03 aiita-lianËetsn tg Parijs NIEUWSBERICHTEN. Samson Kina geo£t S." 2 DE VOLKSSTEM iood heeft veroordeeld, vei broken en de zaak naar een ander assisenhof verzonden, dat later zal worden aangewezen. Arme kleine. Eenige dagen geleden leod een driejarig meisje, de kleine Gaillaud, aan kroep en moest dadelijk, op bevel van een geneesheer, naar een gasthuis worden gebracht. Om acbt ure 's avonds droeg de moeder er haar kind heen, en bood er de getuig schriften van den geneesheer aan, maar de bestuurder weigerde de kleine zieke\ te ont vangen en zond do moeder "naar een ander hospitaal, op drie kilometers van de stad ge legen. Het was tien ure 's avonds toen de onge lukkige aldaar toekwam, en daar ook wei gerde de bestuurder het kind op te nemen. Na een uur smeeken, werd het kind ein delijk opgenomen, doch stierf kort nadien. Toen zonk de radelooze moeder neer zij was schielijk zinneloos geworden. Belg aangehouden. De gendarmen van Ferté Macé (Fr.), hebben den dader aange houden van eene misdaad, gepleegd te Char leroi en die door het Belgisch gerecht opge zocht werd. Het is zekere Adolf G-lieeraert, oud 23 jaar, schaarslijper, die met een wagen rondreist. De schurk heeft grooten weerstand geboden. Men heeft hom moeten binden om hem naar de statie te voeren. Bandietenstreek te Parijs. M. Louis Lacamme, 58 jaar, kontroleerder bij bet Opera te Parijs, keerde 's nachts huiswaarts, toen hij in de Ordenerstraat, door vier ver dachte kerels ontmoet werd, die hem eens klaps aanvielen en ton gronde wierpen. Ter wijl een hunner hem bij de keel hield, be roofden de andere bandieten hun slachtoffer van alles wat hij zich had. Daar de kontroleerder zich dapper ver weerde, trok een der aanranders zijn mes en wilde juist M. Lacamme eenen messteek toe brengen, toen de policie opdaagde, waarop de bandieten de vlucht namen. Een weinig verder haalde een der agenten de kwaaddoeners in en gaf een der bandieten zulken hevigen vuistslag in het aangezicht dat hij op de straalsteenen rolde en ter pjaats bleef liggen. Dezelfde agent geholpen door twee an deren. gelukte er in nog twee der bandieten aan te houden, die veel tegenstand boden, doch na eenige vuistslagen zich gedwee naar het policiebureel lieten geleiden. Het zijn drie gasten van wederkeerig 17, 18 en 19 jaar oud, die allen in het bezit wa ren van revolvers en dolken. Bloedige vechtpartij.Vrijdag morgend, rond 8 ure, had tusschen steenbakkers werk zaam aan den steenoven van M. Edward BoiuTuelle, Lattestraat, te Roncq (Fransch Vlaanderen') een hevige twist plaats, die weldra in een bloedig gevecht ontaarde. Reeds van 's morgens vroeg hadden zij allen dapper de flesch aangesproken en nu enkels uren waren allen dronken. Eensklaps violen zij met drie gewapend met stokken en steenen op een hunner gezel len, Henri Boddin, 21 jaar, afkomstig van Lichtervelde. Boddin stolde zich te weer. nan eene flesch en sloeg deze aan stukken op het hoofd van Viktor De Keyser, 20 jaar, afkomstig van Aartrijke. Alsdan nam Boddin zijn mes en viel opnieuw De Keyser aan, wien hij eene snede in den hals toebracht, van 's minstens 10 centimeters lengte. De gekwetste die veel bloed verloor, vluchtte weg naar de houten loods, waar doktor Galissot de wonde, die gelukkiglijk geen gevaar oplevert, toenaaide. Boddin die ook gekwetst was, is de grens overgestoken. Gr.-H. LxxxemlDxi.rs. Drie kinderen levend verbrand. Te Grennelange (Luxemburg) had Mevr. Mer- then hare drie kinderen, 4, 6 en 7 jaar oud, alleen gelalen om 't middageten aan haar man te brengen. Bij haar terugkeer lagen in 54e vervolg. Elke gelukwensching van Mevr. Middleton, door welke zij mij zocht te verlichten en te behagen, wierp mij in eene onuitdrukkelijke ontroering, omdat zij mij bewees dat Edward, mijn oom, en zij zelve als wezenlijk aan hem verloofd aanzagen en omdat ons huwelijk, door de bekentenis, die mij in dat uur van schrik en angst ontvlogen was, daar zoo natuurlijk scheen te moeten op volgen, alsof het verdrag ervan geteekend, en de bruiloft reeds bepaald waren. Omtrent den avond, toen Mevr. Middleton mijne kamer binnentrad,verbeeldde ik mij dat op baar gelaat eene zekere verlegenheid te merken was ik vroeg haar, met beveuden angst, hoe Edward het maakte. Hij is niet welmaar wij moeten geene zwarigheid maken, voegde zij erbij, als zij mijn verschrikt gelaat bemerkte. Wat gij zoo edelmoedig gedaan hebt, lief kind, en de op volgende toebranding der wonde,uit meerdere voorzichtigheid, hebben hem volkomen van het gevaar verlostmaar't geweld, de aan doening en de bewerking zelve, die zeer pijn lijk was, hebben eene koorts veroorzaakt, die men met zorg en voorzichtigheid zal moeten afnemen. Door deze nieuwe bekommernis werden mijne gedachten voor eenigen tijd van de moeilijkheden mijns eigenen toestands afge trokken. 11c stond op en verzamelde mijne krachten om mijne lcamor te^ kunnen ver laten, zoo veel te meer daarhare eenzaamheid in mijne lievige opgewondonheid, akelig was, de keuken verspreide stukken hout ten gron de. Onder de assche lag levensloos het li chaam van haar jongste kind dat, bedekt met brandwonden, opgehouden had te leven. De beide andere kinderen lagen in bezwij ming. Het oudste, wiens gelaat verkoold is zal het zicht der oogen verliezen en verkeert bovendien in stervensgevaar. Wat demoeder betreft, deze geeft teekens van zinsverbijste ring. IDuitsclilaiidL. Ouitsch generaal door een trein verplet terd. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Gene raal Georges de Prosigk, die eene kuur deed in bet sanatorium van Eisenach (Thuringen) aldaar door een trein vermorzeld is geworden. Men denkt aan zelfmoord. Italië De vendetta. Na eene reeks moorden, verwekt door eene wrecde vendetta onder twee families van Ribera, in de provincie Girgenti, hebben onbekenden met geweer schoten een kind van 30 maanden op de kniëen van zijn vader gedood. Deze, zekere Perricone, was eenige dagen geleden be schuldigd geweest met zijn vader een grond- bewaker te hebben gedood. Al de bloedver wanten der slachtoffers, door de omerta gedwongen, denken de moordenaars niet te moeten aanklagen en zeggen dezen niet te hobben gezien. Turkyë Vreeselijke aardbeving. Nadere berich ten komen thans toe, uit de streek eenige dagen geleden door eene geweldige aardbe ving geteisterd. De dorpen van de Zuiderlijke kust der Zee van Marmara werden door de aardbeving erg geteisterd. Er zijn vele slachtoffers. De kapitein van den steamer Virgenian meldt dat hij, nabij Ganos varend, het dorp in de duisternis zag. Hij vaarde naar Ghora en zocht te vergeefs de verdwenen haven. In de verte zag hij de dorpen Chora, My- riofito en Harachsta, welke in brand stonden. Rodesto en Silivrie moeten eveneens door de aardbeving zijn verwoest geworden. Een steamer, welke Gallipopoli voorbij vaarde, zegt dat het tooneel in deze stad wreed was en deze heeleinaal in puin ligt. Do bevolking kampeert in de tuinen of op hel land. Aan de Dardanellen blijft er geen huis meer bewoonbaar. De kazerne is ingestort. Vijf soldaten werden gedood en er zijn vele gewonden. Het Fransch konsulaat is er eveneens ingestort. Gharlceny en andere dorpen zijn er verwoest geworden. Zwitserland. Aangehouden.Do leider der Zwjtser- sclïe "anarchisten en'hoofdopsteller van het blad «Réveil» is' eergisteren tér Zut-ioh aan gehouden. Men meent, dat de reden voör zijne aan houding =éen doodsbedreiging is. tegen den koning van Italië, iri een onlangs gehóuden meeting geuit. Roximanie Petroolbronnen in brand. In eene son de, die te Moreni dagelijks honderd wagens petroleum levert, is brand uitgebroken. Het vuur verspreidde zich naar andere bron nen en tastte ook 6 reservoirs aan. Er zou den dooden en gewonden zijn. De schade is aanzienlijk. De bronnen behooren aan de Hollandsche maatschappij Astra Roman a Amerika Ijsbergen door een kruiser beschoten. De kruiser Birmingham in den Allantischen Oceaan, door do regeering der Vereenigde Staten uitgezonden om do drijvendeijsbanken gade te slaan, keerde van zijne gevaarvolle reis terug en liep allerlei gevaren op. Op 3 Juli, tijdens een mist, was de Birmin gham op het punt tusschen twee groote Het was evenwel voor mij eene nog ergere beproeving wanneer ik mij verplicht bevond gezelschap te ontmoeten. Ik kon met moeite de omstandigheden van den dag hooren aan halen. Elkeen wist, wat ik gedaan had, en de lof, die men my voor mijnen moed en mijn© tegenwoordigheid van geest toezwaaide, was vergezeld van eenen glimlach en van uitdruk kingen, die mij bewezen, dat indien men al de omstigheden van het ongeval niet kende, men ten minste genoegzaam begreep dat mijne zoo spoedige ontsteltentis door de oprechte reden veroorzaakt was. Rosa bijzon derlijk plaagde mij door zinspelingen en open lijke aanvallen, die ik maar met ongeduld kon lijden. Ik eindigde zelfs met haar mijne on- devredenheid zoo duidelijk te laten zien, dat zij niet verder op de zaak aandrong. Wanneer de doktor later in den avond terugkwam, vond hij dat Edward's koorts verergerd was zoodra dit nieuws in den salon aankwam, toonde Rosa my een warm mede gevoel in den angst, dien ik niet langer kon verbergen. Eenige minuten daarna riep Mevr.Middleton mij buiten de kamer, en vertelde mij dat Edward in eenen staat van hevige zenuwaan doening verkeerde, welke zooveel te wonder lijker voorkwam daar liy anders zeer stil en bedaard van gemoed was. Hij gelijkt zich zeiven niet,vervolgde zij, men kan hem moeilijk overtuigen, dat hy •zich noodzakelijk aan de vooorschrijvingen des doktors moet onderwerpen «n zich stil houden..Ilij zegt dat hij u moet zien, dat hy dezen avond mot u moet spreken hij dringt aan om op te staan en in den salon te komen. Eindelijk overhaalde ik hem om zich wederom te bed te leggen, hem belovende dat gij bij hem zoudt komen, Na 't geen dezen morgend ijsbergen te worden gevat. De reusachtige ijsmassa's waren dicht nabij liet schip. De bevelhebber van den kruiser deed dadelijk de kanons laden en het vuur openen naar de ijsbergen. Dra werden de drijvende bergen in stukken geschoten. Een der ijsbanken was S6 voet hoog. Het policieschandaal te New-York. Naar thans eerst wordt medegedeeld, beeft de detektive Burns, die werkzaam is bij het onderzoek in de zaak Rosenthal, gedurende drie maanden zelf een speelhuis gehouden te New-York, om te weten hoe alles daarin gebeurde. Hij heeft daarbij, als de andere speelhuis houders, aan de policie de gebruikelijke fooien moeten betalen, om zich van hare bescherming te verzekeren. Door gemerkt gold en andere middelen te gebruiken, zegt hij thans bewijzen in handen te hebben voor de schuld van drie policie-ambtenaren en een advokaat. Burns zal nu als getuige verschijnen voor de groote jury. Vrijdag namiddag werd in het kabinet van den heer onderzoeksrechter Gilbert, den ban diet Callemin, gezegd Raymond la Science, ondervraagd over het telegram uit Nancy gezonden aan Dieudonnè. Callemin loochende in het begin het tele gram verzonden te hebben, doch nadien be weerde hij enkel dei) tekst van Emm. Dieu donnè afgeschreven te hebben, zonder ken nis te hebben vrn den inhoud. De heer onderzoeksrechter is er nochtans niet in gelukt verdere uitlegging van den bandiet, die zich hardnekkig verdedigt en in zijn verdedigingsstelsel volhardt, te beko men. De magistraat zal nochtans zijn nieuw on derzoek voortzetten. Het telegram, twee da gen vóór den aanslag in de Ordenerstraat. te Parijs gepleegd, verzonden, is een groot be zwaar tegen Dieudcginé die altijd geloochend heeft te hebben deelgenomen aan den aan slag op den geldomhaler Caby. Hel telegram bewijst nog eens te meer dat beide bandieten een overwegende rol ge speeld hebben, zoowel in de voorbereiding als in de uitvoering. De twee bandieten nu belicht van moord poging en diefstal op den geldomhaler Caby, worden nu ook beticht van moordpoging op den persoon van M. Moser, die M. Caby vergezelde en op vijf andere personen, op wion zij tijdens hunne vlucht revolverschoten gelost hebben. Na 15 Oogst, wanneer het rekwisitorium van den heer substituut Sauteraud zal afge maakt zijn, zal M. .Gilbert beslissen over de vraag van de -voorloopige in vrijheidstelling, van vrouw Clément, de echtgenoptejv Rei- nert, van' Nancy, de echtgeiiooten Dieholdl en de lampist Sazy van Alais. Brussel. Een woestaard.Een pas ge huwd paar en de genoodigden gingen Zater dagavond, zingend, over de Ans achlaan. Een loopjongen, E. V.... Warandemarkt, werd door een dronkaard van bet gezelschap vastgegrepen en ongenadig mishandeld. Dn dader, X..., Eenestraat, werd door de politie aangehouden en naar het kommissa riaat in d« Lignestraat vervoord. Men sloot hem op in den amigo. De loopjongen werd zwaar gewond. .Proces-verbaal werd ten laste van den woestaard opgesteld. Eene wraaknemende vrouw. Een bloedig tooneel viel voor in een huis der Monschlievendheidstraat. De echtgeuooten X..., van den Duitschen oorsprong, leefden in slechte verslandhouding. De man werkt niet, zegt men, verteerd het geld dat zijne vrouw als leurstor wint, in de kroeg. Als tusschen u geschied; is, kan daar niets tegen ingebracht worden. Wees alleenlijk indachtig allerliefste kind, daj; al 't geen gij hem zegt, strekken moet om hem te verlichten en te bedaren, want dokter Nevis zegt, dat hij voor de gevolgen eener schielijke ontroering, in dit oogenblik, niet kan verantwoorden. De oorzaak waarom ik u kom halen is de koorts achtige angst, dien ik in hem bespeurde om u te zien bijzonderlijk daar gij nu, ik ben er van verzekerd, hem niets anders te zeggen zult hebben dan tgeen zijne zenuwen zal bedaren, en hem eene goede rust voor den nacht bereiden, iets wat in zijnen tegen woor- digen toestand van *t grootste belang is. Zoo sprak mijne tante zij leidde mij naar Edward's kamer, en ik had uen moed niet om iets tegen dat bezoek intebrengen maar wannéér wij de deur naderden, keerde ik m'y om en zegde Ik zou inderdaad beter doen niet binnen te gaan na hetgeen dezen morgend gebeurd is, en alles wel nagezien, zou mijne tegen woordigheid hem kunnen ontstellen wezen lijk, het ware betor niet binnen te gaan. Mevr. Middleton bezag my zeer verwon derd. Heb ik u niet gezegd, Helena, dat hy zich zeiven de koorts aangejaagd heeft door zijne begeerte om u te zien Het ©enigste mid del om hem te bedaren, is in zijnen wensch toe te stemmen en ik verzeker het u, ver volgde zij ernstig, het is belangrijker dan gij schijnt te denken, niet te weigeren. De gevol gen kunnen gevaarlijk wezen, indien de koorts en de zenuwachtige ontsteltenis moes ten vermeerderen. Na deze woorden uitgespoken te hebben, opende zij de deur, zonder meer uitleggingen. Een oogenblik later zat ik naast Edward, met de ongelukkige hem niets meer kan geven, dan slaat hij haar af. Tijdens een nieuw tooneel, na mishandelingen om dezelfde rede nen, greep de ongelukkige vrouw, in rade loosheid, het stoofdeksel en sloeg er baar beul mede op het hoofd. De man zakte neer met gespleten schedel, veel bloed verliezend. Hij werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Drievoudige aanhoudingZaterdag avond werden twee mannen en eene vrouw in een magazijn der Nieuwstraat betrapt op heelerdaaa van diefstal en naar het kommis- sariaat der 4a afdeeling geleid, waar men talrijke ontvreemde koopwaren op hen vond. Huiszoeking ten hunnent leidde tot de ont dekking van vele andere voorwerpen. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Uitgeplunderd. M. E..., Nederlan der, van Roermonde, viel Zaterdagnacht in slaap op eene bank, Anspaclilaan, te Brussel. Hij werd ontlast van zijne geldbeurs, inhou dend 300 frank, alsook van zijn gouden chro nometer met dito ketting. Eene klacht werd gedaan in het 'commissariaat der 4° afdeeling. Opstand in een komnnssariaat. Een kerel, van Franschen oorsprong, veroor zaakte Zaterdagavond onlusten op de de Brouclcereplaats en dreigde den agent te dooden, die hem tot kalmte aanmaande. De agent greep hem vast, doch werd mishandeld door den dronkaard, die zijn uniform scheurde. Met de hulp van een tweeden agent, werd de woestaard naar liet kommissariaat gesleept, waar hij een der agenten een, geweldigen vuistslag toebracht en een helsch tempeest maakte. Al de aanwezige agenten waren noodig om den razende te bomeesteren en in den amigo op te sluiten. Eon proces-verhaal in regel werd ten laste van den kerel opge steld. Een had van vitriool. Een kuischer van machienen der ijzeren wegen in de Noordstatie viel in slaap in eene barak waar groote flesschen vitriool stonden. Zich om- keerend, deed hij eene derzelve omvallen en zij brak. Het vitriool verspreidde zich op den grond rond den slaper, die niet wakker werd ondanks de brandwonden. Een andere werk man vond hem in dit bad van vitriool en wekte hem. De ongelukkige werd gevaarlijk verband op ganscli het lichaam en overge bracht naar het St-Jansgasthuis. Er is geene goede koffie mogelijk zonder goede bitterpeeën. Do liefhebbers van eene fijne tas zullen dus gebruik maken van de bitterpeeën der Trappisten Vincart. Men vindt ze overal. 1500b. Laken. Vier salon-rijtuigen door het vuur vernield. Vier salon-rijtuigen van den spoorweg stonden op eene spoorbaan naar Laken, ter hoogte van de Twee Brug gen. In eene derzelve ontstond brand, rond 11 uur. Weldra wedden drie andere rijtuigen ook aangetast door heft vuur. Ondanks hel sppedjg en krachtdadadig optreden van de pompiers van Laken en van Schaarbeek, werden de vier salon-rijtuigen volkomen ver nield. Eene talrijke menigte was toegesneld on de dienst der treinen werd geruimen tijd onderbroken. St-Gillis. Botsing. Zondag morgen, had op de Grondwetplaats eene geweldige botsing plaats tusschen eene automobiel der brouwerij X..., en eene tram-car, dienst doende tusschen Noord en Zuid. Dit laatste voertuig werd zeer beschadigd, doch geen der reizigers, gewond. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Schaarbeek. Erg ongeval. Zaterdag rond 3 uur nanoen, was de werkman Van Meerbeek, wonend IJzerenwegslraatbezig met liet opstellen eener stelling en viol van eene ladder van 10 nieters hoogte. Hij had den schedel gebroken en stierf toen men hein opnam. De ongelukkige werd naar het doo- denhuisje der gemeente gebracht.- Strijthem. Inbraak gewapenderhand. Verleden nacht, rond 1 uur 's morgens, drongen kerels in de melkerij St-Marijn, te zijne gloeiende hand in de mijne. Zijne oogen staarden op nrij met die vurige en krachtige uitdrukking, die de koorts veroorzaakt. Zeer dierbare Helena, riep hij uit, nadat Mevr. Middleton de kamer verlaten had, ik ben onredelijk en beschaamd over my zelve, doch ik kan niet rusten, noch geen oogenblik vrede genieten, vooraleer ik wederom uit uwen mond de gelukkige verzekering ontvan gen heb, dat al hetgeen mij dezen morgend zoo gelukkig maakte, ondanks onze vrees en onze benauwdheden geeu droom was. Het was geen droom, antwoordde ik op stillen toon maar wij moeten dezen avond over zulke droomerige dingen niet spreken. Wanneer gij wel zjjt... Ik beu nu wel onderbrak hij, indien gy mijnen geest van de vrees verlost, die my sedert dien gedurig vervolgd heeft. Helena oris geen beletsel aan ons huwelijk.niet waar? Gij zult mijne vrouw worden Gij antwoordt niet Gij spreekt niet Zijne hand, die de mijne vasthield, beefde, en zijn gelaat werd nog bleeker dan toen ik de kamer binnentrad. Verschrikt door zijne ontsteltenis, verloor ik de laatste gelegenheid om mijn woord in- te trekken en ik mur melde Ja, ja, allerdierbaarste Edward, ik zal uwe vrouw worden. Moge God in den Hemel u zegeneD, en mij vergeven voegde hij er inwendig bij. En nu, dat ik uwen geest rust aange bracht heb, zegde ik met eenen gedwongen glimlach, ga ik u verlaten. Mij verlaten hernam hij, nu gij mij gelukkiger gemaakt hebt,dan ik door woorden kan uitdrukken Neen, verlaat mij nu niet, Helena, allerliefste Helena, die ik van mijne kindsheid af bemind heb die ik met grooten Strijthem. Zij waren bezig met het huis te plunderen, toen zij door een workman, M. J. Roelandt, werden verrast. Do dieven losten revolverschoten op hem en Roelandt schoot terug met zijn geweer. Op het gerucht der losbrandingen, snelden geburen toe en toen namen de misdadigers, die slecht eenige franken konden medene- men, de vlucht. Men denkt dat een der die ven door het geweerschot werd gewond, want bloedsporen werden aangetroffen. Leuven. Bloedig drama te Wilsele. Een inwoner van Leuven, Jan Eenbeek, wo nend Fonteinstraat, werd in 't naar huis gaan, op eene afgelegene plaats, door een gevaarlijken kerel van Wilsele aangevallen en met verscheidene dolksteken gewond. Op do kreten van het slachtoffer snelden de eeht- genooten De Prins toe, doch werden even eens gestoken, waarna de moordenaar de vlucht nam. Eenheek moest naar hel gasthuis van Leuven worden gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Haren. Een drama.M. Jan X...-, Molenstraat, te Brussel, vervolgde Mej. C..., van Haren, met liefdekwellingen. Gisteren, tijdens eene wandeling, ontstond er twist tusschen beiden. Plots weerklonken twee vuurschoten. Toen liep het meisje heen, smartkreten slakend, en verklaarde aan toegesnelde personen datX... haar had wil len dooden. Deze, kort nadien aangehouden, beweerde integendeel dat hij had gepoogd zich te zelfmoorden, en bij had inderdaad eeneniet gevaarvolle wonde aan het hoofd. X... werd niettemin ter beschikking van bet parket gesteld. Later vond men hem badend in zijn bloed, daar bij de polsaders met een pennemes had doorgesneden. Een geneesheer verpleegde hem dadelijk, doch X... ver klaarde niettemin,dat hij nogmaals zou pogen zich te zelfmoorden. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maatschappij voor Werklieden en Kléine Landbouwers. Zie 4e bladzijde. Anderlecht. Dramatische brand. In een huis der Transvaalstraat, te Anderlecht, door talrijke huurlingen bewoond, barstte er Vrijdag avond een erge brand uit. Op de eerste verdieping wonen de echtelingen Flamand. Heer Flamand is lam. De vrouw ging voor haar man een geneesmiddel zoe ken on bij toeval slak zij de gordijnen aan met de lamp die zij in de hand droeg. Zoo snel breidden de vlammen zich uit, dat wel dra de meubels vuur vatten. Waanzinnig van schrik, liep de vrouw, om hulp roepend naar buiten. Al de bewoners van het huis waren te been en vluchtten de trappen af. Niemand dacht aan den lamme die gevaar liep levend verbrand te worden. d. De pompiers snelden ter plaaatse. en kon den den zieke aan. een gawis§en dood ontruk ken. Moedig vielen zij de vlammen aan, die reeds de wanden verteerden, en pon kwartier, later was-alle gevaar geweken. Antwerpen. Moordpoging. Zater dag avond, rond 7 ure, hoorde, een hotel houder uit de Vestingstraat verschillige re- vol verschoten knallbn, die voortkwamen uit eene kamer door een koppel betrokken. Daar hij de deur gesloten vond, stampte hij ze in en ontwapende een manspersoon, die in de hand nog den revolver hield, waarmede hij drie scholen op eene vrouw had gelost, die aan den arm was getroffen. D® plichtige, door de policie aangehouden, werd naar het bureel gebracht, waar hij door den heer adjuukt De Wandeleir is on dervraagd. Het is zekere Sell., oud 43 jaar, gewezen herbergier, woonachtig Dambrug- gestraat hel slachtoffer heet Joanna Van L., oud 33 jaar, werkvrouw, in dezelfde straat verblijvende. Zaterdag morgen ging ln'j op de De Keyser- lei een revolver koopen. Bij toeval ontmoet te hij de vrouw, rond 2 ure, in de Appelman- straat, zegt hij, en zij gingen in de Vesting- angst bewaakt heb, tot dus ver, ik zal het nu bekennen (intusschen kuste hij mij de hand met liefde) dat ik altijd onredelijk, onrecht vaardig was. Neen, neen, riep ik uitdat zijt gij nooit geweest. Ja toch. Helena, vervolgde hij, zeer ernstig, ofschoon ik in uwe stem, uwen om gang, uw gedrag veel bemerkte dat mij deed gevoelen, dat ik u niét'onverschillig was, toch was ik door' twijfel en jaloerschheid gekwolien die u zoowel als mij onwaardig waren. Wat ik nu als loutere goedheid en vriendelijkheid voor anderen beschouw, werd in mijn gedacht reden om u te verdenken wat mij nu als vraagzaamheid en teederheid in uwe gevoelens voorkomt, noemde ik veinzerij. Ik dacht en noemde u bedrieglijk, alhoewel' myn eigen hart mij tegensprak, Helenawant het had u nooit bemind, noch zich ooit aan u gehecht zooals het gedaan heeft, waart gij niet rechtzinnig geweest. Neen, mijn allerliefste, indien valschheid of veinzerij uwe dierbare lippen besmet of da zuiverheid van uw vlekkeloos karakter ooit bezoedeld hadden,mijne liefde zou verdwenen, en mijn hart zich tegen u versteend hebben. De wezenlijke kracht mijner eigene genegen heid sprak voor u, wanneer de schijn of mijne jaloersclie gevoelens u beschuldigden. Zult gij my vergeven allerliefste U vergeven riep ik uit, terwijl een hevige snik mijne borst ontvloog. God weet... Ik verdenk u niet, riep hy haastig uit, ik vraag u noch uitleggingen, noch verzekerin gen. Heb ik u niet reeds vrij ge sproke u en mijzelven beschuldigd 1 (Wordt voortgezet)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2