Viaamsche Sociale Week Kostschool voor Meisjes Handelsgesticht Denderleeuw Weerkundige waarnemingen tweede: dag !eg"t ssl <oL xx "O.-vsr BES-amerssjK eeressst Kuis E. VAN NÜFFEL-SCHEERLINCK Rechterlijk Kronijk SPORTNJ EUWS Wielrij den Hopseizoen 1972 TS Z-SIQOIE3' FEEST triBJZEH Tlx. steven®, - 28 AUGUST! 1912 eon gaz ontwikkelen, dat gevoelloos maakt en voldoende is 0111 iemand voor vijf minuten' alle bewustzijn te ontnemen, dus al den tijd ern hem, in geval van gevaar, te binden en onschadelijk te maken. De vrouw verandert dikwijls, maar nooit van haren koffie, want zij gebruikt altijd de uitmuntende bitterpeeën der Trappisten- Vincart. 1500r. Elsene. Diefstal. Eene vrouw welke Zaterdag voor de eerste maal bij Nevr. T..., herbergierster uit de Trienstraat, werkte, stal ten nadeele dezer een gouden uurwerk en ketting. Toen de herbergierster zich naar dezer opgegeven woning begal', ondervond zij dat het adres valscli was. Brand. Zondag is brand ontstaan in eene bergplaats voor automobielen, gelegen in de Massartstraat, 8, te Elsene. Het alarm weid uour voorbijgangers gegeven. De pom piers. spoedig ter plaats, bluschte het vuur. Schaarbeek. Bijna een erg ongeluk. Maandag gebeurde er bijna een schrikkelijk ongeluk aan de barreel van den omheinings- ijzerenweg, Haechlschen steenweg. Een zware kamion was de sporen opgereden en toen hij er zich op bevond, kon hij niet meer Vooruit. Twee treins waren aangekondigd, een van de Noordslatie en de andere van de Luxemburgstalio. De treinen waren weldra in 't zicht en de kamion stond nog immer op de sporen. De bareel wachter verloor zijne koelbloedigheid niet. Hij nam zijne roode vlag en zwaaide ze recht en links. Alzco kon hij de machinisten verwittigen, die nog .juist bij tijds slopten om eene ramp te vermijden. Kioade melkboer. Zondag avond, bij het aankomen van den laatsten train van Haecht, die te Brussel de melk aanbrengt, welke 's anderdaags 's morgmuls verkocht wordt, belecdigde een melkverkooper de voorbijgangers. Een agent van Schaarbeek wilde tusschenkomen om hem tot bedaren te brengen, doch slecht bekwam het hem, want de dronkaard sprong naar hem toe en ging een verwoed gevecht met hem aan. De policicbcdiende zou org mishandeld geweest zijn, zonder dé lussclienkomst van voorbij gangers, die den dronkaard hielpen over meesteren. Vist is Caiz t beste maagbitter. Koekei berg Gevaarlijk sjiel. Kinde ren groeven Zondag namiddag een tunnel in de Oude Degreefstrnat, te Koek el berg, om zich te vermaken. Eene inzakking had plaats en vier hunner werden onder de aardmassa begraven. Drie der jeugdige slachtoffers werden spoedig ontlast. De kleine T..., oud 8 jaar, Engelenberg, later gered, had reeds het bewustzijn verloren. Het jongentje werd inwendig gevaarlijk gekneusd. Leuven. Verdronken. Karei André, van Herent, oud 50 jaar, zat in het Ambacht- hof op een boomstronk. De man was onpas selijk. Opeens zag men hem in de Dijle val len. Men sprong den drenkeling ter hulp, maar het was te laat, de man had opgehou den te leven. Assche. Gestolen gespan. Een fruit handelaar, M. Joseph Ringoot, Opwyck was Zondag morgend naar de fruitmarkt van Brussel gekomen,op de Nieuwe Graanmarkt, en liet zijn kamion, met twee peerden be spannen, alleen slaan in eene zijstraat ter wijl hij zijne koopwaar verkocht. Toen hij gedaan had en naar Opwyck wilde terug- koeren, bestatigde hij dat zijn gespan ver dwenen was. De beschrijving van het gestolen gespan word in alle richtingen gestuurd. Zondag na middag, juist toen deze beschrijving bij de gendarmerie van Assche toekwam, werd deze verwittigd dat men eene k ir, met twee peerden bespannen, op den weg verlaten had gevonden. De gendarmen begaven er zich heen en stolden vast dat liet de kar was vaii den fruithandelaar Ringoot. De dief, die, volgens de bekomen inlichtingen, ouder den invloed van den drank was, was verdwenen. De gendarmerie van Opwyck-werd verwit tigd en Ringoot kwrm in allerhaast peerden en gespan terughalen. Onfaibaar middel. Men koop eene doos Walthè.iypilleii van 1 frank on men legge ze in de schuiflade wanneer men zicg dan eens onpasselijk voelt, neme men 1 of 2 pillen en zoo voort, tot de doos ledig is, hetgeen soms een jaar aanloopt. 551. Mechelen. Eindelijk gesnapt. Over eenige weken w erden er gedurig rijwielen op sir at gestolen, van personen die ergens eene boodschap moest gaan bestellen, en hun ma cl lien een oogenblik alleen lieten. Ten laalstc kwam de policie op het spoor van den bijzondorsteu dader, en deze koos in haast het hazenpad en trok naar Rijsel. An dere zaken kwamen nog aan het licht en de Igische policie vroeg aan liet. Fransch ge recht zijne uitlevering. De kerel is op dit oogenblik op weg naar België, om voor de zaken hem ten laste gelegd terecht te staan. Lede. Droeve tijden. Daar het in de streek sinds een achttal dagen om zoo te zeggen gedurig regent, loopt de nog te velde slaande oogst groot gevaar. Reeds beginnen de aardappelen, die nochtans zoo prachtig gelukt waren te rotten in het veld. In de boomgaarden zijn er hoornen om zoo te zeg gen geheel afgewaaid. De tabak die reeds t» druogen hing, is door den regen ook schier waardeloos geworden. Wraakroepende diefstal.Op de wijk Heipias heeft een onbekende schurk Zondag nacht een 200tal struiken aardappelen uitge trokken,ten nadeele van een arme werkman, vador van een talrijk huisgezin, 't Ware te hopen, dat de laffe dief, die deze arme lieden nog het weinige dat zij bezaten komt te ont stelen, spoedig in handen van het gerecht mochte vallen. Burst, Hevige brand. Zondag nacht is een hevige brand uitgeborsten bij den land bouwer Jozef Van Cauwenbergh. Het vuur nam spoedig esne groot® uitbreiding en niets kon gered worden. De schade fs zéér aanzienlijk, doch door verzekering gedekt. Een onderzoek is geopend, daar men kwaadwilligheid vermoedt. (^VERVOLG.) Hoogleeraar Daels van Gent houdt nog een treffend pleit en toont wat de openbare besturen zonden moeten doen om sommige spijtige toestanden te doen ophouden. Namiddag. t Was straks 12 3/4 ure, eer de voormid dag zitting een einde nam en om 2 ure zei Pater Rutten, moeten we weer op post zijn om ons portret te laten trekken. Nu dut is nog zoo erg niet en om 3 ure zijn we weer bereid om de zeer belangrijke, doch ietwat lange les te aanhooren van Dr Smbts, van Neorpelt, over de lichamelijke oplei ding der werkmansjeugd. Spreker heeft op zijn reis in Zweden kun nen bestatigen welke prachtig-gebouwde Uchamelijk-schoone en sterke menschen daar leven. Het is een lust te zien zegt hij, hoe de arbeiders daar waarlijk al spelende den zwaarsten arbeid verrichten. Hoe kom dat Omdat het Zweedsche volk onderwezen ir. de wetten dor gezondheids leer, ze stipter naleeft, zich beter voedt en hare jeugd een krachtige lichamelijke oplei ding geeft. De bevoegde lesgever treedt dan in bijzon derheden over de gevaren der kinderjaren, welke moeten vermeden worden door een verslandi.e opvoeding. Hij bewijst hoe ellen dig hel soms gelegen is met den gezondheids toestand onzer werkmansjeugd. Hij wijst bij zonder op onze voedingswijze Kinderen moeten alleen met melk gevoed worden en jongelingen moeten meer peulvruchten, melk, kaas, brood, eieren, visch en veel minder aardappelen eten. Kinderen mogen niet te vroegtijdig werken, en de werklieden zouden meer moeten letten op de reinheid van huid en lichaam. De menschen vergiftigen zich meer door de huid dan door de longen roept hij uit en spreker gaf treffende voorbeelden. Zijn besluit-was: Het is dringend noodzakelijk dat er in ons land verbetering kome der lichamelijke opleiding der jeugd, omdat hierin de bron ligt van huiselijk geluli en van voorspoed en rijkdom. Het onderwijs, zoo middelbaar, als lager en vakonderwijs, dient practischor ingericht te worden in de zen zin. (Geestdrift, toegej.). Een kwartuurtje rusttijd en dan luiste- Fijn we naar Dr Nuyens, van Antwerpen, die handelt over de midde len tot bestrijding dor beroepsziekten. De voornaamste zijn uitsluiting der kinderen, de jongens beneden dc 14 jaar de meisjes 'beneden de 16 verplichtend dokters getuig schrift van natuurlijke geschiktheid tot elk beroep verplichtende gezondheidsvoorzor gen, verbod op het gebruik en bewerken dei- meest gevaarlijke grondstoffen, enz. Voor de onvermijdelijke beroepsziekten moet er schadeloosstelling beslaan juist als voor de ongevallen. Moeten dan de beroeps ziekten aan dezelfde wet onderworpen wor den als de ongevallen Dr Nuyens meent van neen, want' zulke maatregel zou moeilijk uit te voeren zijn en lange processen tusschen baas en werkman doen ontstaan. Volgens hem ligt hierin de oplos g laat ons de vrije onderlinge bij- stanu voor ouderdom, ongeval, beroepsziek ten, gebrekkelijkheid en gewone ziekten samensmelten en verplichtend maken voor eenieder do noodig? gelden doen storten door Staat, patroon en werkman. Deze ontroerde en geestdriftige les vond algemeene instemming en in zijn antwoord stipte P. Rullen aan dat de oplossing van Dr Nuyens sinds jaren door de hoofdmannen van den B lgischen Volkshond werd vooruit gezet als de eenvoudigste en meest doelma tige Ieder verplicht, maar ook ieder vrij den Ouderlingen Bijstand te verkiezen die hij wil Gedurende deze zitting kondigde P. Rut ten het bijna schielijk afsterven aan van hoogleeraar M. L. De Lnntsheére. Dit nieuws bracht groote ontroering te weeg. Recht slaande bad heel de zaal een diepgevoeld De Profundes voor lafenis zijner ziel. 't Was een plechtig oogenblik. Dezen avond werd aan deelnemers een overprachtig muziek- en liederfeest aange boden door een groep uitmuntende kunste naars van Gent. Leuven, den 27 September. De eerste spreker die Dinsdag morgend optreedt is Hendrik Heyman, toegevoegde algemeene sokretaris der Chris- tene Beroepsvereenigingen. Hij heeft het over de sociale opvoeding der jongelingen in de patronaten. Onze sociale beweging en bijzonder onze vakbeweging heeft sinds eenigen tijd groote vorderingen gemaakt, en het is onbetwist baar dat de syndikale gedachten reeds diep zijn doorgedrongen bij de meeste katholieke patroons. Maar nu ook hebben we gemis,aan verstandige ontwikkelde werklieden, want, hebben bekwame leeken, of priesters hun plaats als raadgever, de werklieden moeten de vakvereenigingen zelf voorzitten en lei den ^toejuich.) Noodig is het dus dat de werkmansjeugd ontwikkeld worde dat werk moet hoofd zakelijk geschieden in de patronage. ssa^^ DE VOLKSSTEM Spreker is partijganger van een systema tische leergang, -zorgvuldig voorbereid, om dat Tjuisl Je werklieden het begrip van den samenhang der gedachten missen. Het Duitache Volksverein geeft ons het voorbeeld van zulk een systematisch sociaal onderwijs. E)e Belgische socialisten hebben het voor beeld der katholieken van Duitschland ge volgd in hunne opvoedings centrale Wij ook hebben eene clirislene. socialo school noodig om ons bekwame leiders der werklie den te vormen (toej.) Met verlangen zien we de eerste 100,000 fr. tegemoet die daarvoor an P. Rullen zullen w orden gezonden (ge lach en toej.) Telegrammen worden in den naam der 063 deelnemers der Soc. Week gezonden aan Z. Era. Kard. Mercier. H. H. de bis schippen van Gent, Brugge en Luik, aan baron de Broqueville, kajpnetshoofd. Staats ministers BeernaertjSchollaert en Helleputte. Daarna neemt Je E. H. Van den Heuvel, onderpastoor te St-Jans-Molenbeek bel woord. Hoe het werk der sociale opleiding moet voortgezet worden' in den studiekring zie daar het onderwerp dat deze priester, met de bekwaamheid welke jaren lange ondervin ding schenkt, in een klare en geestdriftige taal ontwikkelt. t Willen wij de maatschappij verbeteren zoo moeten wij den mensch verbeteren. De katho lieke partij moet voor geen enkele partij on derdoen. waar het geldt de volksverheffing het bewijs ervan zijq de honderden, die dui zenden studiekringen, spentaan overal zijn ontstaan, (toej). »j Wanneer de jongelingen beginnen op hun eigen te denken, rondom den ouderdom van 17 jaar,moeten dé'jongelingen ingelijfd wor den in een studiekring voor volwassenen. Werkmanskring en patronaat hebben ieder hun afzonderlijk leven. Men mag de jongelingen van ,t patronaat niet volgens een algemeen stelsel naar den werkmanskring dpon overgaan. Men moet ieder jongeling najir zijn eigen aard behan delen. Daarna geeft spreker zeer belangrijke, op ondervinding berustende, practische wenken over het inrichten en het beleid van den stu diekring, over de' werking- der leiders en leden. De studiekring beeft niet voor doel groote sociologische kennissen aan de werklieden te verschaffen, maar wel de leden te doen kennis nemen en belang stellen in de maat schappelijke beweging De studiekring is de motor van heel de werking. Hij moet gericht zijn, tot de werking en hedendaags tot de vakvoreeniging, morgen misschien tot de cóöperatieven en volksont wikkeling. De studiekring is positief werk van weder- opbouwing der maatschappij. Hij moet overal bestaan. De socialisten hebben als ideaal de w erk lieden voorgehouden de verovering der hele brood. Ze hebbon misschien hel stoffelijk welzijn verbeterd, maar niets hebben ze ge daan voor de ontwikkeling vanvt menschelijk gevoel, en do zedelijke ontwikkeling onzer volksklasse. Hunne materialistische levens- opvalling ^client niets dan verachting. Wij moeren werken opdat het gevoel der menschelijke waardigheid Termeerdere. Wij allen moeten werken aan de grootmaking en de veredeling van den werkmanstand, die er uit voortspruit en ons allen zoo nauw aan 't harte ligt Deze zoo pittige les die eindigde met ten hartroerend slot werd op eon langdurige ovatie onthaald. Deze les was de meest practische, de schoonste die we tot hiertoe tehooren kregen. Hierop volgt eene belangrijke bespreking van D1' Smets waarin deze zich steunend op w etenschappelijke gegevens, aan de verga dering voorstelt den wensch uit te drukken Geen vrouwen méér in do sigarenfabriek. P. Rutten drukt gansch bijzonder op dezen zoo gegronde wensch. Wij hebben bet genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Te beginnen van 1 September aanstaande zullen er taxi-aulos aan de statie geplaatst zijn tor beschikking der reizigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. De tarief is dién der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot do garage Keizfrstr., 2 en 4, Aalst. 997 Kapellestraat, 1 3, AALSTin ons hulpiiuis Hoeli der St-Virrcentiiisstraat en Moarselbaan Verkrijgbaar Biscuiten aan 0,15 het pak Beste broodsuiker aan 0,72 de kilo Sardie nen 0,25 't doosje Sterrezeep 0,14 't stuk 946 DUIVEN N3EU W S WANZELE Uitslag van den Duiven prijskamp uil Quióvrain, bij Ivo Melkenbeek, van Zondag 25 Oo^st. S0 jonge duiven 1. Van Accoelijen. Wanzele 2. De Craecker, Lede 3. Van Accoelijen, Wanzele 4. id. id. 5. De Craecker, Lede 6. Van den Abeele, Lede 7. Van Accoelijen, Wanzele; 8. Speliers J. Impe. Overduif Schockaert, Impe. Serie van 3 jonge duiven Van Accoelijen. Van 2 duiven De Craecker, Lede. 70 oude duiven 1. Van Accoelijen, Wan zele 2. Mallhijs Jozef, Lede 3. Èeckaert, Lede 4. Baeyens, Schoonaerde 5. De Glercq, Lede 6. Baelman P. Lede 7. Dael- man A. Lede. Overduif Huysse, smetlcde. Serie van 3 oude duiven Troch, Chers- camp. Van 2 duiven Beckaert, Lede. Rechtbank van Audenaarde LAFFE AANRANDING. Den 14 Juli laatst bevonden zich verschei dene jongelingen van Galmaarden, in eeno hqrberg te Santbergen, waar zich ook jonge lingen van Santbergen bevonden, met welke zij acht dagen te voren getwist hadden. Om alle moeilijkheden te vermijden verzocht de baas der herberg alleman te vertrekken. De jongelingen van Galmaarden verlieten eerst de herberg. Toen Henri Haellerman, van Santbergen, eenige minuten later vertrok, werd hij afgewacht door Jozef Van den Ber- ghe, dia hem een messteek in de richting van het hart toebracht. Haelterman, die ver scheidene dagen gevaarlijk ziek was, is nu hersteld, De rechtbank heeft Vandenberghe verwezen tot 15 maand gevang en 100 fr. boete. Hij moet daarenboven 213 fr. schade vergoeding betalen aan Haelterman. BEDRIEGERS. In het begin van deze maand stapte er te Geeraardsbergen een koppel af. dat zijn in trek nam in liet gasthof van M. De Bont ridder. De man verklaarde zich te noemen Gustaaf Vanderputten, verwant zijnde met verscheidene voorname personen van Gee raardsbergen. De vrouw, zekere Louisa Mar.- teau, verwachtte hare zuster uit Parijs, die per automobiel moest toekomen. Na eenige dagen op breeden voet geleefd te hebben, bood mad. De Bontridder de nota aan. In plaats van te betalen kozen zij het hazenpad. De hotolierster ondervond dat zij met bedrie gers te doen had en deed klacht bij het par ket. Vanderputten, die aangehouden word, is gister verwezen tot drie maand gevang en 100 frank boete. Louise Marteau krijgt de zelfde straf. De Omloop van Binche. 100 kim., voor onafhank» 1. Lucien Buysse2. Moritz; 3.Tuytten 4. Landser 5. Walmer 6. Harinck 7. Despon tin 8 Sackx 9. Roliaye. Velodroom Charleroi. 100 kil. in 3 reeksen 1. Heller, 4 puil ten 2. Asschoft", 9 punten 3. Sonntag en Michel De Baets, elk 12 punten 5. Gesar De Baols, 13 p. 6. D'Haen 7. Cnops Mandelaire. Van Houwaert moest hel ten gevolge van eenen val opgeven.' MARKTPRIJZEN Aalst- 27 oogst.—Hopmarkt, markt onver anderd, beschikbaar fr. 175. Nieuw gewas, fr. 97.50 Leuven, 26 oogst. Landbouwtarwe 20,00 a 20.25 hanaelstarwe 20,"00 rogge 17,75 voe- derhaver 21,00 brouwhaver 20,75 koolzaadolie 72,UU; lijnolie 78,00 strooi 4,00 hooi 6,u0 bo ter 3,20; tarwebloem 27,25 gort Romy 31.25; tarwezemelen 14,50; lijnkoeken 21,00 eieren 2,60. aardappelen 5,50 a 0,00. Anderiecüift, 27 oogst. Verkensmarkt, te koop 3199, prijs per kilo op voet 1,07 a 1,23. Assche, 27 oogst Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 15,00 a 16 50 haver 19,ü0a 20,00 aardap pelen 5.50 a 6,50 boter 3.00 a 3,25 eieren 2,50 a 2,75 kiekens 2,50 a 3,25 konijnen 2,25 a 2,75; hesp 0/0; viggens 35 a 40, hop 160 a 170. Le*Se. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal 1.10-ue k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.60 jonge duiven, 1 2 't. koppel, boter 3.20 tot n.00. eieren de 25, 2,75 tot 0,00; viggens 't. koppel 00 fr. Oendermotede,^ oogst. Tarwe 20,50, rogge 16.1)0: liaver 2i),00: lijnolie 76; koolzaadolie 7 !;id. gezuiverd 77,50; lijnkoeken 22,nU;koolzaadko"ken meststof 15,Ou boter 3,16 eieren 2,96 aardap pelen 6,50; graan van La "Plata 36.25 id. lnuie Camphore 33,00; 3o0 groote hoornbeesten. BERICHT- Aan de Hopplanters en Cokeverbruikers De qoke voor het drongen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel. aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Coffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 in., breedte 1 m., diepte 0,6o m. Zich te bevragen Groote Markt, 2-2, Aalst. 920 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snijkunst en Koophandel, aangenomen door den Staat. Vraagt prospectus KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. Internationale kostschool voor jongens, Allerbeste ligging en inrichting. Gesticht van lsteu rang. Uitstekende geleerdh. Ver zorgde opvoed. Nieuwere humaniora. Voll. studiën van vreemde talen, handelswetensch., rekenkunde, snel- en druksel.rift, voorberei ding lot boekhouden-correspond.-taalman- landmeter-steno en duclylogr. tot alle be dien. van ijzerenweg, post- en telegr., han- delsbur., bank, enz. Verzekerde uitslag. Plaatsing der leerl. JBijz. vermaard voor het fransch en and. vreemde talen. Leeraars en leerl. uit den vreemde. Hernem. der lessen op 19 Sept. aanst. Pensioen van af 450 fr. alles inbegrepen half-pensioen 225 fr. Externaat 25 fr. per trimester, alles inbegrepen hoeken, school gerief, enz. De Bestuurder-eigenaar, 949 Cam. Garain. voor de Stad en het Arrondissement Afttst. AALST 15 September. Opvoering van Brugsc^O Metten of Breydel en de Go* ninck vaderlandsch drama in vijl bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscollege, door de Katholieke Vlaamsche Stu- dentengilde. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. De Gatharinisten» van «Godeliev© van Gistelgedramatiseerde legen de uil de XI® eeuw, in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving» blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Heidelberg liet prachtig tooneeistuk van Wilh. Meyer-Fös* ter, (5 bed.) door de koninklijke Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riëm 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelherg in namiddag vertoo ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, eindo'i omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak vereenigingen Arbeid en Kunst Weden opgevoerd De Plicht- vergelen Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» vafl St-Martensgesticht. Opvoering vafl De Kerkvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Ganzendonckblijspel ia 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN 8 en 15 September, prachtige kermis-vef- tooningeii, door de Lynische Töq* neelgilde (De Volksvriendento|> kens om 4 1/2 ure stipt. Het CirkifS Leven naar het fransch (Le$ Saftimbanques), wereldberoemd zangspel. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Ai rondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deeien. EU! E V A A Q ter fabriek Bosteels-Desineth, S3 fijn en QB'oife breistea*s voor beenen, planken en groot werk voor binnen en bui ten. 98^ WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank pflr duizend. Kostplooze uitbetaling van coupons eil nazien van trekkingen. OFFICIEEL Ë~KWO TEER!NO BEURS VAN BRUSSEL 26 AUGUSTI Leen van Staat, Provin., Steden Belgische leening 1° r. 3 Belgische leening 2° r. 3 81.15 si Belgische leening 3C r. 3 81.— Belgische leening 2,5 Belgische srhatkistbon 4 100.00 i h' ongo .uitkeerbaar 4 96.00 Kongo (Loten) 77.— i Annuïteiten 3 82.95 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1868 3 101.75 101.00 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 Buurtsp. obl. Mei-Nov 3 79,50 Buurtspoorw. (loten) 2,5 98.25 96.5é Anderlecht 1907 3,5 90.— Aalst 3 Antwerpen 18S7 2,5 83.75 Antwerpen 1903 2 72.50 ""•TC Brussel 1902 2,5 85.00 85i5 Brussel 1905 2 71.75 72.50 Brussel Zeehaven 2 Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 Elsene 1880 3 80.00 Elsene 1908 3,5 89.00 Laken 1902 3 78.30 Luik 1860 3 Luik 1897 2 Luik 1905 2 72.25 72.50 Mechelen 1SS5 3 Mechelen 1897 3 Oostende 1852 Oostende 1898 2 66.00 66.50 Sint-Gillis 1904 3 78.- St-Joos-ten-Noode 1881 3 85.05 .O» Schaarbeek (100 fr.) 2 66.25 Schaarbeek (500 fr.) 3 80.5U Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 1873 3 Verviers 1893 3 81.95 van M. Cautie'. Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 9 27 augusti, 15 uro: Barometer 715' Thermometer 15' Wind: noord-w«st. Voor ui tz.regenachfóf*

De Volksstem | 1912 | | pagina 3