BUITENLAND. Een revoiutioiiiiaire poIMekoiamissaris NIEUWSBERICHTEN. Iiö§ de bindisterijsn in Frankrijk BE GRUWELIJKE MISDAAD vaa Clemsksrke EEN SCH00NE PRINS 't Wit Stoopke van Jacques Reefs SpieyelfalMek A. L. MEYVAEitT 2 kan ligt hierin dat de kleine burgers hun aa- ken niet nauwkeurig genoeg verzorgen. De plichtgetrouwe vervulling der dagtaak is ook voor de werklieden de waarborg tot stoffelijke verbetering. Maar daar bij moet komen eerlijkheid, grondslag en voorwaarde van voorspoedige handelsondernemingen om dat zonder eerlijkheid geen wederzijd.sch ver trouwen mogelijk is en dat vertrouwbare handelaars immer vooruitgaan. Volk .1 wikkeling is onontbeerlijk tot het bereiken der volkswelvaart. Maar volks ontwikkeling zonder zedelijke waarde is alleen een dievenlantaarn. Zedelijke waarde s de vleugel die ons moet voeren naar hoo- ger, want voeronwijden economischen strijd geleid door ons zedelijk ideaal dan is de ze gen van boven onverzekerd en God is in ons. (Geestdriftige en langdurige toejuichingen). Pater Ruiten in geestdriftige bewoordin gen dankt dengevièrden spreker wat nog maals de uitbundige toejuichingen doet los barsten. ('t Vervolgt.) HET ONDERZOEK. Het onderhoek der bandieterijen der bende Bonnot en Cnle, wordt nog steeds voortgezet, ondanks er reeds gezegd word, dat de zaak binnen kort voor het assisenhof zou opge roepen worden. Mr. Gilbert, onderzoeksrechter, ontving Woensdag het bezoek van vrouw Gauzy, de eeiilgenoole van den koopman, in wiens wo ning de opzichter Juuin door Bonnot gedood werd. De vrouw bevond zich met hare kin deren in de diepste ellende, daar de zegels in haar huis gelegd zijn en zij nog aan geld, aoch aan waarden kan. Daar Gauzy niet van diefstal of verheling beticht wordt is de toe lating gegeven de zegels te lichten. De onderzoeksrechter heeft ook de bandie ten willen ondervragen, over eene krachtige soudeerlamp, gevonden in het huis waar Garnier gedood werd. Men veronderstelde dat deze lamp, welke sterk genoeg was om de dikste brandkofl'ers te doorbranden, gekocht was door Raimbaud cf Callemin. Do twee bandieten werden dus met den fabrikant van hot toestel gekonfronteord. Deze duidde Callemin aan, als den persoon die het toestel bij hem had besteld. Callemin zegde dat de persoon ongelijk had hem te herkennen, daar hij het uiot ge weest is. Raimbaud verklaarde daarop het volg ende: Callemin zegt de waarheid. Het is mijn eigen broeder, die over eenige weken zelf moord gepleegd heeft, die de lamp voor mijne rekening gekocht lmeft. Ik had zulk een toestel in mijn werkhuis ie Romainvïlle noodig. De lamp is niet lang in mijn werkhui» gebiovon zekeren nacht zijn dieven inge broken en de lamp is verdwenen. Daar de getuige hield slaan dat het wel Callemin was, voegde Raimbaud erbij «.Zulke vergissing is niette verwonderen, aangezien mijn broeder goed op Callemin geleek. i^'rankrij k Zonderlinge bliksemverschijnselen. Te Compiegne viel do bliksem op eene hoeve en had den zonderlingen vorm van eenen overgn o'en oranjeappel. Hij doorliep lang zaam de koer, wierp twee kinderen om die aldaar speelden en rukte uit de hand van een dezer een stuk taart. Eene vrouw vluchtte in den kelder, de bliksem volgde er haar, doorliep daarna de keuken en ging uit langs een venster, hotste op een muur en ontplolïe op de koer waar een chauffeur zijn rijtuig schoon maakte. De kinderen bekwamen gèeii 68e vervolg. XIX. Verblijf te Hillscombe. Onrust van He lena zij wordt door Edward berispt. Terugkomst en blijde ontvangst te Elms- ley. Stemming. Edward behaalt de meerderheid. Zijne aanspraak aan 't volk. Eene geheime stem laat zich hooren. Gerucht. Helena valt iv onmacht. Edward, mijne knieën buigen zich voor u, wanneer ik mij dezen tijd van ons gehuwd leven herinner.Ik koester de vreeselijkehoop, dat een dag zal verschijnen, niet een dag van barmhartigheid, maar vaü rechtvaardigheid, dag, op welken, indien gij mij geene vergif fenis schenkt, gij mij toch zult gelooven, indien gij mij in uwe armen niet ontvangt, gij toch zult zeggen Zij was valsch, maar niet jegens mij. In die hoop vind ik moed om te schrijven. Doch terwijl ik door mijn smal kamertje op en neer loop, of mijn hoofd laat rusten op den marmeren schoorsteen, de eenige koude plaats die ik kan vinden, zou ik mij durven herinneren hetgeen er bestaan lieeft, of denken op 'tgeen niet is? Zal ik niet gek worden, en u, Edward, in mijne uit zinnigheid be'scltuldigen Zal ik God en do menschen niet vertellen dat gij uw hart voor mij gesloten en 't mijne gebroken hebt En zal God op den dag des oordeels u niet vragen wat gij met haar gedaan hebt, die ofschoon plichtig, jegens u nog tans onschuldig was O diep beminde en diep betreurde,altijd voor letsel, de vrouw bleef verscheidene uren buiten kennis. De autochauffeur werd met geweld omgeworpen en kon opstaan zonder al te groot letsel. Villa Vermeersch. Zondag heeft te Vésinet de openbare verkooping plaats ge had van het mobilier en de wijnen van de villa Vermeersch. Alles behalve de wijnen bereikte buitengewoon hooge prijzen, veel hoeger zelfs dan de voorwerpen nieuw kosten IDiiitsoliIand.. Duurt» der levensmiddelen. Volgens het Berliner Tageblatt moest uil hoofde van de duurte van het vleesch ongeveer een vijfde van de beenhouwerijen te Berlijn ge sloten worden. De invoer van vleesch uit Oostenrijk is ontoereikend. Men denkt ook dat de kolen zullen opslaan. Verdronken. In de Lahn, bij Oberla- hustein, is gisteren morgen een bootje om geslagen, waarin gezeten waren twee ge huwde vrouwen, een 17jarig meisje en een 12jarige knaap. Alle vier zijn verdronken. Een drama. Te Wiesbaden heeft de millionair Wieprecht uit Eisenach zijn vrouw en zich zelf doodgeschoten. De oorzaak van dit drama schijnt in echte lijke oneenigheid te liggen. Engeland. Regen. Maandag is het in Engeland de regenachtigste dag geweest, die men sedert negen jaren heeft gehad. Te Norwich stort regende het 12 uren lang het gevallen wa ter bereikte een hoogte van zes duim. Derge lijk cijfer in zoo korten tijd is zonder voor beeld in Engeland. De stad is afgezonderd. De spoorwegen staan onder water. De schade is groot. Londen is overstroomd. In verschillende districten staat er vijf duim water op de wegen. Bruggen zijn weg gerukt. Hooioppers drijven op de wassende rivieren. De afgepikte oogsten worden door het water meegesleurd. Wat de andere be treft. er is geen hoop meer ze te zien rijp worden. Maandag was te Dover het weer zeer slecht. De jachten, kustschepen enz. moesten in de haven vluchten. Later wordt nog geseind Ofschoon de telegrafische gemeenschap met Norwich gedeeltelijk hersteld is, is de spoorwegverbinding met Norwich en vele andere plaatsen aan de Oostkust nog verbro ken. Gisteren van Norwich verzonden tele grammen zijn nu pa» ontvangen zij brengen berichten over een buitengewonen stand van zaken de regen viel zonder ophouden 17 uur lang booten varen in de straten het geheelo zakenleven staat stil. Cremer, Sheringham en Mundelsley zijn afgezonderd en de menschen, die daar op vacantie zijn en naar Londen willen terug- keeren, moeten wachten tot het water zakt. Rusland. Revolutionnaire matrozen. Drie hon derd matrozen van de vloot der Zwarte Zee, verdacht van revolutionnaire gezindheid, zijn van de schepen verwijderd en in den kusl- dienst geplaatst. Brand. In de Newa-fabriek te Sint- Petersburg is brand uitgebroken. De afdee- ling voor herstellinswerken van de ketel makerij zijn geheel verwoest, de afdeeling scheepsbouw voor een deel. De schade wordt op 250,000 roebel geschal. Zweden. De prijs eener werkstaking. Te Stock holm werd eene statistiek uitgegeven omtrent de groote Zweedsche werkstaking in 1909, waardoor 300.000 werklieden het werk neer- iogden in 9000 gemeenten. Het aantal ver loren werkdagen bedroeg 11 mill. 071,000, ongeveer 37 dagen per werkman. Als een dagloon gerekend wordt tegen 3 kronen 51, dan bedraagt het verlies per werkman 130 kronen en het gezamenlijk verlies 30 mil- lioen. Daarenboven vervielen 715 contracten tusschon werklieden en meesters. 87,000 werklieden waren daarbij betrokken. mijne oogen afwezig, altijd in mijne gedach ten tegenwoordig Beheerscher myns harten, voorwerp myner aanbidding, ik beschuldig u nietIndien een verheven geest des hemels zijnen val betreurt, zonder tegen het verledene te morren, zonder hoop voor het toekomende te zien •verschijnen, hij beproeft dezelfde gevoelens als ik, wanneer ik in mijne een zaamheid overdenk dat gij mij eens bemindet, en mij de uwe noemdet. Zou de vreugde heiliger zijn dan de droef heid of is zij zoo vreemd aan het menschelijk hart, dat, wanneer zij tegenwoordig is, wy haren onstaodvastigen vorm niet durven onderzoeken, noch haar beeld gedenken wan neer zy voorbij is? De mijne was een korte geluksdroom de eenigsle in een leven, dat ofschoon niet lang van jaren, toch lang van verdriet is geweest. Eens raakte do beker mijne lippen aan eens dronk ik aan de bron, waarnaar mijne ziel met eenen brandenden en onleschbaren dorst verlangt. Geluk ja, ge luk dat wij maar een uur moeten genieten, om te gissen wat een eewigdurend heil moet wezen want in dat verrukkend leven der ziel. zijn tijd en afstand, begin en einde, alsof zij niet waren. Zeven dagen rees de zon in eene heldere lucht prachtig op zeven dagen verdween zy met den zuiveren glans van een schitterend licht. Hare stralen overstroomden de groene heuvelen zij vergulden het rijpe koorn der velden zij drongen door 't diepste der wou den, vervulde de wereld met licht, en ver heugden 't hart der menschen. En ik was ook eene wijl verheugd. Door de vurige koorts, die mij voor eenige uren van 't gebruik mijner zinnen beroofd had, scheen de angst mijner ziel verdwenen te zijn. Niets was in mijn lot veranderd; maar ik werd zwak en in dezwak- DE VOLKSSTEM Eerstdaags zal voor het assisenhof van Pietrokov (Rusland) het proces uitgeroepen worden ten laste van M. Basil Denisof, poli- ciekommissaris van Czenstockova en twee andere policiebedienden Dowbor en Our- hanshi genaamd. Alle drie zouden tot de poolsche revolu tionnaire partij behooren. Volgens de beschuldigingsakte zou Denisof die reeds sinds Februari 1911 opgesloten, reeds sinds 1907 tot de revolutionnaire partij behooren. Hij zou in gezelschap der twee andere betichten deelgenomen hebben aan den aanslag op een onderofficier der gendarmen gepleegd en nog tal andere mis drijven op het geweten li ebben. Onder de getuigen ten laste, treft men buiten talrijke gendarmen en policieofficieren, ook zekeren Sukienik aan, eon zeer gevaar lijke uildagingsagent, een gewezen lid der revolutionnaire partij, die zich nu ten dienste der policie heeft gesteld. Door zijne onthullingen heeft deze Sukie nik reeds de aanhouding van meer dan hon derd leden der oproergezinde partijen ver oorzaakt. Men verwacht opschuddingwekkende ont hullingen en tooneelen ten gevolge van dat proces. Ea nnoés'sSecsaïji*. Wij meldden gisteren reeds, dat het parket van Brugge, Dinsdag namiddag te Clems- kerke afgestapt is om het onderzoek over de misdaad te doen. De magistraten begaven zich eerst naar het gemeentehuis van Glems- kerlce, waar demoordenaar opgesloten was, en waar zij dezen onderhoorden. De kerel antwoordde de magistraten barsch en toonde zich volkomen onverschillig. Hij werd naar het gehueht Heide geleid, waar hij in de tegenwoordigheid gebracht werd van het lijk zijns slachtoffers. De onmensch was volstrekt niet ontroerd en liet niet het minste spijt blijken over zijne afschuwelijke misdaad. Integendeel, met do grootste onverschillig heid bekende hij zijne misdaad aan de magi straten en voegde er Lij dut iiij sedert lang besloten had zich te wreken en zijne misdaad langen tijd voorberaamd had. Dinsdag avond werd de moordenaar door de gendarmen naar Brugge gevoerd en in het celgevang opgesloten. Graaf von Osiheim, eertijds prins Karei van Saksen Weimar, is veor de tweedemaal in failliet verklaard. Eene zeer woelige loop baan wordt aldus voor een oogenblik id de herinnering teruggebracht. Prins Karei van Saksen Weimar, die nu 26 jaar oud is, be^on in 19ü5 als luitenant bij de kurassiors van de Pruisische garde. Hij leidde een zoo wanordelijk leven dat hij in twee jaar tijds meer dan een millioen opdeed. Bij tuchtmaatregel werd hij naar de Uhlanen van Sarreburg gezonden, waar hij hetzelfde leven leidde. Op dat oogenblik ge beurde er een incident dat eenig gerucht maakte. De prins vertrok naar Parijs per auto, zonder de noodige toelating wel te verstaan. Nauwelijks over de grens had men een ongeluk aan den auto, zoodat de Fran- sche gendarmen zicfi moesten bezig houden met den persoon van den reiziger. Deze haastte zich naar zij'n garnizoen terug, waar zijne afwezigheid reeds was gesignaleerd. Thans was de maat vol. De prins ontving uit het kabinet des keizers den gevreesden blauwen brief die hem zijnen graad be roofde. Het volgende jaar zag hij af van heid bevindt zich iets :lat vrede gelijktin de liefde die wij vooreenen man gevoelen, wanneer zij geheel en onverdeeld is, ligt eene macht tot goed en tot kwaad even bekwaam, volgens de richting jïie de hand des meesters haar geeft. Wij waren alleen. Geene bekende wezens, geene gewone voorwerpen deden mij op mijzelve denkon, op mij, die zoo gestreden, zoo gezondigd en zoo geleden had. Ik aan schouwde de schoone werken van God mijne oogen dwaalden van 't groene gras, waarop wij liepen, tot den zachten blauwen hemel, en mijne ziel was in verrukking. Ik luisterde naar Edward's woorden, en in die gezegende eenzaamheid kwam niets de zoetluidende tonen storen die zijne zachte stem in mijne ooren deed herklinken. Wanneer ik mijne oogon sloot om te slapen,zegende ik hem als ik ze wederom opende aanschouwde ik hem en wanneer hij knielde ik knielde naast hem, en zeide God, wees genadig over eene zondares zooals ik ben Helena, mijne allerliefste, zult gij gereed zijn om morgen om negen ure te vertrekken Wij moeten om zes ure te Emsley zijn. Tranen, Helena?... Wat schilt er, mijne lieve? Nu, wezenlijk, dit is kinderachtig Het is my onmogelijk heen te gaan. Ik kan deze plaats niets verlaten. Nooit zal ik ze terugzien, indien ik nu wegga. Het gemur mel der rivier, het gezang der vogelen, het geratel der bladeren, alles verheft gedurig eene treurige stem die mij vervolgt. Er is iets akelig dat mij als een eewigdurend vaaarwel voorkomt. Ik heb deze gedachten gepoogd te verjagen, maar tot mijn spijt komen zy terug; en wanneer gij spraakt van weg te gaan, waren uwe woorden... Mijne dierbare Helena, ik kan wezenlijk zijnen prinselijken titel en kreeg in verwisse ling van den regeerenden hertog van Saksen Weimar den titel en den naam van graaf von Osiheim. De graaf begaf zich naar Londen en trouwde daar roet de Italiaansche zangeres Paola Lottero. In den laatsten tijd was hij aangespannen met spelers van beroep en hij verloor de laatste overblijfselen van zijn fortuin. Brussel. Onrustwekkende verdwijning Dinsdag werd de persoonsbeschrijving van Mev. Theresia D..., 43 jaar, die, Maan dag avond, te 10 uur, uit hare woning, Nieuwlandslraat, verdween, in alle richtin gen gezonden. De verdwijning van deze vrouw is des te onrustwekkender, daar zij niet in het volle bezit is van hare verstande lijke vermogens. Geen chance. Een kerel bedelde Dinsdag avond op de Anspachlaan én be dreigde de voorbijgangers die hem niets ga ven. Een agent leidde den man naar het kommissariaat der 3de afdeeling. Daar de bedelaar nog eene gevangenisstraf moest uitboeten, werd hij te Vorst opgesloten. Wanhopige daad. Vrouw De V..., 48 jaar oud. wonende te Roux, verliet over eenige dagen de echtelijke woning om op eene kamer der Spiegelstraat te komen wo nen. Woensdag mosgend poogde zij zich te zelfmoorden. Zij had deuren en vensters dicht gesloicn, ontstak ^en houtskoolvuur, omzicli te doen verstikkenen dronk vervol gens sterk water. Andere huurders hoorden liet gekerm der vrouw, snelden toe en droe gen haar in allerhaast naar 'tgasthuist, waar haar toestand zeer erg eeoordeold werd. Mad. De V.... weigert de reden dezer wan hopige daad op te geven. De gauwdieven op den tram. M. Leon Van W..., koffiehandelaar te Antwer pen, stapte Woensdag morgend in de Noord statie af en nam korts daarna den tram naar deBeurs. Deze zat reeds gansch vol en slechts met de grootste moeite gelukte hij erin op het platform plaats te nemen. Toen hij aan deBeurs afstapte, stelde hij de verdwijning vast van zijne hrieventesch, 650 fr. inhou dend in bankbriefjes, alsook belangrijke handelspapieren. Dieven zetten een huis onder water. Looddieven drongen in een in aanbouw zijnde huis der Van Orteystraat om er hel koper en het lood te stelen. Zij sneden de darmen door, doch het water slroomde met geweld uit de buizen en overstroomde gansch liet hui^. De dieven gingen op de vlucht, hunnen buit achterlatond. Voorbijgangers, die het water zagen naar buiten loopen, ver wittigden de politie die de waterleiding deed afsiiijdón. Aanhouding eener Duitsche inbreek- ster. Eene 35jarige Duitsche vrouw werd sinds lang door de policie opgezocht, beschul digd van allerlei diefstallen, bij middel van inbraak of liet gebruik van valsche sleutels gepleegd. Dagelijks veranderde zij van naam en verblijf, doch Dinsdag werd zij op de Noordlaan door een policieagent gezien en aangehouden. Hoe iets aan 't licht komt. Dinsdag avond zag Mej. G... aan de uitstalling van een juwelier, Anspachlaan, eene gouden geldbeurs liggen, ter waarde van 600 fr., welke haar vóór vier maanden werd ontsto len op hare kamer in de Van Arteveldestraat. De politie werd verwittigd en 't bleek dat de juwelier de beurs had gekocht van eene dame, wier signalement hij opgaf en die nie mand anders is dan de voornaamste huurster bij wie mejuffer G... vroeger inwoonde. Deze bekende, doch beweert dat zij de beurs heeft gevonden. Een onderzoek werd geopend en de kostbare beurs, in beslag genomen. Schaarbeek. Een boulevard ingezakt. Op de Lambermontlaan. te Schaarbeek, zulken onzin niet aanhooren. Gij weet, hoe ik uwen smaak voor natuurschoonheden bewon der, hoe ik uwe kunst in hunne beschrijving goedkeur; maar wanneer dit alles in gevoelig heid overgaat, beken ik, dat het slecht ver draaglijk is. Dierbare Edward, voor u heeft elk voor werp der natuur een glimlach God zij dank, dat het zoo is. Gij hebt nooit reden gehad om met droefheid en zelfsbeschuldiging te moeten wijken voor wat rein, helder en schoon is. Toen ik mijne blikken op Edward sloeg,was ik door de uitdrukking zijns gelaats ver' schrikt. Zijne stuurheid deed mij beven. Helena, zeide hij, luister naar mij, en neem acht op mijne woorden. Of eene flauwe geveinsdheid, die ik verfoei, vervalschen de gaven van uw verstand en de rechtzinnigheid van uw karakter. Laat mij nooit meer hooren van gewond hart, van zelfbeschuldiging en dichterlijke smarten.Wanneer gij jong waart, verstootet gij aanstonds mijne liefde door ge heime uitroepingen, ik haat die Zeg mij nooit meer dat mijne vrouw de schoonheden der natuur, met eenen stillen en hoopvollen blik niet kan aanschouwen, of haar verleden leven met een goedkeurend geweten niet kan herdenken.Ik weet dat in zulkeredenen geene waarheid bestaat. God is getuige, dat ik zoo bedaard niet zou spreken, indien ik kan ver onderstellen dat er in bestond doch indien gij mijne liefde weet te schatten of mijne gramschap vreest, gebruik nimmer zulke uit drukkingen, die in uwen mond geenen zin hebben. Gij zijt streng, zegde ik, terwijl mijne bevende lippen trachtten te glimlachen uwe vrouw zou inderdaad volmaakt moeten wezen, want het schijnt dat hare fouten bij u geene barmhartigheid zouden verwerven. 30 AUGUSTI 1912 orj™™!»ig tqsschen de Prinses Elisabethlaan en de Teichmannbrug, had er Dinsdag nacht eene inzakking plaats. Het is aan den regen te wijten, die don grond gansch had doorweekt, dat deze inzak king geschiedde, Een deel der gekalseide straat, hoornen, lantaarns, enz. werden in de diepte medegesleept. De toevoerbuizen der Bocq en der gas zijn gesprongen. Veiligheidsmaatregelen z-ijn ge nomen. Ploegen arbeiders werden ter plaats gezonden om aan de herstellingswerken te beginnen. Nabij de inzakking heeft men de muts van een machinist gevonden. Zij werd naar liet commissariaat gebracht. Men vreesde dat de muls een slachtoffer zou hehooren, doeh uit een onderzoek bleek dat zij weggewaaid was. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag nacht zijn stoutmoedige dieven in den wit goedwinkel gedrongen van M. Schaars, Haeclitsche steenweg. De kwaaddoeners ge raakten bij middel van valsche sleutels in huis en braken al de meubels open. In de tooglade vonden zij eene beurs, voor 20 frank nickelgeld inhoudend, en eene som van 45 frank. Uit een lessenaar stolen zij eene som van 800 frank in bankbriefjes en drie goudstukken van Californië, een van 100, een van 50 en een van 20 fr. Vaste vooruitzichten voor de maand Sep tember. Onze huishoudsters zullen veel kof fie drinken opgeschonken met de bitterpeeën der Trappisten Vincart. Zij weten wat goed is. 1500 Elsene. Brand. In een achterge bouw, 283a, Steenweg van Boendael, Elsene, is Dinsdag namiddag, rond 4 ure, brand ont staan. Dit gebouw wordt gebruikt door een paardenkoopman. Op het gelijkvloers zijn da stallen gelegen de zolder dient tot voeder magazijn. Daar brak het vuur uit, dat in eenige oogeublikken eene groote uitbreiding nam. Op hel eerste alarm, snelden de pom piers ter plaats en waren, na een uur kracht dadige werking, meester van het vernielend element. Het heeft groote moeite gekost de paarden te redden. Vilvoorden. Hel parket. Het parket is in de fabriek Guisset afgestapt om een onderzoek te doen over het schrikkelijk ongeluk dat er Maandag avond plaats had en waarbij de kleine Cnops het leven liet ter wijl hij door een drijfriem werd medege sleept. is het eenige echte Vieux Système. St-Joost-ten-Noode. Valschmunter De policie zoekt thans een kerel op van rond de 20 jaar, met een grijzen regenmantel ge» ldeed, die sedert eenige dagen valsche stuk ken uitgeeft van 1 fr., met de beeltenis van koning Albert en het jaartal 1911. Verschei dene dezer stukken zijn reeds uitgegeven op de trams. De kerel neemt een ticket van 10 centiemen, geeft een s^linternieuwen frank en zoodra men hom heeft weergegeven, springt hij van het rijtuig en verdwijnt. Eeri der Iramontvangers, slachtoffer van den valschmunter, heeft de policie verwittigd. De geldstukken zijn zeer goed nagemaakt, zij zijn nieuw en lichter dan de echte. Spiegels Kaders Vitraux Baguetten Wer]\ 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Leuven. Erg ongeluk. Dinsdag namiddag rond 4 1/2 ure, kwam een voer man met zijn gespan, gelsden met moortel, langs de Capucienenvoer gereden. Aan dei Tervuersche vest gleed de man uit en viel onder de wielen zijner kar, die hem over de "heenen reden. De beenen werden op twee plaatsen gebroken. Na de eerste zorgen ont vangen te hebben, werd het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht. Herve. Dondelijk ongeluk. De aar dewerkers Lambert Heuschen en Cornelia Engleberl, hadden 't aangenomen daar ze werkeloos waren, den put op eene hoeve te Gij veronderstelt mij hard, Helena. Misschien ben ik het. Doch luister; er staan in dit boek (en hij nam eene uitgave van Me» tastatio's speelgezangen die op de tafel lag), eenige regelen,die volgens mij al de gevoelig© dwaasheden, die het verhaalt, samenvatten. Hij wees mij deze regelen Onze eer is een zuiver kristaal, dat. de minste adem bevlekt, en een zwak riet dat 't minste windje buigt. Mijne gedachten zijn misschien overdreven, maar ik moet ze u openlijk verklaren. Gij waart te wege eenige woorden te sprekon, Helena,en gij hebt ze op uwe lippen vesmacht. maar ik heb ze in uwe oogen gelezen, en ik wil ze beantwoorden. Het is niet omdat mijne liefde zwak is, dat eene fout in u mij als een© misdaad in eene andere zou voorkomen het isomdat het voor mij zoo vreeselijk zou zijn t© ondervinden, dat gij niet reiner, beter en ge trouwer zijt dan alle andere vrouwen en ik twijfel of mijne liefde de verwoesting vaa myne trotschheid en mijn geluk zou kunnea overleven. Mijne trotschheid, zeg ik, zoo wel als mijn geluk, want ik ben trotsch over u, welbeminde echtgenoote, wanneer ik mijne oogen op uwe zwarte oogen, op uw helder voorhoofd,en op uwe afgeronde lippen laat rusten, en wanneer ik mij inbeeldde dat nooit woorden uit dezen mond gekomen zijn, of eea engel liadde zij mogen uitspreken.dater nooit een blik op u is geworpen geweest, tenzij met eerbied en genegenheid. Het zijn eerlijke gif ten, Helena, en kostbare schatten, die gij bo- zit, een onschuldige geest, en eene vlekke- looze faam. Let op, hoe gij u gewoon maakt van spyt en zelfbeschuldiging te spreken, om indruk te maken. Zulke dingen zijn t® duister en te bitter om ermede te schertsen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2