Helena Middleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Nog de moord op M. Rosenthal 't Wit Stoojike vaa Jacques Neefs DE VOLKSSTEM 2 AUGUSTI 1912 gelegen die over twee duizend jaar aange legd werd. Een weinig alvorens er aan te komen, komt men aan een klein eenvoudig kerksken gebouwd op de plaats waar O. L. Heer, met zijn kruis beladen, den H. Petrus in ver schijning ontmoette, wanneer deze op het aandringen zijner christenen het gevang en de dood ontvluchtte.Het was daar ook op die plaats dat den H. Petrus de volgende woor den aan onze O. L. Heer toeriep Domine quo vadis Heer waar gaat gij naartoe? en dat de Heer hem antwoordde Ik ga naar Rome om wederom gekruist te worden. De steen waarop de voetstappen van den Zalig maker gedrukt staan, toen hij Petrus daar tegemoet kwam, is te zien in de basiliek van den H. Sebaslianus. De katacomben van St. Callixtus bevinden zich op den rechten kant van de baan het nummer 33, een opschrift en eenige cypres- boornen doen er den ingang van kennen. De bewaking ervan is toevertrouwd aan fransche Trappisten. Langs een breeden en gemakkelijken trap daalt men tot in de eerste g'aanderij welke van heide kanten met grafovens is bezet. Van daar komt men in eene zaal Camera Papale genaamd, welke de graven van een aantal Pauzen bevat. In den gang hier huiten, op de muren vertoonen zich een aantal opschriften door godvruchtige bezoekers der 2e, 4e en 5e eeuw. Dan komt men aan eene kapel, waar bij het begin van het christendom, tusschen de gra ven van talrijke martelaren, de H. Mis werd opgedragen. Men treft er ook op de graven talrijke latijnsche morkweerdige opschriften aan. Verders komt men in eene zaal vol fres cos, welke langs boven verlicht wordt daar rustte weleer het heilig lichaam van Sinte Cecilia. De Paus Pascal I in het jaar 822, vond hier dit maagdelijk, onbedorven en nog fi ische lichaam, gelijk het volgens de hande lingen der Apostelen, verscheidene eeuwen te voren was begraven geworden, in eene kist van cederhout. De H. Martelares was nog gekleed mot het zelfde gouden gewaad dat zij droeg op don dag barer dood. De Paus Pascal deed de kist en het heilig lichaam overbrengen naar de kerk ter eere van St-Cecilia gebouwd in den Transtevere, op do plaats waar zij vroeger woonde en de martelkroon ontving. Gedurende ons verblijf in Rome. mogen wij niet nalaten die kerk met een bezoek te vereeren. Onder de bijzonderste cubucula of verga derplaatsen dor Katacomben^ heeft men nog do kapel der HH. Sacramenten waarvan de christenen der 2 eeuw ons hier in hunne fre&coschil'deringon, de zinnebeeldige betee- kenis hebben achtergelaten. Vooraleer do Katacomben te verlaten, be zoeken wij nog het graf van zekere D ooenes ©on der bijzondere Ka lacombischegrafmakers. Bij het verlaten dezer zoo indrukw ekkend plaatsen vol christene herinnering, begeven wij ons naar de Basiliek van den H. Sebas tian us gebouwd op bet graf van den roem rijken martelaar, die geboren tot Narhonna in Frankrijk, kapitein werd in bet Romeinsch leger. Deze Basiliek werd door keizer Con- stantinus gebouwd. In deze kerk, onder het altaar van den II. Sebaslianus, ziet men het wonderschoon© beeld van dozen heiligen in witten marmer. Daar rechtover bevindt zich hot altaar der re- liquh n, waaronder een pijl welke het lichaam van den H. Sebaslianus doorboorde en de kolom waaraan hij gebonden was, wanneer de beulen hem doodsloegen. Nu verlaten wij voor goed Rome, en zul len in ons toekomende verhaal eene korte beschrijving over Napels geven. 45e vervolg, Terwyl ik in eene schuif naar zegellak zocht, raakte mijne hand een boek aan, dat daar sedert menige dagen ingesloten lag. Het was een klein Nieuw Testament, dut zij mij geschonken had voor dut ik naar Oxford ver trok. Ik moet het kort maken met mijne ge schiedenis, Helena, anders zou ik u zeggen hoe deze toevallige omstandigheid mijne ge dachten veranderden hoe ik mij schielijk herinnerd© dat ik, nog kind zijnde, al wat dit boek onderwees, geloofde, en dat ik er sedert dien, gelooven of niet, nooit meer over ge dacht heb. Ik wist dat ili ging sterven, en in dat boek w as er een zekere zin, dien ik in dat oogenblik zeer duidelijk begreep, llet is vast gesteld dat iedereen zal sterven en daarna het oordeel. Ik weet niet, hoe ik mij dit zoo goed herinnerde want sedert lange jaren had ik het niet herlezen, niettemin het was toch zoo, dan dacht ik wederom dat ik 't verstand ging verliezen, want ik moest mij zelfmoor den, en indien dit waar was, het baatte w ei nig langer te denken en zoo keerde ik terug tot aan de tafel. Eh wel Helena, luister bedaard naar mij, ontstel u niet, om Gods wil, wees gerust. Indien Alice ontwaakt,wat zoude zij denken Ik deed mij geweld aan, overmeesterde mijne ontroering en gaf hem teekeu van voort te gaan. Juist als ik de pistool laadde, zegde hij, werd er op de deur geklopt, ik greep onmid- delijk 't wapen, sloot liet in den lessenaar en ging naar de deur. Ik meende eene meid of Frankrij k Een zinnelooze. Zekere Jaennet was na een lang verblijf in het zinneloozenge- sticht te Clermont ais genezen ontslagen. Maar hij begon weer te drinken en Dinsdag loste hij, na een kleinen twist met een ge- buur een schot op dien man. Toen ver schanste Jaennet zich in zijne woning en schoot op gendarmen en policie, die hem wilden bemeesteren. Na een waar beleg waarbij de zinnelooze door verscheidene schoten gewond werd, kón men zich van hem meester maken. Ook een gendarm werd gekwetst door een schot van den zinnelooze. OuitsclilaiidL. Moord. In eenen koksoven van de Falvawerken te Schientochlowitz vond men het verbrande lijk van den w erkman Maly- nyez. Onder het vermoeden den man ver moord te hebben werd de koksmeester Pothowa aangehouden. Malynj'cz had hem 500 mark geleend en deze kon ze niet terug geven. Negen menschen verdronken. Gedu rende een onweersbui is op hetSinfeldermeer een zeilboot, waar 12 menschen in zaten, omgeslagen. Negen menschen zijn ver dronken. Erg ongelukte Grosswardein. Te Gross- wardein is een ernstig ongeluk gebeurd. Een wijngaardenier zou met een kanon hagel wolken. die zijn wijnstokken bedreigden, uit elkaar te schieten. Vele nieuwsgierigen waren toegestroomd. Het laatst voegden zich vier meisjes hij de menigte, die in zijn nabijheid gingen staan. Hij stak eene sigaret aan. Zon der dat hij liet merkte raakte de lont, die hij in zijn zak had, in brand, en toen hij zich omdraaide, vatte ook de zak met 30 kilos buskruit vuur en ontplofte. De kleeren van den wijngaardenier en van de vier meisjes geraakten in brand. Twee meisjes bezweken spoedig aan hare brandwonden, de overige drie gewonden verkeeren in stervensgevaar. Drie personen verdronken. Bij een storm op de Wese, is een zeiljacht met vier personen gezonken. De opvarenden waren M. Brüggemann, van de Bank Bern hard Loose CSe te Bremen, en drie Engelsche dames, Mej. Hopkins en de dames Mabel en Alice Hide. Toen do boot zonk, klampten do twee dames Hide zich vast aan M. Brügge mann en alle drie verdronken. Mej. Hopkins kon zich zwemmende redden. De in de nabij heid zijnde zeilers konden geen hulp brengen, daar alle zich met moeite tegen den storm konden verdedigen. De ramp te Bióz. De keizerin heeft een telegram van deelneming gezonden aan liet bestuur der Badstad Ninz. Hoewel geen lijken meer opgehaald zijn, worden nog drie personen uil Greifswakl vermist; twee studenten en oene studente. Dood van den Aartsbisschop van Keulen. Het overlijden van kardinaal Fischer, aartsbisschop van Keulen, is in Duitscliland eene ware gebeurtenis, want hij was, zegt de Köln. Ztg. een man, die zijnen weg ging,~ onwrikbaar zijn doel en zijne inzichten in 't oog hield en als eene sterke persoonlijk heid de voltooiing zijner plannen nastreefde. Kardinaal Fischer was een geboren Rhein- lander hij zag het levenslicht den 30 Mei 1840, als zoon van eenen volksonderwijzer, in Jülicli. Hij groeide op tusschen talrijke broeders en zusters, ontving het eerste on derwijs van zijnen vaderen kwam later op de hoogere school te Jülicli. Daar had hij den laleren abt van liet Benedictijnerkloos- ter van Beuron, Maurus. Walter, tot profes sor. Tot voltrekking zijner studiën kwam Fischer naar Keulen en deed later zijne theologische studies te Bonn. Men roemt uit dien tijd zijnen geestdrift voor de wetenschap en zijne studentenvroolijkheid. mijnen eigenen dienstbode te zien, en ik viel bijna achterwaarts, toen ik de deur opende,en Mevr. Trancy, Alice's grootmoeder zag staan. Hare komst verbaasde mij zoodanig, dat ik vooreerst niet dacht haar weg te zenden of haar te verbergen dat ik in eenen staat van zonderlinge ontroering verkeerde. Ik zette mij op den eersten stoel dien ik vond en bezag haar stilzwijgend. Zij slout de deur, en zich recht voor mij nederzettend,zegde zij op eenen bedaarden doch vastberaden toon M. Henri, gij hebt dezen avond iets afgrijselijks begaan, en nu zijt ge te wege nog iets erger te bedrijven, doch dat zal niet gebeuren. Ik wilde opstaan ik stamelde dat zij uit zinnig, buiten liaar verstand was dat ik bezig en vermoeid was dat ik haar verzocht weg te gaan dat ik er op aandrong ik trachtte mij zei ven aan te jagen. Zij stond op, en mij iu 't aangezicht starende zegde zij ern stig Lieg niet, Henri. Ik ken u ik weet wat gij gedaan hebt, ik weet, wat gij van zin zijt te doen doch God heeft mij gezondon om u te redden. Dat kan niemand van u, Tracy, riep ik in lievigen drift uitverlaat mij, nu aan stonds, verlaat my M. Henri, zegde zij, herinnert gy u dit? en zij stak mij iets in de hand. n Weike wonderlijke verandering kan soms schielijk in ons ontstaan, Helena Het was een klein afbeeldsel van mijne moeder, van degene, die stierf in mijne geboorte, van degene wier beeld altijd tusschen my en de bekoring gestaan had, en 't kwaad dat het niet kon afkeeren, ten minste uitstelde. Ik had die teekening aan Me Tracy gegeven, en haar gelast om ze voor mij te bewaren,'den In 1862 trad hij te Keulen in het Semina rie, waar hij reeds het volgende jaar priester werd gewijd. In 1864 werd hij leeraar van godsdienst aan het gymnasium te Essen, waar hij volle 26 jaar bleef en door allen, katholieken en niet-katholieken ten hoogste vereerd werd. Vooral de werklieden van Essen, voor welke hij dan reeds groote be langstelling aan den dag legde, droegen hem op de handen. In 1888 kwam hij als domkapitulor bij het Metropolitan kapittel te Keulen, werd in 1889 titulair bisschop van Juliopolis en hulp wijbisschop van den aartsbisschop van Keu len. Na de dood van Mer Krementz in 1899, werd deze door den bisschop van Paderborn, Mgr Simar, opgevolgd, maar toen deze stierf, in 1902 werd Mgr Fischer aartsbisschop van Keulen. In 1903 werd hij lot het kardinalaat v«rheven. De liberale Köln, Zlg bevat heden een hoogstwaardeerend artikel over den afge storven kardinaal. Eiïgeland. Ontdekking van een van Eyck. M. Harold Ralhbone, eeii groot verzamelaar van Liverpool, bezit sedert eenigen tijd eene schilderij, die hij dénkt een portret te zijn door Jan Van Eyck, van de infante Elisabeth, dochter van Jan I van Portugal, die met Philips do Goede getrouwd was. M. Ralh bone heeft de schilderij gekocht toen zij nog niet herkend was, op eene verkooping te Londen. Jan Van Eyck heeft inderdaad een portret geschilderd van de vrouw van Philip de Goede, portret dat nooit was teruggevon den. Op eene andere schilderij, de Madonna van het Louvre, zijn Philips de Goede en zijne vrouw voorgesteld, de eene als St-Jozof, de andere als de H. Maagd. En M. Rathbone heeft eene vergelijking gedaan tusschen zijn portret en die H. Maagd, welke, naar 't schijnt, beslissend is. Het einde der staking. Alles wijst er nu op dat de staking toch ten einde zal zijn. Hot Londensche stakmgscomiteit heeft eer gisteren, na eene langdurige beraadslaging- besloten zijn manifest van Zondag te hand haven, 't is te zeggen de stakers te blijven aanraden onverwijld liet werk aan de vroe gere voorwaarden te hernemen. Gfsteren morgend was de herneming dan ook algemeen. De arbeiders, die zijn bijge- spongen toen de anderen staakten, worden weggezonden en de stakers weer aangeno men. Als dit zoo voortgaat zal alles spoedig weer zijn zooals vroeger. Veel lichterschippers zijn weer op de Theems verschenen alleen de bootwerkers weigeren nog aan het werk te gaan, omdat de patroons hen in de havens willen aanmon steren, wat de bootwerkers beslist afwijzen. ]Poi-tugal Een juweel van 317.500 fr. Eene paar- lenketting van vijf rijen, toebehoord heb bende aan de overleden koningin-weduwe Maria Pia, te samen 324 stuks, bereikte bij den verkoop den prijs van 317,500 fr. Oostenrij It Het proces Jukitch. -Tijdens de debat ten heeft Jukitch aan den suldaat van dienst gevraagd of hij van dë jury was. Daarop sprong hij op den soldaat toe, greep hem vast en wierp hem ten grqnde. Daarna poogde hij te vluchten. Twee soldaten van de wacht grepen hem vast en brachten hem terug. Jukitch gebaart zich gek, maar toch heeft de rechtbank de vraag van den verdediger om zijnen geestestoestand te laten onderzoeken, verworpen. Twee zimieloozendokters zullen even wei de debatten bijwonen. Brand. De Budapester mineraaloliefa- briek slaat ten gevolge eenor ontploffing in vlammen. Verscheidene personen werden levensgevaarlijk gekwetst. dag dat ik 't huis vrijliet om naar school te gaan. Zij vernieuwde in mijn geest eene menigte kinderlijke geheugenissen, en verge- tene zaken schoten mij wed rom te binnen. Ik drukte 't beeld tegen mij.ie lippen; mijn hoogmoed verdween tranen barstten uit mijne oogen, en in dit oogenblik van aan doening belydde ik haar de gansche waarheid. Zij had alles te voren geraden f Haar broeder had sedert eenigen tyd bemerkt dat ik diep in de schulden zat. Hij kende den staat mijner zaken, en bij wist, dat ik niets bezat en geene middelen had om mij eenen schelling të bqzorgen. Escourt, met wien hij reeds in kennis was, had hem aan den ingang van 't kantoor ontmoet, en hem verteld dat ik hem de merkwaardige som van 3500 pond betaald had. Deze inlichtingen, de bleekheid van mijn gelaat, de onsamenhan gende woorden, de bewering, dat de sleutel in mijue woonst lag terwijl hij goed wist dat mijn vader hem een oogonblik te voren in 't kantoor afgegeven had bovenal mijn ant woord dat ik naar liuis niet ging, en hem den volgenden morgen ontbood, terwijl hij zich verzekerd had, met mij in de straat te achter volgen, dat ik recht naarhuis gegaan was, dit alles had in zijnen geest allen twijfel nopens myn geval weggenomen en daar het lukte dat zijne zuster in de stad en ten zijnen huize was, had hij ha©r zijne gissingen mede-» gedeeld. Zij herhaalde mij alles en met ge kruiste armen voor mij staande, zegde zij En nu, wat is er te (Jpen n En nu volgde een gesprek waarvau ik u al de bijzonderheden niet moet verhalen. Zij begon met mij verschillige middelen aan te wijzen om my uit de moeilijkheden te helpen rpaar de eene was wanhopiger en onmogelij ker dan de andere en zij eindigde met een TE NEW-YORK. Een policieoverste aangehouden. De moord op den New-Yorkschen speler Rosenthal gepleegd, komt eene zonderlinge wending te krijgon, door de aanhouding van den policieoverste Becker. Ziehier in welke omstandigheden, deze aanhouding plaats had. Drie gekende spelers, bestuurders van speelhuizen, hadden aan den onderzoeksrech ter bekend, dat Becker hen gedwongen had moordenaars te huren om Rosenthal te ver moorden. Volgens hen zou Becker hen te zijnent ontboden en gezegd hebben Rosent hal moet gemuilband worden en er is maar een middel mogelijk. Indien gij het niet doet, dan zal ik er mij zelf mede gelasten. Hij bedreigde hen, hen voor zeven jaren te zullen doen opsluiten, indien zij niet toe stemden. De drie mannen waren zoodanig verschrikt, dat zij Rosen thai deden ver moorden. Becker was in dienst, in zijn bureel, toen een geheime agent hem kwam aanhouden. De policieofficier verbleekt en scheen op liet punt bewusteloos neer te storten. Hij verwisselde dan zijn policieuniform tegen eene burgerkleedij en ging met den detective naar het gevang. De moordenaars waren ten getalle van vijf. Slechts een hunner werd aangehouden, docli men hoopt weldra ook de anderen in handen te krijgen. Naar het schijnt zouden nog verscheidene hooggeplaatste ambtenaars in de zaak betrok ken zijn. De aanhouding van Becker heeft eene geweldige opschudding verwekt. Het zal onmogelijk zijn de zaak in den doofpot te sluiten. Men deukt echter dat het aan do politiekers van wien Becker afhing, groote sommen zal kosten om dezen te doen zwijgen. De drie spelers die Becker aangeklaagd hebben, zijn zoo goed als zeker niet te zullen vervolgd worden, genien zij bekend hebben. De onderzoeksrechter heeft ook aan den aangehouden moordenaar lichte straf be loofd, indien hij het gerecht wil helpen, om volle licht in de zaak ie brengen. Brussel. Jaloerschheid. X werk man', van Vorst, trof Dinsdagavond zijn© vriendin aan in een koffiehuis op den Steen weg van Waterloo, met Z..., van St-Gillis. Later ontstond tusschen het drietal een hevige twist op de Zuidlaan. Z... bracht X eenen messteek toe m het voorhoofd. Gansch bebloed werd de gekwetste naar het gasthuis overgebracht. De dader vluchtte rnni hei meisje. Een onderzoek werd door de policie ingesteld. Vrouw overreden. De weduwe Groshls, Huishoudensstraat, eenigzins aan doofheid lijdend, werd Dinsdagnamiddag op de Hailepoorllaan door een rijtuig omge worpen. De wielen rolden over hare beenen. De oude vrouw werd naar de woning van eenen dokter op de Zuidlaan overgebracht! Zij werd erg gewond en gekneusd. De policie doet een onderzoek. Goede vangst. B..., oud-veroor deelde, in banbreuk, werd Dinsdag door de policie aaugohouden in een drankhuis,Goud- straat. De kerel werd reeds meer clan veer- tigmaal verwezen, voor misdrijven van allen aard. De brandstichting der Antwerpsche laan. Men zal zich den brand herinneren in de woning van M. Pulzeys, meubelfabri kant, Antwerpsche laan, uitgebroken en waarvoor drie personen, de eclitgenooten Putzeys en de expert M. D... aangehouden werden. Deze laatste, die immer loochende voorstel, waarop zij reeds lang gedacht had, en dat de omstandigheden van dien avond tot rijpheid verhaast hadden. En nu, Helena, dat ik dit deel mijner geschiedenis bereikt heb, is het noodig dat ik u eenige bijzonderheden mededeel, die alleen dit vreemde voorstel kunnen doen begrijpen. Mijne zuster heeft u verteld, dat ik aan de onvermoeibare zorgen van die vrouw, mijn leven als kind verschuldigd ben. De vurige verkleefdheid,die zij mij toonde, en de invloed van haren sterken, alhoewel onbeschaafden geest, veroorzaakte in mij een gedurig ontzag dat mij na mijne kinderjaren nog bijbleef. Toen ik een knaap te Eton, en wanneer ik te Oxford was, had ik de gewoonte haar te schrijven en haar te bezoeken telkens dat ik naar Londen kwam. Te dezer gelegenheid zag ik altijd hare schoone kleindochter, welke zij in de strengste afzondering en met de meeste zorg opvoedde, 't Was dan, dat ik een ont werp begon te ontdekken, dat zij klaarblijke lijk gevormd had, en dat zij onderhield tot dat liet in eene driftige begeerte, om mij met Alice getrouwd te zien, veranderd was. In sommige gelegenheden wierp zij de zaak op, en ik maakte daar laclipraatjes van en wan neer zij mij, twee jaren voor den tijd waarvan ik spreek, toevertrouwde dat haar schoon broeder, een oude gierige winkelier, te 1500 pond aan Alice bezet had, bezag zij mij in het aangezicht, en scheen zij teleurgesteld door de onverschilligheid met welke ik die mededeeling, die zij gebood geheim te hou den ontving. Zij leefde zeer eenzaam, en haar karakter was van dieu aard, dat, welk gedacht haar ook in het hoofd kwam, het haar zooda nig bijbleef, dat het alle andere overweging deed verdwijnen, en in haren geest buiten gewoon gewichtig word. Zij kon zich geen voor iets in de zaak betrokken te zijn, i's voorloopig in vrijheid gesteld mits eene borgstorting van 10,000 frank. Nietdeugen geknipt. Woensdag morgen, 3 u. 1/2, leidde een agent twee kerels, als muilezels geladen met planten, naar het konunissariaat in de Zwijgersstraat. Zij bekender, aan M. Deganque, politieoffi cier, dat zij hunnen buit gestolen hadden in een hofje van de wijk Noord-Oost. Het zijn X..., vader en zoon, wonend te Sl-Pieters- Woluwe. I)e agent begaf zich naar hun huis en stelde vast dat hun hof en degenen van andere inwoners aldaar, met gestolen planten zijn versierd. De aangehoudenen bekenden alsdan de daders te zijn van eene reeks dief stallen in stedelijke hovingen gepleegd. Het onderzoek duurt voort. AutomobielongevalMevr. H..., oud 62 jaur, wonend in de Zuidslraat, wilde Dinsdag op de Henegouwlaan een tram ver mijden. Zij werd omgeworpen door een auto taxi en erg gekneusd. GauwdieverijDinsdag stapte M. A..., vanAntwerpen, aan de Beurs, t© Brussel, van een tram. Hij werd met geweld weggestooten door een onbekend persoon. Eenigen tijd nadien stelde M. A... de ver dwijning vast van zijne portefeuille, inhou dend 800 frank in bankbriefjes en belang rijke papieren. Wat gij moet weten. De zenuwachtige, zwakke of teergevoelige personen, kunnen het gebruik van koffie uitstaan,dank de helft bijvoeging van de bitterpedën der Trappisten Vineart. Dezen die hein zuiver gebruiken, bevinden er zieh nog beier mede. 15001. Molenbeek. Brand. In de woning der echtgenooten Bcirtlielemy, Onafhanke lijkheidstraat, 95, te Molenbeek', ontstond Woensdaginorgend rond 10 uur brand, ter wijl de bewoners afwezig waren. Weldra snelde de brandweer toe, die bet vuur in een half uur meester was. De woning is-geheel uitgebrand, en al het mobilier een prooi der vlammen geworden. De oorzaak is onbekend en de aangericht© schade vrij groot. Elsene. Brand. Een policieagent kwam Dinsdag avond, rond 11 ure, langs de Krijgslaan en zag rook opstijgen uit het buis n 120 aldaar, bewoond door de eclitgenooten Volon, die er een sigarenwinkel houden. Bijna op hetzelfde oogenblik sprong de ven sterruit. De eclitgenooten Volon waren afwezig. De onderhuurders, door liet gerucht gewekt-, sprongen op en konden zich hij tijds redden. De pompiers werden verwittigd «in kwamen spoedig ter plaats. Het vuur had intusschentijd reeds eene greote uitbreiding genomen ook duurde het rneordan een uur eer zij er in gelukten de vlammen te over meesteren. Al wat de winkel bovatte is de prooi der vlammen geworden. Toen de eclit genooten r< ui middernacht thuis kwamen, bestatigden zij de aangerichte schade. De oorzaak van den brand is onbekend. is het eeiiige echte Vieux .Syslèine. Leuven. - Belangrijke diefstal. Dins dag nacht bemerkte do Duilsclier X..., di© te Brussel om 22.24 uur den trein had ge nomen ter bestemming van' zijn vaderland, dat een kerel hem berooid had van een aanzienlijke som geld, die omtrent de 25.000 fr. moet bereiken. T Is tusschen Brussel en Leuven dat de reiziger den diefstal vaststelde. Te Leuven aangekomen, verwittigde hij aanstonds den statie-onderoverste van dienst, die hem deed uitstappen om de noodige inlichtingen le verschaften. Onder de gesto len waarden bevindt zich een check van 16.000 mark. De policie van Brussel werd per telegraaf verwittigd. Het slachtoffer van dezen belangrijken diefstal verdenkt een persoon die hem uitge leide had gedaan lot aan den trein. geluk voor Alice inbeelden, tenzij in een huwelijk met mij. Zij had eene bijgeloovige overtuiging dat de Voorzienigheid zulke ge beurtenis voorbeschikt had zij droomde er gedurig van, en ik denk dat zij graag haar leven ten beste zou gegeven hebben, om liet verwezenlijkt te zien. Wauneer zij mij nu door eenen zonderlin gen toeloop van omstandigheden, in eene wanhopige moeilijkheid en in het uiterste ge vaar geplaatst vond, en dat zij begreep dat ik uitdien staat niet kon geraken zonder het onmiddelijk bezit van eene aanzienlijke sum geld, bood zij mij Alice's fortuin en hand aan; maar bij dit voorstel voegde zij de volgende voorwaarde zij zeide Geef mij, in de tegenwoordigheid van twee getuigen die ik u bier zal aanbrengen, eene schriftelijke belofte,door u onderteekend dat gij met haar zult trouwen, wanneer ik het u vraag- Geef mij daarbij een geschreven ver haal van al de omstandigheden, die deze overeenkomst tusschen ons tewege gebracht hebben. Laat dat door dezelfde getuigen onderteekenen. Voltrek eene daad, door da welke in geval gij vóór dit huwelijk sterft, Alice recht zal hebben op al hetgeen gij bezit, én die mij volle macht zal geven om al de bij zonderheden dezer overeenkomst aan uwa familie te veropenbaren, om van haar de som terug te eischen, die ik nu ter uwer beschik king zal stellen. Beloof mij dat Alice, zoo lang zij leeft.niets van dit verdrag ooit zal kennen, en dat zij nog vóór noch na haar huwelijk eenige reden zal hebben om te veronderstel len dat zulk eene schikking tusschen ous plaat© gehad heeft. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2