Helena naar mm BUITENLAND. O RL O G VCLI1SKEI5 NIEUWSBERICHTEN. DE VOLKSSTEM 25 EN 26 AUGUSTI 1912 streeks op mij terug,en (le lofbetuigin- genjegens mij gericht in hetbeginvan Sen briei', doen mij gelooven dat het enkel vleierijen zijn, om de hatelijk heden die er op velgen, te verstoppen. In 1911, wanneer verscheidene katholieke tamiliën der stad, alsook de mijne, door de liberale Volksgazet op onwaard g wi ze aangevallen wer den, was ik verplicht aan dit blad te antwoorden, en ik eindigde mijn artikel als volgt - En nu wil men de aandacht dier zelfde burgerij van den politieker, strijd afwenden met allerlei verlei- dingen en valsche vooruitzichten, n die men morgen zelf zal in duigen sla an. Maar daarentegen, eenige personen en lamiliën belasteren, en verdacht maken, hun bet vertrou- wer. en de achting hunner mede- burgers trachten te ontnemen vordceling trachten te wekken tus- sclien de hoofden der katholieke pa i-tij ,en oneeriigheid in de katholieke i' n :en, om alsdan, terwijl men de biv.dking in dra ii heelt gehouden m in slaap gewiegd, bij verassing hun e hatelijke plannen te ontinas- ii keren, een nieuw tijdperk van dw n n v nolging te beginnen. Helaas, wat ik voorzag, is ongeluk kiglijk voorgevallen me i is er in ge lukt, eenige brave katholieken een brief le doen onderteekenen, waarin een katholieken Schepene beleedigd, en een zeer toegewijd en katholiek orgaan onzer stad, geschandvlekt wordt. Ik ben nochtans zeer gelukkig 1e be sta tigen, dat reeds z-kere leden van uw Bestuur, mij hun spijt uitgedrukt heb ben, over den onwaardigen inhoud van der brief, tevens hunne verkleefd hoid bevestigende aan de katholieke partij. Uw verleden kennende, uwe ver kleefdheid aan de katholieke partij kennende, hen ik overtuigd HeerVoor- zitter, dat gij bovengemelden brief onderteekend hebt, zonder al het ha telijke welke hij bevat, grondig be merkt hebben mijne vurigste verlan gens zijn,dat het incident lietwelij zich komt voor tadoen devoorbode zou we- zeiv. eener versterking en eendrachti ge 'fe'iisluiting onzer 'rangen, endnt in het.vervolg, de katholieken met. mal kaar zullen samenwerken voor hei welzijn onzer burgeiéj, en vooral-voor het welzijn der zaak, voor dewelke wij allen strijden. Gelieve te aanvaarden, Heer Voor zitter, de verzekering mijner boogac.h ting. D. DE WOLF. Schepene van Openbare Werken. 58® VERVOLG. Florentië. Het vertrek ui' Rome naar Florentië zal ■rond middernacht geschieden en men zal in voormelde stad rond 7 uren 's morgends aan komen. Florentië is 290 kilometers van Rome afgelegen. Bij liet stoomwaarts uitrijden der centraal statie, zal men tot Monte Rotondo de oude Salaria weg volgen. Dan heeft men opvolgenllijk Fara, Sabina en Givita Castel- lana, Gallèse en Orte (waar er een buffet i:i de statie is)- Dan doortrekt de trein twee tunnels en komt te Astigliano aan, bekend voor zijne wijnen en waar de treinverbinding is naar Viterbo. Dan snelt men door Alviano, Castiglione Teverino, waar men den Tiber overrijdt, Orvieto op eene hoogte van 810 meters ge legen, en op eene volcanische grond ge bouwd. Van Orvieto richt de trein zich naar Cliiusi, Torontola, Cortone, Arrezzo en komt dan eindelijk in de hoofdstatie vau Florentië aan. Florentië (Ital. Firenze) bijgenaamd de schoone, Itas de oude Toscaansche hoofdstad en de hoofdstad van het Koninklijk Italië van 1865 tot 1870. Florentië is op de twee oevers van de Arno gelegen, lelt moer dan 200,000 inwo ners en heeft eenen Aartsbisschop. In de eerste eeuwen was Rome, Italië. In de middeleeuwen en heden is Florencie de zetel van de Italiaansche Schoone Kun sten en letterkunde. Als stad, is zij een der merkwaardigste van Italië, onder oogpunt van monumenten en kunstwaarden. Onder deze telt men hare hoofdkerk St® Marie des Fleurs, in toscaansche golhische stijl gebouwd.met hare merkwaardige nieuwe in mannere geboorde gevel, hare beeldhouw en mosaïsche werken en hare statige toren van 107 meters hoogte. Binnen ziet men grootsche grafsteden en merkwaardige kunst schatten. Nevens de hoofdkerk heeft men de Cam- panila van 84 meters hoogte, en die rijkelijk versierd is met veelkleurige marmer. Daar schuinsch over is de Doopkapel, met haar achthoekig gebouw, hare koepel en hare schoone bronzen poorten, genaamd do deuren des hemels. De kerk der franciscanen of de Santé Croce met hare beroemde grafkelders name lijk die van Michel A: ge Dante Machi- avul der familie Bonaparte en verschei dene andere beroemdheden. Hier ook is er een overvloed van beeldhouwwerken schilderijen, een preekstoel in marmer met grondmuur in half verheven beeldwerk I)e St-Laurenskerk. In hare nieuwe salcris- tij en in de kapel zijn de grafsteden der rne- dt'cis, allen praalgraven met beelden, in marmer van verschillige kleuren en van uiterste schoonheid. J)e placëMo la Sei^neurerie het oud repu- blikuiisch marktplein met het oud paleis, versterkt kasteel waarvan de toren 94 meters hoogte heeft. Links heeft men do monumen tale fontein van Neptune, rechts de Loggia van Lanzi. Het museum, een der rijkste der wereld, bevat meesterstukken der ïorentijnsche, Ve- netiaansche, Spaansche, Vlaamsche en Hol- landsclio scholen. 64c vervolg. Het palcis en het Potlimuseum, zijn aan voormeld museum vereenigd door eene over dekte gaanderij, die meer dan een kilometer lengte heeft en een deel der stad doorloopt op de daken der huizen. De Ponte Vecchio of oude brug over de Arno is bezet uilsluitelijk met goud en zilver winkels. Prachtige wandelingen treft men er aan langs do oevers van de Arno en het panorama der stad is er.op verschillige plaatsen prach tig'. Einde eener staking. Het bestuur der Messageries Marilimes heeft Donderdag morgen eene afvaardiging van de ingeschre venen bij de marine ontvangen. Er werd be sloten dat eene overeenkomst, die een einde stelt aan het geschil, aanstonds zou opgesteld worden. Eene vergadering der ingeschreve nen op de werkbeurs heeft dit besluit goed gekeurd. Zij waren toch eindelijk de staking moede. Duitsclilancl. Belgisch minister op bezoek. M. Car ton de Wiart, Belgisch minister van justicie, heeft Woensdag de stedententoonstelling te Dusseldorf bezocht. Hij bracht er vijf uren in door. Daarna is hij naar Kleef vertrokken om er het nieuw zinneloozengesticht voor de Rijnprovincie te bezoeken. Ontrouwe beambte. Klotsch, een amb tenaar van de Schafi'hausensche Bank te Berlijn, deponeerde daar gisteren 70,000 mark. Daar dit opviel werd een onderzoek ingesteld. Daarbij bleek dat Klotsch het vorige jaar voor 120,000 mark Pruisische consols ten nadeele van deze bank verduis terd heeft. Zoetjesaan had hij 50,000 mark er door gebracht en nu de rest van de papieren voor 70,000 mark verkocht. Klotsch is gevangen genomen, voor dal hij kon vluchten. Oostenrij li. Engelsche stemrechtdames. Verschei dene Engelsche steinrechtdatnes zijn te Ma- rienbad aangekomen, oni schandaal te maken tegen M. Llovd Georgè. Zij hebben hem op straat lastig gevallen en zelfs in het hotel, waar hij is afgestapt. De Ooslem ijksche policie is vast besloten de schandaalmakers over do grenzen te zetten. Engelsche deteclivds zijn te Marienbad aangekomen. 3EO J. st m.c3L Booth's opvolger. Generaal Booth, zal als opperhoofd van het Leger des Heils op gevolgd worden door zijnen zoon, M. Bram- well Booth. Die benoeming beantwoord aan het testament van den i overledene gemaakt voor 22 jaar en neergelegd bij den advocaat van het Leger des Heils. Het werd gisteren geopend. Koning George V heeft aan M. Br am well Booth een lang telegram van deelneming gezonden. De begrafenis heeft Donderdag plaats. M. Quetelet in vrijheid. Hij was den 15 Augustus als spion aangehouden. Zijn advokaat vroeg uitleggingen. Waarom is de zoon van den geitenden Belgischen Sterre- kundige, die professor was van prins Albert, man van kóningin Victoria, aangehouden Waarom heeft men heftf zeven dagen in de gevangenis gehouden terwijl Scotland Yard op 48 uren alle inlichtingen over hem kon krijgen De inspecteur antwoordde dat zulks de schuld was van M. Quetelet zelf. De onbe scheiden vragen, die bij stelde, hadden hem in alle andere landen nog veel spoediger doen aanhouden. De rechter verklaarde daarop dat, aange zien er geen enkele getuigenis was tegen den beschuldigde, deze vrij kon heengaah. Het testament van een dagbladeigenaar. Ten gevolge de dood van zijne weduwe, zijn delegaten bezet door wijle M. Taylor, eigenaar van do Manchester guardian, aan openbare gestichten, tl/ans betaalbaar. Die legaten zijn 509,000 fr. aan do Vic toria hoogeschool te Manchester 125,000 fr. aan een gasthuis te Londen 25.000 tr. aan een ziekenhuis te Manchester en 25,000 fr. aan een collego te Manchester. Gedurende zijn leven had M. Taylor reeds vele giften aan hel Britsch museum aan South Kensington museum en aan het Whitworth institute te Manchester ge daan. e. Staking te Oviedo. De werklieden van eene metaalmaatschappij te Oviedo, hadden hunnen bestuurder twee voorstellen gedaan, die verworpen zijn tijdens een onderhoud van de afgevaardigden der werklieden met den bestuurder. Daarop hebben de werklieden de algemeene staking uitgeroepen. De mijnwer kers zullen worden uitgenoodigd om zich bij de staking aan te sluiten. Portugal Te veel veroordeelden. De bestuurder van de cellulaire gevangenis van Lissabon, heeft aan den minister van justicie een ver slag gezonden, waarin hij doet uitschijnen dat de gevangenissen le klein zijn voor al de politieke veroordeelden. Hij is van oordeel dat men enkel de meest schuldigen zou moe ten opsluiten. Italië belangrijke diefstal. Inbrekers zijn Donderdag in de villa gedrongen van graaf en gravin Sormani, op eenige kilometers van Milan, en hebben er de hand gelegd op eene verzameling oude muntstukken, geraamd op 100,000 fr. Bovendien stolen zij juweelen, ter waarde van 250,000 fr. Op het oogenblik dat de diefte gepleegd werd, bevonden zich twintig dienstboden in het huis. Zij hebben niets verdacht opge merkt. Toen graaf Sormani terug naar zijne villa reed, korten tijd na de inbraak, kruiste hij op de haan een automobiel waarin vier personen zaten. De policie denkt dat het de daders van dezen diefstal zijn. De veroordeelden der Mafia. De be spreking van liet bof van beroep, aangesla gen door de veroordeelden van het assisenhof te Viterbo is vastgesteld op 2 December eerstkomende, voor den eersten lijfstraffelij ken zittijd van het verbrekingshof. Zeven-en-twintig millioen voorTripolitanii Het Staatsblad kondigt twee koninklijke besluiten af, waarbij een nieuw buitenge woon krediet var. 20 millioen li'*© wordt ver leend aan het ministerie van oorlog en een ander van zeven-millioen aan het ministerie van zeewezen tot dekking der uilgaven voor den Tripolitaanschen oorlog. TUSSCHEN ITALIË E1N TURKYË De vredesonderhandelingen worden bevestigd. De Turksctie minister van buitenlandsche zaken heeft bevestigd dat half-ambtelijke onderhandelingen tot het bewerken van den vrede tusschen Italië en Turkije waren aan gegaan geworden. - Wanneer wij de eisohen van Italië zul len kennen, zegt hij, ivenals de voorwaar den op welke wijze dit land bereid is de besprekingen aan te gaan, zullen wij, zoo die voorwaarden aanneembaar zijn en niet in strijd met onze belangen, officléele onder handelingen aangaan. In dit geval zou elke tussciienkomst van Europa nutteloos zijn. opschieten. Wat is er nu aan uw geluk to kort Is onze vvederzijdsche liefde niet zoo 'sterk als ooit Is mijne gansclie ziel u niet toegenegen Binnen eenige dagen zult gij mijne vrouw wezen en wanneer ik beloven zal u tot ter dood toe te beminnen en lief te hebben,zal het geeneonverschilige belofte zijn Ik moet erg ongelukkig geschenen hebben, av h u t LU ward nam mij de hand, en mij vrien- j die over mijne lippen zal komen, maar een delijk tegen zyn hart drukkend, zegde hij - Mijn allerliefste, ik liad het inzicht niet u te plagen. Ware het uw inzicht geweest, gij zoudt gelukt hebben, antwoordde ik op bitteren toon. Neen, Edward, vervolgde ik driftig, van van u kan ik alles verdragen. Berisp mij zoo dikwijls en zoo streng als het u belieft, handel hard met mij wanneer ik hot verdien nooit .zal ik lastig zijn om uwe berispingen nooit zal ik over uwe strengheid klagen maar dat gij udoor Ilenri tegen mij zoudt laten opma ken, dat* gij zij no spotternijen zoudt aan halen en ze voor waar aannemen, zelfs wan neer zy tot doel hebben, u over de wezenlijk heid mijner gevoelens,over de rechtzinnigheid mijner liefde te doen twijfelen, Ah Edward stond op, en liep heen en weder door de kamer; zijn gelaat was ongeruster dan het ooit sedert onze verloving geweest was. Eindelijk bleef hij voor my staan, en na mij eenige stonden in stilzwijgendheid be keken te hebben, zegde hij Gij zijt een bedorven kind, Helena, in den vollen zin des vvoords. Uw leven is te gelukkig geweest(Goede God moest hij tut zulk besluit komen Gij hebt niets dei- ware beproevingen van het leven gekend, noch gij zoudt geen vermaak vinden met ze voor u te doen ontstaan. Geloof mij, Helena, plant niet zonder noodzakelijkheid doornen in eenen weg, waar zij al te natuurlijk zullen Brussel. Aanhouding in de Noord statie. Woensdagavond werd door rech- tèrlijke agenten in do Noordslatie aange houden do 18-jarige jongen X..-, van Berchem-bij-Antwerpen. Tijdens de afwezig beid van een huurder, die ten huize zijner ouders woonde, had de jonge schelm in diens kamers inbraak gepleegd en de hand gelegd op een aantal voorwerpen van waarde. Hare woning geplunderd. Toen Mevr. Schilg, wonende Capucienenstraat, Donderdagnamiddag thuis kwam, vond ze hare kamers in eene onbeschrijfelijke wan orde. Alle meubelen waren opengebroken, plechtig onderpand, waarvoor, mijn gausch leven zal instaan. Maar verwacht niet van mij de taal der inbeelding, noch de geveinsde spreuken der gevoeligheid ik aanzie u als de dierbaarste on de kostelijkste schat, die ooit aan eenen man toevertrouwd was, doch niet als een afgod voor welken ik moet buigen. Ik ben verplicht u met myne sterkte to beschermen, liever dan uwe zwakheid in te volgen. In mijne hardheid, Helena, is er eene teederiieid, waar gij moogt oprekenen, en ofschoon zij somtijds wonden toebrengt, zal zij u toch nooit verlaten. Berouwvol en onderworpen, aanhoorde ik Edward's woorden in stilzwijgendheid. Ik drukte zijne hand vurig eu ootmoedig tegen nrijn hart, en wanneer w ij dien avond scheid den, gevoelde ik dat, ofschoon ik hem meer vreesde,ik hein nochtans met grootero teeder iieid en diepere eerbiedigheid bemiude. XVIII. Edward en Henri vertrekken naar Elms- leyHelena en Alice op wandeling ontmoeten Robert Harding. Brief can Henri aan zijne zuster. Terugkomst van Henri en Edward.- M. Middlelon bezet zijne goederen aan Edward en Hele na. Droom van Helena. Het huwe lijk wordt voltrokken. Reis naar Hills- comde. Wanneer Ilenri, deu volgenden morgend en de Inhoud daarvan tag over den vloer verspreid. Heel de kleerkast wefd leegge stolen, en daarenboven zfjn alie kostbaar heden en al het aanwezige geld verdwenen. diaries £5_A_<C::FS.E±3, Antoine Dansaertstraut32-34, BRUSSEL. HUIS GESTICHT IN 1875. Voordeelige en goede verpande plaatsin gen aan onveranderbaren intrest van 4 1/2, 5 en 6 °/0 in fondsen, verschijnende op de officieel© beurstabel. Wekelijks financiëel blad. Zending op vraag. 818 Winkeldiefstallen. De heer Dupont, adjunkt-kommissaris der 3® afdeeling, heeft een langdurig onderzoek len einde gebracht in eene zaak van talrijke diefstallen, gepleegd in een magazijn nabij de Beurs. Zeven be dienden van dit huis en acht helers zijn iii deze diefstallen betrokken. Huiszoekingen hebben tot het in beslagne- nien geleid van een groote hoeveelheid ge stolen goederen, welke alle naar de griffie ten Justitiepaleize zijn overgebracht. De moordaanslag van de Groendreef- straat. Woensdag namiddag is het parket afgestapt in het huis aan de Groendreefslraat alwaar door P. V... een moordaanslag werd gepleegd op Louiza Van Ophem, V..., die zich zelf gevangen had gegeven, bevond zich ook ter plaatse, om het tooueel van het drama aanschouwelijk weer te geven. De rechterlijke overheden hebben ook getuigen gehoord. Na afloop van een en ander, is V... weer naar de gevangenis teruggebracht. Een straatroover. Zekere Stephanie Coosemans, dienstmeisje te Schaarbeek, was Donderdagnamiddag naar de Spaarbank ge gaan, om daar geld te brengen. Toen zij rond 2 uur stond te zien aan een uitstalkast, Lakenstraat, rukte een welgekleed persoon plotseling haar laschje uit hare hand, en nam de vlucht. In het taschje bevonden zich de spaarpen ningen van het arme meisje, 72 frank. De straatroover is nog niet ontdekt. Beproeft de wonderbare en onschade lijke Cachetten GAUTHIER, krachtigste geneesmiddel tegen Migraine, Hoofdpijn, Zenuwpijnen. Hunne uitwerking is radikaal en bijna omniddelijk. 6 Cachetten 1 fr. 13 Cachetten 2 fr. in alle goede apotheken, zooniet schrijven apo theek Gaulhier, Mechelen. 1505 Elsene. Hevige brand. Dondordag namiddag, rond 2 ure, brak een lievige brand uil in den kelder van het huis, bewoond door de modemaakster Mej. Labarre, Troonslraat, 174. Aldaar w aren opgeborgen groole hoe veelheden modeartikelen. De pompiers, die weldra ter plaatse verschenen, werden den brand moester, na een uur van krachtdadig werken.. Schaarbeek. Onaangename verrassing. Donderdag mórgend, van de reis terug komende, stelden M. en Mev; Broizelat. Coo- semansstraat, 68, vast, dat tijdens hunne afwezigheid, inbrekers op bezoek waren ge weest, en belangrijker hoeveelheden zilver werk,'servetten, linnengoed, enz., gestolen werden. Door de policie werd eene huiszoeking o-edaan bij eene werkvrouw, Heuvelenstraat, alwaar al het gestoleue, in beslag genomen werd. De dievegge heeft bekend. Terbanck-Heverlee. Verbrand. Woensdag waren kinderen bezig vuur te sto ken om aardappelen te braden aan de De Bokkerkens Een4jarigmeisje was te dicht bij het vuur genaderd en weldra vatten hare kleedjes vuur. Op 't hulpgeroep der kinderen kw amen de landbouwers, die in de nabijheid werkzaam waren, toegesneld en rukten de brandende kleederen van het kind at. De arme kleine was reeds erg aan beenen en armen verbrand. De liefhebbers van een fijn kopje gebrui ken de bitterpeeën dor Trappisten Vineart. met Edward, voor liun vertrek kwam ont bijten, had Mevr. Middleton met hem een lang gesprek. Zij stelde hem voor, dat Alice, gedurende zij no afwezigheid, bij ons zou ver blijven. Hij aanvaardde zeer gretig dit voor stel, en schreef eenigë: regelen aan zijne vrouw, op eouo wijze, dat zij niet kon wei geren Edward had mij in eenen staat van geest verlaten, die mij Alice's gezelschap zeer aan genaam maakte. Ik was. stiller geworden, en Henri's afwezigheid verjaagde de rustelooze opgewondenheid die ik doorgaans in zijne tegenwoordigheid gevoelde. Myn tijd wasten grootsten deele besteed in tallooze kleine bezigheden die mijn aanstaande huwelijk ver oorzaakte. Dagelijks kwamen geschenken van bloedverwanten en vrienden Ik had brieven van gelukwenschingen te beantwoorden, en al de bezigheden van zulke merkelijke veran dering in iemands leven, waren ten volle aan den gang. Den tweeden morgend na dat Edward ver trokken was, verzocht ik Alice, mij naar eenen winkel in de St-Jacobsstraat te verge zellen, om er een geschenk te koopen voor jufvrouw IJatton. Wij trokken samen op, en daar het een helderen dag was, en niet te warm om te wandelen, besloten wij eerst naar Hyde-Park te gaan. Het bestuifde en ver brande gras was toch aangenamer om op te loopen dan de breede steenen der straat de lucht was zuiver, en verfrisschend voor de longen, die den mistigén dampkring van Londen reeds lang hadden moeten inademen. Alice was gespraakzamer dan naar gewoonte; en wanneer zij Ilenri nbemde, verscheen op haar minnelijk aangezicht eene uitdrukking die ik er nooit te voren op gemerkt had. Terwijl wij over Edward's waarschijnlijke 1500 o terugkomst spraken, haalde zij uit haren zak het briefje, dat Henri haar dienzelfden morgend gezonden had, en het mij toereiken de, zeide zij Gy ziet, hij spreekt van Vrijdag terug te komen. Het briefje was zeer lief opgesteld, en naar de w ijze op welke zij het overlas toen ik het haar teruggaf, alsook naar de zorg met welke zij liet toevouwde, en in hare borst verborg, kon ik het vermaak bemerken dat het haar verschaft had. Wanneer wij in Green-Park kwamen, zag ik eenen man, die ons scheen te bewaken. Zijn gelaat en de wijze op welke zijn hoofd op zijn® schouders stond, kwam mij geenszins vreemd voor ik keek nochtans niet lang genoeg om er mij over te verzekeren. Bij het uitgaan van het Park in do Piccadilly., wierp ik eenen blik achter mij en zag dienzelfden man, dicht bij den waterkom met zijne oogen op 't water gevestigd. Als wij naar de Sint Jakobsstraat gingen, zag ik hom wederom aan de andere zyde der straat, in dezelfde richting als wy, voortstappen. Eenige oogen- blikken later verdween hij, en ik besloot dat die ontmoeting gansch toevallig was. Wij liepen eenen goudsmidwinkel binnen, en hielden ons daar druk bezig met verschillige spelden na te zien, ten einde er eene tot ge schenk uit te kiezen. Ik had er juist eene naar mijnen zin gevonden, en toonde ze aan Alice, die met haren rug naar de deur ge keerd w as, toen ik denzelfden man die ons opgevolgd had, door 't venster van den winkel op de straat bemerkte. Nu herkende ik hem voor don neef van Alice, welken ik te Salis bury en nog £ens te Brandon gezien had, noehtans had Henri mij verzekerd dat hij sedert eenige maanden Engeland verlaten liad om naar Amerika te vertrekken. Ik schrikte onvrijwillig en keerde mijn hoofd om; wantin diens mansuitwendigewas er iets duister en onaangenaam. Alice bemerk te niets zij zegde mij haar gedacht over de speld, en na ze gekocht en bstaald te hebben, gingen wy voort. Ik wierp nog eenen haasti gen oogslag door 't venster. De man was h> en en eu ik ademde gemakkelijker. Daarna ver lieten wy den winkel. Toen wij aan den hoek der Berlceley-straat gekomen waren, rukte Alice schielijk haren arm van mij los, en draaide-zich onmiJdellik om. Zij keek een oogenblik zeer aandachtig in Piccadilly, en zich dan naar my wendend, zegde zij Ik dacht dat ik mijnen neef Robert Har ding zag. Het is gek, my zulk iets in te beel den, vervolgde zij glimlachend, want hij is te New-York. Wat wondere gedachten men toch somtijs krijgt Wie is dat, Robert Harding Uw neef, zegt gij? Ja de zoon van Jacob Harding, mijnen oom. Wat voor een man is hij Ik ken hem zeer weinig ik heb niet dik wijls met hem gesproken sedert wy opge groeid zijn, maar hij was mij zeer genegen toen ik jong meisje was, en ik heb hem altijd vrienschap toegedragen. Zijt gij te zamen opgebracht Oh neen. Als ik omtrent acht jaren oud was, heerschte de roode koorts in ons huis, en werd ik voor twee of drie weke i m a mijnen oom gestuurd. Robert w as dan twaal jaren oud. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2