Helena Middleton BUITENLAND. NIEUWSBERICHTEN. Uit onze Kolonie ELFDE LAMDDAG der Vlaafflsehe mutaalisten te Een- derffiBiide. 2 DE VOLKSSTEM 28 AUGÜSÏI 1912 getuigde dat 6 kapitein zich bijzonder barscli had getoond en dat de enderpastoors, die nooit onder de wapens geroepen geweest waren, zich mochten gekrenkt gevoelen in hunne weerdigheid als man en als priester De krijgsraad heeft niettemin de vier pries ters, zoogezegd met in aanmerking neming van verzachtende omstandigheden, veroor deeld tol 6 maanden vestingstraf, in plaats van gevang. De vier onderpastoors zullen zich legen dat vonnis in verbreking voorzien bij het opperkrijgsgerechtshof te Berlijn. FranKrij lt De brand van St-Salvadour. De laatste tijdingen over den brand van St-Salvadour hielden dat het vuur nog steeds hevig woedt. De vlammen omringen nu het badhotel. Er is nieuwe troepenversterking ter plaats. Gallay in vrijheid. Zaterdag morgend heeft Gallay, die het Comptoir d'Escompte voor groote sommen bestal en dan met eene vrouw op eeu jacht naar Zuid-Amerika vluchtte, de gevangenis van Melun verlaten en is aanstonds naar Parijs vertrokken. M. Fallièrss te Versailles. M. Fallières heeft besloten bij 't einde van zijn president schap zich te Versailles te vestigen hij heeft te dien einde een hotel gehuurd in de rue de la Chanchellerie. Oude huizen ingestort. Een doode. Te Lillers zijn twee oude huizen, een koffiehuis een modemagazijm op de Groote Markt ingestort. Dertien personen, die in de huizen waren, zijn ongedeerd teruggevonden, maar M. Paul Lombard, vrederechter, werd on der de vallende puinen verpletterd. De gesyndikeerde onderwijzers.Zater dagzijn de syndikalisten onder de onderwij zers bijeengekomen in de werkbeurs van Lorient. Zij zijn vastbesloten de bedreigingen der regeering *e tarten. Zij aanvaarden de verplaatsing van hunnen bondszetel naar Lorient. Zij keuren het anti-patriotism af en verklaren den Sou du soldat enkel te zijn bijgetreden om de arme onderwijzers.die bij het leger zijn, te helpen. Verongelukt. Luitenant Martin van het 159® infanterie, vergezeld van zijn schoon broeder en een sergeant van 't 159® heklom men gisteren de pic de Rochebrune, 3324 m Aan den col des Portes. die bedekt was met ijs, gleed de luitenant uit en rolde 300 me ters naar beneden. Toen zijn schoonbroeder bij hem kwam, ademde hij nos- maar stierf kort daarna. Hij was geweldig aan liet hoofd gekwetst en zijn arm was op vier plaatsen gebroken. Auto-ongelukken. De auto van graaf de Mun, bestuurd door den chauffeur Chobeau, die naar Dinard zijn meester ging halen, kwam in botsing met oenen wielrijder, die naar Rennes ging. De auto sloeg tegen een telegraafpaal en vloog in de gracht. De wiel rijder stierf kort daarna aan eene schedel breuk. Engeland De regen. In den omtrek van Londen en in de provincie heeft het van 12 tot 18 uren aanhoudend geregend. De overstroo- mingen nemen toe en alle hoop op den oogst is verloren. Veel rivieren zijn buiten bare oevers getreden. In Hantingdonshire slaan er dorpen drie voet onder wafer. In Wales zijn de valleien in meren veranderd en men vreest dat er veel vee verdronken is. Het hooi en het graan, dat reeds was afge sneden, is door het water meegesleurd. De wanhopige hoeren staan tot aan de heupen in 't water, om te pogen den nog te veld ■taanden oogst te redden, maar er is niet veel hoop. Sedert meer dan 40 jaar heeft men geeii zoo slechten Zomer gehad. Een zonderlinge ambtenaar. De ge neesheer van den koning van Engeland heeft «lezen aangemaand op te passen voor ver- 66° vervolg. w Oh versterk eerder uw ootmoedig hart, om 't strenge lot des martelaars te even- area^; om met onverschrokken blik uwe beminde inbeeldingen te aanschouwen, wan neer alle schitterende hoop en glans des dags zich in de avondschemering gaat versmel ten. (Christelijk Jaar). Doch genoeg hierover. Onze werking is uitnemend wel gelukt. Edward heeft zich wonderlijk geweerd. Op den dag der benoe ming heeft hij recht voortroffelijk gesproken. Het is onmogelijk niet bewogen te zijn door zijne redeneerkunde,door zijne onbeweeglijke rechtvaardigheid en zijue ontwijfelbare beslis singen. Daarbij is hij zeer levendig en geest driftig aangaande de belangen des volks, eD nieuwe oefeningen die hem zijn aanstaande vak zal opleggen. Het is blijkbaar dat hij meer voor een werkend dan voor een beschouwend leven geschikt is en zooveel te beter voor hem dit is voor een man de gelukkigste gesteltenis, en hij zal gelukkig wezen, want in zijn karakter bevind zich niets dat met een stil genot niet overeenstemt, hy heeft geene hevige driften of gemoedsbewegingen geei e ziekelijke gevoeligheid, voor hem is alles matig, werkelijk en redelijk. Vaarwel, dierbare Marie; ik ben gelukkig te weten, dat Alice by u is. Gedenk wat gij mij beloofd hebtzorg voor haar zooals voor eene bloem, die een enkele adem zou bevlek ken, of eèn' wind vernietigen. God zij dank, onze wederzydsche gedachten en harten zijn elkander niet vreemd. koudheid. De kening benoemde nu eenen ambtenaar die gelast is te letten op de lucht- tochten. Telkens als de koning door het paleis gaat, wordt hij voerafgegaan door be doelden ambtenaar die uitziet of deuren of vensters goed dicht zijn. In het paleis noemt men hem den tochtjager. Een ongeluk wordt gemeld uit Hope Cove, een visschersplaatje in Zuid-Devonshire. Twee broers stonden met hun zuster op eene klip, waar zij zelfs niet nat werden, naar de woelige zee te kijken, toen onverhoeds een golf het meisje en haar jongsten broer weg sloeg. De jongen verscheen nog even aan de oppervlakte met eene groote wonde aan het hoofd en verdween daarna in de diepte. Het meisje dreef de zee in. Van geen van beide heeft men een noodkreet vernomen. Hun lij ken zijn nog niet gevonden. Regen en krijgsbewegingen. Ingevolge de hevige regens, heeft de lijfwacht, die te Swaffham was gekampeerd in het graafschap Norfolk, voor de krijgsbewegingen,de tenten moeten verlaten en is thans gevestigd in de openbare gebouwen en op de zolders van de scholen. Hel batailjon van de Goldsteam Guards is terug naar de kazerne gezonden, üuitsclilaaidl. Naar het klooster. Een lid van het Wurtembergsche grafelijke huis van Neip- perg. dat met het Wurtembergsche konings huis verwant is, graaf Karl von Neipperg, is onder den naam van broeder Adalbert in de orde der Benédiotijnen getreden en heeft in het klooster Beuron zyiie beloften afgelegd. Brand in eenen schouwburg. Een brand is Zondag middag uitgebroken in den schouwburg van Charlolteiiburg. Hij duurde anderhalf uur. Het tooneel is geheel ver nield. De zaal zelf is niet getroffen door het vuur, maar beschadigd door water eu rook. De regens in Duitschland. De weken lang aanhoudende regens maken dat men voor deu oogst van dit jaar het ergste vreest. De uit alle streken van Duitschland inko mende berichten luiden troosteloos. In het voorgeberg te, het vruchtbaarste gedeelte van West-Duilschland, is de landbouwer bezorgd voor zijn gehoelen oogst. Indien er niet snel verandering komt, zal men een volkomen misgewas moeten verwachten. Ook in de wijnbergen aan den Rijn ziet het er buiten gewoon treurig uit. IV oorwegen Verdronken in eene riool. Drie dooden. Een schrikkelijk ongeluk viel voor in eene der voorsteden van Kristiania, waar riool werd hersteld. Drie werklieden arbeid den in eene breede rioolpijp uitloopende op eene nabij gelegen rivier. Een afdamming, die opgeworpen was tot beveiliging der werklieden, brak door. Het water stroomde in de riool en de drie werklieden verdronken zonder dat huii hulp kon worden gebracht. Vereenigde-Staten De oogst in Amerika. Ziehier wat M. James Wilson, Staatssecretaris voor Land bouw, zegt over den toestand Ik begrijp niet waarom onnadenkende correspondenten juist dit jaar, nu de oogsten alle records slaan, en het huidige tijdstip, waarop het inoogsten zich onder de gunstige voorwaarden laat voorzien, gekozen hebben om den noodkreet te uilen, door te melden dat het graan bedreigd is door de regens. Dergelijke dwaasheden strijden tegen allen gezonden ain. De haveroogst is de overvloe- digste, die men ooit gekend heeft en bedraagt 2.800,000,OüO bussels, die van het hooi is zeer belangrijk en al de andere zijn goed. Oostenrij k. Tien jaar in een koffer. Te Szemerja, Hongarië heeft men in het huis van den landbouwer Michael Teglas, in een oud ver molmd korter een meisje gevonden, waar van heel het lichaam slechts ééne wende was. De echtgenooten verklaarden dat dit hun dochter was, die zij aldus sedert tien jaar opgesloten hielden. Het arme schepsel Uw altijd toegenegene broeder, H. Lovkll. Kon Mevrouw Middleton 't inzicht gehad hebben om mij dezeu brief te laten zien Had zij misschien aan Honri beloofd hem mij te toonen Neen, dit was gansch, volkomen on mogelijk. Het moet eene misgreep geweest zijn, en ik mocht het haar niet laten opmer ken, want het zou haar kunnen ontstellen en bekommerd hebben. Het bleek nu, dat Henri haar zijne onoverwinnelijke liefde voor mij medegedeeld had. Was dat goed in zijn eigen belang kwam dit overeen met zijne gewoon lijke voorzichtigheid, en boveD al met zijn verleden gedrag het scheen mij evenwel zeer vreemd. Mevr. Middleton kon gemakkelijk geleid worden zij kende Henri zoo goed niet als ik, zij dacht hem gelijk haar zelve, en om dat hare gedachten met de zijne overeenstem den, meende zij dat hunne harten gelijk waren. Wanneer hij zijne macht op iemand, die hij beminde, wilde tewerkstellen, was zij zoo sterk dat hij mij eene andere richting scheen genomen te hebben, en van gedacht was,door middel van zijne vrouw en zijne zuster, de bandeD, die ons vereenigden, nog nauwer toe te sluiten. Nooit kenden twee personen elkander beter als Henri en ik. Aitoos ont dekte ik zijn doel, niettegenstaande de sluiers, met welke hij het bedekte zijn eigen leven was het einde van al zijne werken, en om die reden, ofschoon gepaard met een zelfzuchtig hart en eenen ongeregelden geest, bezat hij al de zoetheid der aandoeningen, en de aan trekkelijkheid der gevoelens. Deze brief (hoe knap en fijn opgesteld, want hij raakte de wond, die mijn hart deze laatste dagen pijnigde) miste zijn doel, indien hij inderdaad gehoopt had dat hij onder mijDe oogen zou gevallen zijn j want, toen ik zijn verslag over heeft de spraak verloren en lijdt aan vallende ziekte. De wonden zijn veroorzaakt door slagen. Onnoodig er bij te voegen dat de ellendige ouders aangehouden zijn. Italië Vreeselijk drama. Zekere Burla trad gisteren te Milanen gewapend in het huis zijns schoonbroeders, om deze te dooden. Eeu gevecht ontstond tusschen de twee man nen. Burla, zich overvallen ziende, loste verscheidene schoten en een kogel trof nu zijn zuster, welke op den slag werd gedood. Terugkeer der Leopoldville De Leopoldville wordt tegen Maandag 2 September uit Congo te Antwerpen ver wacht. Bevinden zich aan bcord MM. Heuvre- mond, der Soc. int. de recherches miniêres du Bas-Katangu PauTtis, des Socióté com- merciales et minière dh Congo Freidebie en Tillière, der Soc. anönyme beige pour le commerce du Haut-Congo Balone. Bene- detti, Cutelet, Lejeune et Rauccein, der Comp. du Kasa eervv, pater Deconinck, dei' Trappisten Gustafsonj Verhuist, Vikander en Sleinbach, der Comp. du Lomami; Marit, der Comp. du chemin de fer du Congo Koppe, der Soc. an. Citas Garritsen, der N. A. H. V. Jorissen en Voogt, der Soc. commcrciale en financière Africaine. Zaterdag avond begonnen de feesten. Te 9 ure gaf de stedelijke Harmouie een prachtig Concert. Zondag 25 Oogst 19i2. De eerste zitting heemt slechts rond 10 ure aanvang. De groote feestzaal van het Stadhuis bevat vijf hóhderd afgevaardigden. Aan het bureel zetelen de Heer Casteels en de andere leden van het bestendig komiteit des Verbonds. Zijn insgelijks tegenwoordig- de Heeren Tibbaut, Bruyninckx, Van Sande en Romain Mo^yersoen, volksvertegenwoor digers. Van Winckel, gemeenteraadslid te Dendermonde en Debois, provinciaal raads lid. Het bestuur van het uitvoerend komiteit is vertegenwoordigd door de Heeren Van stappen, voorzitter, De Bruyn en Van der Vekens, ondervoorzitters en Vergeylen en Dosfelt, schrijvers-schatbewaarders. De Heer Hubert, Minister van Nijverheid en Arbeid belet, heeft de Heeren Verhees, bestuurder en Van Mell®, afdeelingsoverste van het Ministerie afgevaardigd. De aanwe zigheid van een groot getal Damen inutua- listen dient vooral aangemerkt. De heer CASTEELS, opent de vergade ring. Hij brengt een warme hulde aan de nagedachtenis van wijlen de heeren Srneyers, De Groof, De Queker en De Schepper, voort name werkers op mulualistisch gebied, en stel aan de vergadering voor aen heer Emiel Tibbaut, schepper van hot machtig mutua- listisch verbond van 't arrondissement Den dermonde voor. (Langd. toej.) M. Em. TIBBAUT huldigt het verbond en haar verheven werk. Heer Alf. VAN DE PUTTE geeft-lezing van de toegekomen verontschuldigingen. De stad Gent trekt zich get-ne landdagen aan buiten Gent, zoo schrijft ze. (Algemeen en luidruchtig spotgelach). De verslagen worden voorgedragen 1° Door M. SIPS, van Mechelen betrek kelijk a) de kassen van ouderlingen bijstand op de werkhuizen e(n b) den geneesdienst voor den welken versqhillige menschen aan genomen werden. 2® Door M. PRIMO, postontvanger te Rtekene, over de levensverzekeringen en waarin verschillige praktische middelen voor- Edward las. toen ik de smart gevoelde, die men mij meende aan te doen,toen ik sommige bemerkingen als waaijheid aannam, en andere met verontwaardigliejd verwierp, barstte de kreet mijns harten,dien ik niet langer bedwin gen kon, in deze woorden uit Liever zijn slaaf, dan uw afgod. Den volgenden Zaterdag keerden zij terug naar Londen. Wanneer ik mij weder bij Ed ward bevond, vergat ik alles door de vreugde van dat oogenblik. Maar wanneer ik vernam, dat ons huwelijk stellig op den volgenden Maandag vastgesteld was, scheen het mij alsof ik voor de eerste maal waarlijk geloofde dat het moest plaats hebben, en alsof ik nooit vroeger over de gevolgen van zulken stap ge dacht had. Nu begon ,ik eindelijk te overwe gen wat het voor iemdnd, in mijne bijzondere gesteltenis zou geweest zijn, niet alleen van te beminnen, zoo als-ik lang bemind had, maar verbonden te zyn aan degene, die, on bekend met de omstandigheden van mijn ellendig leven,zich over elke veranderlijkheid mijns geestes zou verwonderen, elke mijner tranen veroordeelen, al mijne brieven lezen, eu op den minsten schijn van dubbelzinnig heid, mij uit zijn hart zou verbannen, en met zijnen rechtvaardigen toorn vervolgen. Noch tans zcide ik in mijzelve Het is te laat to laat om mij achteruit te trekken,te laat om te denk' n. 's Anderendaags een Zondag, riep ik eene wijl Henri. Ik verhaalde in stilte hoe Robert Harding den vorigen Woensdag in de Par ken verschenen was en ons in de straat ach tervolgd had. Gy zaagt hem? riep hij uit. Het was dus geene inbeelding van Alice Neen, ten minste niet, ik zou het durven zweren. Hij heeft ons achtervolgd, en stond gesteld worden 1® Om de levensverzeke- ringskas meer populair en aantrekkelijk te maken 2® om te vergemakkelijken en uit te breiden den dienst van lussehonpersoon te vervullen door de mutualiteiten voor volks verzekering tusschen de levensverzekerings kas en liet volk. Mijnheer DE HAAK van Antwerpen be knibbelt art. 3 en zegt dat hel loon van zeven frank daags, zij een en twintig honderd frs. 's jaars, lot vijf duizend frs zal mogen ge bracht worden. M. STROOBANDS van Leuven wenscht wal art. 2 betreft de ingenottreding op 60 jaar. Voor art. 3, de neringdoeners zouden ook aan de verzekering moeten onderworpen zijn. Het loon van drij duizend frs zou beter zijn als maximum dan dit van zeven frs -daags. Hij wenscht dat voor de toelagen van den Staat liet huidige stelsel behoude worde en dat de toelage voorzien bij art. 13 van het wetsvoorstel zou mogen toekomen aan dezen die na 1870 gediend hebben, doch geene ver goeding getrokken hebben wanneer ze in on bepaald verlof gegaan zijn. M. DE BEKKER, Antwerpen ziet in de verbetering van het lot der minderen en vooral in de verbroedering der verschillige standen het eenig middel voor de mutualiteit om tot haar doel te geraken. Hij kan niet aannemen dat de Staatsbedienden welke reeds een kosteloos pensioen hebben een tweede pensioen ten laste van den Staat zou den mogen vormen De pensioenkassen die nen maar om dezen die geen pensioen hebben er een te} verschaffen. In overeenstemming met M. Stroobands en alhoewel hij hulde brengt aan hetgeen men voor de werklieden doet, -vraagt hij eene pensioenwet voor de kleine burgerij, (toejuichingen). Mijnheer MONTENS, Antwerpen, vraagt dat alle werklieden van de pensioenwet zou den mogen gebruik maken. Mijnheer TIENPONT, Gent. Als men maar 350 fr. pensioen kan geven zooals het ontwerp het voorziet, moet inen geene nieuwe wet; hebben. De toelagen van Ge meente en Provincie (0.40 en 0.60 zij 1 fr.) per lid voor bestuursposten, zyn te klein. Het maximum loon der verzekerde werklie den moet onbepaald zijn. Hij wenscht dat de aanmoedigingspremie!! van 0.25 fr. (art. 10) aan maatschappijen van minstens 200 leden in plaats van 1500. Mijnheer MOYERSOEN, volksvertegen woordiger, Aalst, brengt hulde aan den heer Primo en zijn werk en zegt dat de bespreking van het wetsvoorstel moet uitgaan van de grondbeginselen. Hij zou het princiep van verplichte verzekeringen tegen ziekte, voor barige werkonbekwaamheid en ouderdom willen aannemen. Wij moeten, zegt hij, don werkman vrijwaren eerst en vooral tegen ziekte en vroegtijdige werkonbekwaamheid en dan voor den ouderdom zooals het wets voorstel van M. de Gliellinck d'Elsegliem het doet. Voor M. de Ghelling d'Elsegliem zal dit wetsvoorstel moeilijk zijn daar het opofferin gen vraagt van wege den werkman, alhoe wel de vruchten groot zijn. Het pensioen op 65 jaren is goed als de werkman verzekerd is tegen ziekte en werkonbekwaamheid door de lierverzekeringska83en. Sluitende brengt de spreker hulde aan de werkers en wenscht den bloei van het Verbond, (geestdr. toej.) Mijnheer GOOSSENS, Gent, drukt den wensch uit eene pensioenkas te zien inrich ten voorde kleine burgerij Vele neringdoe ners hebben den levensstrijd lastiger dan sommige werklieden. Hij stolt voor een komiteit van mutualisten te vormen om de bespreking der kwestie te eindigen. Ten 12 ure sluit de vergadering. De Stoet Te 2 ure werd een stoet gevormd uit ongeveer 260 maatschappijen van Ouderlin gen Bijstand, en Oud soldaten. aan 't raam van den winkel, eer Alice hem bemerkte. Henri scheen uiterst misnoegd, en mur melde iets binnensmonds zich dan naar mij keerende. zegde hij Die gast is', eenige jaren geleden, op Alice, toen zij nog een kind was, buitenge woon verliefd geweest. Om deze reden jaagde hare grootmoeder hem over drie jaar buiten. Juist voor ons huwelijk, maakte hij haar eenige beleedigende tooneelen ik dreigde hem te doen aanhouden, en ik verwittigde Mevr. Tracy, dat ik het zou gedaau hebben. Twee of drie dagen later meldde zij mij, dat hij naar Amerika ingescheept was en sedert dien heb ik van hem niet meer hooren spre ken. Evenwel zal ik achterhalen of zy van zijne terugkomst iets weet. Misschien ge bruikt zij hem als een bespieder. Ik zal u we ten te zeggen wat ik er over verneem. Na eene poos zegde ik met groote moeite Gij moogt mij om geene reden ook schrij ven. Onthoud dit Henri. Edward zal al mijne brieven openen hij doet het al reeds. Het is eene uitmuntende gekheid,u daar tegen niet te verzetten. Ik vraag u, hoe ik nu, indien de noodzakelijkheid het vereisclite, u iets zal kunnen mededeelen Moogt gij op uwe meid rekenen Ik bloosde van woede en schaamte, en ik wierp op Ilenri eenen oogslag van berisping. Ik bid u waarlijk om verschooning, in dien dit u beleedigtmaar het is voor mij niet,dat ik u die vraag stel. Gij zelve gebruikte eenen derden persoon,wanneer gij mijne hulp van noode hadt. Ik was dan niet getrouwd,Ilenri en hoe verachtelijk ook 't bedrog altijd zij, toch was het zoo plichtig niet als het nu in het toeko mende zou wezen. Gij moet niet verlegen MAANDAG De zitting begint ten 9 ure. De heer PRIMO verheugt er zich in dat al de tegenstrevers van gisteren met liena eens zijn voor de verplichte verzekering zeowel tegen ouderdomsgevaar als tegen ziekte en voorbarige werkonbekwaamheid j en legt den volgenden wensch neder 1° De leden van den lleu landdag der Vlaamsche Mutualisten drukken den wensch uit dat weldra de sociale kwestie van verze kering tegen ouderdom, ziekteen onbekwaam heid op algemeene wijze zou geregeld wor den door eene wet die de vrijheid vary de aangeslotenen voor den keus der maatschap pijen waarborgt en geene afhouding voorziet voor degenen die vrijelijk verzekerd zijn Mijnheer TIBBAUT steunt dien wensch, daar het samenwerken van al de leden uit eer. komiteit van verschillige honden hetge- wenschte doel zal doen bereiken. Deze wordt aangenomen. 2® Het voorstel van Mijnheer Goossens van de verdere bespreking der kwestie te verzenden naar een komiteit, waar ieder der groote bonden van het land afgevaardigden zou hebben, wordt na eenige opmerkingen der heeren Van de Putte Goossens. den Voor zitter en M. De Becker met algemeene stem men aangenomen. De heer Voorzitter bedankt den heer Priino voor zijn werk en verleent het woord aan M. Van der Vekens, Voor het 3® punt van de dagorde Het werk van vooruitzicht in de oud-sol- datenhouden Mijnheer VAN DER VEKENS toont hoe eene vaderlandschlievende beweging welke beslaat in de oud-soldalenbonden, zonder het vooruitzicht gansch hare waarde verliest Mijnheer UYTTERHOEGHE, brengt hulde aan de sehuone inrichting der miliciunen- bonden, verschuldigd aan het initiatief van Mgr. Stillemans. Na nog een tijd die punten besproken te hebben, beslist net verbond zijn landdag van 1913 te Gent te houden op de beide Sinxen- dagen. Daarna sluit de vergadering en tot slotsom vergaderen de leden aan een prachtig banket waarop de gulste hartelijkheid tieerschte. Brussel. Onrustwekkende verdioijning Een schilderswerkman uit de Spaarzaam- heidstraat, is sinds Dinsdag 20 Oogst spoor loos verdwenen. Hij was sedert eene maand zonder werk en kon er geen vinden. Van alle hulpmiddelen onlbloot, verklaarde hij aan een zijner vrienden dat hij het leven moedig was en zich ging zelfmoorden. Sedert dan, heeft men hom niet meer weergezien. Men vreest dat hij zijn akelig ontwerp zal uitgevoerd hebben. Revolverschoten. Maandag morgend rond 2 1/2 uur, werden in de Zespenningen- straat revolverschoten gelost. Een toegesneld agent trof in de straat een dronken persoon aan, die nog wou schieten. De man werd ontwapend en naar het kommissariaat de> nieuwe Graanmarkt gebracht. Hij verklaarde X..., uit de Groote Eilandstraat, te wezen1. De man zal voor dragen van verboden wa pens, nachtrumoer en dronkenschap worden vervolgd. Overleden. Gustaaf Vandevyvere, geboortig van Lokeren, wonende Biljard- straat, 8, te Sl-Jans-Molenbeeck, werd dezer dagen tusschen twee voertuigen gepletku-d op de vroege markt, Anspachluan. Het slachtoffer is Zondagmorgend m hel St-Jans- gasthuis overleden. Aardige kogels. De policie gaat zeer aardige eu tevens belangrijke proef ne mingen doen. Men zal een pistool onderzoe ken, zonder kogels en waarvan de kardoezen zijn, dat ik te gelukkig zal worden noch dat ik vergeten zal, dat gij mijn lot in handen hebt. Duid het mii niet ten kwade. IIeleiia.dat ongelukkiglijk uwe rust van mijn gedrag af hangt. Ik heb mij onlangs grooteli.jks over wonnen, en ik had gehoopt dat gij mijne reden goed zoudt aangenomen hebben. Terwijl hij dit zegde, hadden wij de deur van het huis bereikt, en om met geene gram schap te scheiden, fluisterde ik hem, tusscnen onze handdrukking -— Ik geef u gelijk, Henri. Vergeef en spaar mij Hij drukte mij de hand, en vertrok zonder zijne vrouw. Zij was met Mevr. Middleton binnen gegaan. M. Lovell, die in dat oogenblik mijnen oom een bezoek bracht, leidde haar met zijn rijtuig naar hare woonst. Wanneer ik mijne tante met hen hoorde schikken, welk uur zij 's anderendaags ia de kerk moesten zyn, en ze op het daaropvolgend maal hoorde uitnuo- digen, stond ik bij hun als verdraaid en ver baasd. Ik begaf mij dan in do achterkamer en schreef oen briefje aan jufvrouw Ilattou om haar den volgenden dag op mijn huwelijk te verzoeken. Toen het geëindigd was, trad mijne tante binnen, en paste mij den krans oranjebloemen en den sluier die zy voor mij gekozen had. Ik liep heen en weer in de kamer Ik wenste dat Edward zou komen, mijne zenuw achtigheid maakte mij verlegen. Dan ging ik aan de piano en-zong de Twee Stemmen van Mevr. Iiemans, dien roep van treurige neerslachtigheid van verhevenen geestdrift, waar de woorden en de muziek de uitdruk king van 't zelfde gedacht voorstellen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2