Oiutslene Giitieriïijzers. Zaailanta en EKiwp'Gffiden Samson Kina geef' j™;ht en KatiioMe Werkmanskring- Vreeselijk ongeluk in de fabriek Torley VsrbFoedarlngsfeesf der SPORTNIEUWS m FEESTWIJZER Weerkundige waarnemingen C. Praet-DE Witte te Dordegem ea Smeüetle. 30 JULI 1912 Verbrand. Gisteren voormiddag had de huisvrouw J. D'Hondt aan de Warande alhier hare kom melk te kooken gezet op de stoof. Hare kleine kinderen zaten op de na- bijstaande stoelen. Toen de melk gekookt was wilde de oudste dochter dezelve afzetten, toen eensklaps het jongste manneke op zijnen stoel recht stond en onverwacht de kóm melk uit de handen zijner zuster snokte met het ongelukkig gevolg dat de gansche kokende inhoud opzijn kleederen uitgestort werd. Op het gehuil der kleine kwam do moe der toegeloopen die onmiddelijk al de klee doren van het verbrande kind uitdeed en dan bestatigde dat het schrikkelijk verbrand was op borst, buik en rug. Dokter Verstraeten in allerhaast ontboden beeft het ongelukkig slachtoffer de beste zor gen toegediend. Hot verdriet der ouders is groot en voor namelijk van den vader die in de nabijheid aan het werken was. Diefstal. Onbekende schurken heb ben er hun vermaak in gevonden in de loka len der scholen van den Boschkant te drin gen en er verschillige schoolbehoeften te stelen. Om hunne schurkenstreken te vol trokken vonden ze niets beter dan de weinige levensmiddelen zooals boter, brood en koffie, die de kloosterlingen er houden voor hun dagelijksch gebruik ten gror.de te werpen en mot de voeten te vertreden. Db policie heeft vermoedens en denkt do lieftallige gasten weldra beet te hebben. Baldadigheden. Onbekende nacht ridders hebben in den afgeloopen nacht ver schillige ruiten uitgeworpen ten huize van Alice Van Ilecke in den Molenbeek alhier. Do bewoners die door het gerucht gewekt werden hebben verschillige gasten do vlucht zien nemen. De policie zoekt de schelmen pa;-irslig op. Lede. Slagen. Na eon twist ont staan wegens de kinderen is in den Langen- akker een gevecht ontstaan tusschen buur vrouwen. Zekere vrouw Thas weid zoo erg mishandeld, dat zij door een geneesheer moest verzorgd worden. Eene klacht is neergelegd. Rij wiel ongel uk. Zondag morgend ging Camiel Van H..., van den Heipias qen toertje doen per rijwiel. Hij reed in ecne diepte, waardoor het rijwiel brak en hij ten gronde stortte. Van H... bleef geruimen tijd Dewustcloos ten gronde liggen. Hij -was erg g-ekwetsl aan den rechterschouder en klaagt )ver inwendige pijnen. Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublemenlstoffen, opspellen en cremeeren van lullen en kanten gordijn. Karei Alt, Geranto CELINE VAN LAN DE YT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 EXAMENS AFGELEGD Do volgende Heeren, oud-studenten van hel St-JozefscollegQ .nebben hun examen afgelegd aan de Hoogeschool van Leuven. M. Victor Bamps van Merchtem, bet laatste examen van doctor in geneeskunde, met groote onderscheiding. M. Jules Verbkeck van Boom, exarnen van doctor in geneeskunde, 2® proef. Aan de^Paculteit van Namen. M. Omer Van Breugel van Aalst, examen van kandidaat in le proef. Gisteren had de tweede verplichtende al gemeene vergadering plaats. Vele leden waren opgekomen om den gekenden redenaar M. Am. Simoens van Gent te hooren spreken over volksverzekering Ongelukkiglijk op het laatste oogenblik is M. Simoens ziek gevallen. De bereidwillige heer Th. De Becker, tot wien het bestuur van den Werk manskring in die noodwendigheid zich begaf, heeft dan eene voordracht gegeven over mutualiteit en herverzekering. M. De Becker heeft op klare en duidelijke wijze het groot nut, ja de groote noodzake lijkheid der horverzekering getoond. Om te bewijzen met welke overtuiging de groote propagandist en werker voor herverzekering I gesproken heeft, mot welke aandacht liet volk zijne gemoedelijke en leerzame voor dracht aanhoord heeft, hoeven wij alleenlijk dit aan te stippen dat, na de vergadering, de onvermoeibare heer Secretaris De Kegel de handen vol had om nieuwe leden op te schrijven voor het ziekenfonds. Ook vele huisvaders hebben aanstonds hunne kinderen laten inschrijven in het nieuw gesticht zie kenfonds Het welzijn onzer kinderen. Wij weten dat M. De Boeker geene sclioo- nere belooning betracht. De geachte en beminde Voorzitter van den Werkmanskring, M. Baron L. de Bethune, dankte in welgepaste woorden den gevier- den voordrachtgever, de hoop uitdrukkende den lieer De Becker, nog meermaals in den Katholieken Werkmanskring te zullen zien. in dien Werkmanskring wiens ziekefondsen de eerste zich laten inschrijven hebben in de herverzekering-, in die zoo nuttige inrichting bewerkt en bestuurd door den lieer Volks vertegenwoordiger Moyersoen en den ieve- rigen heer De Becker. Wij sluiten dit kort verslag met de woor den en den wensch van M. De Becker "Mochten welhaast al de leden van den Ka tholieken Werkmanskring deel maken van het Ziekenfonds en de Herverzekering dan, nog meer dan nu. zullen wij uilroepen leve de Katholieke Werkmanskring. DE VOLKSSTEM wijsbegeerte en letteren, TE AELST. Maandag morgend werden onze stad het gerucht verspreid dat een werkman in de fabriek Torley verongelukt was. Hot was ongelukkiglijk maar al te waar. Rond 7 ure wilde de genaamde Hyppoliet Spilaels, 18 jaar oud, wonende Iweinslraat helpen een riem op leggen. Op een gegeven oogenblik werd de jongeling door den riem medegesleept en verscheidene malen rondge slingerd, daarbij tegen zoldering enz. gesla gen wordende. Toen de ongelukkige einde lijk ten gronde plofte, was Dij vreeselijk ge steld. Het hoofd was gedeeltelijk afgerukt en verder had hij erge breuken en verwondin gen over heel bet lichaam opgeloopen. Hij was op den slag gedood geworden en genees kundige hulp kom niet meer balen. Stukjes vleesch en beenderen lagen alom in de zaal verspreid,hingen aan zoldering en muren, op de mekanieken enz. bo grootste ontroering heerschte in de werkzaal en verscheidene ooggetuigen moesten weggebracht worden... Onmiddelijk werdt do policie verwittigd, die de noodige vaslellingen deed en de over blijfselen van het lijk deed verzamelen en naar het doodenliuis overbrengen. Het parket is verwittigd en wordt tor plaats verwacht. Nadere bijzonderheden. Ziehier hoe volgens een werkman, die bij het opleggen van den riem hielp, het ongeluk gebeurde Daar het opleggen niet gemakkelijk ging, was Spitaels op eene ladder geklom men, orn den riem op don bovenste poclie te leggen, terwijl de meestergast, M. Ivesser, hij middel van een koordje den riem boneden trachtte op te trekken. Men moest geweldig trekken en eens klaps toen men er zicli niet aan verwachtte, schoof de riem geheel op de poelie. De mees tergast kon nog achteruitspringen, doch Spitaels werd den arm tusschen de poelie en den riem gevat en medegesleept. Zijn lichaam werd verscheidene malen door eene opening van een vijftigtal centimeters, tusschen de bovenste poelie en de zoldering getrokken, en vooraleer het machien kon stilgelegd, worden, was de arme jongeling reeds ver morzeld Zaterdag 27 Juli hielden de G. O. van het arrondissement Aalst in hun gewoon lokaal Het Paviljoen een verbroederingsfeest- ma al, den heeren gekozenen der kiesom schrijving eerbiedig aangeboden. Waren aanwezig de Z.E. HH. Kannuni- lcen Roelandts, pastoor-deken en V. Thi- baut, dekanalen schoolopziener; de EE. HH. Pastoors Vlerick, eere-iuspecteur, Redant, diocesane schoolopziener en A. Van Heuver- zwyn, schoolbestuurder heeren Advokaten Moyersoen, B0Ü de Bethune, werkelijke en plaatsvervangend volksvertegenwoordigers, D1'De Gooman uit Ninovo, Adv. De Hert, plaatselijke Schepen© van Onderwijs, V. Diericx uit Geerardsborgen, Th. Van Heuver- swyn, Voorzitter van het Gouwverbond der C. O. uit Synghem en meer dan 100 onder wijzers uit de 5verschillende kantons saam- gekomen. Hadden bedankt en levens hun innig spijt uitgedrukt de vergadering niet te kunnen bijwonen: HII. Staatsminister Woeste, Sena tors De Sadeleer en Baron do Kerchove, Hoogleeraar Van Hecke, alsook een tiental onderwijzers. Te 15 uur. werd, naar voorvaderlijk ge bruik, het feest door beiaardspel aange kondigd. De feestzaal was heel lief versierd de lichtbeelden van Z. H. Paus P.'us X en Z. M. Koning Albert bekleedden eene in 't oogval lende eereplaats. Do dischgenooten bekenden volmondig dat de hospes Mr. Em. Vande Maele, ons een hartelijk ontvangst had voor bereid en allen lof verdiende voor de wijze waarop hij den tafeldienst had ingericht, als mede voor de zoo puike en keurige-bereidge- rechten. De Z. E. H, Deken stelde den eersten heil dronk voor aan Paus Pius X. In eene wel doordachte rede deed de begaafde spreker uitschijnen, het goed bet groot deel dat de R. K. Kerk door do eeuwen heen heeft nomen aan de opvoeding en het onderwijs van liet volk, evenals den heilzamen invloed, die den godsdionst uitoefent op de vorming- van geest en hart hij de kleinen. Volksvertegenwoordiger Moyersoen toost te op den voorspoed van ons geliefd Vor stenhuis. aan welk het land zooveel te dan ken heeft. Hij haalde passend het deel aan uit het 's Konings troonrede, waarin onze Welbeminden Vorst steunt op liet hoog be lang dat Hij stelt in de verstandelijke en zedelijke ontwikkeling van zijn volk. De Voorzitter van 't Verbond, heer Ver- hegge, sprak over do erkentelijkheid voor bewezen weldaden verschuldigd. Hij betoog de waarom de onderwijzers erkentelijk hoe ven to zijn, en hoe zij hunne sdiuld van dankbaarheid best zouden kwijlen. Na vooreerst den Gever van alle goed te hebben bedankt, bracht hij eene roerende hulde aan hoofdminisler Bon de Broqueville, aan minister Poulet en aan de leden der rechterzijde voor Kamer en Senaat en wees op al bet goede door lxen in de laatste tijden aan de onderwijzers bewezen en dankte daar na nog eens op echt humoristische wijze de j den voor Kamer en Senaat immer voort de belangen onzer nationale scholen zouden blijven verdedigen Op den groei en bloei zoo besloot hij,van het Christen onderwijzers- verbond Heer Vincent Diericxdankte op zijnebeurt al dezen die tot bet welgelukken van het heugelijk verbroederingsfeesten hadden bij gedragen, voornamelijk den Meester des huizen met den Voorzitter des Verbonds. Hierop stelde Meester Becckman uit Ninove onder algemeene toejuichingen voor, in een eerstkomende vergadering den Voor zitter van bond Aalst plechtig te feesten. Meester Van Heuverswyn, de voorzitter van hel Gouw-Verbond, wijst nogmaals op verbeteringen, welke het huidig Staatsbe stuur aan den toestand der Lagere onderwij zers bracht. Hij zet de aanwezigen dringend aan ieverig voort te werken en allen in het begin der Septembermaand den Landdag der G. O. in Doornik bij le wonen. Vergeten wij ook Vader en Zoon De Craecker uit Lede niet. Eerstgenoemde, die zoo kundig liet klavier wist to houden, ter wijl zijn zoon, een virtuoos van allereerste gehalte, heel de vergadering doorzijn wel luidend gezang in verrukking bracht. Met tegenzin zagen de ambtgenooten het uur van vertrekken naderen en bij het weg gaan boorden we gedurig herhalen «Schoon welgelukt broederfeest dat zich minstens elk jaar eens zou moeten vernieuwen Men weze gerust, daar zal ernstig op nagedacht worden. Een dischgenoot. ■"Wi li-i/jj clen. ROME FRANKRIJK De laatste rit: Le Havre-Parijs 317 kim. H.H. Senators en Volksvertegenwoordigers van liet arrondissement, deleden van het beschermkomiteit, den heer voorzitter van den Oost-Vlaamschen Gouwbond der G- O. en verzocht ten slotte op aller duurbare ge zondheid liet glas to ledigen. Volksvertegenwoordiger Bon L. doBéthune, antwoordende namens de gekozenen, dankte oor het hartelijk en gul onthaal en spoorde de G. O. aan steeds eendrachtig en vol ver trouwen op den ingeslagen weg voort te gaan, wel wetende dat hunne afgevaardig- Zondag morgend om 4 ure en eenige minu ten werd te Le Havre de kontrool geopend voor den laatsten ril. Garrigou kwam de eerste teekenen. Aan Defraeye, die heni kort volgde, werd eene geestdriftige ovatie gebracht. Zulks had zijne reden, -daar het voor den dapperen rijder voldoende was, binnen den bepaalden tijd te Parijs aan te kornen, om de Ronde van Frankrijk te winnen. Men kon hem niet meer inhalen... Om 5 ure werd het sein gegeven. De Ita liaan Albini, ziek zijnde, had het opgegeven en vertrok niet meer. Na 5 kilometers wordt Oudin ten gevolge eener bandbreuk achtergelaten. Deruyter er. Everaerts ondergaan wat verder hetzelfde lot Voorbij de kontrool van Bonouville, is hel klimop en Pieter Heusghem, Lafourcade, Cornet, Henri Alavoine, Leliaert, Dumont, Guyot, Pi-atesi, Haiquet,Devroye en Maitron moesten achterblijven. Te Fecamp zijn er nog steeds een dertig tal rijders in hel hoofdpeloton. Dhers, Ringeva), Salmon, Tfberghien, Louis Heusghem en Faber krijgen ook band breuk en worden vergeten. Spiessens volgt hnn slecht voorbeeld. Te Notre Dame-du-Salut, op nauwelijks 56 kiloineiers van het vertrekpunt zijn zij nog slechts met tien in het hoofdpeioton, namelijk Alavoine, Defraye, Coomans, Tliys, Garrigou. Leonard. Borgarello, Lain- bot, B«ysse en Van den Berghe. Er wordt sterk gereden. Faber. Salmon en Tiberghien geven al wat zij kunnen en te Conteville (85 kim.) zijn zij wederom bij de hoofdgroep. Lambol blijft er eenige oogenblikken stil houden om zijn rijwiel na te zien. Hij moet gedurende een tiental kilometers hard trappen om weder bij het hoofdpeloton te komen, doch 't is moeite verloren, want op dat oogenblik springt een zijner banden. Faber en Coomans moeten te Dieppe ook herstellen. Garrigou, Alavoine en Defraye gaan zeer snel aan de leiding, doch Frans Faber komt niettemin wederom bij en ontsnapt zelfs en te Gisors beeft l\ij reeds een minuut voor sprong op bet peloton, dat nog beslaat uit Garrigou, Defraye, Salmon, Thys, Buysse Figuet, Louis Heusghem, Christophe, Rin- goval, Spiessens, Leonard, Borgarello, Dhers, Devroye, Guyot, Coomans en Van den Berghe. Faber geeft zooveel hij kan, doch hij kan het tegen gansch de bende niet houden en weldra'wordt hij ingehaald. Op hunne beurt gaan Garrigou, Defraev en Alavoine er van door, doch ook zonder ander gevolg dan dat er eenigen uit het hoofdpeloton gelost worden. In peloton van 9 man komen zij in den velodroom van Prinsenpark aan. De strijd is zeer hevig en de plaatsen werden erg betwist. Alavoine toont zich de beste en zegepraalt met eene lengte op Van den Berghe. De fraeye, dio toch gowonnen was, reed zach tjes op de piste der loopkoersen en liet de anderen onder hen de zegepraal betwisten. Pas had Defraeye zijne ronden afgelegd, of een der talrijke Belgen, die zich in den velodroom bevonden, klom over de omhei ning, met een grooten bloemruiker en wenschte hem iii naam der aanwezige Bel gen geluk. Zulks was een waar signaal Allerwege werd de pisto ingenomen door de geestdriftige Belgen en Defraeye werd in triomf rondgedragon. Hij kon zelfs zijne 5. Di.fraeye Odile (Belg) in 10 u. 55 m 1 s. 2/5 ö.Bujsse Marcel (Belg) in lOu. 55 m. 1 s 3/5 7. Tiberghien Hector (Belg) in lOu. 55m 1 s. 4/5 8. Garrigou Gust. (Franschm) in 10 55 m. 2 s.; 9. Borgarello (Italiaan) in 10 u, 55 m. 2 s. 1/5 10. Frangois Faber (Luxemburg.) in 10 u. 55 m. 7 s. 1/5 11. Salmon, (Belg) in 10 u. 55 m. 52 s. 12. Ringeval(Franschm) in 11 u. 7m. 40 s 13. Co,omans, (Belg) in 11 u. Sm. 20 s.; 14. DTIers (Franschm.) in 11 u. 9 m. 24 s.; 15. Spiessens (Belg) in 11 u. 11 m. 51 s 16. Figuet(Franschm,) in 11 u. 11 m. 54 s.-, 17. Devroye (Belg) in 11 u. 12 m. 29 s. 18. Chrislophe(Franschm.) in llu.33m.6s. 19. Heusghem L. (Belg) in 11 u. 13 m. 8 s.; 20. Eigeldinger (Franschm.) in 11 u. 13 m 7 s. 1/5; 21. Guyot, (Franschm.). 22. Deloffre, (Franschm). 23. Harquet, (Franschm). 24. Lambot, (Belg). 25. Courcelle, (Franschm.) 26. Pratesi, (Italiaan). 27. Maitron, (Franschm). 28. Engel, (Franschm). 29. Heusghem P.J.(Belg). 30. Druz (Franschm). Algemeene klasseering EINDUITSLAG 1. DEFRAEYE 49 2. Ghristophe 1051/2 3. Garrigou 140 4. Buysse 1491/2 5. Alavoine 147 6. Thys 1491/2 7. Tiberghien 150 8. Devroye 164 9. Spiessens 167 10. Salmon 1671/2 11. Heusghem Louis. 1761/2 12. Vandenberghe t 194 13. Borgarello 222 14. Faber 229 15. Engel 241 16. Deruyter 255 17. Coomans 2611/2 18. Lambot 265 19. Pratesi 304 20. Guyot 3111/1 21. Deloffre 3211/2 22. Figuet 335 23-. Leonard 342 24. DTIers 355 25. Heusghem t 358 26. Everaerts 364 '27. Maitron 3G6 28. Cornet 398 23. Lafourcade 398 30. Ringeval 508 Wat Fraayken gewonnen heeft. Als officieële prijzen heeft Defraeye in de ronde van Frankrijk 7750 fr. verdient. Daarbij komen echter nog tal van prenaiën, zoowel gewonnen van bijzondere, schenkers, als deze die als gewoonlijk aan de rijders betaald worden door de fabrieken van rij wielen en'banden. Zonder overdrijving mag mer. zeggen, dat de ronde van Frankrijk, buiten eene wereld beroemde faam aan den overwinnaar en diensvolgens talrijke goede en opbrengende verbintenissen, nern in klinkende speciën, wel eene kleine 20,000 fr. zal opbrengen. Dat er bij hem wel acht dagen rust zal af mogen, hoeft niet gezegd te worden. Wij zullen morgen nog een en ander me dedeelen over de andere Belgen, die de eere- plaalsen bekleeden in don grooten baanlgpers welke komt te eindigen. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 4 Oogst. Officieele inhuldiging van don bloe menhof op het Burgemeesterplein. 11 Oogst. Deelneming van 't Koninklijk Gezelschap van 't Land van Riem, met Eere- en Workendeleden aan de Gonsciencefeesten te Antwerp:efi De vrienden der maatssliappij wot- den eveneens lot den uitstap uitge.- noodigd zij kunnen zich laten inschrijven in ?t lokaal«Beyershóf» Groote Markt. 11 Oogst. Jaarlijksche reis van den Reizi gers Club van den Katholieken Werkmanskring Reis naar Brus sel en Ter vuren. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» vaA St-Martensgesticlit. Opvoering van De Kerk vervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Gansendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN 4 Oogst. Om 5 ure nanoen, geeft de knappe Klauwaarlsgilde een Conscience- avond, in de feestzaal van den IvatliKring. M. Lambrechts zal er eene voordracht geven over den Grooten Vlaamschen Schrijver. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht cle datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. MARKTPRIJZEN Aalst. —29 juli. Hopmarkt, onveranderd, beschikbaar fr. 180. Nieuw gewas in afslag, fr. 85. Geei-aarsdfeergeit 29 juli. Tarwe de 100 kilos 24,00 Masteluin 19,50; haver 25,')Q Rogge 19 00; boonen 23,00: Aardappelen 8,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 2,80 a 3,00 eieren per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.91. Hoornbeesten 3S0, Viggenen 161. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst. Lango Zoutstraat, 6 29 juli, 15 uro: eereronden niet doen. De welverdiende zegepraal der Belgische klenren, was nergens zoo dnpper en zoo hartelijk toegejuicht geworden. Orde der aankomsten. 1. ALAVOINE JEAN (Franschman) in 10 u. 55 m. 0 s. 1/5. 2. Vandenberghe René (Belg) in 10 u. 55 m. 0 s. 4/5 3. Leonard (Franschm.) in lOu. 55m. Is.; 4. Thys Philippe (Belg) in 10 u. 55m. 1 s. 1/5 Barometer 756-5 Thermometer 22°5 Wind: west Vooruitz. regenaehtia Al wie liet goed zicht van zijne oogen wil bewaren, verfoeit de slechtste brilgla zen, maar wendt zich naar HET HUIS AALST 6, Lange Zoutstraat6, waar men men zich eenen allefijnsten bril lean verschaf fen to beginnen aan 1,50 fr. MEN VRAAGT Ter fabriek Bosteels-De Smeth. Breisters grof en fijn, voor binnen of builen buis. StiksterS| leerjongens. 933. OPENBARE VERKOOPING van goede De Notaris DE VIS, te Arlst. zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van paimslag en gelagen, openbaar verknopen. GEMEENTE OORDEGEM. Eerste koop. Een perceel Bouwgrond, gele gen te Oordetrem, aan dcri Grooten Steenweg, bekend ten kadaster sectie E de 1 van nummer 145c, groot volgens meting 13 aren 71 centiaren. lende noord de Beek, o«vst Mijnheer de Burge meester Sehelstraete, zuid den Grooten Steen- eg, west koop Twee hierna. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond, te Oordegem, als voorgaande, bekend u-.f kadaster sectie E, deel van nummer 143e. groot volgens g 12 aren 79 centiaren, palerure noord de Beek, oost voorgaan e koop, /nul den Grooten Steenweg, west «Ie kim'ere-: D'Haese. Beide konpen in gebruik bij Donatus Schol- laert, te Oordegem. Dfrpe koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem, wijk Landecem. bekend ten kada ster sectie E, deel van nummer 271 a bis, groot Igons meting 60 aren -15 centiaren, palende oord M. Stas de Riehulle, oost. M. De Scliaep- meester, zuid het beekje, west den volgenden oop. In gebruik bij Frans Van den Steen, te Oorde- em. Vierde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem. wijk Landegem, bekend ten kada- ler sectie E. deel van nummer 271 A,bis, groot volgens meting 45 aren 5 centiaren, palende noord M. Stas de Rtchelle, q'ost voorgaande koop, zuid het Beekje west M Car don de Licht- gebuur en M. Stas de Richelle. In gebruik bij Gustaaf Meuleman te Oordegem v ijfde koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Oordegem, aan de baan i.. <r Vliorit'e, bekend ten kadaster sectie C. nummer 139.-.. •■root vol gens meting 49 aren 5'J centiaren, palende noord dekinderenOpdebeevkef.de erven Dooreman, oost d<; Baan. zuid de kinderen J. B. De Corle, west M. Van Dorpe. In gebruik bij J Van Langenhove en Victor Dirckx, te Oordegem. GEMEENTE SMETTERE. Zesde koop, Een perceel Zaailand, gelegen to Smetlede, aan do Kauterliaan, bekend ten kada ster sectie B. deel van nummer 180n en c, groot volgens meting 52 aren 57 centiaren, palende noord Louis Mortens nu anderen, oost de Dame wed. Van Hnu wernnu reu, zuid clen volgende koop, west de K au ter haan. In gebruik bij Valentine Van Caelenberg, te Oordegem. Zevende koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Smetlede, aan de li auterbnan, hekend ten ka daster sectie' B. deel van nummer ISOb en c, groot volgens meting 16 aren, palende noord 'oorgaande koop, oost Dame wed. Van Hauwer- meiren, zuid den volgenden koop, west de Kaïv- •terbaan. In gebruik bij Vital De Pauw, te Oordegem. Achiste Koop. Een perceel Zaailand, gele gen te Smetlede, als voorgaande, bekend ten kadaster sectie B, deel van n. 180b en 180c, groot 30 aren 1 centiaar, palende noord voorgaande koop, oost dame wed. Van Hauwermeiren, zuid dame wed. Vital Sckockaert en anderen, west de Kaulerbaan. In gebruik bij Constant De Smet, te Smetlede. Negende Koop. Een perecel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetlede, Molenhoek, bekend ten kadaster sectie B, deel van n. 34, groot volgens inetiirg 16 aren 90 cen tiaren, palende noord de baan tusschen Oordegem en Smetlede. oost M. De Vuvst, zuid de erven Meerschhaut en M. Sehockaert, west den vol genden koop. In gebruik bij Vital De Pauw. Tiende Koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetlede, Molenhoek, bekend ten kadaster seelie B, deel van n. 34, groot volgens meling 15 aren 75 cen tiaren, palende noord de baan tusschen Oorde gem en Smetlede, oost den voorgaancien koop, zuid de erven Meerschhaut, westf den volgenden koop. In gebruik bij Domien Hoffelinck. Elfde Koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, gelegen te Smetlede, Molenhoek, bekend ten kadaster sectie B, deel van n. 34, groot volgens meting 23 aren, palende noord de baan tusschen Oordegem en Smetlede, oost den voorgaanden koop, zuid de erven Meerschhaut, west het Arrnbureel van Oorde gem. In gebruik bij De Smet-Bauwens. Zitdagen. Instel, Donderdag 29 Oogst Verblijf, Donderdag 12 September Telkens om 3 uur stipt namiddag, ter herberg In St-Martivus -, bij den heer Donatus Van der Vurst, te Oordegem, Gentschen Steenweg. GELD: Te bekomen ten kantoore van voornoeiaden Notaris DE VIS. 1912.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3