BUITENLAND. Ifelsaa Siddlet RcsrgEiio rsuding vaa drie vlsscösrs. NIEUWSBERICHTEN. De Kempenaar de |Sfste SPORTNIEUWS ~S7U~ ielrij eten CE ROHEE VAN 3ELSSS 2 DE VOLKSSTEM 1$ EN' IS AUGUSTI 1912 JPranltrij k. Een drama Een geheimzinnig drama viel voor in eenen winkel le Riom.Do winkel werd door iwee vrouwen, Antonia Bour choix, 33 jaar oud en Amelie Sannaire, 34 jaar,die sinds lang samen leefden,gehouden. De laatste wilde hare vriendin verlaten om een huwelijk aan te gaan.Antonia Bourcheix poogdo ze te weerhouden, maar te vergeefs. Woedend alsdan wapende zij*ich met eenen revolver en loste vijf schoten op Amelie San naire welke doodelijk gewond neerviel. Daarna schoot ze zich een kogel door den mond. Haar toestand is erg. Laffe moordaanslag. Een geheimzinnig drama tijdens welk een jonge man met re volverschoten werd gedood, had plaats te Marseille. Men denkt aan eene wraakne ming van apachen. SDixitsclilaiicl. Alkoolvergiftiging. Te Ichendorf bij Keulen zijn twee broers kort na elkaar be zweken aan alcoholvergiftiging. Zij hadden van likeur gedronken, die zij kortgeleden o:> een veiling gekocht hadden. In den drank zit vermoedelijk de gevreesde methylalcohol, die te Berlijn zoovele slachtoffers heeft ge maakt. "Fin geland. Botha als Engelsche generaal. Botha, de eerste minister van de Zuid-Afrikaansche Unie en die reeds den titel van generaal in Zuid-Afrika droeg, heeft thans den eerelitel verkregen van generaal bij het Engelscii leger. Smokkelaars veroordeeld. Te Londen hebben drie Russische onderdanen Salo mon Jotolof, diamanthandelaar uit Antwer pen, Salomon Roda, lakenkoopman, en Samuël Kohen kleermakerterecht gestaan wegen het smokkelen van saccharine. De hoeveelheid bedroeg ongeveer 40 K. G. en was verborgen tusschen de wanden van een groote brandkast. Jotolof werd veroordeeld tot eene boete van 318,13 pond of zes maan den gevangenisstraf, Roda tot 50 pond of drie maanden, Cohen tol 25 pond of twee maanden. IDenemarken Een oorlogschip op het strand geworpen. Eergisternacht, tijdeus oefeningen tus schen het smaldeel en het garnizoen der vestingen, werd de gepantserde kustwachter Pederskrans in de Sund bij Kopenhagen op de kust geworpen. Hot schip zal vlot kunnen worden gebracht. nuslaü cl. Matrozen ter dood veroordeeld. Vijf matrozen, die onlangs, om uit liet gevang van Sebaslopol te ontsnappen, mei revolver schoten een schildwacht hadden gedood, wer den ter dood door verhanging veroordeeld. Italië Spoorwegongeluk.Op de lijri Bellectri- Rome, heeft eergisteren een ernstig spoor wegongeluk plaals gehad, Door tot nu toe onbekende oorzaak, ontriggolde een perso nentrein. Vier reizigers werden gedood en 21 zwaar gewond. A.merik.a Mochte het waar zijn. Heer Wilson, secretaris van liet departement van land bouw, voorspelt in zijn olhuieel verslag, dat de oogst dit jaar alles zal overtreffen. Hij schat de opbrengst van de Amerikaansche oogsten op 1 milliard 800 millioen pond sterling. Hij voorziet insgelijks eene daling op de levensmiddelen voor geheel de wereld en vooral in Amerika. Een aangrijpend drama viel tijdens het laatste tempeest voor in do kleine haven St-Denis. uiterste punt van liet eiland Oleron. Het was lien uur 's avonds. Heel Jen dag 58° vervolg. Uwe macht over mij is zeer wonderbaar wanneer ik er mij aan onderwerp, veracht ik mij. en wanneer ik er aan wedersta, ben ik kwaad op mijzelven. Nu kan ik nooit meer, 'met of zonder u, gelukkig wezen, cn inde schipbreuk van al wat vroeger geluk was. klamp ik mij aan onstoffelijke schaduwen vast die, zoodra ik ze aanraak, mijne uiterste, troosteloosheid bespotten. Van dien anrd waren degene die de laatste regelen van uwen brief ray aanboden. Nooit bereikten uwe woorden zoo recht en zoo arglistig hun doel. zoo recht als de schicht, die liet hart door boort zoo arglistig als da behendigheid des schutters, die hem uit den boog jaagt. Gij hebt gelijk ik alleen ken u ik alleen begrijp elke verandering vau uw gelaat, elke beweging uwer ziel. Ik zie den glans uwer oogen dóór de onrust, die zo overdekt. Ik zie de duistere schaduw die over uwen geest vliegt, en de wolken, door angst samen- gevormd en ia teederheid versmeltend, die over uwe ziel hangen. Ik alleen ken het ge heim van uwe verwihlerdo schoonheid, van uwe vergankelijke vreugde, van uwe aanhou dende smarten. Deze kennis, deze macht be hoort mij toe, Helena, en zal mij tot den laatsten dag van ons leven toebehuoren, zoo lang uwe oogen de myno zullen ontmoeten, zoolang uwe hand de mijne, met den geest die de regelen van uwen briefingegeven heeft, zal drukken, zal ik noch volkomen ellendig, noch zonder eonigen troost wezen. Ik zal een ileel uwer ziel bezitten, dat zelfs Edward mij had de wind geweldig gewoed, boomen bre kend en daken afrukkend. De zee stond hol. In het dorp haddon de badgasten een bal ingericht, in eene zaal van een hotel en er werd gedanst. Een visscher wierp, druipend van 't nat, plots de deur open en zei Drie zeelieden verdrinken ginder nabij het strand*». En dan verdween hij in den nacht. De bal gasten, diep ontroerd, ijlden naar liet strand. Op 200 meters van de haven, was de boot «d'Arlaguau», van La Roebelle, gestrand in het drijfzand en bij hooge tij. Drie menschen waren aan boord. Om door den wind niet te worden weggewaaid, hielden zij zich aan den mast geklampt. Een hunner die de boot wou verlaten, zonk dra in het zand tot aan de heupen. Hulp kon hun niet worden ge bracht. De visschers van La Roebelle, die de kust aldaar kenden, wisten dit wel, en wacht ten op den dood. De machlelooze getuigen van dit drama, op het strand vereenigd, za gen, in den gloed der toortsen, hoe de onge luk kigen elkaar omstrengeld hielden en knielden. De oudste, een man met grijzen haard, las de gebeden der stervenden. En groote baren sloegen over de boot, die in 't zand was gevat, heen. Dra was de boot hee- lemaal in 'tzand gezonken. De drie mannen stonden toen recht zij hadden water eerst tot de borst, tot de schouders daarna. Dan omarmden de twee jongsten den ouden man, die hun vader was, nogmaals en spron gen in zee. Langen tijd zag men ze niet niet meer. Eindelijk wierp eene baar ze, na een half uür, bewusteloos op 't strand en zij konden tot liet leven worden teruggeroepen. Ten slolte. dank zij de opoffering van dap pere redders, kon de oude visscher ook wor den gered. Tegelijkertijd verging wat verder de boot «Tour-Eiffel» en de drie visschers, die op deze boot waren, verdronken. Brussel. Stoutmoedige diefstal. Ticeevoudige aanhouding. Donderdag avond kwamen twee kerels in de herberg der echtgenooten Sennik, in de Paleizenstraat 380. Terwijl een hunner de bazin aan den praat hield, sloop de anderenaar boven en brak in eene kamer. Hij pikte er een koffer ken inhoudende 375 fr. alsook de kleederen van M. Sennik. De tweede kerel vervoegde weldra zijnen medeplichtige. Eerst 's avonds werd de diefstal bemerkt. De politie, verwittigd, zette zich op weg en Vrijdagmorgen ontmoetten de agenten Coen en De Hoover de twee kerels aan de Laken- brug. Zij sprongen op hen toe en ondanks hun weerstand, sleurden zij hen mede naar het politiebureel der Masuistraat. Het zijn twee scheepslossers, Jef B... en Philip J..,Een hunner had de kleederen van den "herbergier aangetrokken een gedeelte van h6t geld werd op hen gevohden: Gliarle© SACRFj, Antoine Dgnsaer(straat, 32-31, BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeeliga en goede verpande plaalsin gen aan ouveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de ofiiciëele beurstabel. Wekelijks financieel blad. Zending op vraag. 818 St-Joost-ten-Noode. Onrustwekkende verclwij)>ing. Zekere Jan Frans Van Ees- beka, geboren te Brussel in 1848, gewezen beambte van den .telegraafdienst, wonende Leuvensche Steenweg, alhier, is sedert Woensdag spoorloos verdwenen. Daar de heer Van Eesheke aan hersensverweeking lijdt, gevolg eener geraaktheid, vreest zijne fami lie dat hem een ongeluk overkomen is. Thienen. Onder een aardinstorting be dolven. Te Kerkom is een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Zekere Lodewijlc Bosmans, pas onlangs uit den krijgsdienst ontslagen, werkte in eene zandgroeve op een diepte van ongeveer tien meter. niet zal kunnen ontnemen. En nu, wat zal ik zeggen Gij voorziet het, niet waar Uwe wangen blozen van vreugde, uwe borst hijgt in zegepraal. Ga dan. en verkondig uw huwe lijk trouw met Edward en wanneer de priester aan 't altaarvraagt Wie geeft deze vrouw dien man ten huwelijk denk op hem, die niet wijselijk, maar te veel be minnend, ten koste van zyne eigene jaloersche kwellingen, van zijne vurigheid en zijn ge weten, (len weg voor u heeft geopend. Ik heb dit ten kosto van mijn geweten gedaan en nu, Helena, luister naar rny Ik wil u zeg gen hoe Nadat ik uwen brief ontvangen, en zijn inhoud rijpelijk overdacht had, met dit gevolg dat de kommer voor u en uw geluk alle eigenzinnig gedacht, door drift en jaloerscliheid ontwaakt, onderdrukten, begaf ik mij naar Bromley, waar Mevr. Tracy voor eonige maanden haarverblyf hernomen heeft. Sedert mijn huwelijk had ik schier geene betrekking met haar gehad onze samen komst, zooals gij denken kunt, was alles be halve vriendelijk. Wanneer ik haar de reden van mijn bezoek te kennen gaf, barstte zij in woede uitdan gaf zij vrijen loop aan de lang bedwongeno gramschap, de jaloerschheid en den haat die in hare ziel verborgen lagen. Ik sidder bij het herdenken hoe dikwijls gij op den boord gestaan hebt van 't geen wij meest te vreezen hadden. Zij beeft tweemaal aan M. Middleton geschreven, en zij heeft die brieven maar ingehouden toen zij te wege was zo op don post te brengen. Door hare bloed verwanten en hunne vrienden heeft zij eene gedurige bespieding over mij ingericht en-de ovordrevene verbalen mijner nalatigheid voor Alice, en van mijne genegenheid voor u, heb ben haar ten hevigste opgewonden. Ver van naar mij te luisteren of mij de minste hoop te Eensklaps had er een aardinstorting plaafs en de ongelukkige werd geheel en al bedol ven onder eene dikke zandlaag. Ofschoon onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld om den bedolvene te verlossen, had dez9 reeds opgehouden te leven toen hij ontgraven was. Aarschot. Bloedige twist. Drie met- sersgasten, \VP... en B... hadden veel gedronken. Ze kregen twist met elkander, en weldra werden ze handgemeen. De strijd had plaats vlak bij den Denier, en W... werd in de rivier geworpen,, waaruit hij door voor bijgangersgered werd. B... bekwam drie, en P... twee messteken. De toestand van B..., die gekwetst werd in het been, den rug en den hals, is buiten gewoon ernstig. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTIIIER, krachtigste geneesmiddel tegen 'Migraine, Hoofdpijn. Zenuwpijnen. Hunne Uitwerking is radikaal en bijna onmiddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene. Valsche koop. Iemand, zich noemende ondernemer'van openbare werken, vervoegde zich onlangs in de bureelen der H H. Materne en Co, Kroonlaan, en bestelde er voor een belangrijk bedrag aan hout. Men zond aan den besteller een waggon planken af, ter waarde van ongeveer 1000 fr. De zoo genaamde ondernemer was echter niet anders dan een brutale oplichter, want onmiddellijk na ontvangst van het hout heeft liij het voor een spotprijs verkocht. De policie is mei deze oplichting in kennis gesield. Vilvoorden. MoQydpogingToen de winkeliersterL.wonend Leuvenschestraat heden Vrijdag om 2 uur in haar winkel stond, trad een persoon binnen en loste een revol verschot op haar. De ongelukkige vrouw werd boven den schouder door den kogel gewond. Haar toestand is nogal erg. De dader van den aanslag werd aangehouden. Men weet niet waarom hij de misdaad pleegde. Het schijnt dat al de huishoudster, liefheb siers van uitgelezen koffie,de bittorpeeën der Trappisten Vincart gebruiken. Zij welen wat lekker is. 1500F. Leuven. Messengevecht. Donderdag in den nacht had eene vechtpartij plaats in de Ridderstraat, waarin het mes weer eens den rol speelde. De genaamde Verhaeggen. oud 22 jaar, wonende Ridderstraat is gestoken geweest. De dader is op de vlucht. Heer dokter Pennip.ckx heeft het slacht offer verzorgd en bevond dat de kwetsuur gelukkig niet gevaarlijk is. Antwerpen. Bloedig gevecht. Don derdag avond ontstond twist in eene herberg der Lange Zavelstraat.Een dokwerker, zeke re F.., wonende Deurnestraat, bracht aan zijnen tegenstrever Willemse.n, 28 jaar wo nende Sentensteeg, twee messteeken in de bil toe, welke een der aders doorboorde. Men droeg den gekwetsten in eene her berg, waar men hem voorloopig verzorgde. Vervolgens werd hij in eenen bedenkelijken toestand, door bloedverlies uitgeput, naar het St-Walburgisgasthuis overgebracht. De dader werd ter beschikking van den heer procureur des Koning?opgesloten. Charleroi. Echtelijk drama. Marce- lin Toriet, van Chasties, leefde sedert twee maanden van zijne vrouw gescheiden. Donderdag avond was Toriet naar Char leroi, waar zijne vrouw woonde, gekomen, en vroeg haar om het gemeenzaam leven te hernemen. De vrouw weigerde, waarop haar echtge noot die in woede ontstak, een vork nam, die in zijn hereik stond. geven mijne smeekingen te aanhooren, sprak zij de geweldigste beschuldigingen tegen u uit, en zwoer dat niéts haar nu zou beletten, om u als de moordenares van Julia, en de hatelijkste mededingster van Alice te doen doorgaan. Vergeef mij, dierbare Helena, dat mijne hand zulke schromelijke woorden moet schrijven doch is het noodzakelijk dat gij weet wat die wreede vrouw, zooals gij haar met recht noemt, bekwaam is te zeggen of te doen, en ook dat ik u verhaal welke gedrags lijn ik ten gevolge genomen heb.Ik veranderde van toon en zegde haar op onverschillige maar vastberadene wijze Zeer wel, ik laat u uwen brief schrijven, en het leven van eenen persoon vernietigen die ik verklaar zoo onschuldig te zijn als gij zelve aan de misdaad die gij haar oplegt. Ik laat u mijne zuster, die gij beweert te beminnen, in den diepsten angst werpen ik laat uwe belofte die gij mij gegeven hebt, op de schandelijkste wijze bre ken. Maar weet ook ditindien gy zoo te werlc gaat, begeef ik mij zelf Daar huis, om eene nog heiliger belofte dan de uwe te bre ken om Alice, van het begin tot het einde de gansche geschiedenis van onze verloving en ons huwelijk te veropenbaren om haar te vertellen dat gij onrechtvaardig Helena Middle ton van moord beschuldigt, en haar geluk onherstelbaar vernietigd hebtom haar te verklaren dat ik eens Helena Middleton be minde,dat ik haar nog bemin, en indien zulks haar lot moet zijn, 't myn zal wezen morgen alleen, en voor eeuwig 1 Engeland te ver laten. Het was akelig\)m de woede op het ge- trokken-gelaat van die barsche vrouw te zien, toen ik deze woorden uitgesproken had. Zij kromp ineen van gramschap, doodelijk gram schap want hare wangen werden bleek en De vrouw vluchtte, doch werd ingehaald en twee erge slagen op het heofd met den tweetand toegebracht. Toen de ongelukkige badend in haar bloed ten gronde zeeg. werd z.ij nog twee slagen toegebracht. De toesland van het slachtoffer is hopeloos. De moordenaar werd aangehou den. Quiévrain. Douanier vermoord. Tijdens een twist, ontslaan tusschen twee Franschmans, de genaamden Georges L... en KamielR... losten zij vijf revolverschoten op den tolbeambte die proces-verbaal te hunnen laste opmaakte. Het slachtoffer werd op den slag gedood. Op den veldwachter die de moordenaarswilden aanhouden, losten zij nog verscheidene schoten en troffen eenen persoon die den veldwachterbehulpzaam was. Dank aan de toegesnelde geburen kon men de daders aanhouden, een der kerels heeft zicli willen zelfmoorden. Brugge. Doodelijk ongeval. Donder dag namiddag had op den Blankenbergschen steenweg een schrikkelijk ongeluk plaats. Het kind Marcel De Paepe, nauwelijks 10 jaar oud, werd er omgeworpen door eenen wagen, toebehoorende aan Arthur Coene, Leopold Il-laan. De knaap werd overreden en zoo erg ge kwetst dat hij eenige minuten nadien over leed. Het lijkje werd naar de ouderlijke woning overgebracht. Een onderzoek is ingesteld om de verant woordelijkheid vast te stellen. Erondegem. Doodelijk ongeluk. Vrijdag avond eenige minuten voor 7 ure, stonden eenige werklieden aan de nieuwe baan Brussel-Gent bezig met dwarsliggers of bielden te.lossen, toen eensklaps een wag gon waarop fcij stonden achteruit gestoolen werd. Twee werklieden vielen omver. De eene Petrus D., viel in den wagon op de bielden, en werd slechls lichtelijk aan het been gekwetst. De andere Maurice Schoc- kaert, wonende Zandstraat, viel tusschen twee wagons op de sporen en werd in stuk ken gesneden. Ooggetuigen snelden toe, doch vonden noch slechts een lijk. De ongelukkigeeen naarstig en opnassend werkman, was 54 jaar oud. Hij laat eene weduwe met 2 k aderen achter. ZATERDAG AVOND. Vrouwken lief, hier zijn de schijven, Achttien franken wel geteld Zeker, nu zult gij niet kijven, Geen cent ontbreekt aan 't geld Ach, man lief, wat kan het baten, 'k Ben zoo ziek, zoo flauw, zoo zwak, d'Aarde zal ik ras verlaten, Hier... ligt... op mijn hart een pak. Vromvken lief, je zal genezen En gelukkig wezen, ja 'k Heb het in de Volksstem gelezen, 't Middel heet TI1E0BR0MA. Het verkloekt de zwakste lieden. Geeft de flauwsten nieuwe macht U' zal het gezondheid bieden; Frissche kleuren, bloed en kracht. En de man ging 't middel halen, En het vrouwken werd gezond. En haar oog schoot liefdestralen, Rozen kleurden haren mond. Later, in hun oude dagen Zullen zij, getroost, verheugd, Nog van THEOAROMA gewagen. Dat hun leed herschiep in vreugd. In alle apotheken, HoofddepotApotheek DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst, bij al de beeren Apothekers. Wichelen. Onrustwekkende verdioij- ning. Maandag was de genaamde René Triest, 27 jaar oud, geboren te Lede, doch thans te Wichelen wonende, als naar ge woonte thuis weggegaan naar zijn werk aan de spoorbaan. De man werd daar niet gezien en is sedert niet meer thuis teruggekeerd. Men vreost een ongeluk. hare lippen wit. Terwijl zij moeilijk kon ade men, murmelde zij Wreedaard gij weet dat zy in eenen gezegenden staat zich be vindt God vergeve mij, ik was inderdaad een wreedaard want, ofschoon ik,om ute bevrij den, Alice in geen gevaar zou willen brengen, toch was mijn eerste gedacht dat haar belang wekkende staat mij over liare trotsclie groot moeder eene nieuwe macht zou verleenen en zonder een teeken van aandoening te laten schijnen, verzocht ik liaar laatste besluit te kennen. Dan begon een vreeselijke twist onder ons, een dier stryden waar meer dan 't leven in gewaagd wordt. Ik overwon eindelijk en die ontembare wil was verplicht zich voor den mynen ten onder te geven. Nu zijt gy in veiligheid en zoolang Alice oubekend blijft met de duistere voorvallen onzer geschiedenis en ik met haar leef, en door vriendschap en eerbied haar vriendschap, haar welzijn en haren inwendigen vrede verzeker, zoo lang zal hare grootmoeder de belofte houden, die zij op deze voorwaarden vernieuwd heeft. R.ch, Helena, gij moet mij hierin helpen gij moogtmij aan mijzelve niet overlaten want dan zou mij de moed ontbreken. Ik moet on der uwe oogen, niet u in eene gedurige over eenkomst leven, opdat ik Alice leere behan delen zooals ik nu begrijp dat ik ze behandelen moet. Eene der bijzonderste klachten harer grootmoeder was dat zij in eene te groote af zondering leeft en dat moest ik bekennen, ofschoon gelijk ik u eens verklaarde, ik voor de gevolgen vreesde maar gij zult by ons en met ons blijven. (Wordt voortgezet). Okegem. Brand. Vrijdag morgend, rond 9 uren is er brand ontstaan in de schuur van August Bruynlandt in de Kaaistraat. Heel de schuur werd ten gronde vernield. De schuur was onlangs gevuld met de nieuwe oogst. De schade is zeer aanzienlijk. Lede. Arm gebroken. Vrijdag na middag waren verscheidene kinderen in de Nieuwstraat aan 't spelen, toen de kleine Acliiel De Wilde, 2 1/2 jaar oud, zoo onge lukkig viel, dat hij den linkerarm gebroken werd. Een geneesheer heeft het kind ver zorgd. Kriebelachtig. Stien was garijon in een hotel en deed wonderwel zijn werk hij was buitengewoon rap, ja dikwijls maar al le rap en dat en deugt ook niet. Nu op zekeren middag kwam een Heer in 't hotel en vroeg om haastig te dineeren. Al zoo ne mageren vent had Stien nog binst zijn leven niet gezien... liet was maar juist het vel over de beenen... percies een booneperso of hoppestake Maar alia, dat was nu toch gelijk, als die mensoh maar dineerde en goed drinkgeld gaf. Stien liep weg en weer en diende op en af zoo rap hij kon. Het was een plezier omzien, maar... daar al met eens, hij schupt tegon den pikkel van den stoel... en kletse eene geheele geute vette botersauce in den nekke van dien Heer... Gij domhoofd, zei de vent, kunt gij niet wat beter opletten Mijnheer, zei Stien, al vriendelijk monkelen, een beetje vet zal u geen kwaad doen (Onafhan kei ijken) Na Oostende-Aalst. De twee laatste ritten der Ronde van Bel gië, en de laatste, Oostende-Aalst, niet Jiet minste, hebben bewezen, dat er thans onder de Belgische Onafhankelijken een zestal rij ders zijn, die niet langer in deze kategorie blijven kunnen en onverwijld naar de be roepsrijders moeten overgaan, namelijk Mas- son. Prégardien, Lauwers, Sellier, Méchaiit en Dhondt, zonder dan nog Scieur, Cassiers, Van Damme, Haidon mede te rekenen, die met wat min ongevallen ook moeilijk uit het hoofdpelelon zouden te krijgen zijn. Als men weet dat Méchant, en de drie anderen, Sel lier, Masson en Prégardien, met welke hij samen te Aalst aankwam, niet eene snelheid van ruim 30kilom. per uur reden, zal men begrijpen, dat zij in de kategorie der beroops- rijders in 't geheel geeu slechte figuren zouden maken. Te Aalst zijn weinige rijders op straat te zien'geweest tijdens -de rustdagen,t is to zeggen Vrij dag-of Zaterdag. Allen houdemzich -binnen in hun logement.. Naar het schijnt .bevindt Masson zich in geen al le goeden slaat en heeft hij .genees kundige hulp noodig. 'tis in alle .geval-Le hopen dat hij Zondag voldoende hersteld zal zijn, om zijne kans to verdedigen. 't Ware al te jammer voor hem, na do prachtige koersen welke hij deed nu onder- wege te moeten blijven. De anderen zijn allen in goeden staat en van de 34 rijders uil Oostende vertrokken zijn er 33 te Aalst aangekomen. Alleen Bnudoux moest het opgeven. Wat zij reeds gewonnen hebben Lauwers, 440 fr. Méchant, 320 fr. Haidon, 300 fr. Masson, 240 fr. Gauthy, 200 fr. Prégardien, 115 fr. Sellier, 9t> fr. Cassiers, 85 fr. D'Hondt, 65 fr. Scieur. 6ü fr. Valckenaerfs, 50 fr. Ros- sius, 45 fr.Van Damme, 45 fr.Guénot. 45 fr. Sackx, 40 fr. Robaye, 35 fr. Doa- pontin, 35 fr. Lenoir, 25 fr. Matagne, 15 fr. Perwez, 15 fr. Roland, 10 fr. Noël. 10 fr. Wendels, 10 fr. Debraele, 10 fr. De zevende en laatste rit Aalst-Srusscl 288 kilometers. De laatste rit kan ook nog tellen 288 kilom. Ditmaal gaat liet ovêr Baerdegem, Merchtem (vliegende kontrol), Wolvertheni, Londerzeel. Breendonck, Willebroeck, Me chelen (vl. kontrol), Duffel (vaste koulrol), Lier. Kessel, Nylon, Herenthals (vl. k.j, Poederlé, St-Huihrechts-Lille, Wechel-ter- Zande, Oostmalle,Ryckevorsel,Hoogstraten, (vl. k.) Wortel, Merxplas, Turnhout, (vl.k.) Veerle, Diest, Aerschot, (v. k.)i Weesemael, Rotselaer, Werchter, Haecht. Steenocker- zeel en Vilvoorde (vl. kont.) De aankomst heeft plaats in den Velodroom van Kaïreveid, te Brussel. De rijders zullen vergaderen in den Velo droom van Aalst en het vertreksein zal ge geven worden om 6 ure op den weg naar Baardegem. Velodroom van Aalst Groote koers op Zondag 18 Augustus, ora 4 ure namiddag, tusschen Hofman Philemon; Joos Joseph De Vidts Prosper Vaa Damme Alfred, voor eene premie van lOOfrs. Daarna 30 kim. afstand op Anierikaanscli® wijze tusschen Hofman-Van Damme en Jooa- De Vidts. Gemeente Hekelgem, Langestraat. Uitslag van den koers van Vrijdag 16 Augusti 1912, 30 kilometers voor beginne lingen. 1. Georges Van de Sype, Erpe 2. Over- deput, Gent 3. Louis Coppens, Assehe 4. De Smet, Schellebolle 5. De Corte, Hokel- gem 6. Van Hamme, Gent, allen wiel aan wiel. Al wie zich een velo aanschaffen moet, wendt zich naar het huis van vertrouwen Georges Van de Sype, Erpe, Vijf Huizen. Goedkoop en met groot gemak van betaling, het huis gelast zich ook met reparatie. Spoe dige bediening.

De Volksstem | 1912 | | pagina 2