Helena Mlddleton 0e vervolgingen in Frankrijk dsn Keizer van Japan NIEUWSBERICHTEN. MS§ dS flSOfl' ¥33 Spieyelfalirislc A. L. MEÏVAERT De Kempenaar de S'"3te 2 treeds vastgesteld. Doch daags vóór de uit voering, verkreeg de advokaat een onderzoek oVer de verstandvermogens van zijnen klant. Deze zal in een zothuis worden gesteld. De zwarte jagers. Eene bende kwaad doeners, die zich de Zwarte jagers heeten, verontrustte sedert eenigen tijd een gedeelte der Rijnprovincies van Westfelen. Onlangs nog pleegden- de bandieten een dynamielaanslag. De overheid besloot zich kost wat kost meester te maken van de Schurken. Eene brigade gendarmen en boschwachters gelukte er in, er eenigen te vatten. De gevan genen wilden hunne medeplichtigen niet ver klappen, doch eene huiszoeking bij de aan- gel)pudenen bracht er eenigen achter 't slot. Men sloeg ook eene groote hoeveelheid aller lei wapenen aan. In 't geheel zijn 37 bandie ten aangehouden. De anderen worden ijverig opgezocht. Hevige hitte te Berlijn. Zondag is te Borlijn de heetste dag van dezen zomer ge weest. De thermometer steeg tot 36° Celsius in de schaduw. Veel rnenschen kregen zonne steek. Bij het baden in de meren in den omtrek dor stad zijn verscheidene rnenschen verdronken. En gela nd Ruzie bij de roods kopstukken. Zeer weinig stakers zijn gisteren weer aan het werk gegaan. Orbell, een van de leiders van de staking, heeft gezegd, dat de staking oiiïcieel voortgezet zal w orden. De leiders van de Londensche stakers waren verbaasd, toen zij gislerennamiddag de vergadering van de stakers in het park van Soutwark bezochten, ten einde hun ma nifest nopens do hervatting van liet werk op Maandag aan te bevelen, toe te lichten en te verdedigen immers de tegenstanders van deze capitulatie hadden de vier tribunes ver sperd en voerden van daar af het woord. Onder toejuichingen verklaarden zij, dat zij het besluit tot hervatting van 't werk niet zouden gehoorzamen, maar integendeel de staking zouden volhouden. De bootwerkers hebben van bun vereeni- ging last ontvangen, om weer aan het werk te gaan, op de arbeidsvoorwaarden die voor de staking bestonden. Er komen nog altijd tegenstrijdige berich ten over de slaking. Orbell, heeften een onderhoud met een journalist verklaard,dat de staking was her vat, nadat gisteren is gebleken, dat de stakers niet gezind waren het werk te her vatten. Dé bedoeling van bet Zaterdag verschenen manifest van bet Comiteit was alleen om de stakers in de gelegenheid te stellen uit te maken of zij liet werk willen hervatton, dan wel de staking voortzetten. De bedoeling ervan was volstrekt niet om een drang uit te oefenen. O'Grady heeft meegedeeld, dat het sta- lungscomiteit een gevolmachtigd comiteit van vijf leden beeft benoemd, bestaande uit O'Grady, Cross, eon lid van den Bond van Wevers, Applelo», secretaris van liet Ver bond van Vakvereemgïngen, Gosling en Orbell. Het nieuwe comiteit schijnt bestemd om het bestaande comiteit te vervangen.' Dc secretaris van den Bond van Londen sche Bootwerkers heeft meegedeeld, dat het bestuur 8000 bootwerkers van Theems en Medway beeft aangeschreven om terstond het werk te hervatten, daar de patroons be reid waren om een bevredigende regeling to treffen. Vijfduizend lichterschippers echter hebben vanmiddag besloten om liet werk niet te her vatten, tenzij zij waarborgen krijgen dat de patroons de vroegere overeenkomsten in acht zullen nemen. Merkwaardige proefnemingen op de waanzinnigheid. Op het geneeskundig congres te Liverpool las Dr William Maule 44c vervolg. Ik was omtrent een kwartier alleen ge weest, wanneer de poortier van het kantoor binnenkwam en mg eene kaart behandigde, zeggende dat een heer buiten stond, en mij verlangde te spreken. Een onaangenaam ge voelen overkwam mij bij bet zicht van dien naam, die op de kaart stond, en terwijl ik den poortier last gaf om den heer in mijns ooms spreekkamer te leiden, en ik hem daar volgde, besloot ik inwendig met dien man ruzie te maken, en hem aldus eene gelegen heid te geven om mij den kop in te slaan, hetgeen mij in dat oogenblik het best scheen, w at mij kon overkomen. M. Escourt, zoo heette de bezoeker, was van het begin dat ik te Londen aankwam, een mijner beste vrienden geweesthij, meer dan iemand, moedigde mij in allerlei buiten sporigheden aan, en wel bijzonderlijk in mijnen drift naar 't spel. Dikwijls, wanneer ik besloten had den uitzinnigen weg, die ik volgde, te verlaten, had hij mij door eenige listige woorden weten te bewegen, en met de vrees, welke de wanhopige staat mijuer zaken veroorzaakte, den spot gedreven. Naderhand liad hij van mij groote geldsommen gewonnen en nu was ik hem tusschen drie en vier lui zend pond schuldig. Hg was altijd in goede betrekking met mij geweest maar ik had redens om te denken, dat hg een diergenen was, die de meeste geruchten tegen mij ver spreid hadden, en dat hij zijnen invloed op mijne andere schuldeischers heimelijk, op de meest valsche wijze gebruikt had, om hen te entraden mij langer krediet te schenken. Smith eene mededeeling over het gebruik van een uiltreksel van hersenweefsel bij de behandeling van verschillende gevallen van waanzin. De redenaar» gaf gevallen op waarbij hij hersenvet en galvet uit een gezond hersen weefsel had ingespoten bij personen die een begin van waanzin hadden. De uifslag was gunstig. Die mededeeling baart opzien. Geelectrocuteerd. Een werkman Riches, legde electrische draden tusschen Tulso Hill en Pockbam Rye, langs de haan op Londen, te Brighton. Eensklaps, ten gevolge van een misverstand, werd de strooming hersteld e:i kreeg Riches een schok van 60OCT volt. Gensters sprongen uit zijne vingers en uit zijne voeten. De dood was oogenblikkelijk. Prima Donna uit eene bleekerij. Mev. Army-Shervin, zangleerares te Londen, heeft eene jonge zangeres laten hooren, die zij ontdekt bad in eene bleekerij te Highgate. Miss Mac Cuin is 24 jaar oud en werkt van hare 14 jaar in eene bleekerij. Zij is de bij zonderste steun van hare moeder, weduwe 6ii van 5 jongere zusters. Over een zestal weken kwam een zonder linge grijsaard onder het venster der bleekerij de viool bespelen en vroeg aan de werk meisjes of zij geene bepaalde wijze uitver koren. Miss Mac Cuin vroeg naar het lied Voor alle eeuwigheid dat zij zelve zong begeleid door den ouderling. Deze was ver rukt en weende van blijdschap hij het hooren harer stem en zegde tot het bleekersmcisje Gij hebt eene goddelijke stem én eene kunstenaarsziel. blij geleidde haar hij Mev. Army-Scherwin die hem bekend stond als geestdriftige en liefderijke vrouw. Deze schonk aan de familie van het meisje een jaargeld en gelastte zich met de opleiding- van Miss Mac Cuin. De uitslagen zijn prach tig seliijnt het, en de jonge zangeres zal toe komend jaar verschijnen op een der groote operatooneelen van Londen. Kuslancl, Eene samenzwering tegen prins Katsura. Daar de St-Petersburgsche Okhrana uit Kharbine bericht kreeg dat een aanslag werd beraamd legen prins Katsura, werden kracht dadige maatregelen getroffen. Al de Japa- neozen en Koreanen uit St-Petershurg wor den strong bewaakt rn meer dan 30 geheime policieagenten werden ter statie gezonden waar de trein niet prins Katsura en de Japa- neesche afvaardiging moest aankomen. Een Koreaansch tooneelgezelschap verdween spoorloos uit de stad enkele dagen voor de aankomst van den prins. De policie is daar omtrent zeer ongerust. Bootongeluk. 10 dooden. Bij een regat ta te Kief, is een motorboot omgeslagen door de deining, veroorzaakt door een voorbij varende sleepboot. Van de dertien personen die in de motorboot zaten, zijn er tien ver dronken. Canada. De scheepsramp. De 200 passagiers en de post der Empress of Britainwerden overgebracht op de stoomboot Pretorian. De Empress of Britain keerde naar Que bec terug. Indië Een onverwacht legaat. William Busby een der leden van het orkest van een reizend tooneelgezelschap, kwam een dezer dagen te Melbourne aan. waar bij de onverwachte tijding ontving, dat hem een legaat van 170,000 fr. was nagelaten. Twee jaar geleden had Busly een kind liet leven gered, dat van de Chelsea Bridge in de Theems was gevallen. De vader van liet kind had hem toen 250 fr. tor hand gesteld, rnet de bijvoeging Later zult gij nog wel meer van mij hooren. De dankbare vader heeft woord gehouden. Vandaar het onverwachte legaat voor den muzikant, die dit bedrag zeer goed zal kunnen gebruiken. Met die gedachten in 't hoofd, liep ik naar de kamer, waar hij wachtte. Ik kan u juist niet verhalen wat tusschen ons geschiedde al wat ik zeggen kan, is dat ik in dat oogenblik zinneloos was. Hij sprak geen een woord voor 't welk ik hem persoonlijk kon aanran den lig gedroeg zich gedurig als mijn vriend; maar hij trachtte mij tevens te kwetsen, te beleedigen en te tergen, dat ik bijna razend werd. Hij maakte mij kenbaar dat, niettegen staande al zijne pogingen om bet te voorko men, mijne schuldeischers besloten hadden geenen uitstel meer te geven, en indien hunne schulden eenzelfden dag niet betaald waren, dat zij gedrag zouden veropenbaard, en zulke maatregelen genomen hebben, dat ik buiten alle gezelschappen, waarvan ik deel maakte, zou gebannen worden. Hij eindigde met zijn medelij den voor mij uit te drukken bij was bereid, zoo veel het hem mogelgk was, mijne schuld niet dadelijk af te eischen. Hoe zou ik u die beleedigende wijze afschilde ren, die in dat schijnheilig medelijden door scheen. Hoe moet ik u vertellen, hoe zult gij begrijpen wat in dat oogenblik in mij om ging? Ik richtte mij met fierheid op ik wilde hem zijn medelijden sparen en zijne verdraag zaamheid tot eene andere gelegenheid doen uitstellen ik zeide hem dat ik zou bewijzen dat zijne vrienden te haastig in hunne beslui ten waren, en dat ik, na hem voldaan te heb ben, hoopte dat lig de gelegenheid zou waar nemen om denzelfden avond te laten weten, voor zoo veel hem aanging,dat er geene reden bestonden om mijn gedrag als eerlijk man te beknibbelen. Ik zegde dit alles op eenen meer bedaarden toon dan ik nu tot u spreek, en ik verliet haastig de kamer. Veronderstelt gij waar ik ging Ik ging naar de schuif van 't kantoor, ontsloot zo, en telde het geld dat DE VOLKSSTEM Eene zuster in 't gevang. Over eenige maanden werd eene gast huisnon, Zuster Vanlentinien, van de Con gregatie van den H. Geest, tot eene boet veroordeeld voor onwettig uitoefenen der geneeskunde en der apothekerij. Zuster Va- lentinien verzorgde kosteloos sedert twintig- jaar de inwoners der wijk Penqueslen, te Inzinzac, Frankrijk, waar zij woonde. Zij werd in gansch de streek door iedereen ge acht, eu omdat zij de zieken wist te verzor gen, zonder do tussclienkomst van een ge neesheer, werd zij vervolgd en veroordeeld Ten gevolge harer veroordeeling leverde de burgemeester haar eeu getuigschrift af van behoeftigheid, waarmee zij aan 't gevang- kon ontsnappen. Doch, de fransche kerk ver volgers wilden dit geluigschrift niet erken nen voor de kloosterlinge. Den 15 Moert laatst kwamen twee gendarmen de zuster aanhouden. Doch de gansclie bevolking was te been en er had eene betooging plaats te gen de fransche blocards. Ook moesten de gendarmen on verrich terzake aftrekken. Maandag zijn zij echter weergekomen. Bij 't krieken van den dag zijn zij te Penquesten per automobiel aangekomen. Toen de kloos terlinge uit hare woning kwam om naar de mis te gaan, werd zij door de gendarmen aangehouden, die haar zonder eenigen uitleg in den auto duwden en in volle snelheid wegreden naar Lorient. Daar werd do Zus ter in het gevang opgesloten. Toen dit te Penquesten vernomen werd, had er eene groote opschudding plaats. Er zullen betoo gingen ingericht worden om de kloosterlinge in vrijheid te doen stellen. Wij hebben gisteren reeds het overlijden gemeld van don keizer van Japan. Ziehier nog eenige inlichtingen over zijn leven. Moutsou-Hito, was de 121® keizer van dat volk, dat men in de laatste jaren het gele gevaar noemde. In zijn rijk werd de aflijvige bemind lot de aanbidding toe en zijn naam zal onuitwisbaar blijven in de geschiedenis der natie, als dien van don grootsten weldoener en baanbreker op politiek en ekonomisch gebied. Vóór bij liet bewind van zijnen vader over nam, den 3 Februari 1867, was het de Slio- gun (hofmarsclialk) die feitelijk liet land regeerde, in naam van den Mikado. De Japansche regeering geleek veel aan de leenheerschappij welke 1000 jaar gele den in West-Europa bestond. Do hoofden van eenige groote familiën Daimios wa ren do leen hoeren van den keizer, en oor log-den gedurig tegen den keizer of onder el kander. Toen in 1868 de thans overledene keizer, tot Mikado gekroond werd. schafte hij een voudig de plaats van hofmaarschalk af deze, daarover verbitterd, verklaarde den oorlog aar. den löjarigen keizer, die de over winning behaalde, en zijnen troon te Tokio vestigde. Van af dat oogenblik begonnen de hervormingen, welke de bewondering van Europa afdwongen. Onder de ingeving van den jeugdigen, maar verstandiyen en krachtdadigen keizer werden de Japansche betrekkingen met Europa drukker de eene stad na de andere werd voor den handel geopend. De keizer deed de vervolgingen tegen de christenen op houden, en hervormde de gansche rechter lijke wetgeving en het muntstelsel hij ont laste de boeren, richtte het onderwijs in volgens de Europeesche begrippen, be schermde de kunsten, enz. In 1872 werd in Japan de eerste spoorweg aangelegd, die ook als eersten spoorweg in het verre Oosten gold. ik noodig had, 3500' pond, en ik zei in mijzel- ven, terwijl ik het nam Dezen nacht, om twaalf ure, schiet ik mij door den kop Ik sloot wederom de schuif, stak den sluitel in mijnen zak, keerde terug bij Escourt en gaf hem de banknoten. Hij buigde zich, en wilde mij de liaud drukken hij hoopte dat ik zijne goede inzichten in acht nam, beloofde dien avond stiptelijk te vertellen, wat tusschen ons geschied was, en vertrok. Ik vertrok ook doch wanneer ik de deur van 't kantoor open- do om mijnen hoed en stok te nernen, ont moette ik Harding. Ik moet u zeggen, indien gij het nog niet weet dat deze een halfbroeder is van mevr. Tracy, bijgevolg haar oom, zeide hij, wijzende naar de nevenkamer. Hij groette mij, en ver telde dat hij mijn vader in Piccadilly ontmoet had. Hg had zijne chees doen staan om hem te zeggen dat ik in 't kantoor op hem wachtte, en daarom was hij zoo snel mogelgk aange komen, in geval dat ik haast zou gehad heb ben. Ik geloof dat ik hem wonderlijk bezag want hij begreep er niets van, en zegde Mij dunkt dat gij niet welzgt, mijnheer, Niet te best stamelde ik, en ging buiten de deur. Hij volgde mij en zeide Ik heb verstaan, mijnheer, dat M. Lovell zegde dat hij u den sleutel gelaten had van... Oh de sleutel... ja de sleutel is in mijn huis mijn vader heeft mij doen roepen, en ik heb hem daar laten liggen. Kunt gg hem morgen ochtend komen halen Maar, mgnheer, indien ik u dadelijk ver gezelde begon hij. Ik ga nu naar huisen indien het overeen uitkomt, antwoordde ik. Ik moet dan zèer vroeg komen, mijn heer. In 1889 voerde hij eene grondwet en een parlementair stelsel in, welke gesteund wa ren op de Duitsche en Engelsche wetgeving. De keizer en zijne staatsmannen wilden van Japan de sterkste natie van het Oosten maken, en derhalve werd hot leger en de vloot hervormd. Men herinnert zich nog welke schitterende overwinning de Japansche wapens behaal den in 1894 tijdens den oorlóg met China, doch waarvan zij het voordeel verloren, door de tegenwerking van Rusland, en men weet welken triomf de Japaneezen in 1904 be haalden op de Russen in Mandchourië. De overeenkomst in 1902 met Engeland verzekerde aan Japan de vruchten dier over winning-, immers Corea en de helft van het eiland Sakaline werden bij Japan ingelijfd. Ongetwijfeld had de Mikado in de 20 eerste jaren zijner regeering een harde strijd te voeren om het leenstelsel af te schaffen, den handel met het buitenland te doen bloeien posterijen en telegrafen, we£en aan te leggen, scholen te stichten de Gregori- aansche tijdrekening in te voeren en alle mogelijke moderne hervorvingen te verwe zenlijken. In de laatste jaren zijner regeèring begreep het volk eerst dat de Mikado een vader was voor de natie dat de welstand, die Japan begunstigde aan hem te danken was, en hij genoot derhalve een ware vereering, welke zuiden een monark ondervond. Zijn afsterven heeft een algemeene rouw verw ekt door gansch het rijk. Duizenden onderdanen komen bij het lijk bidden. Twee fotografen die eene fotografie wilden nemen van de rouwkapel, werden om gebrek aan eerbied door hut verontwaardigd volle gesteenigd. De keizerin, prinses Ilarouko, van het hof van Kioto, heeft bij den keizer gewaakt van af liet begin zijner ziekto. Sedert Vrijdag was de toestand des keizers hopeloos gew orden. Zijn troonopvolger is prins Yoshikito (Harunomiya), geboren te Tokio, den 31 Augustus 1879, en die in 't huwelijk trad met Sadako, dochter van den prins Kugo Mitchitaka,geboren te Tokio, don 25 Januari 1886. Brussel.Van zijnen xoagen gevallen. De voerman Van der Smissen, wonende Herrystraat, viel gisteren van zijnen wagen op de Zuidlaan en werd met gebroken sche del opgenomen. Men bracht hem naar het hospitaal waar hij in behandeling bleef. Een dronken hellner. De policie werd geroepen in een drankhuis der Regen- liesfraat om een kellner die dronken was en ruzie zocht met zijn baas, huiten te zetten., Do kellner, een Franschman, kwam in op stand tegen do policie en er waren vier agon- yen noodig om hem naar het policiekantoor te sleuren. Al dezen die hun koffie in filter maken, gebruiken de bitterpeeën in granen van gou den perels van de Trappisten Vincarthel zijndebesle. 1500h. Anderlecht. Diefstal. Onbekende dieven zijn Zondag nacht, hij middel van valsche sleutels in den schoenwinkel gedron gen van M. Matliys, Acetyleenstraat en heb ben er 57 paar schoenen, alsook verscheidene andero voorwerpen, alles voor eene geza menlijke weerde van duizend frank gestolen. Brand. Maandagavond, 9 uur, werd in de Raphaëlslraat, 9, een achterhuis, dienend lot bergplaats, toehoorend aan M. Wuyts, door het vuur vernield. De pom piers konden de paarden en de voertuigen redden. De brand wordt toegeschreven aan de gisting van het voeder. De schade is aan zienlijk. Zoo vroeg als gij wilt, zegde ik en ik liep de straat op de lucht scheen mij wel tienmaal meer verstikkend dan een uur vroe ger. De steenen brandden schier onder mijne voeten, en de hemel had dat grauw en duister voorkomen, alsof de dag der vervloeking boven de verschrikte nafuur hing, en eene on verdraaglijke benauwdheid veroorzaakte. Toen ik te huis terugkwam, begon het te regenen. Ik opende 't raam mijner kamer en wierp mij dan op mijn bed in eenen staat .onmogelijk om te beschrijven. De gevangene in Newgate, die zijn vonnis pas hoeft hooren aflezen, kan zich niet onvermgdelijker ter dood veroordeeld denken dan ik in dat oogen blik. Indien ik mij voor 's anderdaags mor- gends niet zelfmoordde, was ik anders niet dan een gewone dief. Ik wist dat eene enkele omstandigheid, mijne daad van de andere der zelfde soort onderscheidde, te weten dat de ontdekking zoo stellig en de bewijzen tegen mij zoo onwederleggelijk waren, dat zij maar '^yerk kon zijn van iemand, die van zin was testerven. Ik ging dan sterven, en zelfs door mijne eigene hand. Helena, ik denk niet dat ik laf hartig ben ik weet dat ik het niet ben en toch beefde ik ijselijk als do dood, de ware, de wezenlijke de bloedige dood, in eene on vermijdelijke, schier tastbare gedaante voor mij stond eene doodelijke huivering schudde mij het hart, mijne lidmaten zoo zwak dat ik ten uiterste verlegen werd van in bezwijming te vallen en mijne krachten niet hervonden te hebben voor de komst van Harding ik vrees de dat ik de sterkte niet zou gehad hebben om do pistool te laden en af te schieten ik had dan nog eene afgrijselijke verschijning van aanhouding, proces en vonnis ik zag too- neelen nevens welke al wat ik sedert «enige 1 AUGUSTI 1912 Elsene. Door een venster gevallen. Hot 8-jarig dochterke der echtgenooten Pol mans, Graystraat, viel gisteravond uit het venster der eerste verdieping op de koer. De moeder die daar aan de waschkuip stond,nam haar kind op, dat eene diepe wonde aan het hoofd droeg, een been gebroken had en kloeg over inwendige pijnen. St-Gillis. Geheimzinnige verdwijning De 16-jarige jongeling, Andrieux Pinter, hij zijne ouders wonend in de Bosniestraat, 86, is sedert twee dagen spoorloos ver dwenen. De ouders verkeeren in de grootste onrust. De policie heeft de persoonsbeschrijving van den jongeling in alle richtingen gestuurd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 St-Pieters-Jette. De kindermoord. Over ongeveer eene maand, vond men alhier in eene w eide, langs den ijzeren weg van Dendermonde, het lijkje van een pasgeboren kind. van het mannelijk geslacht, dat geen enkel spoor droeg van geweld. De moeder is thans gekend. Het is een 20jarig meisje van St.-Joosl-ten-Noode. Zij heeft verklaard dat het kind enkele oogenblikken na zijne ge boorte overleden was en dat zij liet te St- Pieters-Jetle neergolegd had om het niet te moeten aangeven aan den burgerlijken stand. Dworp. Tweewoonst afgebrand. Maandag avond, rond 9 ure, ontstond er brand in eene tweewoonst op het gehucht Groot Heyde De huurders waren afwe zig en toen de geburen dun brand bemerkten hadden de vlammen reeds eene groote uit breiding genomen. De noodklok werd geklept waarop talrijke dorpelingen toesnelden en het vuur poogden te hlusschen, doch het was vruchteloos. Beide gehouwen, door werkers- gezinnen bewoond, zijn met gansch den inboedel de prooi der vlammen geworden. Men weet niet hoe de brand begonnen is. Leuven. Erg ongeluk. Maandag namiddag, rond 5 1/2 ure, waren eenige knapen op de Vaart aan het spelen op daar opeengestapelde balken. Opeens kantelde een zware balk om en kwam terecht dp" het hoofd van den 14-jarigen knaap Simon Vranekx, wonende Minckelersstraat. De knaap werd met gebroken schedel opgeno men en het bloed stroomde uit de gapende wonde. In allerhaast werd hij naar het gast huis overgebracht, alwaar do geneesheeren verklaarden weinig hoop te hebben hem nog te kunnen redden. Diefstal van 2200 frank. De heer V. D., koopman in pluimgedierte, bemerkte gisteren dat er gedurende zijne afwezigheid dieven in zijn huis gedrongen waren, en er de hand gelegd op zijnen spaarpot, die 2200 franken inhield. De dieven moeten mannen zijn die met de gewoonten van het huis hekend zijn. Een onderzoek is ingesteld. Hekelgem. Automobielongeluk. Dinsdag namiddag kwam een automobiel in volle vaart langs den Brusselschen steenweg gereden, op de wijk Coudenberg. Een ge naamde Eechout, had juist voor eene som van 500 fr. een paard gekoeld, en kwam er medo in gezelschap van vrouw en kinderen naar huis gereden. Door het gerucht van den auto verschrikte het paard, begon te steigeren en werd door den auto getroffen. Het dier werd op den slag gedood. Eechout en zijn gezin werden ten gronde geslingerd, doch niet gekwetst. Gijssgem. Lijk opgehaald. De ge naamde Omer Buys.8 jaar oud, viel Zaterdag namiddag bij ongeval in 't water aan liet sas van Wicze. Philemon Van Ransbeek, zag Maandag- morgend het lijk op hel water drijven. Hij haalde het op on bracht het naar de woning der ouders over. De drouflieid dezer laatslon is hartverscheurend. uren geleden had, maar een kinderspel was. Ik vloog verschrikt uit mijn bed ik bewoog de armen als om mij te overtuigen dat ik leven en macht genoeg bezat om mij te dooden. Eene kwellende smart kwam mg overvallen ik knarsetandde en dan gevoelde ik schielijke neiging om te lachen en gezichten te trekken als iemand, die gek wordt. Ik zag eene flesch laudanum op de schouw staan ik greep ze met eene uitzinnige hevigheid ware zij vol geweest ik had ze tot den laatsten druppel uitgedronken doch er was maar weinig in en dit bedaarde mij. Ik zette mij aan 't ven ster en ik beefde van koude. De regen werd bij slagen door den wind binnengejaagd ik viel in een zwaren, lompen slaap. Ik ont waakte ills de klok tien uren sloeg, en al tastende liep ik rond de kamer, vond de doos met zwavelstokken en ontstak licht. Dan ging ik naar mijnen lessenaar, en mijne pistool uit de schuif genomen hebbende, legde ik het op de tafel en zette mij dan neder om eenige regelen aan mijnen vader te schrijven. Ik gaf hem een kortbondig en redelijk samenhan gend verslag van hetgeen ik gedaan had ik verzocht hem alle opzoekingen uit te stellen tot wanneer ik mij de middelen zou verschaft hebben om de som, die ik vervreemd had, terug te plaatsen. M. Middletou zal niet wei geren, voegde ik erbij, mijneit naam van de openbare versmading te bevrijden,uit eerbied voor mijne zuster. Wanneer ik deze laatste woorden schreef, wanneer ik den naam van mijne zuster ge bruikte, legde ik de pen neder, en gaf mij ge durende eenige minuten aan het hevigste ver driet uver, zoodanigtiat ik alles vergat, be halve het ongeluk, dat ik haar ging toebren gen. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2