Kostschool voor Maisjes Samson Kina gee" en Hel vreemdelingen bezoek-in de Tentoonstelling van Gent Kuis E. VAN NUFFEL-SCHEEKLIMI SPORTNIEUWS oLoan. Stad Luik 1853. WOONHUIZEN en BOUWGRONDEN aaailancieii WOON3EIUIS Woonhuizen en een zasllüad FEESTWIJZER Hopseizoen 1912 Weerkundige waarnemingen 3 SEPTEMBER 1912 DE) VOLKSSTEM Neerhespen. Doodeljke val. Te Neerhespen viel een onderling zoo ongeluk kig' van oen graanschelf in de schuur, dat hij in bodenkelijken toestand naar het verpleeg huis moest vervoerd worden. Ter Hulpen. Diefstal. Onbekende dieven zijn Vrijdagnacht i n de woning ge drongen van een rijwielhandelaar. Zij hebben verscheidene meubels opengebroken en eene nogal belangrijke som geld, alsook twee rijwielen medegenomen. Antwerpen. Erg ongeluk. Zaterdag namiddag is een jonge metsersgast, Frans D'Herdt, 18 jaar oud, wonende te Wilrijk, die in de Lemméestraat aan een in opbouw- zijnde huis werkte, van eene hoogte van 4 meters gevallen. De ongelukkige bekwam vreeselijke won den aan het hoofd en moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. Van den tram gevallen. Een inwoner van Stekene, P. Zaman genaamd, 45 jaar oud, is aan de Plantijnkaai van den tram gevallen. De man word niet erge hoofdwon den opgenomen. Hij kloeg ook over inwen dige pijnen. Naar het St-Elisabethgasthuis overgebracht had men daar weinig hoop hem te kunnen redden. Gekwetst. De dokwerker Hendrik Kierblieck viel aan boord van den stoomer Herp zoo ongelukkig dat hij een been gebroken werd. Het slachtoffer is naar het St-Camillusgasthuis overgebracht. Verdronken. Zaterdag namiddag hadden twee knaapjes zich laten overzetten naar St-Anneken. Een hunner, do 9jarige Leopold Simons, wonende Kattestraat, kreeg er lust om een bad te nemen. Hij ontkleedde zich en ging te water, doch verdween spoedig in de diepte. Het lijkje kon nog niet opge haald worden. De diefstallen. Ten nadeele van M. Georges Hellebosch, wonende Groen plaats, is eene krawatspeld, versierd met een grooten briljant gestolen. Een geldbeugel, eene som van 175 fr. inhoudende werd gerobberd ton nadeele van M. Romain Bekourt. Mej. Maria Macs, wonende Goudsmeden- kaai, werd van haar handteschje ontlast, waarin een geldbeugel, 25 fr. inhoudende, geborgen was. Aan de Vlaamsche Kaai werd ten nadeele der firma Simon-Smits een vat smout ont vreemd. Een ring met diamant werd gestolen ten nadeele van Jan De Leeuw, wonende Wel dadigheidstraat. De genaamde Frans Verhulst, wonende te Wilryck en Louis Gillis, wonende Boom- schen steenweg werden van hunne rijwielen h ontslagen. Werhmgeliok. De dokwerker Frans Van den Eynde, is aan hangaar n. 18 van een stapel koopwaren gevallen en erg ge kwetst. Het slachtoffer is na verzorging in het verbandhuis der Kipdorpvest, naar zijne woning overgebracht,- Willebroek. Jeugdige wanhopige. Zaterdag morgend vonden voorbijgangers aan de fabriek der gebroeders De Vos, vrou wenkleederen liggen, waarop een brief met eene speld stak, meldend dat de schrijfster, een meisje van 17 jaar, zich had verdronken. Het een meisje wier ouders, te Weerde, aan de statie wonen. Een uur later werd haar lijk uit de vaart opgehaald. Dampremy. In het kokend water ge vallen. De kleine Roger Bagerius, 3 jaar oud. viol Zaterdag avond in eene kuip kokend, water, door zijne onvoorzichtige moeder op den keukenvloer geplaatst. De arme kleine werd vreeselijk over gansch het lijf verbrand en bezweek kort nadien. Nimy. Doodelijk ongeluk. Op den Brusselschen steenweg, te Nimy, laat heer Hennuyer een huis bouwen. Zaterdag mor gend had men op de werf een ©phaaltoestel geplaatst. De kabel die den paal rechthield, was op de straat gespannen. Een stoomtram bolde tegen den kabel aan en gansch het ge stel viel om. Mev. Califet, 39 jaar oud, die aan de deur harer woning stond, word door een zwaar stuk hout aan het hoofd getroffen en op den slag gedood. Gilly.In de mijn gedood.De lSja- rige mijnwerker, Georges Van Lierde, van Gilly-Sart-Culpart, kreeg Zaterdag in de mijnen van den Vijver, een zwaren steen, die j aan het gewelf was losgeraakt, op het hoofd. De ongelukkige werd den schedel verplet: terd en bleef op den slag dood. Jemappes. Fabriek in brand.Zater dag avond is brand ontstaan in de gleior- *""werkfabriek van Mad.wed. Navez. Het vuur verspreidde zich zeer snel en een deel der fabriek en het aanpalende magazijn werd in asch gelegd. Do schade is zeer aanzienlijk. Marchienne-au Pont.Lij kop gehaald. Zaterdag avond is uil de vaart aan de bas- sijns het lijk opgehaald van een franschman Emanuël Duchalet. Het lijk schijnt slechts eenige dagen in't water gelegen te hebben. Men denkt dat de man toevallig in het water gevallen is. Luik. Eene vrouw levend verbrand. De genaamde Maria Mangenschots, 36 jaar oud, te Luik wonende, was voor hare kachel in slaap gevallen. Een brandend kooltje stak het vuur aan hare kleederen. Vooraleer men haar ter hulp snelde, had de ongelukkige reeds erge brandwonden bekomen. Haar toestand is hopeloos. Chatelineau. Diefstallen. Verschei dene personen van Lede welke daar werk zaam zijn in de koolpatten van Le^ Gouffre, hebben daar een huis, waar zij slapen en hunne kleederen berusten. Toen zij Vrijdagnamiddag van hun werk kwamen, bcstatigde Frans Matthys, dat -zijne zilveren horlogie en ditoketting was verdwenen. Smekens Joseph was al zijne kleederen ontvreemd alsook zijn geld, Smekens Oscar miste 6,75 fr. De Vuyst Jan, was zijn geld ontvreemd 3,75 fr. alsook zijne reiszak met kinederen. De Politie heeft een onderzoek ingesteld. Men denkt dat het de bende is der Lange pennen welke sinds eenigen tijd deze streek onveilig heeft gemaakt, die deze dief- ten pleegde. Couillet. Instorting in eene mijn. Zaterdag namiddag werden twee mijnwerkers, Alexander De Brabander en Alfred Letellier, in de mijnen van Fiestaux onder eene instor ting begraven. Letellier werd spoedig door andere mijnwerkers gered en ontkwam het met kneuzingen over heel het lijf, doch De Brabander had reeds opgehouden te leven, toen men hem vond. De pogingen, door het Propagandakomiteit aangewend om de stad Gent in het buitenland meer bekend te maken en de vreemde bezoe kers aan te lokken, door aankondigingen in allerlei buitenlandsche bladen, progaganda- boekjes, met milde hand heel Europa door verspreid, en niet min de officieele inrich tingen van het Inrichtingsbureel in de La kenhalle, beginnen volop vruchten te dra- gen. De boeken aldaar met veel zorg onderhou den door den bediende, de heer G. Van der Sluys, laten toe vast te stellen dat vele, zeer vele vreemdelingen, Engelschen, Duitschers, Franschen, Amerikanen, dit jaar de stad be zochten. Vermelden w ij bijzonderlijk den naam van den beer Svensen, een Deensch dagbladschrijver, die in twee bladen, waar van hij hoofdopsteller is, zeer vleiende arti- len geschreven heeft over zijn verblijf te Gent, de merkwaardigheden die hij er gezien heeft en tevens een krachtigen oproep voor de Wereldtentoonstelling van 1913. De deelneming van Rusland Volgens eene misterieele verklaring, af gekondigd in het officieel blad Forgovo Phomychlennaïa Gazeta zullen de Rus sische voortbrengselen, bestemd voor de In ternationale Tentoonstelling van Gent 1913, eene tariefvermindering genieten op geheel het Russisch spoorwegnet. Deze gunst zal ook verleend worden aan de Russische tentoonstellers, te beginnen van 1 Januari 1913 tot einde der maand Novem ber (vier weken na de officieele sluiting- van do Tentoonstelling). ÊStlJXCiSXILrL «3 TLTL-W® Aanhouding. De lOjarige Bernard Van Wesemael, daglooner, afkomstig van Aalst, werd Vrijdag te Neuville-en-Ferrain (Frank rijk) aangehouden, daar deze zich onder mandaat van uitdrijving bevond. Van Weze- maal werd Zaterdag gevankelijk naar Rijsel overgebracht. Kapeifestraat, 1 3, AALST, m ons hulphuis Heek der St-Vincentiusstraat en Moorselbaan zelfde Vleeschwaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste EoffïS aan fr. 2,SS. Hem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 Het kampioenaat van Belgis interclubs. 't Is Dinsdag 3 September, om 3 ure dat het kampioenaat van Belgie interclubs zal betwist worden. De volgende clubs zijn'inge schreven 1. Veloclub L'Aurore, van Gent, kam pioen van Oost-Vlaanderen 2. Zwarte LeeuwAntwerpen 3. Bruxclles Sportif van Brussel4. Cgclemen Club, van Brus sel 5. Leuven-Sport van Leuven 6. Cy clist's Pesant Club van Luik 7. Pedale St- Gilloise van St-Gilles-bij-Biusse! 8. Ant- icerp Bicycle ClubAntwerpen 9, Liersche Sportwiendenvan Lier 10. Wielrijders club Merxoir. 11. Gosselies-Sports12. Pedaalrijdersvan Hoboken. Al deze clubs zullen hunne kleuren laten verdedigen, door gekeilde rijders die zich reeds meer dan eens onderscheidden in baan- koersen. De kamp wordt botwist op de baan Brus sel-Leuven en terug, 46 kim. Slecht weder Zondag moesten de aangekondigde koer sen van Karreveld, St-Nikolaas, Zurenborg, Gent, Gosselies enz. uitgesteld worden uit hoofde van het slecht weder. Rijders in werkstaking Te Hanover was voor Zondag een baan- koers ingericht, welke moest eindigen met een kilometer of 3 toeren op de piste. De rijders vroegen om dezen laalsten kilometer niet te doen, en daar de inrichters hen geen voldooning wilde geven, gaven allen den koers op aan de laatste vliegende kontrool, 30 kim. voor de plaats der aankomst. Velodroom van Hanover Do jaarlijksche Derbykoers, betwist op 75 kim. achter zware motors, werd gewon nen door Yvan Goor, (Luik) in 54m.3is.4/5, 2. Tonny Hall, op 270 meters, 3. Kjelseri, op 6630 meters, 4. Louis, ver achter. Velodroom van Essen 20 kim. achter zware motors 1. Van Gent, in 16 m. 2. Boeschlin op 30 meters 3. Dickentinann 4. Schelling. 30 kim. achter zware motors 1. Dickent- man, in 23m. 34 s.; 2. Schelling 3. Boesch lin 4. Van Gent. 50 kim. achter zware motors 1. Boesch lin, in 40 m. 18 s. 2. Schelling 3. Van Gent. Boeschlin, die aangeworven is om Zondag aanstaande te Aalst te rijden, schijnt bijzon der goed in form te zijn. Velodroom van Barmen Kampioenaat van Europa 1. Guignard, Frankrijk, 100 kim. in 1 uur 13 min. 2/5 2. Guenther, op 810 meters 3. Saldow, op 1500 meters. Saldow bleef in steek door haperingen aan den motor. Victor Linard, Belg, viel tijdens den koers en werd erg aan het hoofd en de armen gekwelst. Bol d'Or, Parijs 24 uren. De negentiende Bol d'Or werd gewonnen door Leon Georget, met 921 kim. 750 meters 2. Lafourcade, op '9S ronden O.Eigeldinger, op 261 rohden; 4.Niedergang, op 351 ronden 5. D'Hulst, op 482 ronden. 't Is de zevende maal dat Leon Georget den Bol d'or wint. Lapize, E. Georget, Van- denberghe, Petit-Breton en Niedergang, ga ven het op. Aalstersche Velodroom. Op Zondag 8 September, om 3 ure stipt, prachtige Slaeyerskoers achter zware motors van 24 peerdenkracht. 90 kim. in 3 reeksen, met de deelneming van Jean Böschlin, van Straatsburg Lasson, van Verviers Ki-eutz, van Luik. Tusschen elke reeks zal er eene koers op Amerikaansche wijze, voor Beginnelingen gereden worden, waaraan de voornaamste renners van Aalst en omliggende zullon deelnemen, waaronder; Van Branlegem, Ghysbrecht en Arijs van Aalst, Van de Velde van Wetteren, De Smet van Schellebelle en anderen. Prijzen der plaatsen 2.00 fr., 1,00, 0,75, 0,50. De Velodroom is derwijze aangericht dat er met eene duizelingwekkende snelheid kan gereden worden. Gezien de aantrekkelijkheid der koers en den hovigen strijd, waarop de Slaeyerskoers zal betwist worden, lijdt geen twijfel of dien dag zal de Velodroom te klein zijn. De Velodroom is voorzien van eene ga rage voor velos aan 0,10 fr. per velo. De koers zal met een praclPig Concert opgeluisterd worden. Moorsel. Velokoers voor beginnelingen en paro chianen, op Zondag 8 September, 1° ker misdag, uitgoschreven door de maatschappij Moorsel-Velo-Club met de.medewerking van het Gemeentebestuur. Voor Beginnelingen, prijzen 25, 17, 12, 8, 7, 6, 4, 3, fr. Vour Parochianen, prijzen: 9, 6, 3 fr. De koers zal geschieden langs Aalst Assche Moorsel, tweemaal de ronde, on geveer 50 kilometers. De inschrijvingen mag men laten gewor den aan M. Alf. De Wever, te Moorsel. (Wa ver), mits fr. 1,10 voorde beginnelingen en fr. 0.75 voor de parochianen, tot 6 Septem her 10 ure 's avonds. Na gestelden termijn worden do inschrijvingen met fr. 0,50 ver hoogd. Het vertrek wordt gegeven op 't Dorp, om 3 ure juist. STAD AALST. Houtmarkt. Laatste lutle voor het jaar 1912, naar 150 franken prijzen: 75, 50 en 25 fr. op Zondag 8 September, om 1 1/2 ure stipt namiddag, door de 3 welgekende partijen van Aalst, De Groot met Janssens, bijge naamd De Vodde», overwinnaars te Wieze op de partij Moens, van Herdersem. Brus sel. Dallemant met L. De Scliaepdryver, van Aalst. Moorsel, Macharis mot Gilbert van Quaregnon. DUIVEN NIEUWS Uitslag van don prijskamp uit QUIE- VRAIN, bij Rocbus Matthys, te Lede. Jonge duiven 1. Speliers Jean, Erondegem 2. Van Oc- kolein Jos. Wanzele 3. Commerman Ca- miel, Lede 4. Van Ockoleyn Jos. Wanzele 5. Eeckaut Adolf, Schoonaerde 6. Osse- laer Jos. Lede 7. De Craecker Jos. Lede. Overduiven Jos. Matthys, Lede; De Glercq Camiel, Lede. Serie van 3 duiven 1. Ockoleyn Jos. Wanzele 2. Matthys Jos. Lede. Oude duiven 1. De Glercq Camiel, Lede 2. De Cremer Emiel, Lede 3. Van Iiauwermeiren Ch. Lede 4. Eeckaut Adolf, Schoonaerde 5. Vergeylen Gustaaf, Lede 6. Daeleman All". Lede 7. Temmerman Louis, Lede. Overduiven Jos. Malhys Lede, De Glercq 'Camiel, Lede. Serie van 3 duiven 1. Temmerman Louis, Lede 2. De Clercq Camiel, Lede. Trekking van den 31 Oogst 1912. Uitbetaalbaar den 1 December 1912. Hot nummer 24351 wint 50.000 fr. 2,1S4 obligaties zijn uitbetaalbaar met 100 fr. ieder. De lijst, zal later afirekondigd worden. Studie van de Notaris DE VUYST, te Borsbeke. verltooping van TE HAELTERT EN ZONNEGEM. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal ten verzoeke van wie het behoort, op Maandag 2 September 1912, om 1 ure namiddag-, ter herberg van de Weduwe August De Clercq, te Burst, aan de Statie, open baarlijk verkoopen 1. Een Woonhuis met Bouwgronden, gestaan en gelegen te Haeltert, op het Brantegemveld of Reiberg, gekadastreerd sectie C, nummers 374h, 37'li en 37ód, met eene grootte van 4 aren, by meting groot 5 aren 29 centiaren, palende oost Madame weduwe Frans De Graeve-Verstraeten en kinderen, zuid de Hoefstraat, west Benoit Mallefroy en noord den voetwegel. In vier deelen A. Een deel Bouwgrond, groot 1 aar *20 centia ren, naast het huis van Benoit Mallefroy, met eene breedte aan de straat van 10 meters 35 cen timeters. B. Een deel Bouwgrond er nevens, groot-1 aar 28 centiaren, met een uitweg aan de straat van 3 meters. C. Een Huis met Grond er nevens groot 1 aar 70 centiaren, even met eene breedte aan de straat van 3 meters. D. Een deel Bouwgrond er nevens, groot 1 aar 11 centiaren, hebbende eene breedte aan de straat van 14 meters 50 centimeters. 2. Een Huis met medegaanden Grond, gestaan en gelegen te Zonnegem, op den Hul of Hoeks- ken, ten kadaster sectie B, nummers 263 en 264, met eene grootte van 11 aren 60 centiaren, bij meting 15 aren 90 centiaren, palende oost Ber- nardus Van Boxstael, zuid Theodoor Schollaert, west Antoon Foket en noord de Straat. OPENBARE VERKOOPING van ook dienstig voor BOUWGROND te sl ma. tor uRse. De Notaris de VIS, te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, ten verzoeke van wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Bambrugge. Eerste koop. Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Bambrugge, op den Lindekauter, bakend ten kadaster sectie A, deel van nummer 385a. groot volgens meting 21 aren 62 centiaren, palende noord en oost koop twee, zuid den steenweg van Audenaerde naar Aalst, M. Van Bever en de erven Sclioup-Bo- gaert, west M. Gyriel Schoup. Tweede koop. Een perceel Zaailand ook dienstig voor bouwgrond, te Bambrugge op den Lindekauter, bekend ten kadaster, sectie A, deel van nummer 3S5a, groot volgens meting 28 aren 19 centiaren, palende noord August De- Winter, het Weldadigheidsbureel van Bambrug ge en L. De Sinet, oost de consoorten De Glercq, zuid den steenweg van Audenaerde-naar Aalst en koop een, west M. Schoup. Deze twee koopen in gebruik bij Honore Dc Winter, te Bambrugge. Derde koop. Een perceel Zaailand," Ook dienstig voor bouwgrond, te Bambrugge op den Hazeukauter bokend ten kadaster secl.e A, nr 138, groot 13 aren 6rt centiaren, palende noord Livien Vineent Van Kerchove en V. De Ryck, oost de weduwe en kinderen Sienaert-Verbrug- gen, zuid de kalsoide van Bambrugge naar Vleekhem, west Goossens-De Winter. In gebruik bij August De Wint, te Bambrugge. /ZITDAGEN Instel, Donderdag 5 September) 10-i<> Verblijf, Donderdag 19 September) telkens om 2 uur stipt namiddag, in bet hotel "St-JraN", te Aalst, hoek van het Statieplein en der Albert Liénartstraat. OPENBARE VERKOOPING van een te MOOHSEL, Kokstraat. De Notaris DE VlS. k Aalst, zal met go- win van gelagen openbaar verkoopen GEMEENTE MOORSEL. Een huis met afhangen en grond, gestaan en gelegen te Moorsel, Kokslraat, hekend feu ka daster sectie E, nr 25a. groot 2 aren 30 centiaren palende noorden oost Victor Wauters, zuid de Kokstraat, westL. De Meyst. Bewoond door Alfons Brunclair. EENIGE ZITDAG Maandag 16 September 1912, om 2uur namiddag, ter herberg «In het Zaags- ken bewoond door August Hendriekx, te Moorsel, Kokstraat. OPENBARE VERKOOPING van ie BA VEGEM, De Notaris DE VIS te Aelst zal met gewin van palmslag en gelagen, ten verzoeke van wien het behoort, in het openbaar verkoopen. Gemeente Bavegern. Eerste koop Een Eigendom, bestaande uit 2 Woonhuizen met Afhangen en Grond, te Bave gern, nabij dc kerk aan de Benedenstraat, hekend ten kadaster sectie A, nummers 269d, 269e en 269f, groot 12 aren. 40 centiaren, palende noord de Benedenstraat, oost Fermans-De Pelecyn, zuid de Beek, west Van Lancker en De Wandel. In gebruik bij Amicus Do Keyzer en Omer De Naeyer. Tweede koop Een perceel Zaailand, ook dienstig voor Bouwgrond, te Bavegern, nabij koop een bekend ten kadaster sectie A, nummer 442b, groot 11 aren 80 centiaren, palende noord De Cock-Verwest, oost Van den Meersschaut-De Boom, zuid den Weg, west de weduwe van Wal- legem-Van den Meerschaut, west gezegden De Cock, In gebruik bij Remi Braeckman. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 3) opr,.emher iqi? Verblijf Dijnsdag 17) bePtcniher iyi~ Telkens om 3 uur namiddag, ter herberg van Isidoor De Pelecyn, te Bavegern Dorp. voor de Stad en het Arrondissement Aalst. AALST 15 September. Opvoering van Brugsche Metten of Breydel en de Co- ninck vaderlamlsch drama in vijf bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscollege, door de Katholieke Vlaamsche Stil' dentengilde. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeCatharinisten» van «Godelieve van Gistel» gedramatiseerde legen de uil de XI6 eeuw, in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving» blijspel in één bedrijf door W. Dfr Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eorste opvoering van U Oud-Hcidelberg het prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fos ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap 't Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in namiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christen e Vak- ▼ereenigingen - Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedf. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerkvervolger of De Nero van hel Noordendrama in 3 bedrijven, en Baas Gansendonckblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN S en 15 September, prachtige kermis-ver- tooningeu, door de Lynische Too- neelgilde (De Volksvrienden), tel kens om 4 1/2 ure slipt. Het Cirkus Leven naar het fransch (Les Sallimbanques), wereldberoemd zangspel. HOFSTADE S September Liederavond gegeven door den heer O. De Hovre kunstzanger, op aanvraag van den studenten- bond, in de feestzaal van den Kring om 5 uren stipt namiddag. 20 en 27 October .- Opvoering van het nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N. B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen MARKTPRIJZEN Aalst. 2 sept. Hopmarkt kalm, prijzen in afslag, beschikbaar fr. 165. Nieuw gewas, fr. 85. Geeraarsdbergen 2 sept. Tarwe da 100 kilos 22,00Masteluin 20,00; haver 26,00 Rogge I8.no booneu 23.00; Aardappelen 9,00; lijnzaad 35,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,80 a 3,Ou eieren per 25, fr. 2.75 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 165,Viggenen 270. BERICHT- Aan de Hopplanters en Cokeverbruikers De coke voor het droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen» 965 MEN V 3 A A G T ter fabriek Bosteels-Desmeth, 50 fijn on grove voor beenen,i planken en groot werk voor binnen en buiA ten. 982 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beruepscliool van Snijkunst en Koophandel, aangenomen door den Staat. Vraagt prospectus KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. van M. Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, I ango Zoutstraat, 6 B september, 15 uro: 760 Barometer 757"4 Wind: noord. Thermometer 15» Vooruitz.regenachtig

De Volksstem | 1912 | | pagina 3