Da Vijfde Vlasmsclie Sociale Week kills E. VAN ttüFFEL'SCHEESLEKSK Sterfgeval Rechterlijk Kronijk SPORTNIEUWS Wielrij den -. Hopseizoen 1912 FEESTdBJZER W'eerkundiQB wëarnsminp t3ë koo# BSRIGI-IT 30 AUGUSTI 1912 kuiechen. Englebert daalde eerst in den put, qjo 43 meters diepte had. Op het punt ook Eenedeil te gaan, riep Heuschen 'OornêTi?. ik kom. Hoort ge mij Doch Cornelis antwoordde niet. Engleherl een ongeluk vermoedend, daalde langs de smalle opening eveneens beneden om des noods zijn gezel te redden. Maar hij vond insgelijks den dood in den put. Do arbeiders die er om 3 1/2 ure waren ingedaald, konden slechts om 6 ure worden boven getrokken. Heuschen was vader van 4 kinderen, de andere was ongehuwd. Goc-de vriend, hebt gij al hooren spreken van de TMEOBROMAJa, nietwaar de heele stad Gent door spreekt men Van dit wonderbaar volksmiddel om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven de TI1EOBROMA verkloekt zoo rap de zenu wen hij kost maar 3 franken en dit is voor 14 dagen goed. Beproeft eens vriend, gij zult er u zoo goed mede bevinden, gelooft de ondervinding. Hoofddepot Apotheek DE MOOR, Gent. Lede Driesch.Kj.ca.de hoe. Woer.sdag avond ging Jan Verslraeten in zijnen koestal om de beesten eten te geven. Hij wilde eene krib uilkuischen, doch ecne koe gaf hem eene stamp met de hoorns, waardoor hij erg ge kwetst werd. Verstraeten viel in lnzwijming de koe bracht hem nog verscheidene stam pen toe. Zijne dochter ooggetuige, sloeg de mesthaak in het lijf der koe en gelukte er zoo in haren vader te verlossen. Verstraeten verkeerd in zeer gevaarlijken toestand. Wetteren. Gewelddaden. Zekere Str. en R. twee metsers, die aan deSchelde- werken ter wijk Jabeke alhier werkzaam zijn. hebben zonder de minste reden al de vensterruiten uitgeworpen ter herberg van Ivo Fabel-Roels. De politie in allerhaast ontboden was spoedig ter plaats doch de schelmen namen bij hunne aankomst de vlucht en konden niet ingehaald worden. Een der daders had zijnen hollenblok los door een der ruiten.geworpen. Proces-verbaal is ten hunnen laste opge maakt. -Zotlap. Zekeren A. R. wonende te Gentbrugge, is sedert eenige maanden we duwenaar en zijne kinderen worden doorliet Armbureel van Wetteren uitbesteed. Gisteren voormiddag vond de man,die wat bij drank was. niets beier van ten bureele van hel Armbestuur alhier, van zijnen neus te komen maken en aangezien de man zoo geweldig te werk ging, werd hij door onzen poliliekommissaris tegen zijn goeste in den amigo gedraaid alwaar hij zijne roes kon uitslapen. Eenige uren nadien werd hij terug losge laten met een proces-verbaal als kadeau. Ongeval. Gisteren namiddag kwam de 16jarige zoon van Eugeen Yande Velde uit de Voqrde alhier met een wagen bespan nen met 2 paarden en.geladen met hooi huis waarts gereden, toen de paarden aan den omdraai een er straat op hol gingen, mei het ongelukkig gevolg dat de jongeling van den wagen geworpen werd en een bil-gebroken was. Dokter Van Sande, in allerhaast ontboden, heeft het gebroken lichaamsdeel terug inge zet en den jongen naar het gemeentelijk hospitaal doen overbrengen. Audenaarde. In het hospitaalZuster Veronika, overste van liet Klooster der Hoogstraat, is overste van het hospitaal ge kozen. Mgr. Slilleinans, bisschop van Gent, zat de kiezing voor. Waregem. Bandiet. Gedurende den nacht is hij den herbergier J. Droesbeke, ii. de Statiestraat, eenen dief binnengedrongen. Eene som van 200 frank en een kistje met koeleiijke juweelen werden ontvreemd. De gendarmerie schijnt op het spoor van den dader te zijn. Vurste. Brand. Verleden nacht is de havorinijt van M. Constant De Bosschere, door brand in aseh gelegd.. Het wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Hansbeke. Verdronken. De jonge dochter Marie-Rosalie De Graeve, oud 60 jaar, ging om 5 ure in den namiddag' naar het gemakhuis. De planken braken door en de vrouw viel in den beirput. Toen men haar ter hulp snelde was zij reeds verstikt. Vervolg (3de dag). KAEftlODASZITTING HOOGLEERAAR VAN HECKE meldt dat een comileit is gesticht, om in de toe komst do inrichting der Sociale Week, nu zij eene bestendige inrichting is geworden, te doen. en aldus Pater Rutten van zijne groote bezigheden wat te ontlasten. Dit comileit zal zich gelasten met liet in zamelen der noodige gelden om de onkosten van inrichting te dekken, en het hoopt op de hulp en medewerking van Z. Ein. den Car- dinaal, en de- EE. Bisschoppen van het Viaamsehe land, en is reeus verzekerd van den steun der bijzondere personen, die onze vorige Sociale Weken volgden. (Toejuichin gen). Heer Van Hecke overhandigt aan Pater Rut Ion de prachtuitgave van de verslagen der vorige Sociale Weken, en maakt zijnen lof door het lezen, van een brief van een man uit Uruguay. (Luide en langdurige toejui chingen). E. P. Ruiten antwoordt op heer Van Hecke, om al die lofwoorden vari hom af te weren, maar de vergadering brengt de ziel van gansch onze Christene sociale beweging, nogmaals eene geestdriftige ovatie. HOE LEEREN WIJ DE JONGE WERK LIEDEN HUN EIGEN GEDRAGEN, BFOORDEELEN Dit onderwerp wordt door E. H. PRIMS leeraar te Berchem, behandeld. Spreker heeft het, nu er gesproken is ge worden over lichamelijke, verstandelijke ontwikkeling, over zedelijke- en karakter vorming. De zedelijke vorming vangt aan, bij de vorming van het geweten. Alles, uit de vorige eeuwen, toont aan welk belang men stelde aan zedelijke vor ming. In onze huidige maatschappij is al die zedelijke waarde weggevlogen, en een groo teren drang ontstaan naar meer stoffelijke. Daardoor is liet dat onze maatschappij ver laagt en verarmt, want hoe meer men heeft, hoe meer men zal willen, en alles ge tuigt dat de gewetensvorming moet steunen op den Godsdienst. Wij moeien meer belang stellen in hel zedelijke het zedelijke leeren inzien in onzen eigen persoon. De vorming van het geweten leidt tot zelf kennis en vooral tot zelfbeoordeeling. Wij kennen ons zeiven bitter weinig anderen kennen beter onze zwakheden dan wij zelve. Er zijn dronkaards die zelf niet. weten, niet heseffen dat die naam hun past. Dit komt voort uit onze te groote eigen liefde en het niet genoegzaam ramen van het zedelijke in het kleine, en in ons dagelijksch leven. Wanneer echter het geweten als uit ge woonte nagaat, uit welke zinnelijke neiging of verstandelijke beweegreden men handelt, of handelen wil, dan vindt men de ketens waaraan men verslaafd is, dan begint men te begrijpen hoe wij soms ons eigen ongeluk bewerken, dan wordt het eerst mogelijk op die zwakheden zelf in te werken. Zelfkennis is voor ieder groot noodig, zegt spreker, en brengt noodzakelijk mede, zelf beoordeeling. Doch geene zelfbeoordeeling is mogelijk zonder belangstelling in dit zede lijke, in het schijnbaar kloine, bovenal door de godsdienstige redenen en de bovennatuur lijke hulpmiddelen van het christendom. Wanneer wij aldus zedelijk gevormde per sonen in onze maatschappij bezitten, die de naleving dor zedelijke grondbeginselen in eere houden, zal in eerste linie het sociaal vraagstuk opgelost zijn. Om de maatschappij te verbeteren, hoe ven wij den persoon eerst en vooral te ver beteren, verstandelijk en zedelijk. Hier ver schillen wij met de socialisten, volgens dewelke de zedenwet afhankelijk is. van de stoffelijke toestanden. Het socialisme echter begint het reeds te bevroeden en tracht ook persoonlijkheden te kweeken. Te Brussel hebben zij eene Centrale voor arbeidsopvoeding gesticht, en 'tis te hopen dat zij inzien dal het materialisme moet neer geveld worden. In het katholicisme ligt de redding' omdat wij slaan hoven het materialism, omdat onze christene werkmansbeweging beschikt over dc bovennatuurlijke opvoedingswaarde van 'den godsdienst. E. H. Prims sluit met eene aanmoediging om tegenover de roode Centrale in oikb parochie een Werkmanskring te doen oprij zen. (Luide toej.) i Naar gewoonte wordt spreker den:- E. P. Rutten bedankt die nog een weinig üitwij'dl over de kwestiën vandaag behandeid, en er op wijst dat wij ons niet door het stoffelijke moeten laten overheerschen, maar dat wij meester over het stoffelijke moeten zijn. (toej-) Het overige van don namiddag wordt be steed aan de bespreking van de lessen over gezondheidsleer en over de studiekringen. 's Avonds werden de deelnemers vergast op eene schoon e voorstelling van cinema tografische zichten. VIERDE DAG Leuven, 29 Augusti. Nu we sinds drie dagen hebben nagezocht al wat er diende aan ons volk veranderd te worden, opdat we eens den glansrijken weg der volksontwikkeling mogen op gaan, komt natuurlijk zich de vraag stellen Hoe zullen we deze begrippen onder hel volk verspreiden En het antwoord is klaar: Door de opvoeding der jonkheid. De toe komst hoort der jeugd M. Jan De Smedt, leeraar aan de Normaalschool van Sint-Ni- klaas, wil ons nu uitleggen, hoe dat alles aan de jonkheid dient voorgesteld te worden om tot goeden uitslag te komen. Lesgever is leeraar van opvoedkunde hij spreekt dus van zijn eigen vak. Al zijn wer ken zijr. dan ook uiterst practisch. Spreker drukt er dan ook op dal de mees ters er voor zorgen, dat ze heel de aandacht der leerlingen boeien, dat niets ze zou ver strooien en bezonder dat ze een eenvoudige en klare taal gebruiken. We moeten de za ken leeren beredeneeren en uitgaan van de ervaring. Deze grondbeginselen past spreker aan schouwelijk toe op het onderwijs der gezond heidsleer en der zedeleer. (Geestdriftige toe juichingen.) E. P. llutten bedankt spreker en deelt na mens eenige vrienden den wensch mee dat heer Jan De Smedt op toekomende sociale weken nog zulke practische en pittige lessen zou geven. Eene bespreking volgt nemen er deel aan J.-B Bcllefroid (Herenthals), De Key- bergh (Antwerpen), Ad. Van Vlaenderen (Gent), Sips (Mechelen) en meer anderen. Congres der Viaamsehe Studiekringen. Onmiddclijk bij do sociale week is aange sloten, zooals wij hot In bben aangekondigd, een studiedag- voor Viaamsehe studiekrin gen. Prachtige verslagen in een net boekje sa mengebonden. werden op voorhand aan de deelnemers toegezonden. Vandaag nu zijn de deelnemers nog veel talrijker opgekomen. Vele Viaamsehe vrouwen, de haanbreeksters onzer christene vrouwenbeweging, zijn aan wezig. Mgr Van Rooy, vikaris-generaal van Mechelen, vertegenwoordigt Z. Emnunenlie, DE VOLKSSTEM den kardinaal die straks om 1 ure in eigen eigen persoon naar Lier zal komen en mee aanzitten aan de gemeenschappelijke tafel in de gilde. Pater Rutten in korte woorden begroet de aanwezigen waaronder ook verschillende Noord-Nederlanders en opent zonder andere plichtplegingen het eerste Congres der Viaamsehe Studiekringen, De eerste spreker is E. H, Lambrechts, onderpastoor te Vorst, over een Verbond van Studiekringen. Zijn verslag samenvattend, somt hij op wat er bijzonder ontbreekt, aan inrichting onzer studiekringen en loont aan, hoe het verbond daarin zal voorzien, als bij voorbeeld het gezamentlijk aankoopen en verspreiden van goede studieboeken, het be zorgen van sprekers, het beramen en inrich ten van algemeene bewegingen. Het verbond zal ook zorgen voor een bu reel Tan dokumentatie, bibliographic, aller lei inlichtingen enz. Wij moeten trachten iets in te richten in den aard van het Centraalbureel van het Duitsche Volksver ein. (toej.) E. P. Janssens, Predikheer, kondigt aan, dat het Verbond der'Studiekringen reeds is gesticht. Z. E. Kard. Mercier heeft het eere voorzitterschap willen aannemen. E. P. Hut ten is voorzitter en het bestuur bestaat uit twee afgevaardigden uit iedere provincie. Het Verbond zal plannen van lessen voor Studiekringen uitgeven. Een bureel van do cumentatie zal ingericht worden en zijn cen traal zetel hebben in de Action Catholique te Brussel. Aan de bespreking nemen nog deel E. P. Hardy (Lier) E. II. A. Logghe (Brugge) E. H. Adriaenssens (Antwerpen). saa x <e tül-ws BERSCSiT Wij Lebben het genoegen aan onze stads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Te beginnen van 1 September aanstaande zullen er taxi-autos aan de statie geplaatst zijn ter beschikking der reizigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug- te zijn. De tarief is dien* der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur to vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerstr., 2 en 4, Aalst. 997 Kapel test raai, 1 3, AALSTIN ONS HULPHUIS hoek der S'-Viscenliasstraat en Moorselliaan zelfde Vieeschtoaren aan dezelfde prijs als in (ie hoofdv-iiik-l. Allerbeste aan 'üftP. Ilöin proeven is hem aannemen voorultijd. 946 Wij vernemen met spijt het overlijden van Méj. Anna-Diara-Cóleta-Hortensia Revntens. dochtertje van M. Oscar Reyntens, stadsse- kretaris to Aalst. Het kind, was geboren te Aalst, op 20 Maart 1901 en is te Moorsel zachtjes in don Heer ontslapen. Do Engelemnis, gevolgd door de begra fenis. zal plaats hebben te Moorsel, op Zater dag 31 Oogst, om 9 ure. De Volkstem biedt aan de beproefde ouders hare rechtzinnige deelneming in hel smartelijk verlies dat zij komen te ondergaan. Rechtbank van Audenaarde SCHAAP GESTOLEN. De genaamdon J.-B. Tinei van Leeuwer gein en Jozef Verbruggen van Strijpen dron gen 's nachts in den stal van een landbouwer te Elene en stalen een schaap. Tinei krijgt daarvoor zes maand gevang en 50 fr. boet, Verbruggen krijgt eene maand en 26fr. boet. Erpe (Oonegem) Groote velokoers voor Beginnelingen (met of zonder licence) op Zondag 1 Septein- tember 1912. Inschrijving bij G. Duquet. De afstand is bepaald 4 maal Oonegem, Lede, Vijf Huizen, ongeveer 30 kilometers. 10 fr. vooruit gewaarborgd. De 3 eerste ronden eene premie aan den eerste. Wichelen Groote velokoersenvoor alle renners. 100 fr. prijzen verdeeld in 2 koersen Eene op Maandag 2 September op do Heide, 50 fr. prijzen in te schrijven bij Henri Hendrickx, om 3 1/2 ure. Begin aan E. Van Den Bossche en L. I>e Leeuw en einde aan A. Lievens en De Koster. Wegwijzer Wichelen, Schelle- belle, Wetteren, Kwatrecht statie (vl. kon- trool), Oordegem, Vijf-Huizen (vl. kontrool), Lede en Wichelen. Eene op Dinsdag 3 Sep tember, op den Bogaert, in te schrijven bij G. Herremans om 3 1/2, gegeven door liet gemeentebestuur. Buggenhout Groote Baankoers voor alle beginnelingen- 120 fr. prijzen waarvan 75 fr. in geld en het overige in premiën. Op Maandag 2 Septom. ber 1912. Een belangrijke match. Naar het schijnt zouden Defraye en Van Houwaert gelast zijn-in België zes ploegen aan te werven, om te Parijs, in den Buffalo- velodroom een belangrijke match, op Ame- rikaansche wijze aan te gaan, tegen de zes beste Fransche ploegen. De reeds samengestelde ploegen zouden zijn; Del'raye-Van den Berghe Van Hou- waert-SEJiniel Otto (Brussel)Heusghem-ge- broeders Van den Hoeck-Van den Broeck en Goupy vader on zoon. Ons dunkeas zon den Defraeye en Van Houwaert echter betere ploegen hebben kunnen vormen, namelijk met Leon Buysse en Pierken Van de Velde, tw ee specialisten, die samen reeds drie 24 uren koersen wonnen, Marcel Buysse, De Baels, enz... Indien oude geschillen konden vereffend worden De Ronde van Henegouw voor beroepsrijders. Zondag 8e September, wordt de Ronde van Henegouw betwist voor beroepsrijders. Deze koers belooft zeer belangrijk te zijn. Vaste kontrools zijn ingericht te La Louvière. Doornijk, Bergen en Chimay. De aankomst heeft plaats te Charleroi. De volgende rijders zijn reeds ingeschreven I. Rosarl Nestor, Saint-Martin-Balatre 2. Léturgie Maurice, Roubaix 3. Benoit Auguste, Chatelet4. Petitjean Louis, Gon- rieux 5. Sartiaux, Chièvres 7. Janssens Hippolyte, Lier 8. Faber Franqois, Colom- bes9. Grec Maurice, Geneve 10. Paul Ernest, Colombes. II. Verschoor® Omer, Moorslede 12. Me- lotte Omer, Gosselies 13. Vandaele, Jozef, Moescron 14. Van den Berghe René, Rou sela re 15. Hanlet Henri, Olne 16. Simon. Jumet 17, Leliaert Maurice, Ruddervoor- de 18. Mottiat Louis, Bouffioulx 19. Coo- mans Jacques, Magnée-Fléron20. Blaise André, Soumagne. 21. Dieriekx August, Eecloo 22. Doms Victor, Vorst23. Munseur Georges, Couil- let24. Salmon Félicien, Rouillon 25. Van Waesberghe Gaston, Montigny-sur-Sambre 27. Lambot Firmin, Marcinelle.- Tli. ê31;<3V©:ej-ïs, WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst-. Telefoon G8A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duj'/{.-inl. Kosteiooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. 0FFICIEELË~KW0 TEERING BEURS VAN BRUSSEL27 AUGUSTI Leen van Staal, Pravin., S&etien Belgische leening le r. 3 81.25 Belgische leening 2e r. 3 81.25 Beigische leening 3e r. 3 81.— Belgische leening 2,5 Beleisehe schatkistbon 4 100.— lvongo uilkeerbaar 4 95.5p Kongo (Loten) 77.25 Annuïteiten 3 82.90 83.— Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1868 3 100.50 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 7y.— Buortsp. obl. Mei-Xov 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 Andcrlecht-1907 3,5 ,z— Aalst 3 .4- Antwerpen 1887 2,5 84.— Antwerpen 1903 2 72.25 Brussel li'02 2,5 85. Brussel 1905 2 "2. Brussel Zeehaven 2 69.75 70. Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 68.75 69.50 Elsene 18S0 3 Elsene 1908 8,5 87.05 Laken 1902 3 78.55 Luik 1860 3 Luik 1897 2 68.50 Luik 1905 2 72.25 Mechelen 1885 3 Mechelen 1897 3 Oostende 1852 38.50 Oostende 1898 2 Sint-Gillis 1904 3 79.95 St-Joos-ten-Noode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 66. 66.25 Schaarbeek (500 fr.) 3 78.— Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) Verviers 18/3 3 3 Verviers 1898 3 82.25 MARKTPRIJZEN Aa!st. 29 oogst.—Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, beschikbaar fr. 170. Nieuw gewas, fr. 87.50 Lckeren 28 oogstBoter 2,90a 3,03, eieren 2.3b a 2,54. aardappelen 5,00 a 6,00, raapkoek 13,00, lijnkoek 22,00, rogge BRUSSEL, 28 oogst Graanmarkt. Inland sche tarwe 20 1/2 a— 0/0; Ainerikaansehe Win tertarwe 00 0/0 roode Kurrachêc 21 ?/4 inland sche Rogge 17 1/4 a Gerst Donau en Odessa 17 3/4 a IS inlandsche Gerst 00 a 00 0/0 Haver van Courlande 21 1,2 a 23 Gerst der Pol ders 22.00 a 00 0/0 inlandsche Haver 24 1/4 a Amerikaansche Maïs 00 0/0 a id. van Odessa 14 1/2 Graan van den Donau 19 3/4 a 00 id. Rio de la Plata 181/2 a 21 Iiandelsbloerti 25 1/4 Bakkersbloem 26 1/4 Zemelen 13 1/2 a 0/0. Oliemarkt. Koolzaadolie te Brussel 73 in provincie 71 Lijnolie te Brussel 77 in provin cie 75 inlandsch Koolzaad 34 0/0 Boter 2,90 a 3,36. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 654: Vette koeien 102; melkkoeien 00; groote ossen 1jonge ossen 225 vaarzen 227 stieren 08 varkens 754; kalveren magere beesten schapen Wetteren, 29 oogstBoter 2.90; eieren 2,09 5 2,18; viggens 40 a 50 kiekens stuk 2,75 aard appelen roode 8 a 9; id. witte 7,50 a, konijnen 1,60 jonge duiven 1,40. BERICHT- Aan de Hopplanters en Cokeverbruikers De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Worden gevtraagd voor liet hopsei zoen: verschillige arbeiders. Voorkeur aan gehuwdo personen, van 25 a 35 jaar. Arbeid met motorkracht. DE CGNiNCX-VAN DEN BOSSCHE 8, Esplanadeplein. 8. AALST Men is verzocht zich onverwijld aan te binden. 1001 voer de Stad en het Arrondissement AaldK AALST Maandag 2 September. Loting voor de twee- de ronde van den prijskamp njjit da platte Lol hij den Heer Loui$ Schouppe, St-Job, door de maat* schappij De Ware Bolders Alia Zondagen voortzetting van den prijskamp, 15 September. Opvoering van Brugscha Metten of Brevdel en de Co- ninok vaderlandse!) drama in vijl bedrijven, door M. Jules Pelbeké, in dc feestzaal van St-Jozefscollegej door de Katholieke Viaamsehe Stil* dentengille. 29 September. Opveering doer de Kon. Refy BeCatharinislwi» van «Godelieva van Gistel» gedramatiseerde legen de uil de XI® eeuw, in 4 bedr. doo0 D' Eug. van Oye, en Verloving blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg', te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Hridelberg net prachtig to on eel stuk van Willi. Meyer-Foo ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 'I Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud* Heidelberg in namiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. B'-gin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Toonvel* maatschappij der Christene Vak verenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest dooff den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerhvervolger of De Nero vaït het Noordendrama in 3 bedrijven, cn Baas Gansendonchblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN Son 15 September, prachtige kennis-ver- tooningen, door dc Lynisclie Too- neelgilde (De Volksvrienden), tel kens om 4 1/2 ure stipt. Het Girljua Leven naar het fransch (Les Saltimbanqu.es)t wereldberoemd zangspel. HOFSTADE 8 September Liederavond gegeven dooï den heer O. De Hovre kunslzanger, op aanvraag van den studenten^ bond, in de feestzaal van den Kring om 5 uren stipt namiddag. 20 en 27 Óotóbër Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. van M. Caniiei Fraet, opticien-specialiste Aalst. lange Zoutstraat, 6 29 augusti, 15 uro: 760 es Barometer 754"7 Wind: zuid-west. Thermometer 19u5 Vooruitz. regenachtig Coffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 in., breedte 1 m., diepte 0,63 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 920 Een j Oil man vraagt een goed kost* huis, eten en slapen. Schrijven ten bureela van het blad, onder de letters A. R. 999 MÉN 8 A G T ter fabriek Bosteels-Desmelh, 50 fajn en cg3*ove breisïes'S voor beendn, planken en groot werk voor binnen en bui* ten. 98a Alle Donderdagen en Vrijdagen jezondfr.® groole keus van vele soorten verschöll ZEEV1SCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vischwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlijk aan de achibare ingezetenen di® van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige prijzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Pb. VIS ftl STYUEK2DAEL Eenig Huis der stad sedert ^5 jaitn in d® Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscherlj LANGE ZOUTSTRAAT 38, AALST Levsraar der bijzonderste huizen der stMl TKLEFOON N' 44. 879

De Volksstem | 1912 | | pagina 3