Helena Middleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. HUNNE HELDEN De vergiftigde wijn... DÉ VÖLË.SSTÉM 27 AUGUSTI 1912 Woedend besloot de rader alsdan zich te v reken. Hij vermoedde dat zijne dochter zich liet opmaken door Mallet en wilde dezen dooden. Verleden nacht ging hij zich in den omtrek der hoeve Mallet verborgen. Hij had een geladen geweer medegenomen. Toen de landbouwer Mallet rond 5 ure 's morgends zij no woning verliet om zijne gewone ronde to maken in de stallen, loste jMctérian een schot op hein. Mallet werd in de borst getroffen en kon nog zijne woonst binnensukkelen waar bij bewusteloos neerviel. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. De moordenaar beeft de vlucht genomen tn werd tot hiertoe nog niet gevonden. £en man lost revolverschoten op twee priesters te Parijs. Zaterdag namiddag, om 2 1/2 ure, heeft een persoÖn verscheidene reVolvefschoten gelost op twde priesters, die hom voorbij ■(vilden gaan. Éon dozer, E. H. Lesennier, doqr twee kogels getroffen, is naar het gast huis overgebracht. De plichtige, zekere Guinet, werd aange houden. Op het policiebureel ondervraagd, verklaarde hij dat de priesters zijne vijanden varen Bij zijne aankomst in het gasthuis, werd do E. H. Jozef Lesennier, door den heel meester van dienst onderzocht. Een der twee kogels is in de kleederen van den priester verloren gegaan de andere kogel drong diep in de lenden. Over den toestand van den gekwetste kan men nog geen uitspraak doen. De dader van den aanslag is zekere Jan Pieter Guinet, oud 49 jaar, geboren te Motte Serveley, (Savooie). De E. H. Jozef Lelièvre. die den E- H. •Lesennier vergezelde, is ook door een kogel in den linkerarm geraakt. De twee priesters wonen te Sez (Orme) E. H. Lesennier stu deert te Rome de E. H. Lelièvre is leeraar aan het College van Fiers. Nog een priester aangevallen. De schaapsherder Vidal heeft gisteren, dichtbij de brug van Verricoilrt, de fa. Pledit, pastoor van Pougy sur Aube aange vallen, onder voorwendsel dal de priester rijker was dan hij. Het slachtoffer werd erg gewond aan het aangezicht, on werd het neusbeen gebro ken. De plichtige is aangehouden. DuitsclilandL. De keizer in Zwitserland. Gedurende zijn verblijf in Zwitserland zal de keizer de villa Rieter to Zurich bewonen. Deze is een oud kloQstor, sedert dien in buitengoed Ver anderd. Men heeft er een prachtig uitzicht over de Alpen. Lavatar woonde er eene eeuw geleden en 50 jaar later componeerde Richard Wagner er zijn bewonderenswaar dige Tristan en Isolde. Belangrijke ontvreemdingen. Volgens een telegram uit Breslau zijn in GroszNcun- dorf. twee bestuurleden eener vereeniging aangehouden die groote sommen der veree niging hebben verduisterd, die ze met specn- léeren verloren. Naar do Sehlesisclio Volkszeiting mee deelt, zou een tekort in de kas ontdekt zijn van 320.000 mark. Erg ongeluk in de werkhuizen Krupp. Van een ernstig ongeluk wordt melding ge maakt uit Duisburg. In het naburige Rhein- hausea werd aan een der gieterijen van Krupp een nieuw werk uitgevoerd. Een daartoe opgerichte steiger stortte op tot 65° vervolg. Men noemde hem eenen zeer boozen jongen én niemand beminde hem, noch stuurde hem een vriendelijk woord toe. Den eersten dag, dat ik aangekomen was, vroeg hy mij om met hem te spelen, en ik was op het punt het Voorstel te aanvaarden, wanneer mijne tante mij toeriep speel niet met hem, Alice, spreek hem niet aan hy is gestraft, en niemand mag hem aanspreken. In de hevigste gramschap verliet hij de kamer, 's Avonds was ik boven op eene kamer, waar ik met Anna Harding moest vernachten, bezig met mijne speelpop aan te kleeden, toen ik in de naburige kamer iemand hoorde snikken. Ik ging op mijne teenen tot aan de deur, en deed ze stillekens open. Ik zag Robert op 't bed zitten, bitterlijk aan 't weenen. Anna bad mij gezegd, dat hy hooit weende, zelfs niet wanneer zijn vader hem kastijdde doch nu weende hijen ik !fcleef hem bezien tot dat ilc zelve begon te weenen. Eindelijk stond hij recht, klom op 't bed. trok met geweld zijnen zakdoek uit. en knoopte hem aan de sponde vast. Ik be greep niet wat liij verrichte, maar hij zag zoo verward, en zoo rood in 't aangezicht, dat ik verlegen werd en uitriep Robert Hij keerde zich om, en zegde Wat doet gij hier Ga weg gij moet niet lien wat ik doe Het moet dan zeer slecht zyn,hernam ik, en hoop dat gy het niet zult doen. Waarom niet, murmelde hij. Wat geeft gij daarom Ik ga mij verhangen, maar zeg het aan niemand, zij zouden my komen af snijden en mij wreedeljjk straffen. dusver onverklaarbare wijze In. Van de werklieden op den steiger werkzaam, vielen er twee dood en liepen acht zeer ernstige verwondingen op. Ontsnapt. Toen de groot-hertog van Baden gisteren een wandeling maakte van Badenweiler naar slot Burgeln, kwam plot seling een groot steenbonk langs den sterk hollenden landweg aangerold. Op het laatste oogenblik maakte een der heeren van het gevolg nog op het gevaar opmerkzaam, zoodat de groot-hertog juist bijtijds zich uog uit de voelen maken kon. Ongeluk. Op zeer geheimzinnige wijze is gisteren te Goblenz graaf ron Rheinhaben, colonel van het 23® regiment artillerie, en broeder van den bekenden oud-minister van finantiën, dood gevonden. Hij lag op zijne kamer met een afgeschoten geweer naast zicii. De familie verzekert, dat hij het slacht- offer geworden is van een ongeluk, bij het reinigen van het geweer begaan. Frankrij k. Groote brand. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is er in het bosch van Mont des Oiseaux, bij Toulon, een hevige brand uitgebroken. Het vuur nam snel groote uitbreiding. Vrijdag liepen het kasteel van San Salvador en het hotel Costehelle groot gevaar. Het garnizoen van Toulon zond troe pen ter plaatse. Bij het baden verdronken. Het gerucht loopt dat vijf Parijscho meisjes, handelsbe dienden, denkt men, die in verlof waren te O nival, meegesleurd zijn door eene golf, toen zij een bad namen. Drie barer zijn ver- dronkén. Typhuskoorts onder de Fransche troepen. Verscheidene gevallen van typhuskoort- sen zijn voorgekomen onder de soldaten der genie, gekomen van Arras en Verdun, die deel kwamen nemen aan de legeroefeningen in de forten van Vitry-lez-Reims. De zieken worden in het krijgshospitaal van Reims verzorgd. Vergaan. Bij Auderne spoelden de lij ken aan van twoe visschers der sloep St- Louis van Douareenel. Deze, bezet met vijf visschers, is dus met man en muis ver gaan. Erg automobielongeiuk. Zaterdag zijn op de baan van Tarbes bij Lourdes, twee automobiels in botsing gekomen. Generaal Rafael Reyes, gewezen voorzitter der Repu bliek van Colombië, is erg gewond en klaagt over hevige inwendige pijnen. Juffrouw Reyes heeft een arm gebroken. De andere reizigers kwamen er met lichte kneuzingen van af. Genadevraag verworpen. De crimineele Kamer van het Fransche verbrekingshof heeft de voorziening1 verworpen van de we duwe Gauthier, winkelierster te Beruolles, den 23 Juli Jer dood veroordeeld om hare dochter verwurgd te hebben, na het meisje op het leven te hebben verzekerd voor eene som van 5000 frank. £1x3. el and. Geheimzinnige moord.Uit Oefa meldt men dat de advokaat Ali Oscar Systlanovv, afgevaardigde en een der invloedrijkste leden der Doema, in de woning van zijn oom, ge neraal Sclieidale, is vermoord geworden.Hij was op bezoek hij dezen, toen verscheidene bloedverwanten daar binnenvielen en ver scheidene revolverschoten op het Doemalid losten. Deze misdaad is om politieke redenen ge pleegd geworden. Systlanpw was advokaat bij den krijgsraad van St-Petersburg. Hij voerde ouder andere het woord in het pro ces van admiraal Stoessel, den ongelukki- gen verdediger van Port-Arthur. Ftnslaiicl De Olympic in nood. Te Cherbourg is een draadloos telegram toegekomen, dat de «Olympic» van de White Star Line, tijdens do reis van New-York naar Engeland een schroef verloren heeft en daarom slechts Misschien wel, zegde ik, doch niet zoo veel als God u zou straffen, indien gij zulke booze daad begingt. Dat is niet boos, antwoordde hij. Nie mand bemint of acht mij. Zij willen mij met u niet laten spelen, en wanneer ik mij zal op gehangen hebben, zullen zij er misschien zeer bedroefd om zijn. Maar ik ben nu voor u bedroefd, riep ik hem toeen schoon ik met u niet mag spelen, wanneer gij boos zijt, zal ik met u spelen en u liefhebben, indien gij braaf zijt. Zult gij dat waarlijk doen Stellig Robert. Eh welindien gij dit doet, dan bekom mer ik mij niet meer om anderen. Doch, onthoud dat, indien gij mij niet geern ziet, ik mij zal verhangen. Maar ik zal het wezenlijk doen,herhaalde ik en al den tijd dien ik by mijnen oom door bracht, was Robert- zeer braafwij speelden dagelijks te zamen. Nadat ik naar huis terug gekeerd was, heb ik hem niet dikwijls meer gezien. Wannneer hij ons kwam bezoeken, bracht hy mij altoos een klein geschenk mee, dat hij zelf vervaardigd had hy bezat eene wonderbare kunst om voorwerpen in hout te snijden. Over omtrent drie jaren maakte hij mijne grootmoeder kwaad, ik weet niet waarom en zij liet hem ons geen bezoek meer brengen. En bevindt hij zich nu in Amerika vroeg ik. Ja, antwoordde Alice. Mijne grootmoeder zegde my dat hij, eenige dagen vóór mijn huwelijk, naar New-York vertrokken was.- Ik had hem graag vaarwel gezegd. Hoe geleek hem toch die man in Piccadilly Wij bereikten juist het huis, toen Alice déze woorden uitsprak en ik was tevreden langzaam kan vorderen. De reis zal een dag langer duren dan gewoonlijk en eerst Zatéf- dag avond zal het schip waarschijnlijk te Plymouth binnenloopën. De passagiers voor Cherbourg zullen te Plymouth uit met extra- booten worden overgebracht. Spanj e. Voor de 9iachtoffers van den storm. De koning heeft te Bermeo een lijkdienst bij gewoond voor de slachtoffers van den storm. Eene groote menigte visschers bracht eene ovajie aan deji monark, die de families der slachtoffers op de vriendelijkste wijze troostte. Bij zijnen terugkeer per auto naar San Sebastian, deed de koning stil houden in de verschillende kleine havens, waar het tem peest ook slachtoffers heeft gemaakt. Alfonso XIII was overal het voorwerp van hartelijke dankhaarheidsbetoogingen. Turkyë De aardbeving. Volgens een Turksche opgaaf, zijn de verliezen hij de aardbeving van 9 dezer als volgt verdeeld over de dor den aan de kust van de zee van Marmara de steden Rodoslo eji Gaifipoli komen echter in deze opgaaf niet voor, evenmin als de plaatsen, die verder heft land in gelegen zijn Monastiri (Oetsjmakdqré) 15 dooden, 20 ge wonden, 400 vernieldè gehouwen Ganos 150, 108, 700 Milio (Meiion) 250, 75, 400; Cliora 250, 150, 1000 Mvrlophyton (Me- refle) 360, 170, 1200 F'iamitsj 100, 50, 300 Sterna 100, 60,'800 Platanos 200, 100 400 Kerassia 80, 80, 300 Istildzja 40, 8. 30Ö Mesjil 50. 30, 150 Livida (Loe- pida) 100, 100, 400Peristeci 200, 100, 1000 te zamen 1895 dooden, 1031 gekwet sten en 7350 gebouwen die vernield werden. ]VEexilco. Amerikaansche oorlogschepen. De Vereenigde Staten zijn'Voornemens verschei dene kanonneerbooten naar de Antillen te zenden, wegens de woelingen in 't zuid oosten van Mexico. Da kanonneerboot Vicks- burg' heeft San Diego verlaten om de Amerikanen en hunne goederen te bescher men op de westkust van Mexico. De staking. De staking op den Leopol- dinaspoorweg is nog onveranderd. Te Santos zijn 4000 stakers. Deze zijn woedend over, de aankomst van 600 jonge lieden en drei gen ze te zullen aanranden. De toestand is onrustbarend. Een eigenaardig vonnis, is te Singapore geveld. Dan 3n Juli werd een Engelschman, in dienst van de maatschappij Joliore Rub ber Lands op haar land Tumong, vermoord. Wie de eigenlijke moordenaar of moorde naars zijn, heeft men blijkbaar niet kunnen ontdekken, maar acht-en-dertig rubberaftap pers, die in de zaak betrokken werden ge acht, zijn ieder tot acht jaar dwangarbeid veroordeeld. EZvlIcïL- De goudmijnmaatschappijen. De secre taris van de mijn Premier, logenstraft, ten stelligste het gerucht eener op handen zijnde versmelting met de De lieers. TW2C aroltlto De warboel. De Echo de Paris aanziet een tocht, der Fransch,en op Marralcesj als onwaarschijnlijk. Moesten echter de Fran- schen te Marrakesj vermoord worden, zal onmiddellijk eene expeditie uitgezonden en de slad hernomen worden, 'tzou mogen kosten wat het wil. Volgens de Petit Parisien wilden M. Maigret, de Pransche consul en zijne land- genooten, Marrakesj verlaten zooals hun order was gezonden, toen zij even buiten de stad werden aangevallen en ter nauwernood r.og tijd hadden terug Marrakesj binnen te vluchten. El Hihba rukte achter hunne hielen binnen en is er nu meester. De Franschen zijn ge vlucht in eene woning van Moelai Rasjid, waar zij nu voor den oogenblik althans vei lig zijn. Volgens Matin is hun verblijf eene bijna haar niet verteld te hebben dat de man, dien zij bedoelde, dezelfde was, die ons achtervolgd had, on dat hij niemand anders kon zijn dan Robert Harding, wiens wezenstrekken onuit- wisclibaar in mijnen geest geprent stonden maar ik besloot deze omstandigheid met de eerste gelegenheid aan Henri mede te deelen, wantik werd van dien man verlegen, en ik was bekommerd om te weten of zijne terug komst in Engeland voor geheel zijne familie evenals voor Alice een geheim was. 's Anderendaags morgends bracht te post brieven van Elmsley aan. Die van Edward aan mij, hoewel haastig en kort, was vriendelijk en teeder. Hij had mijnen oom over al de omstandigheden der kiozing, welke gunstig beloofde te zijn, eenen uitgobreiden brief ge zonden. Een zin trof mij in dezen brief bijzon- derlijk aan De moeite, die Henri zich geeft te mijnen voordeelen, zijne zorg voor den goeden uitval mijner zaak, overtreffen al wat ik van hem, zelfs in de vroegere dagen van onze innige vriendschap, had kunnen ver wachten. Hy is zeer vriendelijk en aange naam, en wanneer ik zijn lot met het mijne vergelijk (ofschoon hij zijne vooruitzichten door 7,ijne eigene onvoorzichtigheid verijdeld heeft) beken ik dat er in de vurige verkleefd heid, die hij mij bewijst^ geene genegenheid ontbreekt. Wij zullen Zaterdag in de stad zijn. Ilc hoop en vertrouw dat niets beletten zal ons huwelijk Maandag te vieren, vermits wij hier in't begin der volgende week moeten terug lceeren ik moet, voor Hillscombe, ten minste eene week hebben, vooraleer mij wederom in al de bezigheden en ongerustheden eener kiezing te werpen. De brief van Henri aan zijne zuster was de volgende oninneembare resting en heeft ook Mgr Ge- nesti daar een onderkomen gezoóht. Volgens een telegram uit Tanger aan de dagbladen is de toestand zeer verslecht te Mogador. De Engelsche en Spaansche consulaten te Marrakesj zouden door de partijgangers van El Hihba verwoest zijn. Te Kaïserslaulerne (Duitschland) is eene misdadige poging aan 'l licht gekoipen, wel ke bijna twee slachtoffers veroqrzankte. Mev. Bosson, had per postverzending een staal rooden wijn ontvangen. De vrouw wilde onmiddelijk eens proeven of het goede waar was, ontkurkte de flosch en dronk. Zij voelde echter den wijn in den wond branden en verhaastte zich het uit te spuwen. Daar een wijnhandelaar der plaats, M. Benoit Schneider als afzender opgegeven was, ging zij met den wijn naar hem toe en deze stelde onmiddelijk vast, dat er hier be drog in 't spel was, daar hij niets verzonden had. Hij dacht evenwel, dat hier slechts oneer lijke konkurencie in 't spel was, en proefde op zijne beurt van den wijn. Hij ook ver brandde zich den mond. Het parket werd onmiddelijk verwittigd en een onderzoek geopend. Daaruit bleek weldra, dat de wijn gezonden werd door den schoonzoon van vrouw Bosson, zekeren Elsenbast. Deze werd aangehouden evenals zijn broeder. l)e ellendelingen, door vragen in 't nauw gebracht, deden weldra volledige bekente nissen. Zij hadden de vrouw willen vergifti gen, omdat deze onlangs het voornemen had geuit, opnieuw in het huwelijk te treden. De heide schurken zijn opgesloten. Brussel.Een duivenhok in brand. Brand is uitgebroken in het duivenhok, door een hmirder van de drankslijterij De Ro, in de Rolleheekstraat, op het dak gebouwd. Daar hierdoor gansch het dak in brand kwam werden de pompiers van drie posten ter hulp geroepen. Na weinig tijds, waren zij hél vuurmeester. Talrijke duiven hieven in den brand. Op slechten wegEen persoon woonde met zijn huisgezin, vrouVv en vier kinderen, in eenen gang, uitgevend in de Potbakkors- straat, Op 17 dezer verdwenen beide echtge- nooten, twee hunner kinderen, oud 5 en S jaar, aan hun lot overlatend. Vóór drie dagen stelde eene vrouw vast dat op hare kamer, Hoogstraat, kleederen uit eene kast verdwenen en werden ingepakt om te worden meegenomen. Een kind van vjjf jaar, aldaar verborgen, verklaarde deze kleedingslukken te willen verkoopen. fael arm knaapje werd naar 't commissariaat ge leid en herkend. Het was 't jongste der twee verlaten kleinen en zegde niet te welen wat van zijn broertje was geworden. Het kind ontsnapte echter uit het commis sariaat. 's Avonds bracht een agent het kind terug naar het policiebureel. Vrijdag mor- gend, 3 ure, wist de kleine opnieuw de plaat te poetsen. De agent Gardin vond het kind, te 6 ure, op den drempel van een huis. Na verzorging, bracht men het knaapje over naar het gesticht voor verlatene kinderen. De persoonsbeschrijving der ouders werd in alle richtingen gezonden. Bitterpeeën der Trappisten Vincart geven extra koffie. 1500p. Diefstal met braak. Door middel van braak drongen booswichten des nachts in de herberg van M. A.De Vos, wonend steen weg van Vorst, aan de Hallepoortlaan. Bene- Dierbare Marie, Kunt gy mü begrijpen, wanneer ik u zeg dat ik een vuriger gevoelen bewaar van de schoonheid dertooneelen,die my bittere droef heid herinneren,dan dergene die mij alleenlijk geluk verschaften Of schijnt u dit een onzin Er is eene plaats in de wereld, waar ik mij eens een kwartuurs alleen bevond, in zulke ijselijke droefheid, dat ik daarna nog bewonder, wanneer ik er aan denk, hoe ik daarna nog menschen kon zien, zonder uit wendige teekens van den angst, die mij ver scheurde te laten blijken. Eh wel Marie, hoe vreemd dit u ook voorltome, in geheel de wereld is er geene andere plaats, wier natuurlijke schoonheden zoo onuitwisbaar in mijnen geest gedrukt staan of die zoo diep in mijne ziel gedrongen zijn. Zpo geschiedt het met de muziek. Eens, wanneer ik inwendig eenen vreeselijken strijd te onderstaan had, en dat ik mij (te recht of te onrecht, dat is onverschillig) zeer nabij de dood dacht, speelde een orgel op de straat eenen Schot- sclien zang, dien ik duizendmaal reeds ge hoord had, maar die ik dan, voor de eerste maal, duidelijk begreep. Elke noot had eene bedoeling, elke stemverandering eenen zin, die ik sedertdien nooit vergeten heb. Droef heid en ontroering zijn noodzakelijk (ik geloof liet vastelijk) om onze kracht van bewon dering door die van 't verstand te verdub belen. Nooit zal ik de wezenlijke schoonheid van de muziek van 't leger noch den waren zin van het dof gerommel eens trommels begrijpen, tenzij wanneer zy mij naar den oorlog of eene lialsrechting leiden. Is het ook 't zelfde met mijne gevoelens Misschien ja misschien ligt het in mijn karakter niet, driftig t.e beminnen, wanneer ik niet geleden heb. Indien het mijn lot geweest ware, na mij den braken zij eene kast open tn ataion 85fr. Tevens roofden de dieven eene zekere Üóè- veelheid tinnen en andere voorwerpen. Droevig einde. Sinds eeniaen tij# leed M. H..., 26 jaar, bediende, Xvonend.è Herrystraat, aan eene ongeneesbare ziekte. Daardeor teneergodrnkt, besloot hij een einde aan zijn leven te stellen en heeft zich in de keuken verhangen aan het raam.Teveija had hij zich een messteek aan het hart toege bracht. De ongelukkige was dood, toen zijn vader hem aantrof. Rijtuigongeval. Zondagrr.orgend werd Isidoor Schoonjans. wonende GpOait- straat te Schaarbeek, op de Oude Graan markt, terwijl hij eene zak fruit op den rug droeg, door eene kar omgeworpen en erg gewond aan het hoofd. Hij werd naar het St-Jansgaslhuis gebracht. Aangerand. Een loopjongen Mau rice Spanoghe, 18 jaar, Vandenpeereboom- straat, 5, werd Zaterdag namiddag op do Leuvenscheplaats door twee kerels aange rand. Een hunner bracht hem een messteek toe in den rug. Óan namen de twee kerels de vlucht. Het slachtoffer werd naar het St- Jansgasthuis overgebracht. De politie zoekt depliehtigen op. TVraakroqpenke diefstal. Terwijl de weduwe Verheken, dagloonster, 58 jaar oud, Zaterdagnamiddag aan den arbeid was, kwam een kwaaddoener op hare kamer, Anlwerpschen Steenweg, hij middel van braak. Eene som van 80 frank en een trouw ring, zijnde gansch liet fortuin der arme vrouw, werden gestolen. Eene klacht werd bij de politie ingediend. Leefdael. Diefstal. Verleden nacht hebben dieven een tiental kiekens gestolen hij Constant Verwinnen, veekoopman aan de tramstatie te Leefdael. Schaarbeek. BrandZaterdag mor- gend, rond 4 uur, is brand ontslaan in eene bakkerij, 11, Gaucheretstraat. Het vuur had eene groote hoeveelheid hout en zakken meel aangetast in de onderverdiepingen. Als het alarm werd gegeven, vluchtten de bewoners van liet huis. Na een half uur krachtdadige werking, waren de pompiers der gemeente meester van het vuur. Leuven. Overleden. De genaamde Fr. Dekeyser, metserdiener, was aan don arbeid in de Bi abanqonnestraat. Om 4 ure ging de man zijnen boterham eten, toen hij opeens ten gronde viel. Dekeyser was aan eene geraaktheid bezweken. St-Jans-Molenbeek. Botsing tusschen voertuigen. Op den Ninoofschen steenweg had Zaterdagnamiddag eene botsing plaats tusschen een brouwerswagen en een kamion, welke met geweld tegen den boord van het voetpad werd geworpen. De voerman, Louis Van Brée, wonende te Scheut, werd op den grond geschokt, zwaar gewond aan het hoofd er. de beenen. De kamion werd bescha digd. Een onderzoek werd door de politie geopend. Gevaarlijke oudveroordeelde aange houden. M. Jan Declerck, koopman in groonlen, Voorspoedstraat, n. 11, Zalerdag- morgend terugkomend van de vroegemarkt, van Brussel, werd nabij zijne woning- aange rand door een kerel, die juist zijn huis ver liet met een rijken huil. De dief vluchtte, doch werd achtervolgd door Declerck en andere personen. Twee agenten van Brussel hielden hem aan en sleepten hem, geboeid, naar het kominissariaat op de Nieuwe Graan markt. Het is een oud-veroordeelde, die nog verscheidene maanden gevangenisstraf moet uitboeten. Lijk in de vaart. Uit de vaart, aan de Mariemontkaai, werd Zondagmorgend door een schipper liet lijk opgehaald van een man, waarop men geen enkel spoor van geweld aanstipte. De ongelukkige had niet lang in 't water gelegen. Op hem vond men niets dat tot het vaststellen zijner persoon lijkheid kon leiden. van kindsgebeente af een denkbeeld gemaakt te hebben van iemand, die mijne ziel kan aanbidden,na de wezenlijkheid van dien droom mijner inbeelding ontmoet te hebben, wezenlijkheid, ruim zoo schoon en zoo be koorlijk, als het levend wezen in zijne vol maakte gedaante, de verhevendste pogingen van 't vernuft eens schilders overtreft indien het mijn lot geweest ware na deze vrouw, gedurende één jaar, dat mij maar een uur scheen, zoo groot was de liefde, die ik haar toedroeg, bewaakt gevolgd en bemind te hebben indien het mijn lot geweest ware haar t,e bezitten, de mijne te mogen noemen, misschien ware ik maar eenen korten tijd trotsch over haar geweest, zooals een gewoon echtgenoot over zijne vrouw trotsch is en blij haar te huis te vinden, na eenen dag in de wetkamcr of op de jacht doorgebrachtte hebben. Wij zijn op eenen liefelijken avond te Elmsley aangekomen. Geene kamer des huizes, geene plaats in den tuin of ik ging ze bezoe ken. Terwijl Edward en Lawson bezig waren met de boeken des graafschaps na te zien alsof er hunne ziel gansch in verslonden lag, stond ik op het balkon om elk goed bekend voorwerp van het verrukend zicht te aan schouwen, tot dat alles in de duisternis was. Die langzame verduistering van elke plaats, die bij mijn aankomen door 't licht der avond zon glinsterde, herinnerde mij ons laatste gesprek, wanneer gij, in antwoord op de belijdenis, dje gij van mij afeischtet, een boek van uwe tafel nam en mij eenige die ilc sedert dien altijd onthouden heb (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2