Helena liddleton BUITENLAND. De geheimzinnigs oplichting NIEUWSBERICHTEN. 't Wit StE0pk9 va® Jasfd85 K.efs Splegelfaïiriek A. L. ME.YY&ERT 2 II. Daar de reizigers in Italië van geene slaapwagons kunnen gebruik maken en o"m voor iedereen de reis te ver gemakkelijken, hebben wij de toela ting bekomen voor do personen die drager zijn van een reizigersbiljet van 2e klas heel de rondreis te doên op het grondgebied van Italië in rijtui gen van eerste klas, mits een opleg- van twintig franken. Hl. De reizigers van 2e klas, die begeeren uitsluitelijk op de spoorbaan een plaatsbewijs van l6 klas te hebben voor heel de reis, leggen 65 fr. op. Deze van 3e klas die tot de 2e klas z'ouden willen overgaan betalen eene vermeerdering van 45 franken. IV. Het bestuur der spoorwegen eischt een minimum van 64 inschrijvingen voor het geven van een middagmaal tusschen Brussel en Luxemburg. J)e prijs per maaltijd is 4 fr. per persoon, drank niet inbegrepen. Men gelieve zijne bijtreding in te zen den om ze kunnen te tellen en dezen dienst te verzekeren. V. Voor de vrije of facultatieve reis naar Napels en Pompei zullen de prijzen zijn: l6 klas 60 fr. 2®klas 55fr. kosten van voituur, gids, ingang,inbegrepen. VI. Het bezoek aan de merkwaardigheden in Rome kan gedaan worden in voi- tuurlandau met gids. Men geeft eene gids per 25 personen of 5 landaus. Het aandeel voor elk deelnemer is 6 fr. per dag. VII. Men is verzocht de namen op te zenden der personen met dewelke men begeert te reizigen. Men telt zes rei zigers per compartement. De onvol ledige lijsten zullen door de agentie met anderereisgezellen ingevuld worden. Hetzelfde wordt vereischt voor het nachtverblijf in de hotels. Men is verzocht aan te stippen of men kamers voor een, of voor twee of voor drij personen verkiest. De vragen voor de kamers van een persoon zullen in de maat van uit- voerlijkheid voldaan worden. VIII. Daar er door het bestuur van spoorwegen een minimum van reizi gers voor het vertrek en de terugreis vereischt wordt, is het getal dergene beperkt, welke hunne reis na het ver trek uit Luzerne, zouden willen ver lengen. Zij die het begeeren te doen. geven er kennis af aan het bestuur. Wij drukken hier nogmaals op de nood zakelijkheid, ons zoo spoedig mogelijk in te lichten, ten einde den dienst om ter beste te schikken. De belanghebbenden die nog andere inlich tingen verlangen, worden vriendelijk ver zocht te wenden of te schrijven naar het bureel van De Volksstem Kerkstraat, 9, Aalst. VW Jfrankrij It Gevecht te Roubaix. Op den boulevard Gambetta. te Roubaix, kregen eenige jonge lingen twist rond middernacht. Twee jonge meisjes naderden en eensklaps viel een hun ner ten gronde. Zij had een revolverkogel in den bil gekregen. Men heeft haar naar het gasthuis gebracht. De policie onderzoekt. Ontploffing. Er heeft eene ontploffing van nilro-glycerine plaats gehad in eene fabriek van celluloid te Monville, bij Rouen. Het vuur kon snel gebluscht worden, maar er zijn twee slachtoffers. Men vond onder de puin en het lijk van eenen werkman en een andere werkman word erg gekwetst. 51° vervolg. XIV. Aankomst te Hampstead. Rosa Moore M. Escourt, Edward. Hoe Helena over Edward en Rosa denkt. Ik weet geene aangenamere aandoening, na lang binnen Londen vertoefd te hebben, dan door de wegen van een kasteel of een buitengoedje te rijden. De verandering is on begrijpelijk. Van eene drukkende hitte, on aangename geuren, onophoudelijk gedruisch, komt men tot een helder zonneschijn, want in eene stad schijnt de zon bevlekt door al hetgeen zij verlicht. tot eene zuivere lucht, eenen liefelijken geur, en de stemmen der vogelen, die nergens zoo zacht en zoo onop houdend zingen, volgens mij,als eenige mijlen buiten Londen. De verandering is van dien aard, dat zy ons veel beter de waarde dot t schatten, van hetgeen wij in dit jaargetijde verwaarloosd hebhen. In die dagen, wanneer de Zomer de Lente vervangt, wanneer de vriendelijke rozen van de Junimaand, door de vleugelen der voorbij^ snellende zefieren, die de prachtige boomen met liefde streelen, hunne zoete geuren overal verspreiden; wanneer zachte -tonen den rein en hemel vervullen, en elk bewogen takje, elk gebladerd strengeltje zijnen zang uitgalmt, of zijne prachtige bloemen ontluikt. Toen wij uit het rijtuig stapten, en ons naar bet grasplein begaven, om Mevr. Moor© te gemoet te gaan, vielen mijne oogen op eenen groep, welke al de zoete uitwerksels der ver- Drie vrouwèn gedood. Mev. Landron, rentenierster te Meulan, hare dienstbode, Mev. Dominique en de dochter dezer laatste, reden.gisteren avond met hun rijtuig over de brug tusschen Meulon en Mureaux. Op 't zelfde oogenblik kwam een trein mei materieel van den tram Versailles-Meulan aangereden en hotste tegen het rijtuig. De drie vrouwen werden op den. slag gedood. Groote brand. Dinsdag avond te 10 ure is de groote fabriek Deauville, te Corbeil, afgebrand. Dertig rijtuigen voor Marokko en twintig voor het departement Varne-et-Ga- ronne, zijn door het vuur verslonden. De schade wordt berekend op 200,000 fr. Duitsclilaiid.. Prins Adelbert van Pruisen. Het Deut- sehes Volksblatt vertelt in een telegram van zijn correspondent te Mariënbad, dat prins Adalbert van Pruisen, derde zoon van keizer Wilhelm, druk verkeert met eene juffer de Csery, waarmede hij drie jaar geleden ken nis maakte en wiens familie hij bijna eiken dag ontmoet te Mariënbad. Hunne vriend schapsbetrekkingen begonnen op het tennis veld. De correspondent van het Deutsches Volks blatt voegt erbij dat de keizerin binnen kort naar Mariënbad zal komen denkelijk om kennis te maken met de familie en dat het niet onmogelijk zou zijn dat een prins van Hohenzoliern de inspraak van zijn hart zou mogen volgen. Het blad voegt erbij dat Mej. de Csery eene schoonheid is en dat de prins eiken dag uren lang en van 's morgens vroeg tennis speelt met haar en hare familie, iets wat de loeristen wol verwonderd heeft, omdat de jonge prins anders zeer uitsluitend en zeer gereserveerd is in zijne betrekkingen. Storm te Swinemünde. Eergisteren avond, rond 7 ure, is een hevige storm los gebroken, die geweldig werd als een orkaan, vergezeld van zwaren regen. Een .zeilboot van de torpedoboot G. 149 is met vijf man een tweede zeilboot met zes badgasten, ge kenterd. Alle opvarenden schijnen gered te zijn. De storm was zoo hevig, dat 250 bad gasten, die tot bezichtiging van den kruiser Oldenburg waren opgevaren, den nacht aan boord moest doorbrengen. De matrozen, die verlof hadden aan land te gaan, konden niet aan boord van de oorlogschepen terugkee- ren en werden aan land onder dak gebracht. In T begin heerschte te Swinemünde groote onrust over het lot der 250 badgasten, tot de Oldenburg telegrafeerde, dat alles wel aan boord was en dat zij den volgenden morgend aan land zouden komen. En dat alles voor eon broodje. Op 11 December laatst ging vrouw Fessel, wiens man, een daglooner, ziek was, bedelen te Wurzbnrg, in eene bakkerij kreeg zij een stuivershroodje en zij wilde juist heengaan, toen een agent verscheen, dié haren naam vroeg. Daar de vrouw moeilijkheden maakte werd zij meêgenomen naar het bureel. Het gevolg was eene veroordeeling tot zeven dagen gevangenis wegens bedelarij en tot twee dagen voor valsche verklaring van bur gerlijken stand. De vrouw ging in beroep tegen de eerste straf. Maar den afloop vreezende gingen vrouw Fessel en haarman den agent vinden en poogden hem te overhalen om zijne eerste verklaring te wijzigen. Zij deden hetzelfde bij de bakkersvrouw, opdat zij zou zeggen dat zij het broodje had gekocht, niet gebe deld. Maar die twee getuigen spraken vol gens de waarheid. De voorziening werd ver worpen. Het gevolg was nu weer een onderzoek over poging tot het beïnvloeden van getuigen, en de echtgenooten werden verooreeeld elk tot 15 maanden opsluiting. "Flngeland. Tuinsteden. Er zullen binnen kort plans worden overgelegd aan de Loltai Govern ment Board, voor eene nieuwe tuinstad, grenzende aan die van Hampstaed, bij Lon den. De oppervlakte van deze nieuwe tüin- andering, die ik kom te beschrijven, niet in staat waren mij zonder ontroering te laten aanschouwen. In een schommel, door reepen aan twee wilde kastanjeboomen vastgehecht, stond Rosa, met straf gekleurde wangen, een strooi en hoed met blauwe linten zorgloosop 't hoofd gezet, het haar in prachtige krullen op hare schouders, in alle richtingen door den wind bewogen. Drie mannen stonden dicht bij waarvan twee (onder andere Edward) zeer bevallig de reepen voor-en achterwaarts trok ken, terwijl zij met haar zilver stemmetje, luid maar toch zoet uitriep Hooger, nog hooger Zoodra zij ons in 't zicht kreeg, sprong zij spoedig van hare verhevene plaats, en kwam, dwarsdoor 't gras, recht op mij, nam mij de beide handen, en vroeg op dien blijden toon met denwelken de kinderen den nieuw aange- komenen hun speeldingen tooneu Begeert gij eens te schommelen Ilc glimlachte en schudde het hoofd daarop loidde zij mij tot eene bank, en zich op het gras vóór mij nederwerpende, begon zij volgens hare ge woonte, te babbelen, en kransjes te vlechten met de bloemen die in haar bereik waren. Wanneer Edward, en de twee andere heeren tot ons naderden, herkende ik in eenen van hen M. Manbij de andere was mij onbekend maar Rosa, zonder de oogen van haren bloe menkrans te wenden, zegde, nog al onacht zaam M. Escourt, jufvrouw Middleton. Ik dacht oogenblikkelijk dat Lij die man was, die zulke uitstekende rol in Henri's ongeluk kige geschiedenis gespeeld hadmijne groete- nis was stijf en onbevallig. Dat deel van Henri's verhaal had eenen diepen indruk op mij gelaten. De boosheid die ik altijd meest verfoeid heb, is, de vrijwillige poging om DE VOLKSSTEM slad zal 412 acres zijn. 't is te zeggen het dubbel van de eerste. D© plans voorzien 3,208 huizen, of 8 huizen per acre, wat een record is in Engeland. '.60 acres zullen wor den gebruikt voor parken en open plaatsen. Er zal ook een speelterrein zijn van 20 acres, en eene groote markt, waar de inwoners de producten van hunne tuinen kunnen te koop bieden. De nieuwe stad zal 15 tot 20,000 inwoners kunnen herbergen. Spajxj e. De dooden in het dal van Ronceval. Dezer dagen heeft men het stoffelijk over schot van koning Sanchi, den sterke, te Na-arra, en van zijne gemalin, Donna Gle- menzia, uit het graf waar zij volle 900 jaar gerust hebben, weggenomen, om ze in het nieuw gebouwde grafgewelf der kerk van Roncesvalles bij te zetten, waar de koning met de Paladijnen van Karei den Groote, door de Sarazenen op den gedenkwaardigen dag, die het dal beroemd heeft gemaakt, gedood, werd. Het geraamte des konings, nog tamelijk goed bewaard gebleven, was nog bekleed met de wapenrusting, glie een prachtstuk is van wapensmederskuu,?t. Een der hij de ont- graving aanwezige geleerden nam de gele genheid waar., om het schenkelbeen van het geraamte te meten. Hij stelde vast dat het 43 centimeters lang was, eene maat, die den bijnaam des konings De sterke schijnt te rechtvaardigen. In de oude kerk van Ronceval, een der beroemdste heiligdompnen van de christen heid, worden nog veel kostbare relikwieën uil den tijd van Karei den Groote bewaard. Daaronder zijn de geyvaden van den beroem den, door Ariosto bezongen,bisschop Turpin, die, in den slag doodcJijk gewond, de strij ders de absolutie gaf en ze tot den strijd aanvuurde. Daarnaast zijn de wapens der Paladijnen uit het gevolg van Karei den Groote. Maar de kostbaarste relikwie is het daar bewaarde in zilver gebonden heilig boek, waarop de koningen van Navarra bij de troonsbeklimming den eed van trouw aflegden. Staking. Het personeel der spoorwegen van 't zuiden van Spanje heeft aan de regee ring bericht gezonden dat de staking zal beginnen op 12 Augustus. "V" ereeaiigde-Stateii De policie van New-York. In 't hof der algemeen©zittingen te New York heeft rech ter Swann openlijk gezegd, dat sommige ambtenaars van policie de houders van speel huizen, door hen aangehouden, dwingen hun geld te geven. Als vergoeding leggen die policiemannen dan zoo onbeduidende getui genissen af, dat het gerecht ontwapend is tegenover de aangehouden speélholhouders. Rechter Swann heeft er overigons bijge voegd, dat slechts weinige policiemannen dergelijke praktijken uitoefenen de meesten zijn eerlijk. De Amerikanen vragen goede koks. Het schijnt dril de Veroenigde-Staten gebrek hebben aan goede koks. Een hotelhouder van Pensylvunie die een goede kokin uoodig had, voor zijn zomerverblijf te Ghalk Hill, deed in ai ae dagbladen zotten Men vraagt eene keukenmeid voor den buiten, goed loon, schoone slaapkamer, afgezonderde eetplaats, niet wasschen, gebruik vap de Lawn-tennis, afgezonderd tuintje, alle weken een halven dag verlof en eene wandeling per automo biel. Menschelijke ijdelheid. De eerzucht van sommige rijke menschen brengt hen er toe, groote sommen té bestemmen voor de oen of andere stichting, die na hun dood hun naam moet doen blijven leven. Soms weet men zulke aanstaande erflaters er toe te brengen, aan hun geld een verstandige be stemming te geven, zooals bijvoorbeeld in liet geval van Lick, die de stichting van de wereldberoemde Lick-sterrenwacht mogelijk maakte. Niet zoo verstandig lijkt het plan anderen tot de ondeugd op te wekken en de moeite, welke die man zich gegeven had om Henri's ondergang te1 voltrekken, na er zoo breedvoerig in meegewerkt te hebben, als ook de valschheid mot dewelke hij zijne boosheid had willen verbergen, schenen mij als voor beelden van zulke misdaden, die niet minder pliehtig zijn, ofschoon zij den dader aan de straffen der wett6n ontrekken. Het was mijne gewoonte niet de juistheid zulker gevoelens te overwegen, of te onJer- zoeken wat er in Henri's beweringen te over dreven zou zijn niettemin, had ik vroeger getwijfeld,een blik op M. Escourt's gelaat was genoegzaam om dien twijfel te verdrijveu. Ik gevoelde een schielykèn en diepen afkeer voor hem. Hij had een dier voorkomens die den geheimen duivel aer boosheid verraden er was in zijne stem eene terugstootende aan genaamheid, en iu zyne manieren eene ver foeilijke zachtheid, die mij volkomenlijk de gevoelens deden begrijpen, welke Henri mij gezegd had ondervonden te hebben in de sa menspraak, wier gevolgen hem zoo rampzalig geweest waren. Het gedrag van Edward te mijnen opzichte, was misschien vriendelijker dan naar ge woonte, het stemde overeen met zijne laatste woorden in de eetzaal der Brookstraat. Wei nig wist hij wat er sedert dien tijd op mijnen geesten mijne gevoelens gewerkt had. Ilc was bijkans ontevreden omdat hij mij zoo vriende lijk en zoo vrooiijk aansprak. Ik verbeeldde mij dat hij sedert zijne nieuwe liefde opgehou den had, mij met strengheid te behandelen, dat hij verdraagzaam was, omdat hij onver schillig geworden was, en de smart, die deze veronderstelling mij onvrij willig, doch niet onwetend, veroorzaakte, had grooten invloed op mijn gedrag jegens hem. Ik antwoordde van wijlen den Philadelphischen kroeghou der Bartholomew Shea, die 700,000 fr. Heeft nagalaten voor den houw van een Mausoleum, dat zijn stoffelijk overschot zal bevatten. Hot moet een nabootsing worden van den Theseus-tempel in Athene. Ook heeft Shea fondsen nagelaten voor het onderhoud van het mausoleum. D® koude. -Evenals in een deel van Engeland is het ook in sommige streken van de Vereenigde-Staten voörbeeldeloos koud geweest. In een gedeelte van Pennsylvanië heeft het zelfs gesneeuwd en sneeuw in Augustus is iets ongehoords. Ook uit New-York en elders in het Oosten der Unie is het onbegrijpelijk koud voor dezen tijd van het jaar. Noodlottig tweegevecht. Twee Ameri- kaansche dagbladschrijvers duelleerden te Ncw-York. Een der toeschouwers werd door eenen kogel zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. TE OOSTENDE Het Hollandsch blad Het Vaderland spre kende over de geheimzinnige oplichting van Mej. Charlotte van Goehoorn, meldt het vol gende Ons is gebleken, dat de bewering der Belgische bladen, als zou de Haagsche politie in het gebeurde de hand hebben gehad, op een dwaling berust. Zij is in deze zaak op geen enkele wijze betrokken. Daar freule van Goehoorn meerderjarig is, was in haar reis naar Oostende geene enkele aanleiding voor de-Haagsche politie gelegen, om haar dit te beletten of haar van daar terug in te halen. Daarentegen is het vrij zeker, dat de fa milie der dame een bijzonderen detective uit Rotterdam in den arm heeft genomen en dat deze op verzoek der familie, de freule die verleden jaar een dergelijk reisje met haar vorigen koetsier maakte heeft terugge bracht naar hier. Ook is er reden, om te betwijfelen,of de overbrenging geschiedde op grond van een bevelschrift lot opsluiting in een krankzin nigengesticht; althans heden reed freule van Goehoorn weer vrij door Den Haag rond. Brussel. Armenian. Sedert geruimen lijd gaf zekere G. dertig jaar oud en wonende met zijne moeder en zijne zuster in een huis der Aarlenstraat, Leopoldswijk, te Brussel, teekenen van zinsverbijstering. Dezer dagen had hij eene nieuwe krisis, wapende zich met zijn geweer der burger wacht en bedreigde, er mee zijne moeder 'en zijne zuster. Deze konden gelukkiglijk vluch ten en gingen onmiddellijk de politie verwit tigen. Aanstonds kwam een politiekommissaris met twee agenten ter plaatse. De krankzin nige woesteling bad zich intusschen, behalve met zijn geweer, ook met een geladen revol ver gewapend en zich stevig gebarrikadeerd in een der bovenkamers van het huis. Hij be dreigde er mee al wie hem zou durven nade ren. Men bleef de wacht houden en met de medehulp van twee bedienden van het zinne- loozengesticht van Everc, is de politie er in gelukt in de kamer te dringen van den woe denden zinnelooze. Mr Baekelandt sprong alsdan, terwijl de aandacht van den man door hevig rumoer buiten deJcamer werd afgeleid, op dezen toe. wist hem neer te slaan in een zetel en te ontwapenen, na hevigen tegen stand. In het poliliebureel moest men den zinnelooze, die aan vervolgingswaanzin lijdt, binden. Hij werd opgesloten. Eene wanhopige gouvernante. Eene gouvernante, Mej. X..., 29 jaar, in dienst met bitterheid sommige onbeduidend© vragen die hij mij toestuurde. Gewoonlijk, in dit geval, brak hij het gesprek af, maar ditmaal, in plaats van heen te gaan, zette hij zich aan de andere zijde van Rosa. Terwijl M. Man by mij met allerlei flauwheden plaagde, hoorde ik haar Edward de eene gekheid na de andere vertellen zijn lach was kort, schielijk en vrooiijk, zoodanig dat ik M. Manhij op zulke wijze antwoordde, dat zijne hardnekkigheid er geenen stand kon tegen houden. Hij keerde zich tot M. Escourt, die naast hem stond, en wiens zeer onaangename blikken, gedurende de laatste minuten, op mij gevestigd waren. Hij stelde hun eene billardpartij voor, en zij vertrokken t© zamen. Rosa draaide zich dade lijk om, en waarschijnlijk bemerkende dat ik lastig en verdrietig was, vroeg zij mij of ik mijne kamer begeerde te zien. Ik sprong op en volgde haar in huis zij leidde mij naar boven in een allerprachtigst vertrek zoodra ik de deur dicht gemaakt had, wierp ik mij in de canapé met een gevoel van uiterste ellende en neerslachtigheid, zooals ik er nooit beproefd had. Het venster was opengroene boomen stonden dicht bij ik kon van op mijne plaats hunne takken zien bewegen. Groote bloemtui len waren op de tafel gezetnu en dan joeg de buitenlucht den aangenamen geur van een bed reseda, binnen de kamer. Daar hoorde men ook het slaapverwekkend gebrom der mug gen, dat wij liefhebben, niet voor zijne schoon heid, alhoewel er in die gedurige eentonigheid toch schoonheid bestaat,maar voor al hetgeen het herinnert en in onzen geest ontwekt Uiterst vermoeid, bleef Ik ©enigen tijd op don sofa zitten, in eene verstrooidheid, die den slaap zeer nabij kwam. Omtrent een half uur later werd ik aandach- 9 AUGUSTI 1912 Margaret a-Square, sprong Dinsdagavond in den vijver van denMaria-Louisa-Square. Een voorbijganger en de bewaker trokken haar uitliet water. Mej. X..., werd in het kom- missariaat der 5" afdeeling verzorgd, doch weigerde de oorzaak barer wanhopige daad te doen kennen. In de tram geplunderd. M. M..., wonend Stassartstraat, te Elsene, werd op het aehtérplatform een er tram, rijdend naar de Louisalaan, van eene brieventasch, welke 1400 fr. in banknoten bevatte, beroofd. Aan klacht werd ingediend. Een politieagent gekwetst. De agent V..., van dienst in de Wetstraat, zag Dins dagavond eene automobiel aankomen in vol le snelheid en bemerkte dat ze niet voorzien was van licht. Hij plaatste tfch te midden der straat om den geleider te doen stoppen en proces-verbaal op te maken. Deze reed nu nog sneller en wierp den agent om, wiens knie werd ontwricht en die erg werd ge wond aan het hoofd. De auto verdween. De agent kon zijn dienst niet voortzetten. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit van haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeeën der Trappisten Vin- cart. 1500 t. Elsene. De inbraak bij den drukker Breuer. Wij hebben gemeld dat Zaterdag nacht werd ingebroken bij den drukker Breuer, steenweg van Elsene. Een oud werkman van M. Breuer werd aangehouden als vermoedelijken dader. Deze werkman, D..,,heeft gisteren volledige bekentenis af gelegd, zich ook den dader noemend van een vorigen diefstal daar gepleegd. Laken. Een zinnelooze in het Paleis des Konings. X..., wonend op den Steen weg van Boendael, te St-Gilles, bood zich Dinsdagavond aan in het Paleis van Laken. Plij wilde ten spoedigste den Koning spreken, wien hij een belangrijk geheim moest toe vertrouwen. Gendarmen dor wacht leidden den krankzinnige naar het kommissariaat der gemeente. Na onderzoek door twee dok ters, werd X... naar het St-Jansgasthuis overgebracht. is het eenige echte Vioux Syslème. Leuven. Bloedig gevecht. Het slui ten van St-Jacobskermis werd door -een bloedig gevecht gemerkt. Een daglooner, zekere Jan Eembeek be kwam in het gevecht drie messteken, die zijn leven in gevaar stelden. Aanstonds wer den twee geneesheeren bijgeroepen. Zij ver zorgden den gekwetste, on deden hem naar het gasthuis overbrengen. De echtgenooten Deprins, van Wibele, bekwamen ook elk een messteek, maar ge lukkig niet erg. Da dader X..., van Wilselc, werd opge zocht. Hij kwam naar liet policiebureël, om eene klacht te doen. Men hield hem aan, en het parket werd aanstonds verwittigd. Men bracht den dader naai' nel gasthuis, waar men hem konfreyiteerde met liet slacht offer, wiens toestand 'zeer bedenkelijk was, dat hem bepaald aanduidde ais zijn aanval ler. Twee automobielongelukken. Dins- dagmorgond werd in de Blijde Iukomststr., een zuster van het gesticht Kind Jesus overreden door eene automobiel, waarvan de eigenaar Thienen bewoont.Een ooggetuige verzekerde dat de automobiel niet te hard reed. De zuster die veel bloed verloor, verkeert in gevaar. Woensdagmorgend w-erd een werkman door een automobiel omgeworpen, aan den Thiensclien Steenweg, terwijl hij zich naar zijn werk begaf. Het slachtoffer, dat Cor- beek-Loo bewoont, had eene erge wonde aan het hoofd. De'geleider is gekend. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werfy 3Aalst. Sloonifubriek in Gent 756 tig gemaakt door eenige tonen vaneen oud zangstuk, die zoo zoet, zoo wild, zoo afgebro ken weerklonken als de wildzang van een vogeltje. Ik sprong recht en liep naar hefc venster, dat op een klein tuintje uitkeek, het welk met een licht groen traliewerk afgeslo ten was. Men zag daar eene verzameling van bloemen, schitterend door hunnen overvloed, hunne verscheidenheid en hunne pracht, iu het midden stond eene groote vogelkooi, waarin kruipplanten groeiden daaabij mar meren vazen met frisch water gevuld. Menig vuldige vogelen, wier schitterende vlerken met de kostelijkste kleuren versierd waren, vlogen daar in duizelige vroolijkheid rond. Daar ontdekte men de tortelduifjes in eenen hoek op hetzelfde stokje zitten de kleine langstaartpapegaai, de cordon-bleu met zijne turkooizen borst, en de kleine kardinaal maft zijne hoovaardige pracht waren er vergaderd, en schenen te vliegen, te eten en te drinken, te zingen en te lcrakoelen met zulke vrijheid en gerustheid, alsof zij in de grenzelooze uit gestrektheid hunner wouden zouden geleefd hebben. Nevens hen stond de zangster dier wilde melodie, die mij uit mijnen korten slaap op gewekt had. Zij stond daar als eene koningin in 't midden van haar fraai konikrijk. Zij was met een zijden lHeed aangedaan, dat in haren tragen gang langs het steenen plankier sleepte. Een sluier van oud doorvlochten lcaiifc- werk was op hare borst met eene kostelijk© speld vastgespeten koralen van het hevigst# rood staken tusschen haar haar. Zij hield ee«# groote haagschaar in de handen, en rond gaande, knipte zij al de verslenste bloemen die zij bemerkte en wierp ze ter zijde. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2