De zaak Vermeersch DE DENTINOL DE KAMER voor het assisenhof van Brabant Nog het onweder SPORTNIEUWS Kunstnieuws TS TS.OOP Een radicaal middel wonderbaar tegen Tandpijn 27 JULI 19 DE VOLKSSTEM Wat was liet gedacht van Jooris Van toen af was hi] besloten Vermeersch te vermoorden. Hij had geeno roode duit Zitting van 26 Juli 1912. De zitting wordt geopend om 8 ure 40 min Er is veel, veel volle in de zaal, want het was geweten dat de confrontatie tusschen Cremer en Margaretha De Boeck ging plaats hebben. De confrontatie. Eerst wordt Marguerite DE BOECK ge hoord, die zegt dat zij nooit aan De Cremer heeft verteld, dat Jozef Jooris de moord niet deed. Het is waar dat De Cremer in onze herberg is gekomen en dat men over die zaak, namelijk de moord op Vermeersch heeft gesproken, maar ik heb gezegd Zwijg maar liever over dit feit. CREMER beweert dat hij bij Margue rite De Boek ging, zelfs meermalen. DE BOECK Dat is niet waar. CREMER Ik ben op 21 Juni 1912 bij Marguerite De Boeck geweest en heb er geen glas bier gedronken en sprak met haar over de zaak Vermeersch. Ik heb aan Mar guerite De Boeck gevraagd of Jozef Jooris wel plichtig was. Marguerite DE BOECK. Dat is niet waar, Cremer spreekt de waarheid niet en nooit heb ik in dien <zin gesproken. Marguerite De Boeck wordt daarna onder vraagd over de gesprekken, die zij zou gehad hebben met Spitlaels eenige dagen na het bezoek van de Cremer, in hare herberg. Volgens Spittaels zou Marguerite De Boeck verteld hebben dat zij niet zou durven loochenen wat volgens Cremer zij aan hem had verteld. Marguerite De Boeck houdt staan dat zij 'niet heeft gesproken daar zij aan het naaien was. Do verdediging vraagt aan Do Boeck of zij nooit sprak over de zaak van Vesinet aan hare moeder. Margaretha DE BOECK. Neen, nooit. Vraag. Kwam uwe moeder en uwe zuster u niet dikwijls bezoeken toen gij in de gevangenis opgesloten waart. Antwoord.- Mijne moeder kwam wel dikwijls naar de gevangenis, maar ik durfde niet spreken over de zaak. Om 9 1/4 ure wordt het getuigenverhoor gesloten verklaard. Margeurit De Boeck wordt ook nog onder vraagd waarom zij Woensdag niet ter zitting was.' Zij zegt dat zij niet verwittigd was gewor den en zij Dinsdag naar de zitting kwam en niemand 'had in ij laten weten dat het Woens dag zitting was';1 CREMER zegde nog dat hij over vier jaar ook eens tra arde herberg gfing van De Boeck. op vraag van vader Jooris, om het adres le vragen van zijn zoon Jöoris. Debatten. Om 9 ure20 minuten wordt het woordver- leend aan de lieer JOTTHRAND, openbaar ministerie. Hij zegt eerst tot de heeren gezworenen dat alhoewel de zaak duister is,zij een groote ■oplettendheid moeten nemen op de debatten. Gij zult u zeker afvragen, heeren gezwo renen, waarom Jooris doorliet Belgisch ge recht geeordeeld wordt. Omdat hij Belgis Jooris is op zijn uiterlijk zeer kloek, heeft groote handen, gij zult dit zeker wel be merkt hebben, bij is slim, uitgeslapen en schijnt een groote kracht te hebben. liet Openbaar Ministerie spreekt over de getuigen die kwamen verklaren dat Jooris van goed gedrag was, namelijk van de policie-commissaris die kwam verklaren dat Jooris een brave jongen was. Ik moet wel spreken over de kindsheid van Jooris. Toen bij 13 jaarjoud was,bad hij oene omhaling moeten doen voor een goed werk en had 100 frank opgehaald. In plaats van het geld af te geven, ging hij er mede naar Gent, stuk zich in het nieuw, kocht een revolver en reed per rijtuig, maar betaalde den koetsier niet; op 13jarigen ouderdom was hij reeds uitgeslapenjvan af dien ouder dom, toonde hij reeds geen goesting te heb ben tot werken maar om grootsch le leven. Op 20jarigen ouderdom is hij gelast met de rekenplichtighoid van de brouwerij van zijnen vader en had ook den sleutel van den geld koffer. Hij maakte de kennis van Mar guerite De Boeck en schaakte ze, doch voor met haar televen, moest lu'j geld hebben en wat deed hij, hoeren gezwoornen hij stool uit de brandkast 21,000 frank. Het openbaar ministerie tracht uit te leg gen dat zonder de getuigenis van Margue rite De Boeck,(waarvan hij later zal spreken; het bewezen is, dat Jooris de moord bedreef. Den 29 Maart 1910, wist Jooris dat Ver meersch geld moest ontvangen in België, want Vermeersch behandelde jooris als een zoon, die op de hoogte was van alles wat hij deed. Het openbaar ministerie leest een brief geschreven op 7 Mei 1910 door Jooris, aan den advocaat van Vermeersch,zeggende Ik kan niets zeggon over liet proces welke Ver meersch te Geul had te vereffenen, vooraleer Mijnheer Honoré teruggekeerd is. Jooris zegde dat hij op reis was. Het openhaar ministerie legt dan uit, ach ter de verdwijning van Vermeersch, dat Joo ris zooals hij beweerde, op verzoolt van de heer Vermeersch, de bezoeken tegenbevool van Mevrouw Valiant, echtgenooten Bossule en Jacob, de twee eerste waren tegen bevo len en waarom het bezoek van Jacob niet Indien Jooris had gehandeld op hot verzoek van Yenneerscli had hij de drie bezoeken tegenbevolen Hel Openbaar Ministerie bewijst dan dat Vermeersch met veel geld moest naar de Vesinet terugkeeren. Het Openbarr Ministerie legt uit dat eenige dagen voor de moord van den heer Ver meersch hij zonder een cent was en toen de heer Vermeersch verdwenen was dat hij we der grooter trein voerde. Om liet eerste punt te bewijzen haalt het Openbaar Ministerie, de feiten aan dat de Linders genoodzaakt waren hem geld te geven om een reis le doen naar de Vesinet Zelfs was de meid van mevrouw Linder genood zaakt eens 1,50 frank te geven aan Jooris om eten te koopen. De heer Jotthraandjegt in breed en languit dat voor de moord, namelijk in Februari en Maart Jooris hij radeloos was en niet wist wat te doen. Hij steunt zich niet alleen op getuigenis, maar wel op verklaringen, ja zelfs brieven geschreven door Jooris aan de ouders van De Boeck. Een brief geschreven door Jooris was de laatste geschreven door hem, waarin wel stond het volgende Indien wij geld hadden, wij zouden reeds lang in België zijn gekomen. Het staat dus vast dat Jooris geen geld meer heeft. Des anderendaags van de moord ging Jooris met De Boeck en Adiel Vercruysse naar Parijs. Waarom Het was heter zich een vriend te maken van Vercruysse. Hij kocht juwoelen voor Marguerite De Boeck, fleschjes reukwater voor mevronw Linder. Het Openhaar Ministerie spreekt dan over de reis van Jooris met mevrouw Linder naar Naney. Hij voldoet alles wat, mevrouw Linder van hem vraagt. Voorbeeld Een deurwaarder komt om eene rekening te ver effenen van Linder: Wat doet men? Joori: betaalt. Het verteert 1100 frank voor die reis en had geen geld meer. Het Openbaar Ministerie spreekt over de reizen naar Parijs en herinnert,dut toen Joo ris zoo dronken was, dal hij een revolver trok en bedreigingen uitte. Het openbaar ministerie onderzoekt dan de beweringen van Jooris, namelijk waar hij geld haalde Uit België, zegt Jooris. Neen niemand wil licrn iets geven. Op de koersen, dat kon niet, want hij be kende zelf maar tweemaal gespeeld te heb ben en dat hij ongeveer 500 frank won. doch niet 5000 franlc. Van enne onteigening van een huis, waar van hij het geld moest ontvangen, doch hij moest bekennen dat hij gelogen had. Maar waar haalde Jooris het g'öld.Het is wel met Vermeersch Le vermoorden dat hij de 5000 fr. kon stelen en weder Icon leven zooals altijd, in het plezier en de grootste uit gaven doende. De lieer Jolthrand komt dan tot de sleutel van den wijnkelder; Jooris zegt dat hij geen tweede sleutel bezat van den wijnkelder; er was er maar eeneu en dezen sleutel hing aan den sleutelring van Vermeersch en die ring verliet hem nooit. Ehwel om den sleutel te hebben moes Jooris den ring hebben en om den sleutel ring te hebben moest hij den heer Ver meersch vermoord hebben 1 Het openbaar ministerie spreekt over het drinken van de wijn op de Vesinet. Do eer ste dag dronken zij samen met de heer en mevrouw Linder niet min dan 16 flssschen. Alleen op de noenmalen toen men familie was met Linder en vrouw,werden niet min dan 60 fiesschen gedronken en om deze groote hoeveelheid fiesschen te hebben moest hij den sleutel hebben van den wijn kelder. Hij zegt dat h% het gevoelen heeft dat zender de verklaring van Marguerite De Boeck, Jooris ook plichtig is en er geen twijfel meer kan bestaan. Jooris moet ver wezen worden, hij is plichtig. Nochtans wil ik spreken over hare ver klaring. Volgens mij sprak zij de waarheid. Overigens de bijzonderheden die zij deed kennen namelijk, toen zij zegde: Wat zal ik nog wol tegenkomen met u waarop Jooris anlwoorddo Nu heb ik toch eenig geld Jooris kon niet eten den avond der mis daad en ook den morgend daarna. Waarom Hij had het geweten niet zuiver... Ehwel dit alles deed Marguerite De Boock kennen. Alles wat zij vertelde werd gestaafd door de omstandigheden en de bewijzen gevonden in de zaak... Neen heeren gezwoornen, De Boeck vertelde de waarheid. Het openbaar ministerie spreekt dan over de ondervraging van Jooris ter zitting. In dien hij onplichtig was, had hij dit luide uit geroepen,, doch neen hij sprak niet, hij wilde niet spreken.Waarom omdat hij niet mocht, niet kon, want hij had zich zelf beschuldigd, Jooris is plichtig, hij moet veroordeeld wor den. Het openhaar ministerie spreekt dan over de getuigenis van Cremer. Dit is een getuige van het laatste uur, $a Cremer spreekt mis schien de waarheid niet.Werd deze getuige evonden door vader Jooris. om toch nog de eer le kunnen redden, van de familie?.. Neen heeren gezworenen, gij zult u niet laten vangen aan dit manoeuver van het laat ste uur. De zitting wordt geschorst om 12 1/2 ure. 's Namiddags om 2 ure herneming-. Namiddagzitting van 26 Juli. Hot verhoor wordt geopend om 2 '1/4 uro zeor veel volk is tegenwoordig, ook slaat veel volk dat geen plaats heeft, te wachten aan de deur. De omheining voorbehouden aan de advo- katcn is ook talrijk bezet. De verdediging. M. BONNEVIE komt aan het woord. Hij begint met te zeggen dat vader Jooris hem gelastte met de verdediging van zijn zoon. Deze is onplichtig en waarom aarzelen Nooit toonde een beschuldigde zich zoo kalm als Jooris. Indien Jooris niet gesproken heeft in de ondervraging is hot, omdat ik hem zegde, dat de ondervraging altijd tegen den belichte draait. M. Bonnevie zegt,dat de ondervraging van den beschuldigde, de akt van beschul- Jiging en ook het getuigenverhoor van den hear onderzoeksrechter, alle drie aanzien worden als rekwisitóriuins en het is in die omstandigheid, dal een beschuldigde die zich bevindt voor de eerste maal in liet verhoor, best doel van te zeggen dat hij niets weet van dit lang onderzoek. Er zijn erge bezwarighedon tegen Jooris, ja, doch wij zullen zien in welker mate zij gestaafd zijn. In alle zaken van Assisenhof zijn or be zwaren en nochtans worden beschuldigden vrijgesproken. Heeren gezwoornon gij moet oordeelen volpens eer. en geweten en moet veroordee- leAf vrijspreken volgensuweer en geweien, en indien er iets geheimzinnig is, moogt gij niet, kunt gij niet veroordeelen. Maakt allusie op de zaak van Vorst. Hot was ook bijna bewezen en de heeren ge- '.woornen moesten vrijspreken omdat geen stellige bewijzen waren. In de zaak Jooris zijn er nog min bewijzen. Mr Bonnevie zegt aan de heeren gezwore nen dal zij zich niet moeten laten beinvloeden door het onderzoek. Op 30 Maart toen Ver meersch terugkeerde te Vesinet waren slechts twee personen op de villa. Dit waren Jooris en Margeriet De Boeck, waaruit het open haar ministerie besluit dat het Jooris moet geweest zijn. Tweede bezwarigheid, liet verwijderen van Vercruyssen den 30 Maart van de villa." Derde bezwarigljeid, dat men Mar guerite De Boeck liet lijk van Vermeersch door Jooris heeft ziöti hegraven. Doch hel is onmogelijk op de£e drie bezwarigbeden een beslissend vonnis uit te brengen, daar niet bewezen werd, door het openhaar ministerie da.t deze bezwaren vastgestold,gestaafd wer den. Waarom zou Jooris, Verfueersch gedood hebben Om le stelen, omdat hij geen geld meer liad?Wel wij zullen u bewijzen dat hij op den oogenbiik van de moord nog geld had. De verdediger legt uil op welke ma nier Jooris kennis maakte met Marguerite De Boeck, die bij, beminde van de eerste maal dat hij ze zag en ze wilde huwen, doch zulks was onmogelijk. Do vader had nooit toegestemd in dat huwelijk. Wat deed Jozef Jooris om met liet meisje te vluchten Hij stool het geld en vertrok met Marguerite naar LQiidcn. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat eon jon geling zulke folie doet. De verdediging wijdt verder uit over de reis naar Londen, waar Jooris, niet zooals de beschuldiging beweerde, in de groote hotels logeerde, maar wel in burgerskost- huizen en ook geene groote uitgaven deed. Wel is liet waar, dal bij eenige kleine voorwerpen kocht voor Marguerite Do Boeck doch dit alles was van zeer kleine waarde. Hij ging daarna naar Parijs, doch niet om te feesten, zooals beweerd werd. Het was om er zich werk te zoeken. Ongelukkiglijk vi'el hij op eene slechte zaak, waar een deel van zijn geld in verlo ren ging. Na de faling van de zaak Linder, maakte hij kennis met M. Vermeersch, die hen Jooris en Marguerite I)e Boeck, uitnoodigde, om hem te komen bezoeken, op de villa van Vesinet. Dus weder niet zooals de betichting beweert, dat Jooris bij Vermeersch ging om hem geld af te persen. De zitting wordt gelieven om 4 ure 10 en hernomen om 4 ure 20. Meester Bonnevie .spreekt nu over de ze den van M. Vermeersch. Hij zegt dat M. Vermeersch slechte zeden had en daardoor België moest verlaten. Hij ging zich vestigen op Vesinet waar hij voort ging met slechte befaamde kerels te ontvangen, die zich totaal meester maakten over Vermeersch. De verdediging doet kennen, dat een ge tuige verklaard heeft, dat Vermeersch wel vermoord zou worden door een der kerels waarmede hij gewoonlijk omging. Meester Bonnevie spreekt dan over hot vinden van hel lijk in den hof van den villa. Dat bewijst neg niet dat .Tooris de moord pleegde Niemand kan zeggen, wanneer liet lijk van Ver.'L.eersch gedolven werd. Was het in Maart-Juni-Juli 1910 Op hel oogenbiik dat wij ter pers gaan is M. Bonnevie nog steeds aan 't woord. Nijvel eene beweging geweest is voor het kartel is er nu èoüe beweging tegen het kartel. Spreker geeft eenige cijfers als ver gelijking. Gij hebt vroeger genoeg omkooperijen gepleegd. Niemand heeft nog vertrouwen in M. May. Hij heeft zijne beloften niet gehou den. Zijne populariteit is reeds weg. Het gerecht heeft klachten tegen u ontvangen. Het kartel heeft u verloren. M. Pastub. Le Penple zelf heeft ge schreven dat May door het kartel gevallen is. EXAMENS AFGELEGD Aan de Hoogeschool van Leuven M. Armand Roelens, van Rupelmonde, examen van Doctor in Geneeskunde, 2'le proef. M. Marcel Lallemand, van Brussel, exa men van Kandidaat in Rechten. Zitting van 26 Juli. De zitting icordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. Beernaert, ouderdomsdeken. De geldigverklaring der kiezingen. M. Lamborelle doet verslag over de kie zing van Nij vol. Ton gevolge eener klacht, heeft de afdeeling het onderzoek verworpen, doch hij gelijkheid vim stemmen tot de niet geldigverklaring der kiezing besloten.Spre ker legt j'ï ?t lang on in 't breed zijne ziens wijze uit. M. de Lalieux bestrijdt het verslag en al wat M. Lamborolle er bij gezegd heeft'. Evenais er vroeger in het arrondissement Te Schellebelle. Donderdag rond 4 ure heeft hier een vreeselijk onweder gewoed. Op do wijk Billegem weiden drie graan- mijten door den bliksem in brand gestoken en gansch vernield. Verscheiden boomen werden door den bliksem in splinters gesla gen, de regen storte zoo overvloedig neder dat verscheidene huizen in het dorp onder water liepen. Aan de* statie is het water in de pantoffel- fabriek van M. Dewaele binnen geloopen en heeft er grootte schade aangericht. Men is verplicht geweest dijken voor de poorten dei- fabriek te zetten. Nog nooit werd zulk een onweder in deze gemeente aangestipt. De veertiende rit. Cherburg-Le Havre 361 kilometers, De voorlaatste rit kon nog tellen. 361 Ttte lometers, was toch nog ruim twaalf uren rijden. Daar de rijders Vrijdag morgend öfn 4 ure zouden vertrekken, en de wegen n.pg al goed zijn, mocht men ze dus rond 4 ura te Le Havre verwachten. Indien er geen vluchtelingen zijn, het geen te vreezen is daar de baan plat is, 2al het ongetwijfeld wederom eene aankomst i& peloton zijn. "X7&7" ielrij cLoes. ROMSE WAM FRAÜKRIJK Na de XIII" rit Evenals in den rit Bayonne-La Roebelle, is de koers Brest-Cherburg slechts in de laatste kilometers betwist geworden. Het gevolg er van is gemakkelijk te raden. I) best geplaatsten hebben in de laatste meters hunne tegenstrevers kunnen kloppen en eenige rijders hebben zich nu moeten tevre den houden met eene verdeeling van pun ton. Vandanberghe en Bu3'«se zijn in 't geheel niet tevreden. De eerste beweert, dat Ala- voine hem gehinderd heeft in den eindsprint en hij aldus geklopt werd. Buysse beweert dat hij de vierde is aange komen, een half wiel achter Defraye, en dat verscheidene getuigen zulks kunnen bevesti gen. Wat er ook van is. de olficieelërt die de aankomst, moesten vaststellen, hebben hem geli geklasseerd mei de 4 die volgden op Tibergiijen eli hem 11 puntert geg"ven Dat de overwinning van Alavaine to wijten is aan 'hot Jraagrijden der anderen is gemak kei ijk te bewijzen. Hij verloor twee minuten te Coutances, om een band te herstellen, haalde liet peloton eenige kilometers verder in, en op vijftien kilometers afstand van den eindpaal, stopte hij wederom gedurende twee minuten, om zijne mulliplicalie te veranderen. Hij haalde het peloton in op een kilometer van den eindpaal. Dat Defraeye en Vanden Bcrghe, die wisten, dat zij hunne tegenstrevers zouden kloppen in den eindsprint niet sneller reden, is aan te nemen zij waren zeker te winnen; doch de anderen, ais Thys, Buysse en Sal mon, hadde i zulks moeten voorzien en belet ten door hunne vaart te versnellen. Deze rij ders hebben echter eene verontschuldiging hunne onervarenheid in ba an koersen als de Ronde van Frankrijk. Ze zullen de les ont houden Zooals altijd hebben de Belgen hunne kans dapper verdedigd en zich in de eere plaatsen goed hun deelgenomen. Zij hebben nu toch de gewoonte aangenomen, dat zij nu maar voortdoen. Een rijder heeft het in den XIIIden rit moeten laten steken Charpiot kon niet meer en i.s per auto te Cherbourg aangeko men. De rijders hebben te Cherburg ook wat te feesten gehad. Vooral de afzonderlijken waren in hun schik. Pratesi en Everaerts, cjie ëerste en tweede aangekomen waren in deze kategorie kregen elk 70 fr. van do gemeen teoverheid. Odin, een rijder uit de streek kreeg het bedrag eener inschrijving, voor hem ge opend. Hij ontving niet minder dan 725 fr. Vole rijders zullen in de ronde zooveel niet gewonnen hebben. Met veel genoegen hebben wij aan de Tenj toonstelling der schilderwerken van Mevrouw Dutry-Tibbaut en de heeren Dutry en De V0: een bezoek gebracht, 't Is de moeite, en indruk die men heeft als men de zaal binnéf stapt blijft bestaan na alle werken zorgvuldig nagezien te hebben. Mevrouw Dutry laat zich doordringen yap het innige onzer viaamsche dorpen; 't zijn wel onze boerenwoningen Nummer 19 vinden wij bijzonder wel gelukt. De Waterverfschilderingen van Mevrouw Dutry zouden naar mijn oordeel veel winneU in diepte indien hetvoorplan kloeker bewerkt werd. In den heer De Vos vinden wij een kennis vollen zeeschilder, rijk coloriet, studeert bij zonderlijk de oogenblikkelijke impressiën waarover men veel habiliteit moet bezitten. Van zijn beste vinden wij 1 en 4. 't Een geeft goed het onstuimige der zee, en 't ander de rust van een kalm én avond weder. In nummer 1 ziet men de baren woest door een klotsen terwijl door een wolkbreuk het licht er schitterend op nêer valt. Nummer 7 geeft ons een bewijs van het fijn dichterlijk gevoelen dat de schilder bezielt. 5 en 8 twee flinke typische koppen nakend on- wêer,goede impressie van een schuil die voor den storm vlucht. 9 flink geborsteld. De heer De Vos ziet veel kleur en 't zelfde mag gezegd worden van zijn medetentoonstel- Ier de heer Dutry. Deze heerondergaat eenigs- zins de invloed der Dendcnnondsche school. Nummer 29 geeft ons bijzonderlijk dieimpret- In hem vinden de beukenboomen eon op rechte minnaar, luj studeert, doorgrondt goed huu karakter en geeft, liet juist wéér.- Nummer 33: 't zijn wel de boomen gelijk of een goede opmerker ze in de bossclien ziet van onder bemorst n met bun forsche wortelen de grond vastklampende gelijk de armen van een inktvisch. Nummer 28 de eerste stralen eener winter zon doen boom en gevallen bladeren zachtjes gloeien. 32 fijne grijze stemming 35 siolt ons volkswoningen voor beschenen door een stille ondergaande zon. 34 Molen te Meirelbeke hangt goed ineen. 36 oude gevejs in T-msrhe doet mij rog deülcen £(p de ItaJihauSehè muur, doch men kan zulke oog'Mtbhkl.'tn tegen tfèn avond in Vlaanderen ook hebben. Tk weffcctm Mevrouw Dutrv en de lieeren Dutry en De Vos hartelijk proficiat (Jvër bun tentoonstelling en ik hoop dat lmt. Aalstërsch kunstminnend 'publiek hen goed zal waar deuren. De tentoonstelling blijft open tot P August!, MARKTPRIJZEN Aalst. —26 juli. llopn.m »vf, in opslag, beschikbaar fr. 180. Nieuw g.Mva? in afslag, fr. 90. P.nderl'ecP.l. 26 juli Markt Kalveren 1356. priis por i ito op voel fr. 0,'JO a 1,'rt 1,25. Oudenaarde 55 juli A; rdappelen 5.00. boter 0. «leren 2.2". viggens 45. konijnen 3,00. Gent Veemarkt van 54 juli d te koop gestelde dieren: Vette koeien 1Melkkoeien 8; Groote ossen 0; Jonge ossen 14; Vaarzen 18 Stieren 12. Varkens 5-J Kalveren 206; Ma> gere beesten 116; Schapen 3, Lamineren 0, V ig- genen 430. De goede stalbeesten golden van 1,75 tot 1,95. De kalveren van fr. 1,70 tot, 2.3(1 per kilo, ge slacht. vleesch. De schapen van fr. 1,20 tot 1,40 per kilo, ge slacht vleescii. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,35 tot fr. 1,45, volgens kwaliteit. Gseraa-rsclhertjen 24 juli. Tarwe de 100 kilos 24,00Masteluin 1. haver 25,60; Rogge 16 00; booucn 23."'O; Aardappelen 8,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,05 a 3,10 eieren per 25, fr. 2.f5 ruw vlas 0.94. Mechelen. Arondmarkt. Er waren 1569 manden met verschillende vruchten ter markt gebracht. De prijzen waren prin- cessen 0,-15 a 0.50 bloomkoolen 12 a 18.00; nieuwe erwten 0,07 tot 0.u8 torna Ion 0.30; snijboonen 0,30 lot 0,40 aspergiën de bus sel 0,00 tot 0,00 aardappelen 7,00 8.00. Goffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 m., breedte '1 in., diepte 0,65 m. Zich te bevragen Gfoole Markt, 2-2, Aalst. 920 P ELAN GRIJKEQ EN EESKUNDIGE ONTDEKKING Een groep geneesheeren komt een geneesmiddel te ontdekken, dank aan hetwelk, geene tandpijn 5 minuten kan weerstaan. Leg de Dentinol in den tand of op het tandvleesch, de pijn moet onmiddelijk verdwijnen... Dat waarborgen wij volstrekt. Gij zult verbaasd slaan over de snelheid in de verzachting der pijnen, welke op de schrikkelijke smarten volgtAa'-zelt niet indien gij tand pijn hebt. Gaat onmiddelijk bij uwen apotheker de Dentinol halen. Het is watensehappelijk Onmogelijk, dat de pijn nog blijft duren... 1,25 fr. de fiesch, welke meer dan een jaar heel uwe familie vrijwaart. Om alle mis greep te vermijden; draagt deze annonce mede en eischt volstrekt Dentinol (licht rooskleurig zakje). Het is de eenige middel om genezen te zijn. AalstApotheken Gallebaut en Do Vallconeer Ninove, Cobbaert Geeraardsber- gen, Van D^vume Dondermonde, Roman Wetleren, Cleemputte Oudenaarde, m alle apotheken Ronse, Isolabella Lokeren, Cools en Wauters Temsche, Miller St-Nikolaas, De Poortere Vilvoorde, De Broeek, en overal "7^8

De Volksstem | 1912 | | pagina 3