Stadsmeuws Vak- en AmfoaeMscliool St-Jozef Huis E. VAN NÜFFËL-SCHEERLINGK Kwnstnieuws Tentoonstelling van Schilderwerken te Audenaarde. SPORTNIEUWS BaMelspstiGlit Benderleettw. V/OGÉolzen en een Zaailand FEESTWIJZER hüopseizoen 1912 Bollen WOONI-ÏUIiS GOEDE BOUWGRONDEN Kostschol voor Meisjes Weerkundige waarnemingen C. Praet'DE Witte DE VOLKSSTEM Wat is Catz t beste maagbitter. Meire. Brand. Maandag morgend, rond 4 1/2 ure, is brand ontstaan bij Frans Beerens op het Kerkveld. Het vuur nam eene groote uitbreiding- en woonhuis, schuur en stalling werd ten gronde vernield. Acht konijnen, de oogst en de meubelen bleven in de vlammen. Er is gelukkiglijk verzekering. Huiselijke twist. Op den Keiberg is Maandag twist ontstaan in het gezin De S... De twist liep zoohoog op, dat er slagen gedeeld werden en de moeder kreeg een messteek in de hand. Een onderzoek is geopend. Geeft een goede raad. Wel zeker hebt gij eene vriendin die altijd bleek ziet, bleeke lippen, bleek tandvleesch. Hebt gij misschien een bloedverwant, een kennis die rap 't einde adem is, die geene courage meer heeft. Hewel geeft hem den raad eens den THEOBROMA te beproeven. Gij zult zien uwe vriendin, uw vader, of uwe moeder, of uw kind zal verkloeken. Reeds honderden getuigschriften geven daarvan de bewijzen. De THEOBROMA kost 3 franken, 'tis te zeggen 20 centiemen daags. Is dat duur betaald Hoeveel meer ver teert men niet dagelijks op estamir.et en dit met grooten hinder voor de gezondheid Het hoofddepot van de THEOBROMA is in de Apotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst, bij al de hoeren apothekers. Antwerpen. Opgevischt. Zondag avond, rond 8 ure, werd op nummer 78 van het kanaaldok, het lijk opgevischt van het knaapje A. Wouters, 5 jaar oud, verblijven de aan boord van zijns ouders vaartuig' «Elevator II»» aldaar liggende. Het knaapje was toevallig over boord gevallen en ver dronken. De dood werd vastgesteld door Doctor De Deken. Door een wagen omver ges tooten. De genaamde Maria Beets, 83 jaar oud, wonende Constilutiestraat, nummer 7, werd gisteren in de Offerandes tra at, door een wagen omvergestoolen. Do arme ouderlinge werd in bewusteloozen toestand in het Sint Walburggisgasthuis ter verpleging opgeno men. Erge botsing. Zondag namiddag, rond 5 ure, zijn twee automobiels de eene toehoorende aan heer Van Nyen, wonende Handelslei, de andere aan den heer Rigolle wonende te Edeghem, in de Lange Beelde- kensstraat, in botsing gekomen. De schok was vrij geweldig, en een der automobielen werd tegen het huis 71, bewoond door heer Bruggeman geslingerd. De gevel werd erg beschadigd, en beide voertuigen liepen even eens erge avarij op. Gelukkiglijk hadden geene persoonlijke ongevallen plaats. Belangrijke diamantdiefslcd.Maan dag morgen, rond 11 ure, kwam heer X..., diamantkoopman, wonende te Amsterdam, alhier in de Middenstatie. Hij begaf' zich naar de plaatsom zijn reisgoed te halen, maar werd door de drukkè beweging die heersclite, links en rechts geduwd. Eenige oogenblikken nadien stelde hij vast dat men zijne brieventesch, met twee par tijen ruwe diamant, ter waarde van 12.000 frank, had ontstolen. M e u I eschettestraat van Aalsten omliggende Gemeenten. Men spreekt zooveel lof van die Am bachtsschool men zegt dat ze zoo wijd is uitgestrekt, dat ze zoo schoon is opgebouwd, zoowel is voorzien van werktuigen, meube len en gerief, dat ze zoo volledig is ingericht, zoo regelmatig wordt bijgewoond en zoo flink marcheert. Men zegt dat de leerlingen er zoo talrijk zijn en zoo beleefd en welopge voed en dat ze zoo druk studeeren en zoo neerstig werken, zooveel leeren en zoo fel vooruitgaan men zegt dat die jonge gasten werken voortbrengen die de bewondering verwekken van volslegene ambachtslieden die de school bezocht heeft is er niet van uit geklapt... en van alle kanten hoort men vragen Wanneer toch eens mag ons volk komen zien Het schoolcomiteit heeft besloten aan zoo vurige verlangens voldoening te geven en opent eene expositie van de werken der leer- gen op de volgende dagen. Donderdag 15 Augusti, alsook de Zondagen 18 en 25 Au- gusti, telkens van 5 lot 7 ure namiddag' Die liever de school bezoeken terwijl de leerlingen aan 't werk zijn, zullen toegelaten worden den Vrijdag 10 Augusti, alsook op de Maandagen 19 en 26 Augusti, telkens van 2 tot 4 ure namiddag. Meer dan duizend vierkante meters moeten bijgeboixwd worden voor liet 2cle studiejaar dat begint in October aanstaande. Nieuwe leerlingen worden aanveerd van nu tot 1 September; zij moeten voor dion dag hunne aanvraag doen bij den Bestuurder der school Eerw. H. C. DEMEESTER, Den- dermondsche Steenweg, 18. Onderscheiding. Wij' vernemen met genoegen dat onze stadsgenooten de heeren Frans D'Haese en Jan De Clerck, door het ministerie van landbouw aangeduid zijn als juryleden voor de examens van boomteelt van Vilvoorde en Gent. Proficiat. Kapellestraat, 1 en 3, AALST IN ONS HULPHUIS Hoek der St-Vincentiusstraat en Moorselbaan Verkrijgbaar Met veel genoegen hebben wij de Tentoon stelling bezocht door eenige Audenaardscbe kunstliefhebbers in het prachtig Stadhuis gehouden. De algemeeue indruk heeft ons bij zonder wel bevallen. Edmond Van de Vyvere geeft ons eenige zijner werken die voorzeker goed opgevat zijn. Morgenstond knap geschilderd, de lucht warm gekleurd door de opstaande zon, met haar licht omhult ze eene sierlijke rei boomen, het landschap is vol lucht-trilling; spytig dat het voorplan niet sterker bewerkt is, ofwel iets op het voorplan geplaatst met een zekere beteekenis, de schildering zou meer diepte be komen en een geheel krijgen. Als bewerking achten wij morgenstond het beste, maar niets kan zorgvuldiger getee kend worden dan Ste Walburgakerk, de lijnen schijnen wat hard, maar zeer trouw wêerge- geven. Het ware te betreuren dit tafereel uit Aude naarde te zien vertrekken. In 't park Liedts een warm zoneffekt. De dreef wat stijf,vraagt nog bewerking. Zijne ganzen, is een goede studie 'tgevogelte is wel opgemerkt en levendig weergegeven Zonopgang op het meer van Luzerne fijne perel grijze stemming. Van de Vyvere geeft ons bijzonderlijk een goede indruk als teekenaar; hij vreest de lijn nietals schilder mag hij wat halve toonen gebruiken om over te gaan van licht naar schaduw, zoo zal hij veel hardheid ontwijken. Edgard Gevaert, een jonge veelbelovende schilder mot veel aanleg, heel frisch en rijk van kleur. Ganzen is bijzonder wel, men gevoolt er een gelukkig temperament in het water is door schijnend en heeft veel diepte. Zijne groote schilderij vraag nog wat bewer king. Perseverare... Bijzonderlijk treffen ons deteekeningen van Lodewijk Raepsaet. 't Is al poësie. Avond 'S mallendam is een echt kunstpereltje, het water is meesterlijk behandeld, er hangt als een rouwfloers over, hoe goed begrepen Wij hebben nog van hem Het uur der Kapman tels en den Ouden grijzen Toren, die daar staat te mijmeren... Daarin gevoelen wij de ziel van het schoone Audenaarde. Raepsaet gij verstaat het melankolische dei- vervlogen grootheid uwer moederstad; gij kunt en moet het uwe bijdragen om haar in vroegeren luister te herstellen. Raepsaet wij verwachten veel van u Mejuffer Dujardin houd veel aan stille le ven, zij beloofd voor de toekomst. Een zeer eervolle melding voor de gebroe ders Colpaert die de eerlijke kunst der glas schildering in eere willen herstellen., Niets is treffender als het medaillon, Jesus die hulp afsmeekt van den I-Iemelschen Vader; hoe naief begrepen, gelijk een kunstenaar het verstond in 't begin der Romaansche glas-i schilderingen. In hëdendaagscbe kunst zijn zo niet minder handig, zeer-zwierig en aangenaam van lijn.. Hartelijk proficiat, Audenaardscbe kunste naars gaat voort in den strijd voor het schoone en eens zullen uwe medeburgers u waardeer en De weg der kunst is met doornen bezaait, maar na regen komt zonneschijn. J. D. L. Biscuiten Beste broodsuiker Sardienen Sterrezeep aan 0,15 't pak aan 0,72 de kilo 0,25 't doosje 0,14 't stuk 946 Wielrij d.en DE R3NSE WSN EELGIE (Onafhankelijken) Na de 4° rit. Tijdens dezen rit hebben het grootste deel der rijders bewezen, dat zij. van het rijden geen verstand hebben. Inderdaad, toen Scieur, Guénot en een tweetal anderen Masson ingehaald hadden, nadat deze gepoogd had te ontsnappen waren zij bijna een minuut vooruit op de andere rijders. In plaats van dan te trachten de afstand tusschen hen en de overigen nog te vergrooten, lieten'zij de anderen weer bijko men en eens dat de groep geformeerd was. bleef hij in dezelfde orde tot bij do aankomst. Alleen het opgeven van Valckènaerts en den val van Lefebvre bracht eenige verandering in het peloton. Wat ook zonderling genoemd werd, is dat Lauwers, van wie elke rijder dacht dat hij in de emballage niet thuis was on hij zou geklopt worden, zelf al de anderen, waaron der Cassiers, Gauthy, Van Damme, Méchant mz. geklopt heeft. Lauwers heeft ten andere nlichtingen gegeven. Hij heeft gedurende eenige dagen zich bijzonder geoefend op do piste en nu durft hij op de piste ook uitkomen, daar zijne laatste 200 meters op piste zoo snel afgelegd wor den. In alle geval, door zijne overwinning van Zondag, heeft hij zijne kansen om de ronde te winnen, merkelijk versterkt. Inderdaad, hij staat nu 15 punten vóór in do algemeene klasseering en het zal hem wellicht vol doende zijn Gaulliy, die hem in de algemeene klasseering volgt, in 't oog te houden en te maken dat hij er hij blijft, om zich door hem niet te laten inhalen. Een ander gevaar bedreigt hem echter. Nu komen de koersen op platte baan aan. Reeds Dinsdag is liet een rit op kalseide en velo- banen zonder heuvelen. Het is dus te voor zien, dat er nog aankomsten zullen zijn zooals te La Louvière, 't is te zeggen, dat een 20tal rijders zullen samenkomen. Wil het toeval nu dat Lauwers op eenige honderden meters van de kontrool een band moet her stellen, de anderen zullen naar hern niet wachten en zijne plaats zal naar de knoppen zijn. 't Is te hopen, dat het den moedige Lau wers niet voorvalle, doch 't staat liern zoo wel te wachten als de anderen en dus zorgen dat het peloton uit zoo weinig rijders moge lijk bestaat, is het beste plan. De vijfde rit La Louvière-Oostende (212 kim.) De rijders gaan nu eindelijk de Walen- streek verlaten. Ook schijnen zij er in hel geheel niet kwaad om te zijn, zooveel te meer, daar zij Dinsdag namiddag te Oostende moesten aankpmen. Ook waren de 51 overgeblevenen vast be sloten, al te .doen wat zij konden, om te trachten zoo spoedig mogelijk te Oostende te zijn en er van de zeelucht te genieten On getwijfeld reikhalzen de rijders niet naar water. Hel heeft reeds eiken dag dat zij re den geregend en Dinsdag zag het er al zoo slecht uit dan de vorige dagen. Voor de 5e rit zouden de rijders de vol gende plaatsen doortrekken. Rceulx, Havré, Bergen, (vliegende kon trool) Lens, Ath (vl. kont.) Leuze, Doorn ijk (vaste kontrool), Pecq, Kortrijk, Meenen (vl. kont.) leper, (vaste kont.)Oost-Vleteren. Veurne (vl. kont^.Nieuwpoort, Weslende. Daar de rijders om 8 ure 30 zouden ver trekken, werden de eersten rond 4 ure te Oostende in het Maria-Hendrikapark ver wacht. Orde der aankomst 1. MASSON, Bierset, om 3 u. 50 m 2. Haidon, Engis, op 10 centimeters. 3. Progardfen, St-Remy, op 2 lengten. 4. Dhondt, Nazareth, om 3 ure 56 m. 5. Despontin, Marche, om 4 ure 6 m. 6. Lauwers. Éetiven, om 4 ure 7 m. 7. Guénot. Frankijk, op 1 lengte. 8. Wendels. Frankrijk, om 4 ure 9 m. 9. Rahnye. Brussel, om 4 ure 12 m. 10. Scieur, Florennes, op 3 lengten. 11. Schippers. [Mechelen, op 1 lengte. 12. Perwez, Té^u^en, op 1 lengte. 13. Méc'.iant, Sl-Nikolaas, om 4 u. 15 m. 14. Cassiers, Charleroi, op 1 lengte. 15. Sellier, Spy, op 1/2 lengte. Lauwers blijft dus ver eerste in de alge meene klasseering. Se 24asr>e?*B:oeFS te EjmseS-Kapreveld. Maandag namiddag werd de 2-lurenkoers voortgezet. Om 1 ure 15 word bet vertrek sein gegeven aap elf -ploegen die nog in koers waren. Everaerts en Apostel vertrok ken niet meer. Nauwelijks is het sein gegeven, of eender banden van GJiarron springt. Rousseau is er niet snel genoeg- bij, en de ploeg wordt gedubbeld. Wederom worden er vele premiën gegeven hetgeen de koers zeer aantrekkelijk maakt. De ploeg Lamoii-Catulle gelukt er tijdens het 17e uur in eene ronde in te balen, docli nadien verloren ajji er nog twee bij. Na het 19° uur begint liet weder te regenen. Er worden geene premiën meer betwist en daar het tijdens het 2Qiï uur te geweldig regent, wordt de koers vernietigd. Stad Aalst. Mijl beek. Groote baanko^ers voor beginnelingen met en zonder licence, 40 kilometers, op Zondag 25 Augusti 1912, bij Jan Melsen, n. 200, Moorselbaan, ter herberg In het Molenhuis, alwaar men zich van heden af kan laten in schrijven. 25 fr. prijzen gewaarborgd. Inleg 1 fr. ook dienende voor prijzen. Prijsdeeling- bij Leopold Gyssens. VERMAKELIJKHEDEN GEMEENTE STRYPEN Donderdag 15 Augusti 1912 (O. L. Vr. Hemelvaart) Groole Velo- en Loopkoersen over water, op den Vijver. Zaklooping voor liet mansvolk. Loopkoers rond den vijver, hebbende 150 meters lengte, met verplich ting voor de mededingers twee maal over hel. water teloopen, op eene plank, hebbende 25 centimeters breedte en 25 meters lengte. Zwomkoers 100 meters weg en weer. Mast- klimming boven het water. Groote velokoors over water. Twee toeren van 4 kilometers, met verplichting voor de mededingers twee maal den Vijver over te rijden, op eene plank, hebbende 25 centime ters breedte en 25 meters lengte. Belangrijke prijzen, geen inleg. De feesten zullen opgeluisterd worden door een zeer goed muziek. Inschrijvingen bij J.-B. De Pauw, aan dt kerk te S trijp en. Prijzen der plaatsen fr. 0.25-0,50-1.00. 950. Internationale kostschool voor jongens, Allerbeste ligging en inrichting. Gesticht van lsten rang. Uitstekende geleerdli. Ver zorgde opvoed. Nieuwere humaniora. Voll. studiën van vreemde talen, handelswetensch., rekenkunde, snel- en drukschrift, voorberei ding tot boekhouden-correspond.-taalman landmeter-steno en daclj'logr tot alle be dien. van ijzeremveg, post- en telegr., lian- delsbur., bank, enz. Verzekerde uitslag. Plaatsing der leerl. Bijz. vermaard voor het fransch en and. vreemde talen. Leeraars en leerl. uit den jreemde. Hernem. der lessen op 19 Sopt. aanst. Pensioen van af 450 fr. alles inbegrepen half-pensioen 225 fr. Externaat 25 fr. per trimester, alles inbegrepen hoeken, school gerief, enz. De Bestuurder-eigenaar, 949 Cam. Garain. OPEN8ARE VERKOOPING van te BA VEGEM, De Notaris DE VIS te Aelst zal met gewin van palmslag en gelagen, ten verzoeke van wien het behoort, in liet openbaar verkoopen. Gemeente Bavegem. Eerste koop Een Eigendom, bestaande uit 2 Woonhuizen met Alhanyvn en Grond, ie Bave gem, nabij de kerk aan de Benedenstraat, bekend ten kadaster sectie A, nummers 269d, 269e en 269k, groot 12 aren 40 centiaren, palende noord de Benedenstraat, oost Fermans-De Pelecyn, zuid de Beek. est Van Lancker en j)e Wandel. In gebrmji bij Amicus De Keyzer en Omer De Naeyer. Tweede koop Éen perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Bavegem, nabij koop een bekend ten kadaster sectie A, nummer 442s, groot 11 aren 80 centiaren, palende noord Dc Cock-Ver west, oost Van den Meerrschstüt-De Boom, zuid Men Weg; "west de wedu- e v -n Wal- iegem-Van den Meerschaut, west gezegden De Cock, In gebruik bij Remi Braeckman. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 3) 0 Verbluf Dijnsdal 17September 1918. Telkens om 3 uur namiddag, ter herberg van Isidoor De Pelecyn, te Bavegein Dorp. voor de Stad en het Arrondissement Aalst^ AALST 29 September. Opvoering door de Kon. Red* DeCatharinislen»» van «Godelieva van Gistel»» gedramatiseerde legen* de uil de XI0 eeuw, in 4 hedr. doof Dr Eug. van Oye, en Verloving»» blijspel in één bedrijf door W. Da Haan. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest doop den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering vanr De Kerkvervolger of De Nero vai» het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Gansendonck, blijspel iai 1 bedrijf. In September (datum later aan te duiden^' opvoering van De Brugsche Metten of Br eg del en De Coninckt vaderlandsch drama in vijf bedrij ven en zeven tafereelen, door de Katholieke Vlaamsche Studenten- gilde van Aalst. DENDERHAUTEM 18 en 19 Oogst geeft onze jeugdige Vlaam sche Studentenhom! (afdeeling Denderhaulein en omliggende) twe* prachtige Vlaamsche Concerten met Voordracht over het nut der Volksboekerijen. De opbrengst wordt aan dit zoo nuttig werk der Volksboekerijen ten volle besteed. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Blad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst. 13 oogst.Hopmarkt vaster,prijzen in opslag, beschikbaar fr. 173. Nieuw gewas, fr. 92.50 Leuven, 12 oogst. Landbouwtarwe 20,00 a 2 "-,25 liandeistarwe 00,00 rogge 17,75 voe- derhaver 20,00 brouwhaver 24.50 koolzaadolie 72,00; lijnolie SO,00 strooi 4,00 hooi 6,00 bo ter 3,2U; tarwebloem 26,75 gort Romy 30.75 tarwezemelen 14,75; lijnkoeken 21,00 eieren 2,S0. aardappelen 6,00 a 0,00. AnderSecht, 13 oogst. Verkensmarkt, te koop 3280, prijs per kilo op voet 1,07 a 1,23. Assciie, 13 noest Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 15,00 a 16,00 haver 16,00 a 17,00 aardap pelen 5,00 a 6,00 borer 3,10 a 3,20 eieren 2,75 a 0,00 kiekens 3,00 a 3,75 konijnen 2,50 a 1,50; hesp 0,00; viggens 25 a 40, hop 160 a 170. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1* kwal. 1.40 de k. jonge konijnen, 0.00. oude duiven 0.70 jonge duiven, I.2C't koppel. boter 3.00 tot 0.00. eieren de 25, 2,50 tot 0,UU; viggens 't koppel 00 fr. DenisemtostdejlS oogst. Tarwe 20,50,rogge 16.00; haver 20.00; lijnolie 76; koolzaadolie 73;id. jezuiverrl 77,50: lijnkoeken 22,00;koolzaadkoeken meststof 15,00 boter 3,10 eieren 3,90 aardap pelen 6.50; graan van La Plata 36.00 id. Indië Camphore 33,00: 395 groote hoornbeesten. BERICHT- Aan de Hopplanters en Cokeverbruikers De coke voor iiet droogen der hop en allo andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Wetteren. Jaarlijksche vel «koers voor beginnelingen op Zondag 25 Augustus, om 4 ure namiddag, 75 frank prijzen in geld. 'Wegwijzer Wetteren, Appels, Gent- brugge en terug. Uilslag van den Prijskamp van 11 Oogst bij Emiel De Moor, Mijlbeek, Langestraat, 98, 103 franken prijzen. le, 2® en 5e prijs. De Prée. Wichelen, (kampioen) 3e Bonnar- dus, Hofstade 4° Van de Perre, Aalst 6e De Troyer, Aalst 7® Schockaert, Lede 8® Meert Guslaaf, Aalst 9eTroch Leon. Aalst. Kerze prijzen. Langman, Erondegem OPENBARE VERKOOPING van een te MOQHSEL, Kokstraat De Notaris DE VIS, te Aalst, zal met ga- win van gelagen openbaar verkoopen GEMEENTE MOORSEL. Een huismet afhangen en grond, gestaan en elegen te Moorsel, Kokstraat, bekend ten ka daster sectie E, nr 25a, groot 2 aren 30 centiaren zuid dc Kokstraat, west L. De Meyst. Bewoond door Alfons Brunclair. EENIGE ZITDAG Maandag 16 September 1912, om 2 uur namiddag, ter herberg «In het Zaags- ken bewoond door August Heudriekx, te Moorsel, Kokstraat. Velodroom van Aalst De ronde van België waarin de onafhan kelijken tegenwoordig zulken beeleu strijd leveren zal op Donderdag 15 dezer (Onze Lieve Vrouw Hojjnelvaart) in onzen velo droom aankomen.Alle sportliefhebbers zul len die dappere renners willen komen be wonderen en aanpaoedigen en in den velo droom tegenwoordig zijn, waar om 2 1/4 ure stipt eene prachtig» tweeui-snkoers op Ame- l"len,le °°st Victor Wauter 1 1 r 17 nb r t of T 11 1f nlcaansclie wijze gereden wordt. 9 goede ploegen zijn aangeworven en zullen deze koers aantrekkelijk maken. 1. Th. Van Hfletvelde, (Hamme), over winnaar van het kampioenschap van Oost- Vlaanderen, Verkfct (Koewacht). 2. Arthur Van Rranteghein (kampioen van Aalst). Jul. Temmerman (Sottegem). 3. Arthur Van dp Velde (Wetteren), een veelbelovende renner. Sylvaan De Winter (Schellobelle). 4. Saelens (Gent) overwinnaar van menige op pist. A. Arys, (Aalst). 5. Carlos Rombauts de moedige renner van Moorsel, K. De Wintsers. 6. Louis Coppens (Assciie), overwinnaar der uurkoers in dep velodroom. R. Willems (Pamel). 7. Vincke (Gentljrugge), Do Smet (Schel- lebelle). 8. Duwyn (Hillegem), VanHerpe(Vlierz.) 9. Overdeput (Gent), Ghysbrecht (Aalst). Concert door eene goede muziek-maat- schappij. Prijzen der plaatsen Tribuun 2.00 fr. Eerste plaats 1.50 fr. Tweedo plaats 1.00 fr. OPENBARE VERKOOPING van 18 loten gelegen ts AALST, Sint-Jab De Notaris MOYERSOEN, verblijvende te Wichelen, zal, ten verzoeke van wie liet behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmsla gen en gelagen Eenen schoonen blok goede bouwgronden gelegen te Aalst, Sint-Job, bekend ten kadaster Sectie B nummers 213a, 213b en 214b, groot in het geheel 45 aren 73 centiaren, palende noord de ontworpene straat naar de kerk en klooster der Eerwaarde Paters Capucienen, oost Madame Debbaudt-Van den Hende, zuid de St-Jobstraat, en west het Godshuis van Aalst. Deze eigendom, voortkomende van een buiten goed met lusthof, is verdeeld, zooals is aange duid en afgebeeld op het grondplan (zie plakbrie ven), opgemaakt door den heer Henri Van Cleyncnhreugel, landmeter van het. kadaster, te Aalst, in achttien loten bouwgronden, waarvan de loten een tot en met negen gelegen zijn ten voorhoofde aan de Sint Jobstraat, en de loten tien tot en met achttien, gelegen zijn ten voorhoofde aan de ontworpene straat naar de kerk en kloos ter der Capucienen. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 20 Augusti ,qio Verblijf Dijnsdag 3 September Telkens om 2 ure namiddag, ter estaniinet Het Beiershof bewoond door den heer Felix Van Landuyt, te Aalst, aan de Groote Markt. Ter studie van zelfden Notaris MOYERSOEN, I zijn er gestadig in leening te bekomen groote en Langman, id. De t'aepe, Wiebelen Meert I kleine kapitalen, aan gematigden intrest, mits Cl). Aalst Callebaut, id. De Moor E. id. goed bezet- GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig- Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snijkunst en Koophandel, aangenomen' door den Slaat. Vraagt prospectus KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. Te Etoosi Beste JACHTHOND oud 3 jaren, ree, op proef. Zich te bevragen Van Droogenbioeck-Slerck, Meire# 955 Men vraagt bekwame voermans en moulbewerkers, goed loon, firma DeWolf-Gosyns, Aalst. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, I ango Zoutslraat, 6 13 augusti, 15 uro: Barometer 754°5 Thermometer 14° Windnoord Vooruit*. regenachtig. Al wie het goed zicht van zij no oogen wil bewaren, verfoeit de sluchlste brilgla zen, maar wendt zich naar HET HUIS AALST 6, Lange Zoutslraat6 waar men zich eenen aller- fijnsten bril kan verschaffen te beginnen aan 1,50 fr.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3