Helgim Middlston Sa stonttaoailiga liaMieterlj NIEUWSBERICHTEN. Geheimzinnige zaak te BiLSEH- IV ederland. Groote kerkbrand te Beverwijk. Giste ren inorgend omstreeks half zes is, tenge volge van het inslaan van den bliksem, brand uitgebroken in den toren van de Groote Kerk to Beverwijk. Het vuur ontstond aan de spits en breidde zich snel naar omlaag uit. wat den brand een zoo ernstig aanzien gaf, dat de Amslerdamsche brandweerter hulp geroepen werd, omdat men met eigen middelen niets tegen het op ean groote hoogte woedende vuur kon uitrichten. Om 7 uur stortte de spits in en kwam in het inwendige van de kerk terecht. Bij het afzenden van dit bericht was hêt gevaar voor de kerk bezworen van de inge roepen hulp behoefde geen gebruik meer gemaakt te worden. De kerk heeft veel geleden van het blusch- water vooral het orgel is beschadigd. De 62 meter hooge toren was het eigen dom van de gemeente Beverwijk en was gebouwd in oud-golhisclien stijl. De kerk behoorde tot de Ned. Herv. gemeente. De toren was verzekerd voor 35.000 gulden. Een Marokkaan wordt Hollander. De Marokkaan Menahem S. Bendelac, 40 jaar oud, gehuisvest te Tetoean, vroeg de Hol- landsche naturalisatie aan. De Hollandsche gouverneur willigde de vraag in en thans wordt overgegaan tot de noodige formalitei ten om aan den Marokkaan voldoening te schenken. Nieuw duikertoestel dooreen vis6cher uit gevonden. Men meldt uit Parijs, dat daar een visseher een klein duiktöestel heeft uit gevonden, waarm-de men zonder duiker- kleeding onder water onderzoekingen kan doen. Het toestel bestaat uit een masker met hoed van caoutchouc, welke men over het hoofd heentrekt. De duiker neemt zelf een luchtpomp mee. De uitvinder heeft in de Senne eenige geslaagde proefnemingen ge daan. Gargons in staking. Sinds een paar dagen heerschte er gisting onder de kellners van het Palace-hotel, wat gisteren op een gedeeltelijke staking is uitgeloopen. Oorzaak is dat een kellner onverdiend werd ontslagen. In een drukbezochte vergadering van ho telbedienden werd eenstemmig besloten, dal. wanneer gemeld ontslag niet werd ingetrok ken, het gezamenlijke personeel der vier grootste hotels van Scheveningen den arbeid zou staken. Duitscliland.. Een geschil van 9,600.000 fr. De registratie van Mulhouse (Opper Elzas) heeft tegen de vroegere eigenaars van de potasch- mijn Amélie te Wittëlsheim, een preces ingespannen, dat niet alleen groot rechterlijk belang oplevert, maar ook een* groote som gelds betreft. Verleden jaar ging de mijn Amélie over aan eene Duitsche maatschappij, voor den prijs van 37 millioen franks. De iiscus kwam er tusschen krachtens de wet ep den aangroei van kapitalen. Hij schat op 5 millioen de sommen, uitgegeven voor on derzoek en in waarde brengen van de exploi tatie, en vond aldus dat de zuivere winst van 32 millioen, opgebracht door den verkoop, moest getroffen worden met eene heffing van 30 0/0, voorzien door de wet, 't zij eene som van 9,600,000 fr., te storten in de schatkist. De verkoopers nu weigerden beslist die belasting te betalen, doende gelden dat de fiscale wet enkel gronden bedoelt, terwijl de oude maatschappij enkel vertegenwoor digende waarden heeft verkocht. Het zal belangwekkend zijn de uitspraak in deze te kennen. De aanslag in den trein. De krankzin nige losse werkman Gustav Harnau, dien men voor den aanrander van drie vrouwen in 63® vervolg. Zonder mij te laten antwoorden, sprak mijn oom Ik smeek u, Helena, die zaak, die voor Edward en voor mij waarlijk yan 't grootste belang is, doorgeene kinderachtige onnoozel- heid te dwarsboomen.Sedert verschillige jaren heb ik dit ontwerp gekoesterd, en indien wij het nu niet ten uitvoer brengen, moeten wij het voor altijd opgeven. Ik had inderdaad niets daartegen In te brengen,tenzü dat Henri bet zelf aangestoken 'had, en dat hg het zoo vurig begeerde te zien u tvoeien hierom, wanneer Edward met meer ernstigheid dan de eerste maal mijn gedacht vroeg.gebruikte ik geweld op mijzelve en antwoordde ik hem dat hij niets beter kon verrichten. Gij moet morgen naar Elmsley vertrek ken, en daar uw kwartier nemen, zegde mijn oom. Ik twijfel geenszins over den goeden uitval, maar er mag van onzen kant niets ver zuimd worden om hem te verzekeren. Een dienstbode kwam in dat ©ogenblik M. Middleton aanmelden dat M. X.., on sir Z.., met hun rijtuig aan de deur, hem over zaken begeerden te spreken. De eerste was een raadsheer de andere een der meest invloedhebbende eigenaars van onze streek. Die komen voor deze zaak, hernam mijn oom en zij komen juist van pas. Breng ze in mijne kamer beneden. Edward, zog dat men Lawson ga halen hij kent persoonlijk eiken kiezer uwer eigendommen, zoo wel als de mijne het ware beter dat hij morgen met u den trein tusschen Nauen en Berlijn" hield, hoeft zich bij de policie te Belijn aangemeld, Men gelooft achleraf niet, dat hij den aan slag gepleegd heeft. Mijnongeluk. In de mijn Neumüel te Oberhausen zijn gisteren bij een ontploffing drie kolendolvers omgekomen en twee ge wond. De vleeschduurte. De agrarische Deut sche Tageszeitung wil niets weten van de voorstelling van het vleeschnouworsgilde te Berlijn, dat de duurte van het vleesch aan gebrek aan slachtvee te wijten zou wezen. Zij verwijst naar het marktbericht van Zater dag, dat tegelijk met bet stuk van de Berlijn- sclie beenhouwers in de bladen stond. Daar uit blijkt, dat er dien dag 3617 runderen, 1103 kalveren, ruim 14,000 schapen en bijna 13,000 varkens ter markt zijn aange voerd. De handel in runderen was flauw, in kalveren kalm. Iloe kan men, vraagt liet blad, deze feilen met den noodkreet van de Berlijnsche slachters in overeenstemming brengen De Nobelprijs voor de letterkunde. De frankfurter Zeiling meldt dat de Nobelprijs voor de Letterkunde zeer waarschijnlijk zal toegekend worden aan Gerhart Haupfmann, schrijver van De Wevers Frankrij It Het slechte poeier. Na elke ramp, die bij de Fransche marine door ondeugdelijk poeier is veroorzaakt, zoo schrijft de Parij- sche Matin heeft men van hooger hand trachten te bewijzen, dat de oorzaak boos opzet of nalatigheid was. Thans schijnt het toch, dat deze uitlegging onhoudbaar is, want sedert 1 Januari is het bij het leger niet minder dan 64 maal voorgekomen, dat het poeier van zelf ontplofte, en wel in de patroontasschen van de manschadpen. Een van de laatste ongevallen van dien aard had plaats bij een regiment dragonders en het bestuur van de staatspoeierfabrieken was genoodzaakt te erkennen, dat alle aan dit regiment geleverde patronen minderwaar dig waren. Een deskundig medewerker van de Parij- sche Matin schrijft de ondeugdelijkheid van het Fransche poeier toe aan het gebruik van slechte en vuile grondstoffen, in het bijzonder in de katoen en het salpeterzuur. De staking. Naar uit Marseille gemeld wordt hebben de ingeschrevenen bij de marine het voorstel van de Compagnie des Messageries Maritimes tot een scheidsrech terlijke oplossing van het geschil aangeno men. Zij zullen onder zeker voorbehoud aan boord gaan vóór dat de uitspraak geval len is. Hoe een meisje haar moeder doodde. Bij den terugkeer van de jacht had Tiaret Cesari zijn geladen geweer op zijn bed ge legd. Zijn Öjarig dochterken hanteerde liet geweer en een schot ging af. Mevr. Gesari, die zich in de kamer bevond werd door de fading in den buik getroffen en bezweek kort nadien. Moord en zelfmoorë. Een herbergier van La Villnneuve, sloeg zijne vrouw dood met een zwaren hamer. Na zijne misdaad, verhing de moordenaar zich. Sinds fang heerschte er oneenigbeid tusschen beide echgeiiooton. Gevecht op een pantserschip. Om eene nietige reden kregen twee matrozen twist op het pantserschip La Républicjue gemeerd te Toulon. Ten toppunt van woede, wapende een hunner zich met een hamer on sloeg er zijn tegenstrever mede op het hoofd. Deze viel stervend neer. De moordenaar werd aangehouden. Elnselancl Een leeuwenjacht te Londen. Ondanks de hinderpalen gesteld door de policie zal M. Bostoek er toch in gelukken eene leeuwen jacht in te richten te Shepherd's Bush. Een half dozijn leeuwen zal in het atadium wor- naar Elmsley vertrok en wees dan zoo goed ons in de boekenzaal te komen vinden. Edward begaf zich bg Henri, zegde hem iets in stilte, waarop zij beiden de kamer ver lieten. Mevr. Middleton, Alice en ik werden dus alleen gelaten. Nu kou ik Alice op mijn gemak beschouwen, en mij van haren staat overtuigen. Haar aangezicht, hoewel zoo schoon als vroeger, was bleeker en magerder dan naar gewoonte. Mevr. Middleton maakte dezelfde bemerking, en Alice verklaarde haar dat zij hoopte na vier of vijf maanden te be vallen. De zachte stem en de vriendelijke glimlach met welken zg dit zegde, schenen wonderlijk te strijden met de onstuimige bijeenkomst in dowelke die zaak aan Henri veropenbaard was geweest. Mevr. Middleton scheen verheugd, die tij ding te vernemen zij stelde Alice verschillige vragen voor, en gaf haar goeden raad voor hare gezondheid. Mijne oogen waren op lien beiden gevestigd, en eene wereld van gedach ten ontstond in mijnen geest, terwijl zij op stillen toon hun gesrelc voort zetten. Wij waren daar gerust te zamen gezeten, met den glimlach op de lippen,met den schijn des vredes, der overeenkomst en des geluks rondom ons. Indien iemand ons ongemerkt had kunnen beschouwen, zou hij zich ooit ingebeeld hebben, dat die vrede en dit geluk op zulken slappen grond steunden? Alice's hand was in de mijne gesloten zij had ze mij juist toegereikt, wan neer ik nevens haar op de sofa was komen zitten. Mevr. Mid dleton die de zwaarmoedigheid des morgetfds verjaagd had, sprak nu zeer vermakelijk over mijn huwelijk eii over de zorgen die het haar oplegde. Zg handelde ook over hare aan staande reis, en de vreugde die zij bij hare terugkomst in de Lente zou genoten hebben. DE "VOLKSSTEM den losgelaten. De jagers moeten ze levend vangen met lasso's en netten. Ér zullen puiten zijn waarin zij mogen gelokt worden. Enkel als er gevaar, is en op het laatsle oogenblik zullen wapens mogen worden ge bruikt. Spanj Een vuurvverkmakerij ontploft. Eene vuurwerkmakerij ontplofte te Pontevredas nabij Drente. Eene arbeidster verliet hare woning om naar de vuurwerkmakerij stuk ken te dragen die zij Ibuis had afgemaakt. De vrouw had die voorwerpen gelegd in eene mand die zij aan do fabriek wilde afgeven, toen een hond op haarjkwam toegeloopon, in het mandje beet en er mede het gebouw inliep. De stukken ontvlamden en daar op die plaats eene groote hoeveelheid poeier lag, had eene schrikkelijke ontploffing plaats. Heel de fabriek werd in asch gelegd. Twee personen werden zwaar gekwetst. De staking. Volgens de laatste berich ten is de toestand onklaar, want men is het niet eens, vooral bij de metsers, over het aanvaarden van de formuul van overeen komst, gisteren door afgevaardigden van patroons en werklieden aangenomen. Volgens de Heraldöis is te Saragossa toch besloten het werk te hernemen, terwijl te Malaga de toestand verslecht is. Azië In Tibet. Berichten uit Lhassa melden, dat tusschen den Dalai Lama en de Chinee- zen een overeenkomst staat gesloten te wor den. Diensvolgens zullen maar 200 man Chineesche troepen in Lhassa blijven, de overigen leggen de wapens neer en keeren naar China terug. Aan de Tibetanen, die de Ghineezen geholpen hebben, wordt hun straf kwijt gescholden. Volgens geloofwaardige berichten uit Gyantsee zou de vrede geteekend zijn te Lhassa. Al de Chineesche troepen, uitgeno men het geleide van den gezant zullen Tibet moeten verlaten over Jr.dië, te Lhassa wa pens en munitie achterlatend. De Chineesche kooplieden zullen blijden. Denemarken De Groenlandreizigers. En.jar Mikkel- sen en de machinist Ivarsen zijn bij den Doen- schen koning op bijzonder gehoor geweest en hebben beiden van hem den gouden pen ning van verdienste ontvangen. Mikkelsen beeft een operatie aan de keel ondergaan. Men weet, dat een slecht sluitend kleedingsluk een diep invretende ontsteking aan den bals bad veroorzaakt. Als hij geheel hersteld is,gaat hij binnen- en buitenlands lezingqn houden. C^na.. Kort recht. De correspondent van de Times te Hanknu meldt, -dat men de terecht stelling van generaal Tsjeng Tsjin Woe, daar met onverschilligheid»- opneemt. Men vindt daar. dat de man zijn lot had verdiend en men denkt dat de opwinding te Peking zal ophou den, zoodra bekend fs géworden, wat men van hem wist. Voorts maakt men uit het voorval de goede gezindheid op die tusschen Joeansjikai en generaal Li Joean Hoeng heerscht, die den president tot do terecht stelling heeft aangespoord. Joeansjikai hepft het verzoek van de Na tionale Vergadering, dat de eerste minister van oorlog haar de terechtstelling van do generaals uit Hankau zou ophelderen, afge wezen. De president heeft de leden van de Natio nale vergadering uit Hoepei uitgenoodigd hem te bezoeken. Hij ontving hen vriende lijk en verklaarde hun de bonding van de regeering. Do bezoekers waren bereid de Nationale Vergadering over te halen er niet toe over te gaan de regeering in staat van beschuldiging te stellen. Als er geen reactie intreedt, is de crisis voorbij. Indien een onzichtbare getuige van het vreedzaam tooneel van' dit huiselijk geluk, de geheimen, onder dit stelle uitwendige verbor gen, door eenen hemelschen leidsman hadden kunnen getoond worden,hoe zou hij gesidderd hebben, indien deze engel hem gezegd had aanschouw deze drie vfóuwen Zie, dat jong, lief schepsel, in welks heldere oogen een af grond van heilige gedachten en stille vrede rust, vrede, die deze wereld noch geven noch nemen kan en gelukkig voor haar want schoon als zg is, met de onwaardeerbare schatten haars harten, is zij aan eenen man overgeleverd,die deze schatten als slijk ver achten wiens bedorven smaak meer schoonheid in een driftig wezen, dvln in den zachten blik der zuiverheid en der liefde bemerkt. Zij bevind zicli alleen met haar vast geloof en hare volkomene onschuld doch een nieuwe band heeft zich rond haar hart gevormd en ofschoon haar stap vasten hare ziel sterk zijn, toch hoeven zij vaster en sterker te worden, uit oorzaak van 't kind dat zij in haren schoot draagt. Nu is zij aan de aarde geketend, nu kan zij niet meer zeggen met den H. Paulus Sterven is winnen. Een dienstbode kwam boven om Alice te boodschappen dat haar echtgenoot haar in het rijtuig afwachtte. Eenige oogenblikken nadat zij vertrokken was, kondige Edward ons aan dat alles geschikt was om 't graafschap voor te staan, en dat'hij 's anderendaags morgends om zes ure naar Elmsley zou vertrekken Lovell zal mij vergezellen, voegde hg erbij, hg is onlangs niet wel geweest, en hij denkt dat de verandering van lucht hem goed zal doen. En zich naar Mevr.Middleton wondende vervolgde hij Henri belooft mij in de bewerking te helpen, en daar noch *gij noch Helena met TE ELSEfóE* HET ONDERZOEK. Woensdag avond en 's nachts werden de statiën van Brussel en omtrek nauwkeurig lewaakt, doch vruchteloos. Ook de opzee- ungen, Donderdag inorgend in de logement- huizen gedaan, bleven zonder uitslag. Er was geen spoor van de stoutmoedige bandie ten te ontdekken, zoodat men denkt, dat zij onmiddelijk na den aanslag gepleegd te heb ben, vertrokken zijn. Zij hebben inderdaad den tijd gehad. Het was rond 4 1/2 ure, dat zij aan 't huis van M. Vleminckx kwamen; zij bleven er dertig tot veertig minuien binnen en 't is slechts drie kwaart uurs later, dat de meid het alarm kon geven en verlost werd. Alsdan waren de dieven ongetwijfeld vol gens de eerste vaststellingen omtrent 't geslo- lene, zou er eene soin van 500 fr. voor 5000 fr. juweelen en ongeveer dertig kilogram men zilverwerk verdwenen zijn. De schurken hebben tot het laatste stukje tafelgerief me degenomen in de eetzaal. De al te groote stukken hebben zij half verbrijzeld en ver wrongen achtergelaten, toen zij zagen, dal zij er toch niet mede zouden weggeraken. Een der bandieten heeft zijne vettige muls verwisseld tegen eene reismuts, door M. Vleminckx onlangs uit Parijs medegebracht. De persoonsbeschrijving van den kerel, di© zich als eleotricien uitgaf is in alle rich tingen rondgestuurd. De kerel is zekere Victor M..., van Parijs, die onlangs zijn pa troon, elektricien, Zuidstraat, verlaten had, na hem eene som van 500 fr. ontstolen te hebben. Ongetwijfeld zijn do twee mede plichtigen ook Panjzenaars. Het parket is Donderdag nogmaals ter plaats geweest. Het parket van Tongeren houdt zich thans met eene geheimzinnige zaak bezig, welke in den omtrek van Bilsen zeer be sproken wordt. Een kantOBnier vond nabij zijne woning op den weg van Bilsen naar Mopertingen, het lijkje van een pasgeboren knaapjer in een dagblad gewikkeld. Do man droeg het lijkje naar het dooden- huis en verwittigde de gendarmen. Toen hij bezig was zijne verklaringen te doen, kwam hem eensklaps te binnen dat hij in den nacht te voren gewekt geworden was door bet geronk van den motor van eenen automobiel. Hij stond op en zag den auto mobiel stilstaan nabij de plaats waar hij 's anderdaags het lijkje vond. Het parket is verwittigd geworden en heeft een onder zoek geopend. BrusselBelangrijke juweelendicfte Mevrouw de burggravin de Bray, uit Parijs, kwam Dinsdag avond per trein uit Duitsch- land. te Brussel aan, en stapte af in een hotel in 't midden der hoofdstad. Aldaar aangekomen stelde de burggravin vast dat uit een harer reiskoffers al hare kostbaarheden, eene groote waarde vertegen woordigende, verdwenen waren. Mevr. de Bray veronderstelt dat deze dief stal gepleegd is op den trein, tusschen de grens en Duitschland. Slachtoffer zijner zelfopoffering. Woensdag morgend vielen in de Nieuwstraat de twee paarden, die voor een rijtuig ge spannen waren. De gemeentewerkman Albert Mommaerts, 37 jaar, die de dieren in be dwang wilde houden,bekwam hierbij ernstige verwondingen aan het gelaat, vooral aan mij kunt gaan, zal zgne welsprekendheid onwaardeerbaar zijn. Denkt gij niet dat Mevr. Lovell over zijü vertrek verdriet zal maken in 't geheel niet, antwoordde Mevrouw Middleton, wij zullen haar verzoeken om bij ons te komen, terwijl gij met Henri afwezig zult zijn. Hoe lang rekent gij dat die afwezig heid zal duren Niet langer dan drie of vier dagen zou ik denken, en nu moet ik u over ©en ontwerp raadplegen, dat mijn oom en ik gevormd heb ben maar voor hetwelk wij uwe goedkeuring en Heiena's toestemming moeten hebben. De kiezing moet binnen omtrent veertien dagen plaats grijpen, juist den dag dat wij voor ons huwelijk bepaald haddeo Lawson komt ons daar te zeggen dat de schikkingen zonder veel moeite kunuen genomen worden, om binnen acht dagen te trouwen,en indien onshuwelgk dien dag voltrokken ware, zouden wij eene week te Hillscombe kunnen doorbren gen, en u dan te Elmsley vinden, waar mijn oom vast besloten heeft zich voor de kiezing te begeven. Mijne tante was te wege tegen dit ontwerp eenige opmerkingen in te brengen, wanneer M. Middleton de kamer binnentrad, en een einde aan dit gesprek maakte, met te verkla ren dat de schikkingen genomen waren, en dat alle verdere woordenwisseling nutteloos was. Edward verzocht mij, hem in de neven kamer te vergezellen, en vroeg mij of ik te vreden was. Daar ik op zijn gelaat bespeur de hoe uitnemend spijtig hij zou geweest zijn, indien ik hem tegengesproken had, be kende ik hem mijne volkomene tevredenheid om mij te onderwerpen. Hij scheen evenwel zoo verheugd en zoo in zgn schik, dat mijne inwendige ongeruste gesteltenis mij oogen- blikkelijk deed peinzen dat staatkunde meer 54 AUGUSTI 1912 den neus en het voorhoofd. De gewonde is onverwijld naar het St-Jansgasthuis overge bracht. Nog een gefopte. Woensdag avond geraakte een Franschman aan de Naamsehe poort in kennis met eene jonge vrouw met welke hij in de stad vele herbergen bezoeht, tot hij was dronken geraakt. Alsdan zei de scheone dat het tijd was om naar huis te gaan en stond op. Toen de Franschman, in zijn hotel der Wolvengraoht toekwam,sluldo hij vast dat zijne gezollin hem zijn gouden uurwerk en ketting, eener waarde van 1200 fr. had ontstolen. Diefstallen op de Vroegmarkt. Woensdagmorgend zijn op de Vroegmarkt twee groentenkarren met ezels bespannen, gestolen geworden. Een dezer boorde toe aan M. Bullinek, van Woluwe, de andore aan M. Frans Van Droogenbroeck, te Dieghem. Beide karren zijn teruggevonden, één nabij de Beurs, de andere Masuistraat, le Laken, en de twee dieven bevinden zich in hechtenis. Rij tuig ongeval. Terwijl M. Herman De Jongli. 56 jaar oud, wonend Torentje straat, te Etterbeek, Woensdagavond bij een slagregen do Wetstraat overging, werd hij door een heerenrijtuig omgeworpen en door de paarden overtrappeld. llij werd aan den schouder gewond en klaagt over inwendige pijnen. Onder een auto. I)e 18 jarige wiel rijder Annaert, reed Woensdagavond in de Opvoedingsstraat, komende van de Papen- vest. tegen den auto van een kolenkoopman van Molenbeek. De jongeling werd zwaar gekneusd door voorbijgangers opgenomen. Brand. Woensdagavond, rond 111/3 ure, zagen voorbijgangers rook ontsnappen uit het magazijn van koloniale waren der echlgenooten Schepens, Vier Aymonskinde- renstraat. De bewoners van het huis, reeds ter rust, worden gewekt en de brandweer verwittigd. De pompiers werkten een half uur om de vlammen te blusschen, doch alles wat hel. magazijn bevatte, werd verbrand. Een Duitsch echtpaar bestolen. Een Duitsche ingenieur en zijne vrouw, uit Ber lijn, verblijven tijdelijk alhier in een hotel aan de Regenciestraat. Dinsdag.werden zij op straat aangesproken door een ongeveer 25-jarig persoon, naar zijn bewering een Zwitser, die voorstelde hen de stad le laten zien. Het aanbod werd gretig aanvaard, en 'net drietal bleef tot laat in den nacht bijeen. Daar de welwillende gids beweerde dat hun hotel gesloten wezen zou, nam hij den inge nieur en diens echtgenoolo mede naar eene kamer, Onze Lieve Vrouw van Va akstraat, waar hij hen nachtverblijf verleende. Toen de ingenieur Woensdagmorgen wak ker werd, stelde hij niet alleen de verdwij ning vast van zijn welwillenden gids. doen ook van zijn brieventasch, inhoudende eeno som van vijf duizend frank. De bestolene heeft eene klacht ingediend. Uit een voorloopig ingesteld onderzoek set ij t te blijken dat de zoogenaamde Zwitser deel uitmaakt van eene welingerichte dievenbende. Verduistering van schilderingen. Aanhouding van den dader. M. Pinon, schilderijhandelaar, Reinetstraat, bracht, omstreeks acht dagen geleden, door zijn gast C... vergezeld, twee schilderijen naar con fotograaf te Elsene, om afbeeldingen van die schilderstukken te doen maken. Het waren kopijen van een Rubens en van con Teniers, en vertegenwoordigden eene waarde van 6000 frank. Dinsdag vervoegde C... zich bij den foto graaf om de schilderijen terug te halen, d e hem te goeder trouw werden meegegeven. Het toeval wilde dat M. Pinon den fotograaf denzelfden avond ontmoette in een koffiehuis aan de Naamsehe Poort. Op de hoogte ge bracht van het gebeurde, lcreeg hij weldra belang dan ander zaken voor hem inhield, en dat hij sedert onze verloving nog geen eenen dag zoo voldaan en zoo lief geschenen had. Ik was uitzinnig genoeg om bedroefd te zijn over zijne volkomene verzoening met Ilenri ik gevoelde eene zekere misnoegdheid omdat Henri hem op de reis ging vergezellen; en hoe meer zijn geest verlevendigde, hoe dieper de mijne nederzouk. Daar ik in de om standigheden zijner kiezing niet veel belang scheen te stellen, liet hij dit onderwerp varen, en begon over Alice te spreken, hare schoon heid en hare manieren hoog to schatten. Denkt gij dat Henri haar waardeert? Wie kan zeggen, riep ik uit, wanneer eene vrouw gewaardeerd wordt? Eens dat man zeker is van de genegenheid, welke hij verworven heeft,wordt zijne liefde soms won* derlijk koel. Wanneer ik dit uitsprak, had ik, zoo d® Franschen zeggen, tranen in de stem. Edward sloeg de oogen naar den grond doch een oogenblik nadien bezag lilj mij ia het aangezicht on zeide Wat kent Lovell u goed Ik werd rood, en vroeg hem wat hij daar door beduidde. Ik hoorde hem eens zeggen dat liet moeilijk was om te weten of gij meent wat gj doet, of doet wat gij meent. Deze bittere spotternij trof mij tot in liet diepste mijns harten 't was boven hetgeen ik kon lijden, dat ik Ilenri op zulke wijze tegen mij door Edward moest hooren noemen. Hoog moed en gramschap streden en oogenblik pijnlijk in mijne borstmaar zij werden wel dra bedwongen 'ordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2