Helena Middleton BUITENLAND. Een vlieger in de iiMIsesm Hg ramp van den litanie NIEUWSBERICHTEN. Erge spoorwegramp in Frsnkrijk Zcatlerlinge lisloomag. DE VOLKSSTEM 8 AUGUSTI 1912 zal hij bij de linkerzijde zijn meesters bij 'dozijnen vinden... Een socialistische afge- vaardige meende aan Fonteyne een broeder lijken raad te gevon, met hom te zeggen Jongen, spreekt voorlaan in 't Vlaamsch, want met het Fransch kunt ge niet goed weg Maar er ontbrak meer dan het uit* drukltings vermogen. Waar het woord hem te kort schiet blijft nog het gebaar, het oog, de verklanking. En een rijke, een krachtige of een geslepen gedachte verraadt hare waarde ook onder het lompenhulsel van een schamele taal. Maar daar was geen logica, geen schikking van argumenten, daar was geen enkel idee in het ordelooze samenraapsel dat als Fon- teyne's maidenspeech gelden moest. En 'k laat je vrij gelooven, al was zijn geval niet erg proper, of liever juist daarom, was er voor een vaardige redenaar wel middel om zijn kunst te toonen. Anseele nochtans wees On Fonteyne de redplank. Meermaals riep hij hem in volle Kamer toe Attaquez, l'Abbé maar i'abbé reageerde zeer zwakjes op deze aanmaning en... ging onder. De oppositie heeft een doode muscli ge vangen. Zij mag ze feestelijk houden. Wat de socialisten zeggen van Fonteyne. De socialistische volksvertegewoordiger Pepin van Bergen schrijft aldus over Fonteyne Men had ons gezegd dat hij een tribuun was en een onstuimige redenaar. Hij was heel waarschijnlijk niet in zijn schik verleden Woensdag en het Kamermidden is hem waar schijnlijk niet gunstig, want zijne verdediging was armzalig.... Verder schrijft hij nog Fonteyne is dus in de Kamer gekomen langs de deur die hem door de socialisten geopend is. Een schoon daensist die Fonteyne 1° afge vallen priester 2° Knecht van den speelkot- houder Marquet 3° Kameraad der socialis ten... Een liberaal volksvertegenwoordiger met wien wij gisteren spraken zegde ons Fonteyne is beneden alles geweest. Zijn redevoering was niet weerdig van een school jongen die zijn lesje geleerd heeft. Met Da ens maakt hij het koppel sukkelaars uit m de Kamer Vier dooden en talrijke gekwetsten. Dinsdag namiddag rond 2 3/4 ure, had nabij de statie van Lozanne, op 20 kim. af stand van Lyon, ©ene erge spoorwegramp plaats. De trein welke om 2 ure, Panay-le-Mo- nial had verlaten, bevond zich bijna in don tunnel, nabij de statie van Lozanne, toen de expresstrein. die om 1 ure 30 uit Vichy naar Lyon vertrokken was, op de vijf laatste wa gons van den eersten trein botste. Twee waggons werden totaal verbrijzeld. Uit de puinen weiden vier lijken en een twintigtal erg gekwetsten te voorschijn ge haald. Zij werden met een anderen trein naar Lyon overgebracht, na in de statie van Perrache, door de aanwezige doktors ver pleegd te zijn. Eenige licht gekwetsten wer den te Lozanne zelf verzorgd. Een driejarig kindje, dat op den schoot zijner grootmoeder gezeten was, werd aan het hoofd gekwetst en naar het gasthuis van Lyon overgebracht. De grootmoeder zelf werd zeer gevaarlijk gewond. Uit het onderzoek schijnt te blijken, dat de trein, komende uit Panay-le-Monial door het signaal gereden is. Verscheidene reizi gers hebben verklaard, dat zij nabij den ingang van den tunnel de slaghoedjes dei- sporen hoorden ontploften, welke dus aan duiden, dat de baan onveilig was en de reizi gerstrein op hot zijspoor moest blijven, om den expresstrein door te laten. 50e vervolg, Hoe gaat het, M. Lovel? Het is eene eeuw geleden, dat wij u gezien hebben. Gij komt zoo laat, zegde Henriwas 't stuk zoo mooi dat gij er u niet kondet aan onttrekken 1 Oh wij zouden hier reeds lang geweest zijn had uw vriend M. Middleton maar ge wild doch wanneer papa en mama met hun nen drogen en bedaarden geest, zich bereid den om aan te gaan verzette hij er zich zoo gelukkig tegen, dat wij ons doel bereikten, de laatste woorden hoorden, en de gordijn zagen vallen. En het was zoo verrukkend 1 Oh ganschten uiterste Wij weenden in het treurspel, en lachten om de klucht, tot dat ik geen kracht meer had om een weinig deel tc hebben in 't ware leven, dat men hier in de zaal hiernaast houdt. Kom, Helena, het rijtuig belemmert den weg, riep M. Middleton en in een oogenblik waren wij beneden en in 't rijtuig gezeten. Tante's eerste woorden,in 't huiswaarts rijden waren Hoe ongemeen prettig is toch Roza Moore Er is in haar iets bijzonder aantrek kelijks. Inderdaad antwoordde ik en dat enkel woord sprak ik op zul ken toon uit, dat zij, aan den eersten lantaarn, die wij voorbij reden, mijn aangezicht trachtte tc bezien. Ik legde ongeduldig mijn hoofd achterover in den hoek en riep uit Waarachtig, men zou tot ter dood ver- Frankrij Brand te Duinkerka. Een hevige brand is uitgebroken te Duinkerke in twee pavil joens der tentoonstelling. Men is den brand meester maar de schade is groot. Een drama. Zekere Brescb, teMonsel, mishandelde de vrouw, die bij hem inwoon de. Een buurman, Boechtel, bedreigde hem met een revolver, maar werd ontwapend. Thuis gekomen nam Boechtel in zijne woede een bijl en sloeg den 28jarigen Stephaan Simon dood daarna bracht hij Bresch ins gelijks zware wonden toe. De moordenaar sloot zich toen op met zijne vrouw, Krauss genaamd. Beiden werden aangehouden. Een gerucht. Er loopen geruchten te Belleville als zou een kind levend begraven zijn op een vagen grond, nabij de passage Pyat. Er is een onderzoek geopend. Vreeselijk ongeluk. Uit St-Ló wordt gemold Zondag te 10 ure keerde M. Gref felin, koopman te Garen ton per auto terug naar Rovenovillè, met zijne vrouw en zijn schoonvader. Nabij Garen ton ging een vrij loopend paard op hol en wierp zich op de automobiel, die zeer snel reed. Door een slag van liet paard werd M. Greffelin gedood en de auto. die nu niet meer bestuurd werd. sloeg te pletter tegen eenen boom. Mev. Greffelin werd op den slag gedood. Het paard werd door het rijtuig verpletterd. Duitscliland. Zaak Kostewit6j. Naar uit Leipzig ge meld wordt zijn al de berichten dezer laatste dagen over de zaak Kostewitsj uit de lucht gegrepen. Die berichten komen van belang hebbenden. Graaf en gravin Lonyay. Graaf en gra vin Louyay zijn te Koburg aangekomen. Zij. ontvingen den landdags-president Arnold, in zake de Niedefüllbacher stichting. Esperantistenkolonie. Bij Grafelfing in de nabijheid van Munchen heeft men grond gekocht om er een esperantistenkolonie op te bouwen. Deze zal esperantisten uit binnen en buitenland moeten dienen als oord van vacantieuitspanniiig. Er zal een vacantieko- lonie voor kinderen van onbemiddelde ouders aan verbonden zijn. Men overweegt o5k er een tentoonstel lingsgebouw en een schouwburg neer te zetten. Oostenrij k. Brand. Het welbekend hotel van Scliaf- berg te Mondsee, Tyrol, is in brand geraakt eetzaal en verandah brandden af. Er verble ven 's nachts maar 4 personen terwijl er in den dag 50 waren. Allen werden gered. Dubbele zelfmoord. Uit de W'eichsel te Krakau heeft men de lijken opgehaald van twee jonge vrouwen, wier handen met eene koord waren samengebonden. Beiden droe gen een bloemtuil op de borst. Het onder zoek heeft vastgesteld dat beide zich vergif tigd liebbm alsvorens zich te verdrinken. Daar. de twee meisjes goed op elkander ge lijken, denkt men dat het zusters zijn. Engeland. Uit den trein gevallen. De familie van luitenant kolonel Nacral zat in den trein naar Ardintoul, toen het portel eensklaps openvloog en het tweejarig dochterken van den kolonel op de baan viel. Het kind was zwaar gewond en stierf kort nadien. In den laatsten tijd kwamen in Engoland vele der gelijke ongevallen voor in 2 maanden waren er niet minder dan 14 met doodelijken afloop. De slachtoffers zijn meestal kinderen. Eene vraag werd daarvoor in het Lagerhuis gesteld. Waarschijnlijk zal aangedrongen worden opdat de spoorwegmaatschappijen heter zorgen voor het sluiten der rijtuigdeu ren. Regen, sneeuw en koude. Het heeft geweldig geregend in de Clydestreek. Te Greenock is er omtrent 50 centimeters water. moeid geraken met zoo eiken avond uit to gaan. Ik veronderstel dan, dat gij ons inzicht om naar Hampstead te gaan, goedkeurt O uitnemend Wie zullen wij daar zien, denkt gij Niemand, tenzij Edward en een of twee andere heeren Mevr. Moore vertelde het mij dezen avond. 't Rijtuig bleef staan. Ik ging naar bed; doch ik sliep niet, tenzij nadat ik mij verschil- lige uren, met eene koortsachtige gejaagdheid en eenen verdwaalden geest,had liggen keeren en draaien. 's Anderendaags morgends verscheen een dier gloeiend heete dagen die iemands krach ten al vernietigen, en al zijne begeerten van beweging en oefening wegnemen. De blinden des salons waren gedeeltelijk gesloten om de stralen der zon te beletten de geur der bloe men was drukkend de straatgeroepen schenen moeilijk uitgegalmd, en bezaten hun nen gewonen scherpen toon niet. Na 't ontbijt zat ik aan mijne schildertafel, en trachtte eene schets van 't inwendige der Westminster Abdij, die ik den vorigen dag begonnen had af te maken. Terwijl ik mijne kleuren bereidde,en mijne borstels opschikte, opende zich de deur, en Henri kwam binnen. Uwe zuster is in de kamer,' zeide ik aan stonds, ik zal haar gaan zeggen dat gij hier zijt, en te dien einde stond ik op. Waarchtig, Helena, zeide hij, ik ver onderstel dat gij mij nu niet zult behandelen als gister avond. Ik verklaar dat ik dit noch wil, noch dulden zal. Ik ben hier gekomen me.t een uitdrukkelijk inzicht om eene uitleg ging te ontvangen. Begeef u dan bij M. Middleton, en vraag dat hij u die geve. Na uitgestaan te hebben al Het verkeer is onderbroken in de straten. De scheepstimmerwerven moesten den arbeid staken. Een tunnel van omtrent eone halve mijl lengte is ingestort. Er is groote schade in de stad en in de haven. De Guempersketen ligt vol sneeuw. Er wordt overigens sneeuw gemeld uit verschil lende streken van Engeland'; men heeft gis teren nacht temperaturen van 2 en 3 graden onder zero waargenomen op verschillende plaatsen en namelijk op het eiland Wight. Eon later bericht meldt dat het slechte weer voortduurt. Op vele punten hadden overstroomingen plaats. De oogsten zijn ver vernield in verschillende graafschappen. In 't geheel zijn er zestien personen verdronken. Een pestongeval te Liverpool. Een zevenjarige knaap, die geopereerd was wegens appendicitis, naar men meende, is bevonden aan pest te lijden. De oorsprong van de ziekte is onbekend. Ftuslam cL. Bewapening van policie-agenten. Bij het 300® eeuwfeest van het huis Romanoff, zullen al de policrè-agenten van Moskou Browning-revolver^ ontvangen. 200 van die in België bestelde wapens zijn reeds in het tolkantoor van Moskou aangekomen Oproer in de gevangenis.Uit Sl-Peters- burg aan de Temps Gisteren avond is er oproer ontstaan in de vlottende gevangenis van Sebastopol. Zes gevangen matrozen hebben een bewaker in zee gesmeten en zijn dan gevlucht. Vier hunner konden worden aangehouden, waarbij een revolverschot werd gelost. Da gebeurtenissen aan de Lena. Sena tor Manouchine heeft zijn onderzoek betref fende de bloedige gebeurtenissen aan de Lena geëindigd. Tussclien de verschillige perso nen die zullen terecht staan treft men aan: M. Tereschenko, de'gendarmerie-officier die bevel voerde over de troepen welke op het volk hebben geschoten. M. Bioloseroff, alge meen bestuurder v^jv de mijnen der Lena, Tepan, onderbestuurder, Boianowski, be stuurder der Staatsbank, enz. Eene vrouw van 114 jaar als getuige voor de rechtbank. Voor de rechtbank van Warschau verscheen een schrijnwerkersgast beschuldigd aan zijne huurster eene vrouw van 114 jaar juw'eelen en geld te hebben ontstolen. De honderdjarige verscheen zelf met haren kleinzoon.voor de rechtbank en legde met volkomen nauwkeurigheid de zaak bloot. Een schat ontdekt. Twee kozakken vonden nabij Poltawa een bedolven schat. Deze bestaat uit 45.0 gouden voorwerpen, wegende 20 kilos eji meer dan 15 zilveren voorwerpen uit de 4e en 7® eeuw. De oud heidkundigen schatten de gezamenlijke waarde op 4 millioen. De kunstvoorwerpen zijn uit het Byzantijnsch tijdvak, Spanj e. Onlusten.De aanhangers van don Jaime hebben zich Zondag.,,naar Villaviciosa bege ven, waar eene meeting gehouden werd. Op 't oogenblik dat zij de stad zouden verlaten kwamen de aanhangers van don Jaime in hotsing met de bewoners. Er werden ver scheidene schoten gelost en er zijn zes ge kwetsten. Er zijn een aantal personen-aan gehouden, waaronder de afgevaardigde van' den pretendent don Jaime. Eene Madonna op den bodem der zee. Een Spaansche viss&her, die in den omtrek van Barcelona zijn berGep uitoefent, deed onlangs eene buitengewone vangst. Toen hij zijn net ophaalde, trok hij een zwaar voor werp op, dat door zeewier en mosselen hee- lemaal bedekt was. Toen het gereinigd werd kwam er, lot groote verbazing der aanwe zigen, een marmeren Madonnabeeld te voor schijn. Zoodra zulk§,bekend werd stroomde er van alle kanten volk toe om de uit de golven opgestegen Madonna te vereeren. Zoo groot was de toeloop, dat de policie de plaats moest afsluiten. hetgeen ik gisteren in uw huis geleden heb na u met een kloppend hoofd en een bedroefd hart verlaten te hebben, had ik met mijnen oom eene samenspraak, in dewelke mijne gevoelens bovenmate gekwetst, en mijn hoog moed vreeselijk vernederd werden. Waartoe leidt dit alles, Henri Wat verwacht gij Wat eischt gij Ik ben beschuldigd van gedachten van inzichten, van een gedrag, die zoo vreemd aan mijnen geest, als walgelijk voor mijne gevoelens zijn doch indien dit voor u niets is, indien gij u niet bekommert noch met wat ik lijd, noch met hetgeen anderen zullen den ken, laat mij u zeggen dat indien M. Middle ton wist, dat gij u In dit oogenblik hier be vindt, indien hij u gisteren avond met mij als naar gewoonte had zien spreken en dan sen, hij aan de deur bevel zou gegeven hebben om u nooit meer binnen te laten. Hij zou mij op zulke wijze niet durven beleedigen, riep Henri met geweld uitmijne zuster zou dit nooit gedoogen. Hij zou het doen, herhaalde ik ernstig hij is bovenmate streng en onverbiddelijk ik heb dat zelfs maar onlangs ondervonden en indien nu... Hij heeft mij van jongs af gehaat en ver volgd hij is de eerste schuld van al mijn lij den hij zal mij tot eene uitzinnige en wanho pige misdaad drijven, eer hij met mij klaar komtdoch God weet het, indien ik niet ge wroken ben Stil, stilgij weet noch wat gij zegt, noch wat gij doet, riep ik hem toe, terwijl hij in de grootste ontstelstenis heen en weer de kamer liep wees bedaard, ik smeek u. Wij verlaten nu de stad voor eenige dagen korts daarop keerep wij terug naar Elmsley. Wij zullen nogal lang gescheiden zijn, Henri, Waar om doet gij uw best niet om deze onge- Volgens de oudheidkundigen heeft het beeld verscheidene eeuwen op den bodem dei- zee gelegen. Men neemt aan dat het behoorde tot de kunstwerken, die de krijgers van Don Juan van Oostenrijk, de beroemde held van Lepanto, tijdens zijne veldtochten tegen de Turken in de 16® eeusv, hebben meegenomen. Het gelaat der Madonna moet buitengewoon schoon zijn, en heel het werk laat geen twij fel, of het beeld is van de hand eens grooten kunstenaars. De figuur is door drie kleine kinderen omgeven. Ook in Rusland is thans een kemiteit ge slicht, om bij middel van inschrijvingen eene nationale luclitkrijgsvloot te slichten. Dat komiteit heeft eenebrochuurverspreid, waarin de geschiedenis van de vliegkunst in Rusland gemaakt wordt. Daarin vindt men het volgend zonderling verhaal Onder de regeering van den Gzaar Ivan de Verschrikkelijke., in de XVI® eeuw, werden te Moskow vliegproeven gedaan. De vlieger was een jonge boer, zekere Niketer, een slaaf van den boïar Lopoutoff. Niketer had het toestel zelf gemaakt. Hij steeg op in tegenwoordigheid van den czaar en eene tal rijke menigte. Hij bleef verscheidene minuten in de lucht en landde ten slotte nabij de tent van Ivan de Verschrikkelijke neder. Algemeen dacht men, dat Ivan den uitvin der zou beloonen, toen deze de vlieger bij zich deed brengen, 't Sloeg echter heel an ders uit en de wreede vorst kondigde li9t dwangbevel af: Aangezien de mensch geen vogel is, ver mits hij geene vleugels, heeft, en dat het strijdig is met de natuur, zich vleugels aan te doen, is het dus bewezen, dat Niketer door den boozen geest beïnvloed is geweest. Wij hevelen dus, dat den uitvinder het hoofd worde afgeslagen en zijn lijk aan de varkers geworpen worde. De vleugelen, door Satan's "hulp gemaakt, moeten verbrand worden...» Zoo geschiedde het. Loopen de hedendaagsche vliegers meer gevaar zich hals en boenen te breken, hunne onthoofding wordt toch niet meer bevolen... Het Engelsche verslag over de ramp van den Titanic is ongunstig ontvangen in de hoogste scheepsvaartkringen in Duitschland. De gezagvoerders van stoomschepen over den Atlantischeri Oceaan,, zijn van oordeel dat de ramp van den Titanic in hoofdzaak toe geschreven moet worden .aan den gebrek ki- gen uitkijk, minder aan de buitensporige snelle vaart van het schip. De Duitschc gezagvoerders' hebben eenparig verklaard dat zij de vaart hunner schepen onder dezelf de omstandigheden niet verminderd zouden hebben. Brussel. Aanhouding eener dievegge. De opsporingsagent Vincent bemerkte in een groot magazijn der Nieuwstraat een koppel dat zonderlinge houdingen aannam Plots zag hij de vrouw naast eene dame gaan en haar hand in den zak der dame latende glijden, haalde zij er een geldbeugel uit die zoowat 50 frank inhield. Dadelijk greep de agent Vincent de vrou welijke piok-pocket bij den kraag en bracht haar naar het policiëkantoor, waar men het koppel herkende als zijnde de echtgenooten V..., van Antwerpen. Inlichtingen werden over het koppel te Antwerpen aangevraagd. Poging tot zelfmoord. Maandag avond X..., wonend in de Vandenbranden- straat, zich op de Ste Katharinaplaats een luklcige, deze noodlottige inbeelding te be- heerschen Het is wreed genoeg dat ik ge dwongen ben ervan te spreken om haar be staan te erkennen maar laat mij hopen, Henri, dat gij die zult trachten te overwinnen; dat gij Alice zult zoeken gelukkig te maken, en zelf in uw huis geluk vinden, opdat, wan neer wij wederom allen te zamen komen, te zamen gelukkig mogen wezen, en dat de ellenden en de ontsteltenissen van dit akelig verledene jaar ons ais een droom zouden mo gen voorkomen. Hij antwoordde niet. Ik verbeeldde mij dat hij door deze vermaning getroffen was en ik vervolgde Ik moet u zeer erkentelijk zijn ik ge voel, ik beken het. Misschien was ik gisteren hard en onvriendelijk, wanneer ik zacht en vriendelijk hadde moeten zijn maar kan ik voor u gevoelen 'fc geen ik begeer, terwijl gij spreekt en handelt op eene wijze die mij aan u zelve hatelijk zou maken, indien ik ze niet verstootte 1 Hij onderbrak mij schielijk en vroeg mij of wij inderdaad welhaast naar Elmsley vertrok ken. Schier ónmiddelijk heeft mijn oom dezen morgen gezeid. Voor hoe lang Voor eenen onbepaalden tijd. Zijn voorhoofd rimpelde en na eene poos zeide hij Er is waarheid in 't geen gij nu zegt. Wij moeten allen te zamen gelukkig leven, en ik heb de ware middelen niet gekozen om dat doel te bereiken. Ik. gek en uitzinnig, ik zie er nu de gevolgen van. Helena, spreek dik wijls zoo gij nu gedaan hebtdat bedaart mij. Ik aanschouw de zaken met een ander ocg als daareven. O allerliefste zeg mij dikwijls: revolverkogel in het hoofd. De man wad dronken. Na verzorging in eene apotheek, deed de policie den .gewonde overbrengen naar het St-Jansgasthuis. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Vrouwengevecht. Twee jonge dames der Hoogstraat en der Pierenstraat die niet in de beste verhouding leven, ge raakten gisteren aan den slag. De eene greep eon pintglas dat ze met zooveel geweld op het hoofd der andere sloeg dat de schedel gekloven werd en de gewonde in erbarmelijken toestand naar het St-Pie- tersgastlmis moest overgebracht worden. Doodelijke val. Dinsdag namiddag gebeurde een schrikkelijk ongeluk in 't ver pleeghuis der Groote Godshuisstraat. Een meteersgast, Jozef Degreef, welke op eene hoogte van 15 meterswerkte, verloor opeens het evenwicht en stortte naar beneden. De arme werkman, die slechts 17 jaar is en te Ukkel woont, werd in hopeloozen toestand naar 't gasthuis overgebracht. Onnoozelaard. Zekere V.., bevond zich Maandag avond in eene herberg van den Vlaamschen steenweg. Hij was dronken, zocht ruzie met een rusligen verbruiker, een scheepslosser, die hem weldra eene duchtige ranseling toediende. Misnoegd, te meer daal de ooggetuigen met hem spotten, begaf hij zich naar het policiëburèel en diende er een© klacht in. Niet tevreden daarmee, keerde hij huiswaarts, nam een revolver en ging op zoek naar den scheeplosser. Teleurgesteld omdat hij den bloediger) smaad niet kon wreken hem door den scheepslosser aange daan, schoot V.. zich een kogel in liet hoofd. Men leidde hem naar 't gasthuis, waar hij Ier verpleging opgenomen werd. Pelsenfrak gestolen. In het bureel van M. Z..., Lakenstraat, werd gisteren avond een pelsenfrak gestolen ter waarde van 450 frank. De policie der 3® afdeeling denkt den plichtige te kennen en zoekt hem op. Diefstal. Dieven zijn Zondagnacht in de woning gekomen van M. Bollen, nij- veraar, Koningslaan. De meubelen werden opengebroken, veel zilverwerk, eene schrijf- machien en allerhande voorwerpen gestolen. De policie werd verwittigd en opende een onderzoek. Bitterpeeën der Trappisten Vincart, geven extra koffie. 1500p. St. Joost ten-Noode. Bloedige twist. Een franschman, Frans Dafkomstig van Roebaais, en een neger, leurder met nought, kregen Maandag avond twist in eene herberg der Brabandstfaat en dreigden hand gemeen te worden. De herbergier, ziende dat de twee verbruikers wilden vechten, zette hen buiten. De negér vond het dan ge raadzame)- weg te trekken. Zijn tegenstrever liet er hem editor den tijd niet toe, maar plofte hem zijn mes in het gelaat en veroor zaakte eene ijselijke wonde. Op het hulpge roep tan 't slachtoffer snelden agenten to© die den gekwetste naar liet gasthuis leidden en ver volgons op zoek gingen naar den da der, die gevlucht was. Deze werd ontdekt in eene naburige herberg en aangehouden. Grimbergen. Geheimzinnige zaak. Een metser, Hendrik P47 jaar oud,. werd Dinsdag morgend doodgevouden in zijn bed. Hij was het hoofd doordoord met dria kogels en hield in de hand een revolver. D© geneesheer van den burgerlijken stand heeft het parket verwittigd. Muisen. Ongeluk. Er gebeurde een erg ongeval aan het nieuw werkhuis gezegd Engelsche winkel welk de Slaat hier laat bouwen. Bij het ophalen van een bak mortel werd de werkman, welke hoven Op- de stelling stond om den bak aan te nemen en de val over de opening neer te laten om ongelukken te voorkomen, met den linker voet tusschen de val en de stelling gevat en schrikkelijk gewond. Het slachtoffer, Achilla Everaert, ontving d© eerste zorgen in het bureel der werken. dierbare Henri, zooals gij daar gedaan hebt, en ik zal trachten voor u te zijn al wat gij zult wenschen en begeeren. Open mij uw hart, Helena, zonder voorbehoud indien er zich nieuwe moeilijkheden voor u opdoen, mis schien zal ik bekwaam zijn om u nuttig to wezen in gevallen waar mijne hulp nutteloos zou schijnen, waar gij zoudt denken dat ik u niet bijstaan wil. Ik kan mij - nu niet goed uitdrukken, en gij zoudt beter doen mijn® zuster te gaan roepen. Na hetgeen gij zegt gisteren plaats gehad ta hebben tusschen u en TYI. Middleton, vindt ilc het beter dat wij hier alleen niet blijven. Gij ziet, zegde hij met eenen droevigen glimlach; hoe redelijk ik geworden ben. Ga, dierbard Helena, maar gedenk wat ik u gezegd heb. Voor u zal ik opofferingen doen, voegde hij erbij op stillen en bovenden toon, zelfs als uw geluk het vereischt. Vaarwel, allerliefst® Helena, God bescherm© u Ik verliet de kamer, en zou het wonder schijn on dat ik, na dit gesprek, naar Hamp stead vertrok met een beter gedacht als vroe ger Was het te verwonderen, dat de weinige woorden, die hij gesproken had, eene zekere hoop in mijn hart doen ontstaat hadden, dat mijn lot, ten opzichte van Edward, niet zoo wanhopig beslist was, indien ten minste de hatelijke inbeelding van zijne genegenheid voor Roza Moore zich niet verwezenlijkte Wonder of niet, 't was toch zoo en in die gesteltenis vertrokken wij uit Londen omtrent vier ure, en Da een korten tijd bereikten wij den ingang van Mevr. Moore's buitengoed. -o)X(o- (Wordt voortgezot).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2