iicisna NIEUWSBEBICÏÏTEN. DE VOLKSSTEM Franltrij lt Liever zelfmoord, dan halsrechting, Verleden nacht waren talrijke nieuwsgieri gen te Bordeaux, op de plaats die 't gevang omgeeft, samengeschoold, daar zij veron derstelden dat Fr. n;ois, de moordenaar van Pont-du-Vars, 's morgens zou worden ge- halsrecht. Toen de veroordeelde het gerucht der menigte en de doodskreten in zijne cel gloorde doordringen, poogde hij zich te zelf moorden. Zijne bewakers kwamen juist op Ijjd en moesten hem het dwangkleed aan trekken om hem te beletten zijne poging te vernieuw en. Drama in «ene mijn. De mijnwerker Brouwer sloeg in den put l'Escarpette, te Dovegnies, een werkgezel zoo geweldig op het hoofd met zijne lamp, dat deze met ge broken schedel neerviel en thans stervend is. 5en bandiet door een p^licieman gedood, otfeteren namiddag wilden de policieagen- ten Stummer en Vicq, van Pont-a-Mousson, eekeren Henrion aanhouden, oud 3ö jaar, $ie sedert 24 Augustus 1940, door het Par- Ktft ^an Qhalens-sur-Marne opgezocht werd ■tfëgens jachtmisdrijf, beleedigingen, ge welddaden en lendlooperij. Henrion bedreigde ze met den dood en wierp zich op den agent Vicq, die erg ge wond werd. Daarna viel hij zijn makker aan. Deze achtte zich in staat van wettige zelf verdediging, trok zijn revolver, en gaf vuur in de richting van Henrion, die zoo erg ge troffen werd dat hij stervend naar het gast huis werd gedragen. Een treinwachter vermoord. Een roo- ker had gisteren plaats genomen in den trein, die van Algrange rijdt naar Hayange. Een bediende die hem verzocht op het plat form te gaan rooken, werd slecht onthaald. De reiziger trok een mes uit den zak, wierp zich op den treinwachter en bracht dezen een Bteek in volle borst toe. De dood was oogen- Uikkelijk. Het weder. XJit Dijon, Bergerac, Mau- riac, uit geheel Bretagné, komen onrustba rende berichten in van onweders met slagre gens en hagelbuien, die over uitgestrekte gebieden de veldgewassen vernietigen en aan wegen en huizen, ook door het inslaan van den bliksem, groote schade toebrengen. Men herinnert zich niet, den Oceaan op de Fran sche kust in den zomertijd ooit zoo woest ge zien te hebben. Nabij den vuurtoren van "Walden, Pas de Calais, is de vischsloep 372 vergaan. Twee visschers verdronken. Oxiitsclilaiici. Verdronken. Vier beambten der Duit- sche Bank te Berlijn deden in zeilboot een tochtje op den Muggelan. Het vaartuig kan telde om en'drie passagiers verdronken. De keizerin. Volgens de «Morgenpost» rieei't de Duffsche keizerin hij hare kuur te Nauhefm geen haat gevonden. Zij moet.zich zoer ontzien en alle vermoeienissen vermij den. Vergiftigd. Te Dobergast in Saksen, is het gezin van den rentmeester Drewes na hel gebruik van vergiftige paddestoelen ziek geworden. Drewes en drie kinderen zijn bezweken, zijn vrouw en het vierde kind 'lagen gisteren op hot uiterste. Nieuwe munt. Op 15 Juni 1913 is Wilhelm II 25 jaar keizer. Voor deze gele genheid zal de munt te Berlijn een nieuw model voor goud en zilverstukken slaan me' de beeltenis van den keizer. Portugal Gevangene bezocht door een gezant. De bladen van Lissabon melden dal de gezant van Oostenrijk in de celgevangenis een be zoek gebracht heeft aan don Jose d'Almeida. die een oud-officier is van het Oostenrijksche leger. De minister van buitenlandsche zaken had aan den bestuurder der gevangenis dit bezoek op voorhand aangekondigd. Italië Ontvoering te Milaan. Eeq meisje der stad was met twee gezellinnen bij valavond op wandel. De plaats was niet afgelegen en de voorbijgangers waren r.iet schaarsch. Eensklaps versperde een kerel haar den weg aan den hoek der straat, terwijl hij een der meisjes bij den arm vatte en gebood hem te vergezellen tot op eenige schreden van daar en in eene automobiel te stappen die ijlings verdween. Dit alles gebeurde zoo snel dat niemand den tijd had tusschen te komen. Men heeft geen spoor van den schaker. Zonderlinge handelwijze. Een pijnlijk incident is voorgevallen te Genua. Een vreemdeling begon te roepen «Weg met ItaliëLeve Turkije Dadelijk werd de onbekende door talrijke personen overvallen en geslagen. Gelukkiglijk snelden soldaten toe en onttrokken hem aan de woede van het volk. In het naburig policiekanloor erkende men in hem een Oostenrijksch zee-officier. Hevige brand. De stallen van het Koninklijk Paleis van Caserle zijn door een hevigeu brand vernield geworden. Men kon slechts het vuur beperken, dank aan de hulp welke uit Napels toegezonden was. De schade is aanzienlijk. Rusland. Omsingeld. Te Czentochowa omsingel de de policie een inopbouwzijnde huis waar zich talrijke misdadigers schuil hielden. Een echte belegering werd ingericht waarbij langs weerszijden talrijke schoten werden gewis seld. Een policieagent werd zwaar gekwetst. Twee bandieten werden gedood, doch drie anderen konden ontsnappen. Het beleg duur de 2 uren, de vervolging der misdadigers nog langer. Dit is sedert eenige dagen het tweede ge vecht in dien aard dat te Czentochowa ge leverd wordt. Ten gevolge van den aanslag op het policiehoofd, verkeert de stad waar lijk onder een schrikbewind. Vrees voor muiterij. De Birjeioia Wie- domosti meldt uit betrouwbare bron, dat het ministerie van oorlog, verontrust door de ge vallen van muiterij die onlangs bij de vloot der Zwarte Zee werden vastgestold, eene commissie benoemde om die zaken te onder zoeken. Meisjes door bijen aangevallen. Drie meisjes werden door bijen aangevallen in de stad Blendy (Rusland). Twee konden vluch ten, de derde is aan do steken overleden. Misdaad. Drie soldaten te Proskouroff lokten eene dienstmeid in een bootje. Na ze ichandelijk mishandeld te hebben, bonden zij haar handen en voeten en wierpen haar iii het water. Kort daarop werd het lijk ont dekt en werden de drie ellendelingen aan gehouden. Een incident bij 't bezoek van M. Poin- oaré. De Russische conservatieven waren steeds vijandig aan liet verbond van Rus land met het republikeinsche Frankrijk, daar zij de voorkeur zouden schenken aan eene overeenkomst met Duilschland. Die vijandschap kwam aan den dag tij dens het bezoek van M. Poincaré aan St Petersburg, wiens gemeenteraad, bestaande uit conservatieven, aan de ontvaDgst geen deel nam. De Wetchermia Vremia besprak de houding van den raad aldus De burge meester van St-Petersburg bood aan den voorzitter van den ministerraad van Frank rijk onzen bondgenoot, brood nog zout- Hij ging hem zelfs niet tegemoet. Hoe die onb- tamelijke houdi ig verklaren Het staat den lieer Glasounitt vrij zijn eigen politiek t> voeren, docli dit is den burgemeester de hoofdstad niet geoorloofd. Het blad verwijt insgelijks aan de stad geene ontvangst te hebben bereid voor de officieren van de Condé Een drama bij Warschau. Te Powens- ki heeft een soldaat der tuchtkompagnie den hoofdman Toemanow in dezes woning aan gevallen en erg gewond, evenals de echtge- noote en oppasser van den hoofdman. De moordenaar is door een schildwacht gedood geworden. Een militaire luchtvaarder verdronken. Een militaire luchtballon is hier in de nabij heid door den wind boven de zee afgedreven. Toen de ballon, welke men oen torpedoboot had achterna gezonden om hulp te verleenen, nederdaalde, viel de luchtschipper, luitenant Koshof, in zee en verdronk. Een matroos, die hem wilde redden, onderging hetzelfde lot. De overige luchtvaarders werden door de lorpedoboot gered. Spanje. Bij den Koning. Koning Alfons XIII ontving den visscher Eseurra, patroon eener sloep van Lequetto, in verhoor. Vastge klampt aan een mast had deze, tijdens den laatsten storm die op de Spaansche kust zooveel visscherssloepen vernielde, nabij Bil bao, twee dagen en drie nachten te»en de holle zee geworsteld, en zag zijne gezellen na elkander verdrinken. Ontroerd luisterde de koning naar 't ver haal van den schipbreukeling en troostte hem. Werkstaking geëindigd. Uit Sarragossa wordt gemeld, dat de werkstaking der met sers geëindigd is. Daar de andere ambachten enkel uit solidariteit gestaakt hadden, is de algemeene werkstaking dus feitelijk onnoo dig geworden en wordt jiet werk allerwege hernomen. Gliina. Kort gerecht. Joeansjikai werd door de hevige protesten, die de gisteren gemeldt terechtstelling van generaals overal uitlok ten in verlegenheid gebracht, en, om de schuld van zich af te schuiven, zegt men, maakte hij het telegram van Li Hoen Sjaug openbaar, waarin deze den ter dood gebrach- ten beschuldigt, een nieuwe revolutie te heb ben willen verwekken. De nationale vergadering was hiermede niet tevreden en noudigt nu den eersten minister en den minister van binnenlandsche zaken uit vóórhaar te verschijnen. De regeering blijft zeer kalm bij de vijan delijkheid die zij ondervindt, maar zij is ge reed om krachtdadig op te treden, zoo noo- dig. Hare aanhangers zeggen dat zij de be wijzen bezit voor de schuld der twee terecht gestelde generaals, die met verscheidene hooge ambtenaren behoorden tot eene ge heime maatschappij, die voor doel heeft de regeering omver te werpen. f Zeeroovers. Eene bende van 40 zee roovers heeft zich meester gemaakt van eene kleine stoomboot en zich naar het eiland L'cheliiig Tchau, bij Hong Kong, begeven, waar zij de depots aanrandde, een sergeant en twee agenten van de jiilandschq policie doodde. De zeeroovers'maakten zièh meester van 1000 dollars, verscheidene geweren en een aantal bajonnetlen. Een Chineesch bankier is verdwenen. Men vreest dat bij door de zeeroovers ontvoerd werd. Deze zijn er in gelukt terug op de boot te geraken en de vlucht te nemen. Niemand is aangehou den. De policie doet opzoekingen op het na burige gebied. Vereenigde-Staten Het policieschandaal te New-Vork. De groote jury heett den policie-luitenant Becker en vier ainjeren schuldig verklaard aan den moord op Rosenthal Amerika De misdaden der Zwarte Hand. De Zwarte Hand zet in de Vereenigde Staten hare reeks misdaden voort. Zoo ontplofte eergisteren in een huis der Chrystie-Street te New-York, een© hom, welke de twee kinderen van M. Tobelle erg wondde. In do woning werd voor meer dan 3000 dollars schade3veroorzaakt. De echtgenooten Tobel le weaden door het geweld der ontploffing uit hun bed geworpen. In de laatste tijden had de heer Tobelle vele dreigbrieven vanwege de Zwarte Hand ontvangen en, zoo hij geen 1000 dollars stortte, zou men zijn huis hebben doen sprin gen. De handelaar had aan de brieven geen verdere aandacht verleend. Nog de policieschandalen te New-York. De attorney Whitman heeft te New-York verlaten en is zelf de verklaringen van den gevangene Shepps gaan opnemen. Want een policiecomplot was ontdekt geworden om zich van Shepps meestor te maken, voor hij te New-York kwam en hem door den schrik lot zwijgen te dwingen. Van een anderen kant melden de dagbla den dat Shepps tot bekentenissen, die de ver klaringen van Rose en Weber staven, over ging- Een garnizoen uitgemoord te Nicaragua. Volgens een bericht uit Managua op datum van 18 Aug. zou het garnizoen van Leon, ten Noorden van Managua, 500 soldaten van Nicaragua sterk, op 70 man na, door de opstandelingen uitgemoord zijn. Brussel. Botsing tusschen een tram en een brouxoersicagen. Vele slachtoffers. De Tervuerenlaan is Dinsdagavond het too- neel geweest van eene geweldige hotsing tusschen de elektrische tram, komende van Tervueren, en een brouwerswagen, die in volle vlucht uit de Tervuerenstraat kwam G2e vervolg. Een tijd wanneer zijne gedachten de mijne waren, en wecierkeerig, tot dat iets, ik weet niet wat, een geheime invloed, een naamlooze wolk zich tusschen hem en mij kwam schui ven, en eene koude schaduwe over onze gene genheid vloog. Elk opvolgend jaar heeft dien aigroud verwijd, de wonde toegebrand zonder ze te genezen en de banden, die ons aan elkaar vasthechtten verslapt, zonder ze te bre ken, Stil dierbare Helena! Begin mij over dit onderwerp niet te spreken er is onlaDgs tusschen ons een geheim zielsvertrouwen omstaau het heeft den openhartigeu om gang vervangen, die weleer onze gewoonte en onze vreugde was. Wanneer wij niet gesproken hadden hadden wij elkaar begre pen, on zonder een woord te gebruiken, onze droefheid en onze vreezen te zamen gedeeld En nu, lieveling mijn» harten, wees gelukkig indien het u mogelijk is. Denk nooit dat mijue gedachten over u met duisternis, of bitterheid vermengd zijn laat nooit eene wolk uw vlekkeloos karakter benevelen dat uw naam nooit uitgesproken worde, tenzij om gezegend te zijn dat uwe tegenwoordigheid nooit anders dan met vreugde begroet zij. Dan, in mijne afwezigheid, zal ik mij uwe geliefde wezenstrekken, uwen vriendelijken glimlach, den glans uwer zsvarte oogen inbeelden ik zal geen ander gedacht in mijne wakende uren.geenen anderen droom iu nnjne nachten noodig hebben, Mijne tante verliet mij daarop tusschou de vurigste zegeningen. Ik ging mij opschikken De brouwersgasten, die zich op den bok bevonden, werden met vreeselijk geweld togen de straatsteenen geslingerd. De ruiten van het tramrijtuig vlogen aan stukken en twee damen werden door de glasscherven zwaar gewond aan het hoofd. De andere rei zigers op den tram werden op elkander ge worpen en kwamen er met eenige kwetsuren van af. De slachtoffers werden ter plaats verzorgd en daarna naar hunne woning gevoerd. De brouwerswagen werd met zulk geweld tegen een kastanjeboom geworpen, dat de boom gebroken werd. De paarden hebben slechts enkele wonden bekomen. Van een stelling gevallen. Dins dagavond. omstreeks 6 uren, waren werk lieden bezig voor een huis aan de Zennelaan een stelling op te timmeren, toen een linnner, Jan V.... wonende Schaarbeekslraat, hei evenwicht verloor en van verscheidene meters hoogte naar beneden stortte. De on gelukkige kwam terecht op het voetpad, en werd vreeselijk gekwetst. Men heeft Jan V.... naar het gasthuis ge bracht. Zijn toestand boezemt levendige on rust in. Slachtoffer van den zakkenroller M. Julius Dorries," koopman te Budapest Maandagavond iri't Berlijn hier aangekomen is bij liet «verlaten van de Noordslati© lie slachtoffer van een zakkenroller geworden. Toen hij uit het gedrang was, ontdekte M. Derries, dat men hem zijn gouden zakuur werk en ketting ter waarde van 1000 mark, ontstolen had. Botsing tusschen een vrachtxcagen en de tram. Dinsdagavond kwam de mei twee paarden bespannen vrachtwagen van M. Dillenberg, te Koekelberg wonende aan de Schaarbeeksche Poort in hotsing met een rijtuig van de elektrische tram. De aange richte stoffelijke schade is zeer belangrijk Inbraak in eexi nieuxo huis. Dinsdag morgend stelde men vast dat inbraak was gepleegd in een pas gebouwd huis, Victor Hugostraat, 34, en dat alle gas- en v mingsbuizen gestolen waren. Ontploffing van een petrool hom foor. Mevrouw Degnelure, Camuselstraat. maakte gisteravond rond 9 ure haar avondmaal klaar 03 AUGUSTI 1912 op een petroolkomfoor in bare kamer, wan neer het komfoor ontplofte. Een begin van brand volgde, doch de geburen bluschten onmiddellijk de vlammen. Van een tram-car gevallen. Dins dagavond is de 77-jarige M. Fournier, wo nende Onze Lieve Vrouw van Gratiestraat, in de Nieuwstraat van een Iram-car gevallen. De ongelukkige werd opgenomen met een schedelwond en gebroken arm. Gosde vangst. Eenige dagen geleden werden talrijke diefstallen gepleegd ineen groot magazijn van de Nieuwstraat te Brus sel, en vele klachten kwamen bij de politie in, zonder dat deze er in slaagde de hand op de schuldigen te leggen. Woensdagmorgend namen agenten in bur- gerkleeding nauwkeurig alle personen waar, die dit magazijn binnentraden en verlieten. Eensklaps betrapten zij op heeterdaad een welgekleed heer, die een knaapje van onge veer 5 jaar bij zich had, terwijl hij een kin derkleedje stal. Man en kind werden aangehouden en per rijtuig naar het politiekantoor gebracht. On derweg trachtte de gevangene, een man van omstreeks 30jarigon leeftijd, herhaaldelijk, doch vruchteloos, de vlucht te nemen. Ten overstaan van den adjunckt-kommis- saris M. Schoofs, bleef de aangehoudene een hardnekkig zwijgen bewaren. Eindelijk echter werd hij herkend als X.... herbergier, Pachécpstraat. Een huiszoeking te zijnent, bracht een grooten voorraad gestolen goederen aan het licht, zooals boa's, kanten, vrouwer.kleede- ren, bloesen, schoenen en mantels, struis- veeren, enz. enz. Verscheidene handkarren waren noodig om het gesiolone naar het koinmissariaat der 4° afdeeling te brengen. X..., is ter beschikking van den prokureur les Konings, naar de gevangenis over ge- om met Edward uit te rijden. Vooralleer ik vertrok schreef ik een briefje aan Alice om haar mijn aanstaande huwelijk aan te kon digen en om haar, volgens 't verzoek van Mevr. Middleton, te verzoeken den avond bij ons met Henri door te brengen. Onder ons uitstapje was Edward zeer stil zwijgend en wanneer hij sprak, was het om eene onbeduidende fout aan te halen nopens mijne wijze van te paard zitten of den toom te houden. Mijn hart beefde nog van de ont roering, die mijn gesprek met mijne tante veroorzaakt had. De uitdrukkingen van hare geestdriftige teederheid klonken nog in mijne ooren, en de berispende woordeu, ofschoon op zachten toon uitgesproken, die Edward's lip- ontvielen, streden met hen, beleedigden en verbitterden mijne gevoeligheid. Hoewel onder vele betrekkingen zeer ver- schillig, was er nochtans tusschen mevr. Mid dleton en Henri Lovell eene gelijkenis,die mij altijd getroffen heeft. Zonder gemaaktheid of overdrevenheid, door de verzameling van eenen verhevenen geest en een fraaie inbeeldingskracht.gepaard met eene soort van natuurlijke welsprekend heid en zuivere uitdrukking, gaven zij aan aide onderwerpen,, die zij aantastten, een imn of meer schilderachtig en aandoenlijk voorkomen. Ik herinnerde mij in dat oogenblik 't geen llênri mij eens gezegd had; dat zijne zuster mij nadeel had aangedaau schier al bevende vroeg ik mij inwendig af of ik (ondanks mijne innige verkleefdheid voor Edward) geene bit tere droefheid zou beproeven met dat onge dwongen© medegevoel te missen, waaraan ik zoo gewoon w as, dat mijn karakter natuurlijk eischte, en 't zijne niet verleende. Wij reden dan juist door de akkers nabij Fulham. Wij kwamen aan eenen diepen gracht, aan de overzijdè belemmerd. Edward sprong erover maar hij verbood mij strenge- lijk hem te volgen hij zou intu3schen het naaste veld beschouwen, en eenen anderen uitgang zoeken. Niettemin geprikkeld door zijne voorgaaode bemerkingen op mijn te paard rijden, jaagde ik Selim aaD, met eenen vluggen sprong kwam ik aan den overkant. Edward achterhaal ik mij, en daar ik liern zegepralend bekeek, bemerkte ik dat hij zeer bleek was. Wij reden gedurende eeuige minuten aan zonder spreken en toen ik, om die stilzwijgendheid te breken, hem zegde' Ik hoop dat gij mijnen moed bewondert antwoorde hij droogweg Ik misprijs onnuttige ontsteltenis, zoo veel als gij er vermaak schijnt in te vinden. Na eene poos vervolgde hij Zulk voorbeeld van ongehoorzaamheid zou in eene echtgenoote onvergeeflijk wezen en ofschoon de onderdanigheid maar eene plicht wordt na het huwelijk, meen ik dat zy toch eene aangeuaambeid is er voren. Met eene smeekende houding reikte ik mijne hand aan Edward. Hij nam en kuste ze teederlijk dan zegde hij glimlachend Ik ben gelijk de moeders, Helena, die hunne kinderen berispen, wanneer zij erover bevreesd geweesd zijn doch onthoud, aller liefste, dat ik u liever verlegen zie van mij te misnoegen dan eenen moed aan den dag te leggen, die mij in eene vrouw nooit behaagd heelt. Het is eene gevaarlijke wijze om op mijne gevoeligheid te werken nooit, ik ver zeker het u, zou zij gelukken. Daar ik voor het noenmaal van Henri niets vernomen had, besloot ik dat hij s avonds zou komen. Terwijl Edward verschillige schik kingen voor ons toekomend feest met mij acht. Het onderzoek in deze gewichtige zaak ordt volijverig voortgezet. Huishoudslers, oogen open. Wilt gij uitstekenden koffie maken,eischt de echte bitterpeeën der Trappisten Vincart. Weigert de namaaksels. 15Ö0k. Overijssche. Txcee kinderen levend verbrand. Dinsdagmorgend in de vroegte, terwijl de ouders afwezig waren, was het 3jarig zoontje van M. Guns nit zijn bedje geklommen en met stekjes gaan spelen, wel ke hij deed ontbranden. Weldra raakte nu het wiegje waar zijn broertje Maurits. 18 maand oud, sliep, in brand. Geburen zagen •ook uit het huis opstijgen, snelden toe en slaagden erin de vlammen te dooven. Doch de heide kinderen hadden reeds zulke gruwelijke brandwonden bekomen, dat ze kort na de ramp fn ontzettend lijden bezwe ken zijn. Leuven. Doodgevallen. -—Terwijl mev. Tombaut, Steengroevengang, Dinsdag hare bloemen begoot, die op den vensterrand ston den, verloor zij het evenwichten viel op de straatsteenen. Met gebroken „schedel, werd de ongeluk kige vrouw dood opgenomen. Gevecht. -Maandag nacht wiTde men in de herberg Degreef, Tervurenschestraat, eenige jonge kereltjes, die wat al te veel laweit maakten, buiten zetten. Dit ging niet zonder eeii ernstig gevecht waarin de glazen een grooten rol speelden. Een der jong© snaken werd aan het hoold door glasscher ven gekwetst. Onvoorzichtige. Op de Geldenaak- sc.be Vest, was een student zich aan het vermaken met van uit zijn venstor in het vlakke veld te schieten met een karabien. Een plafonneerder die in de Regastraat aan het werken was, had hem reeds meer malen hooren schieten. Opeens kreeg de man een kogeltje in de bil en men heeft hem aanstonds naar het gasthuis gedaan om den overwoog, kon ik mtf niet weerhouden aller lei veronderstellingen te maken nopens den toon en het gedrag,die Henri in dozen nieuwen staat van zaken zou aangenomen hebben Mijne oogen rustten op een ontwerp om het huis van Hillscombe te veranderen, toen een klop op de buitendeur mijne lidmaten deed sidderen, en mijne wangen blozeu; een oogen blik later traden Alice en Henri de kamer binnen. Alice naderde aanstonds tot mij, en mij omhelzende, zegde hij Ik ben zoo blijde datj gij gelukkig zijt. Ik reikte mijne koude en bevende hand aan Henri. Hij drukte ze spoedig tegen zijne drooge en glooiende lippen,en zegde op nog onversstaanbare wijze, zoodat geeue ander ooren dan de mijne, denzin zijner woorden begrepen Ik wensch u geluk, en mocht gij nooit beproeven hetgeen ik nu gevoel. Hij ging dan bij Edward, drukte hem zeer vriendelijk de hand, bood hem zijne heilwenschen aan, en stelde hem dan aan Alice voor. Zich tot mijnen oom wendende zegde hij Ik kom daar juist in den club eene tijding te vernemen, die u verwonderen zal M., de vertegenwoordiger uws graafschaps is overleden. Goede hemel! Is dat waar? riep mijn oom uit ik zag hem gister nog in de Sint- Jakobsstraat. Zijt gij daar wel zeker van? Stellig zeker en indien Edward het graafschap wil bewerken, zou hij best doen, onmiddeli.jk te vertrekken. Edward gij moet kampen, riep mijn oom met de ernstigheid eens Staatkundigen. Gij hebt lang gewenscht in de Wetgevende Kamer te zetelen; nu hebt gij eeDe merkwaar dige gelegenheid. Het is deze tijd niet, dien ik zou gekozen hebben, zegde Edward glimlachend, en de oogen op mij gevestigd. Gekheid riep Henri met eene, in den schijn, ongeveinsde blijgeestigheid. Het is de beste tijd mogelijk. Gij zult uwe welsprekend heid in de vergaderingen ontvouwen Helena zal uwe redevoeringen in de nieuwsbladen lezen. Gij moet in de liefdetaal ervaren genoeg zijn, dat het u gansch natuurlijk zal voorko men dezelfde taal bij de echtgenoote of doch ter van eiken kiezer te voeren. Met welk wonderlijk uitwerksel zult gij de vaderlands liefde doen gelden, die u van uwe verloofde bruid afrukt, om de lastige plichten van eenen volksverdediger te aanvaarden, of om een hardnekkige vijand van de nieuwe wet der armen te worden. Maar waarlijk er is geen tijd te verliezen, goede vriend De vijand zal morgen optreden, en indien gij hem niet voor komt... Met ongeduld sprong ik recht, en ging mij plaatsen achter den stoel, waarop mijn oom nederzat. Ik bezag Henri met eene stijve en verontwaardigde uitdrukking. Zijne oogen ontmoetten de mijne, en de bloos kleurde zijne wangen. Nochtans volhardde hij, zonder zich te laten bewegen, en drong er op aan, opdat Edward en mijn oom de gelegenheid niet zouden laten ontsnappen, de eerste om eene plaats in den rijksraad, de andere omeenen gedurigen invloed in 't graafschap te beko men, en om nog eene stem aan de regeering te verzekeren. Edward wendde zich tot mij, en vroeg mij half ernstig, eu half schertsend, welk mijn gedacht was. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1912 | | pagina 2