Spieaelfabriek A. L. MEYVAERT Samson Kina geeft S." en Stadsnieuws Buis E. VAN NÜFFÜ-SGHEERLIRGK SPORTNIEUWS Wielrij den VERMAKELIJKHEDEN Bóllen Mobilaire Voorwerpen HUISMEUBELS WOONHUIS FEEST fJUZER Sa£iil£ï.r».<ieix Weerkundige waarnemingen TE KOOP 6 AUGUSTI 1912 Doze bood Zaterdag het gestolen© bij een juwelier der stad aan, welke de rnedaliën Kocht en dan zelfs aan Mr Legrand ging ver koopen, die dadelijk zijn eigendom herkende. Een onderzoek wérd door de politie geopend. Erg ongeval. Mevr. Glaes, wonend te St-Pieters-Woluwe, ging Zaterdagavond, rond 5 uur, langs do Zilverstraat en werd er door eene kist, vallend van een zwaar ge laden wagen, getroffen. Mev. Claes werd, aan inwendige kneuzingen lijdend, naar het Sl-Jansgasthuis gebracht. Een onderzoek werd geopend. Huishoudsters, opgelet Kruideniers geven namaaksels van de bitterpeeën der Trappisten Vincart voor de echte uit het is u bedriegen op de hoedanigheid. Eischt dus wel het merk Vincart op het pak. 1500l. St. Jans-Molenbeek. Schoutcbrand. Zaterdag avond, om 11 ure, werden de pom piers geroepen naar de weverij van M. F. Arnauts, Gentschen steenweg, 172, waar een groote brand was ontstaan, naar men aegde. Het gold slechts een schouwbrand, doch het vuur had reeds den vloer op de eerste verdieping aangetast. Na drie kwart uurs, was alle gevaar geweken. De schade beloopt 1000 fr. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf, 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Vorst. Huis geplunderd. Vrijdag nacht, zijn dieven in het huis gekomen van M. Mde Merodestraat, te Vorst, thans mot zijne familie op een buitengoed in de zelfde gemeente. De meubelen werden open gebroken. In den kelder, stalen zij vele flesschen Bordeaux en Champagne. Zij leg den ook de hand op bronzen voorwerpen, pelswerk, enz. Een kerel wordt verdacht en door de poli tie opgezocht. Laken. Uit het water gered. Zater dag namiddag, speelden kinderen op den boord van 't water, Werkhuizenkaai. Eens klaps viel het 6jarig knaapje V...., wonende Paleizenstraat, in de vaart. Een schipper kon den jeugdigen drenkeling redden. Halle. Die/stal.Over den diefstal gepleegd bij M. Lamolte, wordt nog gemeld In den nacht van Donderdag tot Vrijdag, zagen twee machinisten en een kabienwach ter uit de statie van Halle, twee kerels uit den klëedergoedwinkel van M. Lamotte komen. Die kerels droegen ieder een nogal zwaar puk. Eerst gaven de ijzerenwegbedien- den daarop geen acht, doch later bemerkten zij dal er een diefstal gepleegd was. Zij ga ven onmiddelijk het noodsein en zetten de dieven achterna, met de politie die verwit tigd was. Het was echter te laat. Geen spoor dei dieven werd nog gevonden. Het gesto len© bestond uit ikleedingstoffen. waarvan de waarde nog niet juist vastgesteld is. Borgerhout. —-Brand. Zaterdag mid dag ontstond brand in de bakkerij van M. Oppen, Rozendoelstraat 40 Het vuur nam eene schrikkelijke uitbreiding en sloeg wel dra over de koeboerderij van M. Janssens. Toen de pompiers ter plaats kwamen, waren beide gebouwen reeds volop door hel vuur aangetast, en zeer dreigend was het gevaar voor een naburig houtmagazijn, toe- behoorendeaande Maatschappij Vooruitzicht Gelukkiglijk waren er eenige personen in gelukt acht hoornbeesten uil de stalling van M. Oppen te redden. Inmiddels werd door de pompiers het ver nielend element langs verschillende zijden aangevallen en men kon het vuur tot de bei de brandende gebouwen beperken. Mechelen. Ongeval. Zaterdag ge beurde er een ongeval in de Beft'erstraat. De landbouwer Pieter Van Dessel, 28 jaar, te Schrieck, werd door eenen zwaren wagen gevat en omgeworpen. De wielen reden over beide beenen, waardoor hij nogal erg ge wond werd. Het arme slachtoffer werd in eene afspanning gedragen, waar een dokter hem de boste zorgen toediende. Met zijn eigen gespan werd hij later huiswaarts ge voerd. Lede. Onderscheiding. Vrijdag laatsleden was het prijsuitreiking, in hel College van St-Cregorius te Ledeberg. Het is onzen dorpsgenoot den lieer Maurice De Munter, zoon van den gemeenteontvanger, die er met de medalie en alle eerste prijzen is vertrokken. Proficiaat. De aardappeldieven hebben hun werk begonnen. Verleden nacht zijn ten nadeele van den landbouwer Van Schooten een 60lal struiken gestolen bij Marinus Verdonck Langenakker zijn er eenöOtal struiken uiige trokken. De daders zijn gekend. Gent. Dood gevallen. Gisteren rond 1 ure namiddag, is P. De Sutter, werkman, oud 62 jaar, wonende Gazometerslaan, dood gevallen in de Plateaustraat, ten gevolg* eener hartziekte. Wetteren. Ongeval. Gisteren na middag kwam aan de Hoenderstraat alhier eenen automobiel aangereden, toen deze eensklaps aan den omdraai der straat met volle geweld op eene ïngangzijnde brouwers- kar van den heer Gaston Liebaert dezer gemeente botste zoodat beiden, rij- en voer tuig erg beschadigd werden. Do automobiel was het ergst gesteld en kon slechts na langen tijd zijne reis naar Antwerpen- voortzetten. Opstand. Gisteren nafnW|a^ was de genaamde C. O. der wijk Ove^fflPferg be dronken en ging in dien toestand bij de W* Van Driessche, herbergierster, ter Venne- mansdriesch alhier binnen, waar hem gezien aijnen toestand allen drank geweigerd werd Dit viel niet in den smaak van meester dron kaard niet, die begon lawijd en van zijnen #eus te maken. Ongelukkiglijk was de gen darmerie daar niet ver van gelegen en op een twee drie stond de wachtmeester Vermae- len ter plaats die trachtte met zachtheid den bedronken kerel huiswaarts te krijgen. Meester G. O. ging te werk als een beze tene en viel den vertegenwoordiger der openbare macht met alle geweld aan zoodat dezes horlogeketting en hoed in den slag bleven. Na wat versterking kon mon den woestaard de handboeien aandoen werd hij onder vloeken en tieren naar het gemeente gevang overgebracht alwaar hij zijne dolle- mansroes kon uitslapen. Procos-verbaal is ten laste van den gewel- digaard opgemaakt die er ongetwijfeld zal weten van te spreken. Wieze. Schurkenstreek. Zondag avond zijn kwaaddoeners in een huis der Molenstraat, bij do afwezigheid des bewoners binnengedrongen en hebben er alles overhoop gesmeten en verwoest. De schade is aanzien lijk. De schelmen zijn bij de tehuiskomst des bewoners verjaagd. Des nachts zijn de boos wichten nog aan het huis komen bellen en kloppen, ze zijn door revolverschoten op de vlucht gedreven. Proces-verbaal zal opge maakt worden. Hulde. De Katholieke Oud-Hoogstu- dentenbond van Oost-Vlaanderen zal op Zondag 15 September, te Gent, zijn tienjarig bestaan vieren en tevens eene bijzondere huljje brengen aan D1" Isidoor Bauwens van Aalst, die sedert tien jaar aan het hoofd van den Bond staat. Er zal hem, door vrienden en bewonderaars, zijn borstbeeld aangeboden worden. Dp inschrijvingen voor het aanbieding van het borstbeeld en voor het feestmaal, moe ten vóór 15 Augusti gezonden worden aan den heer Van der Spurt, Speldenstraat, 9, te Gent. Kapellestraat, 1 en 3, AALST IN ONS HULPHUIS Hoek der St-Ytocentiusstraat en Moorselbaan Verkrijgbaar Biscuiten aan 0,15't pak Beste broodsuiker aan 0,*T2 de kilo Sardienen 0,25 't doosje Sterrezeep 0,14 't stuk 946 Droogkuisschen en Verven van alle soor ten van ameublementstoffen, opspellen en cremeeren van tullen en kanten gordijn. Karei Alt, Gerante CELINE VAN LAN- DUYT, Lange Zoutstaat, 40, Aalst. 771 Velodroom van Gent, (Mariakerke). Uitslag der koersen van Zondag. 34 kilometers voor beginnelingen 1. Vyncke 2. Overdeput Brantegem, van Aalst, viel in den eindsprint, ten volge van een rijder vóór hem. 100 kilometers voor beroepsrijders 1. Dossche 2. Verstraeten 3. Vermeersch. Velodroom Antwerpen. De match tusschen Van Houwaert, Brocco en Van de Velde, werd door Van Houwaert gewonnen. Meest al de koersen op velodrooms, welke Zondag moesten betwist worden, werden uitgesteld of gescliorscht. DE RDNDE VAN BEL8BE (Onafhankelijken) Nog eene ronde welke begonnen is. 't Is de Ronde van België, misschien heter gekend als Tour de Belgique waarvan de rijders Zondag morgend om 6 ure 15, van de Ter- vuerenlaan te Brussel vertrokken. Van de 128 ingeschrevenen vertrokken er 92. Van degenen die zich op het laatste oogen- blilc hadden laten inschrijven, waren er geeue uit onze .streek. Onmiddellijk werd er fel getrapt en weldra vormden eenige kleine groepjes do achter- wacht. De voorsten bleven in eene belang rijke groep samen. Nog zijn zij te Tervueren niet, als reeds Standaert, Erhrath, Remy, Wauters, Dael- man en Van Damme moeten achterblijven ten gevolge van bandongevallen. In het hoofdpeleton blijven twee rijders aan elkander haperen en een tiental rijders vallen. Tuytten, Demarteau en Desanthoine, die veel kans tot zegevioren hadden, zijn van de ergst beproefden. Zelfs^ spreekt Desan thoine van op te geven. Te Leuven bestaat de hoofdgroep nog uit vijftig rijders, doch de rit wordt zoozeer ver traagd, dat er te Thienen reeds een twintigtal bijgekomen zijn. Voorbij St-Truiden voelt Lucien Buysse, broeder van Marcel Buysse, de held der ronde van Frankrijk, dat zijn rijwiel zich be geeft. Hij heeft nauwelijks den tijd testoppen en af te springen, zijn rijwiel is gansch los en moet opnieuw gebraseerd worden. Hij gaat op zoek naar een velosmid, die zulks met den Zondag wil herstellen. Gelukkiglijk vindt hij er een, doch 't duurt 2 uren... On- noodig te zeggen, dat hij de leiders slechts te Luik Zal terugzien. Te Hasselt, eerste vaste kont rooi, zijn er nog steeds 68 rijders in het hoofdpeloton. Ook wordt er drie minuten gestopt ten einde allen te stempelen. De rijders schijnen schrik te hebben van snel te rijden. Ook komen er veel achter blijvers bij. Voorbij Neerpelt tracht Robaye te ont snappen, doch na een kwaart uyjs wordt hij ingehaald en... achtergelaten. Zij rijden dan wederom zoo traag, dat Noël en Masson zich te Bree, hij een koopman vijf centiemen crème a la glacé koopen, en dan een paar honderd meters verder, al likkend en zuigend reeds weder bij het hoofdpeloton zijn. Voorbij Tongeren gaat het nu wat beter. De rijders schijnen gewaar te worden dat zij het einde van den rit naderen. Ook begin nen nu de heuvelen. Ondanks al de pogingen van Rossius en Haidon, kunnen zij toch maar het peloton niet uiteenkrijgen. Eindelijk op eene sterke helling, gelukken er toch 8 rijders in eenigzins vooruit graken, namelijk Lenoir, Masson, Delcominetle, Rossius, Gauthy, Haidon, Lauwers en Ma- tagne. Een tweede peloton, geleid door Mechant van St-Nikolaas. volgt op eene lengte van een paar honderd meters. Te Romsée is dat verschil reeds op twee minuten gebracht. Evenwel laat Mechant zijne afdeeling vlotten en snelt gansch alleen de hoofdgroep aehterna. Hij haalt ze in nabij den velodroom van Luik, waar de aankomst moet plaats hebben. Evenwel is de- krachtinspanning te groot ^eweest voor hem, en moet hij er niet aan denken, zich in den eindsprint goed te plaat- n. Scieur die ook met de hoofdgroep aan kwam valt aan den ingang van den velo droom en breekt,zijn rijwiel. Hij eindigt den koers met een geleend rijwiol. Ziehier ten andere de Orde 'der aankomsten 1. HAIDON Charles, Engis, in 9 u. 2 m.; 2. Gauty Dieudonné, Pepinster, in 9 u. 2 m. 0 s. 2/5 3. Lauwers Alfons, Wesemael, in 9 u. 2 m. 1 s. 2/5 4. Rossius Jean, Cerexhe, in 9 u. 2 m. 2 s. 1/5 Leiioir Aimand, Momalle, in 9 u. 2m. 2 3. 4/5 6. Matagne Joè'eph, Remouchamps, in 9 u. 2 m. 3 s. 3/5 7. Masson E.,- Beirset, in 9 u. 2. m 4 s. 2/5 8. Noël Hubert, Seraing, in 9 u. 2m. 5s.; 9. Mechant Isidoor, St-Nikolaas, in 9 u 2 m. 55 s.; 10. Decolminette G., Seraing, in 9u. 3 m. 35 s.; 11.Van Damme, Ninove; 12. Scieur Léon, Florennes 13. Prégardien Cyrille, Saint- Remy 14. Desportin, Marche lo. Roland Pierre, Courcelles 16. Baudoux Aimé, Hol logne 17. Cooreman Oscar. Aellro 18. Guénot, Parijs 19. Debrael Leonard, Tour neppe 20. Landser Jéroine, Montigny 21. Steux Alf.^ Dottignies 22. Lejeune, Herve 23. Forêt Georges, Sart-Dame-Ave- lines 24. Valckenaeris L., Leuven Braine,Waremme 26. Bouvry Désiré, Hoy; 27. Robaye Oscar, Brussel 28. Wyver- mans Nikolaas, Drogonbosch 29. Sellier Ferdinand, Spy 30. Coureur Maurice, An derleus 31. Jacqy Jonas, Moustier 32. Tlhbou Cyrille, Grez-Doiceau 33. Gassiers Joseph, Brussel34. Standaert, Ninove 36. Poucet Jules, Baileux 36. Laubenthai, Seraing 39. Daelman Jean, Temsche 38. Beulens Jacques, Brussel 39. Couronne Busiau, Chièvres 40. Wendels Rer.é, Leers-Noord 41. Lefebvre Valere, Sirault 42. Schip pers Edouard, Mechelen 43. Lambert, id.; 44. Dovriese A., Syngliem 45. Verhaegen Victor, Mechelen 46. D'Hondt Henri, Na zareth 47. Perwez Guil., Tervueren 48. Van Laere Ph., Oost-Eecloo 49. Buysse L., Wontergliem; 50'. Janssens Joseph,Woluwe 51. Sesier Maurice, Brussel52. Vander- meulen Ed., Dilbeek 53. Delaet, Hoboken 54. Êrkraih Guil., Oostacker 55. Marchand Joseph, Moustier 56. Van Waesberghe Gaston, Montigny 57. De Bellie Amédée, Hamine58. Rielens Pierre, Jette;.59. Commerman Pieóre, (Franschm.); 60. Tuyt ten Julien, Oostende. LEDE, Heipias. Ter gelegenheid der Jaarlijksche Kermis op Zondag 11 Oogst 1912 Groote Baankoers. Vooruit 65 franken Gewaarborgd. Wegwijzer Ledc-Wichelen-Schoönaarde- Gysegem-H ofstade-Aelst-Erpe-Vij fhui/.en Tweemaal de ronde. Inschrijving om 3 ure namiddag, bij Henri Venneman, IWEBE2EE U?JG£M. WETTEREN. Reis. Onze katholieke Harmonie richt voor hare eere- en spelende leden eene reis naar Blankenberghe in voor twee dagen. Alwie mede gaat moet zich ten laatsteWoens- dag avond op de repetitie laten inschrijven. Naai' wij vernemen wordt er door het ieverige bestuur niels verwaarloosd om aan de meegaande leden alle aangenaamheid en emak te verschaffen en zullen allen zich de reis niet moeten beklagen. TERNATH. St. Jozefs Gesticht. Plechtige prijsuit- deeling aan de leerlingen van het Gesticht, op Dinsdag 6 Augusti, om 2 ure en eon kwaart. Strijpsn-Vijvers. Groote velo- en loop- koersen over water op eene plank hebbende 25 cm. breedte op 25 meters lengte, op Don derdag 15 Augusti (O.L.Vr. Hemelvaart). Zeer lustig. 950 Groote prijskamp door stekken op Zondag 11 Oogst 1912, bij Emiel De Moor, Mijlbeek, Langeslraat, Nr 98. 50 frs. prijzen 1" pr. 25 fr. 28 pr. 15 fr. 3® pr. 10 fr. Begin om 3 uron, kam pen om 6 uren. DUIVENNIEUWS Uitslag van de prijsvlucht uit QUIEVRAIN bij de Weduwe Hendrickx, te Wanzele, met 109 oude en 68 jonge duiven. Oude duiven 1, Commerman J.. Wanzele 2. Troch D.. Wanzele 3. De Craecker L., Lede 4. Troch, Cherscamp 5. W* Hendrickx, Wan zele 6. Mathys B.., Lede 7. Bogaert, Cherscamp; 8. De Craecker, Lede; 9. Roef, Schoonaerde 10. Heysse, Smetlede. Jonge duiven 1. Van Acolyén, Wanzele 2. idem. 3. idem. 4. Geers,.Led3 5. Burms, Wanne- gem 6. Dr.ehnan, Lede 7. Verdonck, Lede 8. De Vul dar, Lede 9. Do Spiege- leer, Lede; 10.-Mathys, Schoonaerde. is weB'SChesieBa Devote samen spraak over de veelvuldige Communie ge schreven rond de jaren 1435. Naar het Brug- sche Handschrift uitgegeven door DrD. A. Stracke, S. J., prijs 1,00 fr. te verkrijgen in den boekhandel van J. Van Nuffel-De Gendt, Kerkstraat, 22, Aalst. MARKTPRIJZEN Aaist. 5 oogst.— Hopmarkt, onveranrlerd, beschikbaar fr. 175. Nieuw gewas, fr. 90.00 Geeraas'S'lbergen 5 oogst Tarwe de 100 kilos 23,(56 Mastel ui n 20,00; haver 2§,00 Rogge 19 50; boonen 22,00 Aardappelen 8,50 lijnzaad 35,00 koolzaad 00 00 boter de kilo 3,00 a 3,26 eieren per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 110, Viggenen 287. IkdEezn. vraagt Bekwame voerman, goede loon, firma De Wolf-Gosyns, Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwalm, Beastialen, Hout. Mest, Hooi. Strooi en Veldvruchten binnen de Gemeente KELDERGEM. De Notaris DEVL'YST te Borsbeke, /.al ten verzoeke van Jufvrouw Maria Theresia Cob- baut, ten hare liove te Heldergem, op Woensdag 28 Augusti 1912, om 8 ure voormiddag, open baar verkoopen. Alle de mobilaire voorwerpen bestaande name lijk in Stoof met t.oebehoortch, 4 Tafels, 20 Stoelen,sclipone Coulifspta'ej» iCjoraodefca'ssën met koperen belegsels, Quinquets. Moor, Knf- fijpot, a.ird- koper- tin- en gleierwcrk, Korlogie Schóuwversfersels, Kaodelaa+s,' Pottenen Pan nen, Yerzijp.Tliters. Pinten en Glazen en al den andoren huishoudelijke» voorraad. Landbpuwersalem bestaande inWagen, 2 Treemkarren, nieuweDrijwieljckr, al liet. Ijzer werk voor dr ij wiel kar, 2 Aalstükken, 2 Ploegen Ecgdens, Schoepcr, Rolblok, Sleden, Omschei- ers en Zwingen, Wanmolen, Raapmolen.Snijma- chien met wiel, nieuwen Douche, Knap, Reep, Dorschkleed, drij Reepen, Manden, Vlegels, Gaffels, Rieken, Bakmouilde, Meikerijkar, Mel- kerijkannen, Balance, Bascule,35 zakken en alle de Paardenharnassuren met toebehoorteri. De Beestialen bestaande in Een goed Merrie- paard, een Rninpaard 8 jaar oud, 4 sehocne Melkkoeien, waaronder eene geprimeerde (75 punten) eene bek al fde zeven maanden, 2 vette Siiers, 3 jonge Stiers, 2 geprimeerde Beeren. 1 geprimeerde Zog 7 weken dracht,2 jonge Zogen 2 Melkgeiten, 1 jonge Geit, 150 Hoenders en 2 Hanen. Eene mijt Mutsaard, Brandhouten Princes- staken, 75 koopen goed Mest, den Aal, 10,000 kil. Hooi en 5000 kilos Strooi, 60 aren zeer schooti staande Aardappels (Industrie) en 45 aren Sette- ravën wassende nabij de. hofstede, verdeeld in koopenen 2aren Bessemdooier. De verkooping geschiedt op tijd van betaling- mits borgstelling doch de koopen onder de 5 fr. moeten komptant betaald worden. Studie van den Notaris MEERT, te Erpe. XJit "tear* lianci -te Itoop. Een welgelegen perceel Bouwgrond, te Aalst, ten voorhoofde aan de Nieuwbcekslraat, ver deeld in veertien loten. Zich te bevragen ter studie van genoeiqden Notaris Meert, te Erpe, 8ol Studie van den Notaris De Vuyst, te Borsbeke, OPENBARE VERKOOPING van ie ft V G E Rfï Do Notaris DE VUYST te'Borsbeke, zal ten huize en ten verzoeke van Theuksia Renrboos, te Aygem, nabij het Dorp, op Zaterdag 10 Augusti 1912, om 9 uren voormiddag, open baar verkoopen. 1 Stoof, 1 Kachel, een klein Vunrken, 2 Tafels 12 Stoeien, 1 Luster, 2 koperen staande Lampen- Beige, Horloge, een grodte cn twee kleine Spie gels, een Keukenkas, 2 Commodekassen, 1 Kas mot schoven, .1 Kleerkas, 1 Winkeltoóg, groote en kleine Planken, verders Patten, Pannen Tel- looren. Glazen. Koffiemolen, Melktobbens, 6 Boterlobbens, Kapberd, 2 koperen Marmieten. 1 petrolvuur, 2 Kapstokken, Revolver, Ledekant, Lavabo, 3 Koffers, dubbele Ladder, 2 Wasclikui- pen, Waschstoel enz. OPENBARE VERKOOPING van een te MOOB.SEL, Kokstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal met ga- win van gelagen openbaar verkoopen GEMEENTE MOORSEL. Een huismet afhangen en groqd, gestaan en gelegen te Atoorsel, Kokstraat, bekend ten ka daster sectie E. nr 25a, groot 2 aren 30 centiaren palende noord en oost Victor Wauters, zuid de Kokstraai, westL. De Meyst. Bcwooud door Alfons Prunclair. EENIGE ZITDAG Maandag 16 September 1912, om 2 uur namiddag, ter herberg -In het Zaags- ken - bewoond door August Hendrickx, te Moorsel, Kokstraat. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 11 Oogst. Deelneming van 't Koninklijk Gezelschap van 't Land van Riem, met Eere- en Werkendeleden aan ée Gonsciencefeesten te Antwerpën De vrienden der maatsshappij woe den eveneens tot den uitstap uitg£- noodigd zij kunnen zich laten inschrijven in 't lokaal«Beyershof»> Groote Markt. 11 Oogst. Jaailijksclie reis van den Reizi gers Club van den Katholieken Werkmanskring Reis naar Brus sel en Tervuren. 24 November, te 17 uren, toonoelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van Sl-Martensgöslicht. Opvoering van De. Kerkvervolgvr of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. DENDERHAUTEM 18 en 19 Oogst geeft onzon jeugdigen Vlaam- schen Stu-lentenboud (afdeeling Denderhautern on omliggende) twee prachtige Vlaamsche Concerten met Voordracht over het nut der Volksboekerijen. De opbrengst wordt aan dit zoo nuttig werk der Volksboekerijen ten volle besteed. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de dahnn's hunner feesten., zoohaust mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. OPENBARE VERKOOPING van ook dienstig V' >r BOUWGROND -te B a m tz> rixsae. De Notaris de VIS, te Aalst, zal met gewm van palmslagen en gelagen, ten verzoeke van wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Bambrugge. Eerste koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Bambrugge, op den Lindekauter, hakend ten kadaster sectie A, leel van nummer 385a groot volgens meting 21 aren 62 centiaren, palende noord en oost koop twee, zuid den steenweg van Audenaevrle naar Aalst, M. Van Bever en de erven Schoup-Bo- gaert, west M. Gyriel Schoup. ï'weede koop. Een perceel Zaailand ook dienstig voor bouwgrond, te Bambrugge op den Lindekauter, bekend ten kadaster, sectie A, deel van nummer 335a, groot volgens meting 28 aren 19 centiaren, palende noord August De Winter, het Weldadigheidsbureel van Bambrug ge en L. De Smet, oost de consoorten De Glercq, zuid den steenweg van Audenaerde naar Aalst eti koop een, west M, Schoup. Deze twee koopen in gebruik bij Honoré De Winter, te Bantbrtigg-e. Derde koop. Eön perceel Zaailand, ook dienstig voor bouwgrond, te Bambruggq op den Hazenkautór bekend ten kadaster sectie A, nr 138, groot 13 aren 60 .centiaren, palende noord Lïvien Vincent Yap Kerehovecn V. De Ryck, oost de weduwe en kinderen Sienuert-Verbrug.- gc'n, zuid de kalseide van Bambrugge naar Vleckhem, west Goossens-Dc Winter. In gebruik bij August De Wint, te Bambrugge. ZITDAGEN Instel, Donderdag 5 September,q,g Verblijf, Donderdag 19 September) telkens om 2 uur stipt namiddag, in het hotel -iSj-JiiAN", te Aalst, hoek van het Statièplein en der Abert Liénartstraat. vau M. Cautie) Praet, opticion-specialist© Aalst, Lange Zoutstraat, 6 5 augusti, 15 uro: Barometer 759° Windzuid-west Thermometer 20°Vooruitz. regenachtig Al wie het goed zicht van zijne oogen wil bewaren, verfoeit de slechtste brilgla zen, maar wendt zich naar HET HUIS C. Praet-DE Witte AALSÏ 6, Lange Zoutstraat6, waar men zich eeïien aller- fijnsteu bril kan verschaffer te beginnen aan 1,50 fr. 940 MEN VRAAGT Ter fabriek Bosteels-De Smetii. Bsaeisters grof en fijn, voor binnen of buiten huis. Stiksters, leerjongens. 933. Coffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 in., breedte 1 m., diepte 0,65 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 920 Te koop 8 Beste JACHTHOND oud 3 jaren, ree, op proef. Zich te bevragen Van Droogenbroeck-Sterck, Meire. 955 Weggeloopen 2 SCHA PERSHONDEN, vr. zwart grijs m. zwart grijs met witte borst. Tegen belooning terug te brengen. W. Drinhausen, Aalst, Albert Liénarlstraat. 956

De Volksstem | 1912 | | pagina 3