O RLO G NIEUWSBERICHTEN. -x vv .affe moord te Jenseppe=aan=Maas DE MipiERABEN De Kempenaar Naar de korres^ondcnt van liet Berl. Tagebl. - te, Cotialaiajnopel meldt, gingen de aardschokken van Tcherleu aan de lijn Constaminopel-Adrianopcl uit on plan lion zich in Zuid-Weslelijko richting voort en langs dc kust van do. zee van Marmara en de Dardanellen. De schokken waren buitenge woon sterk. Dc schok, die in Constantinopel werd waargenomen, was echter slechts een uitvloeisel van de eigenlijke aardbeving. In Tchorleu werd door omgevallen lampen eon gruute brand veroorzaakt. Een vreese- lijke paniek maakte zich van de inwoners meester. Niemand «as voor het blusschings- werk te vinden. Zeifs geen metisch wilde water aandragen. In Constantiuopel kwam een telegram uit de plaats aan met den kor ten inhoud Wij staan in brand In de straat langs de zee van Marmara zijn overal nog aardsplelen. waaruit kokend water en heete dampen stroomen. Van de plaatsjes, die niet aan de zeekust liggen, is nog geer. enkel bericht ingekomen. De meeste telegraaflij non zijn vernield en daar de dienst al niet te uitstekend ging is nu heel den boel in de war. Van daar komt liet, dat de inlichtingen zoo lang uitblijven en zoo onvolledig zijn. DeTurksche regeering heeft dadelijk maat- regolen genomen om zoo spoedig mogelijk hulp aan de slachtoffers te brengen. De sul tan teekende als eerste op de gil'ienlijsl voor de slachtoffers in, vooreen© som van franks 100.000. Ook do vreemde gezanten namen aan do inschrijving deel. Aan de beurs wer den 50,000 franks ingezameld. IFranltrij lt Door eene bij gedood. Priester Genoud van Plagues bij Pussy, hield zich met zijne! biekorven bezig, zonder 't gelaat te hebben omsluierd, toen eene bij in zijn mond drong en hein aan do keel slak. Het aldaar ver wekte gezwel veroorzaakte eene verstikking waaraan de ongelukkige enkele stonden nadien in ijselijk lijden is gestorven. Nog da autobandieten. De onderzoeks rechter M. Gilbert ontving het verslag van twee polilietoezichters welke Callemin Zater dagavond naar zijne cel brachten. In dit ver slag verklaren zij dat Callemin hun volledige bekentenissen zou hebben afgelegd. Hij zou hun hebben gezegd dat de aanslag der Orde- nerslraat een mislukte aanslag is dat hij en zijne medeplichtigen er eene grootere som meenden machtig.te worden, en dat ze toen tot den aanslag van Cliautilly besloten. Callemin zou er hebben aan toe gevo' dat, zoo de batidioten, na den aanslag der Ordenerstraat, in hunne vlucht zouden bc- eenige woorden met haar en, om een nïeti- gen twist, trok bij plots een revolver en schoot de vrouw dood. Daarna zelfmoordde hij zich. Eene wraakroepende misdaad. Aux Aires, bij Béziers, hebben kerels een hond met naplite begoten, waarna zij bet vuur aan het dier brachten. Huilend liep dit weg, en drong zich aan tegen een zesjarig meisje. Het kleedje van het kind geraakte in brand en meisjo en hond zijn aan hunne brandwon den gestorven. Dood van Jules Massenet. Heer Jules Massenet is Dinsdag morgend in zijne wo ning, Luxemburgslraat, te Parijs, rond 4 ure schielijk gestorven. De toondichter Jules Massenet werd in 1842 te Mautand (Saint-Etienne) geboren. Hij was dus 70 jaar oud. Leerling van hot Conservatorium, van Reler en Ambroise Thomas, behaalde hij den grooten prijs van Home in 1863. Hij zond uit Italië onder dere werken een Requiem-mis uit 6 slem- men bestaande. Hij begon op tooneelgobied in 1867 mot zijn werk La Grand Tante - dat in de Opéra Comique gespeeld werd, Jules Massenet werd lid benoemd van de Academie van Schoone Kunsten in 1878, in het zelfde jaar werd hij leeraar van toon dichtkunde benoemd in het Conservatorium. Dit bleef hij tot in 1899. Diiitseliiand. Bloedige rassenhaat. In het bosch nabij Duinsburg is het tot een geregeld gevecht gekomen tusschen Duitschers eener- zijds. en Kroaten er. Polen anderzijds. Een herberg waarheen de Duitschers de wijk hadden genomen werd uren lang door Kroaten belegerd en beschoten. Pas toen de rijkswacht met een sterke afdeeling policie kwam opdagen en met do blanke sabel DE VOLKSSTEM geruimen tijd aan het staken de andere bouw werklieden hebben zich thans hij hen aangesloten en ook Be koffiehuisbedienden volgen de beweging. Te Malaga, waar het trampersoneel staakt, zijn thans ook de sjouwerslieden en de kui pers in staking gegaan. Ook in andere steden dreigen werkstnkin- ;en. Het spoorwegpersoneel wordt van ver- chiilende zijden beslookt, duch naar bericht wordt, hebben zij aan de regeering medege deeld dat zij niet zullen toegeven aan het verzoek om zich biji de beweging aan te sluiten. Italië Eene samenzweridg in het leger. Men bevestigt dat eenige ^veken geleden, toon de mannen van het 8e régiment to Verona onder de wapens werden geroepen, een komplot ird ontdekt, door verscheidene mannen van dit regiment gesiheed. Het dool was eei buskruitfabriek te doen springen. De schul digen werden aangehouden en zijn door den krijgsraad veroordeeld geworden. De aanslag op Koning Victor-Emmanuel Het proces van Afitonio D'Alba, beschul digd een aanslag te hebben gepleegd op Koning Emmanuel, zal op 7 Oktober te Rome worden opgeroepen. IJ slsirirci. Vtéschersbooten gezonken. Uit Reyck- javjk (IJsland) meldt men dat de visschers- boot Silden van Isa Fjosd, tijdens een lempeest op de Zuidelijke IJslandsche Kust is gezonken. Eene andere visschersboot, met drie man bezet, kantelde om tijdens hetzelfde tempeest. De drie opvarenden zijn verdron ken A-iïi eri Zeven terechtstellingen. In het gevang van Sing-Sing, Staat van New-York, werden in een uur en zestien minuten tijds, zeven personen geëlectrocuteerd, namelijk een 15 EN 16 AUGUSTI 1912 te Burght plaatsvervangers van het wer kend lid, de heeren E. De Gleene, burge meester te Nieukerken en F. Leirens, id. te Wetteron. Arrondissement Audenaarde. Wer kend voorzitter, de heer O. De Temmerman, provincieraadslid te Audenaarde Werkend lid, de heer R. Plancquaert, schepen te Pe- tegem-bij-Audenaarde. Plaatsvervangers des voorzitters de hee ren E. De Beer, provincieraadslid te Ste- Maria-Hoorebeke, en H. De Raedt, id., te Nederzwalm plaatsvervangors van bet wer kend lid, de hoeren K. Rayfl'elaert, scherpen te Eyne en A. Lambrecht, burgemeester te Welden. Gent-Eekloo Werkend voorzitter do boer E. Vergauwen, provincieraadslid te Scheldewindeke werkend lid, de lieer M. De Weert, schepen te Gent. Plaatsvervangers des voorzitters de hee ren H. Cuelenaere, provincieraadslid te Mal- degem en M. Lippens, id., te Moerbeke- Waas plaatsvervangers van het werkend lid, de heeren J. de Pelichy, burgemeester te Seevergem en E. Dauwo, id., te Eekloo. vooruit trok, waarbij tal van Kroaten ge- er en ze° italianen die vreeselijke moor- tst werden, vluchtten dezen onder dek- ge king van de duisternis, terwijl zij hun wouden meenamen. Een Nederlander, w bet met de Duitschers hield, is döodelijk gewond. Van de Duitschers werden twee zwaar, een aantal anderen licht gekwetst. Maandag heeft men de vervolging van de Kroaten in de omliggende bossclien voortge zet. De policie kijkt tegelijk naar gewonden uit. Ernstig tramongeval. In eene hellende straat te Boclium nabij de mijn waar eenige da^en geleden de ramp plaats had, had Maan dagavond een ernstig tramongeval plaats. De rem van een tram weigerde te werken, met het gevolg dat het rijtuig tegen eene herberg te pletter liep de aanhangwagen •geraakte op het zelfde oogenblik los en liep in een sigarenwinkel aan een draai der straat. Drie personen zijn levensgevaarlijk, zeven 1 C I.,..,I den hadden bedreven MexiKo. Trein aangevallen.Nabij Guantla, den Slaat van Muxicb, hebben de Zepatislen een trein komende van Mexico, tegenge houden en doodden 35 soldaten en 20 gers. Een klein getal personen, zich in den trein bevindende, ontsnapten aan de slach ting. Portugal Bloedig gevecht.'Een opstoot had te Alhos-Vearas plaats tusschen kbningsge/Jn- den en republikeinen. De tegenstrevers vochten met ponjaards en revolvers. De po licie moest tusscheiik'ómen ten einde de orde te herstellen. Vier personen werden gedood en zeventien gekwetst leminerd zijn geworden, zij een koffiebu s zwafcr en tien licht gewond. zouden hebben overrompeld en er eeue bele gering in regel konden doorslaan met de talrijke yvapens die zij tot dit inzicht bezaten. M. Gilbert onderhoorde daarover Maandag nanoen Callemin en deze verklaarde toen dat dit allemaal policievertelsels waren. Eene reeks misdaden. Te St-Bemin bij Kaïnerijk werd gisteren met een geweer ge schoten op de arbeiders Fievet en Patte, welke beiden erg zijn gekwetst geworden. Te St. Etienne werd de 38-jarige Deglaire nabij zijne woning aangevallen door een zijner geburen en niet een mes vele steken toegebracht. De ongelukkige is stervend. Te Nice loste de koetsier Chann revolver schoten op zijne 34-jarige vrouw en op dezer minnaar eh verbrijzelde daarna Leider sche del met het wapen. Hij had beiden in zijne slaapkamer op heeterdaud van echtbreuk verrast. Ëen 66-jarig man. Jan Grolleau. hando- laar te Doullens, welke betrekkingen onder hield met de 36-jarige dame Rasi, moeder van vier kinderen, begaf zich gisteren in den winkel waar zij aankoopen deed. Hij wisselde Mijnongeval. Ih de steenkoolmijn te Kohlsclieid werden vijf mijnwerkers tus schen een oph'aalbak gevat. Een hunner werd op den slag gedood en twee anderen zwaargewond de beide overigen bekwamen slechts lichte kneuzingen. Schrikkélijke ontploffing. 32 dooden. Dmdag morgend, rond half negen, waren 32 werklieden in de mijnen van Kaiserstahl II, te Dortmund,in eene ontplofbare stol' aan 't arbeiden, toen eene hevige ontploffing plaats greep. Al de werklieden'werden ge dood. Boot omgekanteld.-Maandag avond rond 6 uur kantelde op hel meur van Sciiwurin, in j j yaij" Uerghe; burgemees'er te Oke- de nabijheid van Pauidamm, een zeilbootje yem en q Heereman. id., te Kerkxken. Maandag avond, zat een verbruiker in de herberg van heer Mathieu Brabant, oud 36 jaar te Jemeppe, op de Carmelietenkaai, ge legen. De dienstmeid stond achter den toog, toen twee schippers binnen traden. Zij be gonnen dadelijk onbetamelijke zinsspelingen tegen het meisje te zeggen. Heer Brabant, die in eene nevenkamer was, verzocht de kerels wat deftiger te wezen. Daar zij wei gerden, werden ze vriendelijk buiten gezet en de deur werd achter hunne hielen op slot gedraaid. Toen de kerels buiten waren, wierpen zij de ruilen stuk. De waard kwam op hen toe, om het vernielingswerk te belet ten. maar de schippers sprongen op hem loa en ploften hem een dolk in volle borst. Eenige oogenblikken lal er gaf de onge lukkige den geest. De moordenaars vluchtten ijlings weg. Dinsdag morgend werden zij op hun schip, aan de kaai van Jemeppe gemeerd, aange houden. Het zijn Kappers, oud 45 jaar en Ma es oud 26 jaar. Beiden loochenen alle plichtigheid aan deze moord. TUSSCHEN ITALIË TURKYË Een schip in beslag genomen uil. Athene gemeld wordt, heeft d' Italvaajische hulpkruiser Gila di Messina niet ver van kaap-Doro, een Duitsch handel schip-in beslaggenomen Naar verluidt, bevatte dit schip geweren die voor de Turksche troepen bestemd waren Het schip word |pt verder onderzoek Slamualia gebracht. Terugkeerende vluchtelingen Talrijke verzoekschriften komen in, van inlandsciie gezinnen welke bij hot uitbreken Brussel. Nachtelijke aanranding. Maandag nacht van de foor komend, werd M...., Steenweg van Bergen, door drie ke rels aangerand op de Anderlechtlaan. Een dezer ontrukte hom zijn gouden zakuurwerk met dilo ketting en vluchtte met zijne twee medeplichtigen. De policie kon hen niet in halen. Moedwillige dronkaards. Twee metsers, van Waalscli-Brabant, Aug. Delp... en Hub. F..., dronken zijnde, keerden naar de Luxemburgstatie terug, om er den trein te nemen. Op het plein voor de statie vielen zij eenie der lastig, mishandelden zwaar een paard in een huurrijtuig gespannen en sloegen den koetsier af. Een agent die hen wilde tot kalmte aanzetten, word te lijve gegaan en gestampt. Kortom er waren vijf man noodig om de woestaards, die in opstand kwamen, te overmeesteren en naar het policiebureel te sleuren. Wielrijder in hotsing met een tram. Op den hoek der Nieuwstraat en van de Wolvengracht, reed Dinsdag morgend de wielrijder J. V..., Horenstraat., tegen eene tramkar. Hij werd door de paarden vertrapt, gewond en gekneusd men vervoerde hem naar het gasthuis. Zijn rijwiel werd ver- Erg ongeval. Dinsdag morgend, om 8 1/2 ure. had op de Groote Markt, een ongeluk plaats. Eene afneembare water kraan, die dient voor de bloemisten, bevindt zich te midden der plaats. Eene huurkoets botste dinsdag morgend met geweld tegen de kraan. De schok was zoo hevig, dal de koet sier van zijn rijtuig werd geslingerd en erg gewond aan hel hoofd. Hij moest naar bet asthuis overgehracht worden. Eene dame, die zich in 't rijtuig bevond, werd licht ge neusd. Het schijnt dat de liefhebbers van goe den koffie in jubeelering zijn, sedert zij de bitterpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Worden benoemd'tol werkende leden er plaatsvervatitrer.de- jeden van de milicien den. vQor de lichting van 1913, de provincie raadsleden en de gemeentebestuurders' der p r o v i 11 e e O o s l - VI a a. u d e r e n Arrondissement Aalst Werkend voorzit ter de heer K Do Vis, provincieraadslid te Uö 1 ,P n van den oorlo" gevlucht waren, om thans te Aalst werkend lid, de heer fCooreman, VÖU ;n..on m» burgemeester te Moorsel. Plaatsvervangers des voorzitters de hee ren F. De Hert, provincieraadslid te Aalst, en J. Rollier, id., të Denderleeuw plaats vervangers van het"%erkend lid, de heerer om, waarin zes personen zaten.Vijf verdron ken een kon gelukkiglijk den oever be reiken. Spanje. Werkstakingen. In verschillende steden van Spanje wordt er naar gestreefd üe alge- meene werkstaking uit te lokken. Te Saragossa waren de metselaars sedert 56* vervolg. Gij kent mijne smarten gij kent mijne misdaad eu onschuld 't bedrog myus levens en de waarheid mijner ziel. Gy zult medelijden hebben gij zult mij hulpen, en in deze hoop neem ik mijne toevlucht tot u. H. M. Ik beraamde eenigen tijd bij mij zelve op welke wijze ik dezen brief zou opzenden, op dat men hem noch bemerken noch ontdekken zou. Na eenige minuten van angstige overwe ging herinnerde ik mij dut jufvrouw Hutton (mijne gezell n van 't vcrleder.e jaar, op mijne reis naar Dorsetshire) bij hare zuster, de vrouw van eenen heelmeester, te Louden woonachtig was. Het viel mij in dat mot dezen blief voor liaar in te sluiten, en haar te verzoeken zelve hem in Henri's handen te bestellen, ik mijn doel zou bereiken, eu mij geenszins bloot stellen ontdekt te worden, want ik mocht op hare voorzichtigheid reke nen, en ik was verzekerd dat zij mijn zonder ling verzoek sfiptolijk en met toegenegenheid zou volbrengen. Diens volgens schreef ik haar de/e weinige regelen Dierbare jufvrouw Hatton, r Daar gij 't vriendelijkste mensch der we reld zijt, ben ik verzekerd dat gij het mij niet kwalijk zult nemen u een weinig te storen Bewijs mij de vriendschap van dezen brief aan Henri Lovell te behandigon, en gebaar niemand, dat ik u hiermede gelast heb, want ik zou mijn doel missen indien hot gewetei. ware. dal ik hem geschreven, of van hem iets ontvaugeu lieb. Hy zal u waarschijnlijk zijn antwoord toevertrouwen ik kan u niet zeg gen hoezeer ik u zal verplicht, wezen voor 't kwijten dezer kleine boodschap. Ik blijf, dierbare jufvrouw Hatton, uwe zeer toegenegene H. M. Wanneer ik deze twee brieven toezegelde en er 't opschrift van jufvr. Hatton op stelde, was het de eerste maal dat ik eenen oprech- Arrondissement S1 Nicolaas en Den der- monde Werkend voorzitter, de heer O. Van Darome, provincieraadslid te Dendermonde werkend lid, de heer A. Poppe, schepen te St. Nicolaas. Plaatsvervanger^'des voorzitters de hee ren G. Van Raenjdonck. provincieraadslid te Beveren-Waas eiv; A, Van Goethem, id., mijn lot was beslist geweest, voor mijn goed of mijn kwaad, ik weet bet nog niet. Wanneer ik de bhnk aanschouwde, waar Edward mij uit zulk schrikkelijk gevaar in mogen terugkeeren in hunne woningen op liet door de Italianen bezette grondgebied. Ii: de afgeloópen week keerden aldus niet min der dan 400 vluchtelingen terug, waarvan een deel naar Sabel Tadsjoera gegaan zijn. Vredesonderhandelingen De Stampa verzekert dat de vredeson derhandelingen tusschen Italië en Turkyi goed worden. De volgende week zullen de vijandelijkheden geslaakt worden, zegt het blad. Hussein Djavid ontkent dat hij en Said Halim in Zwitserland, met de Italiaansche afgevaardigden, vredesonderhandelingei: nebben gevoerd. ders opvolgen, als onze engelbewaarder, met den geest'des kwaads geworsteld,en hem voor eenigen tijd op de vlucht gedreven lieeft. Ik herinnerde mij diegene aan wie zoo veel ver- veiligheid bracht, A'1'wanneer ik wederom op geven was, omdat zij zoo vurig beminde en de plaats stond, waar ik zijn bloed op de: grond bemerkt had,1—wanneer ik voor die bank, waarop wij té samen gezeten hadden, knielde, en ik de woorden van bet gebed, dat ten list gebruikte, en dat wel op bet oogen- i ik meer uit lust dan uit toevlucht blik dat Edwards woorden mij nogindeooren klonken. 11c gevoelde eenen al'keer voor mij- zelve, en ik legde de pen neder. Ik keerde mijne blozende wangen, en mijn lijdend hoofd naar 't venster, om den koelen nachtwind te genieten die zachtjes tusschen de bladeren van de katalpaS ruischte. Wanneer ik dien avond naar bed ging, was bet om gedurig te droomen dat ik Henri's antwoord las soms was het zoo opgesteld, dat het mij in de wan hoop wierp soms overtrof het mijne vu rigste hoop elke maal, dat ik ontwaakte, verzekerde ik mij of er niefs.op de tafel lag, dat mijne overhandsclie vrees en hoop kon verrechtvaardigen. Toen ik 's morgends op-1 trotseeren. Wanneer nogtans deze gedachten stond, was het alsof ik door eene drukke mij door 't hoofd vlogen, sidderde ik bij de bezigheid vermoeid was, in plaats van eenige uren rustvollen slaap genoten te hebben. ot God gewoon was uit te spreken,haastig murmelde, begreep ik dat eene scheiding het grootste onheil zou ziju datmij zou kunnen overko men. Ik vormde eene soort van vurig besluit, tot het laatste toe të strijden, met hem te trouwen, ondanks alle gevaren en de duivel ook fluisterde mij 'op dat oogenblik in dat indien ik aangeklaagd en beschuldigd werd, ik maar moest loocHeucn, mijn aanklaagster op hare beurt zelve .oeschuldigen, en haar op leggen dat zij eene lasterende logen uitgevon den had zoo zoude-ilc met Henri's hulp (wien ik door een enkelen blik of een vriendelijk woord kon dwingen) zegepralen, en hen allen 1500 d. St-Jans-Molenbeek. Diefstal. Toen Henri Van Francken, wonende Metsers- straat, 88, Maandag morgend opstond, be- stadigde bij dat een dief 's nachts in zijne woning was gedrongen en eene som van 700 frank, in bankbriefjes, had gestolen. Schaarbeek.Overleden.de genaamde Frans Declercq, 53 jaar oud, arbeidend aan de werken van het Josaphatpark, werd, ge lijk onze lezers zich zullen herinneren, over acht dagen onder een wagonnetje gevat, dat bij op bet spoor wilde plaatsen en omgekan teld was. De arme man werd naar zijne woning overgebracht in de Landbouwslraat. Dinsdag morgend heeft men hem dood ge vonden in zijn bed. Het parket is verwittigd. St-Joost-ten-Noode. Tragieke dood. De identiteit der vrouw, die dood werd ge vonden in de Noordstalie bij het vertrek van den trein naar Leuven, kon tot biertoe nog niet vastgesteld worden. Het lijk is nog altijd tentoongesteld in liet doodenliuis van Si-Joost-ten-Noode. Elsene. Een icoestaard. Een agent wilde Maandagavond, op de Sl Kruisplaats, een dronkaard aanhouden, doch deze mis handelde hem en scheurde zijn uniform. De hulp van drie andere agenten was noodig om den woestaard naar het kommissariaat te slepen. Daar gekomen, ging deze als een razende te werk. Het kostte aan de vier agenten moeite den dronkaard in den amigo op te sluiten. Proces-verbaal werd opgesteld. Lagen. Diefstal. E«n policieagenf. Maandag morgend door de Ketelstraat gaande bemerkte dai de deur van liet huis, bewoond door Mevr. Blanche Francois, werd openge broken. Hij ging binnen en stelde vast dat de meubelen werden doorzocht en geledigd. Mevr. Frangois, op reis, werd verwittigd. de gezondste Elixir. snelle schreden, die ik in de valschlieid maak te, en ik had van mijzelve eenen afschrik, Wanneer mijne meid mij kwam wekken, gaf ik haar last, mijne brieven in de post-bus te steken,en ik zond haar vragen hoe Edward den naclit doorgebracht had. Het antwoord was dat de koorts dapper voortduurde maar dat M. Middleton bedaarder en stiller was dan daags te voren, meer op zijn gemak was hare uitdrukking. Ik kleedde mij spoedig aan, en ziende dat mijne tante nog niet op was, liep ik beneden in den tuin, en wandelde tot de plaats, waar dien ik moeilijk kan beschrijven. Daar zat ik, met spotternij voor God knielend, voor dien God, die ons beiden, Edward en mij. uit een gevaar erger dan de dood verlost bad. terwijl booze driften mijne ziel verscheurden, en kwade gedachten zich in mijnen geest ont wikkelden. Mijne knielende hjouding en de woorden die ik zonder aandacht uitgesproken had, veroor zaakten in mij eene van die schielijke en on verklaarbare omwentelingen des gevoelens, die somtijds de hevigste aanvallen des bekoor- wanneer ik aan den zaligmaker dacht, den God-Mensch door smarten en droefheid onein dig beproefd,voor wiens voeten zij knielde, zelfs terwijl zeven uitzinnige vijanden in haar hart streden, oh ik verlangde ook moteenen neêrslachtieren geest voor Hem te knielen, al mijne smarten, mijne zonden, mijne moeilijk heden mij voor zijne voeten te werpen, deze met tranen te besproeien, en ze gelijk zij, niet de haren mijns hoofd af te droogen. Oh had ik, in dat oogenblik van aandoening, in dat uur van boetvaardigheid, mij tot eenen dienaar Gods kunnen wenden, tot eenen priester, die van Hem de macht ontvangen heeft, in zijnen naam, de verzoeningswoorden uit te spreken, indien die ongelukkige hin derpaal, die de gewoonte, en de vrees der wereld zoo dikwijls tusschen den priester Gods en de dwalende en overladene ziel, aan zijne zorgen toevertrouwd, doen oprijzen, in dit geval voor mij niet bestaan had indien ik uit zijnen mond de verplichting had kunnen hooren alles te verlaten om Jezus te volgen, terwijl hij er bij zou gevoegd hebben Doe dit eu wees gezuiverd, mijn lot was anders geworden Hoe het ook was, drukte mijne boetvaar digheid zich in vruchtelooze tranen uit, en mijn verlangen naar eenen beteren levens loop eindigde altoos op de gedurig heraalde vraag, die ik nog kon,noch dierf voor mijzelve beantwoorden Waarheen leidt het pad der plichten door den verwarden doolhof, in den- welken do misdaad, het ongeluk en de zwak heid mij zoo hopeloos gebracht hebben Ik stond wederom op, zonder een-ig bepaald voornemen zonder eenig vast besluitik was het schepsel der omstandigheden, en de speel bal der gebeurtenissen. Onderwege, in 't naar huis keeren, ont moette ik M. Esconrt, die mij.tot mijn uiterste verdriet, vergezelde. Na eenige onbeduidende bemerkingen noemde hij Henri Lovell, of schoon hij het by toeval scheen te doen. Ik antwoordde met onverschilligheid, doch ik gevoelde dat ik rood werd meer nog- thans door de herinnering aan de rol die hij tegen hem gespeeld had, dan om eene andere. redeD. Hy vestigde zijne onderzoekende oogen op mij, en bemerkte duidelijk dat ik door iets bewogen was. Hij is gehuwd, niet waar 1 en met eene schoone vrouw Ja, Mevr. Lovell is zeer lief. Ik had dat huwelijk vernomen,vervolgde hij, maar ik twijfelde aan de waarheid van deze tijding,omdat ik hem zoo dikwijls zonder vrouw in de wereld ontmoet. Hij bezag mij aandachtig doch aangezien ik geen antwoord gaf, ging hij voort Eens kwam ik ze op wandeling te ge- moet en wezenlijkindien hij een weinig jaloersch is, zal hij wel doen haar op te slui ten. Nooit hebben mijne oogen een prachtiger schepsel bewonderd. Is zij knap 1 Dat was eene dier onuoozele vragen, die bijzonder aangenaam zijn te beantwoorden, des te meer wanneer zij van iemand voort komt met wien men zoo weinig mogelijk be- sreert te spreken. Alice was niet knap,volgens de gewone beteekenis des woords en eenen sturen mensch voor de wereld doen begrijpen, waarin de volmaaktheid van haar verstand bestond, scheen mij zoo veel als pèerlen aan de zwijnen toewerpen. ('t Vervolgt).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2