SclirikkElljk tea te Reninghe Esn skcliloffer tisr... gewoonte 2 DE VOLKSSTEM cieagent werdsn zwaar, een derde policiehe- amble licht gewond. Van de inbrekers is er één, een arbeider uil Barmen, builen gevecht gesteld en gevangen genomen. De anderen zijn onlkomen. Stakingen uitsluiting. Een groote sla king en uitsluiting is onvermijdelijk in bet Westen van Duitscliland. De werklieden vromen eene merkelijke vermindering van werktijd maar de bazen weigerden. Arme moeder. Het aantal gevallen van vergiftiging doof kampernoelie neemt nog gedurig toe. Drie Poolsche meisjes, ge zusters, 15, 16 en 19 jaar oud, wonende op {iet kasteel Halthausen, bij Nieheim, West- falen, waar zij in dionst waren, hadden kampernoelie geplukt en gegelen. Na het eten werden zij ziek en moesten zij naar hel gasthuis worden gebracht, waar zij den vol genden dag in do vreeselijksle pijnen stier ven. De moeder, verwittigd van het gebeur de. reisde twee dagen en twee nachten, om juist in tijds te komen voor de begrafenis van hare drie kinderen, de eenige die zij had. IV oorwegen Ontploffing. De poeierfabriek van Uit- tedal, bij Kristiania, is gisteren nacht in de lucht gevlogen. Daar er 's nachts in de fa briek niet gewerkt werd, hoopt men dat er geen slachtoffers zijn. De telefoon en tele- graafleiding der plaats werden vernield. D« vensters van do twee kilometers afgelegen Bpoorwegstütie werden verbrijzeld. Argentinië. Schip gezonken. De regeering heeft be richt ontvangen dat do Argentijnsche stoom boot Colastine gezonken is bij Rio Gran de. De heole bemanning is verdronken. Twee lijken en wrakhout werden gevonden. Engeland. 150,000 padvinders op zoek. Een le ger van 150,000 boy scouts (padvinders) doorzoekt heel Engeland en hel land van Wallis om op het spoor te geraken van Mevr. Gamsford. echtgenoot van den artil lerie-kapitein Gainsford die sedert 5 Juni verdwenen is uit Salcombe (Devonshire), waar zij op bezoek was. Mev. Gainsford ver liet het huis waar zij zich bevond om eene rots te beklimmen die uitsteekt over zee. Sindsdien werd zij niet meer teruggezien. Ooeteiirij li Wraak van een machinist. Een machi nist en een stoker uit Bacs Almas, die elkan der een doodclijken haat toedroegen, moes ten dezelfde locomotief bedienen. De stoker lichtte den statie-overste in omtrent den toe stand. doch, daar geen andere stoker be schikbaar was, moesien de beide mannen vertrekken. De machine werd dus toebereid, doch, terwijl de stoker onder don asehbak uitgestrekt lag, vond de machinist de gele genheid te schoon om zijne wraak niet uit te oefenen hij stelde de locomotief in bewe ging en onthoofde zijn makker. De moorde naar werd aangehouden. Rusland. De oproerige beweging bij de vloot. Uit het door het ministerie van het zeewezen ingesteld onderzoek bleek, dat eone samen zwering bestond om eene muiterij te ver wekken bij de vloot der Zwarte Zee. Tien matrozen werden aangehouden als aanhitsers der samenzwering en 30 anderen als deelue mers in de beweging. Zij zullen voorden krijgsraad verschijnen. Een potrooltrust. Het economisch blad Le Commergant, uit Muskou meldt dat een groep financiers, waarbij Fraosche, Belgi sche en Engelsche kapitalisten, le Londe een trust hebben opgericht die bij degeheele Russische petrool-nij verheid omvat. De inrichters van dien trust zijn innig ver bonden met de leiders van bet metaalsvndi- kaat Pradometa en met het kolensyndi- kaat Prodongol. Ongeluk in Finland. In do steengroe ven van het kerspel Juga, gouvernement Kuopio, zijn zeven arbeiders door een aard storting gedood. Italië Gravin Tarnowska. Een telegram uit Rome meldt, dal gravin Tarnowska eerlang begenadigd zal worden, waarna zij Italië zal moeten verlaten. Men herinnert zich bet proces te Venetië, waar de schoone Russische als aanstichter van een moord tot tuchthuis straf werd veroordeeld. Auto-ongeluk. Te Pontovico heeft Zon dagavond eene botsing plaats gehad tusschen een auto en een tram, dienst doende tus schen Lucca eo de baden van Lucca. Onder de reizigers van den automobiel werden een gedood en vijf gekwetst, waaronder een zeer erg. 't Zijn naar 't schijnt vreemdelingen. Fijne deugnieten. Op aangifte van een graaf Falzacappa. een medeplichtige, is, naar de Lokal Anzeiger uit Rome verneemt, de policie in Italië op hel spoor gekomen van een deftige bende, die zich op dorpen in de provincie Pisa en te Romo bezig hielden met het namaken van Bankbiljetten, schat- kislbons, loterijbriefjes, effecten, enz. Fabri kanten,kooplieden, zonen van aristokratische families, zorgden voor de verspreiding en hebben aan nog andere oplichterijen gedaan. Behalve graaf Falzacappa is er een graaf Barbiellini gevangen genomon, verder de kooplieden gebroeders Gaggioli, enz. To Bucharest is een 75 jarige ouderling, zekeren Grappo, het slachtoffer geworden der gewoonte zich op te hangen om de edel moedige lieden geld af te doon. Het was de 15e maal dat hij dat middeltje aanwendde. Telkens hij bevond dat zijne geldmiddelen uitgeput raakten regelde.hij in zijne woning alles derwijze, dat iedereen moest denken, dat de man reeds geruimen tijd in nood verkeerde. Dan veroorzaakte hij groot gerucht in zijn huif* en verhing zich toen hij hoorde, dat men naar zijne woonst kwam. De geburen kwamen dus steeds nog tijdig toe, om den ouderling te verlossen, en daar hij zijne wanhopige daad aan de ellende weet, waarin hij zich bevond, om hem eenigen onderstand te verleenen. Zaterdag beproefde hij nogmaals de kans, doch dit maal had hij zich misrekend. Toen hij hoorde dat er personen toesnelden, op het gerucht dat hij maakte, verhing hij zich we derom. Een der geburen verzette er zich echter tegen dat men de koord zou door snijden. Vooraleer er policie ter plaats kwam, was de man reeds goed en wel verhangen en had de dood haar werk volbracht. eischer naar hem toekwam om zijn gold te eischon. Een lievige twist ontstond. De schoenlapper sprong naar binnen en kwam met een schuurborstel builen. Beylcer liep nu ook naar huis en verscheen dra met een beenhouwersmes. Een verwoed gevecht begon. De schuldenaar bekwam een vreeselijke messteek in den linkerschouder en zeeg bewusteloos neer. Het slachtoffer werd naar het Sint-Pieters- gasthuisgevoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. De plichtige werd ter beschikking van het parket gehouden. Erg ongeluk. Werklieden waren Maandag morgend eene stelling aan het plaatsen tegen den gevel van een huis der Kruidtuinlaan, te Brussel. Twee hunner, de genaamde» F. Billen, oud 46 jaar, en A. Michiels, 41 jaar oud, stonden ter hoogte der eerste verdieping, toen eensklaps de plank waarop zij zich bevonden-, begaf. De ongelukkigen stuikten op het gaanpad neder. Met wonden aan het hoofd en aange zicht, werden heiden klagende van inwon-- dige pijnen naar het gasthuis gevoerd. Belangrijke diefstal te Gerardmer- Opzoekingen te Brussel. Het parket van Brussel heeft naar alle handelaars van den Brusselschen omtrok, de beschrijving ge stuurd van eene groote hoeveelheid juwee- len Zondag morgend te Gerardmer gestolen. Het bedrag van den diefstal beloopt ver scheidene duizende frank. Bandietendaden. Zaterdag avond ge raakten twee Brusselsche meisjes in kennis met drie Fransche arbeiders in eene herberg der Beursplaats. Deze lokten beide in een taximeter, onder voorwendsel wat te gaan rijden. Op eene verlaten plaats van hel Manoeuverplein, vielen de drie schelmen de heide meisjes aan. Een barer werd haar handzakje, ongeveer 30 frank inhoudend, ontnomen, waarna de Franschen hunne beide slachtoffers uit den taxi wierpen. Zondag avond zagen beide meisjes een der misdadigers, toen hij een schouwburg der de Brouckèreplaats Vvou binnengaan. Zij duid den hem aan een agent aan en de schelm werd aangehouden. Het onderzoek dezer zaak duurt voort. In de Marollcnxoijk. Alle Zondagen, 's nachts, begeeft M. Daune, policieofficipr, nan 'f hoofd van eenige agenten, zich naar het Marollenkwartier, waar gewoonlijk als dan onlusten plaats hebben. Gisteren wer den een lOtal deugnieten aangehouden, die vreedzame voorbijgangers kwellen en soms plunderen. Zij werden naar den policieposl den dat De echtgenoote van Hendrik Broeckaert, vrouw Louisa Verslraete, is sedert eenigen tijd ziekelijk en haar verstandsvermogen la ten ook te wenschen over. Zondag, als de man naar de mis was, lag zij te bed. Haar zoontje, oud 7 jaar, kwam bij baar liggen. Op zeker oogenblik stond zij op, nam een groot mes en bracht het jon gentje meer dan 30 messteken toe. Het lag in een schrikkelijk bloedbad. Toen liep zij naar eene beek en sprong er in, om zich te verdrinken. De jachtwachter, op ronde, za; wat er gebeulde. Hij sprong toe eu haalde de vrouw nog levend uit het water. Het kind leeft ook nog. De vrouw werd opgesloten. Zij zal door wetsdoktoors onder zocht worden. Brussel. Moordpoging. De genaam- den L. Beyker, oud 24 jaar, en Vanvlok hoven, oud 23 jaar, in de Liseronsteeg, te Brussel wonende, haalden zich eenen on ver zoenbaren haat gezworen. L. Beyker moest namelijk van Vanvlokhoven eone som gold hebben, die deze hem niet wilde teruggeven Zondag stond de schuldige, die schoen maker is, aan zijne deur, toen de schuld- 72® vervolg. Ilc gaf Ilenri zijnen handdruk terug, en wij reden eenigen tijd stilzwijgend voort. Ilij had mij, volgens gewoonte, overtuigd en bewogen om wederom den vroegeren staat van zakon tusschen ons te lieruemen. Hij begon mij nauwkeurig te vermanen, on schijnbaar zeer verstandig. Hij raadde mij aan de spoedige terugkomst naar Londen niettegen te spreken, en liet bolang dat Edward in de staatkunde stelde, liever aan te moedigen dan te bestrij den. Uw geest is van natuurwege onge stadig, zegde hij, en gij vindt meermaals rede nen tot angst en zwarigheid. Het is gemak kelijk genoeg zich een of twee uren daags te bedwiugen. De vreugde, die gij in Edward's gezelschap zult genieten,wanneer hy zich met u zal ophouden, zal u 't middel verschaffen om die onstandvastigheid te verbergen, die hem op eene zeer onaangename wijze moet treffen. Het is onmogelijk te zeggen, wolke historiën die Harding in de buurt verspreid beeft. Ter wijl zij verslijten, zult gij veel gemakkelijker te Londen verblijven, waar Edward eene ge durige bezigheid en gij zelve alle gemak en verzet zult vinden. Een stil leven is een schoon ding voor iemand, die noch zorgen noch on rust heeftmaar het is het droevigste bestaan bestaan, wanneer men, om eene gewone spreuk te gebruiken, iets op het geweten beeft, men kan het even moeilijk van zich verjagen of voor anderen verbergen, zonder de hulp van uitwendige ontroeringen. Zoo sprak Ilenri, tot dat wij Elmsley be reikten. Onrustioekkende verdwijningDe policie van Brussel heeft in alle richtingen do persoonsbeschrijving gestuurd van het 6jarig docliterken, Marie Vwonende Groentestraat. Het kind moest Zaterdag te rug't huis komen van de kolonie der Volle Lucht voor de kleinen, te Overyssche. Men bracht haar weer tot op den Crooten Zavel met de andere suholierslers. Sedert dit oogen blik heeft men haar niet meer weergezien. Het schijnt dal de liefhebbers van goeden koffie in jubeleering zijn, sedert zij de bitter- peeën der Trappisten Vincart gebruikten. 1500d St-Joost-ten-Noode. Een nieuw zuive ringsken. In den nacht van Zaterdag tot Zondag deed de politie van St-Joost-ten- Noode een 20tal aanhoudingen. Zondagmor- gend zaten al de cellen vol vari het kominis- sariaat in de Kruisvaarten- en in de Sint- Franciscusstraat. Tusschen do aangehoude nen, mannen en vrouwen, werden verschei dene reeds uit het land gebannen. Vijftien vrouwen werden in de gevangenis van Vorsl opgesloten. Elsene. Door een wielrijder omgexoor pen. De 14jarige zoon der echtgenocten Doredter, Scliaapherderstraat, werd Zondag avond in de Atheneumstraat door een wiel rijder omgeworpen. Hij werd zwaar gewond Edward kwam laat in den avond terug. Hij had eene uitmuntende redevoering uitgespro ken en om alle aandacht van mijn gedrag van 's morgens af te wenden, ondervroeg ik hem over de staatkundige zaken, en luisterde met zichtbaar belang naar de uitlegging der partijdige twisten, en do schikkingen die men in den toekomenden zittijd zou nemen. Nochtans in eene tusschenpoos zegde hij mij stil Ik heb onderzoek gedaan nopens den brief, dien gij mij dezen morgend zoo vlug vernietigdet. Uwe ongegronde jaloerschheid hoeft u volkomen misleid. Hij was mij door eenen onbekenden man aangebracht, en ik weet dat het een smeekschrift moest wezen. Ik had u zoo gemakkelijk niet mogen verge ven want het is waarlijk onvergeeflijk,eenen brief op zulk een dwaas vermoeden te vernie tigen maar gij bekendet uwe gelcbeid zoo rechtzinnig, dat ik mij ontwapend gevoelde. Ik liet eenen diepen zucht, doch zonder te antwoorden. Den volgenden morgend, aan 't ontbijt, vroeg Edward aan Henri of bij niet wist op welke wijze het rumoer, op 't einde zijner redevoering in de galerij ontstaan, begonnen was. Iemand gaf u spotnamen, geloof ik, ant woordde Henri onverschillig een van onze aanhangers kon dit niet lijden. Dat was al. Weet gij,* wie mij verdedigd heeft, zegde Edward. De oude James, de koetsier, meen ik hernam Henri. De oude Tames had mij gekend van toen ik zeer klein was hij leerde mij te paard rijden en was mij altijd zeer verkleefd. Ik kon ge makkelijk zijne woede begrijpen, wanneer hij zulke afgrijselijke beschuldiging ten mijnen laste hoorde uitbraken doch ik beefde van hoofd tot de voeten, bij 't gedacht dat hij in zijne verontwaardiging die gebeurtenis zou verkondigen, en boven al, dat hij ze aan Ed ward, indien hij hem ondervroeg, zou vertel leu. Ilc had den moed niet hem zelf over de zaak te spreken en daarom wendde ik mij als naar gewoonte, tot Ilenri om hulp. Ik fluisterde hem eenige woorden en hij verliet onmiddelijk de kamer. Wat hebt gij Henri laten halen vroeg mijn oom. Dat was eene eenvoudige vraag nochtans in dat oogenblik kon ik geen antwoord vinden Wanneer Alice hare groote heldere oogen op mij vestigde, werd ik rood, en stamelde eenige onvriendelijke woorden, aangaande t bezorgen der paarden. Zij bezag mij eenige stonden staroogendan nam zij wederom baar breiwerk, en werkte voorts in stilte lk schreef eenige muziek uit, en gedurende eeu kwartier was er geen ander gerucht in de kamer dau 't schrappen mijner pen en t ruiclien der nieuwsbladen-van M. Middleton en van Edward. Toen Ilenri terugkwam gevoelde ik mij wederom blozen. Ik ademde vrijmoediger wanneer ik hem een dorde nieuwsblad zag nemen, en zich bij 't vuur zetten. Eeuige minuten later ging ik aan de piano en begon te spelen. Henri stond op eu naderde mij. Alles is wel, zegde hij,aangaande James maar hoe eerder gij deze plaats verlaat, hoe beter. Er zijn allerhande praatjes in om loop.' Zij zullen hunnen natuurlijken dood sterven maar uwe afwezigheid is zeer nood zakelijk. De hemel is getuige dat ik niet wenscb hier te blijven. Maar hoe kan ilc Edward en mijnen oom bewegen om te vertrekken den schedel. Na verzorging door een dokter uit de buurt, werd de jongeling naar ouderlijke woning geleid. Proces-verbaal erd ten laste van den wielrijder opgesteld. Aanranding. M. Vercammen, Albertlaan, te Vorst, werd Zondagavond op Waverschen steenweg aangerand door kerel, die hem met geweld op den grond ierp. Het slachtoffer werd in het kommiss.v riaat verzorgd door een dokter die vaststelde de heer Vercammen erg werd gewond het hoofd en dat een zijner armen werd gebroken. Een onderzoek werd door de policie inge- ild, Wat is Caftz ;t beste maagbilter. Strombeek. Messteek. Zondagavond rond negen uur, brak een hevig gevecht uil de herberg van Mej. Janssens, nabij de kerk. Daar was wipschieting geweest bij den landbouwer Emmerechts en talrijke dorpe lingen hadden daar deel aan genomen. Eensklaps kregen de schutters twist, niet over 't spel. maar over de kiezingen die te Strombeek, bij de minste feestelijkheden, nog pschudding verwekken. Vóór de kiezingen werden reeds vuurscho ten gelostthans geldt het een messendrama. De partijgangers van Emmerechts, een honderdtal man sterk, stonden tegenover anderen, ongeveer twintig. Tijdens de wor steling kreeg Emmerechts een messteek en had den arm half overgesneden. De toestand van het slachtoffer is erg. De gendarmerie van Molenbeek heeft een onderzoek geopend de dader van den steek kon nog niet worden aangehouden, maar men denkt dat de steek bestemd was voor een der tegenstrevers van Emmerechts. Leuven. Aardige kermisgasten. Maandag morgend, omtrent 4 1/2 ure, kre gen twee vieemue harmonicaspelers twist met Jaalc Schodts, in de Burgemeesterstraat. Men was alras handgemeen, en Schodts sloeg de harmonica van een der mannen aan stuk ken, terwijl bij een dolksteek opliep in den rug. Men heeft Schodts naar het gasthuis •ebracht, zijne wonde schijnt gevaarlijk. De gendarmen hebben de daders aange houden. Ksssel-Loo. Poging tot zelfmoord. Eene jonge vrouw, uit den omtrek van Aer- schot, die hier haren geliefden was kornen vervopgen, heeft gepoogd zich te zelfmoor den door eene zekere hoeveelheid laudanum in te zwelgen. Gelukkig lijk. door de spoedig toegediende geneeskundige hulp van heer dokter Opdebeeok, is thans alle gevaar ge weken en zal zij er met eenige dagen rust van af zijn. Lokeren. In het waterMaandag na middag is de genaamde Mauris Van Pete- ^hem, oud 50 jaar, wonende Oude Brug, van eene boot waarmede hij wilde gaan visschen, in het water gevallan. Daar hij niet zwemmen kon, liep hij groot gevaar te verdrinken, toen de 13jarige Bosman in eene boot sprong en hem de hand reikte, waar door hij hem boven water hield tot andere personen hem konden redden. De Klinge. Ongeluk. Het paard van Alfons Van Vlieberglie, dat op eene weide liep, raakte verward aan eene afsluiting en verwondde zich erg aan borst en bil, zoodat het moest afgemaakt worden. Moeskroen. Vermorzeld. Alfred Willem, oud 30 jaar, wonende op de wijk Montaleux. was in den namiddag met zijne vrouw eene wandeling gaan doen. 's Avonds kwamen zij te huis, de vrouw ging hare woning binnen en de man ging nog een klein wandelingsken doen. Aan de kasteel straat vond men hem, om 9 ure, uitgestrekt op de spoorbaan liggen. Hij had eene schrik kelijke wonde aan Let hoofd. Het lichaam, was omtrent in twee gesneden. De ongeluk ige was nog niet dood. Men droeg hem naar huis, en na door don geneesheer ver zorgd geweest te zijn, kwam hij tot bezin ning en bij kon verklaren dat de trein hem verrast had. Maandag is de ongelukkige in de afgrijselijkste pijnen bezweken. Hij laat twee kinderen achter. Sleydinghe. Moordpoging. Oscar De Wispelaere, oud 26 jaar, onlangs gehuwd, steenbakker van beroep, leofde in onver- schil met zijne schoonmoeder, vrouw De Muynck, oud 65 jaar Zondag avond, om 9 ure, kwam deze vrouw bij De Wispelaere en zei hem 't een en 't ander dat hem niet aan stond. De kerel greep een ijzeren staaf en sloeg er zoo erg mede op het hoofd der vrouw dat zij doodelijk gekwetst ten gronde stortte. Zij is in stervensnood. De schuldige is gevlucht. Hij wordt door de politie ieverig opgezocht. Oultre. Doodelijk ongeluk. Over eenige weken werd M. Jozef Redant, lid van den gemeenteraad, door een hoefslag van zijn jong paard aan de borst getroffen. De mail is nu aan zijne kwetsuren bezweken. Adegem. Vechtpartijen. In den nacht werd er door dronken jongelingen, komende van de kermis, zoo erg gevochten dat net bloed stroomde. De revolvers werden getrokken en meer dan dertig scholen wer den gelost. Een der vechters werd getroffen, een andere met een mes gestoken. Onder- wege hebben aij de ruiten en vensters in stukken geslagen van al de huizen die zij voorbij moesten. Zandvoorde. Brand. Een geweldige brand heeft gisteren de woning van Hendrik Titeca in asch gelegd. Al wat de woning be vatte als meubelen, kleederen, landbouwalm enz. bleven in de vlammen. De schade is groot. Al de geneesheeren zijn t' akkoord,om te bekennen, dat het onmogelijk is, een wel dadiger remedie te vinden, aan depurgeerende Walthérypil, welke nochtans slechts 1 frank de doos kost. 551 Oombergen. Gouden bruiloft. Maandag was de gemeente in feestde echt- genooten Van Hedent vierden hunne goudon bruiloft. De gelukkige oudjes werden naar de kerk gevoerd waar eene dankmis opgedragen word. Daarna was het ontvangst ten gemeentehuize waai' aan de brave ouder lingen schoone geschenken overhandigd werden, In den namiddag hadden feestelijk heden plaats. Ledegem. Doodelijk ongeluk. De voerman Jules Croecq, oud 40 jaar, was op den steenweg met zijnen wagen. Aan eene herberg gekomen waar hij gewoonlijk stond, moest de man iets aan het paard herstellen. Daarom moest hij zich voor liet dier plaatsen. Opeens sprong het paard vooruit en de voer man kreog de punt van den dissel in volle borst. Volk kwam toegeloopen en droeg den man in de herberg waar de geneesheer ter stond toekwam. Hij kon enkel den dood vast stellen. Het lijk werd naar de woning van don ongelukkige gevoerd. Hij laat eene on troostbare weduwe met verschillige kinde ren achter. Bekegem. Verdronken. Uit bet water der vaart beeft men het lijk gei rok ken van den steenkapper S. De Vcgelaere van Bekegem. Men gelooft aan oen ongeluk. Moorslede. Verbrand. De echtge noote van den herbergier Lapine, zelle een pot kokend water op den vloer. Terwijl zij zich naar de deur begaf, liep haar hv.'pjarig kind er tegen. Het kind werd vreeselijk ver brand aan de beenen en den buik. Zijn toe stand is gevaarlijk. Zvvevegem. Brand. Maandag ont stond er brand in de woning van Désiré Van Haverbeke. Geburen konden iiet huis blus- schon, doch het achterhuis dat ook aan 't branden was, werd vernield met al wat or in was. De schade is groot. Moorsel. Zevende zoon. Hot gezin van Jozef De Rop, op Moorsel-Terliagen, is Maandag met een zevende zoon verrijkt. Het peterschap is den Koning aangeboden. De doopfeest zal met groote plechtigheid ge schieden. Ik zal mijne zuster pogen te bewijzen, hetgeen inderdaad waar is, dat, bijaldien zij met M. Middleton dezen Winter op reis gaat, zij van nu af moet vertrekken. Gij zult liern natuurlijk tot Londen vergezellen gij kunt daar met Edward een woordje over spreken en dan. eens in Londen, kunt gij gemakkelijk zorgen om er te blijven. Vermits de Wetge vende Kamer met 't begin van November opent, zal er hier waarschijnlijk van uwe terugkomst geen gewag meer gemaakt wor den. Eward zou de toekomende maand willen jagen. Ga dan naar Hillscombe overal, uit genomen hier. Hebt gij dien man gezien. Nog nietik zal dezon namiddag naar Bridmau rijden,en hem daar opzoeken. Ik weet nietmaar James zegt mij. dat hij daar drie weken geleden, in 't hotel as. Oh ware ik hier weg Hadde ik de vleugelen eener duif om heen te vliegen en rust te hebbeu Henri, zal ik nog ooit eens begrijpen wat het is, rust te hebben 1 Rust zou u niet helpen. Uw geest is te scherp, uw wil te sterk, uw vernuft te groot om te begrijpen wat rust is. Ik geloof dat zij, iu zich zelve beschouwd, een goed ding is, maar noch voor u, noch voor mij voorbe schikt. Terwijl hij dit zegde, vestigde hij de oogen op zijne vrouw, die op eenigen afstand van ons, schijnbaar aan haar werk bezig was. In 't zelfde oogenblik stond zij op om ons te naderen. Zij had in hare hand eenen brief dien zij Henri toereikte, terwijl zy duidelijk en traagzaam zegde Deze brief is op den grond van ons rijtuig gevonden. Hij word mij aangebracht en ik breug hem u. Hare wangen waren een weinig van kleur verhoogd maar hare stem was zeer bedaard. Zij ging langzaam buiten de kamer. Het was mijn brief aan Ilenri, de eeuigste, dien ik hem ooit geschreven had. Den dag te voren had hij hem mij nog getoond, en nu had zij hem gezien, ten minsten moest zij liet op schrift herkend hebben.Henri beet zicli de lip pen ,sclieurde het papier aan stukkeu ,eu w.e p alles in 't vuur. Hij kwam wederom bij mij, en zegde my stil: Moge mijne plichtige genegenheid voor u, zooals deze stukken in de vlumuieu, ver dwijnen Maar, Ilolona, 't is te laat. Wij hebben den dwarrelwind gezaaid, wij moeten den storm maaien Wanneer ik voor het maal beneden kwam, dierf ik schier Alice niet bezien. Niets had ik ooit zoo gevreesd als hare lieve en geruste blikken te ontmoeten. Zij kwam tot mij, toen wij de eetzaal verlieten, en vroeg mij met hare zoete stem of ik met haar wilde uitrijden. Ik gaf eene haastige toestemming, ofschoon ik buitengewoon vreesde mij met haar alleen te bevinden, en ik was zeer vergenoegd wanneer mijn oom er in toestemde ons te vergezellen. 't Was een prachtige Oktober-achtermiddag, en wanneer wij buiten de poorten van liet park reden, keerde M. Middleton zich tot Alice, en vroeg haar of zij den weg naar Shir ley kende,om langs de bossclien van Bridman terug te komen. Neen, zeide zij, ik heb dikwijls door Bridman's bossclien gewandeld, maar ik leen den weg niet, dien gij bedoelt. (Wordt voorgezet).

De Volksstem | 1912 | | pagina 2