Helena Mlddleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. No! slachtoffers van liet vliegen 2 Februari 1911. Zij brachten den nacht door in een logementhuis der Chavannesstraat. i De E. H. De Jonghe en zijne meid werden in den nacht van 28 Februari tot 1 Maart vermoord. Men had te Dampremy eenige vingerin drukken genomen, doch deze gaven geene bepaalde uitslagen. Betere uitslagen worden nu van de onder vraging verwacht. DuitscblaudL. Kapitein Kostowitsj. Sedert zijne aan komst te Leipzig, wordt kapitein Kostowitsj dagelijks twee en zelfs driemaal voor don onderzoeksreclitergebrachl.Hij wordt vooral ondervraagd omtrent de bescheiden en de briefwisseling die ontdekt werden in de kamers van den Russische luitenant Nikolski te Dusseldorf. Deze wordt insgelijks van Dusseldorf naar Leipzig overgebracht en zal morgen geconfronteerd worden mot Kosto witsj, die loochent met hem als spion betrek kingen te hebben gehad. Uit bij Nikolski aangeslagen papieren blijkt dat hij voor zon ding had artillerie-stukken en teekeningen te bemachtigen in de Ebrahrdt-fabriek te Dusseldorf. Zweden. Het ongeluk aan boord van de Fylgia De Fylgia, die onlangs te Antwerpen bezocht was een van de oorlogschepen, die Oscar II vergezelde bij de ontmoeting van koning Guslaaf van Zweden en den Gzaar van Rusland. Er komt nu een draadloos telegram, meldende dat Woensdag, toen er op de Fylgia salutschoten golost werden er een ernstig ongeluk gebeurde, waarbij de artillerist Bengtsson aan de rechterhand ge kwetst en nog vier andere personen minder ernstige kwetsuren bekwamen. - Op 't bevel des konings is de Fylgia daarop aanstonds naar Karlskrona vertrok ken. Zoodra de Fylgia draadloos in verbinding kon komen met Karlskrona kwam het vol gend nader bericht van den bevelhebber, graaf Wachtmeister. Bij het salutschieten ging een schot af alvorens het mekanism kon gesloten wor den. Dit schot deed eene nabestaande kist met zeven schoten ontploffen. Larsson werd vreeselijk gekwetst en stierf eenige uren later. De rechterhand van Bengtsson werd deerlijk gehavend. Vele andere personen kregen ongevaarlijke brand- en vleesohwon den. Hun toestand is bevredigend. De koning en de koningin kwamen onmid- delijk aan boord. De koningin zond bloemen en vruchten. De C/aar zond zijn vleugel adjudant, om zijne deelneming te betuigen. Door welke oorzaak liet ongeluk is gebeurd kon nog niet niet zekerheid worden vastge steld verschillende verbalen zijn in om loop. Volgens het laatste bericht moet Larsson de kardoes toen bij ze op hare plaats wilde brengen, tegen het kanon hebben gestooten zoodat de poeier er uitsijpelde. Dit moet toen door resten van 't voorgaande schol in bsand gestoken geworden zijn en de ontplofing liebhen veroorzaakt. Ruslan dL, Stoomboot spoorloos verdwenen. De stoomboot Kichineff van do vrijwillige vloot, die onlangs Vladivostock heeft veria- ton met talrijke passagiers aan boord is ver dwenen. De opzoekingen zijn tot hiertoe zonder gevolg gebleven. IJ sland. Schipbreuk, 11 dooden. De visclikot- ter Siloen, die in Isafjord aan 't werk Nvas, is gezonken. De 11 opvarende zijn verdron ken. 43° vervolg. Ik zou beter begonnen hebben met u de omstandigheden van mijn leven te verhalen zij zouden u de moeilijkheden, in welke ik gewikkeld geweest ben, doen begrijpen, en u <le smarten, die ik onderstaan heb voor oogen leggen smarten die door liet spijt en de ver zekering, dat ik er de schuld van was, neg verdobbeld zijn. Hebt gij op zulke wijze geleden, Henri Ob dan spreek voort want ik zal u begrij pen ik zal met u medelijdon hebben, al bad er niemand geen meer. Dat weet ik, Helena daar bon ik van overtuigd. De omstandigheden hebben tusschen ons eene hinderpaal geplaatst, die nooit liadde moeten oprijzen maar in onze gevoelens moet eene overeenkomst blijven bestaan, die nooit iets lean of zal vernietigen. Herinnert gij u dat, wanneer ik 't kollege verliet, ik te Elm- sley drie of vier weken heb doorgebracht Ja, ik herinner het my 't was dan dat gij en Edward mij als eene volwassene vrouw begont te aanzien, en dat wij die lange wande lingen, die mij innig aan u beiden verbonden, samen in den buiten maakten. Zoo was het, hernam hij en die dagen waren de laatste, die ik ooit buiten angst en zorg geleefd heb. Ik keerde soms tot hen terug, en doorleefde- ze wel eens in gedachten, tot dat ik alles, wat tusschen dien tijd en den te- genwoordigen gebeurd is, uit mijn leven en mijn geheugen veria gde te doen verdwijnen. Doch 't een is zoo onmogelijk als 't ander. Frankrij k Een schrikkelijk ongeluk op een dak. Verscheidene telefoonplaatsers wilden Za terdag avond een draadnet nazien, dat zich op het dak «ener mouterij bevond, in de rue de la Gazelle, te Le Puy, toen opeens een hunner, Jean Merle, 27 jaar oud, die hel eerste opgeklommen was, achterover ten gronde viel. De monteerder, Plantin, klau- terdo vervolgens op het dak, doch werd ten gronde geworpen. Men droeg hem in eene naburige apotheek, waar doktoor's hem de beste zorgen toedienden. Wat Merle betreft, deze was op den slag gedood. Terwijl men den armen Plantin verzorgde, wilde de werkopziener Hugonnet zich reken schap geven van de oorzaak van het ongeluk, doch hij stortte weldra op zijne beurt neder. Hij overleed Zaterdag nacht. Men kan het ongeluk niet uitleggen dan door het vallen van een draad met felle strooming op het zinken dag der mouterij. Oostenrij k Builenpest. Hot bacteriologisch onder zoek heeft bij den tweeden machinist van de «Amphitrite» builenpeslbacillen doen ontdek ken. Men vond in het schip veel doode ralten en men heeft het aanstonds in quarantaine geplaatst. De «Amphitrite» is den 19 Juni van Mer- sina vertrokken, en den 4 Juli te Triest aan gekomen, na onderweg verscheiden havens, waaronder Port Said en Alexandria, te heb ben aangedaan. De cholera. Een onderzoek. Te Minds- zent in het comitaat Csongrad is een geval van cholera en een verdacht ziektegeval, waarvan men vermoedt dat het eveneens cholera is, voorgekomen. Toch is het bacteriologisch onderzoek nog niet ten einde. Een gezondheidsinspecteur is gezonden, om de noodige maatregelen te nemen. Denemarken Groote werken op den Faröer. De regeering hoeft bestoten op de Faröer be langrijke werken uit te voeren, welke twee millioen kronen zullen kosten. De haven van Thorsliaven, voornaamstad der eilanden, zal vergroot en uitgediept worden. Nieuwe wegen zullen aangelegd, verschei dene scholen en een museum zullen opgericht worden Moorwosan De syndicale beweging onder het zeevolk. De Syudikale beweging onder de Noor- ■sche zeelieden ontwikkelt zich meer en meer. De zeeliedensyndikaten worden talrijker en talrijker en zullen spoedig in staat zijn het op te nemen tegen de patroonssvndikaten. De voornaamste centrums van deze beweging zijn Kristiana, Bergen en Trondhjem. De syndicaten der Noordsche zeelieden maken zich gereed lot oen politieleen strijd, waarvan de ernst aan niemand ontgaan zal. Er zou kwestie zijn van eene algemeene slaking van zeelieden, die voor (Joel heeft de regeering te dwingen van baar ontwerp van vermeerdering der vloot af te zien, waarvoor eene eerste som van 20 millioen kronen gestemd is. Grcote houtmagazijnen in brand. Uit Trondhjem wordt gemeld dat de houtmaga- zijiie.n in Meraker eergisteren nacht geheel zijn afgebrand. De schade wordt up ongeveer een millioen kronen geschat. Turkyë Een kristene minister van Turkyë en het einde van den oorlog. In de Duitsche pers wordt gewezen, als op een voorteeken van het einde van den Italiaansch-Tnrkschen oorlog, op hel feit zonder voorgaand© in de Turksche geschiedenis, dat M. Nouradour- ghiam, de nieuwe minister van büïtenland- sche zaken, Christen (Armeniër) is on dus vooral bij machte zal wezen de belangen van Turkije en de eischeu van Italië tot het slui ten van den vrede overeen te brengen. voegde hij er zuchtend bij, en voor een oogen- blilc bracht hij zijne hand aan 't hoofd en bleef stilzwijgend. Ehwel, hernam hij na eene poos, ik verliet Elmsley, en begaf mij naar Loudeu; daar leefde ik dadelijk in de grootste verkwis ting, en voerde een leven wieus omstandighe den ik mij schaam in uwe tegenwoordigheid te herhalen. Meteeneinkomst die mij moeilijk 't noodige verschafte om als een heer te leven maakte ik allerlei buitensporige en verkwis tende kosten maar bovenal was mijne drift voor 't spelen in dien tijd, zoo groot, dat het leven mij geene achting scheen te verdienen, indien ik de middelen niet had om haar te kunnen voldoen. Weken lang verkeerde ik in eene koortsachtige gesteltenis, mijne nach ten waren in dagen veranderd, en gedurende de weiuige uren van slaap niet van rust die mijne krachten vernieuwden om tot de speeltafel terug te keeren, werd ik in mijne droomen, met afgewisselde blijdschap en wan hoop, zoo levendig alhoewel niet zoo duidelijk als in mijne wakkereuren door het geratel der teerlingeu en de beweging der kaarten gefol- ferd. In 't eerste (de oude geschiedenis van al zulke gevallen), won ik oneindig veel. en dit moedigde mij aan om mijnen inzet gedurig te verdubbelen, zoodanig dat ik, bij het keeren der fortuin, bijna zonder het te weten, in groote schulden geraakte, ver boven al hetgeen ik in staat was ooit te kunnen beta len. Niettemin bleef ik spelen, een schijn van geluk kwam mij nu en dan eenekoortsachtige hoop geven, toch eindelijk een deel van het verlorene te kunnen herwinnen, lk speelde voort totdat mijn staat zoo wanhopig werd, dat ik er niet meer dierf aan denken. Zoolang er mij eenig geld overbleef, be taalde ik wat ik verloor daarna geraakte ik jd schuld bij verschiilige speelhouders en ik DE VOLKSSTEM Japan Dood van den Keizer. De laatste be richten luiden dat de keizer van Japan over leden is. De keizer zal vooral naam hebben in de geschiedenis omdat onder zijn bestuur, Japan den grooten Rus geklopt heeft. Cliina. Groote brand 4000 huizen vernield. Er is een brand uitgebroken te Kholso.waar door meer dan 4000 huizen verwoest zijn. Bijna aide goederendepots zijn afgebrand. De brand is gesticht door leden van de volks- milicie. die al de geredde koopwaren gesto len hebben. Australië Wetsontwerp tegen staking en uitsluiting. Er is een wetsontwerp neergelegd ip het parlement van Queensland, voorziende de instelling van een stelsel van scheidsgerecht, dat in zekere gevallon verplichtend kan ge steld worden. Degene die een uitsluiting zal uitlokken, zal strafbaar zijn met eene boete van 2500 fr. en degene die eoue staking zal uitlokken of er aan deelnemen met eene boete van 1250 fr. Verscheidene werklieden en patroonsvereenfgingen zijn er tegen. E5\ilgarië Erge wanorders te Sofia. Een zeker getal arme inwoners van Sofia hadden open stadsgronden bemachtigd en er zich wonin gen op gebouwd. Donderdag laatstleden is eene afdeeling policie en troepen tor plaatse gegaan om d© huizen af te breken en de indringers te verdrijven. Een deel dezer laat- sten bood wederstand. Talrijke policiebe- dienden werden gekwetst. Versterkingen kwamen en de menigte werd uitgedreven, terwijl de belhamels aangehouden werden. V ereenigd.e-Staten De moord op M. Rosenthal. De ge naamde Shaliro, eigenaar van den automo biel die gediendheeft aan den moordenaar van den speler Rosenthal, heeft volledige bekentenissen gedaan. Daaruit blijkt dat de misdaad gepleegd is door eene goed inge richte bende. Vrijdag zijn nog drie andere aanhoudingen gedaan. Onlusten in Virginia. Erge oulusten hebbon plaats gehad in Oost-Virginia, te Point-Greek. Twee agenten der veiligheid zijn gedood. De onlusten duren voort. De mijnwerkers hebbon telefoon- en telegraaf draden doorgesneden. Het. gouvernement heeft in alle haast troepen gezonden. De ge meenschap per spoorweg is opgeschorst. Do maatschappijen vreezen dat de mijnwer kers treinen zouden doen springen. Argentinië. Zotte prijzen voor een Tenor. Caruso, de koning der tenors, thans te Buenos-Avres. trekt krachtens een niet zijn impresario aan gegaan contract, 7.0U0 dollars vjoor elke vertooning. Dit maakt voor 12 vertooninger. 250.000 fr. De luchtvaarder Fischer en zijn mekani- cien Kugler zijn Zaterdag, nabij Munch en (Duitschland) van eene aanzienlijke hoogte met hun -luchtschip gevallen en op den slag dood gebleven. Twee officieren der luchivaarlstatie van Metz, (Duitschlanddie éen verkennings tocht deden in de'richting van Treves, moes ten bij hunnen terugkeer landen tusschen Palaem en Sierck. Een lak van e#.en Jioom geraakte tusschen de schroef, waardoor de motor niet meer werkte en het toestel naar beneden plofte. Het luchtschip was gansch vernield. De luitenant Scliwotzkopf van het 14° regiment huzaren werd gekwetst. Een luchtvaarder, die twee passagiers aan boord van zijn luchtschip bad medegenomen, werd tijdens zijne vlucht door eene lievige mist overvallen en botste met groot geweld op een hangaar staande op het vliegplein van Joliannislal (Duitschland). Een der pas- leende geld bij mijne kennissen, di© vriende lijk of onvoorzichtig genoeg waren het my toe te vertrouwen. Ik verloor nog liet gekl van anderen, wie ik beloofd had op gestelnen dag te betalen. Wanneer do bepaahJe tijd ver scheen, en ik onmogelijk mijne beloften kon volbrengen, was ik verplicht briefjes aan mijne sclmldeischers te teek'enen voor eenen lateren termijn. Deze dagen verschenen ook en zij vonden mij wederom onbekwaam om te betalen. De moeilijkheden in dewelke ik ge wikkeld was, de vernederende verschoonin gen die ik moest gebruiken, en de nog meer vernederende bedreigingen en verwijtingen die ik moest onderstaan, zal noch moet ik u uitleggen. Het zij nog genoeg te zeggen, dat ik met eene wauhopige vooringenomen, plechtig aan mijne schuldeischers beloofde hen allen den eersten dag der volgende maand t© vol doen, en van het vervullen dezer belofte hing af of mijne hoedanigheid van eerlijk man zou bevrijd of ongenadiglyk verloren zijn. Helena, ik kan u niet beschrijven wat ik m dien tijd geleden heb. Met eene onmogelijkheid strijden iets achtervolgen dat men nooit kan bereiken, onbekwaam om mijzelven te onderwerpen aan wat onvermijdelijk is, machtelooze razernij, smartvolle hoogmoed, knagend geweten, het het was schrikverwekkend, en niemand, heb ben om er mede te spreken, niemand tot wien mij wenden... Ed waarom, in Gods naam. spraakt gij mijjieü oom,waarom spraakt gij Kduard Midd- leton niet aan Eene uitdrukking van schielijk lijden, en een gloeiende blo^s verschoen op Henri's ge laat by deze vraag: Na eenoogenblik aarzeling zegde hij Ik moet u alles vertellen alhoewel dit verhaal mij zulk© smart veroorzaakt, dat zy sagiers werd evenals den luchtvaarder erg gekwetst de andere passagier had geen letsel. Zondag had te Guerche, bij Rennes (Frankrijk) een vliegfeest plaats. De lucht vaarder Luzatti vloog op een hoogte van 20 meters, toen hij door een hevige rukwind werd overvallen en het luchtschip tegen een boom terecht kwam. De luchtvaarder werd erg gekwetst en stervend naar het gasthuis overgebracht. Brussel. Stoutmoedige diefstal. Mevr. Samder, rentenierster, te Keulen, kwam Zaterdag avond met den sneltrein van deze stad in de Noordstatie aan. Buiten ont rukte een stoutmoedige dief haar het hand zakje dal zij droeg hetwelk juweelen, eene bèlangrijke som geld en toiletartikelen be vatte. De plichtige kon vluchten. Erge val. X..., der Villersstraat, kwam Zondag nacht thuis en plaatsle zich op het platform eener afhankelijkheid zijner woning. Eensklaps viel hij er af en werd ge- vaarhjit gewond aan den schedel.Men bracht den gekwetsten over naar't St. Pietersgast huis. In 't icater. Een schilder kwam 's nachts lang3 de Oeverpoort. Het was on geveer 2 1/2 ure. Op zeker oogenblik nader de bij walgend (want hij had een glasje te veel gedronken) de vaart. Hij wilde langs den oever voortstappen, doch het duurde niet lang of hij viel hals over kop in 't water. Oogenblikkeliik was de dronkaard ontnuch terd en riep uit al zijne macht om hulp.Twee werklieden snelden toe een hunner sprong in 't water en gelukte erin den drenkeling op te halen. Deze kwam er met een koud bad van af. Rijwielongeluk. Victoria Van der Borght oud 24 jaar, wonend op den steen weg van Dworp 88S, te Loth, nabij Halle, werd Zondag morgend in de Hoogstraat, omver gereden door den wielrijder- X.., restauratiebediende. Het slachtoffer werd zeer erg gekneusd. Geheimzinnige moordpogingEen policieagent kwam Maandag morgend, om 3 ure, langs de Beenhouwersslraat en be merkte een man, die gansch bebloed tegen een muur stond. Het bloed kwam voort van eene wonde aan den schedel en die door een messteek moest voroerzaakt zijn. De kleede- 'ren van den man waren verscheurd. De agent ondervroeg den gekwetste, doch deze wei gerde te antwoorden. Infusschentijd waren voorbijgangers toegesneld en een dezer duidde aan den agent een kerel aan, die eenige meters verder stond, als dader der moordpoging. Die aangeduide persoon vluchtte weg doch kon spoedig aangehouden en naar't policiebureel geleid worden. Een tweede getuige verklaarde toen dat liet too- neel op de Oude Koornhuisplaats voorgeval len was. De gekwetste werd naar 't gasthuis overgebracht, waar hij verklaarde W.... te heeleu, wonende Antwerpsche steenweg, te St.-Jans-Molenbeek. Hij weigert echter in lichtingen te geven over do wijze, waarop hij gewond werd. De aangehoudene is een Hollander, V.... genaamd. Hij houdt hard nekkig staande geheel onschuldig te zijn in de moordpoging, waarvan men hem beticht. Hij werd nieitemin in verzekerde bewaring gebracht. Een onderzoek is geopend om het geheim op te helderen. Het schijnt dat al de huishoudsters, lief hebsters van uitgelezen koffie, de bilterpeeén der Trappisten Viucart gebruiken. Zij welen wat lekker is. 1500f. St-Joost-ten-Ncode. Bestolen. Zon dagnacht weerkeerend op hare kamer, Bota- r.iekstraat, 8, bestatigde Mevr. Verbeeken, dat de deur werd opengebroken. Al de meubelen werden doorzocht. Eene som van all© misdaad zou moeten uitwisschen. Weet dan dat ik te Oxford in 'tspel smaak kreeg dat ik (laar op zekere wijze, dezelfde onvoor zichtigheid beging, en denzelfden kommer te lijden had als degene, die ik u beschreven heb, uitgenomen dat mijn verlies tot honder den in plaats van tot duizenden beliep. In dien tijd bemerkte Edward (later een gewicht op mijn hart lag, en hij bekwam gemakkelijk eene belijdenis van mijne uitzinnigheid en mijne moeilijkheden. Na mij verschiilige dagen daaromtrent berispt te hebben, gaf hij mij, voor 't beloop van mijn verlies, eonen wisselbrief, die hij voor mij van den heer Middleton bekomen had, op voorwaarde, dat ik hun beiden vast zou beloven nooit meer te herbeginnen. De brief van den heer Middleton was niet alleen ernstig, hij was ook verach tend en had ik dan maar één middel kunnen vinden om uit mijne moeilijkheden te gera ken, ik zou 't geld en de belofte, die men van mij eischte, verstooten hebben maar 't was vruchteloos er naar te zoeken, en met meer gekwetste dan erkentelijke gevoelens, gaf ik de gevraagde belofte. Hoe ik ze gehouden iieb, hebt gij gehóórd en nu kunt gij begrijpen dat ik eerder naar Amerika zou gevlucht zijn, en mij nooit meer in Engeland laten zien hebben, dan mij voor hulp of bijstand tot den hoer Middleton te w,enden. Het zou nutteloos geweest zijn mijnen vader aan te spreken hij heeft, zoo gij weet geen© andere inkomst dan hetgeen hij uit de geldkas der zeevaart ont vangt. Hier zweeg Henri, en liet eenen diepen zucht, als om moed te scheppen om voort te gaan. Hij ging tot de (leur der nevenkamer om zich te verzekeren (lat Alice vast sliep daarna zette hij zich terug nevens mij,en ging voort met zijne geschiedenis. 31 JULI 1912 450 frank, obligaties en eene kostbare ver zameling juweelen werden gestolen. De po licie werd verwittigd. Brand. Zondag morgend, rond 1 uur, werden de pompiers verwittigd dat er brand was uitgeborsten in het huis n. 39 der Berlotstraat. Zij snelden er onmiddelijkheen en zagen vlammen opstijgen uit het dak. De bewoners, die nog sliepen, werden in aller- haast gewekt. Daarna liepen de pompiers het gansche huis af zonder ergens brand te ont dekken. Zulks kwam hun heel zonderling voor. Een hunner klauterde op het dak en ontdekle er den brand. In den dag hadden loodgieters op het dak gearbeid en bij hun vertrek vergeten, een houlskoolvuur, dat diende om hun soudeerijzer gloeiend te maken, uit te dooven. De wind had do houtskool in alle richtingen verspreid. Laken. Gevecht. Zaterdagnacht rond 2uur. verwekten twee koetsiers on lusten in eene herberg op drn Antwerpscben steenweg. De agent L..., van Laken, die bon aan de deur wilde zetten, werd door een der ruststoorders gestampt op den onderbuik. De kerel bracht hem vervolgens een gewel digen stoot toe met het hoofd in volle borst. Een persoon die toesnelde ter huip, onder ging hetzelfde lot. De agent L..., werd naar het kommissariaat in de Masuistraat geleid, waar hem de eerste zorgen werden toege diend. Hij werd vervolgens naar zijne woning overgebracht en moest zich te bed le een. De twee koetsiers hebben de vlucht genomen, doch zijn beiden gekend. St-Jans-Molenbeek. Tramongeval. D© werkman, R. V..., Hovemerstraat, l» Molenbeek, werd in de Ribeauconrtstraat, door een electrische tram verrast en tegen den gevel van een buis geworpen. Hij w erd erg gewond aan de bil, de beenen en den schouder. Zijn toestand is onrustwekkend. tfJsaS S3 Cü'L-e t beste maagbitter. Anderlecht.Brand. Zondag rond middernacht ontstond er brand bij M. Bender graankoopman, Bergenschen steenweg, 408. Het vuur begon in eene plaats van bet ge lijkvloers, waar zich een gasmotor bevond, alsook eene hoeveelheid koopwaren. Het noodsein werd gegeven door de geburen. Doch eer de pompiers ter plaats kwamen, hadden de vlammen reeds eene groote uit breiding genomen. Na drie kwaart uurs werkeir gelukten zij er niettemin in de vlammen te overmeesteren. De schade is nogal groot. Wesembeek. Hevige brand. Maan- dagmorgend ontstond een lievige brand bij Petrus Vanderperren, nabij de kerk. Op eenig© oogenblikken stond gansch bet ge bouw in laaie vlam Ondanks de moe-ligo pogingen om bet vuur le overmeesteren, sloegen de vlammen over op de huizen van weduwe Janssens en van Jan Van Hemele." Aan blusscben viel niet meer te denken.Eene uur later bleven er. van.de drie woningen slechts eenige zwarte muren slaan. Eenige» meubelen konden gered .worden. De schade is aanzienlijk.. De oorzaak van den brand is onbekend. Het huis der wed. Janssens was de eigendom van Jan-Baptist Wouters, van St-Larnbrechls-Woluwe. Steksne. Rjwiel gestolen. Tijdens den velokoers, die Maandag namiddag in de Kerkstraat plaats had, werd het rijwiel van Theofiel Hoegeniers, gestolen. Lede. Gevallen. Maandag wilde da genaamde Leon Brondeel, 33 jaar oud, land bouwer, kleine pruimen trekken, op e^ns verloor hij het evenwicht, viel van zij na ladder en brak zich den linkerarm. Een ge neesheer geroepen, heeft hem verzorgd. Vi e rze I e- Pae p sge mKind verdron hen Zaterdag namiddag was vrouw Henri De Rick h^zig met kuischen. Er slond eene kuip water in het schotelhuis, tijdens ^en oogenblik onachtzaamheid, viel haar 2 jarig meisje in de kuip water en verdronk. Toen de vrouw water ging haion, vond zij haar kind verdronken. Omtrent zes uren van den dag, op den- welken ik mij verbonden had mijne schulden te betalen, na verschiilige malen op en neer de bestuifde en warme straten mot zware stappen doorwandeld.en verscheidene kennis sen, die mij den rug keerden, ontmoet te heb ben, begaf ik my in het kantoor van mijnen vader en vond hem aangekleed om te gaan noenmalen. Hij had zijnen hoed en zijne hand schoenen in zijne hand en scheen zeer onge duldig. Oh hoe gaat het, Henri, mijn jongen, zeidehij toen ik binnenkwam. Weet gij, mijn knaap, dat gij mij eenen grooten dienst zoudt kunnen bewijzen? Ik had don opperklerk hier om half zeven op het werk ontboden, gansch vergeten hebbende dat ik aanvaard had te Percij-Cross te gaan eten en slapen. Indien gij nu niets bijzonders te doen hebt, en hem hier kunt afwachten zal ik nog bij tijds op het maal aankomen. Maar wat werk i3 er te verrichten vroeg ik, terwijl ik mij op eene der banken van het kantoor gansch uitstrekte ben ik bpkwaam om het te doen Het bestaat alleen in deze schuif te ope nen, antwoordde hij en hij nam voor 5000 pond banknoten, die 's anderdaags noodig waren om eenige betalingen te doen. Er is hier in dit oogenblik niemand, aan wien ik den sleutel zou geven maar indien gij blijven kunt... Oh ik kan blijven, ik heb niets te doed. lk stak mijne hand vooruit om den sleutel te ontvangen, en had hem weldra in den zak; ik wenschte mijnen vader goeden avond en keerde terug tot mijne vroolijke overdenkin gen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2