Kostschool voor Meisjes 't Wit Stoopks vaii Jaspes Neefs SPORTNIEUWS VATielrij den Kollen Maatschappij van Buurtspoorwegen Huls E. VAN NBFFEL-SCHEERLINOK Tlx. Stevens, Mobilaire Voorwerpen BERIC FEESTWIJZER Hop seizoen 1912 Weerkundige waarnemingen aCjüUJöTI 1912 kogel te doen uithalen. De man woont te Berthem. Een onderzoek is geopend en het wapen In de woning van den onvoorzichtige schutter langeslagen. is het eenige echte Vieux Syslème. Lede. Nog de aardappeldieven. Op de wijk Overimpe beginnen de laffe schurken reeds voor goed hun hatelijk werk. Behalve hij Cyriel Iloste, zijn ook nog hij Philemon Lievens en Lij verscheidene anderen, talrijke •struiken aardappelen uitgerukt. In de gevolge de stoutmoedigheid der dieven, zal de waakdienst nog verdubbeld worden. Geknipt. De gendarmen van Aalst, hebben hier op den Smisweg den 19-jarigen August Eeck'nout aangehouden,die nog twee maand kostelooze huisvesting te Dender- monde te goed bad. Hij is onmiddelijk naar .rijn logement gezonden. In de Balkanen hebben de afgezanten het druk met de bespreking der oostersche vraagstukken. En wat zal er uit voortkomen? Onkcst en oorlog, tranen en bloed Midde lerwijl heeft de uitvinder van de THEO- BROMA het middel geschapen om aan alk krachteloozen, uitgeputte, rnoedelooze lieden de gezondheid, de kracht en het leven terug te schenken Dit is schooner werk niet waar lezer Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent. Te Aalst, hij al de heeren apothekers, Voorde. Brand. Woensdag avond, om 9 ure, is er brand uitgebroken, aan het huis van M. J. Meyns, op 't gehucht Voorde, en slaande langs den steenweg van Gee- raardsbergen. Het vuur nam eene snelle uit breiding en op korten tijd lag bet huls ten gronde afgebrand. Er zijn verscheidene kie kens, alsook de oogst en liet hooi is de prooi der vlammen geworden. Er bestaat geene verzekering, men kent de oorzaak van den brand niet, de gendarmerie van Santbergen zal ter plaats een onderzoek komen doen. St-Nikolaas. Rijtuig on geluk. Dins dag avond rond 8 ure. reed Victor Van d Veeeken, wonende Smisstraat, met paard en kar door de Driegaaienstraat, toen eensklaps het paard op hol ging. De geleider werd van zijne kar op de straat- steenen geslingerd. In zijnen val brak Van der Veecken zich dm rechterarm en het rech- been. Dokter Behiels heeft hem verzorgd. Antwerpen. Werkongeluk. De dok werker H. Daelmans. die aan hangaar n. 15, aan den Kattendijkdok, planken loste, is zoo ongelukkig gevallen, dat hij erg gekwetst werd aan den buik en naar het verbandhui: der. Kipdorpvesl moest overgebrachtworden. Voerman verpletterd. De voorman Frans De Ley; wonende Lemburgstraat, viel gisteren in de Riemstraat, onder de wielen van zijn voertuig. De man werd beide beeneii verpletterd. Hij is ui bedenkelijke/lijken toe stand naar het gasthuis overgebracht. Merxam. Onrustwekkende verdwij ning. Een lojarig meisje, wonende te Merxem, is sinds verscheidene dagen in de ouderlijke woning niet meer gezien gewor den. Men vermoedt dat het kind het slacht offer geworden is van een handelaar in blanke slavinnen. Dieven geknipt. Twee dokwerkers, die verdacht werden aan boord van den stoomer Wismar, eene kist muziekinstru menten opengebroken te hebben, zijn door de policie aangehouden. Huiszoekingen werden gedaan en men vond zes gestolen klarinetten. Nog vier andere klarinetten worden vermist. Dievegge op de vlucht. De policie zoekt thans eene vrouw uit de Pie ter Pot straat op, die verdacht wordt ten nadeele van een zeeman eene som van 140 fr. gerob berd te hebben. Haar signalement is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Nog diefstallen. Ongekende dieven zijn in de herberg gedrongen van M. Van den Hemel, Wijngaardenstraat, en hebben er 14 fl-sschen champagne en eenige tinnen maten gestolen. Ten nadeele van M. Dartois, Van der Lin denstraat, werd een geldbeugel gestolen inheudende 25 frank en ten nadeele van M Van Dyck, in een hotel der Groenplaats ver blijvende,eene brieventesch inhoudende eene som van 30 dollars en een kredietbrief van 500 pond. Een Duitscher, M. Mertz,van Strassbourg, eenigen lijd te Antwerpen verblijvende,werd er ontlast van een verrekijker ter waarde fan 300 frank. Mechelen. Doodelijk ongeluk. De landbouwer Jan De Smet, 20 jaar oud. wonende op de wijk Stuyvenberg, kwam gisleren avond met een wagen mest naar huis gereden. Nabij de Zennebrug begon liet paard te steigeren. De Smet sprong van den wagen, om het dier te bedwingen, doch gleed uit en viel onder de wielen. I)e ongelukkige werd de borst verpletterd en moest in hopeloozen toestand naar hot gasthuis van Mechelen overgebracht wor den. Schelle. Poging tot inbraak in de pastorij. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, hebben onbekend gebleven Kwaaddoeners, bij middel van valsclie sleu tels gepoogd binnen te breken in de pastorij alhier. Door het gerucht dat de nachtridders veroorzaakten, werd do Eerw. Heer Pastoor uit zijnen slaap gewekt. Opstaande opende hij een venster, lostte een paar revolver schoten in de lucht, waarop de schelmen op de vlucht gingen, zonder iels te kunnen me denamen. Luik. Kind levend verbrand. Een vreeselijk ongeluk is Dinsdag avond gebeurd DE VOLKSSTEM bij de echtgenooten Toussaint-Dumont. De man, verkensslachter van beroep, was aan liet werk, en de moeder eene boodschap gaan verrichten. Hun driejarig zoontje lag in zijn bedje, alsook hun vijfjarig dochtertje, dat stom en doof is. De kinderen speelden met stekjes en slaken het bed in brand. Toen men de deur inbeukte, vond men het ver koold lijk van het zoontje. Hevige brand. Dinsdag nacht heeft een geweldige brand de voddenmagazijnen -in asch gelegd der heeren Close, Orbanslraat, te Luik. De pompiers snelden ter plaats, zoo gauw het noodsein gegeven werd. Met een twintigtal lansen bestreed men te allen kante het vernielend element. Zeker oogenblik vreesde men dat de aanpalende huizen ook gingen aangetast worden. Vrij aanzienlijk is de stoffelijke schade. Bergen.— Valschmunsters aangekouden. Woensdag morgend werden te Bergen, drie valschmunsters aangehouden, die te Ghlin valsch geld hadden uitgegeven. Het zijn Karei Warmon, wonende te Bouf- fioulx Frans Leman, van Chatelet, en de genaamde Sheeren, van Ghlin. Zij werden in het bezit gevonden van 64 valsche geldstukkou van 1 fr., alsook van eene beurs met 30 fr. valsch nikkeïgeld. De kerels zijn in het gevang van Bergen opgesloten. SsTt st C5L m. i ix s Groentondicvan. Woensdag avond, heeft den policieagent Lenain, in den hof der Godshuizen, twee jonge gasten betrapt, toen zij er bezig waren gronteen te stelen. De twee dioven werden naar het policie- bureel gebracht en zullen vervolgd worden, worden. In 't water. Donderdag morgend, is het 5jarig zoontje van Edgard Franck, wonende Eilandstraat, aan de Nieuwe Vischmarkt, in den Dender gevallen. Het knaapje was op het punt te verdrinken, toen de genaamde Camiel Pyck, van Erembodegem, geheel ge kleed in 't water sprong en zoo gelukkig was hem te redden. Kampioenschap van Vlaanderen voor beroepsrenners van den Belgischen Wielrijdersbond op baan, lOOkilom. Het Sportkomiteit van den Belgischen Wielrijdersbond, in zitting van den 13 Oogst laatst vergaderde, Leeft besloten dat dit kampioenschap te Coolskamp zal plaats heb ben op Donderdag 12 September. Er zullen 500 fr. prijzen verdeelt worden als volgt 175, 100, 60, 40, 30, 20, 10 ep 65 frank pïemiën. Inschrijvingen te zenden aan Georges De De Vriese, te Coolskamp. Belgische Wjelrijder.sbon,d. Afd. Oo.st-Vl. "LokaalTaverne Royale Kammenstr, 10, Gent. hiterclub. Kam pioenschap Schaal Martougin. De groepkoers voor de Schaal Martougin, zal op Zondag 25 Augustus, aanstaande ten 8 uren 's morgens geloopen worden, jaarlijks op den weg Gent-Dendermonde-Aalst-Gent. Vertrek en aankomst, Arsenaal, Gent- brugge. Kontrool door het bestuur van en aan den Velodroom van Aalst. Prijzen 1. De hoede der Schaal Martou gin voor een jaar, en 4 vergulde medaliën. Zijn er 5 of meer mededingers, zoo wordt er een prijs toegekend. De club, winner van den koers, wordt ver zocht in het kampioenschap van België de Afdeeling van Oost-Vlaanderen te vertegen woordigen, op Zondag 1 September. De deelnemende clubs zullen met hunne, inschrijving de lijst der renners zenden. De winner van het kampioenschap zal in het bezit gesteld worden van de Schaal op de algemeene vergadering hij zal er cea jaar de hoede van hebben. Stad Aalst-Schaerbeek Prijskamp door stekken naar 50 fr., in drij prijzen 1® 50 fr., 2e 15 fr., 3e 10 fr., op Zondag 25 Augustus, bij Th. D'Hondt, te Aalsl-Schaarbeok, (Beekveld). MES2E3E ELINSEN. LEUVEN. SOCIALE WEEK. Daar er reeds bij de 600 inschrijvers zijn, is er geen middel meer eene plaats te verze keren aan deze die nog met hunne toetreding zouden wachten. De plechtige openingsmis der Sociale Week zal gezongen worden om 9 1/2 ur slipt in de collegiale kerk van St-Pieter te Leuven. De deelnemers die slechts rond dit uur aankomen zullen al den tijd hebben, na de mis, om zich naar hunne logementen te begeven. HET IIP KONGRES VAN DE BEDIENDEN DER OPENBARE BESTUREN. Nog enkel een maand en half scheidt ons van hel kongres dat op den laatslen Zondag van September te Brussel plaats heeft. Het wordt dus nohdig de achterblijvers op te trommelen en de slapenden te wekken. Alles kondigt aan dat ons kongres in dege lijkheid en uitgebreidheid de twee vorigen zal overtreffen langzaam wordt het een kracht die allen, die een openbare bediening bekleeden en voorstaanders zijn van het uitsluitend gebruik onzer taal in onze Vlaam- sclie gewesten, saam te trekken. De twee' vorige kongressen waren slechts voorstaais- bedienden alleen doch het II® kongres nam een besluit aan, dat de kongressen in 't ver volg zouden open staan voor alle bedienden (ambtenaren, beambten) der openbare bestu ren (staat, provincie, gemeente) vermits overal grieven zijn, overal het onkruid der verfransching woekert en bovendien de be dienden malkaar kunnen helpen en onder richten. Onze beweging is steeds in wording, doch groeit snel aan. Nevens de beweging voor de vervlaarnsching der Gentsche hoógeschool is zij de belangrijkste die ooit tot stand kwam sedert onze onafhankelijkheid. Zij heeft tot doel de Vlamingen eindelijk gelijk le stellen met de Walen gelijke rechten voor de ingangswedstrijden, gelijke rechten in de bestuurlijke loopbaan, de middenbureelèh eindelijk voor de Vlamingen open te stellen. Thans waait de wind in onze zeilen, een krachtdadige poging en eindelijk hebben wij de overwinning. Maar daarvoor moet ieder een meewerken, de overtuigsten moeten de andere meeslepen, propagandisten zijn voor alle streven noodzakelijk. Vooral, dat nie mand bang weze, geen enkele minister is onwetend van ons bestaan, wij bewegen ons op wet tel ij ken grond en ziin geen revolution- nairen. Reeds herhaaldelijk zijn wij met ministers in betrekking geweest, bii voor beeld om zekere dokumenten te bekomen en thans heeft de heer minister van kunsten en wetenschappen het Paleis der Akademiën ter onzer beschikking gesteld om er ons kongres te houden. Neen, wij gaan langs geleidelijken weg, wij willen een wet die onze rechten waar borgt, wij hebben een kommissie aangesteld niemand hoeft dus nog bang te wezen. En waarom ook Eischen wij iets dat tegen de billijkheid indruücht De prijs voor het lidmaatschap is vastge steld op een frank. Daarvoor krijgen de leden de handelingen van het kongres, een boekje van ongeveer 100 bladzijden. Verder nemen zij deel, met hun familie, aan de puike feesten die 's avonds zullen gegeven worden en aan de uitstapjes 's Maandags. Tevens wordt een tentoonstelling ingericht van werken voortgebracht door de deelne mers aan het kongres op kunst en weten schappelijk gebied (boeken, schilderijen, enz.). De tentoonstelling zal plaatshebben in 't Paleis der Akademien. Men wende zich hiervoor tot de« lieer Verscheuren, Gaucho- retstraat, 40, Brussel. Om in te schrijven op het kongres wende men zich tol de heer Karei Reinhard, ge meen tebediende, Ourthestraat, 27, Brussel. Wenscht men slaping te bekomen, men richte zich eveneens tot hem, ook voor hel noenmaal. Men vraagt propagandisten. AYGEM Tentoonstellihg van fruit, groensel, land- boiiSvvruchten en werktuigen, op Zondag 8, 9, en 10 September. Voordracht en inlichtingen op Zondag 25 Oogst, na de hoogmis bij M. De Rvcke, door M. Paul Daens,. hpf- en landbouwkundige, gediplomeerde werktuigkundige te Erembo- bodegem. Iedereen mag fruit medebrengen ten einde er de naam en waarde als handels- of tafel- vrucht van te kennen. Wij verwachter, ook bijzonder al de vertegenwoordigers der hui zen van landbouwmachienen. LEDE- Jaarlijksche mosselkermis in de Kasseide- straat en Erpsche steenweg, op Zondag 25 Augustus. J)e gekende zangmaatschappij De Eondracht, van .Wanzele zal hare meeewer- king verleenen aan het feest. Allerhande volksspolen. Maandag 26 Oogst, voortzetting der ker Leening van 1885 Bij de 79e trekking, welke den 20 Augus tus plaats had, zijn de bijzonderste prijzen gewonnen door de volgende nummers Num. 39906 Fr. 25000 N. 27475 Fr. 250 51613 1000 249905 250 51081 - 500 Nummers aflosbaar met 130 fr. 4557 39621 58826 99064 181433 15066 57508 59000 110806 189802 33067 58522 81487 124351 190875 35292 58608 90721 155326 207909 BOTER Aanbesteding van 5000 kilo Boter voor de Pupillenschool van het Leger, op Donderdag 12den September 1912, om 10 uren. Voor inlichtingen zich te bevragen aan den Luitenant-betaalmeester Guequier, Pupil lenschool, Aalst. FRUITCONFITUUR Aarbesteding van 8,000 kilo Fruitconfi- tuur, voor de Pupillenschool van het Leger op Donderdag 12,lea September 1912, om 10 uren. Voor inlichtingen zich te bevragen aan den Luitenant-betaalmeester Gueqüier, Pupil lenschool, Aalst. AARDAPPELEN Aanbesteding van 72.000 kilo Aardap pelenvoor de Pupillenschool van het Leger, op Donderdag 12d0D September 1912, om 10 uren. Voor inlichtingen zich te bevragen aan den Luitenant-betaalmeester Guequiicr, Pupil lenschool, Aalst. 987 Kape/lestraat, 1 3, AALSTin ons hulpiiuis Heek der St-Viaceniiusstraat en fóoorselbaan Verkrijgbaar Biscuiten aan 0,15 het pak Beste broodsuiker aan 0,72 de kilo Sardie nen 0,25 't doosje Sterrezeep 0,14 't stuk 946 WISSELAGENT. 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFFICiEELE KWOTEERING BEURS VAN BRUSSEL 21 AUGUSTI Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1® r. 3 Belgische leening 2C r. 3 Beigische leening 3e r. 3 Belgische leening Kongo uitkeerbaar Kongo (Loten) Annuïteiten Gemeentekrediet Gemeentekrediet 1S68 Buurtspoorw. Jan.-Juli Buurtsp. obl. Mei-Nov. Buurtspoorw. (loten) 2, Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 Elsene 1908 Laken 1902 Luik 1860 Luik 1897 Luik 1905 Mechelen 1885 Mechelen 1897 Oostende i852 Oostende 189S Sint-Gillis 1904 t-Joos-ten-N'oode 18S1 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (500 fr.) pa 1909 Doornik (50 fr.) Ver vier s 1873 Verviers 1893 81.— 81.25 94.— 76.50 82.50 80.50 100.50 78.50 97.. 84.— 72.50 85.50 72.50 69.50 69^50 79.95 67/75 82.45 67.75 52.- 101.50 82.5p 81.10 78.150 97!25 12.15 10.— 69.75 80.— 68!— 66 Bergemeerschenslraat, vraagt goeds breidsters, siiksters, on meisjes van 12 tot 15 jaar voor klein werk. Verzekerd werk gansch 't jaar en MO HOOG LOOIV. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwalm, Beestialen, Hout, Mest, Hooi. Strooi en Veldvruchten binnen de Gemeente HELDERGEM. De Notaris DEYUTST te Borsbeke, .zal ten verzooke van Jufvrouw Marja Thf.rksja. Cob ra ut, ten hare hove,te Helderdere, op Woensdag 28 Augüsti 1912, om 8 ure voormiddag, open haar verkoopen. Alle de mobilaire voorWrpën bestaande name- lijk in Stoof met toebehoorlen,. 4 TaTjs, .2tf Stoelen.' seh'oöne" Coulissenu'el, Comodekassen met koperen belegsels, Quitiquets,/ Moor, 'Kof tij pot, aard- koper- tin- en gleierwerk, Horlogie Schouwversiersels, Kandelaars, Poltenen Pan nen, Verzijp, Liters, Pintenen Glazen en al den anderen huishoudelijken voorraad. Landbouwersalem bestaande in: Wagen, 2 Treemkarren, nieuwe Drijwielkar, al het Ijzer werk voor drijwielkar, 2 Aalstukken, 2 Ploegen Eegdens, Schoeper, Rolblok, Sleden, Omschei- ers en Zwingen .^Wanmolen, Raapmolen.Snijma- chieu met wiel, nieuwen Douche, Knap, Reep, Dorscitkleed, drij Reepen, Manden, Vlegels, Gaffels, Rieken, Bakmouilde, Melkerijkar, Mel- kerijkannen, Balance, Bascule,35 zakken en alle de Paardonharnassuren met toebehoorten. De Beestialen bestaande in Een goed Merrie- paard, een Ruinpaard 8 jaar oud, 4 schoone Melkkoeien, waaronder eene geprimeerde (7i punten) eene bckalfde zeven maanden, 2 vette Stiers, 3 jonge Stiers, 2 geprimeerde Beeren, 1 geprimeerde Zog 7 weken dracht,2 jonge Zogen 2 Melkgeiten, 1 jonge Geit, 150 Hoenders en 2 Hanen. Eene mijt Mutsaard, Brandhouten Princes- staken, 75 koopen goed Mest, den Aal, 10,000 kil. Hooi en 5000 kilos Strooi-, 60 aren zeer schoon staande Aardappels (Industrie) en 45 aren Bette- raven wassende nabij de hofstede, verdeeld in koopen en 2 aren Bessemdooier. Deverkooping geschiedt op tijd van betalin mits borgstelling doch de koopen onder de 5 fr. moeten komptant betaald worden. Alle Donderdagen en Vrijdagen .vezondere froote keus van vele soorten verschen EEVISGH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijlc aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. WflW STYVEWS5AEL Eenig Huis der stad sedert 25 jaren in de Oostendsche Vissclierijen gevestigd. Visscherij LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST. Leveraar der bijzonderste huizen der stad TELEFOON Nr 44. 879 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snijkunst en Koophandel, aangenomen door den Staat. Vraagt prospectus Kloosterstraat, GEERAARDSBERGEN. 970. voor de Stad en hst Arrondissement Aalst, AALST 22 September. Opvoering van Brugsche Metten of Breydel en de Co- ninck vaderlandseli drama in vijf bedrijven, door M, Jules Delbeke, in de feesl/aal van St-Jozefscollege, door de Katholieke Vlaamsche Stu- deutengilde. 29 September. Opvoering door de Ivon. Red, DeCatbarinisten» van «Godelieve van Gistel gedramatiseerde legen de uit de NI® eeuw, in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving* blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg liet prachtig tooneelstuk van Willi. Meyer-Fos ter, (5 bed.) door de koninklijke Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvei-ïoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappii der Chrislene Vak- vereenigingeu Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering var» De Kèrkvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendouchblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN 8 en 15 September, prachtige kermis-ver- tooningeii, door de Lynische Too- neelgilde {De Volksvriendentel kens om 4 1/2 ure'Stipt. Het Cirkus Leven naar het fransch (Les SaUimbanques), wereldberoemd zangspel. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen MARKTPRIJZEN Aalst. 22 oogst.—Hopmarkt prijzen onver anderd, beschikbaar fr..175. Ni.egw gewas, fr,,9£.50 Lokeren 21 oogstBoter 2,90 a 3,03. eieren 2.36; a. 2,54, aardappelen 5,typ a 6,00, raapkoek 15,OQi lijnkoek l2^0U, rogge BtLUSSEL, 21 oogst Graanmarkt. Inland- sche tarwe 20 1/2 a. 0.0 Anierikuaiis -Fe Win tertarwe 000/Örobde Kurrsfcftëe21 !3:4 fnland- sche'Rogge 17 1/4 a Gerst Don au en Odessa 17 3 4 a 18 iniandschc- Gerst. 00 a 00 0/0 Haver van Óoorlande 21 1/2 a 23 Gerst der Pol ders 22.00 00 0/0: iniandsclie Haver 24 1/4 a Amerikaansche Maïs 00 0/0 a id. van Odessa 14 1/2 Graan van den Donau 19 3/4 a 00 id. Rio dela Plata 181/2 a 21 Handolsbloetn 25 1/4 Bakkersbloem 26- 1/4 Zemelen 13 1/2 a 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 73 in provincie 71 Lijnolie te Brussel 77 in provin cie 75 inlandsch Koolzaad 34 0/0 Botor 2,90 a 3,36. Gent, Veemarkt Woensda?, te koop gestelde beesten 487: Vette koeien 67; melkkoeien 00; groote ossen 0; jonge ossen 157 vaarzen 165; stieren 98 varkens S2S; kalveren magere beesten schapen Wettenen, 22 oogstBoter 2,75 eieren 2,13 ii 2,27 viggens45 a 60 kiekens stuk3,00 aard appelen roode 6 a7; id. witte 6,50 a konijnen 1,70 jonge duiven 1,30. BERICHT- Aan de Hopplaniers en Cokeverbruikers De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 905 ffiEN VRAAGT ter fabriek Bosteels-Desmelh, 50 fijfl en grove ho^eSsters voor beonen, planken en groot werk. 982 Te koop. Bij Van Droogenbroeck, brouwers Erpe, bijzonder schoonen en goe den jachthond, (reu), oud 3 jaren. 986. van M. Cainiel Prnet, opticion-spocialisto Aalst, lange Zoutstraat, 6 22 augusti, 15 uro: Barometer 763"4 Wind: noord-west Thermemoter 1643 Vooruitz.veranderlijk

De Volksstem | 1912 | | pagina 3