iisMSaioi Het onweder van Bonderday Het vreeselijk ongeluk van Cuesines Droevige gevolgen NIEUW SBBk ICHTBN. der dronkenschap. In É8 provincie 't Wit Stoapke van Jaspss liefs Siiisgelfatirlek A. L. MEYVAERT 2 Nadere bijzonderheden. Men is er nog niet in gelukt de lijken der Tier ongelukkige mijnwerkers, die Woens dag avond in de diepte ploften, op te halen. Het parket van Bergen is Donderdag namid dag te Cuesmes afgestapt om een onderzoek te doen. Ook de ingenieurs der mijn waren ter plaats. In strijd met hetgeen eerst gemeld werd, bevonden de werklieden zich in geene mand, maar wel op eene vliegende stelling. Een der ringen.een hoek dezer stelling houdende, brak. Daardoor helde de stelling langs dien kant zeer sterk en de ongelukkige werklie den, den tijd niet hebbende zich vast te grij pen rolden in de diepte. Eene moeder verkoopt haar kind voor 50 centiemen. Een drietal dagen geleden liep een mans persoon smoordronken door de stralen van Libau (Rusland). Onder den arm droeg hij als een pak, een kind, gansch naakt, en slechts een jaar oud schijnende. De zonderlinge handelwijze van den dron kaard werd wel door do voorbijgangers op gemerkt, doch niemand dacht er aan, hem te vragen van waar hij kwam, of waarheen hij zich met het kind begaf. Eene vrouw die het arm wichtje van dicht bij beschouwde, herkende het kindje als zijnde dat harer zuster. Zij ondervroeg den dronkaard en deze antwoordde dat hij het kind in eene herberg gekocht had voor 50 centiemen. De policio werd verwittigd. Het bleek weldra dat de dronkaard de waarheid ge sproken had. Ook de moeder van het kind je gaf zich aan den drank over. Zij bevond zich dronken in eene horberg en daar haar kind schreidde,had zij het aan den dronkaard voor 50 centiemen te koop aangeboden. De andere had aanvaard. Toen men nu met het kindje bij de moe der terug keerde, moest men deze dwingen en haar met gevang bedreigen, om haar liet arm wichtje terug te doen aanvaarden. Droeve zeden FraTultrij It Dief die zelf bestolen werd. Wij heb ben de historie verteld van den genaamdenV. die te Parijs werd aangehouden toen hij «en klacht neerlegde tegen zekeren R. die hem juweelen had ontstolen welke hij hem gelast had te verkoopen. Het bleek toen namelijk dat V. die zelf gestolen had van zijne zuster te Oostende. De juweelen, aan R. toevertrouwd, be stonden uit twee halssnoeren, een in briljan ten en een ander in paarlen, ter waarde van 40,000 fr. Een dier halssnoeren is Dinsdag teruggevonden bij een juwelier te Vincennes. Do koopman aan wien men de juweelen tor schatting had gegeven, vroeg aan de 2 personen, die ze hem brachten, ze bij hem te laten, ten einde ze beter te kunnen onderzoe ken. Hij kreeg echter vermoedens over hunne herkomst en begaf zich naar het policiekom- missariaat, waar men het juweel herkende als dat van Mej. V. Het paar, dat. vermoe dens kreeg over de daad van de policie,heeft niet meer naar de halssnoer omgezien en de vlucht genomen. 40e vervolg. Nooit dacht Alice hare dagelijksche bezig heden te moeten onderbreken, om zich naar onze zeer verschillende levenswijze te schik ken. Wij waren gewoon de gezelschappen dik wijls bij te wonen. Mevr. Middleton verzocht Henri, Alice daarop te laten verschijnen zij beloofde haar in onze bezoeken met ons mede te nemen maar hij bedankte op do stelligst',* wijze, en wanneer zijne zuster schier met ver ontwaardiging den uitleg dezer weigering vroeg, zeido hij dat Alice bijzondere redens had, die hij niet wilde tegenwerken. Maar wij zullen haar overhalen, ging Mevr. Middleton voort want voor u en voor haar is het zeer te betreuren, dat zij als eene vreemdelinge tusschen uwe vrienden en ken nissen moet doorgaan, daar gij nu met hen zooveel omgaat als voor uw huwelijk, Het kan te betreuren zijn, Marie, ant woordde hij met ongeduld, maar het is onver mijdelijk, en gij plaagt mij met daar verder op aan te dringen. Mevr. Middleton, die niet gemakkelijk over- lilapt werd, na hem daar vruchteloos over ge sproken te hebben, behandelde eeps de vraag met Alice. Zekeren morgend gingen w ij haar bezoeken, en zij trachtte haar te doen begrij pen dat zij, uit belang voor Henri, moest zor gen vrienden te maken van zijne vrienden en hem overal te vergezellen. Alice bezag haar met verwondering en ver zekerde haai' dat zij volkomen bereid was om kennis te maken met al Henri's vrienden, of in al zijne verzoeken toe te stemmen. Kleine straf voor een vadermoordenaar. Het assisenhof van Moulins, Allier, veroor deelde den 18 jarigen koopmansklerk Auclair die zijnen vader had doodgeschoten daar deze, na§r hij beweerde, het hem toebehoo- rende erfdeel opdeed, tot 1 jaar gevangenis. Duitsclilaiid.. Ernstige maatregel. Te Dusseldorf ver bood het bestuur aan de ambtenaars langer aan de bladen, den burgerlijken stand mede te deelen voor wat betreft de geboorten on de huwelijken. Dit om te beletten dat aan de familiën boekjes en andere uitgaven worden gezonden, waarbij de beperking van het aantal kinderen wordt voorgestaan. Het schijnt zelfs dat die maatregel tot heol het Pruisisch grondgebied zal worden uitgo- breid. Kunst en armoede bij de kapel- en de orkestmeesters. Het tijdschrift «Turners» wijdt aan do kapel- of orkestmeesters een artikel waaruit wij het volgende knippen In de vergadering dor toondichters, te Hei delberg zegde de voorzitter van het Duitsch verhond der orkestmeesters dat er in Duilsch- land, Oostenrijk en Zwitserland 2100 kapel meesters zijn waarvan 1S00 minder dan 100 mark winnen 1000 trekken geen loon. Bij de schouwburgorkestmeesters winnen 150 kapelmeesters op 1000 meer den 400 mark per jaar. Worden de zware onkosten daar van afgetrokken dan*hoeft er niet op gewe zen dat het baantje van orkestmeester alles behalve benijdenswaardig is. Een onderwijzer betaalt 5000 mark voor een kaakslag. Onlangs veroordeelde de rechtbank van Colinar den onderwijzer Baumgartner tot gevangenis om tijdens zijne les een leerling zulken hevigen kaakslag te hebben gegeven, dat de oortrommel sprong en het kind doof werd. De ouders stelden zich aan als burgerlijke partij en vroegen schadeloosstelling aan den zonderlingen opvoeder. M. Baumgartner werd veroordeeld tot be taling van 5000 mark. Als do man nu maar verzekerd is geweest. Een giftmenger. Op zoek naar bewijzen. Voor eenige dagen stierf te Altwassen, in Silezië, na een vreeselijken doodstrijd een werkman uit een porcelein fabriek, Wittig genaamd. De geneesheer besloot tot vergifti ging en het parket begon een onderzoek. Wittig was ziek gevallen kort na zijn mid dagmaal op de fabriek. Indien er misdaad gepleegd was, kon de dader niemand anders zijn dan zekere Liebig, een man van Ö4jaar, die in de onmiddelijke nabuurschap van Wit tig werkte. Het onderzoek bewees dat de twee mannen mot elkaar overhoop lagen. Eene huiszoeking bij Liebig leidde tot de ontdekking van verscheidene arsenikhou- dende zuren. Bij deze vreeselijke bewijzen voegden zich spoedig de ernstigste vermoe dens. Men herinnerde zich dat in April laatst een andere werkman van de fabriek, Krause genaamd, gestorven was en dat Liebig zijn einde voorzegd had. Het parket deed het lijk van Wittig eil dat van Krause ontgraven en de ontleding bewees dat beiden gestorven waren aan arsenic vergif liging. Eens op den weg gebracht onderzocht het gerecht heel het verleden van Liebig en weldra bevond het uiterst ernstige feiten. Het stelde vast dat de vrouw van Liebig eenige jaren geleden gestorven was in zeer verdachte omstandigheden. Het stelde daar enboven vast dat een hakkersbaas, hij wie Liebig werkte, aan vergiftiging stierf, maar men meende met een onvoorzichtigheid van het slachtoffer te doen te hebben. Overal waarde oude werkman der porceleinfabriek voorbijging, liet hij lijken op zijnen weg. Het gerecht zal nu verder de niouwe be schuldigingen onderzooken en de drijfveren vaststellen, aan welke die vergiftigingsma- niak gehoorzaamde. IBXra. £5,- 1 aa, n. c3. Da staking der stokers. M. Havelock- Wilson, voorzitter van het nationaal syndi- Waarom dan, dierbaar kind, wil uw echtge noot beletten dat gi j eiken avond met óns uit gaat? Gij moetu niet opsluiten, gij zoudt uwe begeerten naar de zijne moeten schikken. Ik weet niet, welke begeerten hij heeft, zegde Alice, noch waar hij zich bevindt, ter wijl ik te huis ben. Hij is, hernam Mevr. Middleton, bij zijne vrienden en kennissen hij is waar ik u zou willen vinden, waar hij u verheugd en bewon derd zal zien, en er u zooveel te meer om beminnen. Niet om er tegen zijnen zin te gaan vroeg Alice op liefderijken toon. Hij moet u mis verstaan hebben, dier baar kind. Noen hij heeft mij niet misverstaan, ant woordde hij met krachtde kleur harer wan gen was een weinig verhoogd, en na eene poos, sprak hij ernstig Ik geloof dat ik u nu versta Mevr. Middleton, en ik begrijp uwe "goedheid maar dring op deze zaak niet aan gij zoudt mij meer verdriet dan vreugde, en meer kwaad dan goed aandoen. Zij stond schielijk op, en ging tot de tafel, waar zij eenige viooltakjes nam, die zij mij behandigde. Toen zij wederom nederzat, was haar gelaat zoo kalm als naar gewoonte. Onderwege naar huis scheen M. Middloton gansch in gedachten verslonden hare hou ding ten opzichte van Henri, die wij in Brook- straat op ons wachtend vonden, was onge meen koel. In alle gezelschappen, waar wij kwamen, troffen wij hem aan hij trachtte mij nooit uit het zicht te verliezen, hij zocht door de oogen, door haastig uitgesprokeno woorden, door schielijke veranderingen van stem en manieren, mij zijne geheime gevoelens te laten kennen. De aard van deze gevoelens en msgmm DE VOLKSSTEM S^S9BSSS kaat der stokers, heefteen manifest uitgege- ven^vaarin aan al de voerlieden wordt kond gedaan, dat de houding der bazen van de haven van Londen eene bedreiging is voor al de syndikaten. Hij zal nu al de havens be zoeken om met de werklieden hierover te raadplegen. Men verzekert dat hij zijn uiter ste best zal doenom de nationale staking in te richten. Stakers, met baalhaken gewapend, hebben de entrepots der dokken van Wapping aan gerand en verscheidene wagons koop baren in brand gestoken. De policie heeft de stokers gechargeerd. Er zijn 25 gekwetsten naar het gasthuis gebracht. 40 personen zijn aangehouden. 3=£.t.tls1£i:k2 cl. Ontvoering door een roovershoofdman. Uit Alexandropot wordt gemeld dat een roo- ver, Bagir genaamd, leider eener grooto bende die sedert lang misdaden pleegde in alle districten, een rijken muselrnan, Hadji- Ogly genaamd, met vrouw en schoonzoon ontvoerd heeft naar het gebergte. Hij vraagt een rantsoen van honderdduizend frank. De policie heeft de misdadigers gevonden en de ontvoerden verlost. o Zooals wij gisteren schreven heeft het onweder van Donderdag namiddag in onze streek vooral vreeselijk gewoed. Van ver scheidene huizen te Aalst, onder andere in de Groenstraat, in de Nieuwstraat, in de Leo- poldstraat werden schouwen door den blik sem omvergeslagen en richten de vallende steenbrokken schade aan. Rond Aalst was het nog slechter gesteld. Nieuwerkerken.Het onweder van don derdag heeft leelijk huis gehouden. Verschei dene boomen werden door den bljksem ge troffen en aan splinters geslagen. Op Klein- derbeek sloeg de bliksem in den stal van Philemon Ringoot die juist in zijnen stal was. Hij werd omvergeslagen, zonder evenwel let sel le bekomen; erger was het met de koei- beesten, deze werdenallen ten gronde gesme ten. Een os van eene waarde van 700 lot 800 franken werd gedood, de andere dieren evenwel bekwamen geen merkelijk letsel. Herdersem. Hier sloog de bliksem in de schuur van M. Moens, oud-burgemeesler en stak er het vuur aan. De schuur welke ruim drie dagwand hooi bevatte, werd ten gronde vernield met gansch den inhoud. Impe. De landbouwer Jozef Brewee was met zijn gezin naar het veld gegaan om koorn op te hinden. Daar het onweder zoo plotselings opstak, hadden de lieden den tijd niet om naar huis te trekken. Zij verscholen zich in de mandeis. De bliksem sloeg in een der mandeis en een hond werd gedood en de mandel door het vuur vernield. Eene doch ter van Brewee, die zich in den nabestaan den mandel bevond,-bleef van schrik gerui- meiï tijd buiten kennis liggen. Op het gehucht Papegem zijn de laagge legen meerschen onder water geloopen. De dieren die er zich in bevonden moesten door hunne eigenaars naar veiliger plaatsen over gebracht worden. Lede. Op het Gucht, bij Bekaert, sloeg de bliksem in een stalleken, 9 kiekens wer den er gedood. In den bosch van den heer Matthvs en in dezen van M. Drory, op den Heipias, werden kanadas door den bliksem getroffen en verbrijzeld. Langs de grooto baan werden ook een dertigtal boomen door den bliksem ami splinters geslagen. De bliksem viel ook op het huis van den Eorw. Heer Bestuurder van het krankzin nigen gesticht der Zusters Maricolen en stichtte er brand. Gelukkiglijk had de op zichter, Amandus Melckenbeeck het spoedig bemerkt. Hij snelde naar boven en bij middel van een biuschloesLel, kon hij spoedig de vlammen uitdooven. Het water heeft hier al zooveel schade aan gericht als de bliksem. wijze zijner gesprekken veranderde van dag tot dag. Somtijds was hij kwalijk gezind, en woest in zijn gedrag elk woord, dat hij uit sprak, grensde aan eene bedreiging. Andere keeren scheen hij eene nieuwe vertrouwelijk heid en vriendschap tusschen ons te willen doen ontstaan. Eens in die omstandigheden ontmoette ik hem op een bal bij Landy Wijndham, welke ik in Dorsetshire had leeren kennen. Ik had met hem gedanst, en was daarna in eene koele zaal gegaan. Daar roud eene tafel, stond veel volk bezig met teekeningen, albums spotpren ten te bezichtigen. Wij zettenden ons op eene kleine kanapé bij 't raam, en na een onbe duidend gesprek, in 't welk hij toevallig zijne vrouw noemde, zegde ik hem dat ik zijn ge drag ten hare opzichte niet begrijpen kon. Ik spreek nu niet van uwe gevoelens, van uwe genegenheid, voegde ik er haastig bij, alhoe wel God weet dat er onder dat betrek veel zou te bewonderen zijn maar ik spreek van uwe handeling als gehuwd man. Er kunnen ver schooningen bestaan voor hetgeen onvrijwillig in onze gevoelens voorkomt, maar voorzeker niet in een bepaald en stelselmatig verzuim. Verzuim, antwoordde hij, is gemakkelijk gezeid maar zoudt gij mij zoo gemakkelijk eene vordragslyn kunnen voorschrijven Aangaande dat, moet uw geweten, indien gij er een hebt, antwoordde ik ongeduldig, u onderrichten. Wilt gij, hernam hy spottend, dat ik een halven dag in den square de vogelen ga spij zen, en de andere helft zieke menschen ga oppassen Moetik leeren pluk trekken, en kinderkleederon uitzoeken Oh neen riep ik ooit nooit heb ik u een enkel oogenblik bekwaam gedacht om aan Alico te gelijken, of in geheel uw leven J Op de wijk Overimpe lag het vlas van Constant Verein in eenfmeersch. Door den hevigen regen dreef het weg in de naburige velden en men kon er slechts e9n gering deel van terug vinden. Ook verscheidene aardappelvelden werden letterlijk door den stortregen verwoest. Op sommige plaatsen spoelden de aardappelplanten weg. Bij M. Lievens-De Groote, handelaar in scheikundige meststoffen, werd ook veel schade aangericht door het water. Bij de Kin doren Spiegel eire drong het water zoo snel in de keuken, dat de bewo ners ter nauwernood den tijd hadden naar boven te vluchten. Wanzele. Hier zijn vele huizen over stroomd en het koorn dat reeds in schooven geschikt was omgeworpen en door het water medegespoeld. Borsbeke. Hier was de watervloed bij zonder hevig. Bij de kinderen De Backer, op den steenweg-, stond gansch het hof onder water. De paarden en het hoornvoe liepen tot aan den buik in het water, toen men ze wegbracht en men kon met de grootste moeite de verkens redden. Het water drong in den kelder en weldra kwamen kuipen vleesch, eene bierton, een boterpot enz., in de keuken gedreven. Door het water werden verscheidene meu bels omgeworpen en wat er opstond verbrij zeld. Ook bij landbouuwer Ponnet moesten de dieren inderhaast gered worden. Alfons Baeten, ook in de buurt wonende moest een geruimen tijd door het water waden en op zekere plaatsen zwemmen, om zijne woning te bereiken en vrouw en kinde ren te redden. In do Kamstraat liep de melkerij en de brouwerij onder water. De De schade is zeer groot. Ook aan de te velde staande vruchten werd groote schade aangericht. Wetteren. Donder en bliksem volgden hier elkander onverpoosd op en een regen welke hij stroomen neerviel, zette weldra de helft der gemeente onder water. Honderden inwoners, in alle straten, ston den mot een schup en borstel het overweldi gend water weg to drijven en hij mensehen geheugen heeft men nog nooit dusdanig on weder beleefd. De oude groote fabriek van den heer Fe lix Beernacrls staat tot op 50 centimeters hoogte onder water en meer dan 500 fabriek werkers zijn onbepaald naar huis gezonden. De schade zou zeer groot zijn. Het vlas van den landbouwer Cyriel Van der Heyden, welke te droogen opengespreid lag op eenen meersch is door het geweldig water weggespoeld en om zoo te zeggen ver dwenen. Hier en daar heeft men nog wal kunnen samenvisschen. Ter wijk Overbeke is een groot gedee'.t» van de tramlijn totaal weggespoeld en alle verkeer werd dan ook onderbroken. De tram kan vobr het oogenblik niet tot aan destatie dienst doen. De donder is gevallen op het huis van den heer Donat Van Bever aan de Groote Markt alhier en hoeft er eenige schade aangericht. Ten gemeentehuize alhier werden insge lijks eenige ruiten in den gang verbrijzeld. Ter v/ijlc ten Eede werd op eenen meersch eene koei doodgMfliksernd en ten alle kante vind men ontwortelde planten en boomen. Heusden. Het water drong hier met zulke kracht in de tapijtfabriek door het dak, dat hel werk moes.t stilgelegd worden. Do schade is hier zeer groot. Oostakker. Bij den landbouwer Dier- ckens op 't Kouterbosch, is de bliksem rond 5 ure, op de stallingen gevallen. Brand ontstond en vooraleer de bewoners den tijd hadden in de stalling te vluchten om de beesten te redden, stond deze geheel in vlammen. Slechts een dier. dat ook reeds brandwon den had bekomen, kon buitengebracht wor den. het goed te verrichten, dat zij in eenen dag .te wege brengtmaar indien gij liaar vertrou wen en vriendschap betoondet indien gij met haar haudeldet zoo als zij behoort behan- jjeld te worden.... Zij zou mij beminnen, 't geen zij nu niet doet Ik ben zeker dat zij hot doet. Neen, in 't geheel niet. antwoordde hij met zeker geweld. Ik noem dat geene liefde, wat nooit de stem beven of 't hart kloppen doet. Is dat liefde, Helena, wat zich nooit door ontroering verraadt Kan de liefde de ziel rustig en den geest bedaard laten De uwe niet, Henri misschien ook de mijne nietmaar oh laat ons geen zuiverder en volmaakter wezen dan wij, volgens de be proevingen van onze booze en ongeregelde gevoelens oordeelen Voorwaar, voorwaar, Alice bemint u. Zij bemint mij, zooals zij hare grootmoe der, haren broeder Jantje en de helft der hin ders en der schooiers van de square bemint. Gij moet mij verschoonen indien ik zulk ge dacht van de liefde niet heb. Bezie mij zoo verontwaardigd niet aan, Helena ik spreek met. bitterheid, maar liet is niet tegen haar, dat ik verbitterd ben. Ik zou in dit oogenblik alles geven, wat ik bezit, om haar vrij te zien. haar terug in het leven te zenden, ontbonden van hatelijke banden, en in volle vrijheid om eenen anderen weg te kiezen. Maar 't lot is geworpen zij en ik moeten onze dagen door de akelige reis des levens, te zamen slijten. Maar Ilenri, dierbare Henri, riep ik uit waarom wilt gij hare liefde niet trachten te winnen Indien gij niet denkt dat zij u nu be mint, zij zal het doon, indien gij het verlangt. (Wordt voortgezet.) n JULI 1912 Kegen anderen (acht runders en een slier) bleven in de vlammen de andere beesten beesten liepen op de weide. De schade is door verzekering gedekt. St-Gillis-Dendermonde. In de pastorij is de bliksem binnengedrongen langs de schouw, heeft het gansclu* dak bijna ver woest, daarna de meubelen omgeworpen en is terug builongeraakt langs eene groote venster die gansch verbrijzeld werd. Omtrent hetzelfde oogenblik viel de blik sem in de weverij der beeren Marcliant en Stichelmans en sloeg er het elektrisch stel sel aan stukken. Daarna viel hij op liet dak der fabriek «Flanrlria» toebohoorende aan de firma Van Schoor en Gie, bracht groote schade aan het dak, den plafond, de vonsters en koop waren. Weinigen tijd nadien had hetzelfde geval in het gesticht der Zusters Maricollen plaats. De bliksem drong langs de schouw 1.innen en zette de meubelen der keuken onderste boven. Eene zuster had juist de zaal ver laten. Op verscheidene plaatsen werden boomen ontworteld. Gelukkiglijk zijn er geen© men- .j schenlevens te betreuren. Alles is cloor ver zekering gedekt. Kemzeka. De kerktoren werd hier door den bliksem getroffen en erg beschadigd, gelukkig ontstond er geen brand: Talrijke boomen werden door den bliksem verbrijzeld. Lebbeke. De stortregen heeft hiér tal rijke huizen onder water gezet. De schade is groot. Gent.De bliksem sloeg in het magazijn van M. Van Waeyenherghe, Donkersteeg en slichtte brand. De pompiers konden spoedig het vuur uitdooven. De schade is niet groot, Gentbrugge. Heel de Veldwijk stond hier onder water. Alle huizen waren over stroomd en de pompiers van Gent moesten geroepen worden om de kelders ledig te pompen.Zij hebben erruixn hun werk gehad. Brussel.Bandieten slecht onthaald. Een Fransch handelsreiziger, M. Hector Dely, keerde verleden nacht, rond 1 1/2 uur, naar zijn hotel op de Grondwetplaals terug, wanneer hij op de foore werd aangevallen door twee bandieten die hem trachtten zijn gouden uurwerk te ontrukken. M. Dely... is echter een kloeke kerel die flink het buksen verstaat. Hij deelde aan zijne aanvallers eenige swings uit, zoodat liet bun grauw en blauw voor de oogon werd en zij het voor zichtig oordeelden den aftocht te blazen in de richting van St-Gilb-s. De policie, die toegeloopen was, meende de twee kerels te herkennen. Toen men ze Donderdagmorgen in'hun kamer der Ma roll en wijk wilde aan houden, waren ze nog niet.weergekeerd. Het schijnt dal de liefhebbers van goeden koffie in jlibeleenng zijii sedert zij de bitler- peeön dei' Trappisten Vincart gebruiken. 1500 c GoedzakkigEen jong wielrijder, H..., Kerkstraat te Ganshoren, reed Woens dagavond over de Noordlaan. Een onbekende hield hem tegen en vroeg met zijn velo eens te mogen rijden, daar hij voornemens was er ecu van hetzelfde merk aan te koopen. H... stemde toe en slapte af. De onbekende sprong opliet rijwielen verdween pijlsnel. Hij rijdt nog... is het eenige echte Vieux Système. Het automobielongeval in de St-Bcr- nardusstraat. De vader van de kleine Yvonne Bompals. zwaar gewond aan het hoofd en de beenen tijdens het automobiel- ongeval van Zondag 11. en wier toestand nog altijd zeer onrustwekkend is, deed de twee eigenaars der auto's gisteren dagvaarden voor den onderzoeksrechter Lowet, als rech ter zetelend, omdat zij het ongeval veroor zaakten dat den dood van M. Demesmaeker en /.ijn zoon voor gevolg had. De réchter stelde Dr Vandervelile aan om het jeugdig slachtofler te onderzoeken en Verslag over haren toestand op te maken. Zijt gij uitgeput, zwak, zonder mood of kracht, lijdt gij aan bloedarmoede of zenuw zwakte, neem dan de ijzerhoudende pil Raphael, en gij zult het genoegen hebben in weiug wederom kloek en sterk te worden. I,75 fr. de doos. 551 Een Amerihaansche zendeling besto lenEen Ainerikaansche zendeling, 'giste ren avond te Brussel aangekomen mei reis zakken,liet deze bagagie door 2 jonge kerels naar het Hotel dragen op de Anspachlaan waar hij was afgestapt. Aan liet hotel gekomen vluchtte een der kerels met een miszak bevattend kleederen, geld en een checkboek en verdween zonder dat men hern kon inhalen. De zendeling legde eene klacht neer bij de policie. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Het parket in het Ministerie van Builelandsche Zaken. Het parket van Brussel slapte gisteren af in het Ministerie van Builelandsche Zaken om den Zeebrief, 't is te zeggen de toelating tot het vertrek uit de haven van Zoebrugge, van het vaar tuig Voss in beslag te nemen. Dit schip had de Portugeesche Koningsgej zindeu en een belangrijken krijgsvoorraad aan boord. Het schijnt dat deze Zeebrief valsch is. Het parket werd gelast een onderzoek le doen over dit feit en de maker van dit valsch stuk op te zoeken. Batetcjoae (DeoutipaSe &-:afra,5:<3>Sssf Naaml. Maat. Huring Brandkoffers 10 frs. 'sjaars. Zie annonce.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2