Een beroerde nacht te Gent SPORTNIEUWS Kostschool voor Meisjes Handelsgesticht Denderleeuw. Boaslgn en gekwetsten. Sterfgeval Terechtwijzing. Hals E. VAK NUFFEL-SCMEERLINCK Wielrij tien Zaailanden Huis met Werkhuis Mobilaire Voorwerpen Hopssizcen 1912 FEESTWIJZER TE KOCf4 27 AUGUSTI 1912 m DE VOLKSSTEM Charleroi. Trein ontriggeld. Ver- tcheidene gekwetsten. Zaterdag- morgend is de reizigerstrein van Chalelineau naar Givet., dicht bij de statie van Romedenne ontriggeld. Verscheidene waggons werden vernield en talrijke reizigers gekwetst. De schade is aan- lienlijk. Antwerpen. Erge val. Een 14 jarig meisje, Aug. Goes, wonende Aledystraat, is Zaterdag avond in een zakkenmagazijn der Wapenstraat gevallen. Het. slachtoffer dat de ruggegraat en arm gebroken had, is stervend naar het St-Elisa- hethgasthuis gebracht. Het meisje was door de opening der zoldering van de eerste ver dieping gevallen. Lijk opgevischi. Te Burght heeft mon een lijk opgevischt in wiens trouwring geschreven was M. Looymans-Janssens, 2 Mei 1894. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maalschappij voor Werklieden en Kleine Landbouwers. Zie 4® bladzijde. Ninove. SchadcaanrichtingZater dag nacht is ten nadeele van LconDeLuyck, barreelwachtér op de spoorbaan Ninove- Okegem, 1& roeden schoonen tabak vernie tigd. Mon stelde vast dat de schade moest aangericht geweest zijn bij middel eener zeis. De gendarmerie van Ninove, verwittigd, heelt de voetsporen kunnen opnemen. Er bestaat voor verscheidene honderden fran ken schade. Overreden. Zondag avond rond 10 3/4 ure, is op den Meulesteedschen steenweg, de 43 jarige Karei Van Hoorne, dokwerker, dronken lijnde, op de tramri^gels gevallen. De onge- ükkige word medegesleept en erg gekwetst lan het hoofd en de voeten. Na door een geneesheer verzorgd te zijn geweest werd hij naar het gasthuis overge bracht. Moord en poging tot zelfmoord. Zondagsavond, rond 10 ure kwam een open rijtuig, waarin den genaamde A. H..., 62 jaar oud, met zekere Alice Van de Wiele, wonende Hundelgemsehe steenweg, Gent- brugge hadden plaats genomen langs de Citadellaan gereden. Eensklaps riep de vrouw Koetsier blijft staan, hij haalteen revolver uit. De koetsier had reeds ruzie in zijn rijtuig gehoord, doch hij bolde maar altijd voort. Maar toen hij nu de vrouw hoorde roepen stopte hij dadelijk. Tezelfdertijd knalden drie schoten. Br volgde een vreeselijke gil van de vrouw die achterover zonk, getroffen door twee ko gels in het hoofd. De dood was oogenblikko- lijk geweest. H... lag op zijde en gromde iets. De koet sier riep om hulp en geholpen door eenige voorbijgangers kon men het huis van dokter Lams, Frans Willemstraat, bereiken. Deze kon niets dan den dood van de vrouw vaststellen de man leefde nog en werd na een eerste verband naar het hospi taal gevoerd. Het lijk van de vrouw werd naar het doo- denhuis gebracht. Men kon H.... die ook eqnen kogel in het hoofd had, nog eenige wóórden vragen. Hij zegde in de Kerkstraat teLedeberg te wonen, gewezen potbakker, en 62 jaar oud te zijn. Do jonge vrouw telt er rond de 40. His gehuwd. De koetsier, die op den Hundelgemschen steenweg woont, verklaarde dat hij reeds van 4 ure namiddag met het paar naar buiten was gereden en zij juist in stad waren gekomen. In het gasthuis is Maandag morgend, om 8 ure, den kogel die IIin het hoofd had, uitgehaald. IIzal een oog verliezen. Nog eene moord. Terwijl de beer Vandoussölaere, bijge staan door zijn adjunkt, den heer Wauters het onderzoek in de zaak H... voortzette, had een ander drama, in dezelfde wijk plaats. Ziehier wat er gebeurd was Rond 11 1/2 ure bevond de 30jarige Rutfin De Smet, dag- looner, ongehuwd, wonende St-Pietersvrou- wenstraat, 36, zicli in de herberg van den heerCuypers, St-Pietersplein, 10. Plots kwam zijne minnares, de 38jarige Palmyra De Baets, wonende Klein Sl-Pie- tersplein, 5, binnen. Palmyra scheen onder den invloed van den drank en zocht twist met haar minnaa. Verbruikers kwamen tusschen, maar zulks scheen de woede der vrouw nog aan te wak keren. Terwijlmen haarin bedwang hield, schopte zij naar De Smet en trof hem op den onder buik. De man zonk neer, zonder een kreet te slaken hij was dood. Een bijgeroepen geneesheer kon niets anders dan het overlijden vaststellen. Na de gebruikelijke plichtplegingen der policie, werd het lijk naar het gasihuis overgobracht. Zt: hst geharrewar was ae daderes ge vlucht. Heden morgend werd zij aangehouden en per rijtuig, onder bewaking van den heer adjunctpolicic.cominissaris Wauters naar het gevang overgebracht. De vrouw, beweerde niet te welen wat zij gedaan had. Zelfmoord. Zondag nacht heeft zich in het oude man nenhuis een kostganger van dat geslicht door verhanging gezelfmoord. Het lijk werd naar het doodenhuis overgebracht. Lijk opgehaald. Maandag morgend, toen het pas begou klaar te worden, werd aan de Groendreef, in de Brugsche Vaart een lijk beriïérkt. Het werd opgehaald en weldra herkend alszijnde dat van den patroon uit het gekend koffiehuis Pavilion de la LysMeerschstraat. Het lijk werd insgelijks naar het doodenhuis gevoerd. Dood van den heer L. DE LANTSHEERE Maandag morgend is te Assche overleden, de hoer Leon De Lantsheere, minister van justicie in het ministerie Schollaort. De heer L. De Lantsheere bevond zich op het buitenverblijf van zijnen vader, den heer Theolïei De Lantsheere, staatsminister, gou verneur der nationale Bank, te Assche, toen gij er Zondag avond door eene beroerte ge troffen word. Onlangs de spoedige geneeskupdige hulp was alles vruchteloos en M. L. De Lantsheere kon nog onkel de laatste troostmiddelen van den godsdienst ontvangen. Maandag morgend, rond 7 uro, gaf hij den geest. Do achtbare aflijvige was geboren te Brus sel, den 23 September 1802. Na zijne studiën gedaan to hebben in het kollegie Sl Michel aldaar, volgde hij de leergangen der katho lieke Hoogeschool van Leuven. In 1885 werd bij doktor in de Rechten uilgeroepen en in 1S86 doktor in wijsbe geerte. Ingeschreven als advokaat ter Balie van bet Beroepshof van Brussel, werd hij Hoog leeraar te Leuyerj benoemd in 1899 en do ceerde er strafrecht en vergelijkend privaat recht. Door bet kanton Assche werd hij in 1898 naar den Provincialen Raad gezonden en bleef er zetelen tot in 1900, toen bij volks vertegenwoordiger van het arrondissement Brussel gekozen werd. In de Kamer nam hij deel aan vele be sprekingen van wetsontwerpen, en door zijne veelvoudige kennis, wist hij zich steeds te doen aanhooren en waardeeren. Hij was ook een strijdend Vlaming en werkte veel mede om de belangen en rech ten onzer moedertaal te verdedigen. Ilij volgde M. Renkin op als minister van justicie, toen deze eerste minister van Kolo niën benoemd werd, op 30 October 1908. Hij trad af met het ministerie Schollaert op 8 Juni 1911. Op wetenschappelijk gebied vooral, deed de beer De Lantsheere zich bijzonderlijk gelden. Hij schreef menigvuldige werken en was regelmatig- medewerker aan tal van gekende tijdschriften, als dRevue Générale enz... enz... Vereerd met talrijke onderscheidingen, komt de heer Léon De Lantsheere onver wacht aan zijne familie en aan de katholieke partij ontrukt te worden. De onverbiddelijke dood heeft hem echter bereid gevonden, daar hij mocht wijzen op een leven vol christelijke plichtsbetrachting. Zijne ziel ruste in vrede ÉÜst, SL c3- S. 33L XL "W ES Ten gevolge van onnauwkeurige inlich tingen, hebben wij in ons artikel van Zondag 11. onder hoofding fS ®ns asiSw?o©5»i3 aan cfen ©asgsasE'tSijaSigeüii WepiragsfooneS en aan Aéflsfc-Vooa^waarfcs geschreven dat de heer Burgemeester Ghee- raerdts, Eere-Voorzitter was van gemelden bond. Onze sympathieke en beminde Burge meester bericht ons, dat hij van de maat schappij in kwestie, geen Eere-Voorzitter is. Volgaarne herstellen wij deze onvrijwillige misgreep, en terzelfder tijd, drukken wij aan den heer Burgemeester, met onze veront schuldigingen, de verzekering onzer bijzon dere verkleefdheid uit. Overreden. Zondag namiddag tijdens eene koers Aalst-Velodroom-Brussel-Aalst- Velodroom, is op de Moorselbaan liet kind der echtgenooten Van de Maele, uit de Groenstraat, door eon der deelnemers over reden geworden. Het kind werd erg aan het hoofd gekwetst en naar het schijnt is zijn toestand zeer be denkelijk. Kapellestraat, 1 3, AALSTin ons hulphuis Heek der St-Viecentiusstraat en Moorselbaan Verkrijgbaar Biscuiten aan 0,15 het pak Beste bioolsuiker aan 0,72 de kilo Sardie nen 0,25 't doosje Sterrezeep 0,14 't stuk 946 Aalst-Mijlbeek. Uilslag van de baankoers voor beginnelin gen van Zondag 25 Oogst, to Aalst-Mijlbeek, 10 kilometers 1. Coppens, Assche, op Saphir, in 1 uur 14 min.; 2.Van der Sype. Erpe: 3. De Sterck, Aalst; 4. Van Canegem, Burst; 5. ArysArlh., Aalst. Ninove. Zondag werd do baankoers betwist Ninove- Aalst-Haaltert-Aspelaere-Ninove, 3 maal de ronde of 90 kilometers. Uilslag 1. De Vrieze, Audenaerde 2. Van Isterdaele, Denderleeuw 3. Standaert, Ninove 4. Barbé, Pamel. Sottegem. Uitslag der velokocrsen op de baan. Be roepsrijders (32 rijders) 1. Seynaeve, Iseghem 2. Nys Rumbeke 3. De Leersivy- der, Wielsbeke 4. Do Temmerman, Sotte gem 5. Dujardin, Wielsbeke 6. Delarue, Petegem. Beginnelingen (76 rijders): 1. De Backer, Gent2. D'baene,Waeregem 3. Kimpe, Cruyshautem 4. De Coninok, Wortegem 5. Cougniez, Ogy 6. Van Lancker, Meirel- beke 7. Herreman, Sl®-Maria-Hoorebeke 8. Slevenaert, Deux-Acres. Velodroom van Sottegem Beginnelingen Eerste reeks, 10 kilome ters 1. Minnebo 2. Snoeck 3. Van de Weghe 4. Laurent. Tweede reeks, 15 kilometers 1. Minnebo; 2. Laurent3. Wesemael4. Van Caene- ghem. Derde reeks, 20 kilometers 1. Laurept 2. Wesemael3. Minnebo j 4. Van Caene- ghem. Uitslag 1. Minnebo, Gent2. Laurent 3. Wesemael 4. Van Caeneghem 5. De Langhe. Het kampioenaat van Oo9t-Vlaanderen ,per ploeg,gistöreni betwist op den weg Gent- Dendermonde-Aalst-Geiit, werd gewonnen door L'Aurohe van Gent, met Cooreman, Cocquyt, De Poorter,Saelens en DeMuynck. Deze ploeg zal Oost-Vlaanderen vertegen woordigen in bat kampioenaat van België, Zondag aanstaande. Velodroom van Gentbrugge. 100 kim. Uitslag 1. Dossche 2. Frans Faber, op 10 centimeters 3. Defraye, op 1/4 wiel 4. H. Heusghem 5. Persyn 6. Öe Backer (deze drie wiel aan wiel)7. La- mon 8. De Smet,; 9. Van Ingelghem, op 1 rönde 10. Wancour, op 4 ronden. Luik-Charleroi. 251 kilom. voor beroepsrijders 4. De- vroye, om 4 ure 14 2. Sfilmon, op twee lengten 3. Verschoore. om 4 ure 32 m. 4. Lambot, op viër lengten 5. Mottiat, om 4 ure 45 m. 6. Blaise, om 1 ure 50 m. 7. Benoit, op eene lengte 8. Coomans, op twee lengten 9. Mélotte 10. Dubois 11. Leliaert12. Petitjean Luc. fitfESEDEEBJgIGEN. STUDENTENDAG te BEVEREN-WAES. 't Is een verheugend en tévens veelbelo vend feit, te zien, boe van jaar tot jaar, van verlof tot verlof de sludentengilden fallen kante talrijker en krachtiger opbloeien boe op landdagen en gildefeesten de studenten steeds geestdriftiger en vastberadener opko men en daardoor een onloochenbaren blijk van diepe Vlaamschgezinde overtuiging ge ven. Laatst beleefden we wêer eenen prachti- gen Studentendag te Beveren. Ter gelegen heid der inhuldiging van 't Beversche vaan del, was er in die mooie en groote Waesland- sclio gemeente 'n algemeene Oost-Vlaamsche Studentendag belegd. Ondanks bet ongunstig weder waren er toch reeds'n 200 studenten in de plechtige mis tegenwoordig'. Pater Calbrecht met zijn vurig en geest driftig woord, hield den studenten hunne plichten voor en sprak hen moed in, om edelmoedig en offervaardig het lastige juk des levens te torschen. Na de mis rukten we op, onder de plooien der waaiende vaandels, al zingend het mach tige «Groeningelied» naar de met linten en vaandels versierde feestzaal. Daar werd de wensch uitgedrukt dat elke Vlaamsche Bond aan drankbestrijding zou doen. Immers de Vlaamsche beweging heeft tot doel ons volk tot een hooger peil van beschaving en ontwikke ling te brengen, zoowel op stoffelijk als op zedelijk gebied nu, bet is onbetwistbaar'dat eene der hoofdkwalen van ons Vlaamsche ras is de ellendige drankzucht, liet is dus heel logisch dat de studentenbonden zich ook met het alcoolvraagsluk bezighouden, en zoo het hunne bijdragen om die kwaal te weren. 's Namiddags togen we ten getalle van rond de 300, luidruchtig en vol vervoering, door de bevlagde straten der gemeente. De fanfare liet de too'nen van den Vlaamschen Leeuw» krachtig weergalmen, onze jonge borsten juichten mêe, do vaandels ontrolden sierlijk bun dansende leeuwen en vliegende blauwvoeten 't was of we trokken ten zege praal, ter herovering van onze zoo lang ver- drukte rechten, maar die toch, we zweeren hel, binnen enkele jaren zullen en moeten hersteld Do namiddag-vergadering was als de apothéose van dezon zoo lieugelijken dag. DeE. H. Marimari van St-Lievens-Hauihem sprak er in rijke zoetvloeiende taal over de studentenbeweging, en zijn woord klonk er dichterlijk, dan eeiis zacht, dan wêer stor mend en kastijdend. Daarna voerde volksvertegenwoordiger Nobels er het woord. Vol geestdrift sprak bij tot de studentep, zijne makkers over hun ne Vlaamsche Katholieke plichten.Hij sprak er over de overwinning van 2 Juni, niet al leen als'n triomf van 't katholieke Belgie, maar ook als 'n verovering van onze Vlaam sche rechten want nu zou er van wege de katholieken krachtdadiger en eensgezinder gestreden worden voor het bekomen van 'n Vlaamsch hooger onderwijs,tot do vervlaam- sching der Gentsche Hoogeschool. Dat was nu eens 'n volksvertegenwoordiger lijk wij Vlamingen, ze wenschen vrank on vrij vranke katholiek en vrije vlaming. Mochten al de volksvertegenwoordigers van 't Vlaamsche België met diezelfde ge voelens bezield zijn. Na do vergadering dankte de Voorzitter sprekors en toehoorders en voóral den Heer Burgemeester der gemeente, bij liet schen ken van hun overprachtig vaandel. De dag eindigde lustig en de studenten keerden weer naar alle hoeken van Vlaan deren, vol begeestering, gesterkt en gehar nast tot den strijd. WIKING. OPENBARE VERKOOPING X van ook dienstig voor BOUWGROND te Bam]brug;ee« Be Notaris oe VIS, te Aalst, zal met gewin van palmslagen on gelagen, ten verzoeke van wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Bambrugge. Eerste koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Bambrugge, op den Lindekauter, hakend ten kadaster sectie A, deel van niynmer §85a. groot volgens meting r21 aren 62 ££nti$ren. palende noord en oost koop twee, zuid dén steenweg van Audenaerde naar Aalst, M. Van Éever en de erven Schoup-Bo- gaert, west M. Gyriel Schoup. Tw.eede koop. Een perceel Zaailand ook dienstjg voor bouwgrond, te Bambrugg^ Op den Lindekauter, bekend ten kadaster, sectie A, deel van nummer 385a, groot volgens meting 28 aren 19 centiaren, palende noord August De Winter, het Weldadigheidsbureel van Bambrug ge en L. De Smet, oosttfeconsoortenDeGlercq, zuid den steenweg van Audenaerde naar Aalst en koop een, west M. Schoup. Deze twee koopen in gebruik bij Honoré De Winter, te Bambrugge. Derde koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voo> bouwgrond, te Bambrugge op den Ha-zenkauter bekeijd ten kadaster sectie A, nr 138, groot 13 aren 60 centiaren, palende noord Livien Vincent Van Kerchove en V. De Ryck, oest de weduwe en kinderen Sienaert-Verbrug- gen, zuid de kalseide van Bambrugge naar Vlëckhem, west Goossens-De Winter. In gebruik bij August De Wint, te Bambrugge. ZITDAGEN Instel, Donderdag 5 September) iqi„ Verblijf, Donderdag 19 September) telkens om 2 uur stipt namiddag, in het hotel «St-Jban», te Aalst, hoek van het Statieplein en der Albert Liénartstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te AALST, Brusselschestraat. De Notaris MOYERSOEN te Wichelen, zal, ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslag en gelagep, openbaarlijk verkoopen Een huis met koer en werkhuis, met kamer en zolder, gestaan en gelegen te Aalst, in de Brus selschestraat, geteekend nummer 70, bekend ten kadaster sectie A, nummers 1521b en 1521c, met eene grootte van 70 centiaren, palende ten voor hoofde aan de Brusselschestraat, van de eene sijde aan een huis van de kinderen van den heer Francois Van den Broeck, van de andere zijde en van achter aan het huis van den heer Benoni De Nayer. Bewoond door den heer Gustave Van der iSeheuren-Guns. ZITDAGEN fnstel Maandag 19 Augusti ,q15> Verblijf Maandag 2 September) telkens om 2 ure namiddag, terestaminet In de Klok bewoond door Edmond D'Hoir, Molen straat, aan de Groote Markt. Ter studie van genoemden Notaris MOYER SOEN zijn er gestadig groote en kleine kapita len in leening te bekomen, aan gematigde intrest, mits goed bezet. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwalm, Beestialen, Hout, Mest, Hooi. Strooi en Veldvruchten binnen de Gemeente HELBERGEN!. De Notaris DE YUYST te Borsbeke, zal ten verzoeke van Jufvrouw Maria Therbsia Cob- baut, téh hare hove te Heldergem, op Woensdag 28 Augusti 1912, om 8 ure voormiddag, open baar verkoopen. Alle de mobilaire voorwerpen bestaande name lijk in Stoof met toebehoorten, 4 Tafels, 20 Stoelen, sehoone Coulissetafel, Cómodekassen met koperen belegsels, Quinquets, Moor, Kof- fijpot, aard- lcoper- tin- en gleierwerk, Horlogie Schouwversiersels, Kandelaars, Pottenen Pan- nen, Verzijp, Liters, Pinten en Glazen en al den anderen huishoudelijken voorraad. Landbouwersalem bestaande inWagen, 2 Treemkarren, nieuwe Drijwielkar, al het Ijzer werk voor drijwielkar, 2 Aalstukken, 2 Ploegen Eegdens, Schoeper, Rolblok, Sleden, Omschei- ers en Zwingen, Wanmolen, Raapmolen.Snijma- chien met wiel, nieuwen Douche, Knap, Reep, Dorschkleed, drij Reepen, Manden, Vlegels, Gaffels, Rieken, Bakmouilde, Mèlkerijkar, Mei-' kerijkannen, Balance, Bascule,35 zakken en alle de Paardenharnassuren met toebehoorten. De Beestialen bestaande in Een goed Merrie- paard, een Ruinpaard S jaar oud, 4 sehoone Melkkoeien, waaronder eene geprimeerde (75 punten) eene bekalfde zeven maanden, 2 vette Stiers, 3 jonge Stiers, 2 geprimeerde Beeren, 1 geprimeerde Zog 7 weken dracht,2 jonge Zogen 2 Melkgeiten, 1 jonge Geit, 150 Hoenders en 2 Hanen. Eene mijt Mutsaard, Brandhouten Princes- staken, 75 koopen goed Mest, den Aal, 10,000 kil. Hooi en 5000 kilos Strooi, 60 aren zeer schoon staande Aardappels (Industrie) en 45 aren Bet te- raven wassende nabij de hofstede, verdeeld in koopen en 2 aren Bessemöooier. Deverkooping geschiedt op tijd van betaling mits borgstelling doch de koopen onder de 5 fr. moeten komptant betaald worden. MARKTPRIJZEN Aalst. 24 oogst.—Hopmarkt, markt vaster prijzen in opslag, beschikbaar fr. 170. Nieuw gewas, fr. -DO Geeraarstfbergen 26 oogst Tarwe de 100 kiios 22,00 Miftteluin 20,00; haver 25,00 Rogge 18 00; booncn 22,00; Aardappelen 8,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,80 a 2,95 eieren per 25, fr. 2.50 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 164,Viggenen 492. BERICHT Aan de Hopplanters en Cokeverbruikers De coke voor liet droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 voor de Stad en het Arrondissement Aalst, AALST 15 September. Opvoering van Brugsche Metten of Breydel en de Co- ninck vaderlandsch drama in vijf bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscpüc^e, door de Katholieke Vlaamsche St'u- denlengilde. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeCalharinisten» van «Godelieve van Gistel» gedramatiseerde legen de uit de XI® eeuw, in 4 bcdr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving» blijspel in één bedrijf door W. Do Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eefste opvoering van Oud-Heidelberg het prachtig tooneelstuk van Wilfi. Meyer-Fös- ter, (5 bed.) door de koninklijke Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 Ootober. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in nainicldagvertoo- nïng, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap*Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicljt- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, toonoelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van Be Kerkvervolger of De Nero van ket Noordendrama in 3 bedrijvén, en Baas Ganzendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN S en 15 September, prachtige kermis-ver- tooniogeu, door de Lynische Too- neelgïlde (De Volksvriendentel kens om 4 1/2 ure stipt. Het CirJjus Leven naar het fransch (Êes, Saltimbanques), wereldberoemd zangspol. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement ivörtien beleefd verzocht de datum's hunner fóöstfiii. zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blda mede te deelen. vau M. Camiel Prael, optioion-specialiste Aalst, Lange Zoutstvaat, 6 26 augusti. 15 uro: 760 Barometer 745u5 Thermometer 19"3 Vooruitz.regen of wind bTeTh «raast ter fabriek Besteels-Desmeth, 5© fijn en grove breisters voor beenên, planken en groot werk voor binnen en bui ten. 982 Te StOOjJ een goed trekpaard. Voor de conditiën zich te bevragen 44, Keizerlijke Plaats, Aalst. 994 Goffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 m., breedte 1 m., diepte 0,65 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 9£0 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snijkunst eu Koophandel, aangenomen door den Staat. Vraagt prospectus KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. Internationale kostschool voor jongens, Allerbeste ligging en inrichting. Gesticht van lst*u rang. Uitstekende geleerdh. Ver zorgde opvoed. Nieuwere humaniora. Voll. studiën van vreemde talen, handelswetensch., rekenkunde, snel- en drukschrift, voorberei ding tot boekhouden-correspond.-taalman- landmeter-steno en dactylogr. tot alle be dien. van ijzeren weg, post- en telegr., han- delsbur., bank, enz. Verzekerde uitslag. Plaatsing der leerl. Bijz. vermaard voor het fransch en and. vreemde talen. Leeraars en leerl. uit den vreemde. Ilernem. der lessen op 19 Sept. aanst. Pensioen van af 450 fr. alles inbegrepen half-pensioen 225 fr. Externaat 25 fr. per trimester, alles inbegrepen boeken, school gerief, enz. De Bestuurder-eigenaar, 949 Gam. Garain.

De Volksstem | 1912 | | pagina 3