BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. De Kemper N"ed.erland. Qe moord te Beek. Vrijspraak en veroor- deêllng. De reohtbank te Arnhem heeft hed$n uitspraak gedaan in de zaak van fi. E. te Beek, beschuldigd van doodslag gepleegd op het meisje Hartjes en bovendien tan eén £eval van openbare schennis der eerbaarheid. De eisch was 15 jaar. 1 De beschuldigde is vrij gesproken in zake ■dep kinderdoodslag wegens het andere ver grijp is hij veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, met last tot de onraiddelijke invrijheidstelling. Frankrij li BarbaarschheidIn Frankrijk heeft de socialistische afgevaardigde M. Barthe zich aangesloten bij lien, die protesteeren tegen het schaameloos verwaarloozen der bouw kundige monumenten, door de Fransche regeering. Als minnaar der kunst, veroordeelt M. Barthe, ofschoon hij een vrijdenker is, de domme administratie, die gedoogt, dat een monument als de abdij dor Grande Ghur treuse, in puin valt. Na de uitdrijving der monniken, is er geen hand meer uitgestoken naar het eeuwenoude monument. Gras groeit tusschen de pijlers van de binnenpluats en allerlei ongedierte nestelt zich ongestoord in de gangen. De deuren hangen scheef aan hare doorgeroeste hengsels eu op verscheiden plaatsen is het dak"al ingestort. M. Barthe is alleen getrof fen door het verval van het edele antieke gebouw, maar hij spreekt niet van de ellende die ook over de omgeving gekomen is door het vertrek der werkzame en menschlievende zonen van Sl-Bruno. Da prins van Wales cp het Elyseum ont vangen. t>e president deiM'epubliek heeft Maandag den prins van Wales op het Ely- seum ontvangen. De militaire eer werd bij zijne aankomst bewezen. Na het ontbijt heeft M. Falliéres hem het grootlint der Eerelegioen overhandigd. Verscheidene ministers en diplomaten wa ren aanwezig op deze bijeenkomst, die een intiem karakter had, daar de prins incognito reist. De staking der ingeschrevenen met over- groote meerderheid goedgekeurd. Do in geschrevenen hebben besloten tot eene ge heime stemming over de voortzetting of het ophouden dor slaking. Op 940 stemmers ver klaarden 801 zich voor de voortzetting dor staking tot het einde toe. Dief bestolen. Zaterdag laatst kwam zekere V.. mecanicien, wonende boulevard de Strasbourg te Fa rijs, die uit Brussel terugkeerde, op het commissariaat van N.D de Nazareth, waar hij verklaarde dat de genaamde R..,, die hij gelast had met den verkoop van juweelen, hem twee halssnoe ren had ontstolen, 't een bestaaude uit 52 briljanten, 't ander uit 300 paarlen, ter waarde te sanTon van 40,000 fr. R... die in de rue Vertbois woont, had de vlucht geno men met eene vrouw. Er werd een onderzoek geopend en de policie ontdekte dal V... opgezocht werd door liet parket van Brugge, wegens diefstal gepleegd te Oostende, mot medeplichtigheid van een andere voortvluchtige. Er is kwestie van een belangrijken juweelendiefslal pleegd ten nadeële zijner zuster, modiste te Oostende. Bijgevolg werd V... aangehouden in het bureel zelf van het commissariaat. Eene huiszoeking in zijne woning deed de rest van de juweelen ontdekken, waarvan de waarde 20,000 fr. bedraagt. Doodelijk tramongeluk. Gisteren avond dweerschte de 14jarigo Simonne Alexandre, wonende te Neuilly-Plaisanc*, den boule vard de la Villelle. als zij verrast werd dooi den tram, geleid door den wattman Alfred Lefèvre, oud 47 jaar, wonende rue de Bel leville, 29. De wielsQ van den tram redon over liet meisje, wie de armen letterlijk afgesneden werden. Ooggetuigen van dit schrikkelijk ongeluk trokken den wattman van zijne plaats en wilden hem in de vaart Sint-Martin werpen. De toestand van het meisje is wanhopig. Ontaarde zoon. De genaamde August Reber, oud 46 jaar, woont in het huis n. 43 der rue Le Marvis, te Parijs, met zijne moe der, oud 80 jaar. Als hij bedronken is, mis handelt hij dikwijls zijne moeder. Gisteren was dit wederom het geval hij nam een ijzeren voorwerp en sloeg er mede zoo ge weldig, dat de ongelukkige neerstortte en in hoogst bedenkelijken toestand naar het gast huis Beaujon werd overgebracht. Jonge schurken. Door de gendarmerie van Pontoise zijn vijf knapen aangehouden, die de sneltrein Parijs-Treport wildon doon ontsporen door groote steenen op de rails te stapelen. De toeleg mislukte door het tijdig remmen van den machinist. De jeugdige nietdeugen verklaarden anarchisten te zijn, de policie meent echter dat veeleer ver dreven baldadigheid in het spol is. Dramatische brand. Gisteren namiddag om 2 ure 45, is een erge brand uitgeborsten in het huis nr 11, der Gujastlraat, te Parijs. Aldaar houdt heer Martin Autonowitch, oud 41 jaar, geboren in Rusland, een spijshuis, bijzonderlijk bezocht door russische en pool- sche studenten. Op korten tijd nam het vuur eene snelle uitbreiding, zoodat niet tegenstaande alle po gingen door de pompiers aangewend, weldra het huisin asch gelegd was. Het 4jarig dochtertje kon niet gered wor den. Duitsclxlaixcl. i DE VOLKSSTEM 26 JULI 1912 Wat eene korte staking zooal kost. Volgens eene becijfering van den bestuurder van staatstoezicht op het mijnwezen te Dort mund. hebben do kolendelvers in het Roer bekken ten gevolge van de tiendaagsche staking in Maart te zamen 8.438,804 mark aan loon verbeurd. Hierbij komt nog liet ingehouden loon wegens contractbreuk, 4,752,726 mark, zoodat het geheele loon verlies ongeveer 12.2millioen mark bedragen heeft. Kaslan ci, De gebeurtenissen bij de gouddelvers aan de Lena De gouddelvers aan de Lena zijn begonnen, hun bedreiging dat zij zouden wegtrekken, uit te voeren. Don derdag is de eerste groep van 500 man, een tiende van bet geheele aantal, met hun ge zinnen van Boduibe met een schip vertrok ken. Het onderzoek van de senatoren heeft aap het licht gebracht, dat de mijnbestuimlers een voor de arbeiders zeer ongunstig truck- stelsel toepassen, wat een van de voornaam ste redenen van het verzet was. Het. loon wordt niet in geld, maar in bons uitbetaald, die alleen in de winkels van het mijnbestuur geldig zijn. Senator Manoechin heeft be vonden, dat bet toch al karige loon daardoor met ten minste 10 pet. besnoeid wordt. Dit stelsel, dal in October bij wijze van proef bij 300 arbeiders is ingevoerd, was in Febru ari reeds tot 1500 van de 5000 arbeiders uil- gebreid, zoodat de overigen bang waren, dat /.ij dezen zomer er ook in betrokken zouden wórden. Als hun geen kontent geld meer wordt uitbetaald, vreezen de werklieden, naar zij ten overstaan van Manoechin ver klaarden, dat zij ten slotte niet meer in de gelegenheid zullen zijn om weg te trekken en dan voor goed aan het werk in de mijnen gebonden zullen zijn. Uit onderzoek van senator Manocliine blijkt dat hot beheer van de maatschappij der goudmijnen van Lena, zelf de betooging en de zoogezegdeonlusten op louw heeft gezet. Mannen werden betaald om beteugeling door soldaten uit te lokken. Het beheer beweerde dat de werklieden met steenen en stokken gewapend waren en er werden werkelijk negen steeneb op de plaats der onlusten aangetroffen. Wanneer men die overtuigingstukken aaji M. Mano chine toonde, riep dezehiitNegen steenen als wapen voor drie-duizend werklieden Houdt gij met mij clen gek CRina. De vorderingen van de vrouwenbeweging. De gemengde opvoeding. Men meldt dat de minister, van openbaar onderwijs het inzicht heeft do gemengde opvoeding van jongens en meisjes beneden de 10 jaar in te voeren in de lagere scholen van China. Tot heden was de jongensschool aan de meisjes verboden. Het ontwerp heeft ook tot dool den leerplicht voor meisjes in te voeren. Argentinië. De Landbouwers vragen huurafslag. De Landbouwer» van Alcorta, provincie, Sahta-Fe, Argentijnsche republiek, hebben zich met die uit andere streken verbonden om van de eigenaars afslag van pachten te verkrijgen. De vruchtbaarheid van den grond, te wij ten aan de naarstigheid der kolonisten keert ten hunnen nadeele, vermits de pacht te veel opslaat naar mate de waardo van den grond stijgt. De beweging dreigt zich uit te strekken tot andere stroken, zelfs tot Buenos-Avres. Dit is wol een der ernstigste vraagstukken die in den laatsten tijd in de Argentijnsche republiek onstonden. •5" ciiX De toestand van den keizer blijft zorg wekkend. Het buuolijn van gister morgen meldt dat de krachten van den keizer nog- al goed in stand blijven. Temperatuur 101.5 far., pols 80/86. De zieke hoeft een goeden nacht doorgebracht. Degeneesheeren denken dat, zoo die toestand voortduurt, er genezing mogelijk is. Het bulletijn van 's avonds wijst op geen beternis. De temperatuur is 99.86 far., pols 82.11 en minder regelmatig. Ademhaling 32. De dag was onrustig. Het volk raadpleegt de waarzeggers, die voorspellen dat de keizer zal genezen na eene langdurige ziekte. De Japansche keizor is van zijn volk gaar ne gezien. Italië Erg tramongeluk. 1.0 gekwetsten. Giste ren avond is te Reine een tramrijtuig, dat de via Cavour afdaalde, ontspoord en in het Forum terecht gekomen'. Tien personen zijn gekwetst maar slechts een enkele ernstig. Spanje. De landverhuizing naar Amerika. Lui- dens officieole statistieken zijn tijdens liet eerste halfjaar 18,211 landverhuizers ter haven Vigo ingescheept naar Amerika, dit is 6323 meer dan tijdens hetzelfde tijdperk van verleden jaar. ^ereenigd.e-Staten Groote ijsblokken in dan Atlantischen Oceaan. De Mauretanüs en de Adriatic die pas aanlegden, melden het verschijnen van groote ijsblokken langs de door de iran- satlantiekers gevolgde baan. De twee sche pen vaarden dichtbij groote ijsbergen. Op sommige plaatsen hing de mist zeer dik. De reizigers dachten aan dön Titanic en waren bang. l>e Mauretajmia moest zuid waarts om een overgvoolen ijsberg varen waar l.ij zich eensklaps voor bevond loon hij uit de mist kwam. 39° vervolg. «Gij zij t wel goed voor haar, en zoo be hoort het ook. Ik gaf hem de hand, en antwoordde op den zelfden toon Wie in de wereld zou anders 'Jan goed voor haar kunnen wezen Arme Alice zegde bij en liij wreef zich de hand over het voorhoofd, alsof hij leed. Hij was bleek en zeer vermagerd sedert ik hem laatst gezien had.Hij leidde mij met onbe duidende vragen tot lipt afgelegeuste venster, en vertelde mij dan dat zijn vader den volgen den dag in de stad verwacht werd, en dat hij hoopte, nu dat zijne zuster Alice ontvangen had, hij het ook zuu doen. Ik ben verheugd, zeer verheugd daar over, Henri nochtans ben ik niet zeker of hij haar gansch zal waardeeren maar ik weet dat hij haar zal begrijpen, zegde ik, terwijl ik naar Mevr. .Middlelon keek. Zij wil haar kwaad doen murmelde hij. Kwaad Ja zoo als zij u heeft aangedaan. Wat kwaad heeft ze mij ooit gedaan Zij heeft u gemaakt wat gij -zijtt0 goed om slecht to zijn en Te slecht om goed te zijn? 't is waar maar dat is haa»- werk niet. Is 't niet hernam hij en hij bezag mij alsof hij in mijne ziel zou willen lezen hebben. Na eene poos, zcide hij, terwijl lig Alice aanschouwde Let op wat gij met haar be gaat, zij leeft in eenen droom en indien gij haar zelfs maar eens het leven laat kennen, iojals het is, zooals het voor haar moest we- De kapitein had het gevaar vernomen bij middel van den telegraafdienst van de Adria tic. Meer en meer blijkt het noodig de baan der transatlantiekers meer zuidwaarts le be palen, al moesten énkele Amerikanen die verzot zijn op de snelheid, daarom ontevre den zijn. Da gouverneur verbiedt te vliegen. M. Sein, algemeene gouverneur van Finland heeft streng verboden met vliegmachienen op te stijgen over het Finsch grondgebied. Brussel. Onverbeterlijke gauwdief. Dinsdagnamiddag hield de politie op do Anspachlaan, voor de uitstalling van een magazijn, eenen kerel aan die reeds zijne hand in den zak eener dame had gestoken. In het kommissariaat werd hij herkend als zijnde K. P... onverbeterlijke pick-pockct, reeds herhaalde malen veroordeeld. Hij had de gevangenis pas sedert twee dagen verla ten en word er terug in opgesloten. Behendige dieven.M. A..., nijveraar Antwerpschen steenweg, te Laken, schreef Dinsdagnamiddageenen brief naar een zijner klanten in een koffiehuis aan de Naamsche Poort. In de haast, had hij op tafel zijne portefeuille laten liggen, inhoudend 700 fr. Aan eene tafel, nevens de zijne, speelden vier mannen met de kaarten. Op zeker oogen- blik stonden zij op en vertrokken. Als de brief geschreven was, bestaligde M. A... dat zijne portefeuille werd gestolen. Erge botsing. Woensdag morgend, rond twaalf ure. gebeurde een schrikkelijk ongeluk in de Nieuwstraat. Een werkmam kwam met een stoolkar langs voormelde straat gereden en bolste er op een tram-car. die naar de Noordslalie reed. De kar werd omgeworpen en de man onder den tram-car geslingerd. De ongelukkige werd verschei dene nieters ver medegesleurd. Men nam hem bewusteloos op en droeg hem in eene naburige woning binnen, van waar bij, na eene et>rsle verzorging naar't gasthuis over gebracht werd. De policie der 4de af deeling heeft een onderzoek geopend. Inbre kerstver k. Terugkeerend van Blankenberghe, vond de rentenier D... wo nende de Brouckereplaats, zijne woning overhoop geworpen. Alles wat waarde had, was verdwenen. Er is voor verscheidene duizenden franken gestolen. De policie meent op het spoor der dieven te zijn. Hollander gesnapt. De policie van Molenbeek, geholpen door deze van Brussel, hield verleden nacht een Ilollandsch heer schap aan, Jan B.., die, met een medeplich tige,er zijn zaak van maakte een mam die op eene bank der Antwerpsche laan ingeslapen was, te bestelen. B... is opgesloten. Kind door eene tram gedood. Op den Roodebeekschen steenweg, is Dinsdag namiddag, rond 5 ure, een schrikkelijk onge luk gebeurd. Een 9-jarige knaap, Fram Marlens, wiens ouders in het huis n. 113 van den Roodebeekschen steenweg wonen, wilde over de baan loopen, juist toen een eleklrieke tram aangereden kwam van de Jarnblinne- De Meuxplaats. De wattman kon onmogelijk in tijds sloppen en de jongen werd verrast en verdween onder het motorrijtuig. Hij werd er in deerniswekkendon toestand onder uit gehaald. Zijn hoofdwas ijselijk verpletterd en zijne twee beenen waren vermorzeld. Hel slachtoffer werd in een naburig huis gedra gen. waar hij, ondanks do zorgen yan eenen geneesheer, overleden is. Een goed nieuws voor dezen met moeilijke spijsverteering. Men zegt wonderen van de bi tier peeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk te gebruiken. 1500c Thienen. TramongevalOp de lijn Tliienen-St -Truiden gebeurde bijna een smar telijk ongeluk. De tram kwam in volle vaart aangestoomd, toen te Dormaal een gespan plols uit een veldweg gereden kwam eu zich reeds op de sporen bevond. Gelukkig kon er gestopt worden. Onvoorzichtig.Een meisje van Over- winden kwam gansch .bezweet van liet veld, daalde in den kouden kelderen dronk er twee glazen koud bier. Zij bezweek 's anderen daags. zen, zg zal liaar hart bedroeven en breken, indien zij een heeft, of dat eens anders, indien zy er geen bezit. Ik kon mij niet genoeg bedwingen om te spreken; maar met mijn hoofd tegen het raam geleund, en zonder hem te hezien, zegde ik zeer stilOngetwijfeld tracht gij haar geluk kig te maken, gij moet liefde voor haar ge- voelen. Genoeg om uit ganscher hart te wen- schen dat ik nooit mijne ooge» op haar of op u had laten rusten. Eens voor al, hoor dit gij moet klisteren naar al hetgeen ik u hegeer te zeggen. Eens hebt gij mij niet willen geloo- ven, wanneer ik u zegde dat gij door uwe Elsene. Dramatische poging tot zelf moord. Mej. X..., jonge dienstmeid, 24 jaar, Prins Albortstraat, door haren minnaar verlaten, wierp zich Woensdagmorgend, rond 6 uren, in een der vijvers der gemeente. Een werkman sprong in het water en redde haar, ondanks haar hevigen weerstand. Het meisje verklaarde in het kommissariaat dat zij het leven moede is en heibeginnen zal. St-Gi11is. Aangerand. Movr. Del- graeve, Capouillestraat, te St-Gillis, ging Dinsdag namiddag over den Steenweg van Longchamp, om een bezoek te leggen bij hare zuster, te Ukkel. Eensklaps greep ecu 25-jarig persoon haar vast hij dun arm en ontrukte haar een hr.ndzakje, inhoudend haar geldbeugel welke 22 frank bevatte. De bandiet nam de vlucht vooraleer het slacht offer het alarm geven kon. Nog het vrecseljkaulomobie.longeluh Het onderzoek dor policie over bet schrik kelijk aulomubielongeluk dal Zondag avond in de St-Bernard straat plaats had, wordt ieverig voortgezet.- De policie is er evenwel nog niet in gelukt de verantwoordelijkheid va§t te stellen. Talrijke getuigen* zijn het niet eens ovor het punt, welke dor twee sto kers de oorzaak is van liet ongeluk. De lijkdienst van M. Robert. Domesmaekor en van zijn zoon Jan-Baptist had Woensdag* namiddag, om 4 ure plaats in de parochiale, kerk van St.-Gillis. De toestand der kleine Bertha is hopeloos. De doktoors hopen de twee andere slachtoffers te zullen redden. ..nne de gezondste -iltiwii Elixir. Leuven. Gelukkig gered. Het 10 jari" zoontje der eclilgenooion Wilmaerts, wonende Willemsgang, spoelde met eenige makkertjes op den weg TussciiGn_.de twee waters genaamd, tegen de Dietsche Vost. Opeoiisgleed de kleine uit en rolde in liet water. Op het hulpgeroep der andere klei nen kwam M. G. Devleeschouwer, van Her verlee, toegesneld, en kon den kleinen dren keling nog behouden aan wal brengen. Muysen. Doodeljh ongeluk. Dins dag namiddag, gebeurde liier.een schrikke lijk ongeluk. II. Pepermans, metser, bijge naamd De Klos, wonende te Hofstude, (Kleinen Dries), was aan liet werk aan de nieuwe fabriek Minerva. Hij stond op eene stelling van ongeveer 15 meters boogie, loen hij op eens het evenwicht verloor en op den grond viel. De ongelukkige werkman was vreeselijk gewond hij hail den schedel gekloven en den ruggraat gebroken. Na de eerste zorgen ter plaats ontvangen te hebben van een bij geroepen doktor, werd bij naar zijne woning overgebracht, alwaar hij Woensdag nx>r- gendTin de schrikkelijksto pijnen overleden is. Het arme slachtoffer laat eene weduwe met vijf minderjarige kinderen achter. Wette ren. Baldadigheden. Verleden nacht hebben onbekende booswichten hun vermaak gevonden in hot uitwerpen van do vensterruiten in verscliilligo huizen aan do Gollegiebaan alhier. De daders zijn gezien en de policie is op hun spoor, zoodal ze ditmaal Moeder Juslitici niet zulllen onlloopen. Verdronken.— Gisteren namiddag ging de 14jarige August HoOgewys, v\ miende aan de Zandstraat alhier, niettegenstaande het verbod zijner ouders in de Schelde aan den Beukenmeersch zwemmen. De jonge gast die nog niet al te goed weg kon lieuft eensklaps grond verloren en is in hel water verdwenen, vooraleer iemand lieui eenige hulp kon bieden. Na vruchtelooze opsporingen haalde men eindelijk de kleine drenkeling op, doch alla hulp was overbodig, de jongen was reeds eenlij k. Men stelle zich de droefheid der brave ouders voor wanneer men hun het ongeluk kwam ter kennis brengen. Het lijk werd naar liet gemeente kerkhof alhier overgebracht. Werkstaking. De werkstaking ia de fabriek Iley en C.ie,is nog niet bijgelegderi de stakers blijven voet bij stek houden. Naar wij vernemen is er tot hiertoe nief het minste gevolg gegeven aan de eischen en verzoeken der wevers. CU A «•- o O I - hardnekkigheid het geluk van drie personen verlegen te zijn. i i L 1,,. A \i'„H.nnft Vli M. Middleton te bewegen hen te>ontvangen. Hij had haar gelast er niets van te zeggen in de tegenwoordigheid van Alice, want deze had niet het minste gedacht dat hun huwelijk door zijne familie afgekeurd was. Niets schijnt mij zoo nutteloos, voegde Mevr. Middleton erbij, als berispen, vermanen of zich verwonderen over eene daad, die voorbij is maar waiwieer men Henri zoo el lendig ziet, hem zoo onverschillig over die schoone jeugdige echtgenoote hoort spreken, en tevens met angstige zorg verbergen, dat hij eenen stap gedaan heeft die niets dan eene hevige drift kan verrechtvaardigen, is het onmogelijk over zulke wonderlijke zaak niet slachtofferdet. Gij hebt het gedaan, want het mijne (hij zeidedit met een bitteren lach) en het uwe en liet hare hangen aan eenen draad. Indien gij van gedacht zjjt met mij te trotsee- ren, doe liet, maar ga dan weg van hier, en Wat heeft hij u gezegd, Helena en wel ken indruk heeft uw bezoek bij haar op uwen geest gelaten zijn en nu dat ik zoo vurig verlangd heb hein te zien, heb ik een meer onbepaald gevoelen van droefheid te hunnen opzichte,dan ik vroe ger gehad had. Mijn oom kwam juist binnen ik was te vreden de kamer te kunnen verlaten, om zoo te ontsnappen aan't herhalen der vraag no pens Henri's gesprek met mij, welk© ik onbe antwoord gelaten had. XI. Ontroering en verlegenheid van Helena. Bezoek van Mevr. Middleton en Helena aan Alice. Bal waar Helena Hen ontmoet. Edward vindt Helena, bij Hen ri gejaagdheid, en ongerustheid van Helena. Zij wordt bij de zieke Alice verzocht. Welken weg zou ik nu inslaan Zou ik de eerste gelegenheid waarnemen om Henri te .gelaten. - II, denk, was rogn antwoord, hetgeen iknaderen, en hem openlgk te verplichten, m« altijd van luiar gedacht heb, dat zij meer een j in eens den zin van zijne vermaningen en e- J 1 a...:™:.,,lnrrrron Air» mil aldllS t.fl Ver I,pt maar sa dan wee van hier en altijd van liaar gedacht heb, dat zg meer een in eens ueu nu verdrukken, en om van hem eene belofte te spreek nooit meer tot mg, maar ook uhu, uu euëm o--- hemel zij getuige dan breekt de draad, en het aangezicht, dan eenig ander schepsel dat ditmaal, hoop ik, zult gij mij gelooven j ik ooit zag men zou haar gelukkig achten, ning van Henri's vermogen, tegen hetwelk mijne ziel opstond, zonder het te durven uiten, vernederde mij pijnlijker dan al hetgeen ik tot nu toe onderstaan had. Na eenige minuten van zulke onbeduidende stilzwijgendheid, want helaas wat veropen. zij schijnt te genieten ik kan nochtans niet zeggen of 't geluk eens'heiligen is dat op de rots steunt, of dat van een kind dat men kan wegblazen. Mij dunkt, hernam Mevr. Middleton, dat zij terwijl ik haar aansprak, met moeite aan baardeniet dezetegeuwoordigeoDderweipiog I deze wereld toebehoorde, «'eet gg Helena, verwijderde lig zich en ging tot zijne zusier en vervolgde zij met eenen glimlach, dat ik haar J ;.o iv,•ctron nf Kii lipfile voor Henn ge- zijne vrouw na eenige oogenblikk ken te hebben,- nam hij afscheid, en Alice ver trok huiswaarts in ons rij tuig. Er was, eer /ij vertrokken,overeengekomen, dat zij 's anderdaags in Brookstraat zouden middagmalen Mevr. Middleton vertelde mij nadien dat zij het eens was met lienri om niet kon vragen of zij liefde voor Henri ge voelde Ik vreesde liaar te zien verdwijnen nen geest op zijn gemak zou zetten Ik stelde en herstelde mij deze vragen voor, gedurende het overige van den dag, en den ganschen nacht, tot wanneer ik tegen den morgen in slaap viel, zonder eenig besluit genomen te hebben. De dagen verliepen en geene uitieg- ging werd tusschen ons gegeven. Het gestelde middagmaal had plaats gehad. M. Middjeton en M. Lovell waren beiden ingenomen van de schoonheid, de eenvoudigheid, de zachtrooe gelijk die prachtige verschijning, in hctjdigheW van Alice en van hare houding Zg duitsch verhaal, dat in de lucht vergaat, zoo- schenen onvrijwillig te gevoelen dat in haar dra een enkel woord van wereldsche liefde haar in de ooren klinkt. Doch dit is al gekheid zeide zij zueliteud. Ik hoop dat zij gelukkig iets heiligs was, iets dat verboodt haar te verdenken of te mistrouwen, ofschoon de schijn wel twintigmaal meer tegen haar zou geweest zijn, dan hij wezenlijk was. Nu waren zij beiden op Henri nog meer verbitterd dan ten tijde dat hij zjjn huwelijk aanging, uit oorzaak der onverschilligheid, die hij te haren opzichte, aan den dag legde. Ik bewonderde Alice uit den grond mijns harten zij was voor mij een voorbeeld van zuiverheid, het denkbeeld der volmaaktheid doch ik zag haar niet veel. Verplicht Henri dikwijls in ons huis te zien, had ik eenen afschrik om naar het zijne te gaan; daarbij was Alice's leven zoo vervuld met allerlei heilige werkzaamheden de staat barer ziel, de onderwerpen harer gesprekken, verspreiden zulk diep geloof, zulke goddelijke vrede, dat mijn verwarde geest zich weldra in hare tegenwoordigheid vergramde tegen liet* geen aan zijne eigene boosheid zoo tegenstrij dig was. Wanneer wij, door den drift verblind, in de omwegen der zonde en der dwalingen ver doold zijn, zullen wij een oogenblik rust vin den met ons voor het kruis neder te werpen wij zullen in de kerk ons gloeiend voorhoofd tegen hot koude marmer een weinig kunnen verkoelen doch de diepe stilzwijgendheid des heiligdoms wordt drukkend. Er zijn too- nen in hare stem die wij graag zouden ont vluchten, omdat zij ons vragen wat de ziel in 't geheim verricht heeft. Zoo was ik ten opzichte van Alice en andere redens hielpen tothetzelfde uitwerksel Henri was dikwijls in de Brookstraat zij, in tegendeel, kwam maar zelden. Of hij haar do gemeenzaamheid tusschen hem ontried, en be" letselsaanbrachl, die deze werkelijk tegen hiel' den, of iets dergelijks iu den weg legde. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2