Helena Middleton BUITENLAND. Blosdlg drama U Blaasvell Nieuws uit Antwerpss NIEUWSBERICHTEN. A DE VOLKSSTEM 6 AUGUSTI 1912 op bevel verscheidene onderbrekingen uit net verslag doen schrabben. Een lid dat niet loog mag pralen is de afvallige Fonteyne, slechts geldig verklaard met 40 stemmen en 107 onthoudingen. Hij is bepaaldelijk de gekozene dor socialiston en zijn handlanger Ilaens. Zelfs de liberalen met wien hij op flenzelfden lijst stond, hebben hem aan zijn droevig lot overgelaten. Men weet dat Fon teyne gekozen is dank het geld van den speelhouder Marquet met den liberalen kan didaat te doen struikelen. Men moet niets waardigheid meer bezitten orn in zulke omstandigheden een mandaat aan te nemen. Gelukkig dat hij Pieter Daens nog heeft om hem te ondersteunen en aan te moedigen. Die twee maken een schoon paar Men heeft bijna al de ambtenaars verhoogd in jaarwedde, tor oorzake van 't duur leven. Niets echter is er gedaan voor onze ministers. Zij kunnen hunne wedden niet laten verlioo- gen gelijk de burgemeester en schepenen van Schaerbeek, daar hebben zij te veel eergevoel voor. In 18:30 werd de wedde der ministers op 21000 fr. gesteld. Sindsdien is er niets aan veranderd. Met die 21000 fr. kunnen onze ministers met moeite hunne feestmalen, en verplaatsingen bekostigen die zij moeten doen in verhoudingmet hun hoogen rang. Een minister moet alzoo aan zijn erf goed komen, zoo hij geen persoonlijk fortuin bezit. Een kamerlid kan geen minister wor den zoo hij er niet warm inzit. Dat is onrecht- -Voerdig. De plaats van minister moet kunnen gegeven worden aan de bekwaamsten. Er zou een bijzonder crodiet moeten gestemd worden, jaarlijks om do onkosten van het ministerieel J^ven le dekken. De hander zeil zou er goed bij varen. Dat is oene zaak waarover het allen eens zouden moeten zijn. Kobe. XW Fraj.ih.rij k. De prijs van een wang. Een dame uit Lyon, Mad. R., leed veel verdriet over hel klimmen barer jaren vooral pijnde dit ver driet, wanneer zij in den spiegel keek en zekere onmiskenbare aanwijzingen zag, die haar zeiden, dat hare huid, de plooien om oogen en'mond vart zekeren leeftijd begon nen le spreken. Vooral het voller worden en uitzakken der wangen verdroot haar het meest. En toen zij op zekeren dag do aan kondiging las van een gelaatskundige, die plooien en rimpels glad kon strijken, aan huid en wangen weer de vroegere kleur en vorm schonk, aarzelde zij niet te lang, en stelde zich onder zijne behandeling. De kuur had slechts een gedeeltelijk suc ces. Mei de eene helft van Mad: R.'s gelaat ging het uitstekend de rimpels berden weer glad, de uitgezakte wang hernam weer haar vroegere plaats. Doch de andere gelaatshelft bleef halsstarrig weigeren, het vdórbeeïd van de eerste wang le volgen. Het gevolg kan men zich voorstellen, zon der dat men de onkiesheid van Fransche bladen behoeft te volgen door het zonderling vertrokken, half-jonge half-oude, schotsch- en-scheeve gelaat van de ongelukkige dame voor de oogen van de nieuwsgierige lozers in beeld af te drukken. Mad. R. meenende, dat haar een wezen lijke schade was toegebracht, daagde haar gelaatsdokter voor den rechter en stelde een eisch in tot betaling van 25.000 fr. Het is een behoorlijke som voor één wang; en de advokaatvan gQ<jaagde stelde de on aangename vraag of bet geheele hoofd van Mad R. wel zooveel waard was De rechter antwoordde niet op deze nete- 'Tigheid zijn vonnis wijzend sprak hij echter den gedaagde vrij. Mad. R. blijft met een jonge en een oude wang zitten. 48e vervolg. Zou ik u, mijn loven lang, tot de dood toe, niet bemind en aanbeden, en ieder stuur woord of onaaugenamen blik van u niet afgekeerd hebben Ah riep hij schielijk uit, toen ik mij onverschillig van hem verwijderde, haat mij zooveel het u belieftmaar breng mij niet tot uitdaging Is het Edward niet, uw uitniun- 4end, uw rechtschapen minnaar, die u in zijne armen zal nemen, en u tegen zijn hart zal drukken. Spreek van hem niet, Henri, riep ik uit om Gods wil, spreek van hem niet. Ik heb u al gezegd dat ik nooit met hem zal trouwen ik heb al de boloften gedaan, die gij mij ge vraagd hebt. Ik ben hier, waar ik niet zou wezen, indien ik u zou wiilen uitdagen maar uit barmhartigheid, berisp mij niet, kwel mij niet met te spreken van... Een sterke klop op de deur deed ons beiden opspringen, en ontwaakte Alice. XIII. Helena tcordt door haren oom berispt. Bal bij Mevr. Miltoim. Gesprek tus- sehen Helena en Henri. Reis naar Hampstead bij Mevr. Moore. De klop op de deur, die mijn lang en smar telijk gesprek met Henri zoo schielijk ten ©inde bracht, was weldra gevolgd door eene boodschap van wege M. Middleton, die my buiten stond af te wachten om onze namid dagwandeling te maken. Ik kuste haastig Alice, en, verheugd dat alles in de kamer duister was, snelde ik naar beneden. Mijn Einde der staking. De ingeschrevenen hij de marine hebben, na mot veel gerucht uiting te hebben gegeven aan hunne onte vredenheid, besloten naar hunne havens terug tekeeren. De meesten hebbon Donder dag avond Parijs verlaten. De andere ver trokken Vrijdag morgen met de leden der G. G. T. Duitsclilaiici. Ramp van Neurenberg. Bij 't bouwen eetier ijzeren machienzaal voor eene groote elektrische fabriek te Neurenberg,is Vrijdag morgend het geraamte ingestort en talrijke werklieden werden onder de puinen begra ven. 't Is het middengebouw* van de fabriek, dat is ingestort.Het was20m. breed en 15m. lang. Men denkt dat het ongeluk gobeurde bij de belastingsproef. Er zijn elf dooden en 34 gewonden. Vier personen werden nog vermist. Een arbeider ligt onder het puin maar leeft. Volgens een ander bericht is het niet de machienzaal die ingestort is, maar eene stel ling die in de zaal was opgesteld. Over de instorting in de fabriek Franken wordt nader gemeld Het ingestort gebouw der machienhalle moest aan een weerstands- proef onderworpen worden. Met dit doel waren op de halle een groot aantal zakken zand neergelegd. Zij moesten eene drukking van 23,000 centinaars uithouden. Eene eergisteren voormiddag genomen proef gaf geene aanleiding tot onrust. Ingevolge eene sterke regenvlaag echter, die 's nachts ge vallen was, had de zandzakken veel zwaar der gemaakt, in zooverre dat gisteren mor gend rond 8 ure de stellage eensklaps, aan de noordzijde beginnend, met veel lawijd ineenstortte. De wonden der gekwetsten zijn voor het meerendeel erg. Onder hen bevindt zich de opperingenieur Dietrich en de boucsbetuur- der Schmidt. Er zijn nu in 't geheel 11 dooden en 30 ge wonden. Vier werklieden wordon nog ver mist. Een later bericht meldt dat twee hiervan ongedeerd zijn opgehaald en dat een derde roept dat hij ook ongedeerd onder de puinen zit. De feesten bij Krupp. Het huls Krupp opent zijn eeuwfeest op 3 Augustus met eene hulde aan zijne bedienden en werklieden die in de fabriek werken sedert 25 jaar. Op 8 Augustus komen de Duitsche Keizer, de Rijkskanselier en verschillende ministers. Op 9 Augustus heeft een prachtig middel- eeuwsch tornooi plaats. Anderzijds worden de geschiedenis der wapens en hun gebruik door de eeuwon heen cinematographisch voorgesteld1. Vorder wordt een vliegweek ingericht en zullen talrijke luchtballons opstijgen. Een moordenaar aangehouden. De Duitsohe overheden zijn er na vier jaar in geiukt zich méester te maken van een zeer gevaarlijken misdadiger. 'I Is een Bohemer, Ebender genaamd, die drie moorden op wjne geweten heeft. De laatste is een jaar gele den gepleegd in Hessen. Eene bende zwerve lingen, die een dorp hadden afgeschuimd, vermoordde een boschwachter, die poogde ze aan te houden. De pleger van do misdaad was Ebender, die opgezocht werd voor twee moorden in denzelfden aard gepleegd in 1908. De bende had zich verborgen in de groote bosschen, die het land bedekken en vruchteloos mobiliseerden de overheden meer dan duizend soldaten. Do bende ging uiteen, óm weer bijeen te komen buiten den omtrek, die gevaar opleverde. - Ehender ontkwam aldus en men meende dat hij naar den vreemde was vertrokken. In werkelijkheid verbleef hij te Ahlshausen, in Brunswick on doorliep het land als reizend mandemaker. Een herbergier van Ahlshausen las toevallig het signalement van den bandiet, toen Ebender bij hem aan de tafel kwam oom was zichtbaar zeer ontevreden. Ik kon in 't eerst niet onderscheiden of hij aanstonds op myn gelaat teekenen van aandoening bemerk te, die hem mishaagden, of dat hij iets, dat hem lastig en gram maakte, reeds vroeger vernomen had. Zéker was het, dat hij hoe lan ger zoo meer ontstelde en voor een man, doorgaans kalm en matig was dit inderdaad eene moeiiijke zaak. Niettemin reden wij eenigen tijd in stilzwijgendheid een of twee maal poogde ik een gèsprek aan te knoopen maar al w at ik zegde, kreeg een ja of neen tot antwoord toon wij terug naar Londen kwa men na eenigen tijd den weg van Paddington gevolgd to hebben, sprak hij in eens Ik begrijp waarlijk niet, hoe eene meid, van zulke opvoeding, zich kan gedragen, zooals gij doet. Het spijt mij u dit te moeten zeggen, Holena gij zijt eene volkomen coquette, eu eene volmaakte komediante. Hoe zoo Wat bedoelt gij stamelde ik. Wat heb ik gedaan Tot- heden wistik niet, hernam hij dat gij Edward geweigerd hadt. Het is wonder, dat gij dat niet bekend hebt; zoo niet aan mij, ten minsten aan Mevr. Middleton. Deze inderdaad verdient uw vertrouwen maar ik veronderstel dat gij beschaamd zijt, en daartoe hebt gij reden want na de hoop dio gij aan Edward gaaft, na uwe woorden, uwe blikken en.geheel uwe handeling gedurende de maand, die hij te Elmsley doorbracht, moet gij eene hartelooze coquette zijn om hem te weigeren. Verzwakt en bewogen door de toongelen, dio ik gedurende de laatste vier-en twintig uren beloofd had, barstte ik, bij deze harde berisping, in tranen los. M. Middleton kon geene vrouw zien weenen veel min zou hij haar doen weenen maar aaugezien hij van zin was my met groote strengheid te beban- zitten. Hij werd getrofien door de gelijkenis en verwittigde den burgemeester. Na lang durige moeilijkheden van allen aard is men erin gelukt den moordenaar aan te houden. Italië Rooverij op Sardinië. Vijf onbekende en gemaskerde kerels drongen in het huis van een rentenier en roofden de 500 frank die deze bezat. Daarmede niet tevreden, dwongen zij den rentenier en dezes broeder hen te volgen in het gebergte. Zij sloten hunne gevangenen op en gelastten een hun ner medeplichtigen naar Sassari aan de bloedverwanten van den rentenier een los geld te gaan afeischen van 85,000 fr. Doch de rentenier en dezes broeder wisten aan de waakzaamheid der bandieten te ontsnappen. Zij keerden terug te Sassari en stelden de gendarmerie in kennis mot het. gebeurde. Eene klopjacht werd ingericht onder ge leide der slachtoffers en na drie dagen zoekens in bosschen en bergen werden de vijf roovers gevangon en door heel de be volking der omliggende dorpen naar Sassari opgebracht, Em. d Treurig vooruitzicht. Dr Forbes Wins- low deed eene voorspolling, die niet zeer geruststellend is en Volgens welke er in de wereld binnen 300 jaar nog enkel gekken zullen zijn. Wij gaan naar eene wereld van gekken, zegt hij. In 1859 waren er enkel 36,752 erkende zinneloozen,' wij hebben er thans 135,000. Er is thans een zinnelóoze per 236 zielen. Over 50 jaar as er slechts een op 575. Hoe de zon een trein deed ontsporen. Een onderzoek gedaan door den Board of Trade besloot dat db ontriggeling van den sneltrein op 19 Junidaatsleden te wijten is aan het zwellen der riggels door de warmte der zon. i De opening tusschen de riggels was te eng, en door de groote hitte van 19 Juni ver meld, was heel de baan op dit punt ontred derd door de buitengewone uitzetting. d.. Een omzwervend volksvertegenwoordiger bedelaar geworden. M. Tchernyscheft'ge wezen volksvertegenwoordiger in do IP Douma, die behoorde tot de werklieden- groep. zond aan de leden der oppositie een brief die een zonderling licht werpt op de doening der plaatselijke besturen tegenover de volksvertegenwoordigers, die de misdaad begingen links te zetelen. M. Tchernyscheft', die smid van stiel is, trok na de ontbinding der Dounyi terug naar zijn dorp in de provineie Voronege. Doch het plaatselijk bestuur verdacht, hem van propa ganda hij de boeren en verplichtte hemV en te gaan. Hij verbleef twee jaar in. den Cau casus. Hij ging terug naar zijn land waar hij werd aangehouden. Het onderzoek hrqcht niets tegen,hém aan het licht en hij werd na twee maanden ge vangzitting vrijgelaten. Toch moest hij voor onbepaalde» tijd het departement vertalen. De ongelukkige begaf zich naar het Don- distrilct, doch de overheid vreesde zijnen in vloed op de Kozakken en hij moest dadelijk de streek verlaten. M. Tchernyscheff zocht werk te Tamhoft' eii in vele andere steden, maar overal werd hij door de policie uitgedreven. Na vijf jaren z\fervens is de gewezen volksvertegenwoordiger een bedelaar 'ge worden. Een onbekend Russisch dorp. Do Strassburger Post haalt eene zonderlinge geschiedenis aan, geknibt uit de Siberische bladen. Over enkele weken ontdekte men op 3 kilom. van Thabarowsk een groot bloeiend dorp, Ossipowka, wiens bestaan aan het Russisch bestuur volstrekt onbekend was. Die ontdekking is niet te wijten aan aar- delen vermeerderden mijne tranen zijne gramschap, terwijl zij hem ten uiterste mis haagden. Ik moet u nog zeggen, Helena, vervolgde hij, dat ik verontwaaVdigd en zeer misnoegd ben over de wijze, op welke gij Ilenri Lovell, overal waar gij hem ontmoet, toelaat met u te dansen en te spreken. Zoo keurt gij hem goed in't verwaarloozen zijner vrouw; en alle omstandigheden hierin nagezien, is uw gedrag onder dat opzicht onverschoonbaar. Mag ik w*et9n of hij aanwezig was, deze vier uren die gij in zijn huis doorgebracht hebt Ik bloosde lievig, en murmelde dat hij er was, maar ik voegde erbij Heeft mijne tante u niet gezegd dat Alice óm mij gezonden had 1 Zij zegde mij, antwoordde M. Middleton, dat Henri ieman van olieden verzocht had om bij haar te gaan. Zij had zelve moeten gaan en aangezien gij t gezelschap van mevr. Lovell, in't algemeen, weinig zoekt, en dat gij menige dagen bij haar niet gaat, zou ik denken dat een korter bezoek voldoende zou geweest zijn. Maar laten wij dit onverlet ik verklaar u op de stelligste wijze, dat bijaldien or geen onmiddellijketverandering in gansch uw gedrag geschiedt, ik myn huis aan Kenri zal ontzeggen, en ten strengste verbieden, dat gij u nog naar 't zijne begeeft. Dit zal mevr. Lovell droevig treffen, vervolgde hij, doch het is beter voor haar, verwittigd te zijn als dat eene coquette, zooals gij, haar de genegenheid van haren echtgenoot komt berooven. Dit is onrechtvaardig, dit is wreed riep ik uit. Alice is niet opplichtiger dan ik van een onbetamelijk gedacht of van een boos inzicht. Gij pijnigt mij ik verdien zulke taal niet, en ik zal dat zelfs van u niet verdragen. Vergeef mij, dierbare bom, vergeef mijmaar gij doet mij wezentlijk een smartelijk onrecht drijlcskundige opzoekingen, doch enkel aan het toeval. De inwoners van het dorp. ten g el allo van 3000, hadden een verzoek inge diend bij het bestuur. Zij kregen het verba zingwekkend antwoord dat hunne vraag niet kon worden ingewilligd aangezien het bestaan van hun dorp niet was bewezen. En zonderling dit dorp bestaat sinds 20 jaar en heeft een burgemeester alsmede een geheel door de regeering benoemd magistraat. Het dorp komt op geene enkele Russische kaart voor, wel op de Japaneesche kaart. Waar zijn de belastingen heengegaan, die sedert jaren geregeld werden hetaald Een jongeling bij misgreep door zijn broeder doodelijk gekwetst. Het parket van Mechelen is alhier afge stapt om een onderzoek in te stellen naar een schrikkelijk drama dat Donderdagavond de gemeente in opschudding bracht. De ge broeders De Smedt hadden den landbouwer Wollens ten gevolge van een twist, welken zij over eenigen tijd gehad hadden, een doo dlijken haat toegezworen. Zij besloten zich op hem te wreken en vergezeld van eenen anderen dorpbewoner stelden zij zich in den avond op loer in de dreef, die van de Willebroeckschevaart naar den steenweg van Heffen leidt, en langswaar Wellens moest huiswaarts keeren. Deze verscheen weldra.Jan DeSmedtstap te naar hem toe en pakte hem vast. Het duurde niet lang of de twee mannen rolden over den grond. Denkende dat zijn broeder het onderspit delfde, kwam de tweede De Smedt die met een geweer gewapend was toegesneld en in de duisternis niet* kunnende onderscheiden, loste hij een schot op goed valle 't uit en trof zijn boedel* in den rug. Op dit oogenblik kwam de veldwachter toegesneld en deed het eerst© onderzoek. De Sinedt, de dader an liet schot, heeft do fe.- len bekend. Wat het slachtoffer betreft, het zal zijne wonden niet overleven.Hel geweer schot was van zoo dichtbij gelost dat de klee deren van den gekwetste door.de wlam ver brand waren. V Veel, heel veel wordt er te Antwerpen gesproken over de feesten ter eere van den onsterfelijkon Hendrik Conscience. Alle monden loopen over waar het hart vap vol is. En nochtans nog harder wordt er door de deelnemende maatschappijen gewerkt dan door het volk gesproken. De stoet gaat de weerdige weerga worden van de luisterrijke landjuweelen, Maar Antwerpen zijn roem en faam bij verwierf in den vreemde. - De in won er s van Aalst die in groep naar Antwerpen komen op 11 Augustus zullen het zich niét beklagen. Dat dezen die nog niet ingeschreven zijn zich haasten. Donderdag avond wordt de lijst gesloten in 't Land van Riem op de Groote Markt. Dus niet te lang meer uitgesteld om eene vaste beslissing te nemen. Woensdag 14 Augustus doet liet Konink lijk Echtpaar zijne blijde intrede in Belgisch handelsstad. De sinjoren zullen op 14 en 15 Oogst toonen hoe hun harte nog klopt van liefde en genegenheid voor de vertegenwoor digers van ons Doorluchtig Vorstenhuis. Engeland, Frankrijk, Duitschland en Hol land zullen zeer waarschijnlijk een oorlog schip naar Antwerpen sturen om onze Vor sten vanwege die regeeringen te groeten. Voor Engeland slaat het feit reeds officieel vast. Ii> Antwerpen hangen op al de openbare muren der stad plakkaarten uitgeplakt tegen dn hoogstwaarschijnlijke benoeming van Emiol Wambach als bestuurder van hel Koninklijk Vlaamsch Conservatorium van aan. Ilc greep zijne hand en drukte ze tegen mijne lippen. Waarom weigerdet gij Edward? vroeg mijn oom op zachteren toon. Omdat ik niet begeer te trouwen omdat ik verzekerd ben dat ik hem niet gelukkig zou maken. Bluf en gekheid onderbrak M. Middle ton grammoedig; ik weet dat hij welhaast zal ophouden op u te denken, en trouwen zal. Met wie vroeg ik vol angst. Met eene dochter,antwoordde mijn oom, die verstand en gevoelen genoeg zal hebben om hem naar zijne verdiensten te schatten. Toen hij dit gezegd had, trok M. Middleton een dagblad uit zijne zak en begon op zulke wijze te lezen, dat er geen middel meer was om 't spreken verder te brengen. Ik zou alles gegeven hebben om hem te mo gen vragen of hij iemand in 't bijzonder be doelde, of in 't algemeen sprak doch ik had den moed noch om hem te onderbreken, noch om op de zaak terug te keeren. Gedurende 't eerste deel onzer wandeling had ik veel voor nemens gemaakt, onder andere, liad ik vast gesteld van alle gedacht op Edward, als echt genoot, voor eeuwig aan kant te stellen, en mij te vergenoegen met de weinige vriend schap en genegenheid, waarvan hij mij, ondanks al wat er tusschen ons geschied was, niet zou beroofd hebben. Ik hoopte dat dit besluit, volgens hetwelk ik mij altijd zou ge dragen hebben, Henri zou bevredigen, en hem bewegen om mij met grooter achting en eer bied to behandelen. Ik had plan om M.en Mvr. Mi ldleton te verzoeken Londen schier onmid- deüjk verlaten'; en 't gedacht van mij aan hen en aan een leven van huiselijke plichten en liefdadigheidswerken toe te wijden, van de twee personen, die ik op zulke verschillige Antwerpen. Men verwijt M. Wambach zijne al te scherp afgeteekende voorliefde voor het Fransch. M. Emiel Wambach is echter als kandi daat voorgesteld door de eenparigheid van het leeraarskorps van het Conservatorium. Reeds kwam hij op rang ten tijd® van Blockx naderhand viel hij er door in Luik waar de Walen hein dreigden in de Maas te werpen; nu schrijven ze te Antwerpen dat de Schelde dieper is ais de Maas, en dat men hem niet in de Maas maar in de Schelde zal werpen. Wij kunnen moeilijk eene bevoegde meening uitdrukken over het voor en tegen dezer zaak; dit enkel weten wodat M. Wam bach thans de meeste kans heeft te zullen slagen in zijne betrachting. In de politiek is er weinig nieuws. De hoop wordt uitgedrukt dat de burgemeester van Antwerpen een verbod zal uitvaardigen waarbij het verboden is rond te gaan op den openbaren weg, of in de huizen, ten voor- deele der toekomstige algeinoene werksta king. Zulk verbod is genomen door al de burgemeesters van Brussel en omstreken. In Aalst zijn de socialisten ook al op ronde. Zou de heer burgemeester ook derge- lijken maatregel niet kunnen nemen De handel te Antwerpen is in vollen bloei. Het volk heeft veel werk, verdient veel geld. En zeggen dat de socialisten gansch die schoone beweging met opgezetten wil gaan trachten te vernietigen Brussel. Automobielongeval. Eene jonge meid, MelanieD..., werd gisteravond 'aan den kruisweg, gevormd door de Louiza- laan en de Stefar.ieplaats, door eene auto mobiel omgeworpen en gewond aan het hoofd. Men bracht haar over naar een dokter der wijk, die lïaar verzorgde en vervolgens deed overbrengen naar de woning harer meesters. Een huis geplunderd. Verleden nacht kwam de agent van policie Janssens voorbij de drukkerij Breuur, steenweg van Elsene, en bemerkte dat de deur open stond. Er brandde licht binnen. Wetend dat de be woners van 't huis afwezig waren, dacht de policieman met ii.brekers te doen le hebben. Hij trok zijn revolver en stapt© moedig bin nen. Op hot gelijkvloers vond hij alles over hoop geworpen. De brandkast was openge broken, deladen op den grond geworpen en geledigd. De policieagent zocht gansch het huis af, doch de inbrekers waren reeds ver dwenen met hunnen buit. Uit het ingesteld onderzoek bleek dat de dieven over een muur waren geklommen en door het uitsnijden eener ruit in huis waren geraakt. De buit schijnt zeer aanzienlijk te "zijn geweest. Dief aangehouden} Mevr. S.han delaarster, GroU'yjrfjra athevond zich gister avond op de foor met' hare twéé dochler- -këtfs. Eon kerel ontrukte haar hekwerk zakje dat zij droeg en vluchtte. Op het nocwlgeroep van Mev. S..., achtervolgden wandelaars den dief, welke in de Fontainasstraat werd aangehouden. Het is een oud-veroordeelde, die reeds twee en dertigmaal had af te reke nen met het gerecht. Diefstallen bij oudheidverkoopers. Sinds eenigen tijd bood een bijzonder persoon zeer voornaam van uiterlijk, maar een echte schelm, zich aan in magazijnen van oudheden der stad en voorsteden. Zoo enkele dagen geleden bij Mev. Legrand, Zesjongelingen- straat. te Brussel. Hij kocht er voor 2,000 frank gouden medaliën, alle zeer oud, en deed ze mot de rekening naar zijne zoogezegde woning op den steenweg van Charleroi brengen. Na het vertrek van den mar. stelde de oudheidver- kooper vast dat de schelm hem verscheidene gouden medaliën van groote waarde lmd ont vreemd. wijze boven alles in da wereld vreesde, voor zag ik in mijnen geest, dat er eindelijk vrede voor my kon bestaan. Maar ongelukkiglijk voor my had M. Middletons laatstebemerking mij in zulke ontsteltenis gebracht, dat ik in eens al die inbeeldingen van vrede en zelfop offering zag verdwijnen. Ik had tot het besluit kunnen komen Edward te laten varen maar wanneer ik in dat oogenblik vernam dat hij misschien zelf opgaf, en dat hij te wege was zich aan eene andere te hechten, gevoelde ik, door de jaloerschheid die in mijn hart ont stond, dat ik nog veel zou geleden hebben, indien ik zoo vrijwillig mijne gevoelens zou versmacht hebben. De niewe onrust overtrof voor eenigen tijd al mijne andere smarten en kwellingen. Zoo dra ik te huis kwam, begaf ik mij naar Mevr. Middletons kamer, om door haar trachten te weten (wantik had het mijnen oom niet dur ven vragen), of er een bijzonder mensch was met wie bij Edward begeerde zien te trouwen. Zij verzekerde mij dat daarvan aan haar niet gesproken was maar zij voegde erbij, dat, aangezien M. Middleton, zich met zijn huwe lijk bekommerde, en dat zij, tot hare groote verwondering, dien zelfdön morgend verno men had dat ik hem weigerde, en daardoor den vurigsten wensch mijns ooms verijdeld had, zou het niet onwaarschijnlijk zijn, dat hij op iemand andors dachten dan berispte en bewonderde zij mij over mijne schijnbare onstandvastigheid en grilligheid, maar op eene wijze die zoo vriendelijk als die van M. Middleton ruw en hard geweest was. Zy sprak nochtans van Henri niet, en verstootte ook mijne verontschuldiging niet, tenzij door eenen diepen zucht en eene spijtige schudding des hoofds. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2