't Wit Stoopks vaa Jaspas Nsefs Spiegelfabrlek A. L. MEYVAERT Met drama fier Citafisllaan ts Gent S»tad.@ni e u ws E'diS E. VAN NUFFZL-SCSEERLINGE SPORTNIEUWS £&,-t m 1. Hopseizoen 1912 ES/diss PETIT Eostsctel voor Meisjss Huls E. VAN UÜFFEL-SGHEEBLIilOK ACHILLES EEMAN 1 EN 2 SEPTEMBER 1912 A utom obi el on geluk. P. M..., koet sier. do Liciekerk est raat, te Siht-Joost-t^n- Noode, werd Donderdagavond aan de Leu- Venscho Poort aangöïöden door eone aulo- niohiel en van zij nou bok gewoi'jlén, Hii werd zeer gevaarlijk gewond uan den sche del en klaagt van inwendige pijn. liet paard viel en werd ernstig gekwetst aan de borst en achferpooten. Het rijtuig werd zeer be schadigd. Dé policie der 4° al'Jeeling maakte proces-verbaal op. Erge botsing. Donderdag avond, om 6 1/2 ure had in de Eeredienstenstraat eene erge botsing plaats tusschen twee auto- mobiels waarvan er eone in volle vaart van de Bischofsheimlaan gereden kwam en de andere uit de Noordslraat. De eerste auto, waarin zich een lieer en eene dame bevon den. werd tegen den gevel eener woning- geslingerd en gansch verbrijzeld. De inzit tenden kwamen er gelukkiglijk met den schrik van af. De tweede auto is erg bescha digd. Dieveggen geknipt. De bedienden van een confeclieliuis der Nieuwslraat, hielden, Donderdag namiddag, twee jonge vrouv\en in 'toog, die afbodan doch niet kochten. Zij zagen spoedig dat deze vrouwen aan verschillende tongen stolen. De twee dieveggen werden aan de policie overgele verd. Man vond in hun bezit eane heelo vracht gestolen voorwerpen. De vrouwen verklaar den te Charleroi te wonen men heeft ze ter beschikking van 't gerecht in't gevang op gesloten. Er is geen goede koffie mogelijk zonder goede bitterpeeën. De liefhebbers van een fijne tas zullen dus gebruik maken van de bitterpeeën der Trappisten Yincart. Men vindt ze overal. 1500b. Vorst. Lijk herkend. Het lijk van den persoon, die Zaterdag avond opgehangen gevonden werd aan hot hekken van de oude abdij van Vorst, is herkend. De man is een genaamde Armand-Joseph Caris, den 18 Mei 1873 te St-Jans-Molenbeek geboren en al daar wonende Cail en Halotgang, waar hij met' zijne oude moeder verbleef. Garis leed sedert eenigen tijcl aan hersenverzwakking. is het ebnige echte Vieux Système. Kureghem. Een pachter en zijne koe. Een pachter van Veurne was naar de markt van Kureghem gekomen om eene schoone koe, wegende 666 kil. teverkoopen. Een liefhebher kocht het beest voor 746 fr. Het dier werd geleverd dan begaven de kooper en de verkooper zich naar eene na burige herberg om de zaak te regelen. Weldra ging de eorste, die gezegd had M. te heolennaar de binnenplaats en keerde niet meer weer. Na een half uur wachtens, zocht den pachter den zoogezegden M... op, doch deze was met de koe vertrokken. ffï?5dn schoonste keus. Vaste prijzen. Van Oen Berghe-Jouret, Korte -Zoutstraat, 43, Aalst. 758 St-Pifiters-Woltiv/9. Gestolen. Mévr. L... Tervurenlaah. had Woensdag eene kist met flessc'hen wijn ontvangen, die ze voor loopig deed neerzetten in het tuintje, vóór haar huis gelegen. Toen kort daarna haar knecht de kist naar binnen wilde dragen, was déze verdwenen. Anderlecht. Brand. Vrijdag mor- geml, rond elf ure, ontstond er brand in het huis n. 30 der Groffieslraat. Mad. wed. Geerts, die het gelijkvloers bewoont, had eene petrollamp genomen om een kleeding- sluk lè zoeken in eene donkere kas. onder den trap. Opeens ontglipte haar de lamp en -ontplofte. De vlammen deelden zich mede aan dén trap en in eenige oogenbllkken stond deze geheel in laaie vlam. Het noodsein werd gegeven en korts daarna kwamen de pompiers ter plaats. Deze vielen het vernie lend element dapper aan en gelukten erin. na drie kwaart uur werkens, de vlammen te overmeesteren. De schade is aanzienlijk. Elsene. Nachtelijke diefstal. Ver leden nacht zijn dieven langs oen venster, uitgevend in de Francarlstraat, in het koffie huis gekomen van M. Vannesle, Steenweg van Elsene. 78. Na gegeten en gedronken te hebben, stalen de dieven tinnen maten ei schotels kasse i sigaren en ffesschen likeu ren. De politie is op liet spoor der daders. SpiegelsKadersVitraux Baguetten Werf. 3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Sottegem. Haastig overlijden. Vrij dag avond, om 8 ure, zat M. Edward Boec- kaert, haas uil het hotel Het Land van Aalst, aan de Statie, rustig in een dagblad te lezen, toen hij al op eens ineenzakte. Toen men hem ter hulp kwam, was de man, slechts 37 jaar oud, reeds overleden. Hi I legem. Diefstal. Op de baan van Si-Liovens-Haulhem naar Hillegem zette een vclorijder zijn fiets aan de deur eener herberg en ging binnen. Toen hij huiten- kwam, was zijn rijwiel gaan loopen. De gen darmen zoeken den dader op. Zijt gij krachteloos en zonder moed THEOBROMA zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed THEOBROMA zal het stolpen. Slóeg verdriet uw krachier. neer? Neem THEOBROMA zonder wachten. Hebt gij geen slaap of ruste meer THEOBROMA geelt goede nachten. Zijl gij mistroostig, flauw van hart THEOBROMA zal u verblijden. Hebt gij verborgene, diepe smart? THEOBROMA sterkt in lijden. Plaagt u de jicht of flerecijn THEOBROMA zal u bewaren. Kwelt u maag of liartepijn THEOBROMA zal ze bedaren. Grijpt de redplank. Bij M. DE MOOR, Burgstraat, 38, Gent. Te Aalst bij al de heeren apothekers. DE VOLKSSTEM Deerlijk. Gevallen. De dienstmeid Helena Coopman, is gisteren ten gevolge oener verkeerde beweging, van den hooi schelf gevallen en heeft zich een heen gebro ken Nederbrakel. Gevechl. Om 10 ure 's avonds zaten eenige dronken kerels in eene herberg, aan de statiestraat. Een gekijf ontstond gevolgd van eene vechtpartij. De messen werden getrokken. De genaamde Plaecke kreeg zeven erge steken en de genaamde De Couvreur twee. Dogendarmen onderzoeken. Kiezing. Woensdag aanstaande, zal Mgr Slillemans, bisschop van Gent, in het klooster, de kiezing eener moeder-overste voorzitten. Maria-Audenhove. AanstellingDe plechtige aanstelling van den E. H. De Ruyck, pastoor der parochie, zal plechtig geschieden op Zondag 15 September. Antwerpen. Werkongelukken. De dokwerker Pieter Kempeneers, 36 jaar oud, wonende Van Iverchhovestraat, heeft tijdens het werk, aan hangaar29 eene plank op het heen gekregen. Na door den geneesheer van de Red Star Line verzorgd te zijn geweest, is het slachtoffer naar zijne woning overge bracht. Een ander dokwerker Jozef Lenaerts, wonende te Merxem, werd aan het Amerika- dok erg aan het hoofd gewond door den val eener baal koopwaren. De man moest naar liet verbandhuis der Kipdorpvest overge bracht worden en is er ter verpleging geble ven. Brand aan boord van een schip. Vrijdag morgend ontstond er brand aan boord van de Finland van de Red Star Line, gemeerd aan n. 29 der Rijnkaai. Het vuur begon in de logies der passagiers van derde klas. Dank aan de spoedige hulp der aan boord zijnde werklieden en der in aller- haast toegesnelde pompiers was alle gevaar snel geweken. De schade is nogal groot. Daar het reeds de derde maal is dat brand uitbreekt aan boord van den transallantieker, wordt kwaadwilligheid vermoed. Een streng onderzoek is derhalve geopend. Hemixem. Erg ongeluk. Donderdag namiddag, om 4 1/2 ure, greep in de werk huizen Titan Anversois een erg onge luk plaats. De 17jarige H. De Krem, wonende te Hoboken, werd in het werkhuis, door eene rolbrug, de rechterhand afgesneden. Do on gelukkige werd ter plaats de eorste genees kundige zorgen toegediend, door dokter Ver- treken, welke spoedig ter plaats gekomen was. Mij is vervolgens naar het St-Elisabelh- gaslhuis in Atwerpen overgebracht. Kriöbelachtig. Slien heeft, in 't voor uitzicht van de kermis eene hespe te weeken gestekon, en zou nugeerne die hespe koken, maar Stien en heeft geen marmiet© die daar voor past. Daarmee niet verlegen gaat Stien bij zij nen gebuur Koben, zegt hij, ge zoudt mij moeten gelijkt) en braven mensch, voor een en dag uw marmiete leenen om mijne hespe te koken. Koben, die voor geen leenen en is, maar algelijk geerne wel staat met zijne geburen, antwoordt Slien, jongen, 't spijt mij, maar mijn marmiete is 't gut in Een dag of viere nadien, gaat Koben, ver lekkerd on die hespe, ne keer gaan smuiste- ren hij Slienmaar, gebuur, zegt hij, die hespe is zeker al verre gezet Koben, jongen, zei Slien, de hespe is 'i gat uit! De moordenaar overleden. M. Horta, is Zaterdagmorgend, om 8 ure, in het Centraal gevang overleden. Daarmede is de zaak gesloten. ZONDAGRUST. Zondag 1 Sept. 1912, zal do dienstdoende apoth. M. Renneboog, Nieuwslraat, alleen open blijven te begin nen van 12 ure tot middernacht. Kerk van St-Martin us. Maandag aan slaande, 2 September, maandelijksche ver gadering voor de Huismoeders der Heilij Familie. St. Martinusgesticht. Weerom is er een schooljaar verloöpen en nogmaals kunnen wij met genoegen den zoo bloeienden voor uitgang van onze bisschoppelijk Middelbare School vaststellen. De groote toeloop der studenten van stad en omliggende getuigt nogmaals hoe het Ge sticht immer meer en meer het vertrouwen der bevolking geniet. Dat zal ons. Oud-leer lingen van voornoemde school,geenszins ver wonderen, daar wij door ondervinding, den ievor en de bezorgdheid der Heeren Bestuur der en Leeraars voor hunne studenten hebben leeren kennen en hoogschatten. Ook kunnen wij jaarlijks vaststellen hoe wonderwel de leerlingen van St Martinusgesticht lukken in openbare examens en op de bureelen van onze nijverheidsgestichten en handelskan toren. Mot groot genoegen vernemen wij dat zijne Hoogweerdigheid de Bisschop van Gent twee nieuwe leeraars heeft bijgenoemd den Heer O. Schockaert en den Eerw. Heer R. Verbeeck, licenciaat in handelswetenschap pen aan de Hoogeschool van Leuven. Deze laatste is bestemd voor de bijzondere Han- delsafdeeling die sedert twee jaar in onze bisschoppelijke Middelbare Schooi ingericht is, en reeds zulke schoone uitslagen heeft opgeleverd. Wij bieden onze hartelijkste gelukwen- schen aan de nieuwe Heeren Leeraars en aan gansch het Sl-Martinusgestichl, en wij zijn ten volle overtuigd dal de ouders hunne I genegenheid zullen blijven schenken aan die school,waar hunne kinderen zulke goede op voeding en tevens ook zulk grondig onder wijs ontvangen naar de vereischten van den tijd. M. D. M. Oud-leerling van St-Martinusgilde. BURGERLIJKE STAND VAN AALST rpRnoPTPiv Mannelijk geslacht 10) «n GEBOORTEN: Vr0uwelijk geslacht 10) 20 HUWELIJKEN. C. Dierckx, letterz. met M. Lievens, z. b. R. Pieters, bed. met I. Van Goningsloo, modem. C. De Trog, kuiper, met M. Krijgelmans, br. A. De Boeck, polit. met I. De Paepe, z. b. J. De Paepe, onderw. met C. Van Neck, z. b. OVERLIJDENS. E. Troch, tabakbew. IS j K. St-Jorisstr. .M. De Brucker, z. b.20j. Leopolóstr. P. Thybaert, vr, Van Cauwenbergh, z.b. 28 j.. Schoolstraat I. Van Brempt, on derwijzeres, 35 j. Moorselbaan A. Moens, z. h. 79 j. Nieuwstraat J. Janssens, m. Vidts, haarkapper, 30 j. Houtmarkt. 5 kinderen onder de 7 jaren. BELANGRIJK BERICHT Wij hebben het gen.;egen aan onzestads- genooten een goed nieuws aan te kondigen. Te beginnen van 1 September aanstaande zullen er taxi-autos aan de statie geplaatst zijn ter beschikking der reizigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug- te zijn. De tarief is dien der taxi-rij tuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot de garage Keizerstr., 2 en 4, Aalst. 997 Kapellestraat, 1 3, AALSTIN ONS HULPHUIS Hoek der St-Vlnceiüiusstraat en Msorseibaan zelfde VIeeSChwarev aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste aan $Vu £2S8£. IIem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 Aalstarschs Velodroom. Op Zondag 8 Suplember, om 3 uro stipt, prachtige Slaeycrskoors achter zware motors van 24 peerdenkr&cht. 90 kim. in 3 reeksen, niet de deelneming van Jean Böschliti, van Straatsburg Lussou, van Verviers Kivutz, van Luik. Tusschen elke retkï.zal er eene koers op Amerikaansche wijze, voer Beginnelingen gereden worden, waaraan do voornaamst»- réiiüèrs van Aalst en omliggende zullei deelnemen, waaronder Van Brantegem, Ghysbrecht en Arijs var Aalst, Van de Velde van Wetteren, De Smet van Schollebelle en anderen. Prijzen der plaatsen 2.00fr., 1,00. 0,75. 0,50. De Velodroom is derwijze aangericht dat er met eene duizelingwekkende snelheid kan gereden worden. Gezien ^le aantrekkelijkheid der koers en den hevigen strijd, waarop de Staeyerskoers zal betwist worden, lijdt geen twijfel of dien dag zal de Velodroom te klein zijn. De Velodroom is voorzien van eene ga rage voor velos aan 0,10 fr. per velo. De koers zal met een prach'ig Concert opgeluisterd worden. Moorsel. Velokoers voor beginnelingen en paro chianen, op Zondag 8 September, le ker misdag. uitgeschreven door de maatschappij Moorsel-Velo-Club met de medewerking van liet Gemeenlebesluur. Voor Beginnelingen, prijzen 25, 17, 12, 8, 7, 6, 4, 3, fr. Voor Parochianen, prijzen: 9, 6, 3 fr. De koers zal geschieden langs Aalst Assche Moorsel, tweemaal de ronde, on geveer 50 kilometers. De inschrijvingen mag men laten gewor den aan M. Alf. De Wever, te Moorsel. (Wa ver), mits fr. 1,10 voor de beginnelingen en fr. 0.75 voor de parochianen, tot 6 Septem ber 10 ure 's avonds. Na gestelden termijn worden de inschrijvingen met fr. 0,50 ver hoogd. Het vertrek wordt gegeven op 't Dorp, om 3 ure juist. Denderhautem, wijk Dries Maandag 2 September, ter gelegenheid der kermis zal er eene baankoers betwist worden voor beginnelingen. Wegwijzer Dender hautem Dries, Haaltert steenweg, Eremho- degem. Ninove, Aspelaere, Denderhautem Dries, 2 maal de rondo of 60 kilometers. Er zal 60fr. gewaarborgd vooruit gegeven worden. Inschrijving is bepaald op 0,25 fr. en men mag inschrijven van beden tot 2 September, 4 uren namiddag bij Prosper Van der Burgt. Weiteren-Kapel lendriesch Groote Baankoers op Ztpndag 1 September 1912 (1° kermisdag). Vooruit 50 fr. gewaar borgd onverschillig 't getal rijders, verdeeld in S prijzen. Er zullen 2 premies te winnen zijn voor de eerst aankomende Wetteraars. Afstand 45 kilometers. Wegwijzer Wet teren, Calcken, Overmeiro, Zele (vaste kon- trool)terug Zele, Övermeire, Laarne, Doslelbergen, Heusden, Melle, Teii-Eede, Wetteren. Gedurende den velokoers opstij ging van een monslersportluchtbal met eene te winnen premie van 6 fr. Daarna loop- koers en volksspelen. Erpe (Oonegem) Groole velokoers voor Beginnelingen (met of zonder licence) op Zondag 1 Septem- tember 1912. Inschrijving bij G. Duquet. De afstand is bepaald 4 maal Oonegem, Lede, Vijf Huizen, ongeveer 30 kilometers. 10 fr. vooruit gewaarborgd. De 3 eerste ronden eene premie aan den Sörste. Wichelen Groote velokoersen voor alle renners. 100 fr. prijzen verdeeld in 2 koprsen Eene op Maandag 2 September np de Heide, 5u fr. prijzen in te schrijven bij Henri Hendrickx, om 3 1/2 ure. Begin aan E. Van Den Bossche en L. De Leeuw en einde aan A. Lievens en De Koster. Wegwijzer Wichelen, Schelle- belle, Wetteren, Kwatreoht statie (vl. kon- trool), Oordegem, Vijf-Huizen (vl. kontrool), Lede en Wichelen. Eene op Dinsdag 3 Sep tember, op deh Bogaert, in te schrijven bij G. Herremans om 3 1/2, gegeven door het gemeentebestuur. Buggenhout Groote Baankoers voor alle beginnelingen- 120 fr. prijzen waarvan 75 fr. in geld en hel overige in premiën. Op Maandag 2 Septcm. her 1912. STAD AALST. Houtmarkt. Laatste lutte voor het jaar 1912, naar 150 franken prijzen75, 50 en 25 fr. op Zondag 8 September, om 1 1/2 ure stipt namiddag, door de 3 welgekende partijen van Aalst, De Groot met Janssens, bijge naamd De Vodde», overwinnaars te Wieze op de partij Moens, van Herdersem. Brus sel. Dallemant met L. De Schaepdrvver, van Aalst. Moorsel, Macharis met Gilbert van Quaregnon. MARKTPRIJZEN Aalst, 31 oogst Aardappelen de lOOkilogr. fr. 5.00; Boter de 3 kilos fr. 8,6-1 a 9,00 Rcom boter de kilo fr. 3,10 Eiers de 25 fr. 2,50 a 0,00; Ajuin de 100 kilos fr. 4.00 Viggens 't koppel fr. 80 a 90. 2S balen hop primé fr. 100 a 135. 10 balen hop gewone 95 a 110. BOTERMARKT. Heden werden ter markt gebracht 186 klonten, wegende te zamen 1550 k. Compagnie HoSlandia, 15, Bergemeer- schestraat, 14, Aalst, Crème Boter Extra 3,00 per kilo. Anderlechft. Te koop gestelde Schapen gedurende deze week 1162. Kalveren 1276. O IE» AALST. De toestand is kalm. De be schikbare waar is heden gekwotteerd fr.165 en deze van den nieuwen oogst, levering October-November, fr. 85, 87 1/2, per 50 kgr. De hop ontwikkelt zich langzaam, en de stormwind dezer week is zeer nadeoli- gewpost voor de kwaliteit Een droog en zonnig weder wordt gewenscht. Heden ter markt waren er 38 baaltjes te koop gesteld en werden verkocht van fr. 95 tot fr. 135 H et grootste gedeelte der hop schonk echter geene voldoening, voor wat de rijpheid betreft. POPERINGHE. De markt is kalm. men kwolteert de beschikbare waar fr. 14." per 50 kgr. en deze van den nieuwen oogst aan fr. 82 1/2, tot 85 per 50 kgr. De pluk is begonnen, en de hop scheukt geene voldoe ning onder opzicht van kwaliteit, en is zeer licht. ALSAGE (Haguenau) markt zeer kalm met teruggaande prijzen. Een drooger weder wordt gevraagd voor don pluk, dewelke Maandag a. s. algemeen zal zijn. BEYERN (Nuremberg).De prijzen dalen dagelijks, de hop is zeer vochtig, anderzijds is men zeer voldaan aangaande de hoeveel heid. De prijzen verschillen van fr. 75 tot fr. 150. BOHEMEN (Saaz).De toestand is rustig, men is uiterst voldaan voor wat betreft, Icwalititeil en kwantiteitde pluk is alge meen. ENGELAND (Londen). Markt kalm mot onveranderde prijzen. De planten zijn gedurende de afgeloopen week vooruitge gaan. De pluk begint Maandag a. s. AMERIKA (New-York). Markt zeer kalm met prijzen in afslag. Men is zeer tevreden aangaande de hoedanigheid der liop, alsook voor wat de opbrengst betreft. BERICHT- 6 Aan de Hopplanters en CokeverbruikerS De coke voor bet droogen der hop en alld andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prija van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 f». per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Kerkstraat, 10, - AALST. GROOTEN AFSLAG op de TOMATEN, 0,25 de kilo. Ook te bekomen Witten Ajuin, Wijn* beziën, Komkommers. Verder alle dagen VERSCHE LEGUMEN, ei)Z., 6I1Z. 1002 MEU WRAflGT ter fabriek Bosteels-Desmeth, 50 fëjn gbi cgr-cve foreöster's voor beenen, planken en groot werk voor binnen en bui ten. 982 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs.' 4 Talen. Beroepsc' ooi van Snijkunst en Koophandel, aangenom-n door den Staat. Vraagt prospectus Kloosterstraat. GEER AARDS BERG FN. 970. •jlMS ÜOOI? rinffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 m., breedte 1 m., diept» 0,65 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 920 Kapellestraat, I en 3, AALST VL.EBSC 1 -W ARS PRIJSCOURANT vook het KLEIN p. kilo Tongen gerookt gekookt Hespen Amerikaansche gerookt Ardeensche gerookt gekookt, uitgebeend Inlandsche, gek., uitgeb. Spek Vet Mager, gezouten erookt Vet (Smout) zuivere reuzel Liebig (Keukenvet) Keukenvet Metwerst (specialiteit) Filet d'Anvers, Saucisson de Boulogne Saucisson Farmera, (pepersauc.) VOOR HET GROOT 053 aasrjpaas- 591 4 5 1 52 1 30 2 60 4 00 1 52 1 40 O 1 52 1 10 1 20 2 60 3 3 2 60 HUES GZ3T2CHT Ifó 8378 AALST Kunst.guano Scheikundige vetten Prijs volgens samenstel van 8 tot 13 fr# de IOC kilos. VRAAGT PRLÏS-COURAKT Al onze vervaardigde kunstvetten Devatten s 1° Stikstof onder vorm van nitraat en ammoniak; 2° Piiosfoorzuur onder vorm van superphosphaat 3° Watervrije Potassium, oplosbare zouten. (Ter uitsluiting der organische stikstof en de* phosphoorzuren in oplosbare verbindingen). Grondstoffen aan den prijs van den dag, zooals Nitraat van Soda, Sulfaat d'ammoniak, Super pliosphaten, Nitraat de potassium, Chloorzuur potassium, Plaaster, Kainit, IJzerslakken, IJzer- sulfaat, enz. Opgeloste guano De Zon Zuivere blauwen Aluin, zijnde 't middel tegen de aardappelplaag. om het zwart der granen. Vergruizcrs, Verrno- rel aan lage prijzen. 706 NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Agentschap der SaciéSé Oéaiéra!® d® BelgSqjaa Succursaal van Aalst20, Nieuwstraat TELEFOON -1-13 Dépots van geld aan 3 en 3 1/2 °/c. Disconto en invordering van wissels. Voorschotten op titels. Aan- en verkoop van checks, vreemde bankbiljetten en munten.Beursorders.Uitbetaling van koepons. Inbewaarneming van waarden VERHURINGSTARIEF DER BRANDKOFFERS BRANDKOFFERS Afmetingen binnenwa arts PRIJS DER VERIfl'RING hoogte BREEDTE DIEPTE PER MAAND PER 3 MAAND PER 6 MAAND PER JAAR meter meter meter frank frank frank frank Model A 0.12 0.30 0.55 2.— 5.— 9.— 15.— B 0.20 0,30 0.55 3.— 8.— 15.— 25.— C 0.50 0.30 0.55 5.— 12.— 20.— 35.— D 0.50 0.62 0.55 8.- 20.— 30.— 50.— E 0.53 0.62 0.55 9.— 22.— 35.— 60.— De zaal der brandkofiers is toegankelijk voor het publiek alle werkdagen van 9 tot 4 uur, ('s Zaterdags van 9 tot 2 uur). 909

De Volksstem | 1912 | | pagina 3