tied is:o<o:e* KsjstsGliRol voor Meisjes Weerkundige waarnemingen Stad.siiietn.ws BELANGRIJK BERICHT Huis E. VAN NUFFEL-SCHEERLINGK Koek der Sf-Vincentiusstraat en MoGrselbaan SPORTNIEUWS Wielrij den Bollen LEEMiNG VAN 1ÖG.000 FRANKEN —L. Rechterlijk Kronijk FEESTWIJZER Zaailanden Bosch Hopseizoen 1912 4 SEPTEMBER 1912 DE VOLKSSTEM Wondelgem. Krankzinnig. Maan dag morgend is deil genaamde Ce§ar L..., wonende Wondelgem-Koulor, tijdêns de o ure-mis, schielijk krankzinnig geworden. De koster die toesprong om den ongeluk kige weg to brengen, werd door den zinno- loozo aangevallen en erg geslagen. Door do tusschenkomst van eenige kloeke personen, kon men den krankzinnige over meesteren, doch men was genoodzaakt hem te binden. Twee ecrw. broeders van het Gbislaingeslicht ontboden, zijn ter plaats ge komen en hebben den ongelukkige per rijtuig naar hun geslicht overgebracht. Aan al wie door ziekte, vermoeienis, bloedverlies, langdurig verdriet, enz., ten Binde krachten is gekomen, schenkt THEO- BROMA nieuwe krachten, nieuwen adem, nieuwe gezondheid, nieuw leven. Gebruikaamvijzing. Bij iedere flesch is Bene uitgebreide gebruiksaanduiding met uit leg gesloten. Algemeen Depot in Gent, Burgstraat, 38 in de apotheek DE MOOR, 3 frank de flesch, te Aalst bij alle heeren Apothekers. Gent. Brand aan de haven. Dins dag morgend om 4 ure, wilde een matroos op de stoomboot Henri First gemeerd aan de Nieuwe kaai, Port-Arthur, petrool gieten in eene brandende lamp, welke ont plofte. Het vnur deelde zich mede aan de kolen, en brand onstund. De pompiers snel den ter plaats, met al hun materieel en ook hunne boot. Na 1 1/2 ure werkens was het mur uitgedoofd. De schade is tamelijk groot. Hamme. Werlum gelukken. Maan dagvoormiddag ging Frans Moonen, fabriek werker wonende Ringstraat, die werkzaam is in de fabriek van M. Albert Vermeire, op de zoldering, stuikte van eene hoogte van ongeveer 30 trappen ten gronde en bleef be wusteloos liggen. Zelfden voormiddag had er een ongeval plaats in de spinnerij van M. Constant De Thiese, touwslager, Hoogstraat. De dertien jarige zoon van Frans Lamie, wonende Kleinhuis, werkzaam zijnde aan een spin molen, werd gevat met de rechterhand tus- schen het radderwerk, waardoor hij twee vingers letferlijk werd afgedraaid. Na ver zorging door dokter Ch. Borms, werd de ge kwetste naar het hospitaal overgebracht. Doodelijh automobielongeluk. Maandag rond den avond kwam M. Ramlot, van Dendermonde. per automobiel over den wijk Hooikt gereden, toen opeens het 6-jarig dochtertje der weduwe Willockx van achter eene kar kwam geloopen en onder den auto terechtkwam. De arme kleine bleef bewusteloos ten gronde liggen. Spoedig werd zij naar het gasthuis overgebracht, doch zij bezweek er bij hare aankomst. M. Ramlot is naar de gendarmerie gere den, alwaar hij zelf het ongeluk heeft aange geven. Een onderzoek is geopend. Wetteren. Verhangen. Zekeren A. B.. landbouwer, wonende ter wijk Over- schelde alhier, heeft zich gisteren bij middel van-verhanging van het leven beroofd. De man die sedert lange jaren aan eene onge neesbare ziekte leed was daardoor sedert eenigen tijd in bet hoofd geraakt, zoodat hij tegenwoordig niet al te wel bij de zijnen meer was. Men veronderstelt dus dat hij zich in een oogenblik van zinsverbijstering zelfmoordde. Het is zijn oudsten broeder die rond den middag den wanhopige verhangen in de schuur vond. De dokter in allerhaast ontbo den kon nog enkel den dood bestatigen. Dieften. Verleden nacht hebben onbekende kerels 8 schoone konijnen gesto len, bij zekeren Benjamin Van Wezemael. Geburen hebben rond 2 ure 's nachts gerucht geboord en een persoon gezien die zij onge lukkiglijk niet erkenden. Gisteren avond rond 9 ure heeft men ge poogd de kiekens te stelen bij A. Blanckaert, aan de Hekkerstraat, alhier. Zijne zuster die alleen t'huis was is op het gerucht dal zij maakten opgestaan en heeft de stoutmoedige kerels op de vlucht gedreven, die dan hunne baal in brand lieten en slechts twee kiekens hebben kunnen mee nemen. Een derde lag met den nek omgewrongen in de kiekenrenne. De dieven mogen van geluk spreken dat Alfons Blanckaert niet t'huis was, want de vent, een echte reus, zou ze ongetwijfeld naar verdiensten ontvangen hebben. Men veronderstelt dat beide dieften door eenige kermisvierders zullen gepleegd zijn, aangezien het in de gemeente nog al de ge woonte is van vriendenavondmalen te houden. Aangeklaagd. Gisteren voormiddag liep de wederhelft van zekeren T. H., eon oudbekende van moeder justitia eene ramme ling op vanwege haren voorbeeldigen echt genoot, zoodat geburen er moesten itusschen Springen om alle verdere omheilen te ver mijden. De vrouw om hare gramschap bot te vie ren, liep in volle vlucht ten policiebureele dezer gemeente, en klaagde er haren man aan als hebbende deelgenomen aan de dieften over eenige maanden in de fabriek van den heer Steppe, te Kwatrecht alhier gepleegd, hare beschuldiging handhavende met te zeg gen dat bet gestolen goed zich op haren «older bevond. Onze wakkore policie kommissaris ging in allerhaast met zijne agenten naar den aange klaagden zijn huis en ontdekte er inderdaad sen gansche vrachtgoed, die bij middel van een kortewagen naar het policiebureel ge- oracht word. T. H. had natuurlijk op tijds de vlucht 1,'euomen en is nog op wandel. Moordpoging. Gisteren, ter gele genheid der kermis was do herberg van K, aan den Molenhoek alhier, wel bezet üet klanten, toen eensklaps zekeren M. K, een onverbeterlijke kerel de deur openstak en op korte stonden tegen de verbruikers pinbras begon te maken, bij zoover dat de herbergier hem verzocht het huis te verlaten, waarop hij deze begon te verwijten en uit te schelden. De herbergier kon slechts met groote moeite den lastigen kerel buitendrijven en zonder de tusschenkomst van zekeren J. D'Hondt. zou hij met zijn hollenblok al de vensterruiten uitgeslagen hebben. Ten toppunt van woede liep M. K. naar huis roepende Wacht 'k zal u gaan hebben en kwam eenige oogenblikken nadien met een geladen geweer afgeloopen, waarmede hij dwars door de ruilen naar den herbergier K. V... schoot, gelukkiglijk zonder hem te treffen. Het zaad waarmede het geweer ge laden was kwam terecht in de kelderdeur, waar de sporen er nog te zien zijn. Daarna sloeg hij bij middel van de kolf van zijn geweer, al de vensterruiten aan stukken en ging zoo geweldig te werk, dat dit wapen welhaast zelf in stukken ten gronde lag. De geburen zijn er eindelijk tusschenge- komen en hebben de man ontwapend en in bedwang gehouden, tot dat de policie ter plaats was, die alles in beslag genomen heeft en proces-verbaal ten laste van den on verbe terlijken kerel heeft opgemaakt. Ongeval. Heden voormiddag ter gelegenheid dor jaarlijksche jaarmarkt ver schrikte een jong paard aan het Slatieplein alhier door het geschuifel van eenen trein, zoodat het op de vlucht ging, zijnen geleider ten gronde werpende en meeslepende. Aan wezige personen konden het hollend veulen tot staan brengen en de man kwam er met gescheurde kleederen en wonden aan de boe nen van af. Antwerpen. Diefstallen. Een passa gier van de Duilsche stoomboot - Seydlitz welke naar Australië moest vertrekken, kwam in eene herberg der Vlasmarkt en maakte er nog al verteer. Op zekeren oogen blik was de geldbeugel van den man als bij toeverslag verdwenen. De bestolene deed eene klacht bij de politie waarop de adjunkt Lauiens eene huiszoeking deed. In eene kamer van de bovenverdieping, ontdekte de adjunkt een bankbriefje van vijf pond dat aan den bestolene toehoorde. De herbergierster is ter beschikking van den procureur des konings gesteld. Hol!ogne-aux-Pierres. Een tram opthol. Tengevolge eener bossing, rolde een tram verleden nacht in duizelingwekkende vaart de helling af. Vóór het gemeentehuis van Hollogne ontriggelde de tram en kwam met vreeselijk geweld op den voorgevel tereoht. De tram werd half verbrijzeld en het ge meentehuis werd erg beschadigd. De reizi gers die zich in den tram bevonden, ontkwa men het gelukkiglijk ongedeerd. Goed nieuws. Dank aan het aandrin gen onzer volksvertegenwoordigers heeft de minister van spoorwegen beslist de treinen 2969 en 2970, wederkeerig uit Sottegem naar Aalst-Noord, en uit Aalst-Noord naar Sottegem, vertrekkende, om 9 ure 25 en 14 ure 40, bepaald te behouden. In naam der belanghebbenden, onzen besten dank aan MM. de Minister en onze Volksvertegenwoordigers. Naar het kamp. Dinsdag morgend rond ure, is het 4e regiment lanciers uit Gent naar het kamp vertrokken. De weg wordt te paard afgelegd. Rond 10 1/2 ure kwamen zij te Aalst, aan, waarop de Markt eenige minuten halt gehouden werd. De lansiers zouden te Assche vernachten. Ongeveer een uur na het 4® lansiers trok ook het 3®, komende van Brugge door onze stad. Deze reden langs Moorsel en zouden in den omtrek van Sleenhuffel en Londerzeol vernachten. Wij hebben het genoegen aan onze stads genooten een goed nieuws aan te kondigen. Van af 1 September zijn er taxi-autos aan de statie geplaatst ter beschikking der rei zigers. Zulks zal zeer nuttig zijn voor alle han delaars die spoedig behoeven heen en terug te zijn. Do tarief is dien der taxi-rijtuigen van Brussel. Voor speciale reizen per uur of per dag, gelieve men den prijs aan den chauffeur te vragen. Voor verdere inlichtingen wende men zich lot do garago Keizerst., 2 en 4, Aalst. 997 Kapallestraat, 1 8e. 3, AALSTin ons hulphuis zelfde Vleeschwaren aan dezelfde prijs als in de hoofdwinkel. Allerbeste Koffie aan fa*. S,SS Hem proeven is hem aannemen voor altijd. 946 MEOEDEELIEUGEN. BIJ DE VRIJE BRANDWEER. Do Vrije Brandweer zal haar St-Barbara- feest vieren op Zondag 22 September. Om 11 uur des morgonds Krijgsmis in do St-Marlinuskerk en wandeling met muziek door de stad. Om 2 uur namiddag groot feestmaal in den «Café Riclie» bij M. F. Van Landuyt. 's Anderendaags om 9 ure aan het altaar der II. Barbara, mis voor d'overledene leden. Zondag 29 September om 11 1/2 ure des 'smorgends Concert op de Groote Markt door hot Muziek der Brandweer Programma zal later afgekondigd worden. Velodroom van Aalst Orootsch sport feest. De dagbladen kon digen ons voor Zondag aanstaande 8n Sep tember, eene prachtige stayerskoers aan in den Aalsterschen Velodroom tusschen de vermaarde stayers Böschlin van Straatsburg, Kreutz van Verviers en Lasson van Luik. Dit is eene buitengewone gelegenheid voor de Aalstenaars, getuigen te kunnen zijn van dergelij ke sporlfeesten Het moet waarlijk niet aan durf ontbreken aan het bestuur van dezen velodroom om, evenals in Karreveld te Brussel of in Buffalo te Parijs, een hevigen kampstrijd, tusschen drie zware motoren op die smalle schuinsche vlakte aan het Aalstersch publiek ten aan schouw te brengen. Aandoenlijk en tevens prachtig is het, die jonge kloeke helden, als vastgesnoerd op raachien, als een sneltrein zien voorbij te sluiven en, in duizelingwekkende vaart immer rond te worstelen om zich de eer des overwinnaars te betwisten. Zulke ongemeene aantrekkelijkheid, zulke ontplooiing der menschelijke wilskracht moet onweerstaanbaar de aandacht wekken van het Aalstersch publiek en ik twijfel er geenszins aan of dien dag zal den velodroom te klein zijn. Gezien de billijkheid der prijzen (1 fr.-0,75 fr.-0.50 fr.) zal het geraadzaam zijn er zich tijdig aan te bieden. Een Sportviend. Uitslag van den koers van Buggenhout 50 kilometers. 1. Van Camp, Boom 2. De Batselier, Gentbrugge 3. De Mayer, Peisegera 4. Van Eetvolde, Hamme 5. Van Nimmen, Baesrodo 6. Van Campenhout, Wille- broeck 7. Van Branteghem, Aalst 8. De. Coninck, Buggenhout 9. Van Hoorebeeck, Buggenhout '10. Rampelberg, Rossem 11. De Clercq, Rossem 12. De Schacht. Impe. De rijder De Batselier, van Gentbrugge, op rijwiel Göricke, ketting viermaal ge sprongen. Van Branteghem, van Aalst, ketting ge sprongen on daardoor 2 kim. te voet moeten gaan. Gent-Sottegem. Deze koers, voor onafhanketijke rijders, zal plaats hebben Zondag 8 September. De weg is vastgesteld als volgt Vertrek uit Gent, Brugschen steenweg Deinze, Thielt, Isegem, Roesselare, Zonne- beke, Yperen, Meenen, Moescroen, Avel- gem, Wortegem en Sottegem. (Aankomst in den Velodroom), 'tzij ongeveer 175 kim. STAD AELST. SCHAARBEEK. Prijskamp door de Stekken naar 50 Frank. Verdeeld in 3 prijzen le prijs 25 fr. 2® prijs 15 fr. 3® prijs 10 fr. op Zondag 15 September 1912, bij Leon Troch, Linde straat. Inleg 0,25 fr. per 5 bollen. Men mag niet meer dan 4 seriën vervolgens spelen. Inschrijving van 3 tot 5 uren. Het spel zal overdekt zijn. DUIVENNIEUWS Duivenliefhebbersmaatschappij Het Land van Aalst Lokaal Paviljoen Aalst. Uitslag van de prijsvlucht uit NOYON, van Zondag 1 September 1912. Oude duivei\ 1. Troch, Aalst 2. Van Nieuwenborj Moorsel 3. De Saedeleer, Nieuwerkerken 4. Lievens, Nieuwerkerken 5. De Greve, Erembodegem 6. De Groes, Meldert 7. Ringoot, Nieuwerkerken 8. Temmerman, Aalst 9. Praet, Welle 10. Dauwe, Sint- Gilles 11. Cooreman, Moorsel 12. Van Oinderdeuren, Terjoden 13. Herremans, Haellert14. Van den Broeck, Erembode- gem 15. Van Nieuwenborg, Moorsel16. Pilate, Aalst17. Van G.inderdeuren, Ter joden. Jonge duiven 1. Ringoot, Nieuwerkerken 2. Verley- sen, Nieuwerkerken 3. Ghyssens E. Erem- bodegem 4. Verhulst, Aalst 5. Lievens, Kerkxken 6. Redant, Welle 7. Van Driesch. Moorsel 8. Slagmulder, Nieuwer kerken 9. Maerschalck, Hofslade 10. Van de Winkel, Aalst 11. Van den Broeck, Erembodegem 12. Slagmulder A. Nieu werkerken 13. Van de Storme, Dender- haulem 14. Cannow, Dendorhautem 15. Slagmulder L. Nieuwerkerken 16. Slag mulder, A. Nieuwerkerken 17. Redant, Wolle 18. Van Wezepoel, Erpe 19. De Wael, Mespelaere 20. Slagmulder, Nieu werkerken. STAD OOSTENDE (1358) 10Se trekking. Maandag 2 Septewber. Nummer 34310 i6 uitkeerbaar met 3000 fr. De volgende nummers zijn uitkeerbaar met 100 fr. 38710 24936 3993 34546 39099 22057 18683 13660 29697 2020 1785 27421 17781 18146 33900 3189 32181 35533 38142 5843 493 andere nummers zijn uitkeerbaar aan 30 frank. STAD DOORNIJK (1879) LEEHING WAM 2 K1ILJOEH 7Se trekking 2 September 1912. Nummer 18763 uitkeerbaar met fr. 4,000 2105 500 16611 250 10 loten uitkeerbaar ieder met 100 frank 28217 21395 6022 1483 34122 31901 46184 26729 35932 15203 Til. WISSELAGENT, 16, Onderwijsstraat (Achterstraat), Aalst. Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1 frank per (luizend. Kbstelooze uitbetaling van coupons en nazien van trekkingen. OFFI Cl EEL E~KI/O TEERING BEURS VAN BRUSSEL2 SEPTEMBER Leen van Staaft] Prowin., Steden Belgische leening le r. 3 81.— Belgische leening 2e r. 3 81.— Beigische leening 3e r. 3 81.— Belgische leening 2,5 Belgische schatkistbon 4 100 Kongo uitkeerbaar 4 95.50 Kongo (Loten) 77.75 Annuïteiten 3 82.75 Gemeentekrediet 3 81.10 Gemeentekrediet 1868 3 100.50 Buurtspoorw. Jan.-Juli 3 79.— Buurtsp. obl. Mei-Nov 3 79.— 79.50 Buurtspoorw. (loten) 2,5 98.— Anderleeht 1907 3,5 Aalst 3 Antwerpen 1887 2,5 83.75 84.- Antwerpen 1903 2 72.50 Brussel 1902 2,5 Brussel 1905 2 72.— Brussel Zeehaven 2 Charleroi 1905 3 Gent 1896 2 69.— Elsene 1880 3 85.— Elsene 1908 3,5 89.95 Laken 1902 3 Luik 1860 3 Luik 189" 2 68.50 69.— Luik 1905 2 Mechelen 1885 3 Meohelen 1897 3 Oostende 1852 Oosiende 1898 2 Sint-Gillis 1904 3 80.25 St-Joos-ten-N'oode 1881 3 Schaarbeek (100 fr.) 2 Schaarbeek (500 fr.) 3 78.05 Spa 1909 3,5 Doornik (50 fr.) 3 Verviers 18*73 3 100.75 101.— Verviers 1893 3 H3 E N VRA flGT ter fabriek Bosteels-Desmeth, E® esi grove breisters voor beenen, planken en groot werk voor binnen en bui ten. 982 GEERAARDSBERGEN Zusters van Maria en Jozef Volledig Lager en Middelbaar Onderwijs. 4 Talen. Beroepschool van Snijkunst en Koophandel, aangenomen door den Slaat. Vraagt prospectus-: KloosterstraatGEERAARDSBERGEN. 970. Boetstraffelijke rechtbank van Gent DIEFSTAL IN EEN KLOOSTER In den nacht van 31 Juli drong Jozef Van Hoecke, dokwerker, wonende te Wetteren, in de kloosterschool van Melle-Vogelhoek. Twee nachtwakers van Gentbrugge, ontmoet ten hem 's morgens, rond 5 ure, in de Kerk straat. Hij droeg een pak en nam op hun zicht de vlucht, doch hij werd aangehouden in de Louis Van Houltestraat, te Ledeberg. Het gestolene, zooals kerkgewaden, kande laars, vazen, keersen, ellegoed, hanghorlogio enz., werd ontdekt in een stuk haver, achter bet kasteel van M. Wauters te Gentbrugge, waar de dief liet ingeworpen had. Van Hoecke wordt voor diefstal met braak en beklimming veroordeeld tot achtmaand ge vang met onmiddellijke aanhouding. voor de Stad en het Arrondissement Aalél, AALST 15 September. Opvoering van Brugscho Metten of Breydel en de Gö- ninck vaderlandse!) drama in vijf bedrijven, door M. Jules Delbeke, in de feestzaal van St-Jozefscollegej door de Katholieke Vlaamsche Stu- dentengilde. 29 September. Opvoering door de Kon. Red. DeCatharinislen» van «Godeiieve van Gistel» gedramatiseerde legen de uil.de XI® eeuw,"in 4 bedr. door Dr Eug. van Oye, en Verloving» blijspel in één bedrijf door W. De Haan. 6 October. Op Stadsschouwburg, te 5 uur 's avonds. Eerste opvoering van Oud-Hcidelberg 'net prachtig tooneelstuk van Wilh. Meyer-Fös- ter, (5 bed.) door het koninklijk Zang-, Tooneel- en Letterkundig Gezelschap '1 Land van Riem 13 October. Tweede opvoering van Oud- Heidelberg in nainiddagvertoo- ning, eveneens op Stadsschouw burg, door voornoemd koninklijk Gezelschap. Begin 3 uur, einde omstreeks 7 uur. 3 November. Tooneelfeest der Tooneel- maatschappij der Christene Vak» vereenigingen - Arbeid en Kunst Worden opgevoerd De Plicht- vergeten Vader drama in 3 bedr. en Foppers blijspel. 24 November, te 17 uren, tooneelfeest door den kring «In Liefde Bloeiend» van St-Martensgesticht. Opvoering van De Kerhvervolger of De Nero van het Noordendrama in 3 bedrijven, en Buas Ganzendonchblijspel in 1 bedrijf. GEERAARDSBERGEN S en 15 September, prachtige kermis-ver- tooningew, door de Lyniscke Too- neelgilde {De Volksvriendentel kens om 4 1/2 ure stipt. Het Cirkua Leven naar liet fransch (Les Sallimbanques), wereldberoemd zangspel. HOFSTADE 8 September Liederavond gegeven door den lieer O. De Hovre kunstzanger, op aanvraag van den studenten- bond, in de feestzaal van den Kring om 5 uren slipt namiddag. 20 en 27 October Opvoering van bet nieuw bijbelspel Samuël 150 uitvoer ders, orkest- en koren telkens om 4 uren stipt namiddag. N, B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner feesten zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelcn. Opentoare verlioopins van te ESsidsplen Essciieite. De Notaris DE VIS te Aalst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaar verkoopen: GEMEENTE MELDERT. Eerste koop. Een perceel Zaailand, gelegen te Meldert, op den Kleindriesch, wijk Doment, gekend ten kadaster sectie-C, nummer 296b en 239a groot 15 aren 80 centiaren, palende noord de erven Beek. de kinderen van August De Vis en anderen, oost M. Judocus Van Cauwelaert en het Weldadigheid van Meldert, zuid Donatus Ledegen-Meert, west Pieter De Coninck-Lannoy, teEsschene. In gebruik bij Gustaaf Van Keer, te Meldert. GEMEENTE ESSCHENE. Tweede koop. Een perceel Zaailand, gele gen te Esscbene, op het Domentveld, kadastraal sectie A, nummer 134e, groot 12 aren 70 centia ren, palende noord Frans Callebaut en de kin deren De Clerck te Esschene, oost Philemen Van Geit, zuid en west Frans Van Overtyn, te Es schene. In gebruik bij Frans Van Ransbeek. Derde koop. Een perceel Zaailand, teEs schene, op het Domentveld, kadastraal sectie A, nummer 117b, groot 10 aren 60 centiaren, pa lende noord Petrus Coppens, te Brussel, oost de kinderen Mertens als gebruikers, zuid Jufvrouw Eulalie Van Bever en west Jacobus Van den Berghe. In gebruik bij de weduwe Jozef Bruy- ninckx, te Meldert. Vierde koop. Een partijken Bosch, gelegen te Esschene, op den Doment, gekadastreerd sec tie A, nummer 55g, groot 3 aren, palende noord Jan De Baerdemaecker, oost Petrus De Coninck, zuid en west Petrus Van Nieuwenborgh. In regie. Op te leggen boomprijs 200 fr. ZITDAGEN Instel Woensdag 25 September ,q10 Verblijf Woensdag 9 October ter herberg - In de Zwaan, bij Frans Bruy- ninckx, te Meldert, Doment. De verkooping zal telkens beginnen stipt na de aankomst van den tram 2 ure uit Aalst. CS-elc^L te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris DE VISs MARKTPRIJZEN Aalst. 3 sept. Hopmarkt kalm, prijzep in afslag, beschikbaar fr. 165. Nieuw gewas, fr. 85. Leuven, 2 sept. Landbouwtarwe 20,00 a 20,25; handelstarwe 20,00 rogge 17,75; voe- derhaver 21,00 brouwhaver 20,75 koolzaadolie 72,00; lijnolie 78,00 strooi 4,00 hooi 6,00 bo ter o,20; tarwebloem 27,25 gort Reray 31.25; tarwezemelen 14,50; lijnkoeken 21,00 eieren 2,60. aardappelen 5,50 a 0,00. Anderleclht, 3 sept. Verkensmarkt, te koop 3050, prijs per kilo op voet 1,09 a 1,25. Assclief 3 sept. Tarwe 19,00 a 20,00 rogge 16,00 a 17.00 haver 20,00 a 21,50aardap pelen 5,50 a 6,50 boter 3,10 a 3,30 eieren 2,75 a 0,00 kiekens 2,25 a 3,75 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 0,00; viggens '35 a 40, hop 150 a 160. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen le kwal. 1.40 de k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven 0.60 jonge duiven, 1.20't koppel, boter 3.20 tot 0.00. eieren de 25, 2,75 tot 0,00; viggens 't koppel 00 ff. Oendermsnde, 2 sept. Tarwe 21,00, rogge 17.00: haver 20.00: lijnolie 76; koolzaadolie73;id. gezuiverd 77,50; lijnkoeken 22,00;koolzaadkoeken meststof 15,00 boter 3,14 eieren 2,S5 aardap pelen 6,50; graan van La Plata '36.75 id. Indië Camphore 33,00; 400 groote hoornbeesten. BERICHT' Aan de Hoppianters en Cokeverbruikers De coke voor bet droogen der hop en alle andere gebruiken is verkrijgbaar in het Gasfabriek van Aalst, Tragel, aan de prijs van 1,05 fr. per hectoliter en aan 1,00 fr. per hectoliter, met 10 hectoliters genomen. 965 Goffre-fort wegende 1200 kilogr.; hoogte 1,90 in., breedte 1 m., diepte 0,65 m. Zich te bevragen Groote Markt, 22, Aalst. 920 van M. Cantiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 6 3 september, 15 uro: Barometer 766® Thermometer 17° Wiud;noord-oost. Vooruitx.goed Uteéï

De Volksstem | 1912 | | pagina 3