Helena Middleton Dynamietaanslap ia Ggürsailas. Samson Kina geeft ™ÏÏht en Spiegetfabriek A. L. MEYVAERT DE VOLKSSTEM meter te pletter gevallen. Zijn lijk is eerst na uren zoekens gevonden. Uil ('hambéry wordt gemeld, dat drie Italiaansche toeristen, die in de Haute-Mau- rienne aan liet klimmen waren in de buurt van den Isoran-pas. bij de bestijging van den Arnès-top, tengevolge van de versch geval len sneeuw verongelukt zijn. Twee der Italianen zijn op de slag gedood, de d> r Ie beeft zich in d< orniswekkenden toe stand naar Bramans gesleept. Do lijken van de beide omgekomenen zijn nog niet ge vonden. Geheimzinnige moord. Eergisternacbt werd een onbekend werkman in volle veld nabij Perine gedood. Het lijk van den onge lukkige werd gevonden niet verre van de statie, in een diepte. Gebroken tanden en lapjes vleesch, van 't gelaal afgerukt, even als vele bloedvlekken stelden vast dat liet slachtofler tegen zijn aanrander een hevigen strijd moet hebben gewoed. De persoonlijkheid van den vermoorde kon niet worden vastgesteld. Wraakneming of diefstal schijnt de drijfveer lot de misdaad te zijn geweest. De moordenaar moet, na zijne euveldaad, den trein hebben genomen daar men in don morgentrein, uit Perine vertrok ken, een bebloeden zakdoek en bebloede pan toffels beeft aangetroffen. Een pasgeborene door zwijnen verslonden. In het dorp Lajonie werd een vreeselijke kindermoord gepleegd. Het 26jarig meisje Anna Dupcyrat, landbouwster, schonk het leven aan een kind dat zij in den varkensstal wierp. De dieren verslonden liet wichtje tot er niets meer van overbleef. De misdadige vrouw werd aangehouden. Dynamietaanslag. In bet huis van den hurgemeester van het Frunsclie plaatsje Peille werd eergisteren avond, toen li ij met zijno familie aan de tafel zat, een bom ge worpen. De boin kwam in bet aangrenzend vertrek terecht en richte groote schade aan. Gelukkig werd niemand gewond. De bomaanslag is. naar men gelooft ge schied uit politieke wraak, in verband met de jongsten gemeenteraadsverkiezingen. Peille, is een klein dorpje, op de berg hoogten van Nizza gelegen. Eene rentenierster in hare woning aange vallen te Rijsel. Een persoon l.'opte giste- renmorgend aan de woning van Mev. Rosalie Bemouvaux, eene rentenierster te Austaing alleen wonend, aan. Deze ging openen. De persoon die een kapmes in de hand hield, sprong op haar en trachtte ze neer te wer pen. Op de kreten van het slachtoffer snelden twee personen toe en konden na hevigen strijd, den misdadiger ontwapenen. Deze werd aangehouden. Twee bandieten die on loer stonden, bobben de vlucht'genomen. D< aangehoudene, die zijn naam weigert ti zeggen, is een Belg. Duitsclilaiici. Vreeselijk drama. Te Honslmar, bij (Dortmund, werd een ouderling ia zijn bed met revolverschoten afgemaakt, liet onder zoek wees uil, dat zijné vrouw en zoon' de moordenaars waren en doof een vriend der vrouw geholpen worden. De arme man werd herhaalde malen in de laatste tijden door zijne vrouw erg mishan deld en nogal dikwijlszonder voedsel gelaten. De schuldigen werden aangehouden. Drie personen verdronken. Te Bor- kum zijn twee mannen van het badpersorieel verdronken bij een vergeefsche poging om een badgast die zich te ver in do zee g ewaagd had, te redden. Een dier mannon is een Nederlander uit Wemeldingen afkomstig. 8espieder ontdekt. De politie te Breslau maakt bekend dat daar kort geleden in de herderstraat een heel bespiedernest is ontdekt. Zij heeft den kamerverhuurders op het hart gedrukt, voortaan op verdachte vreemdelingen scherp hel oog te houden. Turkyë Gevecht aan de Montenegrijnsche grens. Een zeker aantal Muzeluiauscbe Arnouten 59e vervolg. Hoewel weinig ouder dan zij, weet gij waarin' de gevaren der wereld bestaan, en 'gij zult waken over degene, die in hare 'kinderlijke onschuld, tusschen u en uwen vervolger als een engelbewaarder geplaatst is. Er is iets heiligs in de gevoelens met dewelke wij haar beiden moeten aanzien en beminnen. Ik aanschouw haar nu met aandoening, als de móeder van mijn kind. Ik zegen haar in mijn hart,omdat zij unit ellende en dé schande verlost heeft. Indien gij door vooroördeelen of verlegenheid, het goed niet belet, dat gij kunt te wego brengen, Helena, kunnen betere dagen voor ons allen nog verschijnen. Wees indachtig dat gij ons uw huwelijk behoorlijk moet aankondigen, zoodra het ruchtbaar wordtherinner u ook dat ik be hoedzaam, voorzichtig err werkzaam zal blij ven,zoolang gij mij een onbegrensd betrouwen zult bewijzen. Ik kan voor mijzelven niet antwoorden indien eigenzinnigheid of onrecht vaardige denkbeelden" mij tegen u verbit teren. r Nog eens, vaarwel, n En dat God u behoede Uw toegenegene Henri Lovell. Deze brief ontviel mijne handen, toen ik de laatste woorden las. Onstuimige gevoelens deden mijn hart met onuitsprekelijke ontstel tenis kloppen. In de oogenblikken van mijn grootste vertrouwen, had ik misschien zulk gunstig antwoord niet durven voorzien, noch had ik van Henri verwacht, dat hij zich alzoo van den stam der Roegiva's hebben een ge deelte der kristene bevolking van het distrikt Perana aangevallen, nabij de Montenegrijn sche grens. Een hevig gevecht volgde, dat aanleiding gaf tot geweldig bloedvergieten. Talrijke kristenen zijn in Montenegro ge vlucht. Een ander telegram luidt dat de kristenen der streek Berane in opstand zijn gekomen en twee dorpen zouden hebben geplunderd. Turksche troepen zouden, door middel van kanonnen, de dorpon der kristenen in de vlakte hebben vernield. De troepen, die van verschillende kanten in massa op de stad aanrukken, hebben vele buizen van kristenen in brand gestoken. Zaterdag werd heel den nacht aan de poorten der stad Berane gevochten, tot laat in den nacht toe. W oorwegen Drama der zinneloosheid. Een vreeselijk drama viel voor te Lier, bij Drummen. Eene vrouw der stad, die sinds eenigen tijd teekens van zinsverbijstering gaf, verdronk zich met haar 10-jarig docli- terken onder bijzonder hartroerende omstan digheden. De zinnelooze begaf zich met haar kind naar e«ne wijk der stad, waar een stroom met vreeselijk geweld van de bergen neer- bruischl. Daar wierp de moeder haar kind, dat oir. genade smeekte, in het schuimende water. Na hare misdaad sprong zij op hare beurt in den stroom. De bt-ide lijkon werden later aangetroffen Zij waren tegen de rotsen verbrijzeld geworden. Wandelaars woonden van verre dit wreed tooneel bij, zonder in tijds te kunnen tusschenkomen. Het Panamakanaal. De Senaat te Was hington heeft met 4S tegen IS stemmen het besluit goedgekeurd van de konferenlie. Ingevolge dat besluit zullen kust- schepen van het betalen van den tol vrijge steld zijn en schepen, die aan spoorwegmaat schappijen behooreu, van de vaart door het Kanaal uitgesloten worden. Reeds wordt de vrees uitgesproken, dat deze bepalingen van de Panamakanaal-wet de vijf-en-twintig arbitrage-verdragen van de Voreenigde Staten in gevaar zullen brengen. Het verdrag tusschen Engeland en Amerika loopt met April af en verwacht wordt, dat Engeland onder de gegeven omstandigheden het verdrag niet vernieuwen zal. Naar schatting- moeien in het Panama- kanaal nog ongeveer SOmillioen kubiek meter aarde uitgegraven worden, waarvan 10 rnil- lioen bij den doorsteek van Culebra. Ver moedelijk zal de vaarweg in September 1913 in gebruik kunnen worden genomen. De hoofdstad van Nicaragua belegerd. Een telegram uit Managua (Nicaragua) meldt dal de opstandelingen, die, niettegen staande: den wapenstilstand-, drie dagen gele den de' hoofdstad begonnen te. beschieten, gepoogd hel/ben deze gisteron stormender hand in te nemen. Zij werden, met.medehulp van zes soldaten uit de Vereemgde Staten, die het Ainenkaausch gezantschap en het paleis van den Voorzitter bewaken, versla gen. De rebellen trokken naar Nesta terug. Verleden nacht werden te Courcelles twee dynamielaanslagen gepleegd. In de wij!; der Parkstraat wasallesir. diepe rust gedompeld, toen eene vreeselijke ontploffing alleman verschrikt deed opspringen. Eene dvnamiet- born was ontploft aan liet huis van M. Theo- door Molle. porion in de mijnen van Grand- Conly, te Gosselies. De bom was Mi het keldervenster gewor pen geworden en had in hot huis overgroote schade aangericht. Onmiddelijk werd de policie verwittigd welke ter plaats een onder zoek kwarn dóén. Pas was het onderzoek echter begonnen, te myuen voordeele zou ten besten gegeven hebben en nochtans was ik voor hem en zyn vermogen hoe langer hoe meer bevreesd ik aanzag ziju besluit alsof hij zijn lot op de eene of andere wijze aan 't mijne wilde ver binden, en zijn gedrag gansch van 't mijn doen afhangen. Er was iets vreeselijk in de voorwaarden, en in den gevaarlijken toestand door d&nwclken ik slechts aan de bedreigende wraak van Mevr. Tracy kon ontsnappen. Er was iets schrikkelijk vernederend in de woor den (alhoewel in eene beleefde taal uitge drukt), door dew elke Henri mij zichtbaar liet begrijpen wat de prijs zijner bescherming moest wezen. Ik bedroog mij niet. Ik zag dui delijk door zijne beuzelachtige voorwendsels van betere hoop op het toekomende, van vriendschap voor Alice, van hulp om eenen beteren levensloop te volgen, dat hij vast besloten had,zijne gewoonten van vertrouwe lijkheid nooit te laten varen, om zijne geheime macht over mij ten volle te kunnen uitvoeren. Ik beschuldigde hem noch van schijnheilig heid, noch van boosheid neon, neen, hij was alleenlijk een zelfzuchtige, tot in 't diepste des harten. Ik herlas zijnen brief en wanneer hij mij verzocht om aan hem to denken, zelfs aan 'f altaar.zelfs in 't oogenblik dat. ik trouw aan Edward beloofde, murmelde ik in mijzelven Altijd tusschen hem en mij, in gedacht, zoo niet met de daad altijd iet uwe zeem- woorden, uwe yzerharde besluiten, uw buig zaam karakter altoos eene plaats voor u in mijn hart, een deel in mijne gedachten altijd uwen eigen zin involgen en met wraak dreigen, zelfs wanneer gij u roemtover uwe liefde en de opofferingen, die zij u oplegt Terwijl deze inwendige beschuldigingen door mijnen geest vlogen, verbeeldde ik mij zijne stuurschheid, zijne ondankbaarheid en of men kwam den policiekommissaris be- rcihten, dat nog een andere dynamietaanslag gepleegd geworden was. Tegen de woning.van den bestuurder dei- glasblazerijen was ook een aanslag geploegd geworden. Een onbekende schurk had eene dynamietkardoes door een openstaande ven sier der tweede verdieping geworpen. Daar de wiek echter uitgedoofd was, is deze kar does niet ontploft. Het parket van Charleroi is ter plaats ge weest en heeft een onderzoek geopend. Brussel. Aanhoudingsmandaat uitge vaardigd. Het parket van Brussel heeft een aanhoudingsmandaat uitgevaardigd, ten laste van een wissehjgent te Schaarbeek, be klaagd ongeveer 20,000 frank verduisterd te hebben, welke hem door klanten waren toevertrouwd. De heer I)e Fooz, expert-rekenplicbtige, is belast met het onderzoek der boeken van den wisselagent voornoepid. Een aanhouding in de St-Niholaas- kerh. Een kerel, tdie er, sedert verschei dene dagen reeds zijn werk van maakte de otterbussen te ledigen door middel van een met lijm bestreken stokje, werd Zaterdag morgen, rond 0 uur, op heeterdaad betrapt en aangehouden. De aangehoudene, oud 38 jaar, noemt zich August Williams geboren te Santiago. Wielrijder mishandeld. - M. R..., wonende Pletinckxstraat, reed per rijwiel door de Abrikozenbóbmstraat, toon hij door vier jonge deugnieten aangerand en van zijn rijwiel gesleurd werd. Daarna werd hij dooi de schurken vreeselijk geslagen en mishan deld, die vervolgens de vlucht namen. Het slachtofler heeft eene klacht bij de po litie ingediend. Inbraak. Vrijdagnamiddag heeft men tijdens de afwezigheid der bewoners, inbraak gepleegd in do woning der echtge- nooten Symens. Andgrlechtlaan, 88. Na ver schillende meubelen opengebroken te hebben heeft de misdadiger ontvreemd 100 frank in geld, een gouden uurwerk en ketting, ter waarde van-250 fr., een beurs, inhoudend 12 frank, mitsgaders talrijke andere voorwer pen van waarde. Slachtoffer vart den drank. Na vele herbergen te hebben doorloopen kwam de ketelmaker St..., wonende Spiegelstraat, in 't midden van den nacht tehuis. PI ij deed een i misstap op de trap en viel achterover. Zon dag werd bij ontdekt, liggend in een bloed plas. Hij is naar 't gasthuis overgebracht. Een geheimzinnig man. Verleden nacht kwam een werjunan Verd..., wonende Ste-Ann^straat, in |jet politiekantoor dor Regentiestraat de hulp inroepen yan een, ge neesheer. De man was met bloed bedekt dat uit verscheidene wonden liep. Ondervraagd weigerde hij volstrekt de oorzaak zijner wonden te doen kennen. De politie bracht hem over naar liet hospitaal. Begin van brand. Door het werpen eener brandende sigaar in don kelder der echtgenooten Goossens, magazijn van regen schermen, Trapstraat, ontstond brand. De pompiers der kazerne waren dadelijk ter plaats en blusschteu het vuur. Rijwiel gestolenZaterdagmorgen had de zoon van een kruidenier een oogenblik zijn rijwiel laten staan aan de deur van li9t huis n. 22, Noordstraat. Toen de jonge man kort daarna liet buis verliet, was zijn rijwiel spoorloos verdwenen. Gestorven in dc tram. De reizigers die Zaterdagavond In de tram zaten rond 10 uur, gaande van de Beurs naar do Zuid statie, zagen plots op do Fontainasplaats een jong meisje ten gronde vallen, geen teeken van leven meer gevend. Men nam het meisje op en droeg het in zooals gewoonlijk, na begonnen te hebben met hem te veroortfeelen, eindigde ik met mijzelven te haten. Ik moest bekennen dat al hetgeen ik nopens Alipe gezegd had, aandoen lijk en echt was en ik besloot getrouwelijk, volgens zijnen raad, in eenen geest van boet vaardigheid te handdien en terwijl ik van den eenen kant haar mijne zwakke en on waardige hulp aanbood, zou ik mij van den anderen, aan haareéhten als mijne toevlucht en mijne bescherming tegen eene liefde en eenen haat, die ik evenveel schroomde. De eigenbeschuldiging, die onmiddelijk mijn streng oordeel tegen- .Henri opvolgde, op het oogenblik dat hij te mijnen voordeele eene grooce opoffering gedaan had,hoe onvolmaakt ook zijne edelmoedigheid geweest was,veroor zaakte, zooals meëstal, eene terugwerking een teeder gevoelen bewoog mijn hart, bij hot overdenken van zulke diepe en onweerstaan bare genegenheid als de zijne. In Henri sche nen mij altoos twee naturen te bestaan de eene barsch, eigenzinnig, spottend en harte loos de andere teeder, bijkans als die der vrouw, en lieflijk tot de zwakheid. Niettegen staande al hetgeen ik in 't begin zoo dikwijls kon ik het niet gebeteren dat ik op het einde somtijds wonderlijk overhaald en bewogen was. Zijn brief scheen mij ook, zooals hij, een dubbel karakter te hebben,en wanneer ik dien onder elk: uekking aanschouwde,was mijn hart overhands verhard eu verzacht tegen zijnen opsteller. Welhaast ondervond ik eene dier verande ringen van geest, eèn dier schielijke over gangen der gevoelens, die ons in een geheel ander wezen, als dat,waarvan wij gewoonlijk overtuigd zijn, voor het oogenblik schynen te herscheppen. Een koortsachtig besluit van gelukkig te zijn, eene zorgelooze onverschil- eene apotheek aan de Anneesansplaats, waar een bijgeroepen dokter don dood kwam vast stellen, zonder even wol de oorzaak van het overlijden te kunnen aanduiden. Men denkt echter dat liet meisje aan eene hartkwaal is bezweken. Het lijk werd naar het policie- bureel der Priemstraat gevoerd, waar de officier van dienst vaststelde dat liet meisje de genaamde Valentine Berghman was, wo nende bij hare ouders te Uk kei. Nadat men den vader met veel omzichtigheid op de hoogte had gesteld, werd het lijk naar het ouderlijk huis gevoerd. Werkongeval. De 39-jarige glazen maker Jozef Stevens, woonachtig Spiegel straat, is Zaterdagnamiddag bij het inzetten van ruiten in een huis, Bogaardenstraat, uit de tweede verdieping op straat gevallen. De arme man werd opgenomen met een hoofdwondeen verscheidene gebroken ribben. Zijn toesand baart zorg. Onrustwekkende verdwijningDe 18jarige- Charles Marconne, uit Parijs, die sedert eenige dagen vertoefde bij familiele den, wonende Tervuerenlaan, alhier, is se dert Vrijdagvoormiddag spoorloos verdwe nen. Men vreest dat de jongeling een ongeluk overkomen is. Ziehier de persoonsbeschrij ving van den verdwenen® Lengte 1 m. 64, baar en wenkbrauwen zwart, oogen bruin, aankomende snorbaard, ovaal aangezicht kleeding blauw wielrijderskostuum, bruin linnen hoed, bottienen met nestels en grijze kousen. StraatrooversM. Th..., n ij veraar te Thienen, zich Zaterdag te Brussel bevin dende, werd aan den ingang der Nieuwstraat door twee kerels tegen liet lijf geloopen. Toen M. Th... zich wat later in een koffie huis aan de Beursplaats bevond, stelde hij tot zijne ontsteltenis vast, dat zijn gouden uurwerk en ketting door de straatroovers gestolen waren. Het gevaar van te ronken. Een agent van policie kwam verleden nacht langs de Arduinkaai gewandeld, wanneer hij plots een man hoorde snorken. Er stond eene kar in de nabijheid. De agent ging- zien on bemerkte «r drie kerels diep ingeslapen op een bussel slroo. Hij ging hulp balen en zoo kon hij de drie lahdloopers aanhouden. Een hunner was uit Merxplas ontsnapt en de twee anderen werden opgezocht wegens diefstal. Laken. Baldadigheid. Tijdens het veldfeest, dat plaats had in het Pannenhuis ingericht ter gelegenheid der inhuldiging van de nieuwe vlag van den Werkersbond. werd er over don muur een grooten kareel- steen geworpen, Gelukkig dat er juist nie mand was op de plaats waar de steen viel, of er hadden ongelukken kunnen gebeuren. Assche. Moordaanslag. Toen de dienstknecht Jozef Van Huwenhuisen .Zon dagavond,, omstreeks 11 1/2 ure; vah een kind vergezeld, naar het gehucht Walyer- ghem terugkeerde, werd hij in de Hosestraat onverhoeds door vijf jongelieden aangeval len, zwaar mishandeld en met messen geslo ken. De kleine, die hem vergezelde, was ge vlucht en had zich verscholen in het kreupel hout, vanwaar hij gansch het tooneel zag. Na hunne wandaden gepleegd te hebben, namen de schurken de vlucht. Het slachtofler, welks lichaam met talrijke wonden bedekt is, werd door Dr Dedonker verbonden. Woensdag heeft het parket ter plaatse van liet misdrijf een onderzoek ingesteld. Al de daders zijn gekend en twee aanhou dingen werden reeds gedaan. De aangehoudenen zijn in de gevangenis van St-Gillis opgesloten. Anderlecht. Diefstal van tinnen maten. De politie heeft aan alle kommissariaten liglieid voor het toekomende, eene driftige lichtzinnigheid, eene onbekommerde kinder achtigheid maakten zich meester van mij. Met onrustige gejaagdheid liep ik op en neer in mijne kan.o.' ik verlangde nu om naar Lon den terug te keeren, myn huwelijk te verkon digen, er over geluk gewenscht te worden, er over te spreken, in eenen nieuwen toestand van zaken te treden, en zooveel mogelijk de sporen van 't veiiedene uit mijn leven en mijnen geest te schrabben. Wanneer ik den volgenden morgend aange kleed was, trok ik 't venster open, om de ■heldere zomerlucht te aanschouwen ik be merkte Edward op het steenen plankier voor het huis mijn hart klopte met den hevigen slag der vreugde, met de woeligheid der aan doening, die alle gedachten en alle zorgen verslindt, zooals een draaikuil; verzwelgt wat hem nabij komt. Edward deed my teeken, hem gezelschap te komen houden. Hij ontving mij met eenen teedeien glimlach, en de krullen van mijn voorhoofd wegschuivend, zegde hij Mijne zwartoogige Helena Zijne woorden drongen tot in het diepste mijns harten, gelijk de re gen des hemels door 't gloeiend en dorre zand der woestijn ik gaf den vollen toom aan de lang bedwongene en diepbeproefde gevoelens mijner zielil; was in den geest voor hem nedergeworpen, ik leefde in 't licht zijner oogen, en ik verlangde schier in zijne tegen woordigheid, zelfs door zijne hand te sterven, liever dan door iets op aarde of in den hemel gescheiden te worden. De hardnekkige en vreeselijke vooringenomenheid, die mij alle gedacht van hot toekomende deed verwerpen, en mij met geestdrift aan mijn tegenwoordig geluk hechtte gaf mij een voorkomen en eene gesteltenis, moeilijk.om af te maken. van Brussel en voorsteden mededeeling ge daan, van liet stelen van vele tinnen maten, diefstallen gepleegd in magazijnen en her bergen te Cureghem. Koe gestolen. M. Delaet, Paepsem- slr., n. IS, stelde Vrijdagmorgen vast dat men uil de weide, naast zijn huis gelegen, een koe gestolen had ter waarde van om streeks 70C frank. Al dezen die hunnen koffie in filter maken, gebruiken de billerpeeën in granen van gouden perels van de Trappisten Vinoart; het zijn de beste. 1500 H. Elsene. Talrijke diefstallen. Aan houding. De policie van Elsone, heeft Vrijdag- avond, op straat aangehouden, do 24jarige Josephine Ddie er sedert ge- ruimen tijd haar werk van maakte met val- sche sleutels woningen en winkels binnen te dringen, en inbraak te plegen. Op deze wijze werden door haar verschei dene diefstallen bedreven. Op het commissariaat legde Josephine Dvolledige bekentenis af, waarna zij naar de gevangenis van St. Gillis overge bracht is. Brand in een kasteel. Vrijdag avond, rond 9 1/2 ure, zagen voorbijgangers dat brand was uitgeborsten in bet kasteel van den heer Fr. Van Noy, steenweg vah Boen- dael. 623. Op het eerste noodsein snelden do pompiers ter plaats en dank aan hunne spoe dige hulp kon de uitbreiding van het vuur worden beperkt. Alleen in de slaapkamer, waar het vuur ontstond, zijn de meubelen vernield. St. Joost-ten-Noode. Rijwiel gestolen. Vrijdag' morgend. is een onbekende bet huis nr 45, der Postslraat binnengedrongen, en heeft er een rijv. iel, ter waarde van 450 frank ontvreemd. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Etterbeek. Brand. Vrijdag avond, is brand ontstaan in een huis, De Fienne- straat, nr 7. De brand, welke zich aanvan kelijk dreigend liet aanzien, was op een half 'uur door de pompiers gebluscht. Deze bratul was ontstaan door de kat, die een petrollamp omgeworpen had, waardoor deze lamp ont ploft was. Vorst. Tramontvanger overreden. Vrijdag- avond, is de tramomvanger Goethals, wonende te Schaarbeek, op der. steenweg van Brussel alhier, toen hij van zijn wagen sprong om een geldstuk op te rapen, dat. iiij had laten vallen, door een uit tegenoverge stelde richting naderende tram overreden. De arme man werd opgcuornen met ernstige wonden aan hot hoofd en de beenen. Per draagberrie is de gekwetste naar zijne wo ning gebracht. Leuven. Diefstal. Een^ 12j.nrige snaak, stal Woensdag avond? bij MikVan- camp, schoenhandelaar, Mecbelschesti-aat, een paar schoenen en nam de vlucht, achter volg,d door dmv handelaar die hem aanihield en <^au een agej^t,overleverde. De 'rbengtel is genverlaten kind, dat door een 'medelijdende vrouw uit het Groot Begijnhof, opgevoed wordt. Hal Ie. Zelfmoord Zekere V heeft zicli Vrijdag morgend, in een logisthuis waar hij den nacht had doorgebracht, door ophanging van liet leven beroofd. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Schaarbeek. Bandieten door revolver schoten op de vlucht gedreven. Vrijdag nacht, drongen twee bandieten de woning binnen van pachter De Rooy, wonende Land- buuwstraat, 401, achter het Scliaarbeeksclie kerkhof. Ze waren reeds bezig de beneden vertrekken te plunderen, toen de zoon van M. Van Rooy, door het gerucht gewekt, on verwachts verschean, en zich in tegenwoor digheid bevond van twee kerels, van onge veer 20jarigen leeftijd. In zijne oneindige liefde,die hem door haren onweerstaanbareh invloed buiten ziclizelven voerde, ondervroeg Edward mij somtijds waarom er geen vrede in myn geluk, geeno rust in mijne liefde was waarom, terwijl mijne hand in de zijne lag,en mijn hoofd tegen zijnen schouder rustte, ik op eenen toon van bewogene en driftige aandoening zuchtte Laat mij hier sterven. Vraag niet, moest ik hem dan antwoor den, waarom sommige bloemen hunne bla deren toesluiten onder den brandenden glued der zon vraag niet waarom de pracht van eene sterrelucht mij doet weenen, of waarom de hevigheid des geluks mij doet sidderen. Maar ik bemin u, Helena, was dan ook Edward's antwoord. Ik bemin u met al de krachten mijner ziel. Mijn geluk is zoo groot als 't uwe en voorwaar, in dien overvloed zijn hoop en vrede gelegen. Nochtans antwoordde ik dan, nochtans zyn nooit twee karakters zoo verschillig als de onze geweest. Een stille en prachtige stroom heeft geen grooter verschil met den stort- vloed,door den regen gezwollen en 's anderen daags verdwenen, dan uwe natuur met de mijne. Doe geene pogingen om mij te begrij pen, Edward. Ik zeg hot u met de diepste ootmoedigheid; gij kuntnoch de buitensporig heid, noch de zwakheid "mijner ziel doorgron den maar geloof des te meer, dat evenals de stroom der bergen, hoe woedend en schui mend hij ook weze, toch maar één doel en èèo einde bereikt.zoo ook strekken de verschillige neigingen en de bevreesde ongestadigheid van mijnen gekwollen geest, tot een en hetzelfde einde, te weten, zijne onbegrensde liefde, zijne volkomene toegenegenheid die hij a toedraagt. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2