E' NIEUWSBERICHTEN. Priesterlijke iienegininpa. 't Wit Stoopka van Jacques Neefs Huis E. VAN RUFFEL-SCHEERLINCK 2 DE VOLKSSTEM 4 EN. 5 AUGUSTI 1912 44. Loon De Meeter, Aalst. 45. Mmo Artjior Ghyiselinck, Aalst. 46. Mej. Maria De Vis. Aalst. 47. F. Van Kerkhove, Brussel. 4S. Karei De .N'aeyer, Aalst. 49. Jozef Coppens, Aalst. 50. Jan Van Vooren, Wetteren» 51. Lode wij k Ernnns, Aalst. 52. Robre -la Eeniuns. Aalst. 53. Cesar Van Siecuberghc, Aalst. 54. P. Van Schuylenber^li-Luca, Aalst. 55. August Moversoen, Aalst. 56. 57. Maurice Van Ghyseghem, Aalst. 58. L. Sips, Antwerpen. 59. Mme 60. Mej. Rachel Gouhert, Denderhautem. 61. Mej. Marguerite Marinus, Antwerpen. 62. Frans Pcvnsaert, Aalst. 63. Mej. I. Brandonck, Aalst. 64. Mej. U. - 65. Alfons Vidts, Schaarbeek, (Brussel). 66. Eerw. Heer Pastoor. Uytenliove.Mespelaar. 67. Eugène Druwé, Hofstade. 68. Benoit Van den Bruelle, Haeltert. 69. Cvriel Van Hovo, Wetteren. 70. Miohel Van Sande, Hofstade. 71. Domien Van Geert, Aalst. 72. Mme Callebaut-Van Geert, Aalst. 73. Mme Van Geert-Stuckens, Merchtem. 74. Leon De Vos, Aalst. 75. J. Claes. Antwerpen. 76. Frans Van Kerkhove, Aalst. 77. Felix Van Landuyt, Haeltert. 78. Mej. Jeanne Verlinden, Aalst. 79. Jozef Bouckaert, St. Lievens-Essche. 80. August Bouckaert, Gent. 81. Mme 82. E. H. Bervnets, Best. Priester, Ternath. 83. B. De Leeuw, Teralphcne. 84. Armand Ecmnn, Denderhautem. 85. Mej. Emilic Pieman, 86. Jozef Goedertiér, Wetteren. 87. Mme Jozef 88. Jo/.ef Meoanck-Hautson,Wetteren. 89. Albreohr Leirons, Wetteren. 90. Mej. Maria Bruggeman, Brussel. 91. Mej. Maria Spreutels, Brussel. 92. Mme AdolX Paret, Isegliem. 93. Victor Deghels, Aalst. 94. Suys-De Bisschop, Teralphene. 95. Gustaai Parewijck, Aalst. 96. J.Schookaert, Aalst. 97. Mme 98. Mej. Flora Bruyndonckx, Aalst. 99. Emiel Rombaut. Aalst. 100. Am D-- Mette, Aalst. 101. Gustaaf Pape, Aalst 102. M"1' JeanetteDe Doncker, Asscho. 103. Gustaaf Mourtgat, Aalst, 104. Mme 105. Mej. Srëne Van Hecke, Gent. 106. Mej. Juliana Van liyek, Aalst. 107. Casimir Van Damme. Wetteren. 108. Leo Verhuist, Si. Deoijs-Westrem. 109. Mej. AnnaIV Bruyu. Aalst. 110. Alfons Leirens, Wetteren 111. Victor Van Sande, Wetteren, 112. Jozef De Nies, Boitst'ort. 113. Th. Drowart, Hofstade. 114. E. H. De Vis, Oosterzele. 115. Doctoor Jos. Leus, Oosterzele. 116. Lodewijk Moens, Wetteren. 117. Emiel De Gheest, Aulst. 118. Mej LeonieVan Nuflei, Moorsel. 119. Gustaaf De ltyck, Herzele. 120. M'«c 121. Aime 122. Mej.Josée- - 123. Martinus Van der Stock l, Etterbeek. 124. M'«e - 125. Ronè n n f» h, 126; ©ustaafc 1?7> fortune Oailaert, Gent. 128. Edmond - 129. L. De Bisschop, Teralphene. 130. Doktoor Van der Scftuoreu, Zülte. 131. Versele De Ruyter, Zulle. 132. E. H. J. Hysc* Lede. 133. Reini Van Daele, Den ter gem. 134. Mm° Van Daele-De Meester, Dentergem 135. Felix De Loose, Aalst. 136. Victor Bael, Aalst. 137. R. De Glercq, Aalst. 138. A. Van den Eynde, Aalsi. 139. C. Van Nufl'el-De Bisschop, Aalst. 140. Mme Van Nuffe'-De Bisschop, Aalst. 141. E. H. O. Bouckaert, Nicuwenliove (Sant- [bergen. 142. ,T. De C'lercq, Erembodegem, 143. Mei H. Eeman, Aalst. 144. P. Eeman, Aalst. 145. Docler A. Donckerwolcke, Sarlaardingen. 346. G. De Vos-Letrens, Heule. 147. Mm« G. De Vos-Leirens, Heule, 148. P. De Cock, Aatst. 149. B. Sleebus, Bornhem. 150. Mmo Sleebus, Bornhem. 151. A. Bingen, Brussel. 152. Mm" Bingen, Brussel. 153. A. Van de Meersche, Wetteren. 154. Mej. E. Mouton, Aalst. 155. - I. 156. L. Ost, Brussel-Schaerbeek, 157. Mme Ost, 158. Dutoy, Namur, 159. Mm* Dutoy, Namur. 150. Remy, Namur. 161. Mme Remy, Namur. 162. K. De Vos, Aalst. 163. A. Van den Steen, Aalst. 164. A. De Cock, 165. O. Houtman. St-Jan (Yperen). 166. Agneeasens, Deinze. 167. Mei. J. Thcroris, Gent. I6S J. van Elewyck, Boschvoorde. 169. J. Wouters, 170. J. Donckerwolcke, Everbeeq. 171. Mej. H. De Proost, Neyghem. 172. Mme We J. De Block, Puers. 173. Mei. M. Van Breedam. Berchem. 174. Mej E. Van Cauwcnbergh, Puers. 175. Fritz De Wolf, Aalst. 176. Mm» Fritz De Wolf Aalst. 177. Moreau Octave, Etterbeek. 178. L. Van Vooren, Brussel. 179. P. Loodyck, Brussel. 180. Mmc Lahaut, 181. Mej. M. Pillyser, Aalst. 182. Mej. A. Van der Stokken, Pepinghen. 183. R. De Vissdier, Denterghem. 184. Ch.-L. Thienpont, Baelegem. 185. Frans D'Hauwer, Wetteren. 18G. Mej. Zoê Knockaert, Okegem. 187. E. H. Van Wassen hove, Aalst. 188. Van Goethem, Gent. 189. H 't Kint, Herzele. 190. A. Hendrickx Kerkxken. 191. E. K F.del'Arbre Gentbrugge 192. M. Moens-Limpens Aalst 193. Mej. Jeanne Limpens, Aalst 194. Limpens Advokaat, Dendermonde; 195. A. Dries, Calmphout 196. Cli. Govaerts, Calmphout* 197. L. Van der Maeren Advokaat., Audenaarde 198. Mej. Blondine Van Laethem Uccle 199. Mej. Marie Pieters Mechelen 20(j. Vluene,Notaris Aerseele. 201. Mej. Helene De Clippele Aalst 202. - Alice 203. J. Janssens, Brussel. 204. P. 205. A. Borremans, 206. A. Ceulemans, (vervolgt.) Dit is de lijst der personen, die reeds bepaald laten weten hebben dat zij de reis medemaken. Nog eenïge plaatsen zijn beschikbaar. Wij verzoeken dus de personen, die geneigd zouden zijn de reis te doen, onmiddelijk in te schrijven en inlichtingen te vragen in onze bu relen, Kerkstraat, 9, Aalst. A/W Franltrij lv Geheimzinnig drama. Een geheimzin nig drama had gisteren nacht plaats in het landverhuizershotel te Marseille. Een Rus is ran de vierde verdieping op d9n portier gevallen, die een luchtje schepte op hel voetpad. De ongelukkige portier word met gebroken arm en been opgenomen. Verscheidene landverhuizers denken dat de Rus uit het .venster is geworpen door Aqrieniers; ingevolge een politiek en twist. De ongelukkige, die ook erg. gekwetst is, werd met den portier naar 't gasthuis ge bracht. Het onderzoek heeft de zaak nog niet opgehelderd. Verdronken. Vier personen van dezelf de familie, op vacantie aan Kaap Coz, bij Beg Mcil, begaven zich per bootje naar het bosch van Auessant, toen aan de kleine baai van Kerloven het bootje in de woelige zee omsloeg. De vier opvarenden, twee dames en twee jongelingen, verdronken. Sabotage. Uit Rouhaix wordt gemeld dal boosdoeners tusschen de statie Croix, en barrière de l'AUumette vijf en dertig tele graafdraden hebben afgesneden, op eene lengte van 52 meiers, en meegenomen. Een diefstal. Te Royal in Auvergneis, naar men vermoedt door een vroegere be diende, ingebroken in eene kamer van een hotel, bewoond door de weduwe van Zola. Uit eene lade is 3500 fr. gestolen. Onitsclilaiici. Eene misdaad. In do bureelen van de scheepsbevrachtursfirma Belinke Mewes, te Hamburg, werd Vrijdag morgend de 65- jarige procuraliedrager on kassier Johann Menzel, gebonden en vermoord getonden. De brandkas stond open en was doorwoeld. De misdaad moet reeds den avond te voren gepleegd zijn. De policie looft 1000 mark uit voor het vinden vfliï den dader. De hertog van Macklenburg in Afrika. Hertog Adolf F reder ik van Mecklenburg scheept op 9 Augustus te Hamburg in naar Afrika, waar hij aangesteld wordt als gou verneur van het protècioraal gebied. De brand op de Paros Volgens een nader bericht aan de Köln Ztg over den brand aan boord van de Paros te Kanea, is het vuur ontslaan door eene ciga- ret van een der havenarbeiders van Kanea. Het achterschip stond spoedig geheel in vlammen. De boot keerde zich toen tegen den wind, die zeer hevig was, zoodat de hooge vlammen over de zee geblazen werden, anders ware zeker hel heele schip vernield geworden. De schade aan schip en lading wordt op een miljoen mark geschat. F»eru De Paus en de gruwelen in Peru. De Paus houdt zich thans bezig met de afzending van katholieke missionnarissen naar Peru. Hij nam die beslissing naar aanleiding van de in Engeland gedane veropenbaringen om trent de gruwelen door caoutchouc-zoekers in Peru bedreven op de Indianen. Pius X ondervroeg over die gruwelen den vertegenwoordiger van den H. Stoel te Lima, welke zich thans te Rome bevindt, waarheen hij eene nationale bedevaart heeft aangevoerd. Hij is zinnens in overleg met de Peruaansche regeeripg eene katholieke zen ding in dat gedeelte van Peru te stichten. Ierland.. Mond en- kiauwZeer in Ierland. Te Swords in het graafschap Dublin is wederom mond- en klauwzeer uilgebroken. Gisteren zijn 800 stuks vee geslacht. Ruslan d. De staking neemt toe. De stakingsbe weging neemt meer uitbreiding in St-Peters- burg. De werklieden van verscheidene groote fabrieken hebben het werk gestaakt, onder andere aan de papierfabriek van Newe, de staalfabriek van Sl effens enz. Al de werk lieden vragen loonsyerhooging. IJeiiemarlceM. Mikkelsens terugkeer. MM. Mikkel- sen en Iversen van de Albama-Groenland- expeditie, zijn Donderdag morgen te Kopen hagen aangekomen. Zij werden bij hunne aankomst begroet door eene groote menigte. De koning heeft hen de gouden medalie van verdienste overhandigd. Hlugelaiid Een afstammeling van Mahomet in een orkest. In de Royal Albert Hall van Londen, ongetwijfeld de grootste concertzaal der wereld, speelt een kwintel van Hindoe- sche muzikanten in nationale dracht op eigenaardige Indiscljq speeltuigen. Een dezer muzikanten draagt eten groenen tulband Van de afstammelingen Van Malioniot. Het vriest. De oogst is vernietigd. In het kamp van Herford werd Dinsdag op de grachten ijs .aangetroffen ter dikte van een penny. De oogst in'die streek is vernietigd door de slagregens. 47e vervolg. F.ens tot mijne groote verwondering, ver klaarde mijne zuster mij dat mevr. Tracy over hare toekomende, woonst was komen spreken en tot mijn uitnemend-spijt bekende 7,ij my dat zij" haar liet buitengoedje van Brid- man aangeboden had, hetwelk zij inderdaad aanvaard had. Van liet oogenblik dat ik dit vernomen had, was ik gedurig bevreesd haar te ontmoeten en alzoo-onzo betrekkingen open baar te maken want ik had toch eene onbe paalde hoop'dat het een of het ander zou voorvallen en dit hatelijk huwelijk beletten. Ik schreef aan vrouw Tracy en drong er ern stig op aan, dat zij te Bridman niet zou ko men; ik verzekerde haar dat het voor niemand goed zou wezen. Zij dacht onmiddelijk dat ik op u verliefd was, en zij schreef my brieven vol berispin gen en verwijten korten tijd daarop, wan neer zij alleen te Bridman gegaan was om 't goedje na te zien, kwam zij langs Elmsley over en begaf* zich naar zijne kamer, zonder dat iemand des huizes er iets van gewaar werd, uitgenomen mijn eigen knecht. Die dag, vervolgde Henri met hevigheid en aandoening, was de 15 JuliGij kent mijne kamer te Elms-, ley, het venster was open wij hoorden 6temmen en voetstappen op het balkon, wij keken buiten, ik moet u niet zeggen wat wij zagen vreeseljjko woorden ontvlogen de lip pen van Tracv. O God, o God riep ik uit, terwijl Henri door zijne aandoening verplicht waste rus ten O God van barmhartigheid mijne straf is grooter dan dat ik ze kan onderstaan Henri vervolgde Ik weet niet wat mij bewoog om te handelen, zooals ik deed. Ik sloot de deur langs binnen, en sprong door 't raam op het balkon en dan op de bank ik stond dadelijk op de plaats, waar ik met een enkelen oogslag den onherstelbaren uitslag van 't gebeurde kon beschouwen. Ik ver schrikte voor u. Gave God, riep ik zoo hard uit,dat Henri verlegen zijne hand op mijnen mond legde. Gave God, herhaalde ik op zachteren toon, dat gij in dien tijd veropenbaard haddet wat ik bedreven had. Gave God, dat gij mij dan in de tegenwoordigheid van mijn oom gesleept en beschuldigd haddet. als... Stil, stilwees bedaard en luister naar mij ik vloog terug naar mijne kamer; ik vond Tracy, bleek van schrik en wanneer ik haar vertelde dat hetkiiuldood was,wrong zij zich de handen, en riep wederom dat gij het gedood, vermoord liadt. Mijne razernij werd dan zoo hevig, dat zij de hare bedwong. Gij weet, helaas gij weet hoe vreeselijk ik mij aan gramschap kan overleveren doch dien dag moqt het ijswekkend geweest zijn, want die stalen,ontembare vrouw beefde voor mij als een riet... Ik dwong haar te belboven dat indien gij u zelve niet beschuldigdet, zij nooit aan iemand zou bekend hebben dat zy dien dag te Elmsley geweest was. Ik maakte dat zij 't huis heimelijk kon verlaten, en ge bood mijnen knecht aau niemand te zeggen dat zij hier bij mij geweest was 't geen hem nog al natuurlijk moest voorkomen, omdat hij zichtbaar veronderstelde dat er eene liefde zaak tusschen mij en Alice op handen was. Tot nu heeft zij haar woord gehouden. Doch ik kan u niet verbergen dat al mijne pogingen vruchteloos gebleven zijn om uit haar het gedacht te trekken dat Julia's dood Brussel. Door pen politieagent aange houden. De agent Maes, 6® afdeeling.zag Vrijdagmorgend. rond 2 uur. op de leege gronden van do oude tentoonstelling, Kleine Hut, een en kerel, geladen met een zwaar pak. Hij ging naar hem, doch de man wierp zijne vracht weg en vluchtte. De agent zond zijnen afgonchten hond naar den dief, welke spoedig door het dier werd ingehaald en ir bedwang gehouden. Het pak bevatte een kostbare penduul en twee marmeren kroon- kandelaars. In het kommissariaat werd de dief herkend als zijnde X.... 20 j., wonende Boendaolschen steenweg. [Hij weigert de horkomst der voorwerpen te doen kennen, ongetwijfeld in eene villa gestolen. X... werd opgesloten. CJlï.£fsc\<@s G3£G Antoine Dansaertstraat32-34BRUSSEL. HUIS GESTICHT (N 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderharen intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officieel© beurs tabel. Wekelijks financiëel blad. Zending op vraag. 818 Poging tot zelfmoord in een taxi. Een jongeling van 23 jaar, deftig gekleed, deed zich gisteren in taxi naar de woning van een doctor voeren en daarna naar het St Jansgasthuis. Daar gekomen, vond de eleider zijnen klant neerliggend met doorschoten borst. De ongelukkige had zich drie kogels in de borst geschoten. De politie werd verwittigd. In de kleede ren van den zelfmoordenaar vond men pa pieren op naam van Hendrik W... van Gri- vegée (Luik). Daar de jongeling nog adem de, droeg men hem in 't gasthuis, waar de geneesbeeren hein tot 't leven terug riepen. De familie van den wanhopige werd ver wittigd. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uilwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Schielijke dood. De heer Van den Bossche, 50 jaar oud, wonende Kesselstraat, viel gisteren op de Louizalaan ten gronde, door eene beroering getroffen. Diefstallen op de trams. M. E. De Doncker, Fonsnystraat, reed Donderdag per tram, van deNoordstaiie naar do Hollandstr. Op de Grondwetplaats stelde hij vast, dat men hem had beroofd van zijne portefeuille, inhoudend 7.800 frank in bankbriefjes, een postmandaat van 1,045 frank en eene check op de «Caisse des Reports». M. H. Maroille, Vanschoorstraat, 15. werd op het platform eenstramNoord-Verja- ringspark ontlast van zijn gouden zakuur werk met dito ketting ter waarde van 1000 frank. M. Edmond Galiére, Maesstraati 82 stelde vast dat men hem op de tram, rijdend van het Verjaringspark naar de Noordstatie zijne gouden horloge met dito ketting had ontstolen. Huishoudsters, oogen open. Wilt gij uitstekenden koffie maken, eischt de echte bitterpeeën der Trappisten Vincart. Weigert de namaaksels. Schaarbeek. Lijk in de Zenne. Don derdag trok men uit de Zenne, nabij de brug in de Rogiorstraat, hel lijkje van een pjasge horen kind. Het moet een drietal dagen in het water gelegen hebben. St-Joost-ten-Noode. Akelige onfdek king. Donderdagavond vond een baan wachter op de linie van den Ringspoorweg in den tunnel tusschen de statie van Schaar heek en de Molenstraat, een toegebonder pak inhoudende een lijkje van een pasgebo ren kind. De politie van St-Joost-ten-Noode. die verwittigd werd, deed liet overbrengen naar het doodenhuis, voor de lijkschouwing, Elsene. Gevaarlijk spel. De kinde ren van de echtgenooten X.., Vandenbroeck straat, speelden Donderdag namiddag hunnent op den zolder. Een hunner deed stekskens ontvlammen en deelde wqldra het vuur mee aan eenen hoop linnen en kleede ren. Het duurde niet lang of gansch het bovenste gedeelte van 't huis stond in brand Als de pompiers ter plaats kwamen, was alles wat de zolder bevatte reeds vernield, D© kinderen vluchtten bij tijds. Brand. Donderdag avond, rond 5 uur, is brand ontstaan bij de echtgenooten Kelecom, vischverkoopers, Citéstraat, 38, te niet toevallig was. In hare dwaze en booze hardnekkigheid, blijft, zij gelooven dat gij vrijwillig dat beletsel weggeruimd hebt dat u 't bezit van M. Middletous fortuin onmoge lijk maakte. Zij wist ongelukkiglijk door de dienstboden, in hare voorgaande bezoeken te Emsley, dat er tusschen u en Julia dikwijls twist bestond hare wantrouwige jaloerschheid ten opzichte van Alice, had haar tegen u zoo verbitterd dat zij altijd in gedacht verkeerde dat gij kind van mijne zuster haattet en vervolgdet. Niettemin, zoo als ik u zeg, heeft zij haar woord gehouden mkar er is eene omstandig heid in welke ik weet, dat zij het zal breken en die is, indien zij gewaar wordt dat een huwelijk met Edward, u in 't bezit zou stellen van die tijdelijke voordeelen, die zij u veron derstelt op zulke wreede wijze gezocht te hebben. Zij meent dat M. Middleton u zijne fortuin zal achterlaten en door eene wondere men geling van wraakzucht en overtuiging, is zij waarlijk gekwolleu met te gelooven dat zij eene afgrijselijke zonde bedrijft indien zij hem de waarheid verzwijgt. Heteenig middel, dat ik kan uitdenken om hare angstvalligheid te bedaren, is haar de voorwaarden te doen ken nen, onder welke ik weet dat uw oom zijne eigendommen bezet heeft, en haar plechtig te verzekeren, dat gij ze nooit zult aanvaarden Ik bedank u, antwoordde ik onverschil lig en ik stond op om te vertrekken Ik was Henri eene oneindige erkentenis verschuldigd voor dit verhaal doch ik kon die toch be wijzen noch gevoelen. Integendeel, al de boosheid mijner natuur was in beweging, en meer dan ooit gevoelde ik dal ik hem baatte. Misschien was het omdat bij mij iets bewezen had. wat ik tot hiertoe inderdaad nooit ge- Elsene, die zich naar de vïschmarkt hadden begeven, Ie Brussel. De pompiers waren ipoedig meester van het vuur. Do schade is niettemin nogal groot en de oorzaak is niet gekend. Hal Ie. Inbraak. Dieven drongen in bij den heer Lamotle, kleermaker aan de siatie, en stalen voor 2000 fr. koopwaren. Men schijnt op 't spoor der dieven te zijn. Vilvoorden. Zelfmoord van een ouder ling. De 73-jarige Leemans, die sinds lang met gedachten van zelfmoord in het oofd liep, hing zich gisteren avond op in zijnen stal. Wanneer men hem ontdekte was hij dood. Leuven. Bijna hersteld. Mevr. Van Langendonck, Statiestraat, was onder de ge kwetsten, van het treinongeval van Brugge. Zij werd getroffen aan de armen en bekwam eene wonde aan de zijde door een stuk glas, dat hare kleederen en keurslijf doorboorde. Zij kwam naar Leuven terug van de zee om hare zieke moeder te zien, die in ster vensnood was, en dien dag overleed. Mevr.Van Langendonck is nu bijna gansch hersteld. Onkerzeele. Ongeluk. Donderdag avond, reed een werkman van Schendelbeke die naar Geeraardsbergen komt arbeiden, per rijwiel terug naar huis. Te Nederboulaere komende, gleed het rijwiel uit, en de man werd op de steenen geslingerd, en was het aangezicht, en rechter arm zoo erg gekwetst, dat men hem in een naburig huis binnenge dragen heeft. Na de verzorging dóórgebaren, is hij kunnen huiswaarts keeren. is het eenige echte Vieux Système. Geeraadsbergen. Schielijk overlijden. Donderdagnaniiddag was de genaamde Jan Van der Baelen, winkelier, wonende Oudenbergstraat, naar zijn bed gegaan om wat te rusten. Bij het opslaan viel hij ten ronde en was een lijk. Michellbeke. Brand. Verleden nacht brak een geweldige brand uit in de hofstede van M. G. De Bosscher. Op een oogwenk stond het huis, de schuur, de stal lingen volop in brand; de bewoners moesten zich door de vlammen heen redden. De meu belen, de kleederen, de paarden, de koeien, varkens, 200 hennen, wagens, karren, de oogst, hooi, de landbouw tuigen, enz. zijn de prooi der vlammen geworden. De schade, door verzekering gedekt, bedraagt 30,000 fr. Men kent de oorzaak der ramp niet. Sottegem. Doodgereden. Vrijdag werd de ouderling Karei Everaert, oud 75 jaar, geboren te Munckzwalm, kostgan ger van het hospitaal, op de wijk Lage, door den trein naar Gent, verrast en verpletterd. De dood was oogenblikkelijk. De overblijf selen werden najjr het dopdsuhuis overge dragen. Men weet niet juist waaraan liet ongeluk toe te wijtën is, daar niemand het 'zien gebeuren heeft. Kriebdlachtig. Stientje kwam thuis van de prijsdéeling met een groote dtupneu/.o geen enkelen prijs, al eens niet genoemd in hel hpeksken/.tqnzij voor gymnastiek. De kleine kapoen gaf er weinig om, maar moeder was er van aangedaan, en zij weende bittere tranen; de meester had aan moeder geklaagd dat Stien zoo kapoen was en zoo speelziek en zoo lui om te leereti, en moedor zei 't hem Manneken, ge moet beter uw beste doen, ge doet mij toch zooveel verdriet aan en Stientje antwoordde Ge moogt blij zijn dat ik geen tweeling en ben Bisdom Gent. Z. D. H. de Bisschop heeft benoemd Pastoor-Deken van Herzele den Z. E. H. De Moester, pastoor van S. Maria-Audeu- hove Pastoor van S. Maria-Audenhove den E. H. Dc Ruyck, principaal van het collegio van Ninove. loofde, alhoewel ik het dikwijls in mij zelve herhaalde, en dat was, dat een hinderpaal tusschen mij en Edward bestond, dien geene mij lier pogingen kon wegruimen. Vertrek nog niet, zeide hij, er is nog iets, dat ik u moet zeggen. Gij hebt 't recht om mij te vragen, Ik heb u niets te vragen, onderbrak ik dadelijk. Sedert dat noodlottig uur, in hetwelk ik, door eene onbedachte daad, de ellende over geheel mijn leven trok, wanneer, door den ongelukkigen toeloop van omstandig heden, gij en uw dwingeland de getuigen van die daad geweest zi.it, heb ik de kracht eD tiet recht om de gevoelen wat elke vrouw gevoe len moet. Helena riep Henri uit, uwe onverschil ligheid, uwe bedaardheid maken mij ellendiger dan uw geweld. Begrijpt gij nu, waarom ik niet tranen, met bedreiging, met smeekingen, met het geweld der wanhoop, u verzocht om mijne vrouw te worden, en dat in het geheim? Ik dacht dat gij mij bemindet had ik het recht niet om het te denken Hadden uwe woorden en uwe werken my zulks niet doen gelooven Eens met u getrouwd, uwe fortuin (ik zou dit aan menige vrouw niet kunnen zeggen, tot u kan ik) uwe lortuin aan Alice overgezet, ontsloeg mij ten minste van dat deel myner belofte en als uw echtgenoot zon ik dag en nacht gearbeid heb? en om dit te herwinnen. Zouden wij te zamen al hetgeen lasteraars en vijanden tegen ons zouden uit strooien. niet veracht hebben Indien Tracy in hare woede zou gesproken hebben, hetgeen niet waarschijnlijk was, want zij wist dat ®r niets bij te winnen was, zonde ik u niet ver wijderd hebben van al wat uwen vrede zou gestoord hebben. Wordt voortgezet. Sta.d.snienws ZONDAG RUST. Zondag 4 Oogst 1912, zal de dienstdoende apotheek M. Bonner, Bisschopstraat, alleen open blijven te begin nen van 12 ure tot middernacht. Kei-Ie van St.«]Vla,rtijans Maandag aanstaande, 5 Augusti, verga dering voor de Huismoeders der Heiliga Familie. Openbare vergadering van don Gemeen teraad op Maandag 5 Augusti aanstaande, om 6 uren namiddag, in de gewone Zitting zaal, ten Stad huize. DAGORDE: 1° Gemoenterekening 1911. 2° Gemeentekas. Nazicht. 3° Gemeentebelastingen. Vernieuwing der bijvoeglijke centiemen. Wie spaarzaam wil zijn. wendt zicli naar de STOOM VERVERIJ Karei Alt (Geranle Celine Han Landuyt, Lange Zoutstraat, 40. Aalst. Verven en Niouwwasscheu van alle Kleedingstukken. Zwart voor rouw in 24 uren. Zie annonce bladz. 3. 771 Zondag 4 Oogst, Vischmarkt Kermis. Te dier gelegenheid groote Wafelslag en verlichting van den tuin, bij Pieter Db Rouck, (Gulden Vlies), Werf. Wafels aan fr. 0.20. 945. Kcpellestraat, 1 en 3, AALST in ons hulphuis Hoek der St-Vincentiusstraat en Moorseliiaan Verkrijgbaar Biscuiten aan 0,15't pak Besty broodsuiker aan 0,72 de kilo Sardienen 0,25 't doosje Sterrezeep 0,14 't stuk 946

De Volksstem | 1912 | | pagina 2