DE DENTINOL Priesterlijk benoemingen. Kostschool voor Meisjes WeerMifig waarnemingen De Kempenaar de ISd8te Splegelfabriek A. L. MEÏVAERT Huis E. VAN KUFFEL-SCHEERLINCK -v- SPORTNIEUWS Kaatsspel. Rechterlijk Kronijk Krijgsraad van Luik PETIT - Tlx. £i3 te ve n.£3 Hopseizoen 1912 Huis E. VAN NUFFEL-SGHEERLINCK A FEESTWIJZER TED KOOP Een radicaal middel wonderbaar tegen Tandpijn 31 AÜGUSTI 19'12 vi£re brand uil. ITot huis, waar do brand plaats greep i-* door lalrijKe huurlingen be ïvoond. loon de vlammen bemerkt werden slondon reeds de eerste verdieping en de trap in vlam. Verschrikt vluchtten de bewo ner;? p liet dak en konden aldus in veilig heid komen. De toegesnelde pompiers waren op een uur tijds de vlammen moester. Gansch de eerste verdieping is vernield. Rijwielen gestolenM. March al, wonende Vredestraat, 12, liet Woensdag namiddag zijn rijwiel eenige oogenblikken onbewaakt staan in den gang van bet minis terie van binnenlandsche zaken, Wetstraat. Toen bij liet wilde terugnemen, bestatigde hij dat het verdwenen was. Hetzelfde viel M Renotte voor, die Woensdag zijn rijwiel eenige oogenblikken onbewaakt had gelaten in een loods van eene karreelbakkerij, op het gehucht Vogelenzang te Anderleeht. De levende dooden. Vijf weken ge leden haalde een schipper uit de Wiilebroek- sclie Vaart, lusschen Vilvoorden en Laken, het lijk van een ongeveer 35jarigen werk man, welke in liet doodenhuis door eene vrouw werd herkend als zijnde Hubert D monteerder, welke het laatst te Laken had gewoond, waar hij sinds acht dagen was ver dwenen, De man werd begraven. Nu, twee dagen geleden keerde D...., uit Frankrijk, waar hij werk' was gaan zoeken, terug, en bood zich te Laken om een getuigschrift aan. Groot was de verbazing van den beambte, die zag dat D...., als ovorleden was aange- teekend. Het onderzoek bracht de zaak aan 't licht en de dwaling werd dadelijk hersteld. Onlangs haalde men uit de vaart van Charleroi, het lijk van een meisje. Een per soon van Tweebeek, die 't had gelezen, kwam naar Brussel en verklaarde in de verdron kene zijne verdwenen dochter te herkennen. Nu, den volgenden dag kwam dit meisje le vend te voorschijn. Petroolvuur ontploft. Woensdag avond is in de woning van M. Olto, kleer maker, de Ligneslraat, een petroolvuur ontploft, waardoor brand ontstond. De pom piers verschenen weldra ter plaatse, en in korten tijd was alle gevaar geweken. De aangerichte schade bedraagt ongeveer 650 frank. Onvoorzichtige motocyclist. Movr Dubois stak Woensdagavond, met een 6 jarig knaapje aan de hand, de Slotvoogdplaats over, toen beiden door een woest lijdenden molocyclist omvergereden werden. Vrouw en kind bekwamen ernstige ver wondingen, en werden in eene naburige apotheek voorloopig verbonden. Daarna werden ze naar liuiino woning vervoerd. Men spreekt op dezen ooogenblik veel over de bitterpeeën der Trappisten Vincart, die, liet schijnt toch, extra koffie geeft. 1500 a. St-Joost-ten-N'oode. Erg rijioielenge- luk. Een loodgietersgast, de genaamde Bieudonné D'Awans. wonende Verbiststraat kwam Woensdag avond, rond 6 1/2 ure langs den Leuvenscber.steenweg per velo, toen opeens bet stuur brak en de ongeluk kige met geweld ten gronde geslingerd werd Voorbijgangers namen hem erg gewond op en droegen hem naar zijne woning, waar een in allerhaast ontboden geneesheer bestatigde dat de ongelukkige den schedel gekloven was en den rechterarm op twee plaatsen ge broken. De toestand van den armen werkman is uiterst bedenkelijk. Zijt gij zwak en uitgeput, zijt gij zonder moed of kracht, lijdt gij aan bloedarmoede of zenuwzwakte, neem dan de ijzerhoudende Rapbaël-pil en gij zult het genoegen smaken in weinig tijds kloek en sterk te worden, 1.75 fr. de doos. 551. Ternath. Trein ontriggeld. Donder dag namiddag heerschte er op de baan Aalst- Brussel. eene heele ontreddering, tengevolge van het ontriggelen vaneen koopwarentrein, aan de bareel tusschen de statiën van Ter nath en Esscliene-Loinbeek. Up die plaats was eene ploeg werklieden bezig aan bel herstellen der baan. De lokomolief en verscheidene wagon waren buiten de riggels gesprongen en ver sperden do beide banen Onmiddelijk werd naar Brussel en Aalst om hulp gevraagd en hulplreinen met het noodige materiaal en personeel werd ter plaats gezonden. Erzijngeene persoonsongelukken, doch, de schade is zeer aanzienlijk en de talrijke reizigers die langs de lijn Brussel-Dender leeuw moesten rijden, ondergingen groote vertragingen. Ukkel. De zaak der Hollandsche ba ronnes. Zooals men weet bevindt de Hol landsche baronnes zich in een gesticht te Ukkel, alwaar zij onder de gekende omstan digheden gebracht werd. De zaak is nog niet geëindigd. Wel integendeel, en het gewich tige vraagstuk of men zich voor een toestand bevindt welko do wet op de zinneloózen toe laat en welke de ministGrieëlö onderrichtin gen in de zaak iviogen dulden dient nog te worden opgelost. Heden, Vrijdag zal de réchlbank van Brussel uitspraak doen op de "vraag van M. Dujardin, advokaat der op geslotene, vraag tot doel hebbend zijne kliënte te kunnen zien, toelating tot heden door het bestuur van het geslicht geweigerd. Meerbeke. Diefstal. Donderdag nacht hebben onbekende dieven, al het wasohgoed gestolen van Albert Beeekman en Petrus Simons, op de Brusselhaan. Het goed lag- op den bleek achter do huizen, de dieven moeten het gestolen goed met een rijtuig vervoert hebben, daar er verscheidene manden waren. De policie van Meerbeke verwittigd, heeft ter plaats geen spoor der daders kunnen vinden. Audenaarde. De oudste priester van het land. In het Geggijnhof verblijft de eerwaarde priester O. Beatse, geboren te Ronse den 2 September 1815, hij gaat dus zijn 98e jaar intreden. De brave priester be zit. nog al zijne verstandsvermogens, onge lukkiglijk kan hij inaar moeilijk meer gaan. Gedurende 50 jaar was hij pastoor van Sint-Amandsberg, waar hij ziiri jnbilé des- lijuë vierde. Mans- en tri'cuwklee^stof" f en, schoonste keus. Vaste prijzen. Van den Berghe-Jouret, Korte Zoutstraat, 43, Aaist. 758 Lessen. Aftrog gelaars. Over vier weken kwam een vreemdeling, vergezeld van zijne dochter in een hotel der Statie straat. Volgens zijn zeggen, was hij een oud- onderwijzer die er goed voorzat. Gedu rende vier weken leiddo hij een lekker leven tje in 't hotel, doch sprak niet van betalen. De herbergier verwittigde de policie. Op den zelfde stond kreeg de politie be richt uit eene andere stad dat ©en koppel daar in een hotel voor 500 fr. kosten ge maakt hadden, zonder te betalen. Inlichtin gen werden genomen en gisteren werd hel koppel aangehouden. De plichtige is een gewezen onderwijzer uit de omstreken van Hoei, oud GO jaar en zijne dochter, oud 15 jaar. Zij hebben ook nog te verantwoorden voor feilen te Hoei en Waremme bedreven en werden naar het gevang van Luik gedaan. SpiegelsKaders Vitraux Baguetten Werf, 3Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Dottenys. Woeste hoe. De slachter Catteau, ging gisteren namiddag naar de weide om eene koe te halen, die naar de markt moest geleid worden. Het dier werd plotseling woedend, kwam op den slachter toegesprongen en wierp hem met geweld omhoog-. De slachter werd door de hoornstooten erg gekwetst over geheel het lichaam. Hij heeft ook inwendige kwetsuren. Een geneesheer heeft hem moeten verzorgen. DE VOLKSSTEM Kerk van St-Martinus. Maandag aan staande, 2 September, maandelijksche ver gadering voor de Huismoeders der Heilige Familie. De Expositie der Ambachtsschool heeft een buitengewonen bijval genoten van alle kanten van het arrondissement is er volk gekomen, allen hebben den wensch uitge drukt te mogen weerkeeren of toch te mogen andere familieleden zenden op eenen volgen den Zondag. Daarom is er besloten dat de Lokalen en Werkhuizen nog eens mogen bezocht wor den door iedereen op Zondag 1 September van 5 tot 7 ure. Het is ook de laatsle dag dat leorlingen aanveerd worden, het ingangsexaam is vast gesteld op Zaterdag 7 September, om 8 ure 's morgends. Bezoekt allen de Ambachtsschool. BELANGRIJK BERICHT Wij hebben het genoegen aan onze stads- genoolen een goed nieuws aan te kondigen. Te beginnen van 1 September aanstaande zullen er taxi-autos aan de statie geplaatst zijn ter beschikking der reizigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug- te zijn. De tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerstr., 2 en 4, Aalst. 997 Kapel lest raai, 1 3, AALSTin ons iiulpiiuis Hosk der Si-Vincentiusstraat en Moorseibaan zelfde Vleeschwaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste Koffie aan fa-. 2,63. llem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 De Eerw. Heer Verbeeok, licentiaat in handelswetenschappen hij de Hoogeschool van Leuven, is benoemd tot Leeraar aan het Bisschoppelijk Geslicht van St. Martinus, te Aalst. Wieirij ciem Erpe (Oonegem) Groote velokoers voor Beginnelingen (mei of zonder licence) op Zondag 1 Septem- tember 1912. Inschrijving hij G. Duquet. De afstand is bepaald 4 maal Oonegem, Lede, Vijf Huizen, ongeveer 30 kilometers. 10 fr. vooruit gewaarborgd. De 3 eerste ronden eene premie aan den eerste. Wichelen Groote velokoersen voor alle renners. 100 fr. prijzen verdeeld in 2 koersen Eene op Maandag 2 September np de Heide, 50 fr. prijzen in te schrijveu bij Henri Hendrickx, om 3 1/2 ure. Begin aan E. Van Den Bossche en L. De Leeuw en einde aan A. Lievens en De Koster. WegwijzerWichelen, Schelle- belle, Weitere», Kwalrecht slatie (vl. kon- trool), Oordegem, Vijf-Huizen (vl. kontrool), Lede en Wichelen. Eene op Dinsdag 3 Sep tember, op den Bega er t, in te schrijven bij G. Herremans om 3 1/2, gegeven door het gemeentebestuur. Buggenhout Groote Baankoers voor alle begin nelingen- 120 fr. prijzen waarvan 75 fr. in geld en het overige in preiniën. Op Maandag 2 Septem. ber 1912. STAD AALST. Houtmarkt. Laatst© lütte voor het jaar 1912, naar 150 franken prijzen75, 50 en 25 fr. op Zondag 8 September, om 1 1/2 ure stipt namiddag, door de 3 welgekende partijen van Aalst, De Groot mot Janssens, bijge naamd De Vodde», overwinnaars te Wieze op de partij Moens, van Herdersem. Brus sel. Dallemant met L. De Schaepdryver, van Aalst. Moorsel, Macharis met Gilbert van Quaregnon. ftnEESESSEEUMQEEti. SOTTEGEM Op 8 September 1912 zullen hier plaats grijpen groote Conscience-feesten, waarvan 't programma luidt volgt Zaterdag 7 Sept. om 6 ure 's avonds. Aankondiging der feestelijkheden door bazuingeschal. Zondag 8 September. 9 1/2 ure. Algemeen e vergadering der opgekomen e studentengilden waarop de heer Lod. Dosfel is uitgenoodigd. 11 ure. Concert van thebaansche trom petten. 3 ure. Groote praalstoet met wagens en groepen De werken van Conscience voorstellend. In den namiddag concerten op den wijk Bevegem, door de toegetreden© maatschap pijen. 8 ure. Prachtig vuurwerk. HERZELE. De inhaling van den E. H\ De Meester, als Pastoor-Deken van Herzele, is vastge steld op Zondag S September, aanstaande, om 3 uren namiddag- Er worden toebereidselen gemaakt om die inhuldiging zoo luisterrijk mogelijk te ma ken. Binnen eenige dagen zullen wij de orde van den stoet, en de verschillige feestelijkhe den van dien dag mededeelen. AYGEM Tentoonstelling van fruit, groensel, land- bouwvruchten en werktuigen, op Zondag 8, 9, en 10 September. Voordracht en inlichtingen op Zondag 25 Oogst, na de hoogmis bij M. Do Rycke. door M. Paul Daens, hof- en landbouwkundige, gediplomeerde werktuigkundige te Erembo- bodegem. Iedereen mag fruit medebrengen ten einde er de naam en waarde als handels- of tafel- vrucht van te kennen. Wij verwachten ook bijzonder al ae vertegenwoordigers der hui zen van landbouwmachienen. EEN SERGEANT-MAJOOR TER DOOD VEROORDEELD. Te Wieme, nabij Waremme, vond men op 14 Juni laatstleden, in haren kelder ver moord liggen, Mej. Agnes Gomard, 71 jaar, herbergierster en handelaarster. De ongeluk kige was bijna de kèel met een scheers af gesneden. De vermoedens vielen weldra op den ge- naamden Désiré Saint-Georges, 39 jaar oud, woonachtig- te Borlfez, gewezen sergeant- majoor bij het bestuurs-bataljon te Namen en die gedeserteerd was. Hij werd eenige dagen later aangehouden en daar hij nog deelmaakte van het leger, werd hij voor den Krijgsraad van Luik verzonden. Buiten de moord werd hij nog beschuldigd van dertien andere misdrijven, van diefstal, aflroggelarijen, dragen van valsche namen, verkoop van militaire kleedingstukken, enz. Vier-en-zestig getuigen werden gehoord. De zaak liep gisteren namiddag af. De krijgsraad, na tien minuten beraad slaging, verklaart hem pliclilig aan de veer tien de hem ten laste gelegde feiten en veroordeelde hem tot de DOODSTRAF. Kerkstraat, 10, AALST. GROOTEN AFSLAG op de TOMATEN, 0,25 de kilo. Ook te bekomen Witten Ajuin, Wijn- beziën, Komkommers. Verder alle dagen VERSGHE LEGUMEN, eilZ., 611Z. 1002 Vil EU VRAAGT ter fabriek Bosleeïs-Desmelh, 50 fijn en groue breisters voor beenen, planken en groot werk voor binnen en bui ten. 982 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snij kunst en Koophandel, aangenomen door den Slaat. Vraagt prospectus KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. 81.— 80.90 81.— 100.'— 95.25 78.— 82.65 81.— 100.50 79.— 79.— 3,5 2,5 2 84- 72.50 2,5 2 85.— 72 2 3 68.75 2 3 O K 83.— 3,0 3 3 2 3 3 80.'— 2 66.50 3 80.25 3 85.— 2 66.— 3,5 3 3 3 81.50 81.10 WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per duizend. Kostgloozê uitbetaling van coupons en nazion van trekkingen. OFFICIEELE KWOTEERING BEURS VAN BRUSSEL27 AUGUSTI Leen van Slaat, Provin., Steden Belgische leening 1° r. 3 Belgisr-he leening 2« r. 3 Belgische leening- 3° r. 3 Belgische leening 2,5 Belgische schatkistbon 4 l£ongo uitkeerbaar 4 Kongo (Loten) Annuïteiten 3 Gemeentekrediet 3 Gemeentekrediet 1868 3 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 Buurtsp. obl. Mei-Nov. 3 Buurtspoorw. (loten) 2,5 Anderleeht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpen 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 Elsene 1908 Laken 1902 Luik 1860 Luik 1897 Luik 1905 Mechelen 1885 Mechelen 1897 Oostende 1852 Oostende 1898 Sint-Gillis 1904 St-Joos-ten-Noode 18S1 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Serviërs 1S73 Verviers 1893 MARKTPRIJZEN Aalst. 30 oogst.—Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, beschik Whaï fr. 165. Nieuw gewas, fr. 85. Anderleeht. 30 oogst Markt Kalveren 1028, prijs per kilo op voet fr. 0,90 a 1,00 1,25. Audenaarde 29 oogst Aardajyjelen 7,50. boter 2,85. eieren 2,35. viggens 46. konijnen 2,75. Gent Veemarkt van 30 oogstgetal te koop gostelde dieren: Vette koeien 8; Melkkoeien 5; Groote ossen 0; Jonge ossen 23; Vaarzen 25 Stieren 2. Varkens 261 Kalveren 210; Ma gere beesten 225; Schapen 8, Lammeren 0, Vig- genen 534. De goede stalbeesten golden van 1,75 tot 1,95. De kalveren van fr. 2,2u tot 2,40 per kilo, ge slacht vleesch. De schapen van fr. 1,25 tot 1,35 per kilo, ge slacht vleesch. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,30 tot fr. 1,40, volgens kwaliteit. 3eeraas*sdfcergen 30 oogst Tarwe de 100 kilos 22,00 Masteluin 20,00 haver 26,00 Rogge 18,00boonon 22,00Aardappelen 8,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,70 a 2,9o eieren per 25, fr. 2.36 ruw vlas 0.93. BERiCHT- Aan de Hopplanters en Gokeverbruikers De coke voor liet droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Kapellestraat, I en 3, AALST VLHESGH-WA-RIEWr PRIJSCOURANT voor het KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amerikaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandschegek., uitgeb. Vet Mager, gezouten Spek Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvet) Keukenvet Metworst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmers, (pepersauc.) VOOR HET GROOT PcijscouB'anf op aanjaag. 591 4 5 1 52 1 30 2 60 4 00 1 52 40 1 52 1 40 1 20 2 60 3 3 o 60 voor de Stad en het Arrondissement AalsL AALST Maandag 2 September. Loting voor de twee de ronde van den prijskamp niet cyj platte bol hij den Heer Loui9 Schouppe, St-Job, door de magt* schappij De Ware Bolders Alle Zondagen voortzetting van den prijskamp, 15 September. Opvoering van Brugscho Metten of Breydel en de Co- ninek vaderlandsch drama in vijf bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscollege, door de Katholieke Vlaamsche Stu- dentengilde. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeCatharinisten» van «Godeliev© yan Gistel» gedramatiseerde legen de uit de XI® eeuw, in 4 bedr. doop Dr Eug. van Oye, en Verloving» blijspel in één bedrijf door W. Do Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uup 's avonds. Eerst© opvoering v$n Oud-Heidelberg het prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös- ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvertoo- r.ing, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christen© Vak- vereenigingen Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama iu 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest doop den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Marlensgestieht. Opvoering van De Kerkvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Gansendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN 8 ©n 15 September, prachtige kermis-ver- tooningeu, door de Lynische Too- neelgilde De Volksvrienden), tel kens om 4 1/2 ure stipt. Het Cirkus Leven naar het fransch (Les Saliimbanques), wereldberoemd zangspel. HOFSTADE 8 September Liederavond gegeven doop den heer O. De Hovre kunstzanger, op aanvraag van den studenten- bond, in de feestzaal van den Kring om 5 uren stipt namiddag. 20 en 27 October Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feestenr zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te de> n. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 SO augusli, 15 ure: Barometer 756"2 Wind: west. Thermometer 19° Vooruitz.regenachtig. Coffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 m., breedte 1 m., diept© 0,65 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 920 RELANGRIJKEnENEESKUNDIGEQNTDEKKING Een groep geneesheeren komt een geneesmiddel te ontdekken, dank aan hetwelk, geene tandpijn 5 minuten kan weerstaan. Leg de Dentinol in den tand of op liet tandvleesch, de pijn moet ONgiiddelijk verdwijnen... Dat waarborgen wij volstrekt. Gij zult verbaasd slaan over de snelheid in de verzachting dei- pijnen, welke op de schrikkelijke smarten volgtAarzelt niet indien gij tand pijn hebt. Gaat onmiddelijk bij uwen apotheker do Dentinol halen. Het is watenschappelijk Onmogelijk, dat de pijn nog blijft duren... 1,35 fr. de flescll, welke meer dan een jaar heel uw© familie vrijwaart. Om alle mis greep te vermijden; draagt deze annonce mede en eischt volstrekt Dentinol (licht rooskleurig zakje). Het is de eenige middel om genezen te zijn. AalstApotheken Cal'lebaut en De Valkeneer Ninove, Cobhaert Geeraardsber- gen, Van Damme Dcndermonde, Roman Wetteren, Cleemputte Oudenaarde, in alle apotheken Ronse, Isolabella; Lokeren, Cools en Wauters Temsc'ne, Miller St-Nikolaas, De Poortere Vilvoorde, De Ri-oeck, en overal 738

De Volksstem | 1912 | | pagina 3