OORLOG NIEUWSBERICHTEN. Te Siui-AmaadsEterg Spisyalfalmelc A. L. MEYYAERT Een 80 jarig man .pleegt zelfmoord. 7~ .piccg jheeft een onderling een einde gesteld aan ^zijn leven, na revolverschoten op zijn aan genomen zoon te hebben gelost. Ter Schoollaan woont sinds verscheidene jaren een jong gezin. De 25jarigq man, de heer Lafouge, is beambte. Hij was met zijne broeders op jongen leeftijd aangenomen ge worden door den landbouwer Tenin, van Courcoment. Plots begon deze zijn goed te verkwisten en was dra zonder hulpmiddelen. Toen wendde hij zich tot dezen die hij had groot gebracht. Alleen de hr. Lafouge stond hem bij en bracht den SOjarigen man in zijne woning, doch daar hij niet rijk was, zou hij Tenin in een ouderlingengesticht trachten te plaatsen. Nu na enkele dagen, was die gunst beko men. Dit vernemend, zei Tenin plots dat hij Vilry niet wou verlaten en hij begon op wraakneming te denken. Hij ging een revol ver koopen te Parijs. Zaterdagmorgend, Mevr. Lafouge in de keuken ziende, sloeg hij ze met eene ijzeren staaf. Up hare kreten snelde Lafouge toe. Toen nam do ouderling zijn revolver en schoot op zijn aangenomen zoon, wiens arm werd doorboord. Daarna schoot de ouderling zich door het hoofd. Hij viel dood neder. Nog misdaden. Eene misdaad werd te Ancy gepleegd. De öojarige weduwe Chan telot werd in haar kelder vermoord gevon den, het lichaam met een zak bedekt. Hel gelaat had niets menschelijks meer, tenge volge der ontvangen slagen. De laden van al de meubelen werden open gebroken en hun inhoud was op don vloer verspreid. Het slachtoffer leefde alleen. De misdaad moet reeds enkele dagen geleden zijn volvoerd geworden. Zaterdag morgend vond men in het nurn mer 18 der rue Bassc-du-Rempart, te Valen ciennes, aan den voet van zijn bed, het lijk van den schoenmaker Noé-Désiré Glorgé Het slachtoffer had de beenen met eene koord samengebonden en in den mond was een handdoek geslopt. De policie stelde aanstonds een onderzoek in en als vermoedelijke daders werden aan gehouden Victor Hartz. 34 jaar, monteerder, afkomstig van Parijs-Clichy, en Emiel Fié- vet, 23 jaar, vernisser, geboren te Robaais. Eene vrouw, Cecile Lempire, oud 23 jaar die de kerels vergezelde, werd ook aange houden. Diefstal is de drijfveer der misdaad. Nog een familiedrama. De echtelingen Lepage, te Parijs wonende, waren Zaterdag aan het twisten en hot ging zoo ver dat de man dreigend naar zijne vrouw toesprong. De 17 jarige zoon des huizes toen bij zijn vader achter zijne vluchtende moeder za loopen, sprong haar tor hulp. Hij vatte ee mes dat öp de tafel lag, en trof zijnen vader in den rug. In een bloedplas zeeg de getrof fene ten gronde en werd door de geburen ii: eene naburige apotheek gedragen. De politie bracht den dader die weende om zijne pleegde daad naar het commissariaat. Het slachtoffer werd naar hel Sint-Lode- wijksgasthuis gebracht, waar men bestatigde dat zijn toestand bedenkelijk is. Eene dorschmachien ontploft. Te Fa bas, nabij Toulouse, is eene dorschmachien ontploft, waardoor zes werklieden erg wei den gekwetst. Een gedeelte van het werklui is op't dak een er hoeve geslingerd en ver wekte er brand. De ontploffing was zotf ge weldig, dat de blokken metaal meer dan 100 meters ver werden geworpen. Door bijen gedood. De öOjarige Jan Saulnier, aardewerker, te Nantes, was in een warande aan den arbeid, toen hij plots door een bijenzwerm werd omgeven. Hij wou de diertjes verjagen, maarzij vlogen op hem toe en staken hem in het gelaat. Een kwart uurs nadien stierf hij in vreeselijk lij den. kwetst zijn zoon en IJselijke dood.In het stadje Leperreux Te Vilry aan Seine is een schrikkelijk ongeval gebeurd. Mev. H. Moncey, 30 jaar óud, stond op een stoel eene Zij verloor het even- ggS DB VOLKSSTEM tagère af te sluiven wicht, en wildé zich vasthouden waar zij akken kon. De étagère viel om. en eene flesch vitriool die er op stond, sloeg aan stukken op het hoofd der ongelukkige. IJselijk werd zij aan hoofd en horst ver brand, en spijts de spoedige geneeskundige hulp stierf het slachtoffer in de schriklcelijk- ste pijnen. IV ederland Is het eene schipbreuk. Men is zonder nieuws over de stoomer Koerskder scheepvaartmaatschappij van Kopenhagen, sinds het schip op 26 Oogst uit Antwerpéh ter bestemming van St-Petersburg is ver rokken. Hel schip had 20 man aan boord. Bij Brouwershaven-Ouddorp, werd eene reddingsboei, van de Koersk voortko mend, aangetroffen en wrakhout spoelde aan op het strand. De loods, welke op het schip was, is te Vlissingen niet teruggekeerd. DuitsclilandL. Eene treinbotsing. In de statie Frie- mersheim liep eene lokomotief, welke juist uit de bewaarplaats kwam gereden. Op een aanstoomenden trein. Een wagen werd om geworpen en een rangeerder gedood; andere spoorwegwerklieden bekwamen lichte ver wondingen. Het spoorwegverkeer bleef ge durende twee uren onderbroken. Een dorp in brand. Vrijdag zijn door een brand verscheidene huizen van het dorp Leutesdorf, aan don Rhijn, in asch gelegd Zeer aanzienlijk Is de schade. Kardoes ontploft. De briefdrager Hen drik C.. van Hambourg, was gisteren bezi kardoezen te maken voor eene karabien van zwaar kaliber, als eensklaps door een vuur- sprankel eene hevige ontploffing ontstond. De ongelukkige werd zoo vreeselijk aan het hoofd gewond dat zijn toestand hoogst bedenkelijk wordt beschouwd. Rusland. Erg spoorwegongeluk. Ten gevolge van een verkeerd wisselspoor, is in de statie van Geri (Rusland) een reizigerstrein ont- •iggeld. De lokomotief en de fourgon sloegen om. De fourgon vatte vuur. De mecanicien en do stoker zijn gedood. Italië Schrikkelijke ontploffing. Eene vreese- lijke ontploffing is gebeurd in de fabriek van ontplofbare voortbrengselen, te Montechiari bij Brescia, in Italië. Gansch de fabriek is ernield. Markies Imperiali werd als ver koold lijk teruggevonden. Nog policieschandalen. Het volledig ste geheim omgeeft den dood op miss Curran, do jonge Engelsclie gouvernante, in een hotel van New-York vermoord gevonden. Nu kwam daar nog een ander pölicieschandaal aan het licht Men zegt dat er in het gasthof, waar de moord gebeurde, .gewoonlijk feilen voorvie len in strijd met de goede zeden. Nu, de beheerder betaalde eene mooie som aan de politie, opdat deze de oogen zou luiken TUSSCHEN ITALIË EN TURKYË: Een beslissende slag tegen Turkyë. Uit Rome meldt men dat Italië liet inzicht heeft een beslissenden slag tegen Turkyë te ondernemen, en met 20.000 soldaten de Syrische kusten zal aanvallen. Wel worden vredeonderhandelingen uog voortgezet, maar Italië besloot er toe de zaken door te drijven, zoo binnen enkele dagen geen be vredigenden grondslag- tot onderhandelingen wordt getroffen. Eene Italiaansche overwinning in Tripolitanië. De Turksch-Arabische troepen vielen westwaarts de versterkingen van Misoerafa aan en poogden de Italiaansche karavanen, gaande van Misoerata naar de bevoordings- basis, meester te worden. De Italianen hebben de aanvallers terugge slagen, na een hevig gevecht. De Arabieren en Turken hadden meer dan 100 dooden en gekwetsten. Oe vredesonderhandelingen Turksche afgevaardigden stelden tot voor waarde van den wapenstilstand, de ontrui ming der provincie Benghazi, terwijl de Italianen deze provincie in het aanhechtings- besluit vermelden. Dit geschil maakt alle sluiting van wapen stilstand onmogelijk en men mag er zich aan verwachten, dat de vijandelijkheden heviger zullen worden voortgezet. 3 SEPTEMBER 1912 Zaterdag verdronk in de Seine Ie Parijs de 19 jarige Leclinthe, tijdens een voorstel ling voor den cinema. Hij stond op eene ladder nevens een lantaarnpaal, en moest op een gegeven oogenblik in do Seine springen, boven van de Billancourt brug. Leclinthe die een goed zwemmer was, sprong in 't wa ter om niet meer boven te komen. Tot hiertoe heeft men zijn lijk nog niet opgevischt. Te Budapesth gebeurde hetzelfde feit. De genaamde Kovalik, een 21 jarige jongeling, aan eene cinemainstelling verhonden, moest van eene brug in den Donau springen. Hij duikelde en bleef onder. Mon gelukte er niet in hem op te vissollen. Twee der einemabe- dienden werden aangehouden. Zondag namiddag werd te St-Amandsberg het gerucht verspreid, dat in de Ooslakker- straat eene moordpoging gepleegd was. De baas var. een logementhuis aldaar, Jozof Bauwens genaamd, ;zou tijdens een twist met een der inwoners, eer. ergen steek in de borst gekregen hebben. De policie deed onmiddellijk een onderzoek en vernam weldra bet volgende. Een leurder in regenschermen, die bij Bauwens inwoonde, had daar rond 2 1/2 ure twist gekregen met de bazin. Deze liep wel dra zeer hoog op en Bauwens kwam tus schen. Hij kreeg nu zelf woorden met den huur der, en daar hij dreigde hem aan de deur te zullen zetten, greep de man eensklaps een broodmes, dat op tafel lag en plofte het met geweld in de borst van Bauwens. Zijne laffe daad gepleegd, nam de schurk de vlucht en ging zich op de koer van het huis van M.Vereecken,Scheelst.verschuilen. Een geneesheer werd bij het slachtoffer geroepen. Deze vond den toestand van den gekwetste zoo bedenkelijk, dat hij hem naar het gasthuis deed overbrengèn. De policie ging dan op zoek naar den moordenaar. Men had hem de Schoolstraat zien inloopen, doch daar zijn spoor verloren. Men vond hem eindelijk op den koer van M. Vereecken achter het gemak verborgen. Ongetwijfeld was de kerel zinnens, daar den avond af te wachten, om dan te vluch ten. De moordenaar werd door den policiekom- missaris ondervraagd. Uit het onderzoek bleek weldra dat de kerel reeds verscheidene malen valsclie namen heeft opgegeven en dus redens moet hebben, om zijne ware identiteit te verbergen. Het schijnt zekere Gustaaf Ducliène te zijn, geboren teJSluis-Zeeland. De moordenaar is in het gemeentegevang van St-Amandsberg opgesloten. Het parket is verwittigd. 71* vervolg, Hij bezag mij eene wijl met'sprakelooze ver baasdheid. Ik beefde zoo hevig dat ik schier niet recht kon staan ik viel op mijne knieën om vergiffenis te vragen, en verdook mijn aangezicht in mijne handen. Wat beteekent dit. Helena geef mij daar aanstonds uitlegging over. Spreek,indien gij niet begeert dat ik u met gramschap ver late, voegde hij erbij, met zijne hand op de kruk der deur. Ohom Gods wil, wees barmhartig vertrek nu niet verlaat mij niet op zulke wijze. Sproek dan, hernam hij hevig, geef eene uitlegging over eene daad, die ik noch begrij pen, noch vergeven kan. Ik dacht. ik verbeeldde mij dat die brief van eene vrouw kwam. die u bewaakt en vervolgd heeft. Vergeef mij, Edward ik was jaloerscli ik was zinneloos Oh heb medelijden met mij, en maak mij niet gansch zinneloos. Terwijl ik deze woorden uitsprak, bracht ik mijne hand aan mijn voorhoofd en zegde Dat God u bijsta, arm kind Ik sloeg mijne armen rond zijnen hals, en klampte mij aan hem vast. Wanneer hij zich losmaakte orn mij te ver laten, dacht ik hem voor do laatste maal te zien andere stemmen, andere brieven zou den hem geworden en dan zou geheel mijn vorig gedrag zijn oordeel tegen mij opwek ken. Wat hij vroeger als 't gekrabbel eens uitzinnige van kant zou geworpen hebben, Brussel. Twee kinderen verslikt. Vrijdagnamiddag ontstond een begin van brand in een achterhuis, Oude Beetwortel- gang. De pompiers werden verwittigd. Twee jonge kinderen, te bed liggend, werden half verstikt uit de brandende kamer gehaald. Zij keerden spoedig tot het bewustzijn terug. De brand was dra gebluscht. Automobielongevcd. M. Eu: Nagels, 63 jaar, wonend Steenweg van Charleroi, werd op de Zuidlaan omgeworpen door eene auto-taxi. Hij werd zwaar gewond en naar het gasthuis overgebracht. Onrustbarende verdwijningen. Het 15-jarig meisje, Rachel D..., Vandenbran- denstraat, deed Woensdag eene boodschap voor hare ouders en keerde niet meer weer. Het 13-jarig dochterken, Marietta V..., van St-Joost-ten-Noode, wonende bij hare ouders op den steenweg van Etterbeek, is insgelijks spoorloos verdwenen. De politie'heeft de persoonsbeschrijvingen van de twee meisjes in alle richtingen ge zonden. Dieven op de vlucht gejaagd. Zater dag nacht overviel een agent der 3d6 afdee- ling twee kerels, terwijl ze bezig waren in te breken in het gazettenluiisje, aan de Ni- noofsche Poort. Bij de nadering van den agent, namen de twee inbrekers de vlucht, en konden niet ingehaald worden. Do persoonsbeschrijving der beide schur ken is aan alle kommissariaten van de stad en de voorsteden toegezonden. Automobielongeval. M. Jozef Kints, dezoon van den rechterlijken agent, wo nende Hopstraat, werd Zaterdag namiddag, op de Justitieplaals door de automobiel van een dokter uit deFiennesstraat, teCureghem, omvergeworpen. De jonge man bekwam ern stige wonden aan het hoofd, en werd in liet St. Pietersgasthuis verbonden. AanhoudingDe politie hield op de de Brouckereplaats, een 36-jarig handelsbe diende aan, ten wiens laste een aanhoudings mandaat werd afgeleverd door het parket van Brussel, wegens misbruik van vertrou wen en aftruggelarij. De betichte werd opge sloten. Diefstal te Antwerpen. Aanhouding te Brussel. X. in dienst bij M. M..., meesterkleermaker, te Antwerpen, stal dezer dagen ten nadeel© zijns patroons kostbare kleedingsstukken en juweelen. Het slacht offer ontmoette den dief Vrijdagavond te Brussel en deed hem aanhouden. In het kom- missariaat bekende X..., den diefstal. Hij werd opgesloten. Pick-pockets op de trams. Een han delaar uit de Hallenstraat, die, Zaterdag avond, de tram had genomen aan de Beurs voor de Noordstatie, stelde op het Rogier plein gekomen vast, dat men onderweg uit den binnenzak van zijne overjas een brieven- tasch had gestolen, inhoudend eene som van 800 fr. en handelspapieren. Het gevaar van vuurwapenen. Een werkman van de Brusselsche tramwegen ond Zondagmorgend op de Brouckereplaats een revolver. De man onderzocht het wapen en eensklaps ging een schot af. De kogel doorboorde de hand van den ongelukkige. Het slachtoffer werd naar bet St-Jansgast- huis overgebracht om verbonden te worden. De hand van den ongelukkige zal hoogst waarschijnlijk verminkt blijven. Apache aangehouden. Een maand geleden werd de Franschman, Jozef V..., als zijnde zonder middelen van bestaan, over de grenzen gezet. Weldra echter was de kerel in de hoofstad terug, alwaar Zaterdagavond, op de Anspachlaan, een agent hem bedelend aantrof. Met veel moeite, en geholpen door drie burgers, slaagde de agent erin den Fransch man, een beruchte apache, in hechtenis t< zou hy nu als eene beschuldiging aanzien. Ik trok met geweld aan de bel, en toen mijne meid binnen kwam, gebood ik haar Henri op te zoeken, on hem onmiddelijk bij mij te zenden. Moet ik hem dat in den salon gaan zeg gen, madame Neen, ik zal er zelf gaan. Ik zette mijnen hoed op, en sloeg mijnen schal om. Op al de vragen, antwoordde ik dat ik hersteld was, en gereed om naar Elmsley terug te keeren. De rijtuigen wer den hersteld ik wenkte Henri, om hem met stille stem te vragen wat hy vernomen en mij te vertellen had. Hij bracht zijnen vinger aan de lip, e'n keerde zich om. Een oogenblik nadien vroeg hij-mij, of ik aan Alice, die zeer verkouden was, mijne plaats in 't gesloten rij tuig wilde geven, en met liera in't zijne te komen. Ik knikte bevestigend en wanneer mijn oom, met stuurheid, volgens ik dacht, mij zegde Dat is een gek plan, Helena; gij had beter bij ons gebleven, antwoorde ik dat de lucht mij goed zou doen en tevens in Henri's rijtuig springende, reden wij naar Elmsloy. Wat hebt gij gehoord Wat hebt gij ont dekt Vooreerst vertel mij, of gij sedert uwe terugkomst, met Edward eene woordenwisse ling gehad hebt? heeft hij u iets onder vraagd Hoe meent gij Over wat Misschien zal hij niets bemerkt hebben doch gij moet een antwoord gereed hebben, in geval hij u aanspreekt wij zullen dat beter te zamen beramen. Het spijt mij, u ver driet te moeten aandoen nochtans wees niet verwonderd een brief is hem gezonden die nemen. Onder behoorlijk geleide is de kerel naar de gevangenis van Vorst overgebracht. Een goed nieuws voor dezen met moei lijke spijsvertering. Mon zegt wonderen van de bitterpeeën der Trappisten Vincart, met of zonder melk te gebruiken. 1500c. Koekei berg. Brand. Op de kamers van de echtgenooten Massart, 55, Boog schuttersstraat, is brand uitgebroken. Dezen waren uitgegaan. Geburen gaven het alarm. Mev. Goethals, voorname huurster, bevond zich met haren zoon op het gelijkvloers. Zij kon vluchten. M. Bossaert, burgemeester. elde een der eerslen ter plaats en M. Gryns, adjunkt, richtte den ordedienst in. Na dri^ kwart uurs, waren de pompiers, met M. Demètre aan het hoofd, meester van het vuur. De schade is groot. De bovenste ver dieping werd gansch vernield. Leuven. Moedige daad van een 61/2 jarig knaapje. Donderdag speelden twee knaapjes, de 12jarige De Keyser en Lucien Van Gobbelschroy, oud 6 1/2 jaar, langs de vaart, toen eensklaps De Keyser in het water viel. De kleine Van Gobbelscliro37 had toen de tegenwoordigheid van geest den drenke ling een stok toe te steken, en zijn kame raadje, die den stok kon grijpen, met veel moeite aan den oever te trokken. Deze moedige daad van een 6 1/2 jarig kind zal zeer zeker van hoogerhand beloond worden. Gekwetst. Zaterdag, bij het uit gaan van de middenwerkhuizen van den Staat, wilde een werkman op do statieplaals uit den weg gaan voor de elektrische tram, die juist voorbij reed. Ongelukkiglijk liep hij onder eene vrachtkar, met het gevolg dat de man omgeworpen werd en de kar hem over de beenen reed. Een der beenen werd op twee plaatsen gebroken. De onge lukkige werd iii eene naburige herberg ver zorgd en vervolgens naar zijne woning over gebracht. Diefstal op het spoor. Vrijdagna middag reed een koopwarentrein uit Her- besthal de statie van Leuven binnen (Dok ken). Bij hot openen van eon waggon stelde het personeel vast dat zeven pakken werden opengebroken en dal er voor 3.200 fr. koop waar, kleederen, zilver-en goudwerk ont brak. Een onderzoek werd ingesteld. Spiegels— Kaders Vitraux Baguetten Werf3, Aalst. Stoomfabriek in Gent 756 Assche-ter-Heiden. Door den buurt- tram vermorzeld.Het zoontje van Egidius Suys, 19 maand oud, liep de woning zijner ouders buiten, juist toen de tram kwam af gereden. De moeder sprong nog buiten, om haar kind te grijpen, doch het was te laat. Ondanks de pogingen van den machinist,kon de tram niet tijdig meer stoppen en de arme kleine werd vreeselijk vermorzeld. Ook vrouw Suys werd door den tram géraakt, doch slechts licht gewond. Men moest de bloedige overblijfselen van het kind in een zak samenrapen en naar 't döodenhuis over gebracht. Het parket wordt verwacht. EIGEN HAARD. Hypothecaire Crediet- Maatschappij voor Werklieden en Kleine Landbouwers. Zie 4® bladzijde. Elsene. Eene erge zaak. Het parket houdt zich met eene ernstige zaak bezig in de wijk van Ten Bosch. Vrijdagavond overleed aan de Louisa Le Poutrelaan, de tooneel-. speelster X., wier echtgenoot zich in Rus land bevindt. De geneesheer van den burgerlijken stand weigerde de vergunning tot begraving van het lijk af te leveren. Het parket werd ver wittigd en Zaterdagnamiddag is dit te Elsene met twee wetsdoktoren ter plaatse geweest. Deze laatsten stelden vast dat zij bezweken was tengevolge van misdadige bewerkingen. Verscheidene huiszoekingen zijn gedaan, doch tot heden heeft er nog geene enkele aanhouding plaats gehad. is nu in zijne handen, 't zij hij hem gelezen heeft of niet. Wie heeft die gezonden Wie sprak in de galerie Ik meen dat het Robert Harding was maar ik ben daar niet van verzekerd. Zoodra wij u te huis gebracht hadden,heb ik getracht het te ontdekken. Al wat ik heb kunnen ver nemen, is dat een der bedienden den spreker, wie hij ook was, gestooten heeftdat deze deze den stoot terug gaf, en er zoo een twist ontstond. De politie kwam er tusschen en de man vluchtte weg. Ik keerde naar 't hotel terug, en terwijl ik een uur later aan 't raam stond, zag ik Harding in de straat wandelen liep naar beneden en vroeg aan uwen knecht of hij dien man kende of hem ooit vroeger gezien had. Hij zegde mij dat hij hem juist eenen brief voor Edward behandigd had, met verzoek hem onmiddelijk te bestellen. Ongetwijfeld is het Harding, die in de galerie gesproken heeft, en die ik in de straat gezien heb. Mevr. Tracy loochende, over eenige da gen, dat zij wist dat hij in Engeland was. Ik durf nochtans zweren dat hij het was. Ik vroeg uwen knecht naar dien blief hij moet dat wonderlijk gevonden hebben en ik weetniet wat ik zou gedaan hebben indien hij heb mij getoond had. Niettemin had hij hem een oogenblik geleden aan de meid besteld om hem boven tedrageD, en sedert dien verkeer ik gedurig in eenen doodelijken angst. Die brief is vernietigd Hoe zoo Wat wilt gij èeggen Ik rukte hem uit Edward's handen, en verbrandde hem. Het is. schier eene verzach ting te herdenken, van wélke ongenoegens die daad mij bevrijd heeftmaar 't was een vreeselijk ding, en Edward was ten hevigste opgewonden. Doch, om Gods wil, Henri, zeg mij wat ons nu te doen staatHarding zal wederom schrijven. Daar is geeno hoop meer; en dat kan niet blijven duren. Zekerlijk moet er iets gedaan worden Ik zal dien Harding opzoeken. Ik ben woe dend op de oude Tracy, omdat zij hem alles verraden heeftmaar, geld misschien,... hebt gij veel geld te uwer beschikking, Helena? Zoo wat. maar niet veel misschien kan ik er mij nog bezorgen. O hemel is het 200 ver gekomen, dat ik de stilzwijgendheid over eene rij ongelukken moet afkoopen, als of ik inderdaad eene vuige misdadige zou geweest zijn Overigens wat had ik bedreven Niets wat ik voor de gangsche wereld niet zou mo gen belijden, wel is waar met spijt en droef heid, maar toch zonder schaamte of leed wezen. In dit geval had gij die belijdenis vroeger moeten doen nu is het te laat. Gij zegt het, en gij hebt mij zoo ver ge bracht. Ware het niet voor u geweest, had ik u nooit gekend, had gij nooit op mijnen weg gestaan, nooit ware ik dat ongelukkig schep sel geworden, dat ik nu ben. Maar ik ben tot het uiterste gedreven droefheid en schaamte ontmoetten mij langs alle kanten. Nooit kan ik voortaan Edward,u of de wereld aanschou wen,tenzij gij mij in een oogenblik van dwaas heid en wanhoop, afgeperst hebt. Het is tegen uwe eigene zwakheid, uwe dwaze en gekke wanhoop, dat ik u, tegen uwen dank, zal verdedigen. O hemelverlos mij van zulke verdedi ging als de uwe God beware mij van uwen raad, onttrekke mij aan uwe macht Ga dan, en vertel aan uwen echtgenoot, dat gij bij misgreep uwo nicht doodet, zej hem, dat gij bij misgreep te wege waart met mü te trouwen dat gij met hem bij misgreep getrouwd zijt, en dat gij hem, mij, en al dege nen, met wie gij in .betrekking waart, hebt bedrogen... dit alles bij misgreep... Ga, en verbreek de pleclitigste verbintenis, bij welke gij God als getuige aangeroepen hebt ver zamel nieuwe misdaad, nieuw leedwezen over uw hoofd doch, indien Edward aan uw ver haal geen geloof echt, en van scheiding spreekt, gedenk dat in de wereld een man leeft, die u ondanks al uw geweld en uwe verachting, nog zou verdedigen, ofschoo.ii de gelieele wereld u zou verachten en verlaten. Voer zulke taal niet Henri zij mishaagt mij volkom en tlijlc. Gij vergeet u zelve, Helena,arme zwakke vrouw wat kunt gij zonder mij Bezie dezen brief, dien gij mij eens in uwe moeilijkheden schreeft, wanneer gij met Edward zonder mijne toestemming niet dierft trouwen. Hij verlaat in ij nooit; daar in mijn hart bewaar ik hem,als een bekoorlijk voorwerp om betere gedachten en edele gevoelens te doen ont staan, wanneer de booze geest mij aanvalt, en in wanhoop wil werpen, lleb medelijden met u en met mij, Helena. Uw tegenwoordige staat is veel ijselijker dan vroeger maar indien gij geduldig zijt, en in mij vertrouwen stelt, zal alles wel aiioopen. Ik zal Harding opzoeken.en middelen gebruiken om hem don mond te stoppen. Denk op 't geen u -/ou over komen, indien ik u, in een onbedacht oogen blik, de waarheid aan Edward liet bekennen. Ik zweer u plechtig, dat ik de waarheid spreek, wanneer ik u verklaar, dat ik hem en zijn karakter alsooolc sommige zaken van zijn vroeger leven, genoeg ken om te verze keren dat hij ongetwijfeld van u zou scheiden, indien deze omstandigheden tot zijne kenuia kwamen. (Wordt voortgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2