Helena Mi NIEUWSBERICHTEN. Erg ongeluk op de Schelde te Antwerpen De aanslag op den E. H. Fleuret Spiegelfaliriek A. L. MEYVAERT 2 Schandalen op het kerkhof te Toulon. Bi) 't nazien van den dienst der kerkhoven feeeft de adjunct van den maire van Toulon ontdekt, dat het centrale kerkhof hot voor- Werp was van hatelijke knoeierijen. Eeuwigdurende concessies, schijnbaar ver baten, 2ijn verkocht, de doodkisten in lood iijn gesmolten en de lijken in den grond ge dolven. De bewaarder en de hoofddoodgra ver worden beschuldigd en men vraagt hunne afstelling. Verscheidene andere bedienden Zullen insgelijks gestraft worden. Deze zaak maakt groote opschudding te Toulon. De staking der zeelieden. Bloedige vechtpartij. Te Marseille is gisteren hevig gevochten tusschen stakers en niet-stakers. Er werd mét messen gestoken. Een Italiaan, niet-staker, is ernstig gekwetst door een messteek in volle borst"Twee stakers weiden lichter gekwetst. Twee stakers zijn aange houden. De misdaad van Sèvres. Eene nieuwe aanhouding. Eene nieuwe aanhouding heeft plaats gehad in deze zaak. Mad. Clerc had gesproken van eenen professor van En- gelsch, die veel bij haar kwam. De dienst der veiligheid heeft hem gevonden, 't Is ze kere Sarlis. De man is gisteren nacht aan gehouden en naar Versailles gebracht. Schip in nood bij dikken mist. Er hoersclit dikke mist op de kust van de Mid- dtllandsche zee. De Semafoor van Toulon signaleert op de punt van Langoustier een groole pakketboot, die gestrand is en nood seinen doet. De mist belet de juiste plaats aan te geven waar hel schip zit. Er is hulp gezonden. De brand te Epernay.Onredbaar.Zooals gemeld is, is er van de drie slachtoffers nog Slechts een gevonden, namelijk de schrijn werker Delus, die geheel verpletterd was onder de ijzeren balken en de stukken met selwerk. Men wanhoopte gisteren nog de andere slachtoffers te hereiken, namelijk de policie- hrigadier Despas en de electricien Monpuits, daar do brand 's middags nog voortduurde en de opzoekingen onmogelijk maakte. Men denkt zelf dat er een vierde slachtoffer is, een werkman van het afgebrande huis, tlochon genaamd, die sedert Donderdag ver dwenen is. Op bevel van den prefekt zal men genie troepen naar Epernay zendon, om de ver brande gebouwen neer te leggen, daar men verdere ongelukken vreest. Nieuwe wijngaardplaag. Een nieuwsoor- tig insekt. De bestuurder van do Fransche wijhbouwstatio maakt bekend, dat in de wijnbergen van Narbonne een insect is aan getroffen, dat zich hij duizenden op de jonge druiven neerzet en deze binnen enkele dagen doet verdrogen. Het insect is tot nu toe in Europa nog nergens gevonden. Daar het mogelijk is, dat hot naar elders verhuist en liet zich buitengewoon snol vermeerdert, heeft de minister van landbouw besloten, ook andere staten mot het voorkomen van dat insect in kennis te stellen. Duitscliland.. Dood van den SaKsischen Kabinetsover ste. M. von Ollo, eerste minister van Saksen en staatsminister, is te Dresden over leden. Misdaad te Posen. Eon schrikkelijke misdaad werd gepleegd te Posen. Men ont- dekte er het lijk van eon inkasseerder. Hot was geheel naakt en draagt de sporen van overvloedige slagon. Al de aders waren met geweld doorgesneden. De plichHge is eene vuige lichtekooi. Deze lokte den jongen in haar huis waar de ongelukkige vermoord werd. Engeland. Voor de nationale werkstaking. Tom Mann, Havelock Wilson. Harry Gossling en Robert Williams gingen naar Huil om de 42e vervolg, Niels, niets minder dan de waarheid, en deze, oh! hoe verveelde mij die eeuwige strijd, met mijzclve, met die gedurige vraag, zoo dikwijls gesteld, en zoo dikwijls in mijnen geest beantwoord. Ongeduldig wandelde ik op en neer de ka mer, en wanneer Mevr. Middleton met een brieljo dat zij mg te lezen gaf, binnentrad, was ik tevreden iets te hebben dat den loop mijner afmattende gedachten kwam verande ren. 't Briefje was van Henri om zijne zuster te meldeu dat Alice ziek was, en verheugd zou zijn haar to zien. Zult gij er naartoe gaan vroeg ik. Wilt gij gaan, allerliefste f antwoordde zij. Ik verwacht 111 ij non vader om twaalf ure, en ongetwijfeld zal uw bezoek Alice meer be hagen dan 't mijne. Is 't rijtuig aan de deur hernam ik en mij verzekerd hebbende dat het daar stond, liep ik naar boven om mijnen hoed. Terugge komen, opende ik de deur der eetzaal om te zien of Edward vertrokken was. Hij was alleen en toen ik binnentrad, zegde hij Gaat gij naar mevrouw Lovell Ja zg is niet wel te pas, hoor ik, en zij wenscht mg te zien. Bemint gij ze zooveel als gij het mij eens verteldet 1 Ik bemin on bewonder haar, zooals gij het ook zoudt doen, indien gij haar kendet. Oh hoe zoudt gij haar waardeeren 1 Zij is geheel anders dan ik, voegde ik erbij met eenen diepon zucht. beweging te beginnen voor eene nationale werkstaking. Daarna trokken zij naar Liver pool, Cardiff* en andere havens. De dokkers en zeelieden van Huil besloten het werk te staken op het eerste sein en stemden eene toelage voor de Londensche stakers. Volgens Daily Telegraph schiet de Lon densche stakerspartij niet erg op met de voorgenomen staking over heel het land. De vergadering van bootwerkers te Huil heeft enkel eene solidariteitsstaking toegezegd, voor het geval andere Engelsche havens meedoen. En daarop is weinig kans. Men verzekert ook dat de onderhandelin gen met de patroons hervat zijn. Een leider van de stakers verklaarde, dat er hoop is op een bevredigend einde. Wilson, Mann en Gossling zetten inlus- schen hun veldtocht voort te Liverpool en te Glasgow. Op eene vergadering, die Zondag te Londen zal gehouden worden, zullen zij den uilslag meedeelen. Er zal dan heslist worden of de slaking te Londen kan voort gezet worden. Algemeene bedreiging van werkstaking. De North Staffordshire Miners Federa tion vertegenwoordigend 15,000 arbeiders stemde gisteren eene dagorde waarbij aan de Labour Parly gevraagd wordt eene alge meene werkstaking in te richten van mijn- werkeis, spoorwegarbeiders en andere werk- lielcen zoo de regeering geene doortastende maatregelen neoint om op treffelijke wijze een einde testellen aan het geschil der L011 densche dokwerkers. De hertog de Lorge verongelukt. Vrij dag avond is de hertog de Lorge. dio zich bij M. Arthur James, te Londen, bevond, zoo ongelukkig in do kooi van de lift geval len, dal hij twee uren later is overleden. J apan De toestand des keizers wordt onrustwek kend. De toestand van den Mikado ver ergert snel. Rond het paleis bevindt zich steeds eene groote volksmenigte, waaronder velen bidden. De kroonprins is in het paleis met zijne kinderen. De raad der ouderlingen en der ministers zetelt bestendig sedert Vrij dag middag. Men verwacht elk oogenblik het overlijden. Italië De voorzitter eener Turksche rechtbank in den Italiaanschen kerker. Een eigen aardig voorval heeft zich voorgedaan te Lucca, waar Turksche gevangenen thans opgesloten zitten. De voorzitter der burger lijke rechtbank van Rhodus, Gemil Bey, die naar Italië werd gevoerd als gijzelaar, be vond zich tusschen hen. Een Turksch soldaat insgelijks gevangen, werd te zijner beschik king gesteld als knecht. Hot schijnt echter dat Gemil Bey niet tevreden was over zijn knecht, want hij sloeg hem derwijze dat de jongen heel bebloed zicli bij de Italiaansche overheden ging be klagen. Uil dien hoofde werd de voorzitter van de rechtbank van Rhodus in den kerker gezet. Afschuwelijke misdaad van de vrije ze denleer.Een schrikkelijk drama viel voor te Giecia, nabij Avellino. Een dertigjarige boer, Pasquale, onderhield betrekkingen met eene jonge vrouw uit het dorp. De wettige vrouw van Pasquale vernam dit en verliet het echtelijk dak. Terwijl echter de boer op het veld werkte, werd hij eensklaps aangevallen door zijne vrouw en dezes vader en moeder. Hij kreeg ecu steen op het voorhoofd. Nauwelijks was hij van zijne verrassing bekomen, of een andere steen kwam met nog meer geweld op zijn aangezicht terecht. Dit was het begin van eene afschuwelijke moorderij. Do onbarmhartige vrouw naderde het slachtoffer en sneed hem den hals over. Alle drie zijn aangehouden. Edward werd rood en zeideIs zy met Henri gelukkig Ik weet niet juist of zij met hem geluk kig is ten minste gelukkig iu den gewonen zin des woords, maar ik weet dat ik vurig wensch dat zij gelukkig zij, en daarin is waarheid, Edward. Ik geloof u, antwoordde hij, en hij reikte mij zijne hand toe ik geloof u ondanks mij nen wil. Hij aarzelde en scheen iets meer te willen zeggen doch in hetzelfde oogenblik werd ik door mijnen oom in de naburige ka mer geroepen. Edward drukte mij nog eens de hand, en nam afscheid van mij ik klom in het rijtuig, dat verdween in de richting van de straat. WIL Aankomst bij Alice Henri in ernstig ge sprek met Helenavertelt haar zijne ge schiedenis en al zijne geheimen. Wanneer ik aankwam, wierd ik in den sa lon gebracht ik vond er Alice en Ilenri voor de eerste maal samen zitten. Zij zag er zeer bleek uit; haar hoofd rustte op hare hand, en toen ik binnen stapte, glimlachte zij en ver zocht mij nevens haar te zitten. Zij zeide dat zij in haar hoofd leed, maar dat het niets erg voorspelde het zou welhaast beteren. Ik raadde haar aan, den grooten bloemtuil met seringebloemen zoo dicht bij haar niet te plaatsen die gour was veel te sterk. Ik denk niet, dat hij mij hindert, zeide zij het was voor hem (wijzende naar Henri) zeer vriendelijk, mij dezen morgend dien tuil mede te brengen, en 't is mij eene ware vreugde dien te aanschouwen. Hij begon te blozen, terwijl zij dat zegde hij nam de vaas, in welke de bloemen stonden en droeg ze aan het open raam. Ik bemerkte niet dat zij nadeelig voor u DE VOLKSSTEM Een zeilyacht omgeslagen. Een persoon verdronken. Eenige Antverpsohe diamantbewerkers hadden samen met een zeekapitein een zeil yacht gekocht. Zaterdag deden zij er een zeiltochtje mede op de Schelde. Alles ging goed, en daar het weder aangenaam was, bleven zij zoo lang uit, dat het reeds half een ure s' nachts was, toen zij aan de Royerssluis kwamen. Op dat oogenblik werd het schuitje door een hevigen rukwind gevat en ondanks alle pogingen van den kapitein, die stuurde, sloeg het om. De vier inzittenden vlogen in het water. De kapitein had gelukkiglijk een alarm fluitje op zak. Hij blies om hulp en op liet Duilsch schip Arcturus dat juist voorbij vaarde werden de noodsignalen gehoord. Eene sloep werd le water gelaten en drie der drenkelingen, de kapitein Liévin Groen, Gerard Adderi en Leoiv .De Keghel konden gered worden. Van detv vierden opvarende vond men nog alleen de muts. Kapitein Groen had hem in de diepte zien verdwijnen, na geroepen te hebben: «Lievin, ik kan niet meer De verdronkene is een genaamde Adolf Colen, 2S jaar oud, diamantslijper, wonende te Borgerhout. Hij was gehuwd en vader van familie. Zijn lijk werd nog niet terug gevonden. De ontsnapten werden aan boord van den Duitschen stoomer verzorgd en rond 6 ure aan wal gezet. Zij heerden oifmiddelijk naar huis terug. Het is slechts toen de policie, door de moeder van Colen verwittigd over het ver dwijnen van haren zoon, opzoekingen deed, dat de vreeselijke waarheid vernomen werd. Een onderzoek is geopend, om 'de verant woordelijkheid vast te stellen. De toesiand van het slachtoffer Zondag namiddag was de toesiand van den E. H. Fleuret, het slachtoffer van den latten aanslag in het park van Brussel gepleegd, eenigzins verbeterd. Hij heeft evenwel vol strekte rust noodig en voorzichtigheidshalve hebben de geneesheeren alle ondervraging verboden, Ce moordenaar Volgens de liberale Etojle Beige zou Beyl, de moordenaar, nog geen advokaat gekozen hebben, doch gezegd hebben, dat hij in alle geval een advokaat móest hebben die tot de socialistische partij bghoorde. De verdedigers van Beyl Eene andere tijding wordt ook door de Eioile Beige in 't licht gezonden. Zooals men weet, werden onmiddellijk na den aanslag, opzoekingen gedaan in de kleederen van het slachtoffer, om zijne woon plaats le kennen. Men vond enkel eenige papieren. Toen het slachtoffer in het gasthuis op het lijdensbed uitgestrekt lag, vroeg het parket, dat de kleederen van den geestelijke naar de greffio zouden gezonden worden. Zulks gebeurde den Vrijdag morgend en alsdan vond men in den zak-van den soutaan een revolver met zes kogels geladen... Zoo meldt L'Eloile Beige. 't Is te hopen dat de E. H. Fleuret voort betert en weldra kan spreken. De zaak van den revolver zal dan wellicht opgelost wor den. Het priesterkleed is eene uitdaging Het orgaan der socialisten van Charleroi schreef dezer dagen waren, Alice, zeide hijindien zij het nochtans zijn, moet gij ze op zekeren afstand houden. Zij is inderdaad ziek, vervolgde hij, zich naar mij wendend zy heeft zich gansch ver moeid. Helena, gij moet haar overtuigen dat zij dat afgrijselijk ziekenhuis laat varen zij bleef daar gister zoo lang. dat zij nu met de koorts ligt. De geneesheer zag haar dezon morgend, en hij zegje dat hare onpasselijk heid uit zenuwachtige uitputting voortkomt. Gy zult daarvan ophouden, niet waar, Alice Als gy dat verlangt, antwoordde zij, op eenen toon die droefheid verried. Zij bleef dan den v'origen nacht tot twaalf ure, fluisterde hij my, met eene bewogene stem, in een klein gesloten kamertje, bij eene stervende vrouw. Terwijl wij op het bal waren dacht ik bij mijzelve en Alice's hand nemende, kuste ik ze met een gevoel van spijt, alhoewel God weet dat ik haar nooit noch door woorden, noch door gedachten leed gedaan had. Na eenige minuten, gedurende welke zij met moeite poogde te spreken, zonk haar hoofd op 't kussen van haren zetel, en zij viel in slaap. Hare handen waren samengevoegd en rustten op hare wanghaar doorschijnende bleekheid gaven aan hare fijn uitgesnedene trekken een uitzicht alsof zij i^it 't zuiverste marmer gebeiteld waren, en in hare volkome- 11e rust was zij schooner dan ik ze ooit gezien had. Henri en ik zaten eenigen tijd stilzwijgend nevens haar. Wanneer hare regelmatige ademhaling en haarontsloten mond getuigden dat zij in eenen diepen slaap gevallen was. stond hij op en sloot gedeeltelijk de blinden hij opende dan de deur van een klein zitka niertje en gaf mij teefcen hein te volgen. Ik gehoorzaamde, maar zette mijnen hoed op, en Wanneer HectorDenis, in de Kamer zegde dat hij niet wilde beweren dat de eeredionst, tot misdaad aanzet, sprak hij in algemeenen zin. Zijne woorden kunnen niet toepasselijk zijn met den Roomsoh katholieken gods dienst. Deze is eeno bestendige uitdaging tot gewelddaden en misdaad. E11 de liberale Journal de Mons van Ber gen voegt er nog hij dat men niet moot ver wondert zijn, als pastoors, paters en hunne aanverwanten eene broek van hetzelfde la ken krijgen.,.. Oh neen, liberalen en socialisten, zijn te gen den godsdienst niet... Brussel. Ongeval op de foor. M. J. M..,koffiehuisbediende,wonend in de Huiden- vettersstraat, sprong gisteravond op de foor. Zuidlaan, van een paardenmolen vooraleer deze stilhield. Hij viel en werd zwaar ge wond aan den neus en het voorhoofd. De ge kwetste werd in het Sl-Pietersgasthuis ver zorgd. Botsing. De automobiel van M. J.., nijveraar te Dendermonde, kwam Zaterdag in botsing,op den Hoek der Hippodroom- en Krijgslaan, met een elektrische tram. De schok was zeer hevig, de ruiten van het tramrijtuig werden verbrijzeld en een as be schadigd. De reizigers werden op elkander geworpen, doch niemand werd gekwetst. De automobiel van M. J.., werd totaal ver nield. Rijioielongeval. De gast van een varkensslachter, Leon Pelgrims,oud 19 jaar, reed Zaterdag namiddag over den steenweg van Vleurgat. Toen hij een automobiel wilde vermijden,werd hij met geweld op den grond geworpen, daar de vork van zijn rijwiel was gebroken. De geleider van den auto nam hem op. De jongeling werd gewond aan hot hoofd een zijner schouders werd ontwricht. Valsche munt. Tijdens de Nationale feesten, werdöii in de koffiehuizen van Brus sel en voorsteden vele valsche stukken van twee en van vijf frank in omloop gebracht. Zij dragen de beeltenis vail Leopold II en het zinnebeeld der Fransche Republiek. Deze geldstukken werden zeer goed nagemaakt. Brand. Over een 14-tal dagen ont stond plotseling brand in het koffiehuis Au Père de familie steenweg van Elsene.156. Het bovenste gedeelte van het huis werd ver nield. Zaterdag morgend, deden vlammen eensklaps de ruiten op de 2® verdieping aan stukken springen. Als de pompiers ter plaats verschenen, stond gansch de vocdieping in brand. Al wat zij inhield werd door het vuur verslonden. Uitgeplunderd. Een Mechelaar, X., ontving Vrijdag bij een notaris van Brussel, zijn aandeel in eene erfenis. Hij bezocht menig koffiehuis met twee vrienden, welke hij had uitgenoodigd. Als hij aan de statie kwam om naar Mechelen weer te koeren,was de laatste trein reeds vertrokken. Hij dronk nog eon glas hier en daar, kwam rond 2 uur van den morgend terug eu viel op eene bank in de wachtzaal in slaap. Als hij ontwaakte, stelde hij vast dat men hem al zijn geld en zijn zakuurwerk had ontstolen. Vaste vooruitzichten voor de maand Augustus. Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken opgeschonken met de bitier- peeën der Trappisten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 Laken. Een drama in de warande. De herbergier Luyckx, wonende Ern. Bock- slaellaan, hoorde Zaterdag avond hulpkre ten, geslaakt door eene vrouw. Ilij snelde toe in de richting van het park en zag eenen man die eene jonge vrouw mishandelde. Op het zicht van Luyckx nam de man de vlucht. I)e jonge vrouw vertelde dat de man haar aangerand had en haar twee messteeken had toegebracht aan de hand en den arm. M. Luyckx leidde de gewonde naar liet wacht- wikkelde mij in mijnen shal om onmiddelijk te vertrekken. Daarop zegde mij Henri met stille stem Nu Helena, kan ik eens met u alleen, zonder stoornis, spieken, en gij moet naar mij luiste ren. Ik antwoordde op denzelfden toon, maar met vastberadenheid Dit geweld is onverdraaglijk ik kan er mij niet aan onderwerpen indien gij mij zoo dikwijls laten hooren hebt, gij de macht en het inzicht hebt mij ellendig te maken, en het weinig geluk, dat mij nog overblijft, te vernietigen, doe voortIk ben in uwe klau wen. In mijne klauwen riep hij uit in mijne klauwen Helena, de tijd is gekomen, waar alles u moet veropenbaard worden, waar er geene geheimen tusschen ons moeten bestaan al wat ik u vraag is mij te willen aanhooren. Het is voor u nog meer dan voor mij, van het uiterste belang zulks te doen. Gister zag ik aan uwe en Edwards manieren, dat onderwer pen van zulke aangelegenheid als degene, dio ons ophouden in een gewoon gesprek niet kunnen behandeld worden, zonder eenen indruk te maken, die uwe eer zou kwetsen en gij kunt niet begrijpeu hoe dit gedacht mij gekwollen heeft. De vrede uws geestes, uwe faam, Helena, zijn my dierbaarder dan mijn leven zelfen uwe liefde gelijk de mijne kan niet baatzuchtig zijn. Henri, Henri, uwe woorden beleedigen mij. Ik ben inderdaad in uwe oogonlaaggeval- len, sedert dat gij, echtgenoot eener andere, tot mij van liefde spreken durft. - Niet van zulke liefde als de mijne. Gij denkt niet, Helena, gy gelooft niet dat ik zoo gemeen ben van hier, in mijn eigen huis, met mijne zieke vrouw in de kamer daarne- 30 JULI 1912 huis Tan den tram aan den Dikke Linde en zegde water en linnen te gaan halen om hare wonden te verbinden. Wanneer de herbergier terug kwam, was de jonge vrouw verdwenen. Welk geheim schuilt daarachter Brandstichting. Verleden nacht rond 4 uren, hebben kwaaddoeners het vuur gestoken aan de kleine drinkhall die ge- plaats is rechtover de kazerne der Ste.Anna- dreef in het park van Laken. Wrnneer de pompiers kwamen, was het kleine gebouw reeds afgebrand. Men vermoedt dat drie jonge kerels en eene vrouw, die den nacht in liet park doorbrachten, den brand zullen veroorzaakt hebben. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 8, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Thienen. Ongeval. Zaterdag was S... landbouwer wonende in de Beemden, bezig met koorn te pikken. Hij gleed uit en viel met de knie op de pik. De man had eene schrikkelijke wonde bekomen. Diefstallen. Ten nadeele van den daglooner Aug. Sch.., buiten de Leuvensche poort, hebben onbekenden uit een kofter al de spaarpenningen gerobberd. In de inopbouwzijnde huizen op den Moesdijk hebben dieven eene partij looden pompbuizen gestolen. Rijivielongeluk. Een wielrijder kwam Zaterdag, rond 5 uur, langs den Leu vensche steenweg gereden. Hij viel met zijn rijwiel in een der verschgemaakle rioolput- ten en werd met gebroken schouder opgeno men. Leuven.Slechte kerel. Eergisteren avond kwam M. Nys, per automobiel langs de Naamsche straat gereden, toen een kerel uit de Prelatenstraat, midden in de straat sprong, en met een hamer in de hand begon te zwieren, om don automobiel te doen stil houden. M. Nys stopte, en dan kwam de kerel met den hamer op de automobiel af. EI ij begon op het rijtuig en banden te slaan als een beze tene, zoodat de dainen die er inzaten hulp kreten slaakten. Toeschouwers sprongen op den kerel, en M. Nys maakte van de gelegenheid gebruik om naar het policiebureel te rijden. Een tijdje nadien, verscheen hij terug met een officier van policie en twee agenten. Intusschen was de kerel aan den gang met zijne dolle kuren uit te voeren. Hij moest een revolver hebben, zegde hij, en omdat een smid, die daar ter plaats was, hem geen wapen wilde geven, vocht hij met den man. en beet hem in hel been. Men heeft den kerel in verzekerde bewaring gezet. Schepdael. Een zinnelooze merpt zich onder eenen trein. Ziterdag avond, i.s lwngsheen de buurtlijn Ninove-Brussel een drama afgespeeld - Een 50jarige rondleurder, Frans Ringoot, bevond zich rond 3 1/2 ure, in ëene herberg. Hij werd plots door zinne loosheid getroffen en buiten springend, ging hij zich onder den buurttram werpen die juist uit Ninove aankwam. De ongelukkige Werd letterlijk onder de wielen vermorzeld. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maatschappij voor Werklieden en Kleine Landbouwers.Zie 4® bladzijde. Wette ren. Geioelddaden. Eene in woonster der Hekkerslraat, alhier liep giste ren van haren echtgenoot eene erge ramme ling op, zoodat ze gansch bebloed het plaatselijk politiebureel binnenstormde om er haar wedervaren ter kennis te brengen. Toen de politie ter plaats kwam, om de vrede en rust 't herstellen en den lieftalligen echtgenoot meende in verzekerde bewaring* te brengen, kwam de geslagene echtgenoote er tusschen en verzocht alles zonder gevolg te laten. Deze huistwist zette niet te min eene gansche gebuurte in rep en roer. vens. u van mijne liefde te spreken, met een ander inzicht dan om u te bewijzen, dat ik u# J uit al mijne krachten, wil beschermen tegen J de onheilen, die over uw hoofd hangen. Wees bedaard, Helena wees redelijk ik smeek u, j (vervolgde hij, terwijl hij mijne handen greep I en ze sterk vasthield alsof hij in wanhoop ver- j keerde) geheel den verleden nacht sloot Alice de oogeu niet. Na groote vermoeinis is I zij nu in slaap gevallen, en zij zal misschien j verscheidene uren rusten. Nooit zullen wij I zulke gelegenheid zonder stoornis ontmoeten, en niets zal natuurlijker schijnen dan hier te blijven, om haar bij hare ontwaking te ver- j zorgen en te verblijden. Bedrog bedrog altijd bedrog riep ik j uit, en ik viel in eenen stoel, die hij voor mij nevens 't venster geplaatst had. Hoe verfoei- j lijk voor mijne zielhoe hatelijk en verachte- I lijk voor mijzelve Maar ware het voor u geene versterking, Helena, mij uw hart te openen Ben ik uw j vriend niet geweestGij ziet hoe aandachtig, hoe voorzichtig ik ben om woorden uit te kie- I zen die u noch verschrikken noch beleedigen. Toon mij betrouwen, toon mij vriendschap, en gij kunt van mij alle poging verwachten, die een man kan doen, elke opoffering beko- f men, die eene vrouw kan eischen van dengene wiens ziel met haar vervuld is, wiens bestaan niet dan een lange droom over haar isJ Maar dat is niet wat ik te zeggen heb, riep hij schielijk uit, en opstaande liep hij op en nêer j de kamer, met zijne hand op het voorhoofd j wrijvend zich dan wederom nederzettend, sprak hij (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2