3 uur, brak een brand uit, die sinds verscheidene uren reeds moest smeulen, bij de *ohr.genooten Van den Brug, steenweg van Bergen, 471, te Ander lecht. Het vuur ontstond op een valsclipn zolder, waar zich eene groote hoeveelheid oude meubelen bevondfp. Toen de echtge- nooten Van den Brug wakker werden, woed den de vlammen reeds geweldig. Zij hadden nog enkel den tijd om te vluchten, daar het huis reeds vol stinkenden rook was. Het is ook met de grootste moeite dat ue toegesnel de pompiers het meisje 'v an den Brug op eene zolderkamer slapend, konden redden. Zoon Van den Brug, ziende Jat elke uitweg langs de trappen afgesneden was, liep naar het raam, om hulp roepend. De redders hielden een dekzeil gespannen, waarin de jongeling zich liet vallan, zonder eenig leed Een uur nadien kon het vuur worden be- meesterd. Het bovengedeelte van het huis is heelenal vernield geworden. De schade is groot. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3Aalst. Stoo-'fabriek in Gent 756 Laken. Dief op kee ter daad betrapt. Vrijdag morgend bood uen heerschap zich aan in de herborg van M.,Van den Brouck, lo Laken, Fransmansstraat, en bestelde een glas bier. Terwijl de baas naar den kelder was, opende de klant de toöglade en nam er een handvol geld uit. Juist, op dit oogo.ffiiik kwam een vriend van den bias binnen. Hij sprong op den dief en leverde hom over in de handen der politie. Het bleek .zekere W... te zijn, dezer dagen uit Merxplas ontsnapt. Revolverschoten. De Glaessenssiraat werd verleden nacht.rond 2uur^n opschud ding gebracht door revolverschoten te mid den van den openbaren weg gelost door een dronkaard. Deze werd door de politie aan gehouden en naar liet kommissariaat. geleid, waar hij den nacht doorbracht In den amigo. Het is zekere X., wonend in da.Gallaitstraal le Schaarbeek. Een onderzoek werd tun zijnen laste geopend. Bi-and. Donderdag, rond 2 uren; is brand ontstaan op de Etniel Bockstaeuain, in een achtergebouw. Hetalarm werd gegeven en de eerste hulp ingericht door de werkje- den der Asohalte Compagnie wier werk huizen palen aan het gebouw. Toen de pom piers der gemeente ter plaats verschenen, was men reeds meester van hot vuur. De schade is niettemin gboot. Gent. Poging tot moord en zelfmoord. De genaamde J. G..., wonende Kazemat- tenstraat, 23, was eeft paar weken op den draai geweest en kwam gisteren namiddag in gramschap thuis. Hij zond zijne vrouw rond half vijf ure om eene doos sardienen en middelerwijl schoot hij mot een revolver op zijne stief dochter en trof haar onder hei linker schou derblad. Dan loste hij een schot in den rechterkant van zijn lioofd. Dokier Laroy haalde bij het meisje den kogel uit en dokter Gillis bij den vader. Geen van beiden is gevaarlijk gekwetst. In een oogenblik van ziekelijke opgewon denheid, had ik, op eene witte bladzijde des boelcs deze woorden geschreven, die mij met de gift van Edward bijgebleven waren Let op, ik ken uw geheim, en nu stonden zij voor zijne oogennu was hij bezig ze te lezen nu moest er de uitléggiug van gegeven wor den alles wat ik tot nu geleden had, scheen als niets tegenover hetgeen ik mij vrijwillig had aangedaan. Hy keerde zich tot' mij, en sprak glimla chend Wat beteekenen deze geheimzinnige woorden Ik meende, dat ik droomde, maar 't was alsof men in mijnen droom eenen berg van mijne borst wegnam. Ik barstte uit in eenen hevigeu lach, en zegde dat zy niets beteeken- den 't was de eerste maal dat ik Edward bedroog. Hij bemerkte, dat ik het boek goed doorge lezen had want hij zag dat het op verschilli ge plaatsen geteekeud was nooit had hy in zijn leven een boek geteekend dat was iets waarop hij nooit gedacht had en hij gaf liet mij dan terug. Het scheen my alsof de lucht lichter geworden was, en de hemel blauwer mijne voeten stapten vooruit als door eene tooverkracht bewogen. Toen ik my dien avoud wederom met Ed ward be vond, bezag ik hem in "t aangezicht en redekavelde met hem zoo ik sedert twee jaren niet meer gedaan had. Ik lachte vroolijk zoo- als vroeger; ik zag met verrukkingdathy ook lachte, dat hij Mevr. Middleton verzocht om met mijnen oom in zijne plaats op 't schaak spel te spelen, en dat hy mij niet verliet tot hot laatste oogenblik, dat ik in den salon ver bleef.Ik was uitzinnig en bovenmats g-Tukkig tot wanneer ik in myn© kamer kwam, en De plichtige is in het s'adsgevang opge sloten. Doodelijk Werkongeval. Sedert gistermorgond werkte aan een bouw in de Savaenstraat, rechtover Ste. Barbara's col lege, een brugsche metselaar mede, met na me Deplancke, 25 jaar ouil, gehuwd en vader van een kind. 's Namiddags om 4 ure is een blok witte steen gevallen op zijn hoofd, dat letterlijk verpletterd werd. De ongelukkige was op den slag dood. Zijn lijk is naar de dooden- wacht van het burgerlijk gasthuis overge bracht. Borsbeke. Overreden. Zaterdagmor- gend, is het4jarig zoontje van Richard Cop- pens, op den steenweg, nabij zijne woning, door de kar van een poeldenier, overreden geworden. Het arm knaapje werd vreeselijk aan het hoofd en over heel het lijf gekwetst. Een der handen was bijna geheel verpletterd. Het kind moest door een geneesheer ver zorgd worden. Een onderzoek is geopend. Kriebelachtig. Slien moest een groot exaam ondergaan er was zooveel aan te leeren, de stof was zoo uitgebreid en hier en daar zoo moeilijk daarbij zoovele punten door groote geleerden betwist, dozen van zulk gedacht, genen van een ander het was onmogelijkjdat al te onthouden, ook Siien en zag er niet klaar niethij wierd moede- 1 )OS en deelde zijn benauwdheid aan Kohen mee. Ge moogt zoo bevreesd niet zijn zei Koben, daar is altijd middel vao u uit den slag te trekken, als gij aan iets twijfelt antwoordt dan op die wijze de eenen zeggen «neen» de anderen zeggen ja, en ge kunt nooit missen. Sapristi, zei Slien, dat is een gedacht en hij trok op, -toch nog met den daver in de beeneu... Daar stond hij voor de jury, den mond vol landen, van de eerste vraag af ,-eheel uit zijn lood geslegen... eene tweede vraag volgde.. Slien bleef even stom. weldra eeue derde.Slien kon geen woord uitbrengen... de Heeren van de jury iu 't begin nog toegevend, wierden zenuwachtig en ongeduldig tot zelfs een van hen verbit terd uitriep Maar kunt gij toch niets antwoorden of houdt gij ons voorden aap? meent gij misschien dat wij eene bende ezels zijn?... en Slien antwoordde do eenen zeg £en neen en do anderen zeggen ja. M. Mauri is Van deMaele.v an Aalst,heeft aan de Hoogeschool van Gent, zijn laatste examen van Doctor in Geneeskunde afgelegd met groote onderscheiding. M. Jozef De I is, van Aalst, heeft aan de Hoogeschool van Leuven het 2® examen van Doctor in Rechten afgelegd. M. Arthur, Bocklandt, van Hamme, heeft aan de Hoogeschool van Leuven iie» 2® exa men .van kandidaat in Wijsbegeerte en Letteren, afgelegd., TTo hvr Fritz 'Xjiudronvan Moorse!, komt zijn eerste exaam van kandidaat in Natuurlijke Wetenschappen en Geneesitund aan de Hoogeschool van Leuven, ai te leg gen. ABDIJ AFFCIi.KM Maandag, 22 Juli zal in de oude Abdij Affligem met veel luis ter de Liturgische plechtigheid eeuer plech tige professie plaats hebben.De dienst begin» na aankomst van den tram uit Aalst, oin halt tien ure. Beroepshof van Gent. VELDWACHTER DOODGESCHOTEN TE DENDERWINDEKE. Den 10 Maart, om 7 ure 's avonds, was de genaamde Edm. Lievens. jonge koolkap per van Denderwindoke, aan hot vechten met Francies De Ville. Veldwachter J -B. mijn hoofd op mijne peluw uederlegde dan schoot mij, in alle bitterheid, do herinnering te binnen, dat*alhoewel hij mijn geheim niet wist, toch een ander het leende; indien hij my beminde, en daar twijfelde ik niet aan (want ik herdacht zijnen brief aan Henri, dien ik zoo lang slecht verstaan had, en waarvan ik nu den zin beter begreep), indien hij mij be minde, was ik verplicht hem do waarheid te veropenbaren, en dan zou hy mij verachten hij zou mij haten, niet alleen voor de misda; d zelve, maar voor mijne langdurige stilzwij gendheid, voor mijne lafhartige geheimzinnig heid. Neen, ik had zoo vreeslijk geleden in die oogenblikken, wanneer ik te wege was eene onvermydelyko belijdenis te moeten doen, dat ik wat er ook zou uitvolgen, hem onmogelijk de waarheid kon en mocht laten kennen. Maar zou ik dan met hem trouwen Zou ik mijns ooms fortuin erven? Zou ik eens de eigenares van Elmsley worden 1 en zou ik in het midden der vreugde, die de wereld ge ven kan, mijne oogen, zooals Balthazar op het geschrift der muren, op den stroom laten val len, waarin mijne hand Mevr. Middletons kind, Edwards nicht, gestooten had Mis schien zou ik aangeklaagd, verraden en in gevaar gebracht worden door Henri Lovell, wiens voorzegging dien avond begon volbracht te worden bij elk liefdebewijs voor eenen anderen zal in uw hart een wreede angst, een ijselijke schroom, een gedacht aan mij ont staan. Uren lang keerde ik mij in mijn bed onbe kwaam de oogen te sluiten om te slapen niettemin gevoelde ik my somtijds ten uiter ste gelukkig. Andere malen maakte hij het vast voornemen om, 't zy om zwakheid des harten hetzij uit vrees voor vervolging, nooit op eeu huwelijk met Edward te denken. Ik Vander Kelen gehuwd en vader van zes kinderen, kwam 'usschen om de vechters te scheiden. Lieven» was daarover misnoegd en schoof den veldwachter een kogel in het lichaam. De ongelukkige stierf 's anderen daags. De rechtbank van Audenaarde had den dader verwezen tot vijf jaar gevang, drio maand gevang en tweemaal 26 fr. boet. Daarbij moest hij aan de weduweenkinderen van hel slachtoffer 7000 frank schadever goeding betalen. Het hof van beroep behoudt de straf van den eersten rechter en brengt de schadeïoos- sti 'ng op 8000 frank. De belichte was en bli '.ingehouden. boetstraffelijke rechtbank van Audenaarde DIEVENBENDE De dievenbende die sedert «enigen tijd in de verschillige kloosters van hel omliggende van Ronsse, Sollegem en Audenaarde, dief-, stallen pleegde en dm d r hei gerecht kon gevat worden verscheen neden voor de recht bank. De volgende straffen werden uitgesproken: Uit hoofde van diefte Rei.é Pion, van Geeraardsbergon, tw_j*ar en 4 maand. Alfons Van ïler Heyden, van Audenaerde, acht jaar. Jozef Sermeus, bijgenaamd de Congo, van Sl-Lievrt,* Essclie, zes jaar en vier maand. Leopold Pion, van Geeraards- bergen, twee jaar. Uithoofde van vm'hfling Désiré Van der Gucht, vau Sottegei.i, achttien maand. Alf. Stevens, van Herze'e. twee jaar. Constant Engels, van Nederbrakel, zes maand en Osc. Gassier van Geeraerdsbergen, drie maand gevang. Op 11 Juli laatst!, vierden wij leden van de Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten voor de eerste maal in 'fc openbaar alhier den Slag der Gulden Sporen. Het door ons op touw gezet kunst concert onder de door ons versierde en verlichte Overdekte Marktde nieu wigheid van vaderlandsche zangen door al het volk te doen aanheffen de fakkeltocht door de stad met Vlaam- sche koppen, Vlaamsche spreuken en Vlaamsche stapmarchen werden zoo dapper toegejuicht door heri medege- vier'd, door duizenden aanhoorders en aanwezigen, zonder onderscheid van slacht of ouderdom, van rang of staat, dat wij, Catharinisten, waarlijk aan genaam aangedaan zijn geweest. De ontvangen blijken van genegen heid, van instemming, van -aanmoedi ging zetten er ons toe aan, ecu open bare hulde te ei-;.-n aan i'Ml Aalstor- •he voik, d. 11 Juli Taatst zoo geestdriftig s n'. - 'tod is 'om n et ons den ...ju zege van Cf-ninge te lo -a. Ourecluvaard;., \vïmt, hadden we geen harte ijk Word van dank over voor de stadsovm heden, priesters, burgers en werklied. i die ons zoo zon der vooringenomenheid zijn komen toejuichen. Aan allen, dank, hartél'jk dank De bijval, door onze 11 Juliviering behaald! zal een krachtige spoorslag te meer zijn, om steeds meer en meer te» werken gebied van Vlaamsch too- neel, Y :en zang, Vlaamsch* cultuur en i .msche bewoging. Alles tot verheffii! ,p ontwikkeling van ons sympatiek Aalst-u-scli Vlaamsch volk. Het Bestuur en de leden van da Koninklijke Rederijkkamer De Catharinisten kon mij nochtans niet verbergen, dat den vol genden keer ik hem zou zien, en mijne oogen de zijne zouden ontnjoeten, zij hein die lang versmachte en nooit verklaarde liefde zouden verraden, welke nu in eenen wonderbaren drift veranderd was, en mijn weerspaunigon geest aan alle beteugeling of toezicht onttrok ken had, Onder den morgend viel ik in eene kort» en ongemakkelijke sluimering, in weilce ik wel twintigmaal mijne geschiedenis aan Ed ward vertelde, of nevens hem aan hit altaar stond, of van hem door Henri of mijnen oora werd weggerukt. Deze hersenschimmen in den slaap, en de gedachten van den nacht waren wonderlijk in mijnen geest doormengd, toen ik oniwu 4*ie. Onvermoeid door al het geen ik had oud .ota.m, kwam ik beneden ia den morgend va~3 Februari, daags voor ons vertrek naar Londen. Ik ontmoette Edward in de eetzaal hij vroeg mij met verwo dei ing waarom ik zoo laat aankwam, en of ik niet van gedacht was naar do kerk te gaan. Vandaag Waarom naar de kerk vandaag? zegde ik. HetisAssche-woensdag, antwoordde hij, een der bijzonderste vastendagen van het jaar. Oh in dit geval ga ik dadelijk zonder te ontbijten het is geene groote versterving, want ik heb geen den minsten eetlust. Ik nam mijnen hoed en mijnen shal, en wyj vertrokken samen,te voet M. en Mevr. Midd leton waren n cis met het rijtuig voorop. Ik was koortsachtig en door gebrek aan voedsel gevoelde ik mij buitengewoon ge jaagd. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2