Gemesntaadziiting Wij zoeken üe iijkplechligheden van M. Leo DE PAEPE Ds aanslag in hei park te Brussel. SPORTNIEUWS ACHILLES EEMAN DE VOLKSSTEM Luitenant der Vrije Brandweer van Aelst. Zaterdag morgend hadden de lijkplechtig- heden plaats van den heer Leo De Paepe, stichter en luitenant der Vrije Brandweer van Aelst. Een ontelbare schaar vrienden en kennis sen van den betreurden afgestorvene had er aangehouden eene laatste hulde te brengen aan hem, die door zijne gezelligheid rondbor stigheid en open karakter eenieders genegen heid verworven had. Te midden eener diep ingetogen menigte trok do droeve lijkstoet, geopend door het muziekkorps der brandweer naar St-Martens- kerk. De hoeken van het baarkleed werden gehouden door MM. Van Coppenholle, kapi tein-bevelhebber van hel pompierskorps van Betchem; Rimbaulluitenant,Laken D'Hae- oens, luitenant, Oudenaerde Van Schoor, luitenant, Dendermonde. Na de lijkdienst werd het stoffelijk over schot van wijlen M. De Paepe, naar zijne laatste rustplaats overgebracht. Aan den rand van 't graf werden lijkreden uilgesproken door de hecren Fritz de Wolf, kapitein, in naam van het Aalsterscli pom- pierskorps en door kapitein Van Coppen- hollo in naam der Federatie der Brandweer mannen. Wij laten hier deze lijkreden, welke de omslaandors roerden volgen. Mijne Ileeren en Wapenbroeders Het is eene pijnlijke en droeve plicht, die ik. in naam vau lut Pompierkorps derslad vol breng, met een laatste vaarwel te sturen, aan an/.ea hooggeacht cn en diepbetrenrden vriend. Luitenant Lko Dn Pak ik, wiens stoffelijke over blijfsels thans aan don boord var. dit kille gral ruston. Pc dierbare afgestorvene hielp over een 37tal jaren, meteen paar andere heldhaftige en dienst va: rdige mannen, liet pompierkorps van Aalst tot stand brengen gekend voor zijnen onver schrokken moed en helderen geest, vierd lnj van de siichting ;;f als Luitenant aangesteld. Onmogelijk voor mij, u zijne lange en ver- dienst hjkc loopbaai) als brandweerman af te schetsen, want talloos en onschatbaar zijn de diensten welke hij op 37 ja-en aan zijne mede burgers heelt bewezen gij allen, beter dan wie ook, kunt oordeelen over de deugden van den persoon, wiens toewijdingen zelfverloochening menigmaal uwe verwondering en waardeering heel t afgedwongen. JNiemand dan gij allen heeft zich meer kunnen overtuigen, hoe innig ver kleetVl en genegen. Luitenant De Paepe, ons pompierskorps steeds is geweest, alsook welke vriendschap en genegenheid hij tegenover een ieder van u koesterde. Niettegenstaande zijn kloek gestel, sinds ge- ruimen tijd door ziekte ondermijnd was, trof men hem telkens aan, daar waar zijn wijze raad, zijne kalmtc.cn koelbloedigheid in het gevaar, die b muls waren brandweerman kenmerkten, hulp of bijstand konden verleenen. De regeering en de stad, bewust van zijne groote-Verdiensten',' hu.-it'htim met" verschilldx.de* eereieekensrsferèerd, lulewelke nooit opec-na waardiger en edeleF borst prijkten, dan, op deze, van onzen diep betreurden en verdiens cl ijken Luitenant. N> j onge jaren hoopten wij hem iri onze ran gen ie m o ge li- begroeten maar lielaae onze hoop is verijdeld gewordgn inderdaad, ondanks liet vurig bidden en 'snibékcA om, gene/ing; door bloedvêrWa/iten én 'körihisseii, hééft dij önverbid^ delijke dood die goede ziel uit ons midden w eg gerukt Buigen wij het hoofd voorde heilige hesluiten van den Almachtigen Heer, want ons behoort het niet, zijne werken te oordeelen. Luitenant De Paepe was een trouw, en plicht- vol echtgenoot, een oprecht voorbeeldige vader, innig verkleefd aan zijn talrijk gezin wij be grijpen dan ook de diepe smart zijner bedrukte weduwe en kinderen, bij liet onherstelbaar en pijnlijk verlies dat hen getroffen heeft. Moge echter de genegenheid, de vriendschap en achling welke den duurbaren afgestorvene bij eenieder van ons altijd lieeft genoten, en de. verzekering dat deze gevoelens in onze harten zullen blijven voortleven, een balsem zijn voor hunne overgroote droefheid, en hunne smarten «enigermate leenigen. Rust zacht in den schoot der aarde, dierbre Vriend en Wapenbroeder, en dat uwe edele ziel eeuwig leve in bei beloofde Eden, hetwelk den God der barmhartigheid voor haar reeds zal ont sloten hebben, als belooning voor uw voorbeel dig c-11 christelijk leven. In naam der officieren, in naam van het gan- sche pompierskorps van Aalst, neem ik afscheid van u, waarde en trouwe Luitenant. Vaarwel, goede edelmoedige Wapenbroeder, en tot weerziens in het ander leven. Vaarwel. Mijne Heer en Als Voorzitter van den provincialen Bond der Brandweren van C ^-Vlaanderen werd ik door het Mn omitcit van de Koninklijke Federa tie der 11 i.jwillige pompiers vau België afgevaar digd om hier bij liet graf van luitenant Leo De Paepe, den afscheidsgroet te .brengen van den VJaamschen Gouw bond cn het opperste vaarwel van do leden van ons algemeen organisme. Droef is die taak cn toch is ze mij li -ilig. De afgestorvene immers was eon bekwame of ficier, een praktisch, een werker in rlen stren gen zin van liet woord, een vriend Wij hebben hem gezien, met hem gïsproken op onze vergaderingen, op ouze bijeenkomsten, oj' onze leesten. 1-Ii.i was knap in de besprekingen der opge worpen kwestiën, wijs 111 zijne raadgevingen en verstandig vriendelijk in zijn omgang mei zijn ambtsbroeders minzaam en inschikkelijk met de manschappen die onder zijn bevel waren ge steld. Hij was oili- icrvan de brandweer dezer stad sedert meer dan dertig jaar en stichter van het Aclstcrsch Pompierkorps. Hij had heldere begrippen van eer en plicht hij w as een man van hooge toewijding en gaf altijd en vooral, inde vervulling zijner gevaar volle zending.het kranig voorbeeld van mannen moed en opoffering. Eene edele vrouw vrouw schreef- Er is op aarde maar een geluk De plicht. Er is maar ééu troost Het werk. Er is maar een genieting: Het sclioone 1 Geleid door dezen groolen levensregel ging de lieer Leo De Paepe fier en koen zijn wegen, roe mend alleen, stil 011 in de eenzaamheid van zijn hart, op volbrachten plicht, op edel en nuttig werk. ij slacht den reiziger, die, na een langen tocht lief einddoel bereikte, na den levensweg bezaaid te hebben met goede voorheelden, die er nu als bloemen onverwelkbaar fleuren. Zij die u volgen zullen die voorbeelden zien, zij zullen aan u doen gedenken,zij zullen steunen, sterken, opbeuren en aanzetten tot prijswaardige nasteving. Dar z il er-nen troost zijn voor degenen die nu trem en en schreien, uw eer en uw roem Slaap gjj diep, zacht en vredig in de kalmte van uw welverdiende rust. Luitenant Leo De Paepe, vaarwel... Daarmede liep de droeve plechtigheid ten einde. van Dljnsdag 30 JRli 1912. De zitting neemt aanvang ten 6 uren. De heer secretaris leest het verslag der vorige zitting dat ongewijzigd wordt goedgekeurd. De elektrische verlichting in de stad. M. MOYERSOEN, schepene van geld wezen geeft verslag over het ontwerp van overeenkomst met do maatschappij Sociélé d'Electricité du Nord de la Belgique dat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd door de aangestelde commissie. Dat ontwerp, zegt de geachte spreker, heeft voor doel aan gezegde maatschappij het uitsluitend recht toe te kennen elektri sche leidingen in de stad te leggen voor de nitdeeling der electriciteit dienende voor ver lichting er. beweegkracht. Het inrichten van eenen openbaren vervoerdienst wordt in de vergunning niet begrepen. Ook behoudt de stad het recht andore stelsels van verlichting toe te staan. Bovendien mag zij aan bijzondere de wegenis luien benuttigen voor elektrische leidingen te plaatsen voor bun eigen ver bruik. De stad neemt ook geene verbintenis de eleclriciteit te gebruiken voor hare eigene verlichting. Zij blijft volkomen vrij. De leidingen zullen onderaardsch moeten zijn binnen de omvang der volgende straten: Nijverheidstraat, Vaart. Onderwijsstraat, Brusselschestraat, Houtmarkt, Zonnestraal, Keizerlijke Plaats, Schoolstraat, Dirk Mur- tensslraat, Denderstraat, Koophandelstraat, Slaüeplaats. De maatschappij verplicht zich onmidde- lijk 10 kiloui. bovenaardsche loidingen te leggen in de straten die door het schepen- collegia zullen aangewezen worden. Bovendien mag de stad andere leidingen eischien op voorwaarde elektrische lampen voor openbare verlichting Ie doen plaatsen alle 50 meters. De bijzondere hebben het zelfde recht wanneer ze zich verplichten per 20 meters leiding de waarde te gebruiken van eene lamp van 16 kaarsen brandende 2 uren daags. De verbindingen met de onderaardscbe leidingen zullen 30 fr. kosten voor min dan 10 hectowatts geplaatste instelling met eene vermeerdering van fr. 1,50 per meerderen hectowatt. De verbindingen met bovenaardsche lei dingen zullen kosteloos zijn voor 50 meters enkelen draad. Daar die verbindingen ge woonlijk, met eenen drieduhbolen draad wor den gedaan, zullen zij tlus op löm. 50 koste- doos zijn. De instellingen zullen binnen de buizen mogen geplaatst worden do'Or de personen .(gekozen door do belanghebbende doch onder toezich t der maatschappij PKIJS DER ELECTRICBTEITx A) Voor de bijzonderen. 1° Verlichting. D9 prijs van de kilo wattuur is 0,45fr. Do prijs daalt tot 0.40 fr. indien het ver bruik eenen duur bereikt van 45 uren gedu rende de maanden November, December, Januari en Februari. 40 uren gedurende de maanden Maart en Oktober. 35 uren gedurende de maanden April en September. 25 uren gedurende de maanden Moi, Juni, Juli en Augustus. De meer verbruikte kilowatturen worden aan 0,10 fr. betaald (kleine instelling). Deze prijs van 0,10 fr. is maar geldig voor zooveel de kolen, staal IV van den Bel gischen Slaat, op de aanbestedingen van den Staat niet meer dan 12 fr. de ton aangere kend worden. Indien de prijs der kolen steeg tusschen 12 en 13 fr. de ton, zal de prijs op 0,11 fr. gebracht worden; zoo bij verhoogt lusschen 17 en 22 fr. de ton, zal hij ge bracht worden op 0,12 fr. en zoo voort met vermeedering van 1 centiem per kilowattuur voor elke vermeerdering van 5 fr. boven de 22 franken. 26) Beioeegkracht. De prijs van den stroom voor beweegkracht is 0,20 fr. de kilowattuur op voorwaarde dal het verbruik 180 uren 's jaars bereike. Zoo dit verbruik de 180 uren overtreft worden de volgende verminderingen toege staan Voor 300 uren 5 t. h. op den prijs van 0.20 fr. zoo komt de kilowattuur aan 0,19 fr. v oor C00 uren 10 t. h. aan 0,18 fr. voor 900 uren 15 t. h. aan 0,17 fr. voor 1200 uren 20 t. li. aan 0,16 fr. voor 1500 uren 30 t. h. aan 0,14 fr. voor 1800 uren aan 0,13 fr. voor 2100 uren 40 t. h. aan 0,12 fr. voor 3000 uren 50 t. h. aan 0,10 fr. Indien liet verbruik van 180 uren niet zou bereikt zijn is de prijs per kilowattuur 0,20 frank. De kracht der motoren die in paardekracht zouden aangeduid zijn, zal gerekend worden in kilowatts op voet van 840 watts per paardekracht. Voor de stad. (Straten, openbare plei nen, gebouwen stadsdiensten daarin begrepen zijnde do burgerlijke godshuizen, kerken en vrije lagere scholen). 1° Verlichting.De prijs van de kilowattuur is 0.35 voor de verlichtingen met booglam pen en 0.30 voor de verlichting met gloei lampen. De vermindering lot 0.10 zal ook aan de stad toepasselijk zijn in dezelfde voor waarden als voor de bijzonderen. Verders bepaalt het contrakt welke prijzen toepasselijk zullen zijn in geval de stad bij aanneming wil handelen. 1° Beweegkracht. De grondprijs zal 0.15 zijn met verminderingen naarmate het ver bruik. Die cijfers bewijzen dat de elektrische verlichting voordeplig is, voor diegenen die een dagelijksch gebruik zullen maken van al de lampen hunner instelling terwijl zij altijd kostelijk zal blijven voor de pracht- instollingen met een groot getal lampen die slechts vau. tijd tol tijd gebruikt w orden. Daarbij ook bemerken wij dat de prijzen van de elektriciteit zullen verminderen, wanneer in andere steden voordeeliger prijzen zouden toegestaan worden of den inkomprijs der maatschappij door nieuwe uitvindingen met 25 °/0 zou dalen. Vergoedingen. Te rekenen van het tweede jaar zal de vergunninghouder op de onzuivere ontvang sten van do verlichting der bijzonderen, oene teruggave doen aan de stad van 5 °/0. be taalbaar met 3 °L in geld en 2 °/0 in verlich ting, op het bedrag der ontvangsten van de verlichting niet op de beweegkracht der bijzonderen tot als zij 75.000 fr. 's jaars bedragen 8%, w aarvan 6 °/0 in geld en 2 °/0 in verlichting, op bet bedrag der ont vangsten van de verlichting der bijzonderen, begrepen tusschen 75.000 en 100.000 fr. 8°/0in geld, op liet bedrag der ontvangsten vjpi de verlichting der hijzonderen begrepen tusschen 100.000 en 150.000 fr. 9 in geld op het bedrag der ontvangsten van d>' verlichting der 'bijzonderen begrepen tus schen 150.000 en 200.000 fr. 10 °/0 m geld, op het beclrag der ontvangsten van de verlichting dér bijzonderen, zoo zij 200.000 fr. overtreffen. De andere voorwaarden vergen geene bij zondere uitlegging; zij zijn van technischen aard. Wij ontleenon die voorwaarden aan de overeenkomst door St-Niklaas met de maatschappij gesloten. 7.'\ wierdon maanden en maanden besprokon en ernstig bestudeerd door den provincialen technischen dienst. Vooraleer te sluiten voeg ik er bij dat het niet zonder "voldoénirtg is dat ik dit ontwerp voordraag het Verrechtvaardigt immers mijne handelwijze van vóór vijf jaar toen ik de vergunning vail de gas aan de Sociélé Centrale voorstelde. Ik zegde da.11 in mijn verslag het volgende'Men mag zich ten andoren afvragen of zekeren dag, weinig verwijderd misschien, de slad, liet onroe- rondmaken van een zoo belangrijk kapitaal een millioen, niet betreuren zou. Het is onbetwistbaar dal zulks een heel groote .i hinderpaal zou dii'arstellen, tot het inrich- ten der electriciteit of elke andere manier van verlichten, die dag waarop deze aan lageren prijs zou voortgebracht worden. Sedert hebben döVlaamscho steden die de gas in regie uitbaten'.er van afzien, uitgeno men Lokoren en we besiallgen' thans dat terwijl diè andere- steden -benevens do gas 'thans ook de electriciteit vergunnen. Lokoren uit vrees der concurrentie met bare eigene uitbating kan of durft de electriciteit niet invoeren. Zoo bad bet bier ook geweest had den wij ons eigen gasgeslicht. Er zou van eleclriciteit geen spraak kunnen zijn. Nu zullen de maatschappijen zich concurrentie doen in 't voordeelo der stad. (Algemeene bijtreding rechts). M. DE BLIEGR zal de vergunning stem men, - de voorwaarden schijnen hem voor- deelignochthansdeelt hij de gedachten niet van deg schepen vüor wat de regie van de gas betreft. M. DAENS zalwook de vergunning stem menhij heeft vernomen dat men in Meche- len en Sl-Niklaas tevreden is over do wer king van do maatschappij. Hot voorstel dar aan de - Soc. d'électri- cité du Nord de la Belgique voor 35 jaar de vergunning geeft, wordt met eenparige stemmen aangeiïoffieü. De uitbating zal beginnen binnen de drie maanden na do* goèdkouring door de besten- alendige deputatie'. De kaairechten. Het ministerie heeft aan het reglement eene kleine verandering gevraagd 0111 te verbieden aan do havon aieool te verkoopen. Goedge keurd. Rechtlijningen en opening van nieuwe straten. M. DE WOLF geeft uitleggingen over een vraag van opening.) van nieuwe straten die ingediend is door M. Do Pauw. De vraag wordt voor onderzoek naar de bevoegde commissie verzonden. Dc verbreeding der Kloosterstraat wordt goedgekeurd. De zitting is geëindigd, de zitting begint. Ja, aardig zal dit in uwe ooren klinken, eene zitting die eindigd en begint, 't Is noch tans wezenlijk zoo. Al de punten der dagorde waren op treffelijke wijze verhandeld heel de raad was deftig geweest zonder iielsch lawaai en gevaar. Doch dit kon zoo niet blijven. M. Daens vroeg den eerste het woord om te babbelen over de hop, de statie, de nieuwe straten, don Dender, den regen, de biervervalsching, enz. enz. M. DE BLIECK protesteerde in naam van al de brouwers legen verdachtmaking van Daens. M. Dr BAUWENS prolesteerne tegen M. Daens die dierf zeggen dat de geneesheeren van Aalst zeggen dat het bier bier wordt vervalscht. M. VAN DEN BERGHE (liberaal) spreekt over do schoolinrichiing. Daarop werd do .openbare zitting gesloten. De raad treedt in geheime zitting. De lijkplechtigheden van het slachtoffer. Z-Hordag morgend hadden de lijkplechtig- hec. plaats van den E. H. Fleuret, het slachtoffer van don laffen aanslag in het park van Brussel gepleegd. I11 de kapel van het St-Jansgastliuis werd eene lijkmis opgedragen, door Mgr. Evrard, pastoor-deken van Brussel. Er was voel volk aanwezig waaronder talrijke priesters. Wij bemerken er ook. MM. Valentin Brifaut en Xavier De Bue, volksvertegenwoordiger, Orban de Xivrv, plaalsvervangend-senator Schildknecht, on der-voorzitter van do Handelsrechtbank, eirz. De rouw werd geleid door de twee neven van het slachtoffer, de heeron Brocq, van Rijsel. Het lijk werd op het kerkhof van St. Joost-ten-Noode in een voorloopigen graf kelder geplaatst. ~\FJ~ i olrij deiT DE RGN2E VmïJ DELBIE (Onafhankelijken) 't Is dus Zondag 4e Ooogst dat de Ronde van België voor onafhankelijken begint. Deze is dit jaar verdeeld over 7 ritten, waar van de zesde, 't is te zeggen deze gereden op 15 Oogst (O. L. V. Hemelvaart), te Aalst eindigt, 's Zondags nadien vertrekken zij dan voor den laatsten rit naar Brussel. Dit jaar zijn de ritten merkelijk vergroot en bedragen allen minstens 250 kim. De eerste rit is Brussel-Luik, dwars door de Kempen en bedraagt 285 kim. De volgende rijders zijn ingeschreven 1. Anno René, Synghem 2. De Vries, A. idem. 3. Tuytten, Jul., Oostende 4. De- laet, Hoboken 5. Sleux, Alf. Doltignies (3. Van Laere. Pb.. Oosl-Eecloo 7. Buysse L., Wonterghem; 8. Liophaut, J.. Comiues; 9. BotteGamille, Espinois 10. Mcnin Fr., Chatelet 11. Lunair Ar., Momalle 12. Reserve; 13. Reserve 14. Aerls Em., Laeken 15. Valckenaers, L., Leuven 16. Robaye Oscar, Brussel 17. Noel Hubert, Seraiug 18. Delcoiniuolte G., id. 19. Sellier, Spy. 20. E. Masson, Bierset 21. Is. Mechant. Sl-Nikolaas 22. A. Beaudoux, Hollogne 23. Lambert, Mechelen 24. A. Geoffroy, Yvoir 25. J. Cassiers, Brussel26. J. De- marteau, Verviers 27. J. Rossius, Cerexhe- Heuseux 28. D. Gauthy, Pepinster 29. G. Progardien. St-Remy 30. P. Roland, Courcelles 31. L. "Scieur, FlorenneS 32. Oh. Haidon, Engis ;33; R Guenöt,Fransch- man 34. Chassot. id: 35.' G. Erkrath, Oost acker 36. J. Jacqy, Mousfior 27 Laubonthala, Soraing j 38. Despontin, Mar- ciie 39. A. Pulls, Seilles. 40. Desanlhoiiio Fl., Carrières; 41. Stion- let J., Jödoigne; 42. GooVeman Oscar, Ael- tre; 43. Forel Georges, Sari-Dame; 14. Michaüd G.. Vezin; 45. Chabard Ch. Bru- magne; 46. Thibeau Cyr., Grez-Doiceau: 47. Marchand J., Mouslier 48. Van Isterdael, Denderleeuw; 49. Standaert, Denderleeuw, 50. Vaa Damnn-, Ninove; 51. Lapage, Ni- nove; 52. Remy; Soraing; 53. Coureur M., Anderleus; 54. Parmenlier Acbille, Brussel; 55. Szekely J., Franschmaii; 56. Lersonnier Franschm.; 57.Chrislophe L.,Frauschra. 58. Sergent L., Franschm. 59. Gournarez A., Fraiiscbman. 60. Rabbe Rob. id. 61. Garibi J., id. 62. Samyn Jul., id. 63. Perman lier Edw. id. 64. Samyn Hub., id. 65. Preslés Ju- lien, id. 66. Couraud Ch., id. 67, Phi lippe Vict., id. 68. Garon Adhémar, id. 69. Lefevre Luc., id. 70. Bontemps F., id. 71. Degrez Fern., id. 72. Commerman P., id. 73. Florin Paul, id. 74. Marti- nvssen .Tan, Hollander 75. Klein Nic. Lu xemburger 76. Dassonville J., Leers- Noord 77. Van Waesberghe Gaston, M011- tigny 78. Van der Meulen Ed., Dilbeek 79. Debrael L. Tourneppo 80. Sira Georges, Binche81. Velgbe Em., Andorleeus 82. Martinot Fern., Erguelinnes 83. Siot Em., Baileux 84. Du-Gauquiers J. B., Beclers 85. Van Goot- liem Em.. Hilleghem 86. Mosbreux Alfr., Nessonvaux 87. Maine Gorn., Rixensart 88. Rieiens P., Jette 89. Perwez Guill., Tervueren 90. Bouvry Désiié, Hoei 91. Molle Walmer, Haulchin 92. Steyaert TJrbain, Knesselaeve93. Deherder Erd.j Eughien 94. Derekers H., Duitscher 95. Sesier Maur., Brussel 96. Derny Nestor, Nalinne97. Deckers Fr., Brussel: 98. Lefebvre Val., Sirault 99. DTlondt H., Nazareth. 100. Wauters, J., Antwerpen 101. Ma- tagne J. Remoucliamps 102. Livraux Alex. Brussel 103. Landser Cér., Montigny 104. Budts L., Sle-Kathelijne-Waver 105. Lambert Fr., Mechelen 106. Schippers Ed. idem. 107. Bogaerts Is., Brussel 108. Verrnate Joz., Oostende 109. Poucet Jul., Baileux 110. Caremans J., Hoboken. Mogelijks komen er op het laatste oogen- blik wel nog eenigen bij. In de Aelstersche Velodroom. Aankomst van den Tour de Belgique, op Donderdag 15 Augustus (Onze Lieve Vrouw Hemelvaart). I11 afwachting om 3 uren namiddag. Prachtige koers per Eguipe of Amei'i- kaansche wijze Prijzen der plaatsen Tribuun 2.00 frs. 1* Plaats 1,50 fr. 2® Plaats 1,00 fr.. Den Zondag morgend 18 Augustus, zal bet vertrok van de Coureurs in den Velo droom gegeven worden om uren. Ingangsprijs 20 centiemen. LEDE, Heiplae. Ter gelegenheid der Jaarlijksche Kermif op Zondag 11 Oogst 1912 Groote Baankoers. Vooruit 65 franken Gewaarborgd. Wegwijzer Lede-Wichelen-Schoonaarde* Gysegem-H ofstade-Aelst-Erpe-Vijfhuizen. Tweemaal de ronde. Inschrijving om 3 ure namiddag, bij Henri Vennernan, 33oll®3CL Groote prijskamp door stekken op Zondag 11 Oogst 1912, bij Emiel De Moor, Mijlbeek, Langestraat, Nr98. 50 frs. prijzen 1® pr. 25 fr. 2® pr. 15 fr. 3® pr. 10 fr. Begin om 3 uren, kam pen om 6 uren. BURGERLIJKE STAND VAN AALST c VRom?Mannelijk geslacht 3) 1 j GEBOOR1EN vrouwelijk geslacht 9)1Z HUWELIJKEN. J. Van Kerckhove. houtbewerker met M. Van den Sype, zonder beroep. E. Van Hover, vuurstoker met M. Willems, twijn- ster. G. De Pauw, landbouwer, met M, Bauwens, zonder beroep. -- B. Gits, spoor wegwerkman, met P. Speeckaert, breister. P. Vinck, espadrillenmaker, met P. Lenain, breister. G. Coppons, werkman, met J. Van der Snickt, twijnster. F. Cal- lebaut, steendrukker met M. Paelinck, twijnster. F. De Smedt, grondwerker met B. Leuwers, zonder beroep. OVERLIJDENS. J. Croisé, zonder beroep. 29 jaar. Dender» mondsche steenweg. F. Van Nuffel, vr. Francois, zonder beroep, 52 j. Brusselstraat. H. Spiltaels, fabriekwerker, 17 jaar, Iweinstraat. L. Delaroyère, weduwè Eeman, bezondere. 60 jaar, Leopoldstraat. L. De Paejie, man Meganck, 011!vanger van 't weldadigheidsbureel, 67 jGroote Markt. M. Weymeersch, weduwenaar Gallebaut, landbouwer, 70 jaar, Brus6elsteenweg. 5 kinderen onder de 7 jaren. MARKTPRIJZEN Aalst. 3 oogst. Hopmarkt, kalm, beschikbaar fr. 175. N ieuw gewas, fr. 9G.00 ArUsN 3 oogst Aardappelen de lOOkilogr. fr. Boter de 3 kilos fr. 8,91 a 9,4ö Room boter de kilo fr. 3,10 Eiers de 25 fr. 2,70 a 3,15; Ajuin de 100 kilos fr. 12.00 Viggens 't koppel fr. Soa 90. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 210 klonten, wegende re zamen 1690 k. Compagnie HollancSiaf 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,00 per kilo. AnderIecht. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 920. Kalveren 1836. ovejal ernstigp personen van alle klassen, 0111 zich met verzendingsbureel bezig te houden. Eerlijke zaak voor iedereen. Geene bijzondere kennissen vereischt. Hot huis wordt geheel door ons ingericht. Grooto ruchtbaarmaking op onze kosten. Groot zakencijfer en oumiddelijk schoone winsten. Kapitaal niet gevraagd. Geen risico. Kan uitgevoerd worden zonder be diening te verlaten. Kostelooze inlichtingen. Schrijf post kaart naar Export, Havas, Brussel. 952. Gevraagd. Goede meid voor de keuken en eene goede meid voor dea boven. Goed en proper kunnende werken. Zich te bevragen. Hotel de Flandre, Statie plaats, Aalst. 951. IVCeix vraagt een wagenma ker sgast bij Désiré Spraelmans, te Pamol, Poulck (Brusselsche steenweg). 953. HUIS GESTICHT IN 1378 AALST Kunstguano Scheikundige vetten Prijs volgens samenstel van 8 tot 18 fr* de IC3 kilos. VRAAGT PRIJS-COURANT Al onze vervaardigde kunstvetten oevatten s 1° Stikstof onder vorm van nitraat en ammoniak; 2° Phosfoorzuur onder vorm van superphosphaaC 3° Watervrije Potassium, oplosbare zouten. (Ter uitsluiting der organische stikstof en der phosphoorzuren in oplosbare verbindingen). Grondstoffen aan den prijs van den dag, zooals Nitraat van Soda, Sulfaat d'ammoniak, Super phosphaten, Nitraat de potassium, Chloorzuur potassium, Plaaster, Kaïnit, IJzerslakken, IJzer- sulfaat, enz. Opgeloste guano «De Zon». Zuivere bl au wen Aluin, zijnde't middel tegen de aardappelplaag, om het zwart der granen. Vergruizers, Vermo rel aan lage prijzen. 706 BOEKBINDER, Sint-Jorisstraat, 44, AALST. Gelast zich met het hinden van boeken in alle slach, pracht-, bibliotheek- en ordinaire banden, registers, hureeldoo- zen op maai en naar model, stevig en zuivere afwerking. Matige prijzen, zeer spoedige bediening.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3