BÜ1TESLANB.. De. toestand in Turkije. NIEUWSBERICHTEN. Gas antwoord 2 - herwijs voor allo kin deren met eerbied voor do vrijheid van den huisvader. 3. Eene ernstige inrichting van 's lands verdediging, met verdeeling der lasten op alle Belgen en tevens den koristen dienst plicht mogelijk. 4. Eene redelijke en rechtvaardige wetgeving ten voordeele der werkende klas waarvan op het voorplan staat het pensioen voor den ouden dag. 5. De opbeuring der kleine burgerij en der neringdoende klas, want alle lasten wegen thans meest op hen. 6. Middelen aanwenden voor de verdedi ging der landbouwersbelangen en waarvan op den eersten rang staat het wetsvoorstel der driejaren pacht en opzeg van zes maan den, dat reeds lang door de liberalen in de kamers werd neergelegd en door uwe vrien den aldaar niet in acht werd genomen. Ge moogt nu, Heer Uitgever, voortgaan met ons in uw blad persoonlijk aan te vallen of al de liberalen gezamentlijk uit te maken voor Bound's, Garnier's, en alles wat slecht en onredelijk is, het zal ons niet hinderen. Als afscheid nochtans zeg ik u dank, om- dal ge mij de gelegenheid gegeven hebt hol eerlijk en bezadigd programma der Liberale Partij aan uwe lezers in korte woorden lo doen kennen, en waarover menigeen, ik ben. ervan overtuigd, met ons zullen t' akkoord zij n Ingevolge van mijn recht van antwoord verzoek ik u dit schrijven te willen opnemen in uw aanstaande nummer en bied u onder- tusschen mijne oprechte groeten aan. Alb. DE WINDT. 't Is wonder. Wij beknibbelden M. De Windt voor schanipw oordon die hij stuurde op het adres van zijne eigene politieke vrienden. Wij vroegen hein oi* hij liet was die ons per soonlijkde katholieke werklieden, de katho lieke'bevolking van Haellert, korts na do kiezing, zoo laag had beleedigd in het olii- cieel orgaan der liberalen. En wat doet hij Omdat wij die scheldwoorden met veront waardiging verwerpen, nu doet hij ot' wij zelve de beleedigers zouden zijn. Dat heel men de rollen omkoeren. Op onze vraag of hij de schrijver is van die beleedigende arii- kelen, geen enkel woord. M. De Windt moei wel beschaamd zijn over die lage, de g<- nieene, de scheldwoorden die zoo veelvul dig in het liberaal blad zijn verschenen. Tegenover het zoogezegd liberaal pro gramma (op papier) zullen wij hunne daden en onze katholieke volksw erken plaatsen. N. B. De menigvuldige fouten die voor komen in hoogorgeineld schrijven, zijn niet toe te schrijven aan onze zetters, maar staan zwart op wit in hei ons toegekomen artikel. Geene verbetering in 't zicht. Officieren in opstand. Bomnienaansiagen en menschenslachtingen. Donderdag heeft men te Uskub, op de markt twee hommen gegooid. Gedood wer den 2 joden, 4 mahouiedanen, en 32 Bul garen gewond 3 mahomedanen en 11 Bnl- garen. Eenegrootc paniek ontstond. Ziehior inlichtingen over den aanslag te Katjina, op de markt, verleden Donderdag 40 tot 50 personen werden gedood, 80 a 100 gewond. De overheid heeft den maatregel genomen door den toestand vereischt. De nieuwe aan slag bewijst dat de revolutionaire actie weer in volle werking is. Zaterdag hebben talrijke Jong-Turksche officieren op den Vrijheidsheuvel eeno ver gadering gehouden. Het schijnt dat er 150 officieren waren, die er 300 vertegenwoor digden. Het gouvernement heeft bosloteu ze allen 49® vervolg. Er moest den volgenden avond een bal plaats grijpen bij Mevr. Miltown, schoon zuster van Mevrouw Brandon onder mijne voornemens had ik besloten mij te verschoo- neu of eene schijnrede aan te brengen om er niet, te gaan want ik wist niet hoe M. Middle- ton's bevel ten opzichte van Henri, te volbren gen, zonder dezen laatste op eene wijze waar over ik zeer verlegen was, te vergrammen. 't Geen mij moest bekommerde, was dat mijn oom, gansch buiten zijne gewoonte, zijn voornemen bad doen kennen omniet ons naar 't bal te gaan. Ik kon mij niet weerhouden van te denken,dat het met een bepaald inzicht was om mij te bewaken en onder zijnen stren gen en oplettenden blik, zou het schier on mogelijk geweest zijn llenri te ontmoeten, om hem de uitlegging van de schielijke verande ring mijns gedrag te geven. Maar nu. dat al mijn vermogen strekte om te ontdekken w ie diegene was aan wie mijn oom begeerde dat Edward zich zou toevertrouwd hebben, ver dween alle andere bedenking tegenover die belangrijke zaak. Ik kon voorop niet beseffen tot hoever dit mij zou neergeslagen hebben.Ik verbeeldde mij dat de tijd tusschen dien avond en den volgenden eindeloos zou geweest zijn de beeltenissen van Henri, van Alice, van Mevr. Tracy,verdwenen bij de schim die mijne inbeelding zich gevormd had. en met een koortsachtig ongeduld zag ik dat uur naderen dat mijne vrees zou bevestigen of wegnemen. Het kwam eindelijk, zooals alle uren, 't zij men er vurig naar verlange, 'tzij men er met angst en schrik voor beducht zij. te vervolgen twintig moeten reeds in hech tenis genomen zijp. De minister van oorlog logenstraft op de stelligste wijze de geruchten van Jong- Turksche bron, volgens welke de officieren van Salomiki zouden- geprotesteerd hebben tegen de ontbinding der Kamer. Do waarheid is dat al de telegrammen van de legerkorpsen uit Albanië zeggen dat alleen de ontbinding den toestand kun redden. Volgens berichten uit officicele bron is nabij de grens van Montenegro een bloedig gevecht geleverd tussohon Turksche en Mon- tenegrijnsche troepen. De Turken moeslen het veld ruimen, met achterlating van 60 doodon. De verliezen der Montenegrijnen be droegen 10 dooden en 15 gew onden. De Montenegrijnen hebben 15 troepen-ba- rakken op Turksch gebied verbrand. De ontbinding der Kamer. De Senaat heeft eene geheime zitting ge houden en na eene lange beraadslaging besloten dat de Kamer zal naar huis gezon den worden. Het iradé, dat de wetgeving sluit, is reeds uitgevaardigd. Het zal morgen in de Kamer voorgelezen worden. De Jong-Turken zijn verstomd en roepen dal een Staatsgreep is geplpegd. De beslissing der regeering wordt aanzien als een behendige zet der regeering, waar door de Kamer onmiddellijk wordt gesloten. Men verwacht luidruchtige betoogingen in de Kamer. Het besluit der ministers, om de sluiting der Kamer te bespoedigen, moet genomen zijn op de ontvangst van telegrammen die zegden dat, in geval de Kamer bleef zetelen, de ergste gebeurtenissen in Albanië te vree zen waren. Frankrij fe: Brand te Toulon. Zondag morgond te 1 ure, is er een hevige brand ontstaan in een magazijn van lampen en verlichtingstoestel- len op de place de la Liberté, te Toulon. l)e brand deelde zich meê aan drie naburige ma gazijnen on aan appartementen, bewoond door do families van officieren, die men slechts met moeite kon redden. De troepen en de bemanning der schepen snelden ter hulp. De brand woedt in een heelen blok hui zen en had ook het dak van liet Casino be reikt. De schade is groot. Een vatsche Gioconda. Vrijdag heeft te Parijs hel gerucht geloopen, dat de schil derij van Leonardo da Vinei, La Gioconda, gestolen nit het I.ouvre museum, Donderdag avond was teruggebracht naar het Engelsehe gezantschap te Parijs. De gezant van Enge land verwittigde de ministervan binnenland^ sche zakert. die op zijne' beurt 'de jiffdere be voegde personen verwilLg.de Allen begaven zich- naar'.het Engelsehe gezantschap, om vast 'te stellen dat. htH niet do Gioconda was. Het moet een oude copiezijn én 't is moge lijk dat dei persoon, die ze terug heeft ge bracht, te-goeder trouw aan hare echtheid gelooft. De man in kwestie is M. Rathbone, schilder en dichter. Hij houdt inderdaad staande dat hel de ware Gioconda is. Hij heeft ze gevonden in de galerij Christie Mouron and Wood te Londen, waar hij nog a) eens schilderijen koopt. De Monna Lisa hing hoog, in een hoek, bijna onzicht baar en 'l was eigenlijk meer de kader dan de schilderij, die zijne aandacht trok. Hij deed de schilderij afnemen. De kader was inderdaad een meesterstuk, maar zijne ont roering werd nog grooler, toen hij bemerkte dat het do Gioconda was, zegt hij. M. Rath bone kocht de schilderij voor.2756 fr. 25. De exporten verklaren dat de schilderij wat grooler is dan degestolene, maar aangezien de kader van de ware Monna Lisa niet ge stolen is. kan men ze daarin passou, en dat heeft men niet gedaan. "Toen ik beneden in de zaal aankwam, gansch opgetooid voor liet bal, riep Mevr. MiddletonWat ziet ge er dezen avond vreemd uit, Helena Hebt gij uw haar op eene ver- scliillige wij/.e dan naar gewoonte opgedaan Neen, vervolgde zij, terwijl zij hare hand zachtjes langs mijn voorhoofd streek neen, 't is dat niet ik weet niet wat er van maken; uw schoon gelaat verandert dikwijls.genoeg van zonneschijn tut wolken en van wolken tot zonneschijn doch nooic zag ik het zooals dezen avond. Ik kuste haar vriendelijk, doch zegde met eenig ongeduld. Laat ons gaan Wij zijn te laat Daarop vertrokken wij en mijn oom met ons. Toen wij de zaal binnentraden, was zij stikkend opgepropt met groole moeite ge raakten wij tot eenige stoelen nevens Mevr. Miltown en Mevr. Brandon. llenri was met deze laatste in gesprek, toen wij naderden. Hij bood mij zijnen stoel aan, en verdook zich in eenen hoek achter ons. Ik bemerkte dat M. Middleton I t oog op mij Hield, en ik begon een aanhoudend en levendig gesprek met Mevr. Brandon, om te verrr'Hen van met hem te spreken. Hij verdroeg di - "me korte wijl maar weldra vriendelijk mijnen arm aanra kende, zegde hij op /.achten toon Kom dansen, ik begeer u te spreken. Ik antwoordde op denzelfden toon Neen, dat kan niet, vraag mij niet. Zeer wel later zult gij mij dit uitleggen, hernam h\j op eene wijze, welke mijn door zicht of mijne inbeelding als gebiedend aan zag en die mij verveelde en tergde. Overal, waar ik stond of wanneer ik danste en met wie ik gedurende de twee volgende uren sprak, bemerkte ik dat zijne scherpe oogen op mij gevestigd waren, met zulke navor- Ï>B VOLKSSTEM IDiiifsclilaiici. Zaak Kostewitsj. De kapitein uit het gevang. Uit Berlijn wordt gemeld dat de in vrijheidstelling van i kapitein Kostewitsj Maandag zcru plaats hebben. De Russische regeering had aan Mad. Kos tewitsj laten weten, dat zij Maandag de 30,000 mark sou storten, voor de waarborg baars mans. De kapitein zal dan niet alleen worden in vrijheid gesteld, maar hij zal ook een paspoort krijgen om vrij te kunnen reizen in Duitschland en in den vreemde. Terugkeer des keizers. De keizer is Zaterdag avond van zijn Noordsche reis teruggekomen. De plechtige begrafenis van kardinaal Fischer. De begrafenis van kardinaal Fischer heeft Zaterdag met de gemelde plechtigheid te Keulen plaats gehad. Van in den vroegen morgen stroomden duizenden en duizenden toe om getuige van de plech tigheid te zijn en eonë laatste hulde te be wijzen aan den overleden kardinaal. Die onafzienbare menigte was stil en ingGtogen. In den stoet waren benevens den vertegen woordiger des keizers talrijke bisschoppen en prelaten en hooggeplaatste personen, verte genwoordigers van tallooze studenten- en burgerlijke vereenigingen enz., enz. Het duurde volle vijf kwaart uurs eerde stoet voorhij was. De hijzelling in den dom was buitengewoon plechtig. Engeland. Drama op zea. 7 dooden. Een kotter met vijf matrozen en 23 boy-scouts is op de hoogte van Loistown, voor het eiland Sliep- pey omgeslagen. De kustwachters gelukten erin 4 man en 16 boy-spmits te redden, waar van er pen sedert dien.gestorven is. Dezeven andere jongelingen zijp verdronken. 4 personen bij 't baden verdronken. Terwijlde boy-scouts te Roltengdean een had namen, verdronk er een. Drie andere, die hem ter hulp snelden, kwamen insgelijks om. Buitengewone koude. Voor den lijd van het jaar is het in verschillende deelen van Engeland buitengewoon koud. Hier en daar is veel sneeuw gevallen en vriest het des nachts. De b<Tg!o[fpen van Grampian ge bergte zijn met sneeuw bedekt. Sedert 1864 is zoo koud weer hier te lande niet voorge komen. Brussel. In den muil van den wolf. Een kerel, na een goed glas gedronken te hebben, kwam Maandag morgend, rond 2 ure.in het hulpkommissariaal der Hoogstraat vernomen naar zijne vrouw, die hij had ver laten met hare twee kinderen. JIij had ze ge zien met een anderen man enz. Hij helëedigde den agent, die hem verzocht zijn. flauweh grijat voor zich te b,puden en wilde h,em vast grijpen, 4°clr dc agen! stak hem in den ami go. Daar men Ontdek te dat dé 'ma iv nog. 4 maand gevangënissuaf uit te boeten had, werd hij té:7 uur naar Vorst, overgebracht. Slachtoffer der dronkenschapEen 38 jarig dronkaard, wonendein de Degen- straal, werd Zondag avond op zijne kamer doodgevonden. Hij was tengevolge van een© beroerte, door liet misbruik van alkohol ver wekt, gestorven. Deserteur en dief. Een man kwam in eene herberg der Bisscliopstraat en deed zich een glas bier schenken aan den toog. Op zeker oogenblik verliet de meid, die alleen 't huis was, voor, enkele oogonblikken de lierbergzaal. Toen zij terugkwam vond z-j den klant bezig met do tooglade open te breken. In allerhaast liep zij de straal op en riep om hulp. Twee agenten snelden toe, hielden den dief aan én leidden hem naa"r het policiebureel der Nieuwe Graanmarkt, waar hij spoedig herkend word. Het is een genaamde Louis schende uitdrukking, dat ik ze moeilijk kon lijden. Daarenboven zag ik dat M. Middleton, die niemand kende, en zich mot niemand onder hield al zgne krachten inspande om ons beiden te bespieden, en hem zoo standvastig als mij bewaakte. Eindelijk, onbekwaam om dat lan ger le dulden, en smartelijk teleurgesteld omdat Edward niet verscheen, verzocht ik Mevr. Middleton om te vertrekken. Zij stemde toe, en wij gingen samen naar de t'neekamer om weg te gaan. Henri volgde ons, en terwijl zijne zuster met anderen aan het spreken was, fluisterde hij mij op den bittersten toon Zeg mij, als het u belieft, is deze doodsteek het uitwerksel van ons gesprek van gister Hoe maakt het Alice'dezen avond, vroeg ik niet eene bevende stern want M. Middle ton was op dat oogenblik bij ons genaderd, en stond nevens mij. Veel beter, wees bedankt zij begeert vuriglijk u morgen ochtend te zien, zegde hij op eene veelbeduidende wijze. Dat al onmogelijk wezen, bemerkte M. Middleton zeer koel, omdat wij beloofd hebber. morgen bfj Mcv. Moore te Hampstead te gaan, en wij zullen daar twee of drie dagen vertoeven. Eene schielijke verduistering verscheen op Henri's gelaat, doch liij zegde op nog al vrien delijke n toon Ik wensch u geluk, Helena, dat gij Lon den in dit heet weder moogt verlaten. De bui ten zal aangenaam wezen. Ik voronderstel dat het op uw verzoek is dat men dit uitstapje geschikt heeft Neen antwoordde ik. het was voor m eene aangename verrassing. Tot heden wist ik niet dat mijn oom Mevr. Moore zno goed kende, noch dat zij eenen buiten te Hampstead D... deserteur van het regiment carabiniers. Hij is in verzekerde bewaring gebracht. Erg ongehik. Mej. C..., wonende te St-Pieters-Woluwe, kwam langs de Zilver straat en kruiste er een kamion, toen opeens eene kas van het gespan vie'l en op haar hoofd terecht kwam. Hot arme slachtoffer viol bewusteloos ten gronde. Men droeg haar naar eene naburige apotheek, waar haar onmiddellijk de beste zorgen werden toege diend. Mej. C... had geene zichtbare won den, doch kloeg over erge inwendige kneu zingen. Op hare aanvraag werd zij naar hare woning overgebracht. De liefhebbers van een fijn kopie ge bruiken de bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. 1500o. Elsene. Doodelijk ongeluk. Men is sedert eenigen tijd bezig eeno groote hoe veelheid aarde weg te ruimen op den hoek der Adolf Mathieu- en Zwaanstraten. De aarde wordt weggevoerd bij middel van wag- gonnetjes, voortgesleept door lichte lokomo- tieven. Maandag morgend gebeurde een erg ongeluk op de werken. Rond 8 1/2 ure ont- riggelde een der waggonneljes. Twee werk lieden poogden het terug op de riggels le zetten, toen het opeens omviel en op een der arbeiders, Jan Wauters, 23 jaar oud, van Zelo, terecht kwam. Op het hulpgeroep van den gezel van Wauters snelde men toe en verloste het slachtoffer. De ongelukkige was beido beenen vermorzeld en erg inwen dig gekwetst. Hij moest in hopeloozen toe stand naar 't gasthuis overgebracht worden. St. Joost-ten-Noode. Arme vrouw. Een auto-taxivoerder bevond zich Zondag avond met zijn rijtuig inde Grensstraat, en bemerkte eene vrouw van jaren, die den taxi langs alle kanten hekeek. De autovoer der sprak haar aan en kreeg tot antwoord Voer mij seffens naar het paleis des ko- nings, ik bon uitgenoodigd door de konin gin. De stoker bemerkte onmiddelijk met eene zitinelooze te doen te hebben en sloeg geen acht op hare woorden. Doch de vrouw, daarentegen, ziende, dat men aan haar bevel geen gevolg gaf, schonk den autovoerder allerlei benamingen. Dat duurde niet lang. Een agent snelde toe, deed de zinnelooze in den taxi slappen en naar het policiebureel der Beriolstraat voeren. Het is eene inwoon ster der Saksen-Gohurgstraat, zekere W.... Maandag is zij naar de kolonie van Gheel overgebracht. St. Jans-Molenbeek. Tegen de gen darmen. Zondag morgend, rond twee ure, werden de gendarmen van de kazerne der Kausfortstraat gewekt door een dronken kerel die riep, zoo hard hij kon Weg met de gendarmen Slaat ze dood De gerechts dienaars verzochten hem slillekens naar bed te gaan doch verre van dezen wijzen raad le volgen, riep dé dronkaard nog harder en begon met de vuist op de poort te slaan. Hij werd vastgegrepen, doch kwam in opstand en sloeg-,en stampt# zooveel hij maar kon. Zulks belette niet dat hij eenige minuten later reeds in het policiebureel der Geineente- plaai* opgesloten zat. Hij bracht er het ove rige yan de tiaclit door waarna proces-ver baal teii zijnen laste opgemaakt werd. Het is een genaamde Theophile V..., 29 jaar oud. Hal. Moordpoging. -— Een meisje koesterde een hevigen haat tegen den ge- naamden Felix Keyvaerts. Zondag avond ging zij eene wandeling doen. Zij ontmoette den jongeling, en ploft© een mes tot drie maal in zijnen rug. Het bloed spatie uit de wonden de plichtige dacht dat zij den jongeling vermoord had, wierp het mes w eg en nam de vlucht. De jongeling viel bewusteloos ten gronde. Voorbijgangers verwittigden de policie, als ook een geneesheer. Deze laatste bestatigde dat het slachtoffer erg gekwetst was. De jongeling werd in een naburig huis gedragen waar de geneesheer de wonden toegenaaid heeft. De policie heeft een onderzoek geo pend en het parket van Brussel verwittigd. bezat, noch dat ik Roza zoo spoedig zou terug zien niettemin zal ik zeor tevreden zijn haar weder te zien. Oh zij is zeer aantrekkelijk,antwoordde Henri, met dezelfde onverschilligheid ik heb het u altoos gezegd. Ik ben nieuwsgierig om te weten of gij daar eenig gezelschap zult vinden. Gij zult er Edward ontmoeten, ver onderstel ik. Dezen morgend zag ik hem een oogenblik, en hij zegde dat hij dezen avond met Moores naar den schouwburg ging. Hij keerde zich om, en fluisterde iets aan Mevr. Middleton dat haar deed glimlachen en antwoorden Het zou zeer goed zijn. Indien er in de verschillige soorten van menschelijke gevoelens eene pijnlijke bewe ging, die in hare eenvoudige aandoening aan vreugde gelijkt, bestaat, het is die van zich, om zoo te zeggen, op een tastbaar bewijs te kunnen werpen, wanneer men door eene onbepaalde jaloerscheid bevangen is. Het is zooals de verlichting die men gevoelt, wanneer de angst en de verontwaardiging eenigen tijd in onze harten verborgen, eindelijk alle hin derpalen doorbreken, en in woorden uitbar sten. Ik herinnerde mij schielijk dat Roza, zooals Henri zegde, aautrekkelijk was dat zij eene schoone fortuin bezat, dat zij de waarschijnlijkste persoon der wereld was die Edward kon bewonderen, en die mij oom kon goedkeurcD;en dienzelfdon avond was hij met haar, met hen allen hij had hun gezelschap boven 'tonze verkozen het was zeker het was wanhopig,het was te laat. Te laatdie roep van bitter spijt, van doodelijke wanhoop; 't zij hij uit den mond kome dergene, die alles at het leven aangen am maakt v rlor .i heeft, of dergene aan wie dat. geheimzinnig ding, welk leven genoemd wordt ontsnapt. Het was te laat om te strijden, te vroeg om 7 AUGUSTI 1912 Wat is Catz 't beste maagbitter. Gent. Kind verpletterd. Maandag morgend, om 10 uur, gebeurde een schrik kelijk ongeval op den hoek der Kieken- en Hamerstraten. Hot 2jarig kind van Jan De Muyter, Kiekenstraat, 63, den steenweg willende oversteken op 't oogenblik dat Jan Van den Abeele, eierkoopman, voorbijroed, is onder de wielen van 't rijtuig geraakt en werd de borst verpletterd. De voerman, die bet kind niet gezien had, hield zijn gespan slechts stil op 't geroep van de getuigen van het schrikkelijk tooneel. Het kleine slachtoffer gaf geen teeken van leven meer toen men het opraapte en stierf, terwijl men het naar de ouderlijke woning overbracht. Eychem. Brand. Maandag namid dag, om 4 ure. is er brand uitgebroken in d© woning van Robert Steenhout. Het vuur nam weldra eene snelle uitbroidiug en deelde zich mede aan de schuur waar de oogst in stak. Alles is in den brand gebleven. Er zijn ook 25 konijnen in de vlammen omgekomen. Er bestaat gedeeltelijke verzekering. Men kent de oorzaak van den brand niet. Schellebelle.Droeve plechtigheid. Maandag- morgend had de teraardbestelling plaats Van den ongelukkige Emiel Van Driessclie die Zaterdag door den trein Oostende-Brussel werd in twee gereden t© Esschen-Lombeek. Heden werd bet lijk naar Schellebelle-Bruyiibeke overgebracht waar Van Driessclie woonde en aldaar begraven. Vlierzele. In vrijheid. Verleden week hebben wij gemeld, dat vijf personen van Vlierzele onder aanhoudingsmandaat zit ten in Frankrijk. Heden vernemen wij dat De Smet Jan en Leus Remi in vrijheid zijn gesteld. Dezen zijn onplichtig in de zaak. Uit hot onderzoek zou blijken dat het Van Keere Oscar is die het slachtoffer verscheidene mes steken heeft toegebracht. Overboelaere. Brand. Io de slok- jesfabriek van M. Cyriel Delaunoït, te Over boelaere, is fbrand ontstaan. Dank aan de spoedige hulp der pompiers van de fabriek en van het pompierskorps der gemeente, kon de brand spoedig beperkt worden. Een ma gazijn werd met den inhoud vernield. Ge- lukkiglijk zal het werkvolk niet moeten ver. letten. Het is bewezen, dat het meest altijd vol doende is, een of twee purgeerende Walthé rypillen te nernen bij den aanvang eoner ziekte om deze onmiddelijk te zien verdwij nen (hoofdpijn, draaingen, schele hoofdpijn, slechte spijsvertering, verstoptheid enz. 551 Stekene. Brand. Op den wijk Knie dorp is eene graan mijl afgebrand toebehoo- rende aan landbouwer Lammens. Men is overtuigd, dat er kwaadwilligheid in het spel is. Schurkenstreek. Eenige dronken personen hebben op den wijk' Het Riet, al de vensterramen van een inojfcbawzijnde liuis, in stukken geslagen. Men is öp hetr spoor der daders. St-Gillis-Waas. GeöV&Mên. Ruzie ontstond tusschen Alfred Jc^en zijne vrouw. Zekere Arthur V., die er wilde tussclienko- men, kreeg van den man een pintglas op het hoofd. De wonde, vijf centimeters lang, moest door een geneesheer toegenaaid "wor den. Een onderzoek is geopend. Maandag morgend kwam Vital Yan Duyse, erg bedronken in de herberg van Edward De Stobbeleer. Hij beweerde dat deze laatste de schuld was dat hij moest ver huizen. Woldre ontstond er twist. De knecht van Petrus Dohbelaere kwam tusschen en bracht Van Duyse zulke erge slagen toe, dat de man naar het. gasthuis moest overge bracht worden. Het parket wordt verwacht. Jonge brandstichterDe 7jarige D. M., stak een hoop doornen in brand, lig gende achter de schuur van Louis Thyssens. Het vuur deelde zich mede aan de schuur. Gelukkig-lijk werd zulks op tijd door de ge- buren bemerkt, die het vuur konden blus- schen. mij te onderwerpen. Oh hadde ik maar 't lot gewaagd hadde ik alle kansen aanvaard, alle gevaren getrotseerd, behalve dat van hem te verliezen hadde ik hem ooit van mijne liefde gesproken, en hem die oneindige en driftige genegenheid veropenbaard, welke maar diegenen gevoelen, die beminnen on danks al wat hen mag doen beven en wan hopen Hadde Ik dit maar eens gedaan, hij had mij misschien verworpen, veracht, ver laten, doch nooit hadde hfj vergeten. Andere oogen zouden hem zonder licht, andere glim lachen zonder liefdelykkeid schijnen hunne vreedzame 'genegenheid, hunne eenvoudige eerbiedigheid zoude vervangen hebben wat mijn grootmoedig harten mijn driftige geest hem zouden verschaft hebben, te weten eene onderdanige verrukking,eene hevig bewogen® ootmoedigheid, en eene grenzelooze toegene genheid, zoo nederig als die eens slaven, zoo verheven als die eens engelbewaarders. Hoe gaat het, dierbare Helena Hoe ver heugd ben ik u terug te zien, laat my toe u mijne mama voor te stellen. De geweldige sprong, dien ik deed als Roza voor mij stond, en mij deze woorden toe stuurde, deed haar lachen, en de zilveren toon van dien vrieudelijken lach klonk mij scherp in de ooren. Heb ik u misschien schrik aangejaagd, zooals de onzichtbare mannen van Brandon mij aangejaagd hebben riep zij uit. Dat was eene klucht, Helena Ik vrees dat wij te Hampstead geene voorvallen zullen hebben niettemin ben ik zeer tevreden dat gij daar morgen zult komen. a-neer Henri tot ons genaderd was, richtte zij hem het woord (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2